Schoondijke maakt geen haast met bouw dorpshuis De Transfiguratie Hulst werkt aan 'Soubrette' Scherpe kritiek op Hulster procedure functiewaardering II 'BAKKER JAN' VAN STRIERS BAKKERIJS.*.! Wissel Zeeuws- Vlaanderen VI g 3 maart t/m 17 maart fWIJFFEISl^S e Deze week bij 2,25 14 WOENSDAG 9 MAART Is WOE MEESTE VERENIGINGEN HEBBEN EEN REDELIJK ONDERKOMEN Minima SCHOONDUKE - De gemeente Oostburg is er nog niet van overtuigd dat Schoondijke echt behoefte zou hebben aan een dorpshuis. Uit de gegevens van een onlangs gehouden enquête blijkt dat de meeste verenigingen in Schoondijke op het moment al een redelijk onderkomen hebben. Gemeente-ambtenaar J. Smeets zei dinsdagavond op de jaarvergadering van de Schoondijkse dorpsraad dat er meer overtuigende argumenten nodig zijn om het voormalig gemeentehuis als dorpshuis in te gaan richten. Een nieuw argument werd tijdens de vergadering wel aangedragen door de jeugd die een soort jongerensoos zou willen oprichten. Om hun eisen te on dersteunen hadden ze zestig handteke ningen verzameld die aan de dorps- raad-voorzitter W. van Vugt werden overhandigd. Smeets gaf een overzicht van de verenigingen die eventueel van een dorpshuis gebruik zouden willen maken. Volgens hem waren alleen de peuterspeelzaal, de dorpsraad en zoals bleek, de jeugdsoos serieuze gegadig den. Gezien de vele beschikbare gebou wen in Schoondijke vond hij het waar schijnlijk dat het college en de gemeen teraad zich voorlopig nog niet zouden laten overtuigen van de noodzaak van Sas van Gent en Belle willen ook taalkundige uitwisseling SAS VAN GENT Het comité de jumelage de Bailleul en de verbroede ringscommissie uit Sas van Gent willen komen tot een uitwisseling van volwassenen uit beide gemeenten die respectievelijk cursussen Frans en Nederlands volgen. Het is éeln van de activiteiten voor het komende jaar, waarover in een gezamenlijke verga dering werd gesproken. Bij die even tuele uitwisseling staat naast de taal ook de interesse voor het Frans- Vlaamsc land centraal. De bijeenkomst tussen het comité de Jumelage en de verbroederingscommis sie vond afgelopen zaterdag plaats op bet stadhuis van Bailleul, de Franse zustergemeente van Sas van Gent. Gepsroken werd er ook over de organi satie van een culturele week in Belle van 28 oktober tot en met 7 november met als thema 'Europa'. Daaraan zou deelgenomen kunnen worden door het roomskatholiek gemengd koor van Westdorpe, de Sasse harmonie 'De Vereenigde Vrienden' en de volksdans groep 'De Grutmoole'. Op het programma 1983 voorts een uitwisseling tussen de leden van scou ting en, in de vakantieperioden, tussen leerlingen van het middelbaar onder wijs. De plannen verkeren overigens nog in een beginstadium en moeten nog nader worden uitgewerkt. Uit het jaarverslag 1982 van de ver broederingscommissie Belle - Sas van Gent blijkt, dat er m dat jaar tal van contacten tussen beide gemeenten zijn geweest. „Naar onze mening", aldus de commissie, .mogen we zeer tevreden zijn over de contacten die inmiddels tussen de burgers van Belle en Sas van Gent zijn gegroeid. Wij zullen ons echter blijven inzetten om die contac ten uit te breiden en te stimuleren." NKV-vrouwen hielden in Breskens een energie-thema-dag BRESKENS - „Energie". Dat was gis teren, dinsdag het thema op een voor- jaarskringdag van de vrouwenbewe ging NKV Zeeland die in gebouw 'De Uitkomst' in Breskens werd gehouden. Voorzitster mevrouw Haven opende de bijeenkomst en stelde in haar voor woord dat er behoefte is aan duidelijk heid met betrekking tot de energie voorziening. Van KEMA Arnhem was de heer K. Bakker naar Breskens gekomen om een inleiding te geven over het energie vraagstuk. Eerst werd een film ver toond over de diverse grondstoffen zo als steenkool en oliehoudende leisteen. Ook atoomenergie, kernfusie, geother mische energie, wind- en zonne-energie werden in de film behandeld. Aanslui tend besprak de heer Bakker het ver bruik van energie in de wereld: „Er zal technisch hard aan alternatieven voor het energiegebruik moeten worden ge werkt". De aanwezige vrouwen (een kleine dertig) ontvingen brochures om zich in te verdiepen te weten 'Warmlo pen voor de toekomst', waarin de ener- gieproblematiek nader wordt bekeken en 'Energie, tot (w)elke prijs' van het FNV. Beide brochures werden gemaakt met subsidie van de stuurgroep maat schappelijke discussie energiebeleid. Na de lunchpauze werd in groepen ge discussieerd en konden vragen worden gesteld aan de heer Bakker en aan de heer Van Leeuwen, districtbestuurder van de FNV. De volgende voorjaars- kringdag van de vrouwenbeweging NKV Zeeland vindt plaats op dinsdag 15 maart in Kloosterzande. Ook dan zal het vraagstuk energie centraal staan. Drie scouts kregen woodbadges in Hulst HULST Tijdens een feestelijke bij eenkomst in 't Jagertje' in Hulst heeft groepsvoorzitter Walter Schauwaert van de Scouting Hulst drie woodbad ges uitgereikt. Daarvoor kwamen in aanmerking de leiders Karei Blom- maert, Frank Gordijn en Bemadette van de Berghe. Het drietal heeft hiervoor met goed gevolg een Gilwell- cursus gevolgd in Overasselt. Ook moesten verschillende opdrachten worden uitgevoerd. Karei Blommaert nam de carnavalswagen van de Scou ting Hulst voor zijn rekening, die zoals bekend de eerste prijs won tijdens de optocht in Hulst. Bemadette van de Berghe hield zich bezig met projecten- werk terwijl Frank Gordijn 'werken met thema's' ter hand nam De Gilwell- cursus is te beschouwen als de 'hoge school' van de scouting een gemeenschapscentrum. Temeer omdat verwacht wordt dat in 1985 ook nog het gebouw van de openbare kleu terschool zal vrijkomen. Aan het voor malige gemeentehuis kleven boven dien enkele bezwaren Het gebouw heeft brede gangen, bikkelharde muren en het grenst aan één kant aan een wo ning, wat in verband met geluidsover last bezwaarlijk kan zijn. Verder maakte hij bekend dat het colle ge het oude gemeentehuis dat volgend jaar leegkomt, al aan het gezinsvervan gend tehuis 'De Zwaan' heeft aangebo den. Of deze koop doorgaat is nog niet bekend. Na afloop zei Smeets dat hij met een wat negatief verhaal was geko men om de inwoners van Schoondijke te prikkelen, zodat er van hun kant har dere argumenten op tafel zouden ko- Burgemeester Spijkerboer benadrukte tijdens de jaarvergadering nog eens dat er in Schoondijke onmiddellijk ge bouwd kan worden, mits er aanvragen zijn. Zeker in de sector twee-onder-één- kap en in de vrije sector zijn er wat de gemeente betreft voldoende mogelijk heden. Wat de bouw van woningwetwo ningen aangaat zal er eerst een contin gent toewijzing van het rijk moeten ko- Naar aanleiding van uw stukje met de kop 'Bijstandsvrouwen te voet naar Den Haag' in de PZC van 22-2-83 zou ik enkele opmerkingen naar voren willen brengen. Natuurlijk besef ik heel goed dat niemand voor zijn plezier van een bijstandsregeling gebruik maakt, en dat het vaak bittere noodzaak is, maar heeft het 'Actiecomité Vrouwen in de bijstand' er wel eens bij stilgestaan dat er in Nederland een hele massa gezin nen zijn die van minder dan 1700 gulden (de geëiste uitkering) rond moeten ko men, bovendien hoeveel procent van de BEZWAREN VANABVA/KABO HULST - Districtsbestuurder Th. Jacobs van de ABVA-KABO heeft din avond de handelwijze van het college van ben w van Hulst met betrekking i procedure functiewaardering van het gemeentepersoneel scherp bekritlsco Burgemeester en wethouders verdienen een gele kaart volgens de districtsl stuurder, omdat zij allang de conversietabel (deze tabel vertaalt de score vans functiewaardering in een salaris) hadden kunnen vaststellen. i. IllCil, UUVgiJUlCliHUtYttl Spijkerboer vertelde de tainjke weende bevolking verdient het mini- aanwezigen dat de plannen voor het goedkoper maken van de bestem mingsplannen geen vertragende wer king zullen hebben. ,,Je kunt er gerust van overtuigd zijn dat de gemeenteraad hoge prioriteit aan Schoondijke stelt", besloot de burgemeester. mumloon? En weten zij hoeveel dat dan wel is? Dit - en de huidige economische toestand - in ogenschouw genomen zijn mijns inziens gegronde redenen om ei sen als 'minstens 400 gulden erbij in de maand' irreëel te vinden. Bovendien zou ik nog de kanttekening willen plaatsen dat m.i. naar verhouding de gezinnen waarvan ook de echtgenoot deel uitmaakt, het nog moeilijker heb ben de eindjes aan elkaar te knopen van een bijstandsuitkering. H. Bersee Vinkenstraat 8 Sluiskil Barbaarse methode Toen ik woensdagmorgen op mijn ge mak de PZC zat te lezen schrok ik nogal bij het zien van de volgende kop: „Wa terlandkerkje kist 11 maart 'miss Trek ker-trek". Ik weet niet in wat voor een kist dat arme kind wordt gestopt, maar hoe dan ook, ik vind dat ze er in Water landkerkje maar barbaarse methoden op nahouden en ik hoop dat de Rijkspo litie in Oostburg één en anderzal weten te voorkomen. P. Bovendeur Marktstraat 7 Aardenburg Een repetitie van De Transfiguratie voor het blijspel Soubrette,' dat in Hulst twee keer zal worden opgevoerd. BLIJSPEL ONDER REGIE VAN W. DE MAAT-KAS HULST De Hulster toneelvereni ging De Camere van Rhotorica De Transfiguratie is druk bezig met" de voorbereidingen van het blijspel Sou brette, dat geschreven is door J. Deval. Het blijspel zal twee keer worden opgevoerd in Den Dullaert: zondag 20 en zaterdag 26 maart. De toneelvereniging repeteert in zalen centrum Tiffany's, omdat de studio van De Transfiguratie door de renova tie van het Houtenkwartier in Hulst momenteel niet gebruikt kan worden. Voor het eerst sinds het 38-jarig be staan staan de toneelspeelsters en -spelers onder leiding van een andere regisseur. Charles Heirman is na 37 seizoenen met dit werk gestopt en hij wordt opgevolgd door mevrouw W. de Maat-Kas. Mevrouw De Maat wordt al enkele jaren door Heirman in het Pastor Fr. Buysse viert jubileum in Hoofdplaat HOOFDPLAAT Vrijdag (11 maart) is het 12,5 jaar geleden dat pastor Fr. Buysse zijn werkzaamheden in de Hoofdplaatse r-k parochiekerk begon. Om dit feit te herdenken wordt zater dag om 18.30 uur een H. Mis uitdank- baarheid opgedragen in de Hoofdplaat se r-k kerk. Aansluitend wordt pastor Buysse een receptie aangeboden door het r-k kerkbestuur en door het r-k Charitasbestuur. Deze receptie zal wor den gehouden in r-k basisschool 'St - Jozef aan de Deltastraat en duurt van 19.30 tot 21.00 uur. Speelgroep Zaamslagse buurtvereniging voert een toneelstuk op ZAAMSLAG De toneelgroep van de buurtvereniging Noord uit Zaamslag voert vrijdag 11 maart het toneelstuk 'Lievevrouwebedstro' op. 'Lievevrou webedstro' is een komedie in drie bedrijven, die zich afspeelt in het Drentse dorpje Hagedoom. Het stuk zal geheel in dialect worden opgevoerd door de amateur-acteurs uit Zaamslag. De regie van het stuk is in handen van Dian Haak-de Mul uit Zaamslag, ter wijl verschillende leden van de buurt vereniging voor het ontwerpen en het opbouwen van het decor zullen zorgen. De voorstelling wordt gehouden in gebouw De Poort in Zaamslag en begint om 19.30 uur. Onderscheiding voor Sluiskilse slager SLUISKIL De Sluiskilse keurslager R. de Maesschalck heeft, tijdens de- monstraticdagen, vorige week in Rhe- nen, met zijn verse braadworst het 'goudcertificaat' behaald. Tijdens de demonstratiedagen worden verschillende produktkeuringen ge houden. Daarbij wordt het produkt op een tiental punten gekeurd. De Maes schalck sprong er bij de verse worst keuring uit en ontving daarvoor het speciale certificaat. regisseurvak begeleidt. Soubrette is het eerste stuk dat onder haar regie op de planken wordt gebracht. Het blij spel speelt zich af in de Verenigde Staten. Het verhaal gaat over een gezin, waarvan de zoon is verloofd met de dochter van een rijke oliemagnaat. Krulbolkampioene in Oostburg gehuldigd OOSTBURG Zaterdag werd in Oostburg de dameskampioen van de krulbolvereniging 'Raak tegen staak' gehuldigd. Kampioene is mevrouw A. M. M. Hubregtse. Zij won dertien van de veertien partijen. Ze ontving de wisselbeker, een beker die zij mag houden en een sjerp. De prijzen werden uitgereikt door de kampioene van het vorige jaar mevrouw M. Blaauw. Twee de werd mevrouw E. van Opdurp en derde mevrouw M. Ghijs. Maandag middag hield de kampioene, mevrouw Hubregtse, een gezellige middag vooi de dames in de bolbaan te Oostburg. R.-k. ouderen bijeen in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN Dc afdeling Sint- Jansteen van de rooms-katholieke bond van ouderen hield een ontspan ningsmiddag in het gemeenschapscen trum 'De Warande' in Sint-Jansteen die geheel door eigen leden was opgezet en uitgevoerd. De bijeenkomst begon met een optre den van het bejaardenkoor van de afdeling Sint-Jansteen dat verschillen de liedjes van vroeger ten gehore bracht. Daarna volgde een demonstra tie door de gym- en volksdansgroep. Na een koffiepauze werd besloten met een bingo en andere gezelschapsspelen. Halfvastenbal in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - Vrijdag 11 maart wordt in bar Bigodes in Sintr Jansteen het halfvastenbal gehouden. Medewer king verlenen onder meer: Old Fashion. Jimmy James, Fenna en Gilbert de Deckere. Disc-jockeys van Radio Rey- nart verzorgen de presentatie. Aanvang 20.00 uur. Gilwell-certifïcaten voor leiders van scouting 't Jagertje HULST - Voorzitter W. Schauwaert heeft zaterdag aan drie leiders van scouting 't Jagertje in Hulst de badges en certificaten van de Gilwcll-cursus uitgereikt. Deze cursus is te beschou wen als de 'hogeschool' van scouting. Bij de uitreiking was veel belangstel ling van kinderen van 't Jagertje, af gevaardigden van andere scoutmg-on- derdelen, echtgenoten en het bestuur. De drie 'afgestudeerden', Bemadette van de Berghe. Karei Blommaert en Frank Gordijn, werden na de korte hul- digingsplechtlgheid druk gefeliciteerd, Na afloop was er een speciaal feestpro gramma voor de kinderen. De economische recessie gaat echter ook met aan dat gezin voorbij, maar dat is toch zeker geen probleem als je zoon binnenkort trouwt met de doch ter van een oliemagnaat? Althans, zo lijkt het. want dan beginnen de komi sche verwikkelingen. De voorstellingen in Den Dullaert beginnen om acht uur. De zaal is om half acht open. Nederlands Hervormde Kerk: Axel 19.30 ds v. d. Berg: Groede 19.30 ds Hooymeïjer: Zaamslag 19 ds Schelle- Gereformeerde Kerk: Axel 10 ds Voet. 17 ds Lunshof: Temeuzen Opstan- dingskerk 19 dhr de Best. Gereformeerde Gemeente: (diensten don. 10/3); Axel 10 en 15 ds Rietdijk; Temeuzen 15 eri 19 ds Reinders; Oostburg 10 -en 15 ds Paul. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt: Axel 19.30 ds Verkade; Hoek 19.30 ds v. d. Berg; Temeuzen 19.30 ds Mewe; Zaamslag 19.30 ds v. d. Laan. Christelijk Gereformeerde Kerk: Zaamslag 14.30 en 19.30 ds v. d. Meij. Dat is niet gebeurd terwijl de bezwaar schriften tegen de nieuwe functiewaar dering al gëruime tijd zijn afgehandeld en de ontwerp-con versie tabel al in april in de commissie voor georganiseerd overleg van Hulst aan de orde is ge weest. In een motie verwijt de ledenvergade ring van de ABVA-KABO afdeling Hulst het college traagheid en verlangt dat'de tabel alsnog op korte termijn wordt vastgesteld. Dat gebeurde tij dens een vergadering in Den Dullaert. Volgens Jacobs kon de ABVA-KABO al tijdens de vergadering in april van het vorig jaar instemmen met de tabel, om dat de daaruit voortvloeiende waarde ringsverhoudingen in grote lijnen een bevestiging waren van het tot dusver gevoerde beleid van het college van b en w van Hulst. „Wij waren tevreden". Volgens de districtsbestuurder waren de Nederlandse Bond van Gemeente ambtenaren en de Christelijke Federa tie van Overheidspersoneel niet ak koord, maar er was wel een advies, zij net een verdeeld. „Het college had al lang een besluit kunnen nemen", meent Jacobs. De districtsbestuurder wees er nog op dat burgemeester P. Molthoff nogmaals is gevraagd om een beslissing te nemen, maar dat is niet gebeurd. Ja cobs vermoedt dat het college van b en w teleurgesteld is in het resultaat van het overleg van april vorig jaar. „Daaruit is voortgevloeid een contact met een extern bureau, het bureau Or ganisatie, Documentatie, Registratie en Personeelsbeheer van de Vereniging Nederlandse Gemeenten, om na te gaan of de tot stand gekomen functie waarderingsverhoudingen zich verdra gen met de uitgangspunten van de mi nister van binnenlandse zaken, zo heb ben wij bij geruchten vernomen. Als dat juist is dan verdient het college de gele kaart, omdat wij het juister hadden ge- Badmintonclub houdt clubkampioenschap TERNEUZEN - De badmintonclub Terneuzen houdt 12 en 13 maart haar clubkampioenschappen. Aan deze in terne gebeurtenis nemen 150 van de 450 badmintonners deel. De deelne mers zijn onderverdeeld in zeven groe pen waaronder drie jeugdgroepen. Er staan 290 partijen gepland. Gestreden wordt om de titels in het en kelspel, het dubbelspel en het gemengd dubbelspel. Bij de dames verdedigt Ma rijke van Driel haar titel. Bij de heren is dat Ab Delzenne. De klassering van de clubkampioenschappen telt mee voor de sterklijst die gehanteerd wordt bij het samenstellen van de competitie- teams. Beide dagen wordt om negen uur 's morgens begonnen. De voorzitter van de Temeuzense club Roelof Fer- mont zal zondagavond tussen zes en ze ven uur de prijzen uitreiken. Plaats van handeling is sporthal 't Zwaantje in Temeuzen. vonden dat het college duidelijkhadt zegd; 'het resultaat van het overleg voor ons onaanvaardbaar, wij zijn it plan om de ODRP advies te vragen,i stellen u in de gelegenheid uw stam punt daarover kenbaar te maken', ft is niet gebeurd, officieel weten w|j3 niets". Jacobs zei verder dat er beslist tra vergadering van bet georganism' I overleg zal worden aangevraaf1 dat alles in het werk wordt geste; de conversie in ontwerp alsnog vi steld te krijgen.„Dan kan de procédé1 SjjD worden afgerond en de gemeente ij spaart enkele tieuduizenden gulda:SeI1( die beter gebruikt kunnen wordenf'dins zien de financiële positie van de|, meente Hulst". 1 spar viss dc 'i verf hebl Landbouwmuseum in Heille ging door een diep dal HEILLE - Het streeklandDouivn seum in Heille is in 1981 door een dl dal gegaan. Het bezoekersaantal 1 zover reikte een dieptepunt sinds de oprit ting in 1973, en bovendien moest i deel van de bestaande schuidenli worden 'gesaneerd'. In zijn voorwet bij het jaarverslag noemt voorzltta J. P. M. Asselbergs van de stichti bil 'Streeklandbouwmuseum Ws verb; Zeeuwsch-Vlaanderen' 1981 dan 'een bijzonder moeilijk jaar*. De stijgende schulden van het muse maakten een nieuwe huurovere komst noodzakelijk. Na moeizamei derhandelingen werd het restaun 'De Schaapskooi' losgekoppeld. Da naast is het 'groot onderhoud' oven heveld van de stichting naar de eli naar van de oude landbouwschuui Het bestuur kan - volgens Asselberp dan ook met voldoening terugkijken het verslagjaar 1981. „Het financiële! len en zeilen van het museum is nu wat rustiger vaarwater terecht gei men", stelt de voorzitter tevreden va De bezoekersaantallen vertonen al ren een dalende lijn, zodat in 1981 li absolute dieptepunt werd streerd: 4.416 personen passeerden kassa, tegen 5.223 in 1980,5.547 in 15 7.097inl978en9.007in het topjaar liC Bijna duizend belangstellenden ki men volgens het jaarverslag in groej verband. Nu de schuldenlast is gesaneerd enb huurcontract werd herzien hebben drie West-Zeeuws-Vlaamse gemeens hun vastgestelde subsidies weer toe; zegd. In 1981 weigerde Oostburg dan 5.000 gulden beschikbaar te steltó den maar in 1982 werd dat weer 5.800 fi den, Om de financiële lei weer enigst fort schoon te krijgen wil het museum n geldelijke bijdrage vragen aan de to bouworganisaties ZLM, NCB en CBT de Rabobanken in de regio, Cehav! Cebeco. Tot onze diepe droefheid is plotseling van ons heengegaan, onze lieve vader, behuwdvader en opa GERRIT SMIT weduwnaar van Pietertje Hameeteman op de leeftijd van 78 jaar. Breskens: C. van Oostenbrugge-Smit J. van Oostenbrugge Gilze: J. Smit Th. A. Smit-van Es en kleinkinderen Sluis. 7 maart 1983 Hoogstraat 58, 'Rozenoord' Correspondentieadres: Adm. de Ruyterlaan 30, 4511 XV Breskens De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 10 maart om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Sluis, na voorafgaande rouwdienst in het bejaardencentrum aanvangende om 13.30 uur. 'Het zij wij dan leven, het zij wij sterven, wij zijn des Heren.' In de verwachting dat hij het Koninklijk dei- Hemelen mag binnengaan heeft de Heer heden nacht tot Zich genomen mijn zorgzame man. onze vader en op PIETER JACOBUS DE RIDDER in de ouderdom van 92 jaar. Retranchement: E. M. de Ridder-de Voldere Retranchement: A. P. de Ridder Den Haag; J. M. Kolenbrander-de Ridder A. J. Kolenbrander Sluis: L. P. Deij-de Ridder A, Deij Arnemuiden: R. J. de Veij-de Ridder Ch. J. de VeiJ Miranda Chantal Oostburg: J. J. de Ridder Chr. de Ridder-Eeckloo Ruben Retranchement, maart 1983 Zeedijk 2 De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 11 maart aanstaande om 14.30 uur op de Algeme ne Begraafplaats te Retranchement. Voor uw belangstelling en medeleven aan ons betoond na het overlijden van onze lieve vader en opa EDOUARD FRABLEWICZ zeggen wij u langs deze weg hartelijk dank. Fam Frablewicz Sas van Gent. maart 1983 g Vanaf Q is onze zaak in Terneuzen GESLOTEÜl wegens g verbouwingswerkzaamheden H Daarna hopen wij u weer te begroeten in Bonze vernieuwde zaak. B TERNEUZEN Noordstraat 103, tel. 01150-13284 bescl acht, kene 9 9 9 e 0 0 e fteklame-aanbieding Advokaatstam4,95 i Weensesnijder,800gram 1,98 ba Roombroodjes, 4 stuks2,98 Onze cake is vernieuwd!!!!!! Ze heet voortaan boerencake en kost alléén deze week ter kennismaking Terneuzen, Noordstraat 79, tel. 01150-19817

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30