Raas capituleert eerbiedig getergde voor De Wolf Nederlands team niet bestand tegen de druk Duitsers betwisten titel van Hongarije VERSTAPPEN EN KROES: TOPPERS VAN FORMAAT Amateurklassieker vol verrassingen Zeeuwse overwinning in Kuurne Wereldtijden tijdens NK zwemmen PZC/sport Goese prestatie schaatsjunioren „IK WAS VOLLEDIG OPGEBRAND' TERUG BIJ DE ZWAKKERE NATIES ZESDE PLAATS VAN DE GRIEK PROTEST NA TURBULENTE SLOT WEDSTRIJD Derde plaats Lucien Gödde Russische ploeg in zware poule MAANDAG 7 MAART 1983 14 GENT - Een keiharde voorwaarde stelde Fons de Wolf toen hij een contract tekende met de Italiaanse formatie Bianchi van ploegleider Giancarlo Ferretti. Hij moest en zou dit jaar deelne men aan de Omloop Het Volk (Gent-Gent), ook al ging dat ten koste van eventuele andere sponsorbelangen. De Wolf namelijk was getergd door de golf van negatieve publiciteit die hem tijdens zijn vorige seizoen, met slechts vijf overwinningen, overspoelde. Nu zijn programma vooral op Italië is afgestemd, stond de rijzige renner erop dat hij tijdens de openingskoers in eigen land eerst nog even orde op zaken mocht stellen. De atletische Belg deed dat vakkundig. Vijftig kilometer voor het einde van de Omloop slaagde hij er als enige in om een verschrikkelijke temposversnelling van Jan Raas te beantwoorden, en vrij wel meteen nam hij het commando over. Dat gebeurde zo imposant, dat de klassieker-kopman uit de Raleigh- ploeg van Peter Post in de slotkilome- ter niet eens meer de moeite nam om er in de nieuwe finisliplaats St. Amands- berg bij Gent zelfs maar een schijnge vecht van te maken. Raas (winnaar van deze Omloop in 1981) capituleerde eer biedig. „We hebben", zei de Zeeuw, „veertig kilometer als volwassen renners alle bei ons werk gedaan. Maar De Wolf was de sterkste. Moet je dan vlak voor de streep nog als kleine kinderen voor de show een beetje stil gaan staan, om te proberen elkaar de koppositie op te dringen?", vroeg hij zich af. Raas deed het in elk geval niet. Hij verspeelde zijn eigen kansen door vanuit de on gunstigste positie aan de eindsprint te beginnen. Omdat het niets uitmaakte, en de nederlaag al bij voorbaat vast stond. De Wolf haalde zijn gram en won net als vorig jaar de traditionele ope ningskoers in zijn land. Pijn onderdrukken Knarsetandend je wint natuurlijk lie ver") legde Raas zich bij het meester schap van De Wolf neer. Nadat hij in eerste instantie zijn teleurstelling op KUURNE Een dag na de Om loop van het Volk. waarin hij in de sprint werd verslagen door de Belg Fons de Wolf, heeft Jan Raas wel Kuurne-Brussel-Kuume ge wonnen. Tijdens de laatste van 203 kilometers verraste Raas een peloton sprinters met een demar rage. De Zeenw had op de eind streep vijftig meter voorsprong. De finale was spannend, de wed strijd saai. Kennelijk waren de renners nog niet bekomen van de harde openingswedstrijd van za terdag. Tijdens de eerste 120 kilo meter liep het compacte peloton 25 minuten achterstand op het tijdschema op. Na 155 kilometer kwam de eerste ontsnapping op gang. De Fransman Bondue. de Belg Planckaert en de Australiër Anderson namen een minuut voor sprong. Na 168 kilometer kwam het peloton in actie, werd de kopgroep ingelopen en was ont snappen haast niet meer mogelijk. Alle ploegen maakten zich op voor de sprint. Het was slechts voor de tweede plaats, want Raas ontsnap te op een moment dat de sprinters, uit angst voor een nederlaag, niet direct reageerden. Die aarzeling werd hen fataal.Q^ uitslag van Kuur ne-Brussel-Kuume is: 1 Jan Raas (Ned) 203 km In 5 uur en 25 min 2 Sean Kelly der) op 2 sec.; 3 Eddy Plancklaert iBcli z.t.; 4 Etlenne de Wilde fBel) z.t.. 5 Ene Vanderaerden (Bel) z.t6 Luc de Decker (Bel) z.t; 7 Cees Prtem (Ned) z t8 Leo van VUet (Ned) z.t.. 9 Francis Castaing (Fra) z.t.; 10 Eric McKenzte (NZ1) z.t. De klasseringen van de overige Nederlan ders zijn: 13 Wies van Dongen; 25 Aad van den Hoek; 28 Johnny Broers allen in dezelfde tijd als kelly. iets te opdringerige toeschouwers had afgereageerd, concludeerde hij later; ,Jk ben nog een heel stuk van mijn top conditie af. Het zal nog wel een paar weken duren voordat ik weer op dat peil ben". Het gebrek aan wedstrijden speelde hem duidelijk parten. Raas ver liet half februan voortijdig het trai ningskamp van zijn ploeg, omdat hij werd geteisterd door een abces in zijn mond. „Ik wilde het per se laten gene zen. Je kunt namelijk wel met medicij nen de pijn onderdrukken en doorrij den. maar dan heb je er later misschien veel ellende mee". Een klassieker als trainingskoers. Dat wilde Raas zijn concurrenten tenmin ste doen geloven Maar al vrij vlot kwa men ze tot de ontdekking dat de Zeeuw daar toch een heel eigen interpretatie adn gaf. want hij groeide in de Omloop (zonder Hinault en zonder prominente Italianen) uit tot de strijdlustigste ren ner. Tachtig kilometer voor het einde was hij mee in een vlucht van acht ren ners. en onder hun impuls werd het pe loton aan stukken gereden De Belgische spoorwegmaatschappij wierp zich echter weer eens op als de meesterknecht van de geklopten. Net als vorig jaar in de Waalse Pijl zorgden gesloten overwegbomen voor een her groepering. De koplopers mochten zelfs niet eens met hun opgebouwde voorsprong van 10 seconden vertrek ken. „Als ik cr niet bij was geweest, was dat waarschijnlijk wel anders ge gaan", katte Raas de jury af. De Muur Maar beslissingen van officials konden zijn plannen slechts tijdelijk dwarsbo men. Op de steile Muur van Geraards- bergen had hij zijn tegenstanders al even getest met een tempoversnelling en in de beklimming van de laatste heu vel, de Volkegemberg herhaalde hij die actie nog eens. Net als de eerste keer kon slechts één man hem bijhouden. „Ik wist na de Muur al dat De Wolf de gevaarlijkste klant voor me zou zijn", zei Raas. De 26-jarige Belg. die net een goede Ronde van Sardinië achter de rug had, beschikte over een overdosis kracht. Hoewel hij slechts door vier ploegmaats werd gesteund, was hij extra gemoti veerd om in de Omloop toe te slaan. „De ploeg heeft nogal wat kosten voor me gemaakt. Dat heb ik geweldig gewaar deerd", stelde hij. Het tempo dat het duo („maar vooral De Wolf', onder streepte Raas) ontwikkelde, was een ontmoediging voor de achtervolgers. Luc Colijn, Etienne de Wilde, Jef Liec- kens, Kim Andersen. Adrie van der Poel en Johan van de Velde. Van der Poel uit de ploeg van de omhoog ge schreven Eric Vanderaerden („luj was te gespannen", oordeelde De Wolf) stel- SERAJEWO-Het laatste titeltocrnooi op schaatsgebied in het seizoen 1982/83 is beheerst door schaatsers en schaat- sters uit de Oostbloklanden. Tijdens de wereldkampioenschappen voor junioren op de olympische piste in Serajewo prolongeerde de Oostduitse Angela Stahnke haar titel bij de meisjes en zegevierde Andrej Bobrov bij de jon gens. De Nederlandse afvaardiging kwam redelijk voor de dag. Ingrid Ha- ringa eindigde als zesde met een per soonlijk record op de 1000 meter (1.26,51). Bij de jongens was Henk Groen met dezelfde plaats de beste Ne derlander. Vorig jaar kwam hij niet ver der dan de vijftiende positie. Henry Kraayenbos werd achtste. de: „Wij hebben een groot aantal kilo meters achtervolgd, maar de achter stand werd toch steeds eroter". Kracht te kort Een gunstige ontwikkeling voor De Wolf, die zodoende een door hem ge vreesde eindsprint met snellere finis hers als Eddy Planckaert en Vande raerden ontliep. Wat minder goed was het voor de ploeg van Post. Raas liet zijn ploegleider al tijdens de slotkilo- meters weten dat hij kracht te kort zon komen, maar moest desondanks door rijden omdat de enige ploegmaat in de achtervolgende formatie. Van de Vel de. nog minder wedstrijdkilometers in zijn benen had dan de kopman. De Wolf was er het best mee. „Ik heb nu bewe zen dat het vorig jaar mijn gezondheid is geweest die voor een slecht seizoen heeft gezorgd", luidde zijn conclusie. Een tikje voorbarig. Hij startte zijn seizoen slechts hetzelfde als twaalf maanden geleden, en toen kwam hij vervolgens volstrekt niet meer tot grootse daden. „Wacht maar af...", mompelde bij. De uitslag van de Omloop van het Volk is: 1 Fons de Wolf (Bel. i de 220 km in 5 uur en 33 minuten; 2 Jan Raas (Ned.) z.t.. 3 Luc Cofijn (Bel.) op 2,21, 4 Kim Anderssen (Den.) z.t., 5 Ettienne de Wilde (BeL) z.t.; 6 Johan vn de Velde (Ned.) z.t.: 7 Adrie van der Poel (Ned z.t.; 8 Jef Lieckens (Bel.) z.t.; 9 Rudi Matthljs (Belop 3.54. 10 Ludo Peeters (Belz.t.; 11 Pol Verschuere (Belop4.05.12 Jan van Hou- welingen (Ned.) z.t13 Frank Hoste (Bel. i z.t 14 Ene Vanderaerden (Bel.) z.L; 15 Leo van Vlet (Ned.) z.t: 16 Paul Sberwen (G -Br.) z t. 17 Ferdi van den Haute (Bel.) z.t.; 18 Mare Madiot (Fra) z.t.; 19 Valerio Piva (Ita.) z.t. en 20 Eddy van Haerens (Bel.) z.t INZELL- Voor Hilbert van der Duim is het woelige schaatsseizoen, dat geeste lijk meer van hem heeft gevergd dan hij kon verdragen, geëindigd in een per soonlijke tragedie. Zaterdagmorgen om zes uur ontvluchtte hij samen met zijn vriend en ploeggenoot Harm van der Pal het nog slapende Inzeil en liet dc wedstrijden om de Gouden Schaats voor wat ze waren. Zonder ook maar iemand in te lichten vertrokken de beide Friezen in de auto van Van der Duim naar huis. Alleen een briefje met de mededeling „Wij zijn vertrokken" en waarin hij schreef erg tegen de wedstrijd op te zien bleef achter. Het schaatsjaar zat er daarmee voor Van der Duim op. Jan Raas irechtst en Fojis de Wolf tijdens hun beslissende ontsnapping. Bondscoach Henk Boer en de andere rijders dachten een paar uur later, toen ze de brief vonden, aanvankelijk aan een grap. Henk Boer: „Ik ging om half twaalf naar de baan en dacht dat ze er wel zouden zijn. Pas toen werd me dui delijk dat het een serieuze zaak was. 's Avonds heeft Hilbert me opgebeld om zijn excuses aan te bieden. Het speet hem dat hij zo was vertrokken. Hij had niemand iets verteld, omdat hij bang was dat we hem zouden ompraten". Van ruzie is volgens Boer beslist geen sprake geweest. Hilbert van der Duim bevestigde dat zondagmorgen toen hij weer in Heerenveen was. „Eigenlijk had ik niet naar Inzeil moeten gaan, want ik HENGELO - De terugval van Annema- rie Verstappen is niet meer dan een in cident geweest. De Brabantse zwem- nymf, die vorig jaar bij de werldkam- pioenschappen in Quayaquil op de 200 meter vrije slag de troon beklom, her stelde zich tijdens de Nederlandse ti telstrijd in Hengelo met wereldtijden, die perspectief bieden voor de Europe se zwemkampioenschappen later dit jaar in Rome, en misschien op nog lan gere termijn in Los Angeles. Een fanatiekere instelling op de trai ning in de opbouw naar de nationale winterkampioenschappen mondde in het Twente-bad in Hengelo uit in twee wereldtijden. Op de 200 meter rukte de 17-jarige Rosmalense op naar een vijfde plaats op de ranglijst aller tijden (1.57,65). De 100-meter-prestatie van Verstappen gaf aan haai- kampioenschap extra' glans. Met haar 54,30 klom zij naar de derde plaats op de wereldranglijst. Wat voor Annemarie Verstappen bij de da mes geldt, geldt voor Hans Kroes bij de heren. Kroes. (17) lid van het Heem- steedse HPC, klom op de 200 meter naar een derde positie op de wereld ranglijst aller tijden met zijn tijd van 1 47,31 Op de halve afstand behoort hij tot de 15 snelsten van de wereld met zijn tijd van 49.78. Bert Sitters. de bondscoach, had in een optimistische bui voor het begin van de nationale winterkampioenschappen, een regen aan records (hij zei 15) ver wacht Het werden 20 seniorenrecords en vier jeugdrecords. hetgeen voldoen de zegt over de kwaliteit van het Neder landse zwemmen van dit moment. En dat op zich biedt perspectieven voor de toekomst. Rob Geervliet van Luctor uit Middel burg werd zesde in de finale van de 100 meter rugslag voor heren in 1.00.92. ZWOLLE - De tegenstellingen waren groot Levensgroot pen zaterdag, ondanks de winst, ook tegen dc Bulgaren. Die zelfs. In Amsterdam de glunderende gezichten van de Ne- laatste twee duels waren eigenlijk al gewonnen, maar het derlandse handbalbestuurdercn, die 'hun' WK-toernooi tot ontbreken van het killersinstinct brak de Nederlanders nog een organisatorisch en propagandistisch geslaagd gebeu ren zagen uitgroeien. Zo'n honderd kilometer oostwaarts van de stad waarin Hongarije in een sensationeel duel de wereldtitel greep en tevens West-Duitsland van de tickets voor Los Angeles afhield, stonden de gezichten echter som ber, want het Nederlands team zag in Zwolle gebeuren waarvoor al langer was gevreesd: degradatie naar de C- groep. Zagen de organisatoren de begroting van de toeschouwers aantallen op positieve wijze overschreden - er kwamen 37.000 toeschouwers in plaats van de verwachte 23.000 -spor tief gezien bleek de begroting te optimistisch. Zelfs na het desastreuze verlies van donderdagavond tegen de Belgen zag bondscoach Jan Kecskemethy nog een red dingsboei, waarop hij het cijfer zeven had geplakt. Zeven punten moesten voldoende zijn en zaterdag was er in En schede ook sprake van een redelijk herstel, toen Bulgarije met 22-21 werd bedwongen. Tegen de achtergrond van dat goede resultaat kwam de klap gistermiddrg in Zwolle heel hard aan. Natuurlijk zou het tegen de koploper van de verliezersronde IJsland - een ge vestigde B-natie - uiterst moeilijk worden, maar dat Kecske- methy's formatie al na een kwartier de hoop kon opgeven - de stand was toen al 1-8 - was met 'begroot'. In die eerste helft tegen IJsland, dat bij rust met 15-5 leidde, viel Nederland net zo diep terug als in het voorrondeduel tegen de Tsjechen en later tegen de Belgen. De les lijkt met zo moeilijk te trekken. Dit Nederlands handbaiteam. dat in de voorbereiding zo uitstekend presteerde, was niet bestand tegen de druk waaronder men moest spelen. Dat bleek niet alleen in de genoemde drie wedstrijden, maar eigenlijk ook al enigszins tegen Frankrijk en afgelo- bijna op. Tegen IJsland bleek de druk ook weer te groot. Toen er na rust niets meer te verliezen was, liep het opeens waardoor nog een redelijke eindstand van 17-23 bereikt werd. „In het hele toernooi hebben we nog niet zoveel technische fouten gemaakt als in de eerste helft tegen IJsland", aldus Jan Kecskemethy. „Of het vermoeidheid was of nervositeit, ik weet het echt met. Als enig excuus wil ik aanvoeren de afwezigheid in de verllezersronde van Wil Jacobs", klonk liet „Wat blijft er over van het Westduitse team als Wunderlich wegvalt? En die man is dan alleen aanvallend sterk. Door het wegvallen van Jacobs verloren wij verdedigend en aanval lend aan kracht. Ik zeg niet dat we met Wil Jacobs van IJsland hadden gewonnen, maar we hadden dan al eerder meer punten gepakt". RUITERS TELLEN WEL DEGELIJK MEE DEN BOSCH - Alle sombere verwach tingen ten spijt spelen de Nederlandse ruiters nog altijd een eervolle rol in het Europese hippische gebeuren. On danks de verkoop van toppaarden als Livius, Koh-I-noor en Larramy en het vertrek van de topruiters Henk Nooren en Johan Heins, die hun sportieve car rière voor een zakelijke inruilden, blij ven hun opvolgers graantjes meepik ken uit de doorgaans aantrekkelijk ge vulde ruif bij internationaal hoog ge waardeerde wedstrijden. Uiteraard was de nationale hoop voor een belangrijk deel gevestigd op Rob Ehrens. maarjuistdemeestsuccesvolle Nederlandse ruiter van de afgelopen tijd liet het afweten, nadat een weige ring hem reeds in een vroegtijdig sta dium had uitgeschakeld voor de top- plaatsen. Jan Tops, Albert Voorn en Piet Raaymakers sloegen zich er beter door. doch alleen Tops bereikte uitein delijk de barrage tussen negen ruiters die twee opdrachten foutloos hadden voltooid. Opvallend was de sterke inbreng van de Nederlandse deelnemers. Jan van Tuyl (Radetsky) en Jan Tops (Nargus) klas seerden zich ex-aequo met de Zwitser Walter Gabathuler als tweede; Irma Smulders en Dion van Goesen bereik ten een gedeelde zesde plaats, samen met de Belg Stany van Paesschen. was volledig opgebrand. Ik dacht me daar te kunnen ontspannen, maar aller lei kleine dingetjes irriteerden me. In die wedstrijd had ik helemaal geen trek meer. 's Nachts kwam ik tot de conclu sie dat ik niks meer in Inzeil te zoeken had. Harm van der Pal dacht er net zo over. Hij zat met een hesblessure en toen namen we het besluit om zo snel mogelijk naar huis te gaan", aldus Van der Duim, die gistermorgen een beetje aan het tuinieren was. „In een impulsieve opwelling heeft Hil bert het besluit genomen om naar huis te gaan," vervolgt Boer. „het probleem zit boven zijn wenkbrauwen. Door alle poespas van dit jaar is hij momenteel over de rooie. Hij zit mentaal in de knoop. Ook privé-omstandigheden spe len een rol, omdat zijn vrouw hoog zwanger is. Na het WK in Oslo is er enorm op hem ingepraat, waarna het WK-sprint in Helsinki toch weer goed uitpakte. Het is moeilijk om je dan in een week weer op te laden voor de vol gende wedstrijd. Hij was bang voor een afgang als in Oslo en is voor de proble men weggelopen". De Noor Björn Nyland werd winnaar van de Gouden Schaats bij de aii-roun- ders. Hij won geen afstand maar pres teerde het regelmatigst. Frits Schalij bezette in het eindklassement de derde plaats. De belangrijkste uitslagen: 1 Rolf Falk-Lars- sen (Noo.) 38,61 seconden; 2 Hein Vergeer (Ned.) 39.29: 3 Yep Kramer (Ned.) 39,35; 4 Bjoem Nyland (N.) 39,40; 5 Frits Schalij (Ned.) 39.52; de uitslag van de 5.000 meter all-roun- ders is; 1 Karlstad 6.57,35 (baanrecord); 2 Ny land 7.01.02; 3Tveter7.05.22; 4Schalij 7 05.34, 5 Kramer en Sibrandy 7.07.39; 7 Falk-Larssen 7.07.88; 1.500 meter: 1 Schalij 1.56,60; 2 Falk- Larssen 1.56.93; 3 Nyland 1.57.27:0 4 Kramer 1.57,42 (p.r. oud 1.57,44); 5 Magnusson 1.58.16; 6 Oxholm 1.58.19; 7 Bengtsson 1.58,27; 8 Van Helden 1.58.63; de uitslag van de 10.000 meter is: 1 Karlstad (Zwe.) 14.26.41; 2 Gustafson (Zwe.) 14.35.92; 3 Nyland (Noo.) 14.39.72; 4 Schalij (Ned.) 14.49.36; 5 Falk-Larssen (No) 14.51.06. Het eindklassement is- 1 Nyland 164.579; 2 Falk-Larssen 164.928 3 Schalij 165.388; 4 Karlstad 165.931:5 Kramer 166.844, öOxholn 167.226; 7 Bengtsson 167.301; 8 Tve- ter 167.353; 9 Gustafson 168.568; 10 Schart 168.782; 13 Sibradny 169.353 en 15 Vundennk 172.585. WADDINXVEEN Theo van de Veer (Holland. Leiden) heeft zaterdag in Waddinxveen de Langs de Gouweloop over tien kilometer gewonnen in 30 minuten en 43 seconden. Bij de dames was Eveline Botter (PAC, Rotterdam) in 40 minuten en 15 seconden de snelste, Ko van de Griek van Marathon werd zesde bij de heren. De uitslagen zijn; 1 Theo van de Veer (Holland, Leiden) 30.43; 2 Steef Kije (Metro. Rotterdam) 30.52 3 Aad Stigter (AAV36, Alphen a/d R.) 30.57; 4 Rein van der Wilt (Clytoneus. Woerden) 31.01,5 Lee Spinney (V-St) 31.11: 6 Ko van de Griek (Marathon. VUssingen) 31.28. Dames: 1 Eveline Botter (PAC. Rotterdam! 40.15; 2 Joke Kleyweg (AV 47, Boskoop) 40.23. Ron de Jonge De Tsjech gaf toe dat het geen goede zaak is dat het nat iona le team eigenlijk maar één persoonlijkheid rijk is. Wil Ja cobs, al mag ook doelman Ron de Jonge recht doen gelden op die kwalificatie, maar aanvallend kunnen er van een keeper nu eenmaal weinig stimulansen uitgaan. Op ogen blikken w aarop de tegenstander rijp was om afgestraft te worden, miste dit Nederlands team de koelbloedigheid om dat af te dwingen. Nederland is weer terug in de C-poule waarin de ploeg al thuishoorde, maar omdat het NHV het WK organiseerde werd de B-status even verlengd. Terug in het gezelschap van de zwakkere handbalnaties. Hetgeen zoals na vrijwel elk wereldkampioenschap gepaard gaat met bedankjes van spe lers: Ron de Jonge, Peter Verjans, Kees Kooy, René Nijsten, Bob Brouwenstijn en waarschijnlijk ook Nico Beekman. GENT - De finish van de amateuruit- gave van de Omloop Het Volk kwam voor de meeste deelnemers op een ver rassend moment. De organisatoren hadden namelijk verzuimd de nog te rijden afstand op borden kenbaar te maken. Met name de Amerikaan John Patterson, die uit kwam voor de wie lervereniging Zeeuws-Vlaanderen, voelde zich gedupeerd. Hij werd nu ze vende. Winnaar werd de Belg Willem Wijnants. De Middelkampers Poleij (verkoud heid) en Smits kwamen uiteindelijk nog verder achter te liggen. Voor de overige Zeeuwen, die de wedstrijd uitreden kwam nog een verrassing. De fotofi- nish-apparatuur had niet gewerkt, waardoor geen van hen in de klassering werd opgenomen. Ondanks dat kunnen de Zeeuwse amateurs op een goede sei zoenouverture terug blikken AMSTERDAM Het toernooi om het wereldkampioenschap zaalhandbal voor B-ianden is met een protest beëindigd. De Westduitse handbalbond bestrijdt dat de gelijkmaker van Hongarije in de slotwedstrijd te Amsterdam binnen de reglementaire speeltijd is gemaakt. Het officiële protest maakt volgens de Zweed Curd Wadmark, de voorzitter van de technische commissie van de Internationale Handbal Federatie weinig kans. „Drie tijdwaarnemers hebben unaniem vastgesteld dat er voor het einde van de wedstrijd is gelijk gemaakt." Vreugde bij de Hongaren na het behalen van de wereldtitel voor B-landen. Volgens Bernard Thiele, de voorzitter van de Westduitse handbanbond, 'hing' het schot van Kenyeres, 'nog in de lucht'toen het slotsignaal klonk De klok op de wedstrijdtafel zou twee seconden teveel speeltijd hebben aan gewezen. Dat zou betekenen, dat de uitslag niet 12-12. maar 12-11 voor West-Duitsland wordt. Indien het pro test wordt toegewezen, plaatst West- Duitsland zich ten koste van Hongarije voor het Olympisch handbaltoemooi. De Westduitsers hebben tot maanda- gachtend 9.00 uur de tijd hun protest te motiveren. Met behulp van videoopna men van de enerverende slotfase pro beren de Westduitsers hun zaak te bepleiten. Als tijdwaarnemers fungeer den een Nederlander, een Deen en een Rus. Televisiebeelden hebben in ieder geval wel aangetoond dat Kenyeres het beslissende doelpunt niet overeen komstig het boekje maakte. Bij zijn worp stond hij in de cirkel De Noorse scheidsrechters Bolstad en Anthonsen zagen dat echter over het hoofd Daartegen kunnen de Westduitsers evenwel geen protest aantekenen. Eindstand winnaarspoule. 1 Hongarije 5-7 (106- 87) 2 Tsjechoslow 5.7 <110- 95) 3 West-Duitsland 5-7 81- 77) 4 Zweden 5.4 uo7- 99) 5 Zwitserland 5-3 ('77-114) 6 Spanje 5-2 98-107) Eindstand verllezersronde- 1 Frankrijk 2 IJsland 3 Nederland 4 Israël 5 Bulgarije 6 België 5-9 (103- 92) 5-7 (112- 83) 5-5 96- 95) 5-5 97- 99) 5-2 (114-113) 5-2 99-119) De laatste uitslagen van het WK handbal voor B-landen: verliezersronde: Bulgarije - Belgie 28-21 (16-10), Nederland - Bulgarije 22-2) (11-8). Nederland - IJsland 17-23 (5-15), Israël - Frankrijk 19-21 (14-12), Frankrijk - IJsland 20-18 (12-10), Israël - Belgie 23-17 (12-11). Winnaarsronde: West-Duitsland - Hongarije 12-12 (5-5), Tsjechoslowakije - Spanje 20-20 (13-Hi. Zweden - Zwitserland 23-10 (10-5), West-Duitsland - Spanje 18-18 (8-9). Zweden - Tsjechoslow8ijke 24-26 (10-12). Hongarije - Zwitserland 28-14 (13-8). ZWOLLE Dries Klein heeft zaterdag de openingsklassieker voor wielera- mateurs, de Ster van Zwolle, gewon nen. De renner uit Ter Apel presteerde dat twee jaar geleden ook al. In de eindsprint na 150 kilometer versloeg Klein Bert Wckema uit Peize. Lucien Gödde eindigde als derde. De uitslag van de Ster van Zwolle is: 1 Dnes Klem. Ter Apel 150 km ln 3 43.22. 2 Ben Wekema. Peize z.t; 3 Lucien Gödde. HendriK Ido Ambacht op 2 sec 4 Wim Bartol. Roden op 8 sec., 5 Pim Bosch' Gorinchem op 15sec., 6 Ron Snijders. Zwanenburg z.t7 Peter van der Knoop. Haarlem z.t.: 8 Gerd Jan Theunissen, Berchem z.t.; 9 Albert Janssen, Vries z.t.; 10 Jannes Slendebroek (Geldrop) z.t. AMSTERDAM De Sovjet-Unie. we reldkampioen zaalhandbal, heeft het tijdens dc loting voor de Olympische Spelen niet getroffen. De ploeg van Anatoli Jcvtoesjenko is voor dc spelen van volgend jaar in Los Angeles ingedeeld bij Polen, Roemenië en Tsjechoslowakijc. De loting had het volgende resultaat Groep A: Sovjet-Unie. Polen. Roemenië. Tsjecho- slowakije. een deelnemer uit Amerika, een deelnemer uit Afrika. Groep B: Joegoslavië, Denemarken. Oost-Dultsland, Hongarije, Verenigde Staten, een deelnemer uit Azië

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 14