i«i B en w: toch in zee met Sluisse aannemer Philippine winnaar van districtswedstrijden EHBO Wissel Zeeuws-Vlaanderen Zeeuwse bond van oorlogsslachtoffers hield jaarvergadering Reinigingsdirecteuren tegen verkiezing van 'de schoonste stad' GEMEENTE AXEL C AUTO POPPE - VLISSINGEN kantoorbediende mnl./vrl. MAANDAG 7 MAART 1983 JURY: „PRESTATIES TEGENGEVALLEN" CLINGE - Bij de zaterdag gehouden districtswedstrijden van de Rooms Katholieke Bond voor EHBO is dc groep Philippine 2 districtskampioen geworden. De districtswedstrijden .werden dit jaar gehouden in Clinge, in de grote zaal van het gemeenschaps centrum Malpertuus. De publieke be langstelling voor dit gebeuren was bij zonder groot. De prestaties van de ver schillende groepen, er waren er in to taal 19, waren over het algemeen niet hoogstaand, stelde de leider van de ju ry, de Hulster chirurg W. Aarts in zijn nabeschouwing. Contactorgaan in Sluiskil nog zonder voorzitter SLUISKIL - Het contactorgaan 'Ge meenschap Sluiskil' is er niet in ge slaagd een geschikte kandidaat te vin den voor het voorzitterschap. Het be stuur bestaat nu maar uit twee leden, daar de heer Tieleman reeds enige tijd geleden te kennen heeft gegeven zijn functie van vice-voorzitter te willen neerleggen Tijdens de onlangs gehou den vergadering van het contactorgaan werden de lopende problemen doorge nomen, maar deze zullen uitvoeriger worden besproken op de jaarlijkse be spreking met b en w van Temeuzen, eind deze maand. Het contactorgaan heeft inmiddels wel bereikt, dat het streekvervoer ZWN een extra bushalte in Sluiskil plaatst. Deze komt op het punt Eilandstraat/Leidinglaan, ten be hoeve van de bejaarden die daar in gro ten getale wonen. Drie gewonden bij ongeval Oostburg SLUIS - Bij een aanrijding in Sluis zijn zondagmorgen vroeg omstreeks kwart voor één drie bromfietsbestuurders ge wond geraakt. Mejuffrouw Van de S. uit Retranchement liep een schaaf wond op, de heer P. uit Zuidzande werd ernstig gewond aan een been en R. A. uit Retranchement werd gewond aan een voet. Allen zijn per ambulance overgebracht naar het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg. Het ongeval gebeurde op het fietspad naast de provinciale weg Bui- tenlust-Sluis ter hoogte van de Zwin- brug in Sluis. De oorzaak was bij de po litie zondag nog niet bekend. Sleepboothulp aan vrachtschip na brandje in machinekamer TERNEUZEN - Sleepboten van Wil lem Muller uit Terneuzen en Polder man uit Hansweert hebben zaterdag avond op de Westerschelde vlakbij Hansweert het Oostduitse vrachtschip 'Bergen' (5900 ton) op sleeptouw geno men. Het schip werd naar het Middel gat gesleept, waar het ten anker ging. Later zette het koers naar de Rede van Vlissingen. De 'Bergen' vroeg sleepbootassistentie nadat, omstreeks zes uur zaterdagavond, brand was uit gebroken in de machinekamer. Het schip was op dat moment op weg van Antwerpen naar zee. De 'Bombs hell' en Tijgerhaai' van Polderman uit Hansweert waren als eerste aanwezig, gevolgd door de Mullerboten 'Water land' en later de 'Waasland'. Inmiddels had de bemanning al kans gezien het vuur te doven. De sleepboten Bombs hell en Waterland sleepten het schip vervolgens naar de Biezelingse Ham, waar de Tijgerhaai en Waasland nog as sisteerden bij het 'rondzwaaien' van het schip. De bemanning verrichtte daar enige noodreparaties. Vervolgens koerste de 'Bergen' naar Scheldepoort voor reparatie. Een aantal sleepboten van de "Unie van Reddings- en Sleep dienst' was, op het moment van de ber ging, in de buurt, maar kwam niet in actie. Toneeluitvoering scholengemeenschap Jansenius Hulst HULST - De toneelvereniging 'De Hy pocrieten' van de Jansenius Scholen gemeenschap uit Hulst bracht zater dagavond voor de derde keer een op voering van het toneelstuk 'Gieren op 't veilig nest' in de ontspanningsruim te van de Hulster middelbare school. Het uit drie bedrijven bestaande stuk, geschreven door Harold McPherson en vertaald door mr H. M. Planten, werd voor het voetlicht gebracht door leer lingen uit de vierde, vijfde en zesde klas van de scholengemeenschap uit Hulst. De regie was in handen van de heer B Bijnsdorp, docent aan de Hulster school. Voor deze derde en laatste op voering was de zaal helemaal uitver kocht. tfa afloop kregen alle acteurs en actrices, na een langdurige staande ovatie, een bloemetje voor hun inzet. Regenboogschool Tholen Zeeuws damkampioen THOLEN Door vier overwinningen en één gelijkspel is de Regenboog- school uit Tholen winnaar geworden van het damkampioenschap voor la gere scholen in Zeeland. De volledige uitslag Is 1. De Regenboog- school, Tholen; 2. Diaconieschool, Aagteker- ke, 3. Ireneschool, Zoutelande; 4. Beatrlx- school, Yerseke; 5. Ligthartschool, Goes; 6. School met de bijbel. Sint AnnaJacobapol- der; 7. Martlnusschool, Souburg en 8. Isido- tusschool, Lewedorp ,,Bij de beoordeling van de verschillen de groepen heb ik slechts enkele goede groepen gezien en jammer genoeg vele slechte. Het peil van de EHBO-groepen lag 10 15 jaar geleden duidelijk hoger. Ik vraag me af of de motivatie of het enthousiasme bij de deelnemers aan het afiiemen is", aldus een enigszins be zorgde dr Aarts. Ook districtsvoorzitter Pollet was deze mening toegedaan. De lotusgroep uit Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren, versterkt met enkele leden van de groep uit West-Zeeuwsch-Vlaande- ren fungeerde als patiënt bij de diverse opdrachten. De jury bestond verder uit de artsen Kerkchaert, Gielen en Zwar- telé en kaderleden van verschillende EHBO-afdelingen. De commandant- prijs ging naar de commandant van de winnende groep uit Philippine. De prij zen werden uitgereikt door wethouder E. de Rechter van de gemeente Hulst. Kaartin SINT-JANSTEEN De afdeling Sint- Jansteen van de rooms-katholieke bond van ouderen hield voor haar leden een kaarting in het gemeen schapscentrum 'De Warande' in Sint- Jansteen. De uitslag; 1. J. Smet, 2. P. Verstraeten, 3. R, van Remoortere. 4. D. Voet, 5. E. de Block. Leerlingenuitvoering muziekschool in Den Dullaert Hulst HULST - De regio Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Zeeuwse Muziek school hield een leerlingenuitvoering in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst. Het accent van deze uitvoering lag op het ensemblespeL Vrijwel alle samenspelgroepen van de school traden daarbij voor het voet licht. Uit Sas van Gent kwam het klarinet kwartet onder leiding van G. Goethals, uit Heikant een koperensemble onder leiding van G. Pilaet. De andere mee werkende ensembles hadden de mu ziekschool in Huist als 'standplaats'. Zo waren in het programma opgenomen een dwarsfluitensemble, een grote or- kestgroep en het accordeonorkest on der leiding van P. Schleibach. De slag werkgroep bracht onder leiding van E. Buijle een werk ten gehore, dat onlangs door de NCRV-radio van hen werd op genomen. Verder brachten ongeveer tachtig AMV-leerlingen (algemene mu zikale vorming) onder leiding van A. de Kort enkele volksliedjes met instru mentale begeleiding ten gehore. Voor de leerlingenuitvoering bestond veel belangstelling. De volledige uitslag van het districtskam pioenschap is als volgt; 1 Philippine n. 138 punten; 2 Vogelwaarde 1,119; 3 Koewacht I. 115;4's-Heerenhoek, 109; 5 Koewacht II, 101; 6 Vogelwaarde II. 97; 7 Sas van Gent, 94, 8, 9. 10 Lamswaarde II, Sint-Jansteen I en Clinge I. leder 93; 11 Lamswaarde 1,88; 12 Philippine 184; 13 SintrJansteen n 80; 14 Goes n. 75; 15 Westdorpe. 74; 16 Kloosterzande I. 73; 17 Goes 1,72; 18 Kloosterzande II, 60; 19 Clinge II, 40 punten. Commandantsprijs; 1 Philippi ne n, 45 punten; 2 's-Heerenhoek, 41,3 Vogel waarde I. 40. Geluidsapparatuur buit bij inbraak winkel Breskens SLUIS - Bij een inbraak in de electro- zaak O. aan de Meerminnestraat in Sluis, zondagmorgen omstreeks tien over zes, zijn een video-recorder, een draagbare stereo-radio-recorder, een portable radio en een radio-recorder ontvreemd. De daders gooiden een win kelruit in om binnen te komen. Hulster Basiliekkoor in rechtstreekse radio-uitzending HULST Het Hulster Basiliekkoor was zondagmorgen op de KRO-radio in een rechtstreekse uitzending vanuit de Basiliek waar het koor een eucharis tieviering opluisterde. Het koor stond onder leiding van de Huister musicus Jo Ivens die verder ook op het orgel speelde. Eerder die morgen was in een programma van de Tros een orgelcon cert van Jo Ivens te horen. Het concert was eerder in de Hulster Basiliek opgenomen. Aan het concert verleende ook klarinettist Gerard Zuyderhoff zijn medewerking. Ben de Bruyne zegt optreden Terneuzen af TERNEUZEN - Het aangekondigde optreden van de zanger Ben de Bruyne, zaterdag 12 maart in de koffiebar van Youth for Christ in Temeuzen, gaat niet door. De Bruyne heeft een keelontste king en heeft al z'n optredens tot april moeten afzeggen. In plaats van het op treden van De Bruyne wordt nu de film 'The Climb' vertoond, het verhaal van vier jonge mensen die een berg in New- Mexico beklimmen. De koffiebar, in ge bouw 'Pro Rego' in de De Jongestraat, gaat om acht uur open. Het team van Lamswaarde in actie. OPKOMST IN MIDDELBURG GROOT MIDDELBURG - De Zeeuwse afdeling van de bond van Nederlandse militaire oorlogs- en dienstslachtoffers hield za terdag de jaarlijkse ledenvergadering in de Generaal Majoor Bergbuijskazer- ne in Middelburg. Afdelingsvoorzitter P. Paree kon 'een volle bak' welkombe ten. Er waren ook genodigden, onder wie de provinciaal militaircomman dant Zeeland, Luitenant-kolonel C. M. van der Vliet, OCMA-commandant overste D. Ruijs, die tevens gastheer was voor het gezelschap en de com mandant maritieme middelen Schel de, kapitein ter zee F. A. J. de Boer. Namens het hoofdbestuur was bonds- penningmeester G. de Boer aanwezig. In een algemeen praatje gaf hjj een overzicht van de bondsactiviteiten. Uit de grote opkomst concludeerde de heer De Boer de nauwe betrokkenheid van de leden bij de bondszaken en dat is zowel voor de afdelingen als voor de lan delijke organisatie een grote stimulans om zich voor de leden in te zetten, zo liet de bondspenningmeester weten. KERKWERVE - De afdeling Noord-Brabant/Zeeland van de Nederlandse vereniging van reini gingsdirecteuren (NVRD) is tegen de verkiezing van 'de schoonste stad van het land'. Zo'n verkiezing is aangekondigd door de Onderne mersorganisatie Schoonmaak- en Bedrijfsdiensten (OSB). De activi teit moet één van de onderdelen zijn van een 'nationale schoon- maakweek', in het kader van een tentoonstelling in de Amsterdam se RAI van 25 tot 28 mei '83. De NVRD-afdeling distantieert zich van deze verkiezingsactie, omdat zij op grond van onderzoek meent dat een dergelijke actie een onver antwoorde poging is om te trach ten Nederlanders bewust te maken van het belang van een schone woon- en werkomgeving. De NVRD-afdeling onderkent op zich het belang van een grotere be wustwording voor de leefbaarheid van de omgeving bij de Nederlan ders. Desondanks wordt de verkie zingsactie toen afgewezen, omdat: niet alle steden aan de actie kun nen meedoen; de voorgedragen toetsingsobjecten niet normatief zijn voor een schone stad; toet singscriteria en toetsingsnormen ontbreken; de titel 'de schoonste' slechts betrekking heeft op één of enkele momentopnamen. De Ondernemersorganisatie Schoonmaak- en Bedrijfsdiensten heeft zich over de actie begin dit jaar tot de dagelijkse besturen van de Nederlandse gemeenten gericht, met het verzoek mee te doen aan de verkiezing. Het zal er daarbij om gaan dat een aantal openbare ge bouwen in steden met meer dan 50.000 inwoners door een per stad te formeren keuringsteam op mate van reinheid wordt beoordeeld. Ge dacht wordt aan een station, ge meentehuis, winkelpassage of -cen trum, postkantoor, politiebureau. Omdat er in Zeeland geen steden met meer dan 50.000 Inwoners zijn, valt de provincie buiten de verkie zing. Door een wijziging in de statuten wer den er dit jaar geen medailles uitgereikt aan leden die 25 jaar lid zijn van de bond. Toch kon de afdelingsvoorzitter twee medailles opspelden. Zowel over ste Van der Vliet als marinecomman dant De Boer kregen een medaille opge speld voor hun grote betrokkenheid bij het bondsgebeuren. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden in hun functie herkozen. Ook voorzitter Paree werd weer herkozen. De vergadering ging er mee akkoord dat het dagelijks bestuur van de afdeling de leden vertegenwoor digt op de algemene bondsvergadering. Zaterdag 7 mei maakt de afdeling met 65 leden het jaarlijkse uitstapje, naar Berg en Dal in Nijmegen. Reiscommis sielid Van Beveren, die deze functie na zo'n tien jaar neerlegt, werd door voor zitter Paree voor zijn vele verdiensten extra in het zonnetje gezet. De lovende woorden gingen gepaard met enkele at tenties. De heer Flipse neemt zijn taak over. De leden maakten ook veelvuldig ge bruik van het vragenuurtje waarbij en kele medewerkers van de sociale dienst van de bond persoonlijke problemen behandelden. Tijdens de lunchpauze gebruikten de bezoekers van de vergadering een uit gebreide en goed verzorgde nasihap, die hen door het OCMA-personeel werd voorgeschoteld. De vergadering werd afgerond met een uurtje gezellig samen zijn waarbij de traditionele verloting de hoofdmoot vormde. Brand kinderkamer van woonhuis in Clinge snel geblust CLINGE - Een brand in de kinderka mer van een woonhuis in de Rem- brandtstraat in Clinge heeft zondag avond omstreeks half negen grote rookschade veroorzaakt. De brand is volgens de brandweer in Hulst ver moedelijk ontstaan door oververhit ting of kortsluiting in een electrisch apparaat. De bewoners ontdekten de brand door de rookontwikkeling, die ze zagen toen ze na afwezigheid thuiskwamen. Ver moedelijk is een kinderstrijkijzer aan blijven staan. De brandweer kon het vuur snel bedwingen, men was met twee wagens ter plaatse. Het is niet be kend hoe groot het bedrag van de scha de is, evenmin of de bewoners, de fami lie De R., verzekerd waren. Toen het vuur geblust was, moest de brandweer snel terug naar Hulst om een berm brandje te blussen, dat door onbekende oorzaak was uitgebroken in de Minder broederstraat in Hulst. VOOR HERINRICHTING BINNENSTAD SLUIS - Leenhouts' Aannemingsbe drijf bv in Sluis mag, als het aan b en w van Sluis ligt, tóch het herinrichtings plan voor de binnenstad uitvoeren. Woensdagavond moet de gemeente raad van Sluis zich uitspreken over een voorstel van b en w niet in zee te gaan met de firma Van Noordenne bv in Axel. De Axelse firma doorkruiste aanvankelijk de onderhandse aanbe steding van het karwei door de Stich ting Herinrichting Winkelcentrum Sluis een aanbod te doen dat iets meer dan twee ton lager lag dan dat van de laagste inschrijving van de aanbeste ding. B en w van Sluis waren daarover erg verbaasd, temeer daar zij niet op de hoogte waren van het contact tussen de stichting en het bedrijf uit Axel. In een uitgebreide notitie, dit weekeinde thuisbezorgd bij de raadsleden, wordt een overzicht gegeven van de gebeurte nissen. Laagste inschrijver bij de onderhandse aanbesteding was dus Leenhouts met een totaal-bedrag van 1.750.353,- (in clusief BTW). Buiten de procedure om echter kwam Van Noordenne met een veel lager totaal-bedrag; 1.545.800,-. Gezien dat fikse verschil besloten b en w dat, ondanks de ongebruikelijke gang van zaken, wel degelijk rekening gehouden diende te worden met de of ferte van Van Noordenne. Daar kwam nog bij dat het hoofd van het district Zuid voor Aanvullende Civieltechni sche Werken vond dat een dergelijk bod met kon worden genegeerd. Bovendien liet hij weten dat de subsidie zou wor den gebaseerd op de laagste 'inschrij ving'. En dat was Van Noordenne. B en w besloten daarop eerst met Leen houts te overleggen. En dat resulteerde weer in een bijstelling van de aanneem- som: Leenhouts draaide zijn offerte te rug tot 1.563.500,-. B en w verduidelij kend; „De nieuw uitgebrachte offerte was mede gebaseerd op een aantal te wijzigen besteksbepalingen, die in hoofdzaak verband houden met een verkorte uitvoering van het werk". Het college pleegde ook overleg met de Stichting Herinrichting en met het hoofd van de Aanvullende Civieltechni sche Werken De stichting ging ak koord met de nieuwe aanbieding en ook de ACW-vertegenwoordiger zei 'ja' Vandaar het voorstel van b en w tóch met Leenhouts in zee te gaan. De raads vergadering begint woensdagavond om half acht. Op vrijdag 11 maart hoopt onze moeder en oma, jij mevrouw J. L. DE KUBBER-GOOSSEN 65 jaar te worden. -jij Ieder die haar hier mee wil feliciteren stellen we in 8 de gelegenheid van 4 tot 6 uur. In de gemeenschapzaal van de Goede Herder- 3 kerk, Koninginnelaan, Temeuzen. [ij- Daan en Erna ijij Jan en Cobie Daniëlla en Jacco jij; Temeuzen, F. Bolstr. 9 ijij Tot onze diepe droefheid is na een geduldig gedragen lijden, nog vrij onverwacht van ons heengegaan, mijn geliefde man, onze zorgzame vader, behuwdvader en opa ABRAHAM JACOBUS DE MEUER echtgenoot van Johanna Geelhoed op de leeftijd van 81 jaar. Breskens: J. de Meijer-Geelhoed Biervliet: A. C. de Meijer S. J. de Meijer-Schilleman Breskens: M. I; de Meijer Utrecht: Bram en Peter Zoetermeen Leen en nona Temeuzen: Sonja en Tonny 4511 GA Breskens, 4 maart 1983 Langeweg 29 De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 8 maart om 15.00 uur op de Algemene begraaf plaats te Breskens, na voorafgaande rouwdienst in dienstencentrum 'Goedertijt', aanvangende om 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in dienstencentrum 'Goedertijt' Zij, die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou wen. Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze geliefde zwager ABRAHAM J, DE MEIJER echtgenoot van Johanna Geelhoed op de leeftijd van 81 jaar. Breskens: M. Geelhoed Canada: Fam. P. Dierx Canada: M. Klaeijsen-Geelhoed Breskens: A. de Meijer-Geelhoed Breskens, 4 maart 1983 Langeweg 23 Bedroefd, maar toch dankbaar dat hij zo lang in ons midden heeft mogen zijn, delen wij u mede dat op 86-jarige leeftijd zacht en kalm van ons is heengegaan, onze lieve vader, groot- en over grootvader, broer en oom CHRIS DONZE weduwnaar van Janneke Scheele „Gedenken wij met dankbaarheid zijn liefde en tevredenheid". Sas van Gent: J. Donze R. Donze-Stofferis Amsterdam: L. Donze E. Donze-Kesbeke H. Emmaneel Temeuzen: K. Donze E. Donze-Vegter Klein- en ach terkleinkinderen Sas van Gent, 4 maart 1983 Correspondentieadres: Canadalaan 37 De teraardebestelling, waarbij u wordt uitgeno digd, zal plaatshebben op dinsdag 8 maart a.s. om 14.00 uur op de begraafplaats Sint-Jans- Schorre te Sas van Gent. Samenkomst in de aula van de begraafplaats. BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Axel maakt be kend dat ter voldoening aan artikel 15 der ontei geningswet een afdruk van het in de Nederlandse Staatscourant van 3 december 1982 nr. 234 gepu bliceerde Koninklijk besluit van 5 november 1982 nr. 9 houdende aanwijzing van percelen tot ontei gening ten algemene nutte ten behoeve van de aanleg van het gedeelte van de weg Temeuzeh- Axelse Sassing-grens (Traktaatweg) tussen het kruispunt 'Sparkspolder' te Terneuzen en de Axelse Sassing te Axel, met bijkomende werken, in de gemeenten Temeuzen en Axel van 8 maart 1983 tot en met 28 maart 1983 ter inzage van een ieder is nedergelegd ter secretarie van de gemeen te. Axel, maart 1983 gemeente 7 De burgemeester van Temeuzen brengt ter alge mene kennis, dat op woensdag 9 maart 1983 open bare vergaderingen zullen worden gehouden van de volgende raadscommissies: - openbare werken, volkshuisvesting, ruimtelij ke ordening en verkeer (te 16.30 uur); - jeugdzaken, welzijnszaken, milieu, recreatie en toerisme (te 19.30 uur); Op donderdag 10 maart 1983 te 19.30 uur zullen de volgende raadscommissies vergaderen: - gemeentefinanciën, sociale zaken en volksge zondheid; - onderwijs, sport, cultuur en personeelszaken. De agenda's en voorzover van toepassing de daar op betrekking hebbende concept-raadsvoorstel len zijn voor de aanvang en tijdens de vergaderin gen voor een ieder ter plaatse verkrijgbaar. Temeuzen, 7 maart 1983 BEKENDMAKING OPENBARE VERGADERING BEHEERSRAAD JACHTHAVEN BRESKENS Dinsdag 15 maart 1983 om 15.30 uur De vergadering wordt gehouden in het gemeente huis, Raadhuisplein 1 te Oostburg en is voor een ieder toegankelijk. Herinnering aan de verspreide uitnodiging: evangelie op dinsdagavond 19.30 uur in 'Pro Rege' Terneuzen. Zendingen: W. Opperman P. Blokker. Wij vernieuwen deuren en keukens Meer dan 450 PORTAS- Vakbedrl)ven In 10 Europese landen. jelrouwe houlrnolrovon tel. 01196-12647 - 077-48135 PORTAS-Vakbodri]( Vos Deurenaervlce b.v. Lowed'i' 11 13, 4455 AB Nreuwdorp Tel. 01150-18987 PORTAS-deuren vakbednwen overal n Nederland en «1 vele Europese lar Gevraagd opleiding: min. MAVO, typediploma. Leeftijd max. 19 jr. Sollicitattïes aan: Auto Poppe Walcheren B.V. Postbus 176, 4330 AD Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 20