Stichting inrichting Sluis doelwit van felle kritiek Een dag zonder krant is een klok zonder klepel. Wissel Zeeuws-Vlaanderen GEHARREWAR IN RAADSVERGADERING DE BEULE GARAGE RIDA ROELSE AXEL 18 DONDERDAG 10 MAART 1983 SLUIS - De Stichting Herinrichting Winkelcentrum Sluis (HWS) heeft woensdagavond heel wat kritiek te slikken gekregen van de raadsleden. Alleen de WD-fractie, met HWS-bestuurder J. Bogaard in de gelederen, deed daar niet aan mee. Zowel PvdA. als CDA en D'66 waren slecht te spreken over de slinkse ma noeuvre van de stichting, die bij de offi ciële aanbesteding van het project een nieuwe, veel lagere offerte op tafel leg de. Het geharrewar dat toen ontstond had volgens burgemeester J. Assel- bergs de realisering van het project in gevaar kunnen brengen. Het college was het met de meeste raadsleden eens dat de handelwijze van de stichting HWS 'onjuist' is geweest „Juridische procedures waren mogelijk geweest, en die hadden beslist tot aanzienlijke ver tragingen geleid", zei de burgemeester. „Uitstel van het werk had misschien in trekking van de subsidie tot gevolg ge had zodat het werk niet was doorge gaan" PvdA-fractieleider A. Oosterling had scherpe kritiek op VVD-raadslid en HWS-voorzitter J Bogaard. Hij verweet hem 'onbehoorlijk gedrag'. Het indie nen van de 'schaduw-begroting', die ruim twee ton lager uitviel dan de offi ciële laagste inschrijver LAB noemde Oosterling 'een klap na' voor het colle ge. Het CDA noemde de gevolgde pro cedure 'merkwaardig'. „Een dergelijke handelwijze is nog nooit vertoond", zei mevrouw G. Benschop-Kwast. D'66'er H. Masele betreurde het gebeurde, en VVV Axel had een goedjaar 1982 .AXEL - De WV-Axel heeft een gunstig jaar achter de rug. Dat stelt het bestuur vast In het jaarverslag '82. De belang stelling voor de activiteiten was groot en de contacten met de provinciale en de streek-WV waren prima. Reden voor het bestuur om op de ingeslagen weg door te gaan en de activiteiten zo mogelijk nog uit te breiden. De vereni ging telt momenteel 110 leden en 8 do nateurs. Het jaarverslag komt aan de orde in de algemene vergadering, die op maandag 28 maart (om acht uur 's avonds) wordt gehouden in 'Het Wapen van Axel'. Dan komt ook de begroting voor dit Jaar ter sprake. 'Evergreen Jazzband' opent 'Noordzee-Jazz' in Cadzand CADZ AND Onder het motto "Noord zee Jazz* brengt Piet Faas van het Cadzandse hotel "Noordzee' voortaan twee keer per jaar een jazzevenement, waarbij de 'échte' liefhebber en wie verstrooiing zoekt gelijkelijk aan zijn trekken komt. De 'Evergreen Jazz Band' uit Wychen bijt zaterdag het spits af met een optreden dat om 21 uur begint. Deze tien muzikanten sterke formatie brengt jazz uit de periode '30 tot '50. •Noordzee-Jazz' bestaat uit twee evene menten per jaar. VV Hoofdplaat hield feestavonmd HOOFDPLAAT Afgelopen weekein de hield de Hoofdplaatse voetbalver eniging een feestavond voor haar se niorleden en A-junioren. Men begon de avond met een gezamenlijke fondue maaltijd, waarna de muziekgroep 'De Veronica's' uit Breskens voor de muzi kale omlijsting zorgde. Tussendoor werden enkele bingoronden gedraaid. Cursus milieukunde ZVU in Terneuzen AXEL De Zeeuwse Volksuniversi teit (ZVU) start op maandag 14 maart in de scholengemeenschap 'De Leeuw tjes' in Terneuzen een cursus Milieu kunde. Die bestaat uit vier lezingen, waarin wordt ingegaan op de proble matiek van de afvalstoffen en de water-, bodem- en luchtverontreini ging. Aanvang maandag 19.00 uur. De lezingen zijn bedoeld als voorberei ding op een uitgebreide cursus Milieu- kimde in het najaar 1983. Cursusleider is A. Rietstra uit Axel. Inlichtingen over de cursus bij de secretaris van de ZVU, de heer G. van der Waa in Axel. ook hij weet de moeilijkheden aan de initiatieven van de stichting HWS. WD'cr J. Bogaard verdedigde zich ferm. ,Jk kan me voorstellen dat onze stappen bevreemding hebben gewekt. Maar daarmee hebben we ook een aan zienlijke som geld bespaard". Immers, toen de lage schaduw-offerte bekend werd moest LAB onder druk van de subsidiegever de begroting eveneens verlagen. ..Er wordt voorbijgegaan aan het feit dat we hier niet alleen zit ten voor de belangen van de midden standers, maar van de gehele gemeen te", vergoeilijkte hij de ingreep waar mee de uiteindelijke begroting werd verlaagd. De raad ging uiteindelijk unaniem ak koord met de gunning aan LAB. die nu zal proberen het project nog vóór het einde van het jaar te voltooien voor het bedrag van 1.563.500 gulden inclusief BTW. Het karwei begint in de week van 21 maart Gedeputeerde staten zijn vol gens Asselbergs al akkoord met de jaar lijkse gemeentelijke lasten ruim 60.000 gulden gegaan. De middenstanders moeten een soortgelijk bedrag op tafel leggen, dia via baatbelasting wordt geïnd. Ridderstraat De reconstructie van de Ridderstraat - het tweelingproject van de herinrich ting - wordt pas gestart als het nieuwe winkelcentrum klaar is. Volgens As selbergs is het ondoenlijk om beide projecten tegelijk uit te voeren. „Dat zou tot een gigantische verkeerspro blematiek leiden", zei hij. Daarom wordt pas begonnen met de recon- Chansonnier Antoine Candelas treedt op in Spui SPUI Zaterdag 19 maart treedt in buurthuis 'De Drie Gehugten' in Spui de Frans-Catalaanse chansonnier An toine Candelas op. Hij brengt eigen werk en begleidt zichzelf op de gitaar. De avond eenm speciale soiree met Franse wijn is georganiseerd door de Alliance Francaise Zeeuwsch- Vlaanderen. Ook niet-leden zijn wel kom. Candelas. zoon van Spaanse vluchtelingen en aanvakelijk onderwij zer. werd ontdekt door Jacques Canet- ti. die als direkteur van de Franse Philips ook de bekendheid van chan sonniers als Brei, Brassens en Piaf stimuleerde. Candelas maakte vier langspeelplaten. Zijn optreden in Spui begint om 20.30 uur. Soos alleenstaanden Terneuzen bijeen TERNEUZEN - 'Altern', de soos voor alleenstaanden in Terneuzen, houdt za terdag een gezellige avond in het Zuid- landtheater. 'Old Fashin' zorgt voor de muziek en voorts staan er bingo en een verloting op het programma. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Tentoonstelling Sasse fotokring SAS VAN GENT - De Sasse fotokring houdt zondag de jaarlijkse fototen toonstelling in het cultureel centrum 'De Speye' in Sas van Gent De tentoon stellingsborden zullen gevuld zijn met ongeveer negentig vergrotingen van diverse onderwerpen. De bezoekers van de expositie kiezen door middel van een enquête de foto van het jaar uit. De tentoonstelling is geopend zondag 13 maart van 10,30 uur tot 12.30 uur en van 14.30 uur tot 19 uur. De zondag daarop. 20 maart, is de expo sitie gedurende dezelfde tijden nog te bekijken. De tentoonstelling is inge richt in de benedenzaal van 'De Speye'. Bingo-avond in Zandstraat ZANDSTRAAT Zaterdag 12 maart is er bingo-avond in wijkgebouw 'De Straete' in Zandstraat. Er wordt ge speeld om vleesprijzen en huishoudelij ke artikelen. Het evenement begint om 20 uur. structie van de - doorgaande - Kiüder- straat als de herinrichting achter de rug is. Aanvankelijk lag hel in de be doeling om beide projecten tegelijker tijd uit te voeren, om de geluidsover last voor de omwonenden zoveel moge lijk te beperken. Burgemeester Assel bergs deed de toezegging dat het defi nitieve bestek en de aanbesteding van de Ridderstraat nog dit najaar in de raad aan de orde komen. Al veel eerder, binnen enkele maanden, zal de aanleg van riolering in Terhofste de worden aanbesteed. Het college van b en w heeft nu de laatste beslissing over het technische systeem van de rio lering genomen. De aanbesteding zal volgens wethouder J J.du Fossé zo snel mogelijk plaatsvinden. Dit jaar zal de 'verGjningsregeling' van het rijk, waar mee subsidies worden berekend, voor het laatst van kracht zijn. En daarvan wil Sluis nog gebruik maken voor het te laai is Kennismakingsavond RMLS Schoondijke SCHOONDIJKE Dé rijks middelba re landbouwschool in Schoondijke houdt vrijdag een open kennisma kingsavond voor Jongens en meisjes die dit jaar het LBO verlaten en hun ouders. Via voorlichting en proeflessen wil men hen iets laten zien van het werk op school. Ook is'er gelegenheid om nieuwe leerlingen aan te melden. De open avond duurt van 19 tot 21.30 uur. Clubcompetitie badminton De Kombuis BRESKENS Zaterdag hield de badmintonvereniging van de omni- sportvereniging 'De Kombuis' in Bres kens haar eerste ronde van de club- competitie in het enkelspel. Aan de competitie namen ruim 40 leden deel. De eerste ronde werd gewonnen door Hans Pïeters, die in de finale Sary Pieters versloeg. De derde en de vierde plaats werden Ingenomen door twee jeugdleden, Jacqueline van Esch en Anja Moerman. Het evenement vond plaats in sporthal 'De Veerhoek' te Oostburg. De volgende ronde wordt gespeeld op 9 april. Gevonden voorwerpen TERNEUZEN Bij de gemeentepoli tie in Terneuzen zijn in de maand februari de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Diverse sleutels. 1 damesfiets. 2 herenfiet sen, zwarte leren jack met witte strepen; blauwe regenbroek, blauw geblokte muts en rood gewerkte handschoentjes, rood gebreid mutsje; blauwe handschoen; grijze hand schoen, zwarte handschoen; brume en gewe ven portemonnaie met Inhoud; rood leren tasje met inhoud; zilveren hanger Dicky; zilveren ketting met kruis; armbandje, zilve ren armband met hangertje; zilveren boe- renknop. quartzhorloge. dameshorloge; stemapparaat, visfuik, pennenzak; 2 bank biljetten. mapje met papleren; oranje voet bal. groen ribfluwelen petje en sierwieldop. Waterloopleinmarkt 'Vastenactie Hulst' HULST - De werkgroep 'Vastenactie Hulst' houdt zaterdag 12 maart zijn jaarlijkse 'Waterloopleinmarkt' op de Grote Markt in Hulst. Aan de 'Waterlo opleinmarkt' wordt door meer dan drie honderd kinderen meegewerkt Zij heb ben in de afgelopen maanden een grote hoeveelheid oude spulletjes bij elkaar gebracht, die men zaterdag tussen 13.15 en 16.15 uur aan de man zal proberen te brengen. Dit jaar wordt geld ingeza meld en opgehaald om in Tanzania twee projecten te realiseren; een cen trale apotheek voor moeder en kind in Igota en een vormingscentrum in Kasu- lu. Enige en algemene kennisgeving Heden is nog vrij onverwacht in het Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil overleden onze vader en opa HENDRIK JAN LENSEN weduwnaar van Helena Maria Tieleman op de leeftijd van 66 jaar. Axel: J. C. Lensen B, Lensen-van Hijfte C. J. Lensen A. Lensen-Jonkman J. F. Lensen H. Lensen-Adriaansen W. Lensen G. Lensen-van Hove F J. Lensen T. Lensen-van Overloop en kleinkinderen Axel, 9 maart 1983 Mozartstraat 20 Correspondentieadres: W. Lensen, Gen. Meijerstraat 3, 4571 EB Axel De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrij dag 11 maart a s. om 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Burchtlaan te Axel. Samenkomst voor de teraardebestelling vrijdag middag om 14.00 uur in 'de Halle'. Zij die de teraardebestelling wensen bij te wonen worden verzocht om 14.00 uur aanwezig te zijn in 'de Halle' Gelegenheid tot condoleren in 'de Halle' na de teraardebestelling. AFWEZIG H. Mulder tandarts FAMILIE BERICHTEN Heden heeft de Heere tot Zich genomen zijn moegestreden kind. onze geliefde zuster, tante en oudtante GEERTRUIDA BOEIJE op de leeftijd van 59 jaar Psalm 139 18b Montbazon (Frankrijk): J. Dieleman-Boeije P. Dieleman Middelburg: M. Wattel-Boeije A. Wattel Axel: A. C. Boeije-van Driel Axel: C. Boeije S. P. Boeije-Scheele Bleskensgraaf: J. Boeije R. Boeije-Prlns 's-Gravenhage: W. Boeije N. Boeije-Vooijs Berkel: A. Neelis-Boeije Jan Neelis Berkel: M. J. Neelis-Boeije Jac. Neelis Arnhem: J. Reiber-Boeije G. A. J. Reiber Neven en nichten Terneuzen. 8 maart 1983 Spui 60 Correspondentieadres: C. Boeije. Capellestraat 13, 4571 PX AxeL De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zaterdag 12 maart a.s. om 14.15 uur op de Algemene Begraafplaats te Zaamslag. Vooraf vindt een samenkomst plaats in het Verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk. Temeuzensestraat 32, Zaamslag, die aanvangt om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Verenigings gebouw na de begrafenis. Wie met een nieuwe auto het voorjaar in wil, komt lang acht ware autospektakelstukken in de schijnwerpers (drie op donderdag 10, vrijdag 11 of zaterdag 12 maart zeker even bij voorproefjes ziet u al hieronder). Zo vindt u er de Mini in al z'n ons in de showroom kijken. Hier staan maar liefst drie dagen slimmigheid voor maar 9.990- En de Austin Metro met al z'n opvallende ruimte, komfort en zuinigheid, vanaf 11.990— Staat ook de Triumph Acclaim, de enige auto in de 20-mille klasse die maar 17.990;- kost, klaar om bewonderd te worden. Tot slot geeft ook Rover acte de présence. Ondermeer met de Rover 2000, die al te koop is vanaf 32.990;-. Kortom, het is bij ons 3 dagen lang een autospektakel van jewelste. U komt toch ook? De Mini. Heeft een nieuwe en daarom nog zuiniger Economv-motor (1:21,3 bij 90 km/u). Hoeft maar lx per 20.000 km een servicebeurt. En is nu nog beter geïsoleerd. Tel hierbij zijn handige rijgedrag in stad en land plus zijn hoge inruiKvaarde, dan kan een Mini Jubilee v.a. 9990r niet anders dan uniek zijn. De Austin Metro. Verkrijgbaar in maar liefst 13 typen. Voor Het Autospektakel hebben we er vier in de schijnwer pers gezet. Spektakelstuk 2: het superzuinige ruimtewonder, de Metro Special Jubilee (v.a. 11.990—). Spektakelstuk 3: de spektakulair uitgeruste Metro 1000 Super (v.a. 13.990r). Spektakelstuk 4: de schitterende Metro 1.3L Oporto met felle 1300 cc motor (v.a. 16.990r)- En tot slot spektakelstuk 5: een heus snelheidsmonster, de MG Metro Turbo (v.a. 23.000r). De Triumph Acclaim HL is spektakelstuk 6. Want dat is de enige auto in de 20-mille klasse die maar 17.990, kost! Standaard zit hij dus héél ruim in zijn extra's. Leest u even mee: een vijfversnellingsbak, van binnenuit verstelbare kop lampen, slaapstoelen, een van binnenuit te ontgrendelen kof ferbak enzovoort. U wilt nog meer luxe? Dat kan ook. Met spektakelstuk 7: de Triumph Acclaim HLS. Die heeft elek trisch bcdienbare ramen, van binnenuit verstelbare buiten spiegels enzovoort (v.a. 19.690,-). Met automaat v.a. 20.690- De Rover. Rover, bekroond om z'n aërodynamische vormgeving en z'n fraaie karrosserie, is er nu ook in een kon- kurrerend geprijsde tweeliter versie. Die erg zuinig is (1:15,2 bij 90 km/u) en sportief presteert (0-100 in 13,3 sek., top 167 km/u). (R) is Rover-dealer Gentsevaart 79, tel. 01140-12097, Kapellebrug Mr. F.J. Haarman weg 4, tel. 01150-13690, Terneuzen Nieuwendijk 1, tel. 01155-1774, Axel(R)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32