JO EVERAERT Succesvolle eenling in de volleybalwereld Al vijftien jaar unieke samenwerking tussen judo- en volleybalclub in Qinge Eerste officiële training voor PATRICK VAN PASSEL RUILT HET ASFALT VOOR DE MODDER VRIJDAG 4 MAART 1983 HULST „Volleybal is een sport voor tijgers. Ze moeten de reflex hebben van Pim Doesburg en bovendien moet die bal dan goed functioneel verwerkt worden, zodat een medespeler er iet mee kan doen. Vanuit een zuivere beweging en met een juiste voeding kan je vervolgens een heel eind komen". Jo Everaert, man achter de grote successen van volleybalvereniging Morres/,Hulst, herhaalt op de valreep de basisprincipes van zijn betoog. Een invalshoek overigens, die sterk afwijkend is van wat in de volleybalwereld gebruikelijk is. Een daarvan is hij zich terdege bewust. Voor de tweede keer in een vrij kon, tijdsbestek leidde de aanpak van de Hulster oefenmeester tot het behalen van een Nederlands kampioenschap. Nadat aan het eind van het vorig seizoen de jongens-adspiranten van Morres/,Hulst erin waren geslaagd om tydens het gesloten kampioenschap de titel te behalen, bereikte de jongens brigade van vv Morres onlangs in Utrecht opnieuw een hoogtepunt met het behalen van de eerste plaats bij de open kampioenschappen. Daarmee werd nogmaals onderstreept dat de stijgende lijn over de hele linie bij de Hulstenaren voorlopig nog aanwezig is. „Toch zijn ze niet op het topniveau dat vorig seizoen bereikt werd", weet Jo Everaert. „Je weet hoe dat gaat met die jonge gasten. Ze zijn op een leeftijd (tot 16 jaar, red.) waarop ze behoorlijk eigenwijs, ik-gericht en arrogant kun nen zijn. Ze waren tenslotte al kam pioen van Nederland en dat ontaardde in geweldig slecht spel. Vier weken voor de titelstrijd heb ik dan ook gesteld dat er met volle inzet gespeeld moest worden". „Je kunt je er voor inzetten, of je gaat maar naar huis", werd de jonge Hulstenaren in duideUj- TERNEUZEN Op enkele weken van het einde zijn de kaarten in het Terneuzense bedrijfsvolleybal een heel eind geschud en dat is goed te merken. Ploegen die Veilig staan, geen promotiekansen meer hebben of waarvoor geen degra datiegevaar bestaat, beginnen moeite te krijgen de teams voltal lig binnen de lijnen te krijgen. In de hoofdklasse was dat het geval met Dees dat daardoor met 0-3 van Dow verloor. Dow blijft door die overwinning in de top meedraaien, maar moet er serieus rekening mee houden dat Zelden- rustcollege wel heel dicht bij de titel is gekomen nu het naaste concurrent Promenade met 2-0 versloeg: 16-14 en 14-12. Het kam pioenschap is slechts een kwestie van tijd. Roelofs was te sterk voor V&V (3-0), PSV had met Promena de II meer moeite dan verwacht (2-1). In de tweede klas steekt Douane met kop en schouders boven de rest uit. Het bewijs daarvoor werd nog eens geleverd tegen de num mer twee. Gemeente, dat na de 0-3 nederlaag ineens PZEM en PSV III in de buurt moet dulden. Om die tweede promotieplaats zitten ge noemde drie teams nu volop in de slag. PZEM won met 3-1 van V&V II. Meyer won van Dees n (2-1), Juliana pakte belangrijke winst (3-0) tegen Belastingen dat degra datie nu nog moeilijk kan ontlo pen. Voor de tweede degradatie- plaats komen Juliana en V&V II in aanmerking. In de derde klas zijn de hoofdprij zen vergeven: B en Sterbanden gaan naar de tweede klas, Philips en Promenade III zullen een stap terug moeten doen. Kint TC-Dow H 2-2 (Dow daardoor een heel eind in veiligheid). Wiekslag- Sterbanden 1-3. B-PSV II 3-0: Zeldenrustcoll. II-Philips 3-0. Ra- bo, MTS/.MEAO n, Gemeente II en PZEM II zijn de gegadigden die in de vierde klas een gooi doen naar de plaatsen van Philips en Promenade III. De onderlinge verschillen zijn zo gering dat de beslissing waar schijnlijk moet komen uit de wed strijden Gemeente II-PZEM II (22 maart) en MTS/.MEAO II-PZEM II (5 april). Rabo lijkt een wat gemak kelijker eindprogramma te heb ben, kan het eerstejaars optreden daardoor mogelijk met promotie afsluiten. Uitslagen: Douane n-Rabo 0-3: Dees IH-MTS/.MEAO II 0-3: Promenade IV- Bram 0-3, Gemeente II-Elopak 3-0. Standen Eerste klas: Dow 34; Zeldenrustcollege 33; Promenade 32, Dees 28, PSV 22, Roelofs 18; V&V 18; MTS/.MEAO 15; Promenade II 10; De Hoop 4. Tweede klas; Douane 42. Gemeente 28; PZEM 25; PSV III 23; Dees KK 23; De Meyer 20; Roelofs H19; Juliana 14, V&V n 14; Belastingen 10. Derde klas: B 39; Sterbanden 35. wiekslag 30; Kint TC 25. PSV n 19, V&V IH 17, Zeldenrustcollege II 16; Dow II 14, Promenade ID 10; Philips 1. Vierde klas: Gemeente n 36. Rabo 36; PZEM n 35; MTS/.MEAO H 33. Bram 19. Douane n 19; Dees III 17; Gemeente ITI 16, Elopak 12; Promenade Iv 4. ke taal te verstaan gegeven en dat miste zijn uitwerking niet. „Ze zijn weliswaar nog niet op topni veau, maar we zijn op de weg terug. Maar eigenlijk mag dat natuurlijk niet gebeuren. Je bent in een ontwikkeling, die normaal gesproken alleen maar vooruit mag gaan". Er is gedurende die laatste weken dan ook hard getraind, waarbij 's-woensdags, vrijdags en 's- zondags trainingsarbeid op het pro gramma stond. Zuivere beweging De principes van Everaerts training zijn vrij uniek in de volleybalwereld. „Ik ben eigenlijk begonnen met niks", kan hij zich herinneren. „Als 19-jarige kwam ik van de kweekschool. En al doende leert men. We waren in die tijd zeer enthousiast bezig en ik weet nog goed dat wc toen aan een toemooitje meededen en alles werd afgefloten op techniek". Het peil werd echter onmis kenbaar beter en gedurende een groot aantal jaren alweer is Morres/,Hulst een van de toonaangevende clubs in Zeeland. De ommekeer in de trainingsmetho diek is een aantal jaren geleden geko men toen Everaert in aanraking kwam met een Belgische methode voor bewe gingsonderwijs, die hij in handen kreeg op de LTS in Hulst, waar hij als leraar lichamelijke opvoeding werkzaam is. bewegingsonderwijs door volleybal, heette de methode, en ik ben daar op voort gaan borduren, los van alle bestaande methodes. Op school be steedde ik er erg veel aandacht aan, waardoor er een kern gekweekt werd, hetgeen er toe leidde dat de adspiran- ten op een gegeven moment bijna geheel uit LTS-ers bestonden. Dat was ongehoord voor die tjjd. Met een grondige begeleiding en scholing werd het eerste kampioenschap van Neder land behaald". Gesteund door dat succes en met de overtuiging van zijn eigen gelijk, zette Jo Everaert de ingeslagen weg op basis van diezelfde b wegingsscholing voort. „Ik ben er van overtuigd dat die zuivere beweging ook 'de basis van alle andere sporten is", klinkt het gedre ven. Aan de hand van een aantal vergelijkingen maakt hij duidelijk wat hij bedoelt. „Een bal moet behandeld worden volgens het karateprincipe. Dat wil zeggen dat de kracht van je lichaam door die bal moet gaan. Zo gauw de kracht langs de bal gaat, gaat er erg veel verloren. Een voetballer schiet ook het hardst als de bal voluit geraakt wordt, Daarbij aansluitend ben ik ervan overtuigd dat elke bewe ging een totaalbeweging moet zijn. Pak simpel het bovenhands spelen. Het is niet voldoende als alleen maar de handen boven het hoofd komen, nee, de beweging moet vanuit de benen komen". Daarnaast huldigt de trainer het prin cipe van de spelvastheid, die volgens hem helemaal bepaald wordt door het evenwicht Een voetballer moet bij het koppen van een bal goed in balans zijn en een basketballer moet bij het doelen goed in evenwicht zijn. Dat geldt ook voor de volleyballer. Bij de stop moet de romp rechtop zijn. Kijk eens naar de echte topvoetballers als Cruijff en Krol, die bewegen zich voort met de romp rechtop. Een voorwaarde voor die juiste balans is de stand van de voeten. Een volleyballer moet staan als een judoka. Van daaruit kun je tot vecht- volleybal komen. Sta je niet op twee benen, dan raak je uit balans en kom je te laat". Tenslotte is Jo Everaert geporteerd van een goede sportvoe ding. „Ik ben ervan overtuigd dat we mede daardoor open kampioen van Nederland zijn geworden. We zijn daar gestart met twee setnederlagen uit dne. Maar in de loop van het toernooi zag je dat de andere ploegen vermoeid werden, statischer, terwijl wij juist steeds beter gingen draaien. Voor een belangrijke wedstrijd houden de jon gens zichzelf aan die voedingsprinci pes. waarbij ze in de gaten houden wat ze wel en niet mogen eten. De combina tie van al die factoren leidt er toe datje er in de wedstrijd kunt zijn als dat nodig is. Een wielrenner kan zich terdege voorbereiden op een wedstrijd. maar in de wedstrijd zelf zal hij er moeten zijn. Zo is het bij volleybal ook. 't Is de kunst om ze te laten vliegen". De Hulster trainer is zich ervan bewust dat hij een eenling is met zijn trainings- opzet „In veel dingen wel ja. Maar ik weet wat ik wil: een zuivere bewegings houding meegeven We moeten ze iets meegeven, waar ze in het latere leven ook nog iets aan hebben. Ik vind het belangrijker dat iemand later fijn met zijn kinderen een spel op het strand kan spelen, dan dat ik hem tijdens de lichamelijke opvoeding een aantal kunstjes aanleer, waar hij later niets meer aan heeft. Ik experimenteer heel veel en ik zie dan wat er van komt. Zijn de resultaten goed, dan is het prima. Gaat het niet. dan heb ik het fout gedaan, zo eenvoudig ligt dat. 't Is beslist geen prestigekwestie voor mij". Voortbordurend op zijn principes werkt hij met de jongens-adspiranten naar het gesloten Nederlands kam pioenschap dat in mei zal worden gehouden. Nadeel daarbij Is dat een beetje tegenstand van niveau in Zee land niet voorhanden is. Door het wegvallen van de jongens- adspirantencompetitie zou bovendien een tekort aan wedstrijdritme kunnen ontstaan, maar dat wordt gedeeltelijk ondervangen door het laten meespelen van de jongens in drie teams in de bedrijscompetitie te Hulst. „Als team spelen we dan als laatste voorbereiding nog wel eens tegen ons eerste dames team, maar verder houdt het ook op". Een derde nationale titel binnen een jaar lijkt tot de mogelijkheden te behoren. „De capaciteiten zijn er voor aanwezig, maar het is en blijft sport. Wie echter van ons wil winnen, moet duidelijk beter zijn, anders gaan ze het schip in. Zijn ze gelijkwaardig, dan redden wij het met vechtvolleybal". Chris Mijnsbergen gooit een balletje voor de jeugd. CADZAND „Het is jammer, dat er in de rest van Zeeland geen jeugdbow- ling is. Dat zou voor onze jeugdafde ling veel aantrekkelijker zijn, omdat wij nu veel meer op onszelf zijn aangewezen", aldus Wilma Valk, be stuurslid van bowlingbond Cadzand. De jeugdafdeling van Cadzand bestaat uit vijfentwintig leden, variërend in leeftijd van negen tot zeventien jaar. Iedere zondagmorgen wordt op de vier bowlingbanen van het plaatselijke hotel 'De Schelde' een onderlinge competitie gespeeld. Deze zondagmorgen verloopt echter anders dan normaal voor de enthou siaste jeugdleden. Er staat namelijk een training op het programma van niemand minder dan bondscoach Chris Mijnsbergen uit Goes. Door de goede connecties, die de uit Goes afkomstige trainer met Cadzand heeft, is de voormalig open Nederlands kam pioen bereid gevonden de techniek van de Cadzandse jeugd wat bij te schaven. „De aanloop en het voetenwerk is bij bowlen het belangrijkste onderdeel van de hele techniek. Velen hebben in de loop van de tijd een eigen, meestal niet correcte, techniek ontwikkeld. Als deze er eenmaal inzit, is het moeilijk om het weer af te leren, al moet ik wel stellen dat er bij jongeren gemakkelij ker te schaven is, dan bij seniorenle den", legt de trainer uit. Hij is één van de dertien B-trainers in ons land, terwijl er ook nog zesentach tig A-trainers rondlopen. „Dit is een zeer gering aantal. De eerste trainers cursus startte pas vier jaar terug. Ik denk dat dit het kleine aantal ver klaart. Een bowler is daarom voor het overgrote deel op zichzelf aangewezen. Enkele afdelingen huren wel eens een enkele maal een trainer voor een paar uur, maar dat is zeer sporadisch". Vakman Het bestuur van bowlingbond Cad zand is er dan ook erg gelukkig mee dat Chris Mijnsbergen enkele van zijn zondagmorgens wil opofferen om wat aandacht aan de jeugd te besteden. Wilma Valk: „Normaliter trainen wij dus nooit. Je geeft wel eens een enkele aanwijzing aan iemand, maar dat is dan ook zowat alles. Chris is een vakman. Hij dwingt respect af en weet onze jeugd wat extra te stimuleren en te activeren. Ik weet zeker dat ze in die trainingsuurtjes veel van hem zullen opsteken en dat komt de club alleen maar ten goede". Het bestuur is dan ook van mening dat het niveau van hun jongste leden nog wel wat zal stijgen: „We weten eigen lijk niet hoe het niveau zich verhoudt met dat van de rest van Nederland. Het zou daarom een hele verbetering zijn als er in bijvoorbeeld Breskens, Biggekerke en Sas van Gent ook gestart zou worden met een jeugdafde ling. Het is voor ons financieel prac- tisch onmogelijk om regelmatig bui ten de provincie te vertoeven en ons op die manier te meten met andere clubs. Dit gebeurt alleen maar bij toernooien. Toch streven wij ernaar om in de toekomst meer buiten Zee land te gaan spelen", besluit Wilma Valk. SLUISKIL Slechts één jaar is Patrick van Passel actief geweest als juniorwielrenner op de weg. Voor hem betekent dat ene seizoen meteen ook het einde. Dit houdt overigens niet in dat de jonge coureur uit Sluiskil nu reeds de pijp aan Maarten geeft. Integendeel zelfs, in de afgelopen maanden probeerde Van Passel het regelmatig als veldrijder bij wedstrij den in België. Hij ontwikkelde zich daar met de week nadrukkelijker als een enorm talent, door zich steeds bij de eersten te klasseren. Vandaar dat hij zijn toekomst in de wielersport niet op de weg ziet liggen. Van Passel heeft definitief gekozen voor het veld rijden. Patrick van Passel etaleerde zich in zijn eerste wegwedstrijden bij de junio ren als één van de grootste vechtjassen uit het peloton. De beslissende ont snapping wist hij regelmatig te force ren, maar zodra de uitslag opgemaakt moest worden kon Patrick van Passel toch nimmer naar een hoge klassering reiken. Zelf kwam hij er dan ook zeer snel achter, dat hij zich wel regelmatig in de kijker wist te rijden, maar dat hij bepaald niet met een vlijmschermpe eindsprint bedeeld was. „Omdat ik geen goede spurt heb, bleef ik altijd zowat rond de tiende plaats hangen. Geen toekomst Soms was dat wel eens teleurstellend. Achteraf begrijp ik ook wel dat ik in het begin dikwijls teveel met mijn krachten gooide. Altijd weer trachtte ik er vandoor te gaan öf wilde ik vanuit de ene groep weer naar de andere toe rijden. Dat brak me uiteraard op den duur op", beseft Patrick van Passel achteraf maar al te goed. Als wegrenner leek er voor Patrick van Passel, ondanks een nimmer aflatende werklust, geen toekomst weggelegd. Daarom deed hij aan het einde van het wegseizoen tijdens één van de eerste veldritten van de win termaanden een poging. Door zijn geringe lichaamsbouw leek hij ge schikt als veldloper, dus 'waarom dit niet eens geprobeerd'. De tengere Zeeuws-Vlaming vervolgt: „Ik had al aan verschillende prestatie lopen meegedaan en dat ging mij echt wel goed af. Dus dacht ik bij mezelf, dat ik in een sport, waar ook bij gelopen dient te worden mijn mogelijkheden veel hoger zouden liggen. In mijn eerste wedstrijd lukte het uiteraard nog niet al te best. Ik werd negentien de, maar de volgende koers eindigde ik al op de negende plaats. Een hele vooruitgang dus". De resultaten wer den steeds beter en voor Patrick van Passel was dit meteen de reden om met CLINGE Een bepaalde vorm van samenwerking tussen twee of meerde re sportverenigingen komt soms voor, maar dan betreft het vaak verenigin gen, waarin dezelfde tak van sport centraal staat. Dat een volleybalver eniging en judovereniging ook met elkaar kunnen samenwerken wordt bewezen in Clinge waar de plaatselij ke volleybalvereniging, Clingse Vol leybal Combinatie, en de Judovereni ging Clinge al vijftien jaar 'lief en leed' met elkaar delen. Niet alleen het vijftienjarig bestaan van elke vereni ging afzonderlijk zal worden gevierd, maar vooral de langdurige samenwer king van beide verenigingen zal dit jaar centraal staan bij de viering van het derde lustrum. In 1968 zagen beide verenigingen in Clinge het 'levenslicht'. De judovereni ging in het voorjaar en de volleybalver eniging in het najaar. De samenwer king tussen beide verenigingen ont stond vrijwel direct. Vooral de goede persoonlijke contacten tussen de be stuursleden van beide verenigingen vormde de basis voor de hechte samen werking. Judovoorzitter Eugène Ver- straeten, vanaf de beginperiode de hoogste functie vervullend in de ju dovereniging: „Ik heb het begin meege maakt van beide verenigingen. De Judo trok mij vooral als sport terwijl ik in de volleybalvereniging een aantal goede kennissen had. De basis voor de samenwerking was dus vlug gelegd". Ondanks de ups en downs die de verenigingen hebben meegemaakt loopt de samenwerking als een rode draad door de geschiedenis van beide verenigingen. De judovereniging heeft wel de meest stabiele bestuursbezetting. De huidige bestuursleden hebben vrijwel allemaal de beginperiode meegemaakt. Iets woeliger verging het de Clingse Volley bal Combinatie. Vele bestuursmutaties kenmerken het woelige leven van de volleybalvereniging. Desondanks heeft de volleybalvereniging steeds een vas te plaats bekleed binnen de Clingse gemeenschap, die overigens zeer veel verenigingen kent. Maar toch springt zowel judovereni ging als de volleybalvereniging er in positieve zin uit vanwege de unieke samenwerking. Om deze samenwer king extra te benadrukken, zullen beide verenigingen dit jaar een aantal festiviteiten gezamenlijk organiseren. Volleybalvoorzitter Jan de Poorter: „Wij hebben gezamenlijk een feestpro gramma samengesteld, dat is geba seerd op het programma, zoals we dat kenden bij het tlepjarig bestaan van de beide verenigingen. Het accent van de viering van het derde lustrum ligt op verschillende terreinen. In de eerste plaats op sportief gebied, daarnaast op informatief terrein en als derde, maar zeker niet op de laatste plaats op feestelijk gebied". Op sportief gebied zijn de prestaties van de judovereniging, vooral dit jaar en vorig jaar, opvallend geweest. Den nis Lansu en Maddy van de Brande behaalden onlangs bij het Zuidneder lands kampioenschappen een zilveren medaille. Voor Maddy van de Brande was de zegereeks nog niet voorbij, want korte tijd later werd nog even de open Zeeuwse titel meegenomen. Het accent bij de judovereniging ligt dan ook vooral bij de prestaties van de jeugdle den. Het merendeel van de judoleden bestaat uit jeugdleden, zodat deze ontwikkeling niet zo vreem is. Een belangrijke bijdrage levert trainer Hanny Sijs. Zijn enthousiasme voor de judosport weet hij op een juiste wijze over te brengen op zijn jeugdige pupillen. Jeugdafdeling Minder florissant vergaat het de jeugd afdeling van de volleybalvereniging. Het ledental is tot een minimum gedaald en niets wijst erop dat dit op korte termijn drastisch zal wijzigen. Het eerste herenteam komt uit in de eerste klas van de NEVOBO, district Zeeland, maar neemt daar slechts een bescheiden klassering in. De overige vier teams, twee dames- en twee herenteams, nemen deel aan de be- drijfsvolleybalcompetitie in Hulst. De prestaties zijn hier uiteenlopend, zon der dat ze opvallend genoemd kunnen worden. De activiteiten, die dit jaar zullen Judovoorzitter Eugène Verstraeten (linksen Volleybalvoorzitter Jan de Pooter. worden gehouden in het kader van het 15-jarig bestaan beginnen met een demonstratie-avond op vrijdag 18 maart. Beide verenigingen zullen zich dan op het sportief vlak tonen aan de belangstellenden. De bedoeling van deze demonstratie-avond is om meer mensen warm te maken voor één van beide sporten. Op 28 mei zal de Zuidnederlandse judojeugd in Malpertuus aanwezig zijn voor het jeugdjudotoemooi, terwijl een week later, op 4 juni het jeugdvolley- baltoemooi zal worden gehouden. Het grote volleybaltoernooi zal dit jaar worden gehouden op 27 augustus. Een saillant detail in de viering van het jubileum, mis dat het volleybaltoer nooi dit jaar zijn tiende aflevering kent. Het seniorenjudotoemooi wordt op 29 oktober gehouden, terwijl de gezamen lijke feestavond van beide verenigin gen op 10 december het jubileumjaar zal besluiten. Judo voorzitter Eugène Verstraeten en volleybalvoorzitter Jan de Poorter zijn unaniem van mening dat het sportieve karakter van de derde lustrumviering de boventoon moet voeren, maar voor het feestelijk gedeelte zal ook zeker ruimte zijn. Op 1 oktober staat er nog een extra evenement op het programma, maar de beide voorzitters willen hier nog weinig over loslaten. Eugène Ver straeten: „Wij willen op 1 oktober iets speciaals brengen. Dit in navolging van vijf jaar geleden, bij het tienjariog bestaan. Toen hadden we een catchga- la. Dit jaar moet het iets bijzonders worden. Maar we willen deze verras sing nog even in petto houden". het veldrijden door te gaan. Op dat moment kwam hij in contact met Hulstenaar Rudie van Gijssel, die sindsdien zijn trainer is, want Van Passel kwam er al spoedig achter dat zomaar een eindje fietsen en wat lopen toch ook niet de meest optimale voorbereiding was voor een veldrijder zonder ervaring. Via de trainingen van Van Gijssel bleek Van Passel steeds meer een klasserijke veldrijder te worden, die in de C-categorie in België (waarin de nieuwelingen en de junioren uitkomen; hij rijdt daar bijvoorbeeld dikwijls samen met Freddy de Muynck uit IJzendijke) steeds met de eersten mee wist te komen. Crosstraining „Met Rudie van Gijssel zijn we speci fiek op het crossen gaan trainen. De wallen rond Hulst vormen een ge schikte plaats daarvoor. Bovendien heeft hij mij de kneepjes van het crossvak bijgeleerd en vanaf dat moment heb ik bijna steeds bij de eerste vijf gereden", weet Van Passel. Desondanks wil Patrick van Passel zich dit jaar ook nog wel eens op de weg laten zien. In het begin van het seizoen zal hij met de juniorenploeg van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen aan enkele klassieke wedstrijden deel nemen („zelf had ik dat liever niet gedaan, maar op verzoek van de club doe ik er wel aan mee"). Maar met ingang van het volgende seizoen wil hij zich toch volledig toe gaan leggen op het veldrijden. Dat nieuwe jaar zal overigens voor hem wel moeilijk gaan worden, want dan mag hy zich in de grote Belgische wedstrijden gaan me ten met de 'groten' ui dit specifieke onderdeel van de wielersport. In juli I maakt Patrick namely k de overstap l naar de amateurs. „Dan zal ik nog aan enkele wedstrij den op de weg meedoen om alvast in het ritme te komen voor het dan volgende veldritseizoen en als het tot de mogelijkheden behoort wil hij dan ook eens mee gaan doen aan het Nederlands kampioenschap, „want", zegt hij, „nu ik steeds bij de eersten mee kwam in België, stond er in de Wielersport (het officiële orgaan van de KNWU, red.) dat ze mij graag aan de start hadden gezien bij het kampioen schap. Daarom zal ik dat komend seizoen trachten te realiseren". Met Patrick van Passel biykt dus dat j er wel degelijk talent zit in Zeeuwsch- Vlaanderen. Een bevestiging mis schien van de successen, die in het verleden werden behaald door onder meer Bennie Tieleman (inmiddels amateur) en uiteraard Freddy de Muynck, die onlangs nog deelnemer was aan het WK in het Engelse Birmingham. De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen beschikt in ieder geval over een drietal talentvolle veld rijders, die de opvolgers moeten gaan worden van Guïdo Paridaen, die jaren lang op eenzame hoogte stond in de Zeeuwse crosswereld, maar inmiddels gestopt is met het actief beoefenen van de wielersport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32