Jeugdige speler Arnemuiden slaat scheidsrechter neer Ad Brekelmans: nog nooit eerder zoiets meegemaakt TRIEST INCIDENT NA AFLOOP AZVV-ARNEMUIDEN AZVV verrast met 1-0 zege WHS kan kwaliteit niet vertalen in winst Englebert blijft bij Bruse Boys Chris Schroevers is doorde scheidsrechter van het veld gestuurd. Spelers en bestuursleden van Arnemuiden proberen hem buiten de lijn te brengen, maar Schroevers verzet zich hevig. AXEL - Het is weer eens duidelijk aangetoond dat Arnemuiden dit jaar te wisselvallig speelt om moeiteloos bij de topploegen te eindigen. De Walcherse ploeg le verde in de laatste competitie wedstrijd een bewijs van klasse af, toen het Good Luck een 5-1 nederlaag toebracht. Maar in de uitwedstrijd tegen AZW bleek afgelopen zaterdag ook weer de zwakte van Arnemuiden. De Axe laars spelen al een heel seizoen met een gehavende ploeg en moe ten met een bescheiden klassering genoegen nemen. Desondanks won AZW zaterdag met 1-0 en toonde het zich minstens gelijk waardig. Het was alleen te danken aan scheidsrechter Ad Brekelmans dat AZW nog net voor de rust op een 1-0 voorsprong kon komen. Sar Hanny was in die laatste minuut diep gegaan op een lange pass van Jan van Drongelen. Hij leek Peter Pouwer, die schuin uit zijn doel was gekomen, te omspelen maar liep tegen een uitgestoken hand aan. Tot verbijstering van heel Arnemuiden wees Brekelmans echter naar de stip. De doelman van Arnemuiden was even later kansloos tegen de straf schop van Jan Tilgenkamp. AZW had dus weer toegeslagen op een belangrijk moment en kwam ei genlijk na de rust niet meer in gevaar. Het was zelfs de Axelse ploeg die in de tweede helft nog de beste kansen kreeg. Het schijnbaar zonder veel inspira tie spelende Arnemuiden raakte daardoor weer iets van zijn kansen om te promoveren kwijt. AZW is de jaarlijkse angsttegenstander en dat bleek in de uitwedstrijd op nieuw. Pas na de rust waagde de Walcherse formatie zich meer in het offensief, maar toen kwam ook de onmacht van de voorhoede aan het licht. Zelden slaagde Arnemui den er immers in om met combina ties langs de vleugels kansen af te dwingen. Geen vleugels „De zwakte van Arnemuiden is PZC/ sportkrant 17 SINT-ANNALAND WHS begint iets van de plankenkoorts, waar mee de ploeg deze competitie bij na voortdurend kampt, te verlie zen. In het duel met Bruse Boys gooide de Thoolse formatie over bodige schroom van zich af en eindelijk toonde het keurcorps van Cor Bruijs eens wat flair. WHS verzuimde zaterdag echter een redelijke wedstrijd met een positief resultaat af te sluiten. Tegen Bruse Boys, een ploeg die nooit verslagen is voordat het laatste fluitsignaal klinkt werd het uiteindelijk 2-2. Een goede afspiegeling van de veldverhou- ding. WHS voetbalde beter, maar van Bruse Boys ging meer drei ging uit. Opmerkelijk is dat wel. Bruse Boys speelt nog immer zonder spitsspeler Jacob van den Berge. Vorig jaar nog topscorer by de Duivelandse club. maar dit seizoen wordt de talentrijke aanvaller ge plaagd door een hardnekkige lies blessure. Tot op heden kwam Van den Berge in deze competitie nog maar een keer uit voor de ploeg van trainer Jan Englebert. Ver moedelijk zal het ook bij die ene keer blijven, want hoewel de jeug dige aanvaller stad en land afreis de om zijn blessure te laten behan delen is er van verbetering nog geen sprake. Zaterdag zat Van den Berge zich langs de lijn weer te verbijten. „Balen", mopperde hij. Van den Berge (die momenteel zijn dienstplicht vervult) gaat morgen (dinsdag) voor een laatste onderzoek naar het militair hospi taal in Utrecht. Levert dat geen bevredigend resultaat op, dan moet de Bruse Boys-aanvaller on der het mes. „Het liefst zo snel mogelijk, dan ben ik er volgend seizoen weer bij". Zonder Jacob van den Berge kan Bruse Boys echter eveneens voor gevaar zorgen via de pijlsnelle Adrie de Jonge en de getructe Tonnie van den Berge Zaterdag tegen WHS moest de Duivelandse formatie echter te veel op dat duo vertrouwen. Kees Willemse en Wim Geluk (vooral hij» bleven on zichtbaar op het middenveld, net als Eddie Schild. Aan de andere kant gebruikte WHS het middenveld wel, maar strandde de opbouw vaak op het moment dat de beslissende pass gegeven moest worden. Nico Hage werd daarom zelden aangespeeld op de manier zoals hij dat wenst, terwijl Peter Scherpenisse wel hard werkte, maar geen briljante momenten had. Achterin ontbrak Theo Fase opnieuw bij WHS. Vori ge week speelde de 32-jarige vleu gelverdediger voor het eerst sinds lange tijd weer in de basis bij WHS. maar de afgelopen week raakte hij tijdens een oefenpartij opnieuw geblesseerd Fase komt de rest van het seizoen niet meer in actie en de mogelijkheid bestaat, dat hij een punt achter zijn carrière zet. WHS - Bruse Boys werd vooral na rust een attractieve partij. In de eerste helft hadden beide ploegen moeite om in het spel te komen. Slecht en ondoordacht voetbal (vooral van de kant van Bruse Boys) met weinig leuke momen ten. Vlak voor rust schoot Peter Scherpenisse uit een vrije trap tegen de lat. Na vijf minuten in de tweede helft kwam Bruse Boys op voorsprong. Adrie de Jonge bleek iets te snel voor Johan van de Repe en werd in het strafschopge bied gevloerd. Eddie Schild ver zilverde de penalty: 0-1. Tien minuten later was het al gelijk. Sjaak Gunter speelde van rechts Nico Hage aan. die vrij voor doel met veel moeite de bal achter Steef van de Velde werkte. WHS rook mogelijkheden en doordat Bruse Boys het in de gaten had stond het al 2-1. Een corner van Iman van de Repe. Nico Hage alweer op de juiste plaats en Steef van de Velde was opnieuw geklopt. Maar WHS kon geen beslissende kloof staan. Dat zoiets fataal kan zijn tegen een ploeg als Bruse Boys liet Tonnie van den Berge ruim tien minuten voor tijd zien. Een vrije trap, een paar meter buiten Het strafschopgebied, leverde Bru se Boys de gelijkmaker op. Tonnie van den Berge schoot loepzuiver langs de WHS-muur en liet Kees Goedegebuure kansloos: 2-2. SINT-ANNALAND - Jan Engle bert is ook volgend seizoen tgrai- ner van Bruse Boys. De Brabantse trainer, bezig aan zijn eerste jaar bij de Duivelandse zaterdagtwee deklasser, bereikte overeenstem ming over een contractverlenging van een jaar. Een gedeel van de eerste selectie van Bruse Boys retste zaterdag op een 'ouderwetse' manier van Brui- nisse naar Smt-Annaland voor het treffen met WHS Met een plezier vaartuig stak de groep over naar het eiland Tholen om vervolgens het laatste gedeelte van de trip. van de haven naar het voetbalveld in Sint-Annaland, te voet te over bruggen „Zo deden we het vroeger ook als we tegen WHS speelden", zei Bruse Boys voorzitter Maarten Verspoor, die zelf overigens per auto arriveerde. MAANDAG 14 MAART 1983 dat we geen vleugels hebben", zo verklaarde Henk de Nood het uit blijven van die scoringskansen. „We hebben daarom verdiend ver loren. Ik vond AZVV na de rust veel beter spelen dan wij". De Axelse ploeg schiep zich in elk geval meer mogelijkheden en was met Jan de Pooter, Rinus Scheel en Sar Hanny een paar keer dicht bij de tweede treffer. Het bleef echter bij die 1-0, omdat Peter Pouwers vooral schitterend rea geerde op ecu schot van Rinus Scheele. Arnemuiden had een sterke perio de in de laatste twintig minuten voor rust. Henk de Nood, op rechts, en Chris Schroevers op de andere flank zorgden in die fase voor snelheid in het offensief en waren de aangevers voor Ad Poort vliet en Jacco Oosterling. Bedenkelijk De Zeeuwse derby zakte na de rust naar een bedenkelijk niveau, toen AZW zich lange tijd beperk te tot het verdedigen van de voor sprong. Met de 1-0 winst die AZW tot in de laatste minuten vasthield, bereik ten de Axelaars een zelfde score als in de uitwedstrijd. Dat mag merk waardig genoemd worden, omdat Ben Pauwels zijn team vooraf kansloos waande. .Arnemuiden heeft op dit moment een veel betere ploeg", was de trainer van AZW overtuigd. ..En bij ons draait het de laatste weken helemaal niet". Het tegendeel werd door AZW niet bewezen, want de 1-0 overwinning was veel eerder een gevolg van de onmacht bij Arnemuiden. De promotie waarop Jaap van Maris gokt, is door de misser in Axel verder weg. Het aal moeten blijken of Arnemuiden zich nog op tijd kan herstellen van de inzin king. Aangeslagen verlaat scheidsrechter Ad Brekelmans hel veld in Axel. Hij moest even later behandeld worden in de kleedkamer AXEL Drie kwartier lang bleef scheidsrechter Ad Brekelmans zater dagmiddag na het incident met Chris Schroevers in de kleedkamers om zijn emoties te verwerken. Nog altijd zwaar aangeslagen en met een opge zwollen kaak stapte hij tenslotte naar buiten. Hij keek even om zich heen naar het scherm van politieagenten die Chris Schroevers op stonden te wachten en verliet toen het terrein. Nagekeken door een menigte suppor ters zei hij met een bevende stem: „Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt. Maar dit schijnt bij het scheidsrech- tersvak te horen". De Tilburgse arbiter staat bekend aLs een zeer bekwame fluitist in het zater dagvoetbal Brekelmans leidt regelma tig wedstrijden in de hoogste klasse en krijgt zo al en toe ook een Zeeuwse wedstrijd toegewezen. Zaterdag, bij AZW. speelde hij een opvallende rol Hij raakte in de tweede helft gebles seerd en moest voor enkele minuten naar de kant om verzorgd te worden Hinkend floot Ad Brekelmans de wed strijd toch nog uit. met de flair zoals hy dat gewend is „Ik heb Schroevers uit het veld ge stuurd, omdat hy sloeg naar een tegen stander verklaarde hij later het begin van de rel. „Ik had het duidelijk gezien, maar niet wat er aan vooraf ging. De grensrechter van Arnemuiden heeft me wel verteld dat hij eerst een tik tegen zijn enkel had gekregen. Toenl heb ik gevraagd of de nummer acht, Schroe vers dus, even bij me wou komen, maar ze hadden van Arnemuiden de grootste moeite om hem uit het veld te krijgen" Laffe streek Toen Ad Brekelmans de wedstrijd een paar minuten later affloot, was hij afgeleid door een ander incident. Hij vertelde: „Er lagen een speler van Arnemuiden en van AZVV op de grond die wat vervelend deden. Ik heb dus niet gezien dat Schroevers op me afkwam met de bedoeling om te slaan". Zijn eerste reactie, toen hij nog op de grond lag. was: „Wat een laffe streek is dat". En even later in de kleedkamer: „Ik heb naturlijk gezien dat Schroevers niet te hanteren was. Maar dat hij tot zoiets in staat was. had ik niet verwacht". Een paar seconden moet Ad Brekel mans na die klap buiten kennis ge weest zijn. Hij hennnnerde zich nog wel hét moment zelf „De vuist van Schroe vers kwam vol in mijn gezicht. Het was een ontzettende klap en ik ben gelijk plat gegaan" Volgens de Brabantse arbiter was de wedstrijd op zich eigenlijk met eens moeilijk geweest Hij had een paar keer aanmerkingen gehad van Christ Schroevers. zo wist hij nog De midden velder van Arnemuiden vond af en toe dat er ten onrechte tegen hem werd gefloten. „Hij beweerde dat ik hem liep te zoeken", zei Brekelmans. „Die op merkingen hoor ik wel vaker in een wedstrijd". Nooit problemen Het verbaasde Ad Brekelmans overi gens dat hij bij Arnemuiden geen beste naam heeft. „Ik heb met de club nooit problemen gehad", verzekerde hij. „Dit jaar heb ik SHO - Arnemui den nog gefloten en daar is niets gebeurd. Ik heb trouwens al dikwijls genoeg laten zien dat ik geen thuisflui- ler ben. Ik probeer altijd eerlijk te zijn. maar daar kan iedereen blijkbaar niet tegen. Een moeilijke wedstrijd was AZVV - Arnemuiden helemaal niet. het was zeker geen slachtpartij De strafschop die hij tegen Arnemui den had gefloten, was volgens Ad Bre kelmans een terechte beslissing Hij had duidelijk gezien dat Sar Hanny. de speler die doorbrak, min of meer onder uit was gelopen door de keeper Brekel mans: „De keeper van Amemulden dook op een normale manier naar de bal Ik weet niet wat er precies gebeur de, maar wel dat hij tegen de speler van AZW opliep. Die kon daardoor de bal niet meer spelen en in dat geval moet ik een strafschop geven' Brekelmans heeft na afloop van het duel een aanklacht ingediend bij de rijkspolitie in Axel Een woordvoerder van de politie „wy hebben proces verbaal opgemaakt voor mishandeling en Schroevers zal binnen afzienbare tijd voor de politierechter moeten ver-' schijnen". Scheidsrechter Ad Brekelmans is geveld door de vuistslag van Chns Schroevers. die inmiddels is afgevoerd Arnemuiden komen verschrikt aangelopen om de Brabantse arbiter op de been te helpen AXEL - Vlak voor het einde van de wedstrijd AZW-Amemuiden werd Chris Schroevers zaterdag van het veld gestuurd. De 18-jarige middenvelder van Arnemuiden, die een van de grootste talenten is in het Zeeuwse voetbal, had een slaande beweging gemaakt naar Sar Hanny tijdens een incident in de slotfase. Maar onmiddellijk na afloop van het duel ging Chris Schroevers in een dramatisch moment ook scheidsrechter Ad Brekelmans uit Tilburg te lijf. De jonge speler van Arnemuiden stormde gelijk na het fluitsignaal het veld op over zeker dertig meter en sloeg Brekelmans met een keiharde vuistslag tegen de grond. Het was de trieste afloop van de Zeeuwse voetbalderby, die voor Chris Schroevers ongetwijfeld ernstige gevolgen zal hebben. wordt een grote voor Arnemuiden". zei Wim Schuil, de voorzitter, nog tijdens de wedstrijd bij AZW. „Maar het is alleen jammer dat Chris zo impulsief is. Er zijn momenten in een wedstrijd dat hij zichzelf niet is". Honderden toeschouwers op het veld in Axel waren er getuige van dat Ad Brekelmans door de vuist van Schroe vers werd geveld. De scheidsrechter uit Tilburg bleef korte tijd versuft op de grasmat liggen en werd even later weer op de been geholpen. Bijna tegelijker tijd ontstond er ook een vechtpartij met supporters en een paar spelers van Arnemuiden. Temidden va die chaos werd Chris Schroevers tenslotte afge voerd naar de kleekamers, waar hij bijna een uur lang werd opgewacht door agenten van de rijkspolitie in Axel. Een minuut of drie waren er nog te spelen toen scheidsrechter Ad Brekel mans de middenvelder van Arnemui den uit het veld stuurde. Chris Schroe vers wilde aanvankelijk niet vertrek ken en had zichzelf toen al niet meer in de hand. Enkele minuten later, toen Brekelmans affloot, kon het bestuur van Arnemuiden de woedende speler niet meer tegenhouden. Hij rende over het hele veld naar Brekelmans toe en sloeg hem neer. Grote belofte Sinds vorig jaar was Chris Schroevers vaste keus in het eerste elftal van Arnemuiden en hij ontwikkelde zich als een grote belofte voor de toekomst. Hij bleek een aanwinst voor trainer Jaap van Maris op het middenveld, waar hij regelmatig uitgroeide tot een van de uitblinkers in het team. „Hij Een half uur na de wedstrijd schoof Jaap van Maris ook iets van de schuld naar AZW toe. De trainer van A me- Boekingen Temeer ook omdat Chris Schroevers dit jaar al twee boekingen had gekre gen, vreeste Arnemuiden vooral de laatste weken voor een schorsing. Jaap Meerman, de aanvoerder, zei bijvoor beeld na de wedstrijd: „Chris liep al een paar weken verschrikkelijk op zichzelf te schelden als het niet goed ging. Ik heb het aan zien komen dat er iets zou gebeuren met hem". Maar Jaap van Maris beweerde: „Het ging deze competitie net zo goed met Chris. Ik had dit totaal niet meer verwacht". Dat gold kennelijk ook voor de begelei ders van Arnemuiden in de dug-out. Kleedkamer Het was beter geweest dat Chris Schroevers gelijk al naar de kleedka mers was afgevoerd, toen hij uit het veld was gestuurd. De laatste minuten van de wedstrijd bleef hij op de bank van Arnemuiden „En hij was met meer te houdenzei Piet Slabber, die als secretaris vaak het eerste elftal bege leidt. Enkele spelers van Arnemuiden hebben ook nog geprobeerd om Schroevers in zijn ren naar de scheids rechter te stoppen, maar het was alle maal tevergeefs muiden vond dat de scheidsrechter tijdens de wedstrijd voortdurend bei- vloed was. Van Maris: „Ik heb het niet dikwijls dat ik geen respect op kan brengen voor de tegenstander. Bij AZW heb ik dat gevoel wel, omdat er een paar. spelers constant lopen te provoceren. Zo was het ook weer bij dat incident met Chris Schroevers en die tspeler van AZW, maar wij zijn er het slachtoffer van. Het is verschikke- lijk jammer dat dit met Chris is gebeurd". Het heeft bovendien ongetwijfeld ook een rol gespeeld dat Arnemuiden een ongelukkige 1-0 nederlaag moet incas seren bij AZW. Scheidsrechter Brekel mans floot op slag van rust een dubieu ze strafschop tegen Arnemuiden, die uiteindelijk beslissend was voor de wedstrijd Zowel bij AZW als bij Arne muiden heeft Ad Brekelmans de laat ste jaren geen beste indruk gemaakt. „Hij fluit altijd tegen Arnemuiden", verzekerde Henk de Nood onder ande re Maar De Nood voegde er ook onmid-, dellijk aan toe „Het is natuurlijk niet goed te praten wat Chris heeft gedaan. Ik vond het afschuwelijk, dat hij die man zo maar tegen de grond sloeg". Een paar toeschouwers op het terrein in Axel dreigden Paulus Poortvliet 'Bt en Rmus Scheele <S> proberen de i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17