Ajax op zacht pitje naar winst tegen Roda Kansloos PSV bekert verder GOESE DAMCLUB MAAKT STAP NAAR LANDELIJKE 2E KLAS Opnieuw record voor Ria Visser Vanderaerden mengt zich verlegen tussen de vedetten Int er club wedstrijden; alternatief wielrenners VIA 3-1 WINST NAAR HAL VE FINALE Go Ahead niet verder dan 1-1 tegen Haarlem NEC moeizaam halve finalist PZC/sport Halve finale Ajax-PSV Overwinning Jac. van Meer Stern volgt Kallemein op DONDERDAG 10 MAART 1983 «aimNMMnMK INZELL Schaatster Ria Visser heeft woensdag op de baan van Inzeil het Nederlands record op de 3000 meter met ruim drie seconden naar beneden gehaald. Voor de recordhoudster stonden de klokken stil na 4 minuten 31,46 seconden, zij was al Nederlands snelste met 4.34,56. een tijd die zij op 21 januari 1980 in Davos had gemaakt. Ria Visser is met haar seizoenprestaties van respectievelijk 43.16, 2.09,21,4,31,46 en 7.51,73 en een totaal van 178.646 punten geklommen tot de derde plaats op de wereldranglijst aller tijden ,.Het begint er op te lijken", aldus de nationale kampioene. „Ik denk dat er de komende weken nog heel hard gereden zal worden in Alma Ata. maar voorlopig sta ik toch op die plaats en dat vind ik wel leuk" (Van ome sportredactie) KERKRADE - Het had, voor de 14.000 Limburgse voetbalfans, zo mooi kunnen zijn als John Eriksen vlak voor rust vanaf elf meter raak had geschoten. Ajax had dan voluit moeten gaan, maar de anders zo koele Deen van Roda JC schoot de bal vanaf de stip hoog over. Ongewild speelde hij daarmee Ajax in de kaart. Uiteindelijk werd het zelfs 1-3 vooral dank zij de inbreng van Dick Schoenaker. Hij produceerde alle Amsterdamse goals. „Alle spelers hebben vandaag hun werk gedaan. Ik kan slechts complimenten uitdelen" Gretigheid Het met veel ophef aangekondigde be- kertreffen op Kaalheide ging in ieder geval als een nachtkaars uit. De ploeg van Piet de Visser startte furieus; Rae- ven tegen de paal en een goal van Mar tin van Geel uit een penalty nadat Op- hof Raeven had neergelegd. De wed strijd was toen pas vijf minuten onder weg. Het waren, achteraf gezien, de bes te momenten van de Kerkradenaars. Even later trok Schoenaker de stand al gelijk, Na de 2-0 nederlaag in Amsterdam, twee weken geleden, moest Roda voluit op de aanval spelen, maar dat gebeurde wonderwel niet. Breedtevoetbal, wei nig overtuiging, geen pressie. Normaal trekt deze Limburgse ploeg zich op aan een tegenstander van dit kaliber, maar nu leek het op een modaal competitie duel. Ajax bleef uit de problemen om dat John Eriksen zoals gezegd een pe nalty miste na een handsbal van Mole naar en Marijnissen en Hanssen vrij voor doelman Piet Schrijvers faalden. De kansen waren er zeker, maar Ajax wist hoe die benut moeten worden. Na rust was het twee keer Schoenaker die de stand uitbouwde. De eerste keer via Olsen en Cruijff, vervolgens weer via de sober maar degelijk spelende Cruijff en Vanenburg. Met het spel dat de Lim burgers deze keer lieten zien, was een DEVENTERHaarlem slapte woens dagavond na het gelijkspel met 1-1 tegen Go Ahead Eagles in Deventer over naar de halve finales van de KNVB-beker. De basis van dit succes had de ploeg van trainer Hans van Doorneveld in de thuiswedstrijd ge legd, die door Haarlem met 4-0 was gewonnen. Ruim een kwartier voor het einde van de eerste helft nam Haarlem een ver diende voorsprong. De ongrijpbare Keur bouwde de aanval op en rondde zijn opzet af met een keihard schot (0-1). In de tweede helft beperkte Haar lem zich tot defensief voetbal en liet Go Ahead Eagles alleen tot de zestienme terlijn komen. Haarlem werd in de 20ste minuut het slachtoffer van de eigen speelwijze. Invaller Voskamp (voor Back) verlengde een vrije trap van Woudsma en schoot de gelijkma ker keihard langs Metgod in. Het bleef 1:1. EERSTE DIVISIE DEN HAAG De uitslagen van de wedstrijden, die woensdagavond in de eerste divisie van het betaalde voetbal werden gespeeld, zijn: DS 79 - FC Den Bosch 2-0; Heerenveen - Vitesse 2-0. NIJMEGEN NEC-doclman Schelle kens was woensdagavond de grote man in het Goffert-stadion. De Nij meegse doelman stopte na de verlen ging, die noodzakelijk was als gevolg van de stand van 2-1, strafschoppen van Budding en Van Vijfeyken, waar door NEC alsnog de halve finales binnenstapte van de strijd om de KNVB-beker. Via een strafschop van Wanders had NEC na een half uur de leiding geno men. Tien minuten later kwam Wage- ningen alweer op gelijke hoogte door een strafschop van Budding. Maar vier minuten voor het einde kreeg Wagenin- gen een tegenvaller te incasseren, die het daarna niet meer te boven kwam. Zege UEFA-jeugd VELSEN Het Nederlands Uefa- jeugdelftal (spelers tot 19 jaar) heeft woensdag in Velsen de eerste kwalifica tiewedstrijd voor het Uefa- Jeugdtoernooi, waarvan de eindronde van 13 t'm 22 mei in Engeland wordt gehouden, tegen Spanje met 1-0 ge wonnen. Het enige doelpunt werd in de 68e minuut gemaakt door Pouls (FC Twente). De return wordt 23 maart in Palma de Mallorca gespeeld. PILAET BLIJFT BIJ OOSTBURG OOSTBURG-Voetbaltrainer Peter Pi- laat uit Philippine heeft zijn contract met de voetbalvereniging Oostburg voor een jaar verlengd. Pilaat is sinds dit seizoen trainer van de Oostburcse eerste klasser plaats bij de laatste vier „bekerploe- gen" bepaald niet gerechtvaardigd. Ajax startte in de beproefde opstelling bij dit soort moeilijke karweitjes op vreemde bodem. Kielt weer op de bank, Vanenburg en Olsen zigzaggend op de vleugels met de onvermoeibare Schoenaker die steeds 'in het gat' op duikt. Op die manier vielen alle Am sterdamse goals. De Roda-defensie. vrij makkelijk uitspeelbaar, kreeg geen greep op dat systeem. Enkele maanden geleden, in de competitie, ging het precies eender. Aad de (Vlos: „Wij noemen dat het Celtic-systeem. Het werd prima uitgevoerd. Wij heb ben met deze speelwijze nog geen wed strijd verloren en bovendien kun je met 4-4-2-voetba! toch aanvallend spe len. Het bewijs is weer geleverd". Alleen in de beginfase was Ajax iets on zeker. Het herstel kwam echter spoe dig. Het 'confliet-Cruijff dat de afgelo pen dagen naar buiten kwam. had geen negatieve uitwerking. „Bovendien is die zaak ook opgeblazen", zei De Mos. Roda JC. zonder de grieperige Peter van de Ven. verloor de slag op het mid denveld maar daar was Ajax dan ook op z'n sterkst. Tot aan de middenlijn liep het nog wel. maar daarna strandde het Limburgse schip vaak vroegtijdig. Hoe wel er toch nog kansen kwamen door knappe counters, al werden die niet af gerond. Er kwam de weinig kracht van mannen ais Calderwood. Hofman. Van Geel en Eriksen Ook Leo Ehlen maak te niet de indruk dat hij de wedstrijd van zijn leven wilde spelen. Piet de Vis ser hield er een iets andere visie op na. „Wij hebben best agressief gespeeld, maar op de beslissende momenten ge- 21 ZEGE IN PROLOOG PARIJS-NICE (Door Peter de Jonge PARIJS - Een tikje verlegen stond hij op het erepodium ingeklemd tussen de vedetten. Eric Vanderaerden, jeune premier van de Belgische wielersport, won woensdag de proloog van Parijs-Nice. De 21-jarige neo-prof had zijn uitgaanskos- tuum al aangetroken toen pleigleider Fred de Bruyne zijn nieuwe troetelkind uit de kleedkamers kwam halen en hem meesleurde naar de huldiging. Eerdere winnaars van de eerste grote etappewedstrijd van het wielerseizoen, de Ieren Sean Kei ley (1982) en Stephan Roche (1981) deden glimlachend een stapje opzij voor de blonde atleet. Fric Vanderaerden GRONINGEN Na afloop van de wedstrijd Groningen - PSV is woensdagavond in Groningen dc loting verricht voor de halve fina les van het toernooi om de KNVB- beker. die op de woensdagen 30 maart en 13 april worden ge speeld. De loting had het volgende resul taat: Haarlem - NEC Ajax - PSV Alleen de Fransman Alain Bondue. tweevoudig wereldkampioen achter volging. was verbitterd Hij werd op het parkoers van 5500 meter in het Parijse voorstadje Issy-les-Moulineaux slechts derde op bijna zes seconden. In bijna dezelfde tijd als Roche, die daardoor ook in de ceremonie protocolaire be trokken werd. Vanderaerden was daar het middelpunt van. Hij maakte zijn re putatie in de eerste grote confrontatie van hei wielerseizoen helemaal waar. Als amateur reed hij de afgelopen twee jaar 58 overwinningen bij elkaar en in de vlakke tijdritten werd hij niet één keer verslagen. Een specialist dus. „En", kondigde hij na zijn eerste profee- ge gelijk aan, „ik kan nog beter. Als ik in de goede vorm steek moet ik voor mijn gevoel sneller kunnen gaan". Op een speciaal geconstrueerde aëro dynamische en superliehte fiets („ei genlijk niet geschikt voor dit werk, omdat er te veel geëist wordt van het materiaal" stelde hij) kwam Vande raerden tot het gemiddelde van 49,5 km per uur. Hij was vele seconden sneller dan Kelly, Bondue en Roche. Het wachten is nu op de afsluitende tijdrit tegen de flanken van de Col d'E- ze. „Maar dat is andere patat", zei de Belg ingetogen, „daar ben ik niet zo goed in. In de ronde van Rijnland Palts heh ik als amateur eens een klimtijdrit gereden en toen eindigde ik op een mi nuut van de eerste". Zoetemelk Daarmee gaf Vanderaerden zelf al aan dat hij bepaald geen favoriet is voor de eindzege. De kandidaten voor het alge- ZONDAG VOOR DE EERSTE MAAL meen klassement verdrongen zich ach ter de Belg om voor de komende dagen een zo gunstig mogelijke uitgangsstel ling te creéren. In dat gedrang meldde zich ook Joop Zoetemelk. De 36-jarige Nederlander was al in grootse vorm tij dens de trainingswedstrijden aan de Cote d'Azur, werd tweede in de Ronde van de Middellandse Zee en won de Grand Prix van de Haut Var. Hij werd nu zesde in de proloog en gaf slechts een paar seconden toe op zijn grootste con currenten, Kelly. Roche en de Frans man Gilbert Duclos-Lassalle. Zoetemelk (in 1974.1975 en 1979 al win naar van Parijs-Nice) hecht grote waar de aan deze rittenkoers naar de zon. „Als je Parijs-Nice wint", betoogde hij. „zit je op je gemak. Je hoeft dan geen grote overwinning meer na te jagen en door die rust presteer je meestal in de rest van het seizoen ook goed. Dan is het zelfvertrouwen er". De Nederlander uit de ploeg van Jean-Pierre Danguii- laume vreest eigenlijk alleen de bonifi catiesprints onderweg, want zijn kwali teiten als sprinter zijn uiterst gering. En het routeschema is waarschijnlijk toch iets te weinig selectief om „onderweg" al grote klappen uit te kunnen delen. De ritten van het weekeinde met de Col de la Republique en (zondag) de Mont Ventoux zijn weliswaar selectief, maar ook voor mindere klimmers haalbaar. De eindzege van Zoetemelk zou een bij zonderheid in de wielersport zijn. Tien jaar geleden namelijk won Raymond Poulïdor ook op 36-jarige leeftijd Pa rijs-Nice. „Natuurlijk", zei Zoetemelk, „zou het leuk zijn om op deze leeftijd deze koers nog te winnen. Mensen als Pino Cerami en Briek Schotte hebben laten zien dat je tot ver na je dertigste goed kunt mee kunt. Dat sterkt me in de gedachte dat het dus gewoon haal baar moet zijn. Maar om nu te zeggen dat ik records najaag op dat gebied... Nee dat is mijn karakter niet". Strijdlust Roda J. C. - Ajax. Schoenaker trechtsvan Ajax brengt, na 1-0 achterstand, de stand op l-l 'S-GRAVENPOLDER Zondag wordt in 's-Gravcnpolder de eerste interclu- b-wielerwedstrijd van de Zeeuwse wielerverenigingen Theo Middel kamp en Zeeuwsch-Vlaanderen ge houden. Of ook de derde Zeeuwse club (Wielervereniging Zeeland) zal deelne men is nog onzeker. Ad 't Gilde uit Terneuzen. voorzitter van WV Zeeuw sch-Vlaanderen, optredend als woord voerder van zijn eigen vereniging en Theo Middelkamp: „De laatste plooi is nog niet recht gestreken. Zodra dat het geval is. staat het licht voor de leden van 'Zeeland' op groen om aan de interclubwedstrijden deel te ne- GRONINGEN Een nuchtere Gro ninger, Jurrie Koolhof, afkomstig uit het Groningse plaatsje Beerta, deed tenslotte zijn provinciegeno ten de das om. Koolhof moest na een opwindend en heerlijk bekerduel tusen FC Groningen en PSV voor de Eindhovenaren de alles beslissende vijfde strafschop nemen. Met een onbegrijpelijke rust en kalmte de poneerde hij de bal achter de ver twijfeld springende doelman Tuk ker, waarna hij de PSV-ploeg in de halve bekerfinale schoot. "De ge lukkigste heeft gewonnen," aldus Thijs Librcgts."Groningen was 120 minuten lang veruit de betere ploeg en wij zijn in het geheel niet in de wedstrijd geweest." Groningen-trainer Theo Verlangen, was door de uitschakeling vrijwel onttroostbaar. Zijn ploeg speelde een kapitale wedstrijd, won op een onmiskenbaar duidelijke wijze met 2-0. speelde PSV in feite volledig weg, maar werd door de missers van Jans en Waalderbos bij het nemen van de strafschoppen toch uitge schakeld. Honderdtwintig minuten lang dic teerden de Groningers het spel. Zij hadden PSV zo vast in hun greep, dat de Eindhovenaren nauwelijks tot aanvaardbare tegenstand kon den komen. In de normale speeltijd en ook in de verlenging van twee keer vijftien minuten rolde de ene aanval na de andere op het PSV- doel af. waar Doesburg een fantasti sche partij speelde Mede dank zij Doesburg bleef de 2-0-score (doelpunten van Erwin Koeman en De Jonge) in de verlen ging ongewijzigd en kon PSV via de strafschoppen tot enorme teleurstel ling van het volgepakte Oosterpark. de halve finales halen. Voor FC Groningen dat een geweldige wed strijd had gespeeld en dat zijn pu bliek op zo'n heerlijk voetbalavond je had getrakteerd, restte er niets meer. Opnieuw waren de broers Koeman de grote figuren en vooral de tech nisch begaafde Erwin speelde een voortreffelijke partij. Hij maakte niet alleen het eerste Groningse doelpunt met een sublieme kopbal, de gehele wedstrijd door overheer ste hij als een vorst op het midden veld en was hij ook bij voortduring een gevaar voor de verdediging van PSV. Ook Ronald stak in zijn beste vorm en zond de ene gave pass na de andere naar voren. In de slotfase van dit boeiende be kerspektakel kwamen de Eindhove naren adem te kort om de aanstor mende Groningers van verdere doel punten af te houden. Met de moed der wanhoop onder aanvoering van de onverwoestbare Pim Doesburg lukte dat met kunst en vliegwerk. In de verlenging werd niet meer ge scoord. Bij het nemen van de straf schoppen verzilverden de Gronin gers Erwin en Ronald Koeman en Broeken hun strafschop en moesten Waalderbos en Jans missers note ren Bij PSV troffen Thoresen. Huh. Wildschut en Koolhof doel en miste een dodelijk vermoeide Landsber gen zijn elfmetertrap. Nu de Belgische Wiel rijders bond vol hard heeft in haar voornemen om tot 1 Juni van dit jaar geen buitenlandse renners toe te laten 'uitgezonderd de beroepsrenners i bij de nationale Belgi sche wedstrijden hebben de Zeeuwse clubs als alternatief gekozen voor in terclubwedstrijden. Inmiddels heeft ook districtssportcommissieüd Arjaan UitslciS de Schipper zijn toestemming verleend voor het houden van dergelijke wed strijden. Na de zevende interclubwed- strijd zal er een algemeen klassement worden opgemaakt. In elk geval is na de openingsdag al dui delijk dat Parijs-Nice (wat gedeva lueerd door het ontbreken van de ploeg van Renault met Hinault en Raleigh van Post. die kozen voor de later deze week startende Tirreno-Adriatico) vooral met strijdlust zal moeten opbok sen tegen die Italiaanse concurrent. En al is de lijst deelnemers (met van Neder landse zijde verder onder anderen Hen- nie Kuiper. Adrie van der Poel, Steven Rooks. Jo Maas en een nationale ama- teurploeg) dan misschien niet zo in drukwekkend, de verbetenheid tijdens de korte openingstijdrit wijst er wel op dat de koers naar de zon meer dan een uitloper van de trainingsperiode is. Van de zeven wedstrijden tellen de beste vijf resultaten mee voor het eindklassement Op 8 mei wordt de finalewedstrijd in Graauw verreden. Rond 's-Gravenpolder is een fraai par koers van 8500 meter uitgezet. Alle categorieén zullen met een tussenpau ze van een paar minuten omstreeks 11.00 uur van start gaan De amateurs rijden 85 kilometer, de junioren en de liefhebbers 51 kilometer, terwijl de nieuwelingen 42.5 kilometer voor de wielen hebben Na 's-Gravenpolder ko men aan de beurt Zuiddorpe (19 maart), Koewacht (27 maart). Seroos- kerke (2 april; deze wedstrijd is onder voorbehoud omdat deze georganiseerd zou worden door WV Zeelandi, Krab- bendijke (23 april: alleen voor ama teurs). Vogelwaarde '5 mei) en Graauw (8 mei) Als er op de dag van een interciubwedstrijd ook een gewone wedstrijd op de KNWU-kalender prijkt, biedt de interciubwedstrijd geen start- gelegenheid aan die betreffende cate gorie. „We kunnen die organisatoren tenslotte met in de wielen rijden", meent 't Gilde De uitslag van de proloog van Parijs - Nice is. 1 Eric Vanderraerden (Bel. i 5.500 meter in 6 minuten 39.76 seconden2 Kelly (Ier.) 6.45.18. 3 Bondue iFra.i; 4 Roche lier i 6.45.52: 5 Du clos-Lassalle (Fra 16.47.24'' Zoetemelk (Ned.l 6.49,15; 7 Clere (Fra 6 50.16; 8 Peiper (Aus i 6.50.28; 9 Govaerts (Bel 6.50.70: 10 Kuiper (Ned.) 6.50,80: 11 Vandenbroucke (Bel. i 6.51.74 12 Van der Poei (Ned.) 6.51,78; 13 Ho- feditz (W.-Dl I 6.52.16. 14 Hoste 'Bel i 6.53.79. 15BrumFra i en Segers (Be!. 16 53,82. ITVer- linden (Bel.i 6 54.48, 13 Kaghedooren iBel i 6.54,60; 19 Jacobs 'Bel 6 54.93. 20 Jan van Houwelingcn (Ned.i 6.55,01, 31 Rooks (Ned.) 6.58.87; 39 Planlaz (Ned.) 7.02.07; 47 Slendc- broek (Ned.l 7.04.58; 49 Peels(Ned.l 7.05.91:54 Maas (Ned. 17.07.37; 55 Boom (Ned.) 7.07.43; 57 Manders (Ned.) 7.08,31; 64 Poels (Ned.l 7.10,13: 71 Moons (Ned.) 7.12,72; 73 Van der Poel (Ned.) 7.13,42; 88 Takcns (Ned.l 7.18.81; 116 Daams (Ned i 7.12.09. GOES Na veel wikken en wegen heeft de Goese damclub besloten te overen naar de landelijke competitie. Zo krijgt het Zeeuws kampioenschap, dat de Bevelandse club behaalde in hetjaar waarin het 60-jarig bestaan gevierd wordt, toch nog een vervolg. De Goescnaren, die dc oudste damclub van Zeeland vormen, durden aanvan kelijk de stap naar de landelijke twee de klas D niet aan omdat men van oordeel was dat het provinciale kam pioensteam niet in staat was een aan vaardbaar peil buiten de provincie te produceren. Het clubbestuur heeft echter gebruik gemaakt van de unieke dambondregel, dat spelers van het ene provinciale team. De club vond vier spelers uit enkele in de Zeeuwse com petitie uitkomende teams bereid om de Goese formatie te komen verster ken. Het zijn Piet Nieuwenhuijze en Hans Bomgaars van de damclub Tholen. Harry Verdoolage van de Bergen op Zoomse damvereniging en Pim Felius van cte Souburgse damclub Goes- vóprzittèrKees Rijk merkt op, „We zijn nu zeker niet meteen een topteam geworden, maar we hebben toch wel de kwaliteit om in de tweede klas D zuid-west mee te kunnen komenDe Goese stap naar de landelijke klas betekent overigens voor de damclub 's-Gravenpolder (die evenals de dam club Middelburg al eerder een plaats in de tweede klas nationaal veroverde) een gevoelige klap, want op zijn beurt was Goes tot nu toe 'aanvoerstation' van een aantal sterke spelers voor de club uit 's-Gravenpolder De Goesena- ren, die aanvankelijk zowel voor de eigen club als voor 's-Gravenpolder speelden, komen nu slechts uit voor de eigen vereniging Hoogtepunt De promotie betekent een hoogtepunt in het nauwelijks opvallende beslaan van de oudste Zeeuwse damclub. Dat was tijdens de viering van het 50-jarig bestaan heel wat anders, zo kijkt voorzitter Rijk met enige weemoed terug. „In de periode van 1966 tol omstreeks 1976 zat de damclub Goes aan zijn top. Hel was toen een sterk team in de landelijke tweede klas." In het topteam speelden onder andere drie Belgen, onder wie Hugo Verpoest, de Zeeuwse toppers Jan Blom, Jaap Veerhoek en Bram Goedhart cn een aantal sterke Goesenaars. Toen spe lers als Anderson, Sinke en Dekker voor bet eerste team verloren gingen en ook de Belgen, Blom. Veerhoek en Goedhart vertrokken, was het met Goes gedaan. Het zakte af naar de Zeeusc gelederen en bleef een vrij onbeduidende rol spelen totdat het 60-jarig bestaan gevierd kon worden met een kampioenschap. Goes wil het jubileum overigens niet alleen met een otie voorbij laten gaan er is aanstaande zaterdag een groot internationaal toernooi waaraan spe lers uit Belgie en Nederland deelne men, en volgende week zaterdag houdt het bestuur een receptie. Het toernooi wurui aigewerkt in de Betho-kanline. Er nemen circa 120 spelers aan deel. die naar sterkte verdeeld worden in groe pen van vier. die in drie partijen van 60 zetten per uur elk tot een rangschik king moeten komen. De eerste ronde begint om 10.00 uur. de tweede om 13.00 uur en de laatste ronde is voor 15.30 uur vastgesteld. Opvallend Hoewel Goes geen nationale toppers voor zijn toernooi heeft kunnen strik-' ken verschijnt er toch wel een aantal opvallende lieden achter de borden Van Nederlandse kant de subtoppers Fred Passchier en Ad van Tllborg van Belgische kant oud-lid Hugo Verpoesl en uit Luik Raymond Plcard. Hij is behalve bestuurslid van de werelddanv bond een internationaal erkend arbi ter. die onder meer de tweekamp Wiersma-Gantwarg leidde Middel burg vorig jaar nog in de 'clinch met de Zeeuwse bond. toont zijn goede wil door massaal op het toernooi van Goes te verschijnen Het toernooi betekent voor de 23 leden tellende Goese club ongetwijfeld een moment aan de weg timmeren. Volgende weck zaterdag wordt in Ter minus de receptie gehouden, vanaf 18.00 uur. Dan zullen ongetwijfeld weer herinneringen worden opge haald aan vroegere succesrijke mo menten uit de historie van de GDC. Zoals dc vierde plaats in het nationaal clubkampioenschap aan het einde van de competitie een fors aantal jaren geleden. Misschien worden die dag opnieuw plannen gesmeed voor een buitenlandse reis van het eerste tien tal. zoals die circa 30 jaar terug werd gemaakt naar Zwitserland. In Genève speelden de Goescnaren toen een vier tal wedstrijden tegen clubs uit de omgeving. De huidige bestuursleden Sonnevijlle (nu secretaris) en Schot ipenningmeesteri hebben de (trein- Ireis meegemaakt cn ze beschouwen het Zwitserse uitstapje nog altijd als een belevenis. FAYT-LE-FRANC Jac van Meer heeft woensdag in Favt-le-Franc (België) de Grote Prijs Jose Sa- mvu. een wedstrijd voor profs over 197 kilometer gewonnen. Van Meer was de snelste man uit een versplinterde kopgroep, aan de streep had hij mee seconden voorsprong op Luc Colijn. Gerrie Knetemann werd vijfde op ruim een halve minuut. De uitslag van Fayt-le-Franc is: 1 Jac van Meer (Ned). 197 km in uur en 54 minuten; 2 Luc Cohj- (Bel) op 2 sec.; 3 Ludo Deceulenaar (Bel) op 0 07; 4 Eric Stevens (Bel) op 0.09. 5 Gerrie Knetemann (Ned) op 0.35. 6 William Tackaert (Beli; 9 Wies van Dongen (Nedi: 15 Jos Schipper (Ned) zelfde tijd als Kne temann MIDDELBURG - Paul Stern volgt met ingang van het komend seizoen Kees Kallemein op als trainer van de korfbal vereniging ONDO uit Sint-Laurens Kallemein was zo'n tien jaar verbonden aan de Walcherse vereniging. Paul Stern, zelf lid van ONDO, trainde vorig jaar de tweede selectie en de jeugd bij die vereniging. Duitse lotto HAMBURG In de Westduitse lotto '7 uit 38' zijn woensdagavond de volgende getallen getrokken: 11. 15. 19. 20. 24. 29. 30. reservege tal 12. - Het winnende getal in het Westduitse Splel 77 van woensdag 9 maart luldcle: 9600071

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21