Tjoba mist kans op een beslissing weggespeeld EMM-dames Volleybaldames Hulst uit vorm GEEN SUCCES ZEEUWSE TAFELTENNISSERS OP NK Een Philips SE lamp bespaart energie, ook boven uw eettafel. PZC/sportkrant VRIENDENSCHAAR PROMOVEERT Winnend doelpunt voor Serooskerke ABC kampioen viertallen Tnjme derde in Alphen Dynamo viert jubileum mei* een interland Wekema wint Ronde van Zuid-Holland HELLAS WON MET 16-9 MAANDAG 14 MAART 1983 14 TERNEUZEN Zaalkorfbaleersteklasser Tjoba heeft in de laatste wedstrijd van het seizoen de kans op promotie laten liggen. Uit tegen Albatros werd met 10-11 verloren en die nederlaag betekent dat Vriendenschaar niet meer tot een beslissingswedstrijd werd gedwongen. De club uit Hardinxveld Giessendam haalt de titel naar zicht toe. De teleurstelling om die gemiste pro motie werd voor een deel goedgemaakt door het feit dat de reserves van Tjoba in hun laatste wedstrijd KVS n ver sloegen, waardoor degradatie werd voorkomen. De beslissende periode in bet zaalkorfbal werd door BKC Bres- kens minder goed afgesloten. BKC - Animo m resulteerde in een 11-0 zege voor Animo. BKC greep daardoor net naast de promotie naar de eerste klas van de afdeling. De Zuidwesters-reserves haalden door de 8-7 winst op Luctor III de titel en bewezen daarmee Zaamslag een uitste kende dienst. Zaamslag speelde 5-5 tegen TOP n. maar door de degradatie van Luctor UI had dat gelijke spel nog slechts statische waarde: Zaamslag blijft voor de derde klas afdeling be houden. Albatros - Tjoba Tjoba, dat moest winnen om een beslis singswedstrijd tegen Vriendenschaar te kunnen halen, opende goed en ver wierf zich door de snelle 3-0 voorsprong uitstekende perspectieven. Die blik- semstart werd echter direct gevolgd ZAAMSLAG De angst was zaterdag zichtbaar aanwezig in de wedstrijd tussen Zaamslag en Serooskerke. Bei de ploegen waren bang om te verlie zen, waardoor vrijwel de gehele con frontatie op het middenveld werd gespeeld., De twee trainers hadden gekozen voor een behoudend concept, waarin slechts ruimte was voor twee aanvallers. De offensieve daden ble ven dan ook tot het uiterste beperkt. Dat Serooskerke uit écn van die schaarse aanvallen scoorde, maakte de formatie van Dick van Westen tot winnaar (0-1). Of deze zege van de hooggeklasseerde Walcherse ploeg verdiend mag worden genoemd is een andere vraag. Echt imponeren kon Serooskerke als één van de titelkandidaten zeker niet. Daarvoor miste de ploeg zaterdag een echte organisator op het middenveld. Bovendien bleek ook de verdediging bepaald niet waterdicht te zijn. Alleen Rens Griep kon daar een ruime vol doende scoren. Toch was het dezelfde Rens Griep, die al na tien seconden de aanleiding vormde van een enorme kans voor de Zeeuws-Vlamingen. Griep speelde toen verkeerd terug op inval lerdoelman Piet Stroo. Jan de Zwarte leek Zaamslag op' een voorsprong te gaan zetten, maar op enkele meters van het doel schoot hij naast. Het spel van Serooskerke was wat beter ver zorgd. maar gevaar ging er ook niet uit van de Walcherse aanval, waarin Jan Riemens (geschorst) node werd gemist. Na de rust leefde de wedstrijd nog even op. Toen Serooskerke een paar keer in de buurt van doelman Willy Nieuwe- link kon komen. In de eerste instantie redde de Zaamslag-doel'man op uitste kende wijze na een kopbal van Jaap Allaart, maar een kwartier voor het einde moest hij toch capituleren toen Wim Allaart het rechterverdedigings- blok bij Zaamslag totaal uitspeelde en Hans Adriaansen de voorzet verzilver de (0-1). Nog even leek Serooskerke in de problemen te klomen, toen doelman Piet Stroo uitviel met een lichte her senschudding. Stroo liet een harde schuiver van Hans van der Beid los. waarna Jan de Zwarte in botsing kwam met Stroo. Veldspeler Jan Wattal ver ving de doelman, maar echt gevaarlijk werd het niet meer. MIDDELBURG De viertallencom petitie van het district Zeeland (mid den) van de Nederlandse Bridgebond is achter de rug. Zoals voorzien is in de hoofdklas het team ABC 1, Schute- Cattoir en Conijn-Kooman, als eerste geëindigd. Een spannende strijd tus sen ABC 2 en Papyrus 1 om de tweede plaats is in het voordeel van Papyrus beslist, zij het slechts met het minima- Ie verschil van één winstpunt. In de eerste klas A en B wisten Vlissingse Fles 1 en 2 als eerste te eindigen. In de tweede klas A ging de laatste wedstrijd om de eerste plaats tussen Valkenisse 3 en Vlissingse Fles 4. Valkenisse ging met de eer strijken met een voorsprong van vijf winstpun ten. In de tweede klas B was het weer de Vlissingse Fles die met het derde team met groot verschil als eerste wist te eindigen. Uitslagen. Hoofdklas: Zierikzee 2 - ABC 1 62-84 (5-15), Papyrus 1 - ABC 2 38-55 (14-6). Tweede klas A: ABC 5 - VI Fles 4 67-47 (15-5). Valkenisse 3 - Papyrus 3 55-32 (15-5). Tweede klas B: Valkenisse 4 - ABC 4 41-58 (6-14); VI. Fles 3 - ABC 6 66-40 <16-4). Eindstanden, (match en winstpunten). Hoofdklas: ABC 1 658-123; 2. Ppayrus 1 455-75. 3 ABC 2 456-74; 4. Zierikzee 2 515-72: 5 Zierikzee 1 452-5*2. Degradeert: Zierikzee 1 Eerste klas A 1. VI. Fles 2 408-84 2. Valkenisse 2 416-68: 3. Z.-Beveland 1 414-67: 4. MBC 1 286-21. Degradeert MBC 1. Eerste klas B: 1. VI. Fles 1 406-87. 2. Valkenisse 1 484-84; 3. Papyrus 2 290-42. 4. ABC 3 308-24 degradeert ABC 3 Van de eerste klas A en B promoveert VL Fles 2. Tweede klas A: 1 Valkentsse 3 401-77; 2 VI Fles 4 337-72; 3 ABC 5 392-62. 4 Papyrus 3 274-22. Promoveert Valkenisse 3 Tweede klas B: 1. Vt Fles 3 454-92, 2 ABC 4 4C4-65. 3. Valkenisse 4 340-61, 4. ABC 1 340-17. Promoveert VI Fles 3 De wedstrijd tussen de kampioenen van Zeeland Midden en Zuid om het kampioen schap van Zeeland en plaatsing in de promotiewedstrijd naar de landelijke promo tieklas wordt gespeeld op zaterdag 26 maart. Tijd en plaats worden nader vastgesteld rrt ALPHEN AD RIJN - Cor Lam- bregts heeft zaterdag de wegwed strijd over twintig kilometer van Alphen a/d Rijn naar Ter Aar gewonnen gewonnen. De 25-jarige Limburgse atleet, die vanaf het begin de leiding nam was met een totaaltijd van 57 minuten en 40 seconden drie minuten sneller dan vorig jaar, toen hij op precies hetzelfde parkoers eveneens won. De uitslag is: heren 20 km 1 Cor Lambregts lUnitas Sittard) 57.40; 2 Ma- ris ten Kate iFortis Enschede) 57 59; 3 Armand ParmenUer (BeLi 48.01; 4 Ge rard Nijboer (Daventnai 59.22; 5 Klaas Lok (Phoenix Utrecht) 59 39. 6 Peter Rusman (Unitas Sittard) 59.22. 7 Cor Vnend (PSV Eindhoven) t 00 21: 8 Ju- lien Grimon (BeL) 1.00 31; 9 Rudie Ver riet (Nijmegen) 100 45 Resultaten Zeeuwen: 14 Hugo van Duyse (RKHAV) 61 27; 20 Huib Dalebout (AV '56) 62.21; 37 Peter Hameeteman i Zeeland Sport) 64 21. 41 Jan van Laarhoven (HAV) 64.46. Adrie Joziasse (Dyn.) 87.04, Kees van der Sluis (Mar 67 29; Eric Klooster ziel 71.25. veteranen: 1 Rob ter Poorte (Hollandia) 15 km in 47 07; 8 Wim Kaljouw (Dyn.) 48.*2, 14 Ron Abuys (Dyn I 49 59. Krijn Wielemaker )Dyn.) 56 13; Eddie Zandee 71 Smeenge Bij de dames maakte Grijpskerk- se Trijnnie Smeenge een voortref felijke beurt. Ze bewees in uitste kende vorm te zijn door in de wedstrijd over 15 kilometer als derde te eindigen. Ze kreeg ook de mededeling dat ze geselecteerd is in de ploeg, die tijdens het wereld kampioenschap cross in het En gelse Gateshead (a.s weekeinde) loopt. Dames 15 km; 1 Magda Ilands (Bel.) 51.21; 2 Eefje van Wissen (Hollandia* Hoorn) 53.55; 4 Marja Wokke (Ada Am sterdam) 54.03; 5 Annie Rlndt (PSV Eindhoven) 54.08. Trijnie Smeenge: in ploeg voor Ga teshead. door een tegenoffensief van de thuis club. die daar vijf goals uit putte en vervolgens met de tegenstander gelijk waardig naar de rust snelde: 5-5. De tweede opening was voor Albatros, dat meteen na de pauze een gat sloeg van drie doelpunten (8-5) en doorschot 11-6. Vier strafworpen werkten er aan mee dat de Zeeuwen voor een hopeloze achtervolging stonden Weliswaar kwam Tjoba voor een hopelolze achter volging stonden. Weliswaar kwam Tjo ba in de slotfase nog erg dicht maar aansluiten was er niet meer bij. Mede omdat Albatros het al twee jaar staan de ongeslagen record in eigen hal vast wilde houden. Tjoba-doelpunten van Jan Kooiman (4). Wim Harinck (3), Hans de Schipper, Margot Philipse en Johan Harinck. De winst voor het Zeeuwse korfbal schuift in het gegeven dat de klasse-indeling met Tjoba. Ani mo en Swift een aantal topwedstrijden heeft opgeleverd. BKC - Ammo HI leverde een Breskense 'uitsmijter' op die nog lang onderwerp van gesprek zal zijn. Een nul-score in zaalkorfbal is vrijwel een unicum maar kwam tot stand toen BKC de enige afgekeurd zag. gaandeweg de wedstrijd zakte de Zeeuws-Vlamingen steeds ver der weg. Het werd een 11-0 zege voor Animo III. Een gehandicapt Zaamslag werkte, met in het achterhoofd behoud van het derdeklasserschap tegen TOP II zijn laatste wedstrijd bevrijd van druk af. Vier doelpunten van Kees Fr aan je in de eerste helft bepaalden het gezicht van dat duel. Top sloot de tweede helft aan en finishte met een 5-5 score. De Nooijer wint clubwedstrijd 'S-GRAVENPOLDER - De amateur- renner Cees de Nooijer heeft zondag de eerste interclubwedstrijd in Zeeland afgesloten met een spurtzege. Hij ver sloeg aan de finish Cor Vervaet en Ka- rel van Goethem. De wedstrijd ging over 80 kilometer in de buurt van 's Gravenpolder. Bij de junioren was Jan Jansen de snel ste. voor Corné van de Zande. Antoine Goense won bij de nieuwelingen en Wil ly de Feber bij de liefhebbers. De uitslagen Amateurs: 1 Cees de Nooijer. 2 Cor Vervaet. 3 Karei van Goethem. 4 Ab Ver- plauke. 5 Robbie Meijer. 6 Sjaak de Kok. 7 Jan de Munck. 8 Ronnie Karelse, 9 Joop Smet. 10 Joop Brooymans Junioren. 1 Jan Jansen. 2 Comé van de Zan de. 3 Enk Vereecken. Nieuwelingen: 1 Antoi ne Goense. 2 Ronnie Hamelink, 3 Jan Oreel; Lielhebbers 1 WillydeFeber.2Wim Wielhou- wer, 3 Bert Steenbakker; Trimmers 1 Frans van de Berge. 2 Piet Hoondert, Dames. 1 Ina van Otzel, 2 Jacqueline van Stee. Er waren in totaal 86 deelnemers. Pierre Raas eindigde zaterdag als eer ste Zeeuw bij de junioren in de dorpe nomloop in Rucphen. Raas werd 14e, Marcel Gunst 15e en Patrick van Passel 17e. Patrick Tolhoek werd vierde in de Wouwse Plantage. Marcel Gunst acht ste en Emiel de Waal 18e. Vivian Blanckaert weer bij de laatste acht UTRECHT - Al meerdere malen hebben in het verleden Zeeuwse spelers en speelsters bij de nationale tafel ten niskampioenschappen in de hoogste klasse voor ver rassingen kunnen zorgen, doch die bleven afgelopen weekeinde achterwege. Van de Zeeuwse A-spelers be reikte bij de heren Zeeuws kampioen Wim Wegman de tweede ronde waarin hij met 21-18, 21-8 en 21-19 door Jan Vlieg werd uitgeschakeld. Ook Jan-Henk Bomhof bereikte die tweede ronde waar hij door de later onttroonde Henk van Spai\je in drie games werd geklopt. Marco Hofman genoot de twijfel achtige eer te starten tegen de lagere kampioen Ron van Spanje. Bij de dames haalde, zoals verwacht. Vivian Rinnciracrt de laatste acht, waarna zij stuitte op een onverzettelijke Judy Williams Ingrid van Osselaer was al eerder naar de kleedkamer gespeeld door Sandra de Kruiff. In het dubbelspel heren A stuitten Bomhof-de Vries op Hijne-van der Ham. Hofman-Slagter op Lingen-Swier terwijl Wegmen gekoppeld aan Ene Winnubst de goede winstkansen In de derde game tegen het vermaarde duo Van der Helm-van Slobbe in rook zag opgaan. Van de Zeeuwse B-klassers kwamen de jeugdige Michiel Heeren (Wilno) en Pascal Neve (Sar) een ronde verder, terwijl in het dubbelspel het Middelburg-Zuid duo Peter van Iren- Willem-Jan Duininck de laatste acht haalden. Daarmee was al het Zeeuwse kruit verschoten MIDDELBURG Ter gelegenheid van de viering van het vijfde lustrum van de federatie Dynamo'70. organi seert de volleybaltak van deze Middel burgse omnivereniging zaterdag 21 mei een ontmoeting tussen de nationa le damesteams van Nederland en Ca nada. De wedstrijd wordt gespeeld in sport hal De Kruitmolen in Middelburg. De Canadese dames spelen eind mei dne wedstrijden in Nederland. Ze zullen een ontfnoeting hebben met een Neder landse eredivisionist. ze namen deel aan het open-luchttoemooi van Sint- Anthonis en ze komen naar Middel burg voor een treffen met het vertegen woordigend Nederlands zestal. Deze wedstrijd is gepland om 16.00 uur. DEN HAAG Bert Wekema uit Peize heeft zaterdag de Ronde van Zuid- Holland gewonnen. In de eindsprint was de Drent iets sneller dan de regionale favoriet Teun van Vliet. Wekema en Van Vliet waren de sterk- sten uit de oorspronkelijke kopgroep van zeventien man, Die groep verbrok kelde, zo'n 25 kilometer voor de eind streep, op de Maasdijk langs het West- land. Uit de eerste groep van acht maakten zich ten slotte vier man los. van wie Wekema en Van Vliet het iets langer volhielden dan Arie Hassink (derde) en Han Vaanhold (vierde). De uitslag is: 1 Bert Wekema i Peize) 170 km in 3.49.31. 2 Teun van Vliet (Maasland) z.t3 Arie Hassink (Neede) op seconden. 4 Han Vaanhold (Haaksbergen) z t,. 5 Nico Verhoe ven (Tilburgi z.t„ 6 Albert Jansen (Vries) z.t.. 7 Marco van der Hulst (Haarlem) z.t8 Peter van der Knoop (Haarlem) op 7 sec.. 9 Tini van Rijsbergen (Sprundel) z t.. 10 Dnes Klein (Ter Apel) op 1.05. Dames: Lente-race: 50 km; 1 Mieke Havik (Volendam) 1 28,43, 2 Maria Kennis (Bel.) z.t., 3 Henny Top (Weke- rom) op 6 sec. MIDDELBURG - Het dameshandbalteam van EMM is in eigen huis hard met de neus op de feiten gedrukt. Hermes speelde de thuisploeg in de tweede helft totaal weg: 16-9. „Ik kan me niet herinneren dat we ooit zo'n pak slaag gekregen hebben", verzuchtte trainer Kees van Ginderen na de wedstrijd. Als excuus kon EMM de afwezigheid van de makkelijk scorende Marjan Vermeulen en keepster Jorien Kamermans aanvoeren, maar de twee armzalige doelpunten die de thuisploeg in de hele tweede helft scoorde geeft ook aan dat het aanvalsspel verre van verzorgd was. valsters niet genoeg rust op om de goe de kans af te wachten. Gevolg Hermes kreeg steeds meer balbezit en wist dat effectief te benutten door EMM via 7-9 naar een grote 16-9 nederlaag te spelen. Het gevolg van deze nederlaag is dat EMM op de ranglijst ver kan duikelen Aanvankelijk leek het allemaal zo'n vaart niet te lopen. EMM nam een 4-1 voorsprong en had de ploeg van Her mes redelijk in bedwang Bij die stand ging er organisatorisch iets mis bij de thuisploeg. Er werd te veel individueel gespeeld en daarbij brachten de aan- De tweede plaats is verloren en het ziet er niet naar uit dat de laatste competi tiewedstrijd volgende week daar veel aan zal veranderen i ADVERTENTIE i Het herenleam van EMM heeft dg wed strijd tegen Fortuna gebruikt om de nieuwste ontwikkelingen van het we reldkampioenschap uit te proberen. Een Slrlamp verbruikt maar een kwart van J energie van 'n gewone gloeilampen gaar vijf maal zo lang mee. Die lamp brengt dus dik z'n geld op. Boven de eettafel, maar iHik in de hal, t-)1 T OT TA 1 J' 1' m de leeshoek en h, de voordeur. Philips SE. De lamp die u verdient. PHILIPS Ir Fortuna dat zich al verzoend heeft met de degradatie, speelde het spelletje goed mee zodat er een sportieve wed strijd ontstond waarin af en toe de vreemdste dingen te zien waren. Zo verdedigde EMM erg offensief met af en toe maar twee spelers op de cirkel en vier man uitstappend. Jos Aertsen bleef in het doel goed bij de les en EMM kon vanuit die offensieve verdediging erg snel in de aanval. Daardoor werd Fortu na bij tijd en wijle overklast en kwam heel de ploeg van EMM tot scoren. Bij de rust was de wedstrijd al beslist 15-8 maar EMM ging in de tweede helft ge woon door en won met 15-8. „Die offen sieve verdediging liep erg goed daar moeten we voor de toekomst seneus mee bezig gaan" stelde trainer De Rid der na afloop. EMM is zeker van de tweede plaats en kan volgende week in de slotwedstrijd tegen Ammo nog im proviseren. „We ballen deze competitie luchtig uit", grapte De Ridder. VLISSINGEN De Zeeuwse teams in de nationale competities volleybal zorgden samen afgelopen zaterdag voor zeer verrassende uitslagen. De Morresdames kregen een enorme be straffing te verwerken bij Torpedo (0-3), terwijl de heren uit Hulst op nieuw een punt moesten prijsgevedn (3-2). De dames van MArathon verras ten de nummer twee van de ranglijst, het Bredase AKS, door met 3-1 de punten in eigen huis te houden. Savok pakte minstens zo goed uit via de 3-2 zege op koploper WC 2. Alleen EWC presteerde zoals het de afgelopen we ken deed. Tegen het bezoekende Ata- k'55 viel geen eer te behalen (0-3). Het fiere gevechtsschip dat de Morres dames lange tijd vormden is verworden tot een stuurloos geheel, dat zich steeds verder stroomafwaarts moet la ten meevoeren. Twee weken terug ver loor Morres met 3-1 bij DVO en Jo Everaert bleek opgelucht. We weten nu weer dat andere ploegen ook kunnen volleyen, zei hij toen. Vorige week bleven de punten hoewel moeizaam, in eigen huis. maar de neergaande lijn zette zaterdag weer fors door, toen het sterke Torpedo de Zeeuwen via 15-7. 15-2 en 15-6 onderuit haalde „Wat moet ik daarop zeggen", reageerde Everaert nuchter. „Ik weiger me te verschuilen achter allerlei uitvluchten. We zijn weggespeeld door Torpedo, dat zaterdag van de eerste tot de laatste minuut boven zichzelf uit steeg. De keiharde opslag hebben wij met één keer op .de juiste wijze kunnen verwer ken, terwijl we opnieuw de mentale scherpte misten om via vechtvolleybal het tij te keren. Je ziet het maar weer; het blijft sport". Dat geldt ook voor de dames van Marathon, maar dan in positieve zin. Via een verdiende 3-1 overwinning op een steeds geprikkelder reagerend AKS voegden de Vlissingse speelsters, die zaterdag opnieuw werden begeleid door Bob Kats. drie broodnodige pun ten aan hun totaal toe „Toch hebben we het ons soms moeilijker gemaakt dan nodig was", meende Joke Swiers later. „In de eerste set liepen we in sneltreinvaart tegen een 0-11 achter stand op en in de tweede set leken we nog even een 14-6 voorsprong uit han den te moeten geven. Het blijkt steeds weer. dat we mentaal nauwelijks in staat zijn om tegenslag te verwerken". Toch bleven de gevolgen uit. want via 12-15. 16 14. 157 en 15-9 werd de wedstrijd in Vlissmgs voordeel beslist Vier ploegen staan er momenteel op de nominatie voor twee degradatieplaatsen; Soete- lieve 18-24), Marathon (18-21). Ericsson (18-20) en Ledub (18-18), Volgende week reist Marathon af naar Ericsson, terwijl een week later Ledub naar Vhsslngen komt, zodat de Vlissingse ploeg waar schijnlijk voor de beslissende periode van dit seizoen staat. Savok Voor WC 2 resten er dit seizoen geen plezierige herinneringen aan Zeeland. De eerste wedstrijd op Zeeuwse bo dem. die tegen Marathon, werd met 3-2 verloren en zaterdag presteerde Sa vok hetzelfde als de Vlissingse streek genoot. Voor ruim honderd man bleek Savok bereid zich helemaal leeg te knokken en de beloning kwam tenslot te via de 3-2 overwinning. De eerste set werd door de thuisclub met mi niem verschil (18-16) gewonnen, maar de twee volgende sets bleef een hard serverend WC heer en meester. Vanaf de vierde set echter kreeg Savok greep op het spel en met hoofdrollen voor Marjolein Vereist, Godelieve Ivens, Annemarie van Haelst en Maud Ver eist kwam de zege er via 15-7 en 15-10. In feite is de puntendeüng van de Morres-heren tegen het bescheiden ge- klasserde Voko geen echte verrassing meer. Evenals vorig seizoen blijkt de Hulsterse équipe niet in staat zich een heel seizoen lang te concentreren, zo dat ook minder inspirerende duels toch het maximale rendement opleveren. Hoe onnodig het verlies van dat ene punt tegen Voko was. bewijst wel het scoreverloop. De eerste set een opper machtig Morres (4-15). daarna ging het al wat minder (12-15) en vervolgens kwamen de problemen er 15-7 en 16-14 Via 12-15 wisten de Zeeuwen tenslotte erger te voorkomen. De voorsprong op WC 2 is daardoor weer geslonken tot een punt EWC verloor thuis met 0-3 van Atak De setstanden waren 9-15, 14-16 en 6-15. VLISSINGEN In de eerste divisie van de basketbalcompetitie heeft het damesteam van Dynamo Middelburg een huzarenstukje uitgehaald door in een enerverende wedstrijd Kimbria uit Maastricht met ruime cijfers te verslaag (73-58). BV Souburg bereikte een sensationele zege op het op de derde plats in de hoofdklas staande Breda Pioneers: 79-57. minuten haar traditionele vijfde fout. maar omdat de rebound bij Dynamo ook door de andere meis jes goed werd verzorgd leverde dit geen gevaar meer op voor de over winning (38-73). „Volgende week hopen we Green Eagles thuis te pakken, en dan zie ik het voor de toekomst weer hoopvol in", ver klaarde Kees Rijnberg tot slot. Kimbria - Dynamo In Maastricht leverde Dynamo werkelijk prima werk af. Het team van trainer-coach Kees Rijnberg kreeg een 2-2-1-zone en later een man-to-man-verdediging tegen over zich. „We konden het einde lijk eens een hele helft opbrengen om de bal rustig 20 a 25 seconden rond te spelen", stelde Rijnberg. Op die manier kwam er altijd wel iemand vrij die binnen 4 meter van de ring stond, en dan makkelijk kon scoren. Dit bracht de stand op 19-38 bij rust in het voordeel van Dynamo. Kimbria startte de tweede helft met een zeer agressieve 3-2-zone. „In de vorige ontmoeting speelde Kimbria hetzelfde spelletje. Deze week hebben we daar extra op getraind. Hoewel er af en toe fou ten werden gemaakt bleven we 19 punten voor", zei coach Rijnberg. Na de 8e minuut (33-51) kreeg Kimbria het op zijn heupen en begon ver vanaf de bucket zeer zuiver te schieten. Het kwam zo waar terug op 8 punten. Dynamo had toen het voordeel dat de Maas trichtse ploeg een press bleef spe len terwijl ze al acht fouten had. Dynamo benutte enkele vrije wor pen. zodat er weer een kloof gesla gen werd. Verdedigend en aanval lend bleef de Middelburgse ploeg hard werken en gedisciplineerd spelen, dit alles onder leiding van uitblinkster Mieke Meulmeester „Ze organiseerde onze 2-l-2-7,one prima, bleef rustig, had overwicht en gaf vele beslissende passes", meende Rijnberg. Louisse Hen- drikx haalde In de laatste vijf Breda Pioneers - BV Souburg BV Souburg dat met een complete en fitte selectie vertrok naar Bre da. startte overdonderend. De Souburgse ploeg heeft eigenlijk de gehele wedstrijd greep op het spel gehad, door een prima uitgevoerd man-to-man verdediging. Ook Bre da Pioneers begon met een man- to-man, echter de Bredase ploeg kon niet voorkomen dat BV Sou burg na 11 minuten een 17-12 voor sprong had. Kees Minderhoud die na maanden sukkelen door blessu res eindelijk weer eens voluit kon gaan zorgde in die periode voor 10 punten (28-17). Breda Pioneers schakelde toen over op een zone- verdediging. Even leek de sco- ringsmachine van Souburg te stoppen maar na wat aanpassin gen werd het scoren weer hervat wat resulteerde in een 27-38 voor sprong bij rust. Ook na rust was de scoringsdrift nog niet getemperd „En zeker niet van Djay Hindori die in de tweede helft goed was voor 16 punten". Met als gevolg dat na 8 minuten bij de stand van 53-34 de wedstrijd eigenlijk al ge speeld was (57-79).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14