Johan de Vlieger (24) is 'achterhoedegevecht' beu Mark van der Endt piekerde zich suf over een nieuwe motor Samenstelling afdelingselftal WATERPOLO IN HET TEKEN VAN ARBITRALE BLUNDERS PZC/sport Johan Cruijff: misverstanden uit de weg geruimd Wereldrecord Jan Kooiman Geen protest Ron de Waal Judotitel voor Sas van Gentse WOENSDAG 9 MAART 1983 17 i Van ome sportredactie AMSTERDAM - In een bijeenkomst van bijna drie uur hebben het Ajax-bestuur, Johan Cruijff en trainer Aad de Mos dinsdag een aantal zaken op een rijtje gezet. Wat die punten precies waren, werd niet bekend. „Ik zeg er niets over", aldus voorzitter Ton Harmsen die de gedachtenwisseling „een goed gesprek" noemde, johan Cruijff was wat spraakzamer, maar bleef toch onduidelijk ..Er is na de wedstrijd van zondag tegen PSV een hoop opgeblazen publiciteit geweest rond mij Daar hebben we over gesproken. Alle misverstanden die er konden zijn. hebben we uit de weg geruimd". Over de contractuele overeenkomst met Johan Cruijff zei voorzitter Ton Harm sen: „Hij maakt het seizoen bij Ajax gewoon af en voor volgend jaar zien we wel verder. Aan die bespreking zijn we nog lang niet toe" 'ALS HET SLECHT BLIJFT GAAN, DAN STOP IK MET A TLETIEK' VLISSINGEN Het komende seizoen op de baan is voor de Vlissingse atleet Johan de Vlieger wellicht beslissend voor de rest van zijn carrière. Deze zomer wil De Vlieger zijn beste tijden op de baan verbeteren of in elk geval benaderen. Hij bereidt zich bovendien voor op de wegwedstrijden en daarna gaat hij voor zichzelf de beslissing nemen. „Ik neem er geen genoegen mee dat ik niet meer tot de toppers behoor", verzekert hij nu al. „Ik kon in de Zeeuwse crossen niet meer met de besten mee. Als het ook op de baan zo slecht gaat, dan stop ik met atletiek. Het heeft geen zin om dan nog elke dag te trainen". was de twintigste plaats bij het Neder lands kampioenschap cross in Hulst", bedenkt hij, alsof het al zeker is dat hij aan zijn laatste maanden bezig is. Er kwamen vervolgens nog een paar successen: De Vlieger haalde een twee de en een derde plaats bij de militaire kampioenschappen en hij liep in die tijd ook sterk op de baan Johan de Vlieger INZELL Jan Kooiman heeft gister avond in Inzeil het werelduurrecord op de schaats met bijna een kilometer verbeterd tot 38 km en 558.45 meter. Het uurrecord stond sinds 13 februari 1982 op naam van Jos Niesten met 37 km en 642.35 meter, eveneens geves tigd in Inzeil. Kooiman, winnaar van de meeste marathons tijdens het afgelopen sei zoen. trof ideale omstandigheden aan Begeleid door Henk Louwmans. de trainer van de dames-kernploeg, reed Kooiman de eerste tien kilometer in 15 min. en 49 sec De tweede 10 kilometer ging in 15.34. de derde 10 kilometer in 15.26. Westduitsers niet verder in hoger beroep BAZEL De tuchtcommissie van de internationale handbalfederatie (IHF) heeft ook in laatste instantie het protest van de Westduitse handbal- bond tegen de uitslag van de wed strijd West-Duitsland - Hongarije bij het B-wereidkampiocnschap in Neder land afgewezen. De uitslag blijft 12-12. waardoor West- Duitsland de kwalificatie voor de Olympische Spelen van Los Angeles heeft verspeeld. Een jaar of vier terug gold Johan de Vlieger nog als een van de grootste talenten op Zeeuws niveau. Met Jan de Bart en Henk Lindner zette hij in die tijd de crossen bij de A-junioren naar zijn hand. Dat was de doorbraak van De Vlieger en hij onderstreepte dat met Zeeuwse titels in het crossen en op de 1500 meter. Het eerste jaar bij de senioren won Johan de Vlieger vervol gens nog de Stratenloop in Kapelle en liep hij een uurrecord in de Braakman. „Maar sinds die tijd is het eigenlijk wat minder gegaan", bekent De Vlieger. „Ik heb eerst een slechte periode gehad toen ik in Den Bosch in militaire dienst was. En vanaf vorig jaar ben ik ontzettend wisselvallig gaan lopen. Ik dacht sons tijdens een cross dat ik weer lekker mee kon voonn. maar de week daarna kon het weer helemaal mis zijn. Een verklaring heb ik er nooit voor kunnen vinden". Voorbarig De 24-jarige atleet van het Vlissingse Marathon had zich de laatste weken ook weer voorbarige illusies gemaakt. Hij had verwacht dat hij de cross in Wilhelminadorp kon winnen, omdat de Zeeuwse top daar verstek moest laten gaan. Maar hij kreeg op die dag de grootste teleurstelling van dit seizoen te verwerken. De Vlissinger eindigde kansloos op een achtste plaats en vooral na dié wedstrijd heeft hij getwijfeld aan het vervolg van zijn loopbaan. Hij heeft zichzelf nog een paar maanden de tijd gegund om revanche te nemen voor dat zwakke optreden. „Ik loop al een jaar of twee met die plannen om te stoppen", geeft hij toe. Vorig jaar dus ook al, toen Johan de Vlieger niettemin nog een paar uitste kende wedstrijden liep, „Maar zo is het de laatste Jaren steeds gegaan. Ik loop veel te wisselvallig, terwijl de conditie er toch best wel is. Toen ik de KMS-cross had gelopen, was ik ineens weer vol goede moed. Ik was vijfde geworden en daarna wilde ik weer bewijzen dat ik nog niet afgeschreven ben. Maar in de volgende wedstrijden heb ik dat niet waar kunnen maken". Af en toe werd hij ook door domme pech uitgeschakeld. De Vlissinger: „Ik loop meestal nogal sterk in de Boule- vardloop. Dit jaar viel ik bij de start en ging alles langs me heen. Toevallig net in die wedstrijd dat is een grote teleurstelling voor me geweest. Ik heb de Heidecross met een achtste plaats nog wel redelijk gelopen en in de Mosselloop was ik weer nergens". Mentaliteit Zo golven de prestaties van Johan de Vlieger op en neer tijdens het seizoen. Zaterdag, in de Stratenloop van Ka pelle, wil hij zich niet eens meer mengen in de strijd om de eerste plaatsen. „Ik richt me nu volledig op de baan", maakt hij duidelijk. „Ik ga er nog één keer voor vechten om bij de top te blijven. Die wilskracht heb ik nog, anders was ik al veel eerder gestopt. Ik wil ook niet de indruk wekken dat ik de goeie mentaliteit niet meer heb. Maar het moet gewoon beter gaan. want met al die trainings uren wil ik voorin kunnen lopen". Tien uur in de week traint De Vlieger volgens strakke schema's en met veel variatie. Hij wisselt het af: „Ongeveer VLISSINGEN Ron de Waal. de Vlissingse trainer van de turnafdeling van het Zierikzcese Delta Sport, heeft geen stappen ondernomen bij de sectie wedstrijdsport van het KNGV (gym- natiekverbond) om zijn gelijk te krij gen voor de muziekband, die zijn pupil Hennie Kloet gebruikte bij haar vrije oefening tijdens de Zeeuwse kam pioenschappen, onlangs in Vlissingen. Hennie Kloet kreeg een half punt aftrek voor haar oefening, omdat de jury zangers in het orkest ontdekte. En dat mag niet volgens de reglementen van het KNGV. Ron de Waal wond zich bij het kampioenschap nog al op over dé aftrek van het half punt. waardoor Hennie Kloet een gedeeld dameskam pioenschap misliep, maar hij koos toch eieren voor zijn geld Hij erkent nu: ..De muziek nijgde inderdaad naar zang erbij. Overigens was Hennie Kloet al bezig met een andere oefening met andere muziek. Die is nu gereed. De andere band hebben we om moeilijkhe den te voorkomen, omgewerkt en voor een andere turnster bestemd". twee keer in de week een duurloop en voor de rest veel interval. Dinsdag en donderdag ga ik naar de baan om op snelheid en tempo te trainen. De andere dagen loop ik meestal in de bossen met een vaste ploeg". Johan de Vlieger heeft gevoetbald bij Zeeland Sport tot zijn dertiende laar. Hij meldde zich aan bij Marathon, f OVCCVPll omdat hij sneller was dan de meeste voetballers van zijn leeftijd. „Weet je wat wel aardig was", herinnert hij zich. „De eerste wedstrijd die ik liep was in Terneuzen. Het was een achthonderd meter en ik werd gelijk eerste". „Maar het hoogtepunt in zijn cariere TILBURG - Tijdens wedstrijden om het judokampioenschap Zuid in Tilburg is de Sas van Gentse Marjon van Dorssen, leerling bij de sportschool Delta te Terneuzen, eerste geworden bij de juniorendames. Verdere uitslagen: Petra Weijermans van sportschool Felix Janssens uit Vlissjn- gen werd derde in de categorie meisjes uit de jaargangen 68-69 tot 56 kg. Ze wbn alle partijen in de poule. Blaas Schroevers van de judovereniging Breskens werd tweede bij de senioren in de klasse tot 71 kg (hij verloor de finale van Verhoeven uit Nijmegen) en Peter Heijboer van de judovereniging Breskens werd derde bij de senioren tot 78 kg. Eén excuus wil Johan de Vlieger voor zijn zwakke crossseizoen overigens wel aanvoeren. Hij is onlangs ver huisd naar 's-Heer Arendskerke en heeft daardoor iets minder tijd gehad om te trainen. „Ik mis nu ook een beetje de drang om te presteren. De wil is er wel om zo snel mogelijk te gaan. maar ik spurt niet meer voor een vijftiende plaats. Als ik zo ver weg moet zakken, dan stop ik met iedere dag te trainen". Het talent De Vlieger lijkt dan ook zo goed als verloren voor de atletieksport. Hij heeft nog maar één hoop: „Ik zou mijn snelste tijd op de baan willen 'verbeteren. De vijf kilometer bijvoor beeld. die wil ik onder de vijftien minuten lopen. Dat zou nog een inspiratie kunnen zijn om door te gaan" KAMPIOENSTITEL OP 11 JUNI VERDEDIGEN MIDDELBURG De technische com missie van de Zeeuwse voetbalbond heeft voor het afdelingselftal een programma samengesteld. Zoals be kend is de afdelingsselectie de huidige kampioen van Nederland. Die titel wordt zaterdag 11 juni in Ede verde digd, als de jubilerende afdeling Arn hem het toernooi houdt. De afdelingsselectie zal ongeveer sa mengesteld worden als het Zeeuws elftal van KNVB-spelers. Eerst speelt dinsdag 26 april in Hoofdplaat een 'Zeeuws-Vlaamse' selectie tegen Hoofdplaat en de rest van Zeeland VLISSINGEN - Arbitrale blunders hebben in grote mate de resultaten van de Zeeuwse waterpolo-ploegen be paald. Schelde en Stormvogel voelden zich benadeeld door scheidsrechters die al te duidelijk in het voordeel van de thuisclub floten. Ganze profiteerde daarentegen van een volstrekt onbe kwame fluitiste en kreeg een onver diende zege in de schoot geworpen. Bij de wedstrijd SZ Schelde-dames ver speelde de laatste ploeg een punt door een fout van de jurytafel. Luctor had het aan zichzelf te wijten dat het ver loor. Ganze-Solar Speler-coach Leo Morren vond dat Ganze te veel kreeg met de 11-9-zege op Solar. Er waren twee doelpunten bij die afgekeurd hadden moeten worden. Ze kwamen voort uit vrije worpen die niet op de juiste plaats werden genomen. Een gelijkspel was dan ook een juiste uitslag geweest. In de eerste periode werd Solar compleet overdonderd en namen de Goesenaren een 4-0 voor sprong. De Bossche lloeg klamechter terug tot 5-4 en daarna ging de wed strijd gelijk op. Beide teams speelden fraai waterpolo maar de partij werd he lemaal stukgefloten door een falende scheidsrechtster. Piet Schop scoorde bijna de helft van de Goese doelpunten (vijf stuks). René Kiel. Roald Strackx, Arco Wagenvoort en Roel Veenstra (drie maal) maakten de overige goals. Argo-Schelde De scheidsrechter liet het uel tussen Ar- go en Schelde volledig uit de hand lo pen. Schelde miste vier basisspelers en daarvoor moest hij aspiranten laten in vallen. Deze jongens werden door de fy siek sterkere Brabanders veel te hard aangepakt zonder dat daartegen werd opgetreden. De thuisclub mocht veel meer dan de bezoeker en deze kwam dan ook nauwelijks aan aanvallen toe Tot aan de laatste periode bleef de stand dubbel blank en Argo ging steeds harder spelen om toch de winst binnen te halen. In de laatste periode kon het met behulp van de leiding nog drie keer dames naaaen reglementair nog 35 se scoren. 3-0., Merlet-Stormvogel Door ziekte van de keeper posteerde Stormvogel tegen Merlet een aanvaller tussen de doelpalen. Hoewel de aanval hierdoor werd verzwakt had er toch wel een puntje ingezeten indien de spelre gels juist toegepast waren. Vooral in de tweede periode werden de Zeeuwen keer op keer teruggefloten en Merlet maakte daar handig gebruik van. Het werd 8-4 met nog twee perioden te gaan. Beide ploegen hielden elkaar daarna echter m evenwicht. Eindstand: 10-7. Voor Stormvogel scoorden Sjaak Leijn- se, Martin Dieleman. Roel Jaspers. Rob van Peenen en Flip van den Draai (drie keer). Eszet-Schelde dames Schelde coach Reynhout diende na af loop van ESZET-Schelde een protest in In de tweede periode werd. bij balbe zit voor Schelde, een ESZET-speelster uit het water gestuurd. De Terneuzense conden de tijd om een schot op het doel te lossen. Na 15 seconden werd hiervoor echter al afgefloten en terwijl Schelde een reële scoringskans had ging de bal over naar de tegenpartij. Een blunder van de tijdwaamemer. waardoor ES- ZET met 4-3 kan zegevieren. Het was overigens een spectaculaire partij waarin goed waterpolo werd vertoond. Anita Vergauwen en Ria van der Hooft (twee keer) maakten de doelpunten. Luctor-Koudekerk Luctor heeft de 6-16-nederlaag draaide slecht tegen een sterk Koudekerk Inde verdediging werd onvoldoende aange sloten waardoor de tegenartij vaak met een vrye man doorkwam. Aan de ande re zijde vond de aanval een sublieme keeper op zijn weg. Door snel te counte ren en de geboden kansen koelbloedig af te maken kon Koudekerk met maar liefst tien doelpunten verschil winnen. Gert-Jan Flier, Patrick Vader (twee) en Peter Geervliet (drie keer) maakten de Middelburgse goals. krijgt maandag 2 mei een kans in Veere Daarna wordt pas de selectie definitief samengesteld en volgen oe fenwedstrijden tegen Zierikzee 117 mei) en Hoek (26 mei). Dinsdag 31 mei speelt het Zeeuws afdelingselftal de jaarlijkse wedstrijd tegen de afdeling Brabant ('s avonds om acht uur in Zevenbergen) en 11 juni volgt dan de strijd om het kampioenschap van Nederland. VEFA-elftal Hel hoogtepunt voor het Zeeuws UEFA-elfta! i spelers in de A- juniorenleeftijd) is 28 mei een interna tionaal toernooi in Kruiningen met Lokeren, Roda JC en een sterk team van de afdeling Amsterdam. Voordat het zover is wordt op 14 maart in Breskens (om zeven uur) eerst een selectiewedstrijd gespeeldwaarna oe fenwedstrijden volgen tegen Patrijzen (op 28 maart). Mevo <op 11 aprili. Sluiskil top 2 meii en een toernooi met spelers tot 22 jaar in Sas van Gent op Hemelvaartsdag (12 men. Voor de selectiewedstrijd is door de jeugd technische commissie uitgeno digd: Jan Willem Dooge (RCS), René Verkade (Vlissingen), Aike Verweij (Hoedekenskerke). Johan de Reun- (Biervliet). Tonnie van Voren (Bres kens), Klaas Verspoor (Bruse Boys). Wilco Braafhart (hoek). Hans Menu (Terneuzen). Robin Huisman (Terneu zen i. Theo Wittenberg (Zierikzee), Mart Wellicht onderzoek naar verleden Vilé AMSTERDAM De belangenvereni ging van amateurvoetbalclubs in Am sterdam (BAVA) gaat op korte termijn de tuchtcommissie vragen een onder zoek in te stellen naar de betrokken heid van betaald-voetbalvoorzitter Eric Vilé bij frauduleuze handelingen bij de FC Utrecht. De BAVA vroeg eerder al aan het bondsbestuur een onderzoek in te stellen naar het 'verleden' van Vilé. die ook vice-voorzitter in het bondsbe stuur is In een antwoord achtte het bondsbestuur dit overbodig. De BAVA neemt hier geen genoegen mee en gaat zelf de tuchtcommissie inschakelen. van de Guchte (SVD). Rudie Harding (Terneuzeni. Robert Schoolkate (Oost- kapelle). Hans Koekkoek en Mels Verhelst (Axel), Martin Nijsse (RCS), Martin Korstanje (Goes), Pattrick de Broekert (Zierikzee), Ab Saman (Krui ningen), Ronny de Vos (Nieuwdorp), Johan Nieuwersteeg (Bruse Boys), Cor- né de Regt (Colijnsplaatse Boys), Jacco Dorrepaal (Hansweertse Boys), Johnny Kole (Kloetinge), Jan Kees de Jonge (Heinkenszand). Guido van Boom (Hoek). Tommy Meertens (Biervlie- ti.Anton Weezepoel (SSV) en Jacco Koole (Nieuwdorp). Kosters blijft bij Rillandia RILLAND - Gerard Kosters blijft het volgend voetbalseizoen trainer van de voetbalvereniging Rillandia. Kosters gaat bij de afdelings tweedeklasser zyn tweede jaar in. Tweede prijs in lotto goud waard DEN HAAG De tweede prijs in de lotto was deze week dertigmaal zoveel waard als de eerste prijs in de toto. Dat kwam. omdat er geen eerste prijs in de lotto werd uitgekeerd en er slechts drie winnaars waren van de tweede prijs. Deze kregen elk 100.000,-. Bij de toto daarentegen waren 14 winnaars. De cijfers Lotto nr 9 1ste prijs, geen winnaar. 2e prijs 3 winnaars, die elk bruto 100.000.- ontvangen. 3e pnjs: 247 winnaars, die elk bruto 1 266.40 ontvangen: 4e prijs. 10 236 winnaars, die elk ƒ30.50 ontvangen. 5e prijs; 124 735 winnaars, die elk ƒ5.- ontvangen, Toto nr 9:1ste prijs 14 winnaars, die elk bruto 3 210 - ontvangen: 2e prijs- 363 winnaars, die elk 82,50 ontvangen; 3e prijs- 3.145 winnaars, die elk ƒ23.80 ontvangen. Toto-gelijk nr 9 1ste prijs 1 winnaar, die bruto ƒ6.715,70 ontvangt: 2e prijs.' 7 win naars. die elk 119,50 ontvangen. 3e prys. 89 winnaars, die elk ƒ47.- ontvangen. 4e prijs: 1917 winnaars, die elk ƒ3.40 ontvangen Ciiferspel nr 9 6 cijfers goed geen winnaar. 5 cijfers goed 2 winnaars. 4 cijfers goed 22 winnaars: 3 cijfers goed. 261 winnaars; 2 cijfers goed 2 319 v TKTOON OP CIRCUITS GRAAG WAT IK ZFLF BOUW' GOES Mark van der Endt be hoort tot do sterkste motorracers van Nederland ïri de sponklassen A en B, in de formulcklas en de enduranceklas, voor renners, die starten op lange afstandsraces.In de formuleklas, de 'superbikes, zoals de coureurs ze liever betitelen, noemt de 33-jarige Goesenaar zich zelf de nationale kampioen. De hoofdzaak voor Mark van der Endt is echter niet het racen met de techniek. Het werken aan motoren. Van der Endt, van beroep construc teur van motorfietsframes en uitla ten (maar in die specialisaties is geen werk voor hem) heeft het afgelopen winterseizoen zijn 'ver plichte' vrije lijd die bobby danig in praktijk gebracht. Hij bouwde in een werkplaats in Weel. in de Achterhoek, samen met zijn vroege re werkgever Jan Jansen een nieu we motor voor de lange afstandsra ces, die niet alleen de kleinste machine in Nederland is met een krachtbron van 1000 cc, maar die ook enig is in Nederland, België, West-Duitsland en misschien wel Frankrijk, zo redeneert Mark van der Endt. Met de bouw van deze 1000 cc Kawasaki bracht Mark van der Endt in praktijk wat hij zo vaak als zijn motto hanteert ..Ik laai op de racecircuits graag zien wat ik in de winter in mijn werkplaats heb ge bouwd Hij stelt ook Er is nie mand. die deze motor volgens mijn eisen kan maken. Overigens, als iemand er ook zo éen wal hebben, kan ik aan die wens niet voldoen, omdat ik nauwelijks over appara tuur beschik en helemaal met over een accommodatie om zoiets in geringe produktie te bouwen Mark van der Endt heeft uitgere kend dat hij omstreeks duizend uur in deze nieuwe machine heeft gesto ken „Ik heb er zestien weken aan gewerkt, er waren weken van tegen de 90 uur bij. Soms kreeg ik ruzie met mjjn vriendin Marian omdat ik zo intensief met het project bezig was. Er kwam namelijk ook een belangrijk deel denkwerk aan te pas Urenlang piekerde ik overdag of 's nachts hoe het nu verder moest, hoe ik de machine kon perfectioneren. Ik heb het frame wel vijf keer helemaal uit elkaar gehaald. Als je deze motor waarvoor ik alleen de wielen, de Mark van der Endt moet ver voorover leunen om bij het motorzadel te kunnen komen voorvork en het motorblok heb gekocht zou verkopen zou je. werku ren meegerekend, zon vijftigdui zend gulden moeten vragen Van der Endt heeft de machine niet in z'n eentje gebouwd: zijn maats, met wie hij de enduranceraces rijdt, droegen een zeer belangrijke steen bij. Mile Pajic 'behandelde' het motorblok en Frans van der Kamp. die de zaak gefinancierd heeft Dit drietal rijdt de lange afstandswed strijden over 24 uur, de races over 1000 kilometer worden met twee man gereden. Elke coureur rijdt tijdens dergelijke enduranceraces een brandstoftank leeg. daarna be gint de ander aan een nieuw traject Hout sprokkelen? Het zijn slopende races, die het uiterste van de concentratie ver gen. vooral in warme streken. Mark van der Endt herinnert zich maar al te goed dat het rechte stuk van 1800 meter op het circuit Paul Richard in de buurt van het Franse Toulon: „Op die rechte strook ben ik op 256 kilometer per uur geklokt. Je wordt daar snel afgeleid. Er zijn daar altijd mensen langs het parkoers bezig. Toeschouwers, die zelf de middagpot klaarmaken bijvoor beeld. Het ene rondje zie je ze hout sprokkelen, het volgende rondje stapelen ze het hout op en het derde rondje zie je de rook al van ver. Het brandt dan. Enkele rondjes later ruik je het vlees, dat ze aan het roosteren zijn. Het is ontzetten moeilijk om je dan weer te concen treren op het racegebeuren." Op het circuit van Barcelona wordt je niet afgeleid. Dat is een en ai bocht, maakt de Goese coureur duidelijk. Hij schrok in het begin ook van de drieste manier waarop de coureurs in het buitenland passeren tijdens de lange afstandswedstrij den .Ze duiken in het kleinste gaatje Na verloop van tijd ga je zelf ook meedoen. Agressief? Nee. van je afbijten is toch niet agressief rijden." De verzorging is erg belangrijk. „Je moet oppassen, dat je met doorzit, je moet na elke beurt je voeten wassen en met talkpoeder verzorgen, licht eten en vooral met slapen. Dat haalt je uit je ritme. Dan weer de motor op. alleen maar naar de toerenteller kijken Het trio Van der Endt heeft in het afgelopen seizoen in de lange af- standsraceS met zo'n succes gehad. In drie starts, die ze maakten, vielen ze evenzovele keren uit: In Barcelo na viel Van der Kamp van de motor, de volgende keer overkwam Pajic hetzelfde en in het Franse Bol d'Or liep er een drijfstanglager uit. In de formuleklas not 1000 cci de sport- klas A (tot 600 co en de sportklas B ttot 1000 co had Van der Endt het afgelopen seizoen meer succes. In de formuleklas werd hij driemaal eerste, vijfmaal tweede, vier keer derde en één keer vierde. Ik be schouw mezelf dan ook als kam pioen in die klasse, maar de bond niet doordat één van de renners een protest indiende tegen de wijze waarop ik mijn opgevoerde motor beveiligd had Anderen hadden hun machines ook opgevoerd, maar niet zo goed als ik. Ik werd in die race wel gediskwali ficeerd, maar later heb ik de techni sche commissie van de KNMV uitgelegd, dat de verbeteringen aan de opgevoerde motoren zoals een betere voorvork en betere scliok- brekers nodig zijn omdat het rijden met die machines anders levensge vaarlijk is. Dc regels zijn nu aange past aan die situatie." Op 30 april begint voor de équipe Van der Endt het lange afstandssei zoen met een 1000 kilometerrace op Zandvoort. De Goese coureur maakt duidelijk. „We hebben nu twee teams. Mile Pajic njdt met mij, Frans van der Kamp met zijn tien jaar jongere broer Kees Marks ideaai Ts. dat over enige tijd broer Kees, een 23-jarige monteur, de wedstrijden rijdt en dat hijzelf de techniek voor zijn rekening neemt „Kees moet nog ervaring krijgen in dat soort werk Want een endurance- race is een gigantisch karwei verzekert Mark van der Endt. Hij noemt zichzelf een perfectionist. „Ik heb er behoefte aan technisch bezig te zijn. Als tk iets koop pak ik het thuis beet om het te gaan verbete ren. Het deert niet wat. Onze ther mosfles voor de koffie had een slecht functionerende sluitdop. Heb ik zó gemaakt'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19