Goese dammers scoren hoog in jubileumtoernooi KRIJNSEN: 'SENIOREN KUNNEN GERUST ZIJN' Aston Villa diepgevallen SxposWe Waasdorp erelid van de Zebra Anderlecht kraakt Club Brugge: 5-2 •|PZC/sportkrant" Schakers beneden Schelde wonnen van noordgroep Vultink won titel 47-2 Timman 4e Vermeule en zusjes De Nijs Ik stop tot nieuwe cross-seizoen BUITENLANDS VOETBAL O l4Vïn.19MAARTbij: MAANDAG 14 MAART 1983 15 GOES - Handenwrijvend van plezier liep voorzitter Kees Rijk van de Goese damclub afgelopen zaterdag door de grote kantine van de Betho in Goes rond. Hij had er alle reden toe: tijdens het jubileumtoernooi ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de damclub uit de Ganzestad domineerden enkele spelers van de organiserende club de hoofdgroepen zodanig, dat het eerste team van Goes met vertrouwen de strijd komend seizoen in de tweede klas van de landelijke competitie tegenoet kan zien. Johnny de Leeuw won samen met Middelburgspeler Arie Kamme- raat de eerste hoofdklasgroep, Hans Korstanje, nieuwkomer bij de Goesenaren, zegevierde in de tweede hoofdklasgroep. Bovendien won Pim Filius, speler van Souburg maar in de nieuwe competitie uitkomend voor Goes, de strijd in de hoofdklas E-groep. ik dacht nog wel, dat ik op winst stond", treurde de voor Middelburg spelende Vlissinger. „Onvoorstelbaar dat ik verloren heb. In plaats van eer ste werd ik nu vierde". In de groep met dne oud-Zeeuwse kam pioenen. te weten Jan Blom. Leo Ander son en Marien de Jonge, aangevuld met de Antwerpenaar Claessens (omdat Goesenaar Jan Sinke zich niet vrij kon maken) werd de Belg na felle strijd eer ste. Circa 120 dammers uit vele delen van Nederland en Belgie waren op het Goe se toernooi afgekomen. Naar sterkte waren ze ingedeeld in groepen van vier aie in partijen van 60 zetten per uur naar de zege probeerden te schuiven. In de sterkste hoofdklasgroep waren inge deeld De Leeuw. Kammeraat. de sterke Belg Hugo Verpoest. oud-lid van de Goese club en nu spelend in landelijk eerste klasser TD V uit Tilburg, alsmede Frans Passchier van eerste klasser Phi lips uit Eindhoven Tussen twee remise ronden in sloegen Kammeraat (2e klas speler bij Middelburg) en De Leeuw hun slag: de Middelburgse speler klopte Passchier, de jonge Goesenaar dwong Verpoest op de knieën. In de slotronde kwam Kammeraat remise overeen met de Belgische speler, terwijl Johnny de Leeuw met een schijf meer lange tijd voordelig stond tegen Passchier. De Leeuw verklaarde: „In het eindspel ging het zo goed niet meer. Ik kon het centrum niet veroveren, waardoor ik steeds naar de flank moest uitwijken". De Zeeuwse speler moest genoegen ne men met remise en kwam zodoende met Kammeraat gelijk aan de 'eind streep'. Via loting moest de winnaar aangewezen worden: Kammeraat was de gelukkige. De Koudekerkse wiskun deleraar bedacht: „Normaal is Johnnv de Leeuw beter dan ik en Passchier ook. Verpoest heeft een grote interna tionale ervaring. Ik niet. Maar ik heb wel gewonnen". Hugo Verpoest eindigde als derde Hij was er niet zo gelukkig mee. ..Howwei ik een redelijk goede sneldammer ben ligt deze speelwijze met 60 zetten per uur me toch niet zo goed. Het is vis noch vlees. En of Johnny de Leeuw inder daad een sterke speler is kun je natuur lijk na een partij niet zeggen". De Leeuw liet nog weten: „Verpoest blun derde in de partij tegen mij. maar ook komt) eveneens op een verdeling van de Ultsl(lg€ tl punten uitdraaiede zag het er naar uit. dat de vier spelers zouden moeten lo ten Hans Korstanje. die uit Utrecht afkom- zonder die fout had ik beslist van hem gewonnen". In de B-groep van de hoofdklas waren de partijen in de eerste twee ronden in remise geëindigd Toen in de slotronde de partij tussen Tilburger Ad van Til- stog is en daar met Ons Genoegen nog borg (eerste klasspeler) en Harry Ver- in de ereklas speelde, zag evenwel kans doolage van BDV uit Bergen op Zoom de Zeeuwse crack Peter Schunselaar te (die ook volgend seizoen voor Goes uit- verslaan en zo de groep te winnen. „En (ADVERTENTIE I STAAT DER NEDERLANDEN 7Xt% LENING 19S3n PER 1987/1990 inschrijving op 15 maart a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs De voornaamste uitslagen in dit jubileum toernooi 2ijn als volgt hoofdklasgroep A 1 Arie Kammeraat iMiddelburgi, 2 Johnny de Leeuw iGoesi. 3 Hugo Verpoest (Belgiei 4 Frans Passchier (Eindhoveni. groep B 1 Hans Korstanje (Goesi, 2 Ad van Tilborg(Til burg). 3 Harry Verdoolage iBDV Bergen op Zoomi. 4 Peter Schunselaar iMiddelburgi. groep C 1J Kuistermans (Tilburgi. groep D 1 F. Claessens (Antwerpen), groep E 1 Pim Filius iSohburgi. groep F 1 C van Biemen iGoes). groep G B W. den Hartog (Utrecht) groep H 1 M van Riet (Goes), groep J F. van Tilborg iTilburg). Eerste klas-groepen A- 1 K. vd. Voort (Naaldwijk). B 1 P. Tange Middelburg), C 1 C. Hollestelle lOoesi, D M. Broncke iSou- burg), E C. M. Kent(Nieuwpoorti. F.Mvd Wielen (Zierikzee), G 1 H Lagendijk (Goes). H: 1 C de Jonge (Middelburg). J 1L. Meul- meester iMiddelburgi, K J. Westland (Zuid- zande). L 1 L. van Schagen (Lammerenburgi. M IA J vanZeistihulsdammeruitGoesi.N: 1 A. Chautie Cs-Gravenpolder). O 1 F. Hoes (Antwerpen). Jeugdgroep 1 L. Beth (Tholeni. groep 2. 1 Gerard Krijger (Aagtekerkei. groep 3. 1 Y v d Berg (Antwerpen), groep 4. 1 Huebner (Luik), groep 5 1 Paul de Schipper (Goes). SAS VAN GENT - Op het moment dat Hans Cuiper, eerste-teamspeler van de schaakclub Vlissingcn, als laatste zijn partij tegen Johnny de Kraker van Ter- neuzen winnend afsloot, betekende dat bet einde van een geslaagd schaakeve nement. De wedstrijd Zuid-Noord was zaterdag in Sas van Gent een nostal gisch gebeuren, omdat het een voort zetting was sinds lang afgeschafte ont moeting tussen de schakers uit het noorden en het zuiden van Zeeland. Doordat de schakers aan de beide over kanten elkaar tegenwoordig regelma tig achter de borden ontmoeten is de ontmoeting in het slop geraakt, maar in verband met het 50-jarig bestaan van de Zeeuwse Schaakbond, dat dit voor jaar met diverse evenementen wordt gevierd, opnieuw leven ingeblazen. Het is een spannende ontmoeting gewor den. die door de zuidelijken met 25-23 werd gewonnen. Toen de eerste 25 par tijen waren beëindigd was de stand ge luk (12.5-12.5) maar de grote 'kanonnen' uit de eerste en tweede groep waren nog volop in de slag. Op het moment dat deze uitslagen binnen kwamen, was de stand na 45 partijen 23-22 voor Zuid. Op dat moment verloor Cor Jansen, die voor Noord uitkwam - hij woont in We- meldinge -van Helmut Cardon, nor maal de clubgenoot van Jansen in Het Witte Paard uit Sas van Gent. Zuid stond zijn twee punten voorsprong niet meer af. Hoezeer de overwinning te dan ken was aan de topgroep blijkt wel uit de cijfers van de diverse tientallen. Zo was de uitslag van de eerste tien spelers 6.5-3,5 voor Zuid. het tweede tiental gaf een grote overwinning voor Noord te zien (7-3). in het derde tiental krabbelde Zuid weer terug (6,5-3,5) en in de laatste twee groepen was de stand precies ge lijk nl. 5-5 en 4-4. De volledige uitslag van Zuid-Noord ziet er als volgt uit: 1 H. Cardon-C. Jansen 1-0:2. K. Steljn-H. Groffen 1-0:3 K. Nieuwelink-M. Wi se 1-0. 4. A. den Hamer-J de Wolf 0-1:5. H de Ridder-R. de Smit remise. 6 G. van Rij-W van Wijnen 1-0. 7. A Dubbeldam-J. de Lange 1-0. 8 A de Feijter-M. Westerweele 0-1; 9 W. Vleeskens -P van Rooijen 1-0.10 R. van Wa- lerschoot-J Tholenaar 0-1.11. F. Snijders-A van der Weel 0-1,12 G Kamminga-J Louws 1 0. 13 N Dubbeldam-M de Smit 0-1: 14 E. Bolleman-P. Ton 1-0.15. E Janse-R. van Oor schot 0-U 16 H. Lankreijer-R Steijn remise. 11. H Kleuskeas- S. Sanders remise: 18. C Provoost-Joh Maes 0-1. 19 J. de Kraker-H Cuiper 0-1. 20 A Beishuizen-A Kógler 0-1: 21 Masj Dubbeldam-A. van der Heijden 1-0. 22 H Kleiweg- H. van Klaveren 0-1. 23 H. Oosterhout-J de Meester remise: 24. M. de Waal-J. de Jager 1-0; 25 N Marquinie-P. de Poorte remise. 26 R. de Hulster-W. Verdonk remise. 27 L. de Vlieger-JScheltens0-128.J Ketelaar-H. Voorhans 1-0; 29. A. van Kam- pen-A van de Westen 1-0. 30 M. van Hecke- Joh. Boone 1-0. 31 E. van Altena-W Flisse- baalje remise. 32 T de Putter A. Bodin 1-0: 33 M. Dielenian P Boone remise; 34. N Bol- leman J de Jong 1 0, 35. J. Faas-M. de Vries 0-1.36 R vanderSchoot-T Brugge 1-0.37 M. Dubbeldam-L. de Jong 1-0. 38. C Millenaar- H Meinderls0-139 J Dleleman-F Hylkema 01, 40 H. van de Sande-C. van Eldik 0-1. 41 A. Dtjkgraaf-R Andeweg 1-0: 42 A Boot-R Bljvankl 0,43 J van de Vaart-T. Donker 0-1; tl A de Ridder-J. Westdorp 0-1; 45 N. Elder- son-A Riemens 0-1: 46. D van Segeren-S Spiegels 1-0; 47 A Elderson-S Schaap 1-0; <8. W. van de Vljver-R. van Dijke 0-1 KAPELLE- Zo langzamerhand mag het ledenverlies van de Zebra - de Zeeuws-Brabantse Turnkring van het KNGV - verontrustend worden genoemd. In 1982 verloor deze kring bijna duizend leden: van 12.501 naar 11.519. Penningmeester Hans van der Have attendeerde daar even op tijdens de jaarvergadering, die za terdagmiddag in het gemeenschaps huis De Vroone in Kapelle werd ge houden. De retributie van de bond aan de Zebra wcwdt door dit specta- kulaire ledenverlies natuurlijk ook minder. Maar voor de rest werd er tijdens deze vergadering weinig aandacht geschonken aan het ver trek van de vele leden. De verkla ring voor deze geringe aandacht was. dat de Zebra kennelijk behoef te heeft aan enige rust. Vorig jaar immers stapte het voltallige be stuur. onder aanvoering van voor zitter Arie Knol. op. De nieuwe voor zitter Ko Pluijmcrs wil de Zebra voorlopig in rustig vaarwater hou den. Zodoende was er zaterdagmiddag een opmerkelijk kalme jaarvergade ring te beleven. Vorig jaar nog had het bestuur laten weten alleen aan te blijven als de vakature voor een zes de bestuurslid zou worden opgevuld Een kandidaat voor die zesde be stuursfunctie was er echter niet. Ko Pluijmers ..We hebben vorig jaar in derdaad gezegd: we treden in 1983 al als die vakature niet opgevuld wordt. Maar in een bestuursvergadering hebben we vastgesteld, dat er nie mand mee gebaat is als nu opnieuw het voltallige bestuur aftreedt. Daar om blijven we zitten". De vijf be stuursleden, die vorig jaar 10 septem ber weiden gekozen en die nu reeds reglementair aftredend waren, wer den dan ook allen bij acclamatie her kozen: voorzitter Pluijmers. vice- voorzitter W A.A.M. van Overveld. secretaresse G. Zijlstra-Evers, pen ningmeester Van der Have en tweede secretaris-penningmeester A.Th. Buijs. De heer J.A. Waasdorp werd tijdens deze vergadering benoemd tot ere lid. Van 1966 tot vorig jaar had de heer Waasdorp zitting in het be stuur. Al die jaren was hij vice-voor- zitter. De heer L. Wisse, die in het vorig bestuur secretaris w as en die 12 jaar zitting heeft gehad in het Ze bra-bestuur, werd benoemd tot lid van verdienste. De heer Waasdorp door de heer Kc Pluijmers onderscheiden met de speld van het KNGV, waarmee het erelidmaatschap van de Zebra wera onderstreept. NIEUWLEUSDEN - Hans Vultink heeft zondag in Nieuwsleusden het biljartkampioenschap Anker Kader 47/2 op zijn naam gebracht. In de finale versloeg hij Piet Vet in vier beurten: 400 om 52 caramboles. Door de nederlaag eindigde Vet als tweede. De slotparty Vet 52 4 34 13 00; Vultink 400 4 221 100 00 De eindstand is 1 Vultink 14 400 116.60; 2 Vet 12 400 98 08; 3 Bongers 10 400 80.25:4 Van de Ven 8 317 79.06: 5 Burgman 5 296 55.72; 6 Van Deventer 5 312 50.00: 7 Koorevaar 2 313 48.91; 8 Veldhuis 0 263 37 00. LUGANO - Het schaaktoernooi van Lugano is zaterdag gewonnen door de Amerikaan Yasser Seirawan. Hij won in de achtste en laatste ronde met zwart van Zenon Franco (Par.). Van de Nederlanders speelde Jan Timman ge lijk tegen de Zwitser Markus Trepp. remiseerde Hans Boehm met Svetozar Ghgoric en won Leo Pliester van de Joegoslavische meester Sinisa Joksic. Het eindklassement is 1 Seirawan (VS.) 7 pnt.; 2 Nunn iEngl) en Gheorghiu (Roe.16.5. 4 Hort(Tsjl),Timman (Ned Donaldson (V S.). Short lEng.i, Franco (Par i, Pliester (Ned Farago iHon.i, Fedorowioz iVS i en Trepp (Zwi.) allen 6; 13 o s Ghgoric (Joe Boehm (Ned.) en Nikohc iJoe allen 5,5 Vilas vervangt Connors in Ahoy ROTTERDAM Guillermo Vilas is als vervanger van Jimmy Connors aangetrokken voor het tiende wereld tennistoernooi van Rotterdam. De or ganisatoren van het Grand- Prixevenement dat vandaag begint, kwamen zondagochtend telefonisch rond met de Argentijn. Aan de eisen van de winnaar van vong jaar, waarop het eerste contact afbrak, kon nu wel worden voldaan. „Niet door. ons, maar via derden worden een aan tal reclame-activiteiten voor hem gere geld", aldus toernooi-directeur Peter Bonthuis, die „buitengewoon tevre den" is dat het alsnog is gelukt een topper binnen te halen OOSTERHOUT - John Vermeule van het Middelburgse Dynamo is op een verdienstelijke vijfde plaats geëin digd tijdens de Warandeloop in Oos terhout. Bij de dames legde Karin de Nijs van SOS Soest beslag op de vierde plaats vóór zusje Margo, lid van Sparta. De uitslagen zijn 1 Karei LlsmontiBel10.5 km in 33 02: 2 Ronny Agten iBel 33.21. 3 Pieter van de Haas (HACi 33 49. 4 John van de Wansem (Spartai 33.52. 5 John Vermeule (Dynamo '70) 34.00; dames 3 km 1 Fr ancien Peetere iBel i 10 23. 2 Elly van Hulst lOlym- pia '48) 11.02. 3 Tineke Kluit iThori 11 14: 4 Karin de N;)s (SOSi 11 22. 5 Margo de Nijs (Spartai 11.39. KAPELLE - Veteraan Frans Krijnsen is niet de atleet, die zijn prestaties van de daken schreeuwt, al werd hij dan vorige week tweede tijdens het natio naal crosskampioenschap en nog een week eerder Zeeuws veteranenkam- pioen in een tijd. die een halve minuut sneller was dan de Zeeuwse senioren kampioen... Maar zaterdag in Kapelle. toen de 41-jarige atleet uit Waarde, lid van het Goese AV '56. daar de vijftien de stratenloop won. kon hij het niet nalaten een venijnig prikje uit te delen aan dc opnieuw verslagen groep senio ren uit de sub-top; „Over een week kunnen de senioren gerust zijn. Dan houd ik er mee op tot het volgende cross-seizoen. Volgende week start ik nog voor de pannekoekloop in Schou wen dan is het gedaan. Ik wil van de zomer nog wel aan de stratenlopen van Zierikzee en Domburg meedoen". Met name m het bijna afgelopen cross seizoen heeft tweede jaars veteraan Krijnsen duidelijk z'n stempel op de crossen in en vaak buiten Zeelartd ge drukt Daarbij dient wel opgemerkt te worden, dat in de meeste get allen de Zeeuwse toplopers (John Vermeule. Kim Reljnierse. Plet Vonck. Hugo van Duyse) niet meededen. In Kapelle werd de atleet uit Waarde in een draagstoel naar de voorste gelede ren gebracht. Het begintempo van de bijna zestig man tellendé lopersgroep was zó laag. dat de sterke veteraan, die normaal langzaam start en een paar ronden nodig heeft oni bij de topgroep te arriveren, al na een halve kilometer (van de tien totaali bij de kopgroep aansloot In gezelschap onder andere van Middelburger Frank Kooman van Dynamo. ex-Dynamoatleet Henk Cij- souw. via AVR Rotterdam bij Sprint Breda terecht gekomen. Ad Courtin van de organiserende club AV '56 en later Rian van de Broeke van Marathon Vlissingen Halfweg nog drie koplopers; Kooman, Cijsouw cn Krijnsen. die er flink aan sleurde. Op 500 meter voor de finish zette hij aan voor de laatste lussen- sprint. die hem de overwinning be zorgde. Henk Cijsouw was het langst bij hem gebleven: „Ik probeerde het op een eindsprint te laten aankomen, dan was ik ongetwijfeld de sterkste ge weest. Maar juist op liet moment, dat ik even tijd nam om uit te blazen zette Frans een nieuwe tempoverhoging in. Toen kon ik niet meer volgen, hij zat meteen twintig meter voor", verzeker de de bankemployé uit Breda. „Ik had erg graag gewonnen. Dan had ik mezelf voor m'n 24-ste jaardag, die ik morgen, zondag, vier. een mooi cadeau kunnen aanbieden". Frank Kooman was teleurgesteld Hij stelde ..In de strijd om het Nederlands crosskampioenschap in Eibergen loop ik de sterren van de hemel, en hier lukt het niet. Ik vermoed, dat ik hier in Ka pelle gewonnen zou hebben als ik de zelfde vorm als in Eibergen zou hebben gehad. Zo zie je maar weer. het gaat vooral om de vorm van de dag", oor deelde de 25-jarige Dynamo-atleet. Volgens Frans Krynsen was het niet zo gemakkelijk gegaan als het wel leek ,.Ik heb me meer moeten inspannen dan enkele weken geleden in de cross van Wilhelminadorp. Het kostte me veel meer moeite om een gaatje te slaan". Zoals reeds gemeld was het een wed strijd zonder de Zeeuwse toplopers. Evenmin waren de Zeeuwse dames ko men opdagen. Het 'hele' tot vijf kilome ter met de heren meelopen daniesveld werd gevormd door drie AV-atletes waarvan de meest ervarene, Suus Ver- stelle. nog uitviel ook Elly Zantman won nu voor clubgenote Monique de Corte. De beker voor dc eerstaankomende Kapelse atleet ging voor de zesde maal naar Jaap Oele na felle strijd met on derwijzer Leon van de Velde, een jaar geleden van de trimmers naar de wed strijdatleten overgestapt. Uitslagen uitslagen in Kapelle zijn: dames 5500 m 1 Elly Zar.tman AV 22 44. 2 Monique de Corte AV 23 24; senioren, vetera nen a-junioren: circa 10 000 meter: 1 Frans Knjnsen AV 56 29 53 (le vet.»: 2 Henk Cysouw Spruit 29 59. 3 Frank Kooman Dyn. 30 17. 4 Ad Courtin AV 56 30 W 5 P'sn v d Broeke Mar. 30.37. 6 Johnny Wissekerke Mar. 31.55, 8 Sam Polderman Mar. 31.07; 8 Jaap Oele AV 56 31 13. 9 Cor Peute Dyr. 3123. 10 Ron Dellebeke Mar 31.26. 11 Piet Westerweele RKHAV 31 42. 12 Gerard Bras AV 56 31.52. 13 Johan de Vlieger Mar 32 07 14 Tonny Strudonck RKHAV 32 16.15 Peter Wevers Thor 32 16: 16 Frans Pleyte Dyn 32 17 17 Rien de Wilde AV 56 32.28; 18 Ben Hendrikse Fortuna 32 29. 19 Henk Nieuw - dorp AV 56 32 35. 20 Helmuth Vercammen Mar 3245 (2e vet.»: 21 Jan Guiljam AV 56 32 47, 22 Koos Oggel AV 56 32.58. 23 Job Matthijsse Dyn 33 04. 24 Salomon de Noov- ter Dyn. 33 12 25 Kees Bruyns AV 56 33.15; 26 Arconius Kramer AV 56 33 17. 27 Peter Wisse Dyn) 33.22,28 Kees Rypcrs Thor 33 30. 30 Rinus Geelhoed AV 56 33.46. BRUSSEL - Standard Luik heeft zondag op de 25e speeldag van de Belgische eerste divisie zijn beurt voorbij laten gaan. De landskam pioen verloor bij Beveren met 4-1 en zag daardoor koploper Ander lecht door winst (5-2) tegen Club Brugge uitlopen tot drie punten. Voornaamste concurrent voor de Brusselse ploeg is nu FC Antwerp, dat geen misstap beging (3-1 tegen Waregem) en daardoor eén punt achterbleef. In het Heizelstadion van Brussel boden Anderlecht en Club Brugge de 40.000 toeschouwers voetbal van kwaliteit Ceulemans verzorg de voor Brugge de openingstreffer, maar nog voor rust nam Ander lecht de leiding. Vandenbergh maakt in de 23e minuut gelijk, waarna de Deen Brylle zeven mi nuten tator 2-1 aantekende. De tweede helft kende een sprankele- nende opening. Binnen vier minu ten was de stand gewijzigd in 4-2. Brylle (46) en Vandenbergh (48) voor Anderlecht en Ceulemans (49) voor Club Brugge tekenden voor de doelpunten. Zes minuten voor het einde moest een knap vech tend Brugge nog een keer buigen voor Vandenbergh. De uitslagen zijn: Beveren - Standard Luik 4-1Antwerp - Waregem 3-1. Luik Winterelag 1-1; Cerkel Brugge - Laerse d-1. Anderlecht - Club Brugge 5-2: Se- raing - Tongeren 3-0. Waterschei - Beer schot 1-0; Kortrijk - Lokeren 0-3; AA Gent - RWDM 2-0 De stand 1 Anderlecht 37 pnt.; 2 Ant werp 36. 3 Standard 34: 4 Club Brugge 31; 5 Waterschei 31: 6 Lokeren 30: 7 AA Gent 30. 8 Beveren 29: 9 RWDM 25. 10 KortriJk 25. 11 Lierse 22; 12 Beerschot 21. 13 Cerkel Brugge 20. 14 Luik 20: 15 Waregem 17; 18 Seralng 17; 17 Winter- slag, 18 Tongeren 12. LONDEN De val van Aston Villa van zijn Europese troon be gint desastreuze vormen aan te nemen. In de Engelse competitie is de ploeg weliswaar de beste van de middenmoters, in de bekertoer nooien is weinig tot geen succes geboekt. Zaterdag verstoorde Ar senal de illusies van Aston Villa op een goede prestatie in de strijd om de F.A.-cup. Door treffers in de eerste helft van international To ny Woodcock en de Joegoslaaf Vladimir Petrovic verdween As ton uit de strijd: 2-0. De hoop van de oude Engelse club ligt nu alleen nog in de verdediging van de Europese beker voor lands kampioenen, die vorig jaar werd veroverd. Overigens lijken die kan sen ook al heel miniem. Aston kijkt op tegen een 2-1 nederlaag op eigen veld tegen Juventus. In de vorm die zaterdag tegen Asrsenal op de grasmat werd gelegd, lukt het vast niet m Italië te winnen. Arsenal werd op zijn weg naar de halve finales begeleid door Brighton (1-0 te gen Norwich) en Manchester United (1-0 tegen Everton). Het vierde kwartfinale duel tussen tweede-divisieclubs bunüey en Sheffield moet worden overgespeeld door een onbeslist (1-1). In de strijd om de F.A.-cup werden de volgende wedstrijden gespeeld Arsenal - Aston Villa 2-0. Brighton - Norwich 1-0, Manchester United - Everton 1-0. Bum- ley - Sheffield 1-1. De uitslagen van de wedstrijden in de hoogste divisie van de Engelse voetbal competitie van zaterdag zijn. Coventry - Tottenham 1-1, Liverpool - West Ham 3-0, Nottingham Forest - Luton 0-1, Stoke - Sunderland 0-1. Swansea - Man chester City 4-1Watford - Notts County 5-3, West Bromwich - Ipswich 4-1 De stand is: Liverpool 30-69, Watford 31-58, Manchester Un. 29-51. Aston Villa 30-48, Nottingham For 30-46, West Bromwich 31-44, Coventry 30-43. Sou thampton 30-43. West Ham 29-41. Ips wich 30-41. Everton 30-41, Tottenham 30-41, Stoke City 30-41. Notts County 33-40. Sunderland 30-39. Arsenal 28-33, Manchester City 32-38. Luton 29-31, Swansea 31-31. Norwich 29-30. Brighton 30-28. Birmingham 28-27 voorsprong, waarna in de allerlat- ste minuut Milewski met een twee de treffer de stand op 3-0 bepaalde. Bayem München kwam voor 15.000 toeschouwers tegen Bo- chum tot precies hetzelfde resul taat De doelpunten van Breitner, Del'Haye en de beste speler van het veld. Rummenigge. vergoed den na rust enigszinds het anti voetbal van de eerste helft. De uitslagen zyn. Stuttgart - Bayer Leverkussen 5-3. Hertha BSC - Karlsru- her SC 5-2; FC Kóln - Fortuna Dussel- dorf 4-0; Kaïserslau'tem - Werder Bre men 2-1; Bayem Munchen - Bochum 3-0. Borussla Monchen - Gladbacb - Armïma Bielefeld 3-0; Borusia Dort mund - FC Nümberg 4-0. De stand is na de wedstrijden van zaterdag: Hambur ger SV 24-36. Bayem Munchen 24-34; Bor Dortmond 24-34. Stuttgart 23-33: FC Koln 23-30. Werder Bremen 22-29. Kaiserslau'tem 23-28. Numberg 23-21, Emtr Frankfurt 24-21; Arminia Biele feld 24-21; Eintr Braunschweig 23-20: VFL Bochum 23-19. Fortuna Dusseldorf 24-18. Borussia Monchengi 23-16. Her tha BSC 23-16. Bayer Leverkusen 23-16; Schalke 04 22-13. Karlsruher SC 23-13. Italië AS Roma heeft zijn voorsprong van drie punten op Juventus be houden. De koploper in de Ita liaanse eerste divisie won op de 23e speeldag met 2-1 bij Pisa. Juventus versloeg op eigen veld Avellino met 4-1. De uitslagen op de 23e speeldag zijn: Ascoli - Inter Milan 0-0. Cagllan - Flo- rentina 0-0; Cesena - Sampdoria 0-2; Genua - Catanzaro 4-1. Juventus - Avel lino 4-1, Napoli - Torino 1-0, Pisa - As Roma 1-2, Verona - Udlnese 0-0. Stand aan de kop na 23 wedstrikjden: 1 As Roma 33 punten; 2 Juventus 30. 3 Verona 28; 4 Fiorentina 26.5 Inter Milan 26: 6 Torino 25 Frankrijk Schotland In de eerste divisie van de Schotse voetbalcompetitie werden zater dag vier wedstrijden gespeeld. Drie andere duels werden afgelast, omdat de het merendeel van de betrokken clubs m de kwartfinales van het F.A -bekertoernooi uit kwamen. De uitslagen zijn: Dundee United - Dundee 5-3. Motherwell - Kilmarnock 3-1. De stand Is: Aberdeen 26-42. Celtic 25-41, Dundee United 26-39. Rangers 26-25. St-Mtrren 26-22. Hibernian 26-22, Dundee 27-22, MotherwelU 27-21, Mor ton 26-16, Kilmarnock 27-12 Uitslagen kwartfinales Schotse FA- beker. Celtic - Hearts 4-1, Partick Thisthle - Aberdeen 1-2. Queens Park - Rangers 1-2, Aidrieonians - St.-Mlrren 0-5. West-Duitsland De kampioensdromen van Werder Bremen zijn weer vervluchtigd. De ploeg uit Bremen, die sinds eind oktober ongeslagen was, ver loor zaterdag in Kaiserslautern met 2-1 en viel daardoor terug naar de zesde plaats op de rang lijst. Aan de ging de nek-aan-nek-race tussen titelhouder Hamburger SV. bekerwinnaar Bayem Munchen en Borussia Dortmund onverminderd door. HSV behield de voorsprong van twee punten (36 tegen 34) door thuis voor 26.000 toeschouwers met 3-0 te winnen van Eintracht Frankfurt. Al na vijf minuten schoot Jürgen Milewski een niet goed weggewerkte bal in. Op slag van rust vergrootte Hrubesch de SL Etienne, de club van Johnny Rep is zaterdagavond in de derde ronde van de Franse bekerstrijd uitgeschakeld door tweede- divisieclub Martigues. St Etienne had uit met 3-0 verlo ren. zaterdag won de club met dezelfde cijfers op eigen veld. Na verlening stond die stand nog steeds op het scorebord. St. Etien ne nam daarna de strafschoppen slechter dan zijn tegenstander: 3-4. De belangrijkste uitslagen zijn (eerste resultaat): Laval - Nancy 1-1 (1-0); Mo naco - Mulhouse 2-0 (1-0); Bordeaux - Lens 2-0 (0-1); Brest - Metz3-0 (f-l); Lllle - Bastia 1-0 (1-0), Tours - Marseille 2-1 (0-3); Abbville - Paris St. Germain 1-0 (0-2); Le Havre - Toulouse 1-1 n.v (1-1), Toulouse w n s St Etienne - Martigues 3-0 n.v (0-3), Martigues w ns Stras bourg - Maubeuge 1-1 i2-l), Nantes - Baume les Dames 7-1 (4-0). Spanje van FC Barcelona en de terugkeer van Maradonna, na drie maanden geelzucht, heeft 'Barca' niet de beoogde winst in de thuiswed strijd tegen Betis uit Valencia gebracht. Barcelona bracht het niet verder dan een gelijkspel van 1-1 en is daarmee vier punten achterge raakt op de leiders Real Madrid en Athletic de Bilbao, die beide won nen. De uitslagen zijn Athletic de Bilbao - Salamanca 4-0. Osasuna - Guon 2-0; Valladolid - Espanol 1-0. Se villa - Athle- tico Madrid 1-1. Zaragoza Real Socie- dad l-l; Las Palmas- Satander 2-1. Real Madnd -Celta 3-0; Barcelona - Betis 1-1. Valencia - Malaga 1-1 De stand in de kopgroep is na 28 wedstrijden; 1 Real Madnd en Athleuc de Bilbao 42 pnt.. 3 Barcelona 38. 4 Zaragoza en Athleuco Madnd 34: 6 Sevilla 33 tADVERTENTIE PEUGEOT ptagaas weslhavendijk 148 4463 AE goes 01100 20620

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15