Compenserend werk voor bouwsector hard nodig PZEM wil niet meebetalen aan bodemonderzoek gasfabrieken Vegetarisch eethuis Hulst opent zaterdag SASSE VOLKSDANSGROEP GAAT NAAR BULGARIJE Wissel Zeeuws- Vlaanderen PZC/ UITSTEL DAMMEN DRUKT OP WERKGELEGENHEID OOSTBURG EN REIMERSWAAL NIET AKKOORD MET BESLISSING Meubelen Sluis vreest 'duurdere' gulden DONDERDAG 10 MAART 1983 streek 19 (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het doek is definitief gevallen voor de schippersinternaten in Wcmeldinge en in Oud-Gastel. Dat blijkt uit antwoorden van minister Dcetman van onderwijs die hij woensdag aan de Tweede Kamer heeft gezonden. Deelman heeft bezuinigd op de financiën die hij voor de internaten beschikbaar stelt, verklarend dat er binnen deze wereld van internaten een grote overcapaciteit bestaat. Deetman heeft gekozen voor de drie kleinste internaten. Daarvan zjjn de exploita tiekosten per pupil het hoogst, schrijft hij aan de Kamer. Het gaat om de interna ten 'Sint Josef in Oud-Gastel, de 'Schutsluis' in Wemeldinge en het 'Kompas' in Lemmer. De minister zegt dat alle pupillen op een ander internaat geplaatst kunnen wor den, op internaten die dezelfde achtergrond hebben als de internaten waar de pupillen vandaan komen. Deetman verdedigt zijn ingrijpen met de mededeling dat het instandhouden van de overcapaciteit in de wereld van de schippersinternaten onverantwoord is. VLISSINGEN - Nu de werkzaamheden aan de pijlerdam in de Oosterschelde over hun hoogtepunt heen zijn en de aanleg van de Oester- en Philipsdam mogelijk vertraagd zal worden, is compense rende werkgelegenheid in de Zeeuwse bouwsector hard nodig. Op het ogenblik is één op de vier werklozen in Zeeland bouwvakker (geweest). Rekening houdend met de uitstralingseffecten hangt bijna veertig procent van de totale werkloosheid samen met de bouwnijverheid, de bouwproductie". Vandaar, dat een dringend beroep wordt gedaan op de lagere overheidsinstanties en woning corporaties alert te zijn op de moge lijkheden die in het kader van de werk- Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Raad voor de Arbeidsmarkt schrijft dat in een commentaar op de werkgelegen- heldsnotitie. die is uitgebracht door de ministeries van sociale zaken en werk gelegenheid, economische zaken en fi nancien. Volgens de Raad voor de Arbeidsmarkt Is met name de in de notitie geopperde mogelijkheid om op experimentele ba- werkgelegenheidsprojecten op te zetten zeer interessant Volgens de Raad voor de Arbeids markt liggen er zeker kansen om op provinciaal niveau de bouw te stimu leren. „Immers, de lagere publiekrech telijke lichamen (provincie, gemeen ten en waterschappen), de woningcor poraties en de particulieren realiseren samen verreweg het grootste deel van gelegenheidsprojecten kunnen ont staan, 'opdat tenminste een evenredig deel van de hiervoor beschikbare mid delen in Zeeland terecht komt'. De notitie van de betrokken ministeries en het commentaar daarop staat op de agenda van een plenaire vergadering van de Zeeuwse Raad voor de Arbeids markt. Die vergadering wordt dinsdag middag 15 maart (15.00 uuri gehouden in het gebouw van het GAK te Goes Tijdens die vergadering komt ook de brief ter sprake, waarin het NVOB-Zee- land zijn bezorgdheid uitspreekt over de manier waarop de zogeheten werk- gelegenheidsverruimende maatregel in de praktijk wordt gebracht Zoals ge meld, beschouwt het NVOB het inzet ten van werkloze bouwvakkers door ge meenten en andere overheidsinstellin gen by bouwprojecten als een bedrei ging voor de reguliere bouwbedrijven in de provincie. SAS VAN GENT - De volksdansgroep 'De Grulmoole' uit Sas van Gent brengt van 21 tot en met 29 mei een bezoek aan Bulgarije. Het ensemble, dat 44 leden telt inclusief drie muzikanten, zal in de Bulgaarse hoofd stad Sofia en de directe omgeving zes optredens verzor gen. De reis wordt gemaakt in het kader van het Bulgaars/ Nederlands cultureel verdrag en op uitnodiging van het Bulgaarse staal bedrijf Kremoska Mlados. De volksdans groep van dit concern was enkele jaren geleden te gast tijdens de Sasse folkloreweek. In juli brengt het ensem ble opnieuw een bezoek aan de Kanaalzone-gemeente 'De Grutmoole' treedt in Bulgarije op voor personeel van de staalfabriek. Het programma bestaat uit Nederland se volksdansen uit alle windstreken. De leden worden tijdens hun bezoek ondergebracht in logiesruimte van het bedrijf in de omgeving van Sofia. De trip naar Bulgarije is overigens niet de enige buiten landse reis van 'De Grutmoole'. Twee jaar terug bracht de groep een bezoek aan Noorwegen Verder waren er optredens in Frankrijk en België en voor volgend jaar staat er een aantal voorstellingen in het Engelse Cardiff op het programma. MIDDELBURG Gasthuis, 20-21.30 uur uitzending Rawa. TERNEUZEN Jullanaziekenhuis. 20 15-22 1 5 uur üitzending Radio- Juliana VLISSINGEN Bethesda-St.- Josephziekenhuis. 20-21.30 uur uitzen ding Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Cinem'Actueel I, 20.30 uur: Aliën, 16 jr Cinem'Actueel n, 20.30 uur' Polter geist, 12 jr Cinem'Actueel m, 20.30 uur E T., a.l. GOES Grand, 20 uur: Annie, a.l. HULST De Koning van Engeland, 1845 uur- Annie, a 1 20 uur: De Zwarte Ruiter, a.l.; 20 uur- Operation vigilante, 16 jr20 uur: De Vlaschaard, a.l.; 21 uur: Blondjes in hun blootje, 18 jr TERNEUZEN Zuidlandtheater. 20 uur Credits. VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: Hot bubblegum maagd. 16 jr. Alhambra II, 20 uur: Poltergeist, 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL Galerie Bellemans. 10-18 uur- textiele objecten van Annie Blewanus (t'm 2/5). Kindergalerij 10-18 uur: illustraties uit kinderboeken van Annemiek Bors- boom. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: werken George Minne (t/m 16/4). BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum: geopend van 14-16 uur DOMBURG Biologisch museum, 10- 17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Aanwinsten 1982' (tm 26/3). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen HULST Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-17 uur: werken van 12 Haagse kun stenaars. MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-17.30 uur werken Pe ter Rosier (t/m 10/3). Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uuri diverse ambachten en exposities. Zeeuws Museum, 10-17 uur: werken Marinus van Dijke (t/m 22/3). St.-Janstraat 41, 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. Vlissingsestraat 14. 14-19 uur: werken Ellen Flink-van Hemert. Antiquités B. Witte. 10-18 uur werken van Anton Beijsens (t/m 28/3). TERNEUZEN Hal Stadhuis: werken Peter de Rijcke (t/m 16/3). VLISSINGEN Museum. 10-12 30 en 13.30-17 uur: 'Zicht op schrift', de ge schiedenis van het schrift en boekdruk kunst (t/m 164). Zaaf'Bellamy 19'. 10-12.30 en 13.30-17 uur. 'Indianen', gouaches/collages van Jef Diederen (t/m 18'3). Gevangentoren, vanaf 17 uur: werken Wilfried van den Boorn (t'm 4/4). Reptielenzoo 'Iguana'. 14-17 30 uur: ex positie levende reptielen, amfibien en lnsekten. Bibliotheek. 10-21 uur: 'De kunst van het moederschap' (t/m 12.3). YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars. IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland-Goes, tel 01100- 14444 (ook voor milieuklachteni Zeeuusch-viaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar Ghr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555 Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur (Slot van pagina 13) len en mogelijkheden, wordt alles dras tisch ingeperkt". Hij vond dat de rijksoverheid onver schillig en onverantwoordelijk bezig is met bezuinigen. De ouders stuurden de petitie ook aan de leden van de tweede kamer met daarbij een lijst met 138 handtekenin gen van verontruste ouders, geadres seerd aan kamervoorzitter D. Dolman. De studenten van de Rijks Pedagogi sche Academie in Middelburg, die deze week in staking zijn, organiseerden woensdag kinderspelen in en rond hun schoolgebouw aan de Kruitmolenlaan. Ongeveer vijfhonderd kinderen maak ten van de mogelijkheid gebruik om op vnje woensdagmiddag bij de RPA door te brengen. De RPA houdt vanavond (donderdag) samen met de CPA vanaf zeven uur een manifestatie voor het Middelburgse stadhuis met enkele sprekers en caba ret. Enkele honderden leerlingen en do centen van het Janseniuscollege uit Hulst hebben woensdagmiddag gepro testeerd tegen de bezuinigingsplannen- Leerlingen en ouders zetten ruim ne genhonderd handtekeningen onder een petitie, die woensdagmiddag symbo lisch werd overhandigd aan de minister tijdens de bijeenkomst op de Grote Markt in Hulst. Vertegenwoordiger van het Nederlands Genootschap van Lera ren, C. Culenaere. hield zijn gehoor voor dat de maatregelen van Deetman in het volgende schooljaar neer zullen komen op tachtig lessen minder, „terwijl de zelfde hoeveelheid leerstof aangeboden moet worden. Gevolg: ontslag van lera ren en grotere groepen". Aan de demonstratieve bijeenkomst ging een mars door de Hulster binnen stad vooraf. Ook het onderwijs in de Zeeuws- Vlaamse kanaalzone heeft woensdag avond op een protestbijeenkomst in Temeuzen andermaal fel uitgehaald naar minister Deetman. De bijeenkomst gisteravond in de MTS in Temeuzen resulteerde uiteindelijk in een protestbrief aan voorzitter Dolman van de tweede kamer. Daarin wordt het parlement opgeroepen de plannen van Deetman te verwerpen omdat de bezui nigingsmaatregelen de kwaliteit van het onderwijs aantasten. De protest brief gaat vergezeld van zo'n 250 hand tekeningen. Namens de Algemene Bond van Onder wijzend Personeel (ABOP) gaf J, Kor- stanje Deetman gisteravond een dikke onvoldoende voor zijn beleid. ..Maar", stelde hij triest vast. „met zijn bezuini gingsdrift scoort hij wel degelijk een voldoende Ik ben bang dat de tweede kamer de minister alleen op dat laatste beoordeelt en zegt: prima gewerkt en OOSTBURG - De PZEM weigert mee te betalen aan het bodemonderzoek van de terreinen in de provincie waar vroeger gasfabrieken hebben gestaan. Dat maakte een woordvoerder van bet bedrijf woensdag bekend. De terreinen zijn zonder uitzondering verontreinigd met gevaarlijke stoffen. Dat is duidelijk geworden uit oriënterend onderzoek. Daarom is vervolg-onderzock nodig, met misschien zelfs sanering (afgraving) van de verontreinigde grond als eindresultaat. De kosten van die operatie wordt per terrein geschat op ruim twee ton. Dat geld moet opgebracht worden door de gemeenten. gramma 1983 van het ministerie van uitspraak van de PZEM lijkt me bui- volksgezondheid. Het gaat om vervuil de stukken in Middelburg, Axel. Rei- merswaal (Krabbendijke) en Oostburg. Gedeputeerde staten van Zeeland heb ben dinsdag vier terreinen waar vroe ger gasfabrieken hebben gestaan, voor gedragen voor het bodemsaneringspro- In Kapelle hebben de leerkrachten van de openbare lagere school De Moolhoek en de openbare kleuterschool De Rak kertjes samen met tientallen ouders en leerlingen door middel van een fiets tocht door het dorp uitdrukking gege ven aan hun bezorgdheid over de bezui nigingsplannen. De fietstocht eindigde bij het gemeentehuis waar wethouder drA. B J.Sepers een petitie kreeg aan geboden De West-Zeeuws-Vlaamse gymnastij- ekleraren van het voortgezet onder wijs hebben woensdag geprotesteerd tegen de bezuinigingsplannen van de regering. Op de weekmarkt in Oost burg verzamelden de acht gymnas tiekleraren ruim vijfhonderd handte keningen die naar Den Haag zijn ver stuurd. Ledenvergadering 'Zeeuwse Bond' KNF 19 maart in Goes GOES - De 'Zeeuwse Bond' KNF houdt zaterdag 19 maart de algemene leden vergadering in de Prins van Oranje in Goes. In deze vergadering, die om 10.15 uur begint, komt het jaarverslag over 1982 aan de orde en moet het huishou delijk reglement worden vastgesteld. Verder wordt het ere-diploma uitge reikt aan de vereniging die in 1982 lan delijk het hoogste aantal punten in haar afdelmg heeft behaald. Dit jaar is dat 'Euphonia' uit Goes, dat in de ere divisie sectie E 325 punten behaalde. Zowel de gemeentebesturen van Rei- merswaal en Oostburg hebben laten weten helemaal niets voor een derge lijk onderzoek te voelen. Oostburg is met name kwaad omdat de gemeente alle kosten moet dekken terwijl het terrein aan de Zuidzandseweg geen enkel gevaar zou opleveren voor de volksgezondheid. Oostburg vindt dat de PZEM kapitaalkrachtig genoeg Is om haar verontreinigde terreinen op eigen kosten te laten schoonmaken. De gemeente vroeg het elektriciteitsbe drijf vonge week dan ook schriftelijk om de kosten voor haar rekening te nemen. Dat verzoek heeft de PZEM volgens de zegsman woensdag naast zich neergelegd. Die mededeling kwam als een verrassing voor de Oostburgse tengewoon voorbarig. Hier worden be leidskwesties opgelost voordat de alge mene aandeelhoudersvergadering er iets over heeft kunnen zeggen". De wethouder kondigde aan dat zijn ge-, meentebestuur de zaak waarschijnlijk zal voorleggen aan de algemene verga dering. „Ik wil wel eens weten wat die er over te zeggen heeft De PZEM heeft gigantische reserves. De vraag, of ze dit eens willen bekijken, is zeker met overbodig". Gedeputeerde J. P. Boersma zei begrip ADVERTENTIE te hebben voor de negatieve reacties van de gemeentebesturen, die nu diep in de buidel zullen moeten tasten om het onderzoek te bekostigen. „Maar we moeten nu eenmaal precies weten hoe de vlag erbij bangt op die terreinen. Trouwens, gedeputeerde sta ten doen alleen de voordracht. De minister neemt de beslissing. Over de vraag wie het onderzoek dient te betalen bekreunt gs zoch volgens Boersma niet.. „Dat lijkt me een zaak tussen de PZEM en de gemeente Oost burg. Die zoeken dat maar uit". Tenslotte worden de concoursen voor wethouder J. Thomaes van financien. 1984 besproken. „Da's fraai". hij woensdag. „De (Van ome Haagse redacteur) DEN HAAG - Minister Brinkman zal de vormingscentra 't volgend jaar niet opnieuw confronteren met een bezui nigingsronde zoals die onder ex-CRM- minister De Boer is ingezet. Het Van Eeghenhuis in Aardenburg was éën van de instituten die bij die afslan kingsoperatie met sluiting werd be dreigd. De bewindsman van welzijn, volksgezondheid en cultuur zei woens dag in een overleg met de kamercom missie voor WVC dat hij in '84 niet met nog een ronde bezuinigingen komt. „Die toezegging wil ik wel doen", zei hij. De huidige bezuinigingsoperatie, die een bedrag van globaal 11 miljoen moet opleveren, zal niet direct leiden tot slui ting van vormingsinstituten. Volgens Brinkman moet er enige souplesse be tracht worden, maar hy wil wel dat.het veld" duidelijk weet welke prioriteiten hij stelt Het PvdA-kamerlid Worrel nam die toezegging over een houding vol souplesse met een korreltje zout. daarby het Van Eeghenhuis als voor beeld nemend. Het is erg moeilijk, zei hy, om flexibel te zijn wanneer je net als in Aardenburg 8.000 cursusdagdelen krijgt toegewezen, maar er eerst 11.000 hebt moeten inleveren. Bnnkman gaf in het overleg met de Ka mercommissie aan dat zijn prioriteiten liggen bij vormingsactiviteiten in 't ka der van emancipatie, en cursussen ge richt op werkloze jongeren en op cultu rele minderheden. Achterstandgroe- pen. kortom. In de loop van april verwacht de minis ter het ontwerp-rijksprogramma voor de vormingsinstituten, waarin die prioriteiten zijn verwerkt en het be schikbare geld is verdeeld. Brinkman zei de Kamer tot slot dat de vormings centra „geen vrees behoeven te hebben dat ik met de botte bijl langs de inter naten ga." ....en dan in een ruime keus met vele variaties dat is bij ons te zien. Tweezitsbankjes en losse fauteuils zijn onze specialiteit. Exklusieve meubelen - Verlichting en Buitenissigheden HULST - De ruimte is nog een beetje kaal, de lampen moeten nog worden opgehangen, de laatste rommel opge ruimd. De natte cement in de voegen van het stenen opstapje naar de tuin verraadt dat daar nog maar net de laat ste hand aan is gelegd. De vier jonge Ilulsterse vrouwen, Marian Perdaen, Andrea Zohlandt, Marjan Inghels en Thérèse Bruggemen zien tevreden in het rond. Zaterdag opent het vegeta risch eethuis 'Pand 25' aan de Grote Bagijnestraat in Hulst de deuren voor het publiek en zondag zijn de eerste maaltijden verkrijgbaar. Het viertal heeft hard moeten knokken om het eethuis, dat is ondergebracht in de stichting Klavertje Vier, van de grond te krijgen. In november van het vorig jaar zag het er naar uit dat de toe komstdroom een debacle zou worden. Er kwam een stroom van protesten op gang; van de Horeca Nederland, het Koninklijk Nederlands Ondernemers- verbond en zelfs van de buurtbewoners, die overigens alleen maar vreesden dat nA het eethuis een café of bar in het pand gevestigd zou worden De bezwa ren zijn inmiddels achterhaald dooreen 'noodgreep' van wethouder G. Avan de Voorde, die. in tegenstelling tot wat eerst de bedoeling was. de bestemming van het pand niet wyzigde. maar ging werken met ontheffingen op het serve- Experimentele Arbeidsprojecten Jeug- ren van voedsel. Het ministerie van so- dige Werklozen verstrekken en de le- ciale zaken en werkgelegenheid zal de ning uit het werkgelegenheidsfonds subsidie in liet kader van de regeling van de provincie is binnen. Andrea Zholandt 'links) en Marjan Inghels achter het fornuis in hun vegetarisch eethuisje. De verbouwing heeft een halfjaar in be slag genomen, maar daarbij moet wel in aanmerking worden genomen dat het werk als gevolg van de perikelen rond de bouwvergunning enkele maanden stil heeft gelegen. Marian Perdaen legt uit dat een hoofd maaltijd. zoals die in de toekomst ge serveerd zal worden in 'Pand 25', be staat uit 'een graan', by voorbeeld rijst, een gekookte groente, een salade en 'een aanvullend eiwit', zoals bijvoor beeld champignonragout. Dat menu wisselt dageli.jks n verder is er nog keu ze uit twee soorten soep en twee toetjes. „De groenten - alles onbespoten en van biologische kwaliteit - zullen worden betrokken van het baanlozenproject in Hulst, dat een moestuin heeft". Sappen Daarnaast staat er nog een afzienbare rij van vruchten- en groentensappen op de prijslijst. Verder vele soorten koffie, twintig soorten thee, melk, kar nemelk, chocolademelk, anijsmelk en milkshakes. De grote vraag, die nu rijst en velen be zighoudt, is: zal het project rendabel blijken9 In plaats van een werkloos heidsuitkering krijgen Andrea. Marian, Marjan, en Thérèse een loonkostensub sidie. Na vier jaar stopt de subsidie in ieder geval. Dan zal de stichting op ei gen benen moeten kunnen staan. Als dat het geval is, hebben dankzij de EAWJ-regeltng toch weer vier mensen werk. zonder dat het de overheid extra geld kost. Andrea: „We zfjn ervan uitge gaan dat het eethuis rendabel wordt, maar vandaag de dag met de huidige economische malaise valt daar geen peil meer op te trekken We kunnen het in principe vier Jaar uitzingen, maar het ministerie van sociale zaken zal elk jaar zeer kritisch bekijken of ze de subsidie voor een jaar zal verlengen. Dan wordt gekeken naar de resultaten en de haal baarheid van het project. Als het minis terie tot de slotsom komt dat het eet huis voor vier mensen economisch niet haalbaar is, dan zal dat zeker resulteren in een verminderde loonkostensubsi die". Ondanks dit risico beginnen de vrouwen toch aan het project. „Wy wil len uit de ww en werken" Het eethuis zal vijf dagen per week open zijn. Van 11.30 uur tot 22.00 uur. De keuken is open van 17.30 tot 20.30 uur. Zaterdag 12 maart is de open dag. Deze duurt van 15 00 tot 19 00 uur. Hans Vonk SLUIS - De gemeenteraad van Slnis vindt dat de Nederlandse regering al les moet doen om een nieuwe opwaar dering van de gulden te voorkomen. Dat is de kernachtige boodschap van een motie, die woensdagavond door al le fracties werd ondertekend en met de volledige steun van b en w per expresse naar Den Haag wordt verzonden. Een nieuwe opwaardering van de gul den zal voor de bedrijven in het grens gebied niet meer op te brengen zijn, wordt in de motie gesteld. Dat zou voor de Nederlandse economie en voor het kooptoerisme een 'enorme klap' bete kenen. vrezen de Sluisse politici eens- gezind- De ondertekenaars dringen er bij de re gering op aan het uiterste in het werk te stellen om revaluatie vah de gulden te voorkomen. De motie gaat per snel- dienst naar de regering, het Haagse Binnenhof, de vaste kamercommissie van financiën, het ministerie van finan ciën. en tevens de gemeentebesturen van Zeeuwsch-Vlaanderen en provin ciale staten van Zeeland. In een toelichting onderstreepte burge meester J Asselbergs dat een devalua tie van de Belgische frank voorlopig weer even van de baan lijkt nu dat land haar bankdisconto heeft aangepast. Maar donkere wolken pakken zich sa men want de devaluatie van de Franse franc wordt algemeen zeer spoedig ver wacht, en daarnaast wordt de gulden tot een van de meest harde muntsoor ten gerekend, wat een opwaardering binnen bereik brengt. Aarflappeltermijnmarkt Datum 9 maart- bintje 50 mm opw. apnl laten 18 30. bieden 18.10, slot 18 10, novem ber laten 24.00. bieden 23.70, slot 24 00; mei laten 18.80, bieden 18.50. slot 18.80 Stem ming april: nauw. prtjsh.. mei prysh. Open slaande posities apnl min 29 is geworden 1502, november 179. mei plus 43 Is geworden 1765 Omzet apr. h. pr. 18 70.1 pr. 18.00: Lz. 2 x 18 30. mei h pr 19 10. l.pr 18.00. Lz. 16 x 18.80; dag. april 95. mei 98. 9 maart bintje 35/50 mm opw april laten 14.50. bieden 14 10. slot 14,30, openslaande posities arpU min 24 is geworden 162. Om zet apr. t.w. 24x14.10, 1x14.30; dag april 25 Veiling Bergen op Zoom Woensdag 9 maart Golden Delicious 37-54; Goudreinetten 31-50; Winston-30-57; Brom ley 36-41; Melrose 29-40; Conference 41-1,13; Comptesse 39-56. Doyenne du Cornice 1,00; aardappelen 22-23rode kool 25-50, witte kool 11-61, boerekool 30-36. savooy 31-36; kas-an- dljvle 1,60-2,30; rabarber 1,10-1,20. spinazie 1.00-1,20; breekpeen 10-18; knolselderij per kilo 15; spruiten geschoond 80-2.70, spruiten ongeschoond 36-1.70: prei 28-59: sla 16-45. uien 30-34: geschoonde uien 42-47: radijs 47- 59: bosseldery 22-31; witte bonen 1.19; witlof 1.00-2.80. 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 29