B en w Terneuzen willen winkelfunctie verbeteren 1 RENOCA BV. 10 jaar RENOCA E Wissel Zeeuws-Vlaanderen LIEFST WARENHUIS IN STADSCENTRUM Cyclocross in Sluis Verzoek aan minister oprichting openbare kleuterschool Hontenisse Z iü z z daarom Groot feest bij UW REIMAULT DEALER „RENOCA"' RENAULT GEMEENTE AXEL CASTELEIJNS IJZERHANDEL B.V. VRIJDAG 4 MAART 1983 PZC streek TERNEUZEN - Er moet gesleuteld worden aan het winkelaanbod in de binnen stad van Terneuzen. Op de eerste plaats vinden b en w van Terneuzen dat er nu eindelijk eens een warenhuis zou moeten verrijzen in het stadscentrum. Favorie te plaats daarvoor is het Schoolplein, nu nog een groot parkeerterrein tussen het stadhuis en de Markt. Ruimte voor een flinke warenhuisachtige zaal is er trou wens ook aan de noordzijde van de Noordstraat, Terneuzens belangrijkste win kelstraat. B en w zien wel iets in een vestiging op de plaats waar nu het vroegere hotel 'Des Pays Bas' slaat. B en w hebben hun visie op de toekom stige ontwikkeling van het winkelappa raat in het stadscentrum neergelegd in een "Nota Winkelvoorzieningen", die maandag 14 maart aan de orde komt in de commissie midden- en kleinbedrijf van Terneuzen. Maar het college denkt niet alleen aan de vestiging van een warenhuis of een onderneming, die daar veel op lykt. Hoewel b en w menen dat de uitbrei ding van het aantal winkels in zowel de sector voedings- en genotmiddelen als in de sector duurzame en overige goede ren op z'n plaats is. pleiten ze toch voor een verdere versterking van het koop centrum, de binnenstad (in de nota aan geduid als 'kemwinkelapparaat'). De nota: „Met uitbreidmg van het win kelvloeroppervlak in de kern Terneu zen dient onder de huidige omstandig heden weliswaar de nodige terughou dendheid te worden betracht, maar dat behoeft geen beletsel te zijn om er naar te streven het verkoopvloeroppervlak in het kemwinkelapparaat te vergro ten Daarbij dient evenwel bedacht te worden dat dit ten koste kan gaan van elders in Terneuzen gevestigde winkel bedrijven. Een betere aanpak is dan ook zo mogelijk te bevorderen dat de bedrijven, die een bijdrage kunnen le veren aan de centrumfunctie van het kemwinkelapparaat, zich verplaatsen vanuit het overige gedeelte van de kern Terneuzen naar dit kemwinkelappa raat". Een verschuiving dus van bepaalde winkels van de rest van Terneuzen naar de binnenstad. Winkelfront v vinden wel dat de winkels in de binnenstad niet al teveel verspreid moeten worden; er moet zoveel moge lijk gestreefd worden naar één onon derbroken 'winkelfront'. Trouwens, binnen het stadscentrum zou er vol gens b en w hier en daar ook wat ge schoven moeten worden met winkel vestigingen. De nota: „Enkele winkels liggen op plaatsen waar het niet goed mogelijk is om de goederen en de emballage aan- en af te voeren; de klanten dichterbij te laten parkeren in voldoende aantallen om de SLUIS De 'Wielertoerist Shopping Plaza' uit Sluis hield op een terrein in Draaibrug de tweede cyclocrosswed strijd meetellend voor het clubkam pioenschap 1983. Eddy Cromheecke. et zijn 14 jaar het jongste lid van de vereniging, won op verrassende wijze. Al bij de tweede ronde kwam hij als eerste door om nadien geen verandering in de situatie te laten ontstaan Roland Musche, die de laatste ronden steeds op de tweede plaats had gere den zag zich in de laatste ronde nog gepasseerd door Aime Geirland. De derde en laatste proef voor het kampioenschap zal begin mei gehou den worden op een parkoers te Cad- zand in de vorm van een tijdrit over vijf kilometer en een rit in lijn over 40 kilometer. Uitslagen cyclocrosswedstrijd: 1 Eddy Cromheecke. Aardenburg: 2 Aime Geirland, Adegem (B); 3 Roland Mussche, Evergem <B>: 4 WiUy Pollier, Maldegem (B); 5 Benny Dezutter, Brugge (B); 6 Henk Jansen, Sluis. Tussenstand clubkampioenschap na twee proeven: 1 Wllly Pollier, 26 pnt. 2 Riny Cromheecke. 24. 3 Aime Geirland. 22; 4 Eddy Cromheecke en Henk Jansen elk 20 pnt; 6 Adne Barendse en Nico Kolmeijer elk 18 pnt boodschappen in te laden of om uitbrei ding van het verkoopvloeroppervlak te realiseren. Verplaatsing van deze be drijven dient te worden nagestreefd tenemde een kwalitatieve verbetering van de structuur van het kemwinkelap paraat te bereiken. Daarmee zullen de ze winkels zelf gebaat zijn, alsook de omliggende zaken". B en w zijn er verder voorstander van om een uitbreiding van het winkelcen trum in noordelijke richting zoveel mo gelijk binnen de perken te houden. Er wordt eerder gedacht aan uitbreiding in oostelijke richting (warenhuis op Vastenactie SINT-JANSTEEN Voor de komen de vastenactie is het programma in Sint-Jansteen als volgt samengesteld: morgen (zaterdag) 5 en zondag 6 maart staan alle missen in het teken van de zondag vastenactie. Hierbij vertelt pater Mangnus over zijn missiewerk in Tanzania. Van maandag 7 t/m vrijdag 11 maart komen de kinderen in actie voor het zoeken naar sponsors voor de wandelactie. Zondag 13 maart na de hoogmis wordt de wandeltocht gehou den. Van ongeveer 9 kilometer waar aan een ieder kan deelnemen. Op 25 maart worden de vastenactie zakjes huis-aan-huis bezorgd en 26 maart tussen 10.00 en 12.00 uur weer opge haald. 'Knalbal' Uzendijke IJZENDIJKE - De jongerensociêteit Oxford houdt zaterdag 5 maart een 'knal'bal m het jeugdgebouw in Uzen dijke. De fuif is toegankelijk voor de jeugd vanaf 12 jaar. De muziek wordt verzorgd door de Oxford drive-in show. Het bal is om 24.00 uur afgelopen. Schoolplein) en daarbij hoort ook een intensievere aanpak van de ontwikke ling op en om de Markt. Het gaat daar bij duidelijk om een aanpassing van de beleidsvisie, zoals die was opgenomen in het Structuurplan voor de binnen stad, een plan dat jaren geleden wer vastgesteld. De nieuwe, aangepaste vi sie van b en w moet nu gaan dienen als leidraad bij de uitwerking van nieuwe bestemmingsplannen voor het binnen- stadsgebied. In het kader van de stads vernieuwing zijn de afgelopen jaren eerst de pure woongebieden in het cen trum van Terneuzen aangepakt. Op niet al te lange termijn komen echter ook de winkel/woongebieden aan bod. Samenkomst wereldgebedsdag in Zaamslag ZAAMSLAG Vandaag (vrijdag! 4 maart om 19.30 uur wordt in De Molenhof te Zaamslag een samen komst gehouden in het kader van de wereldgebedsdag. De liturgie hiervoor werd samengesteld door vrouwen uit het Caribisch gebied en draagt als thema: vernieuwde mensen in Chris tus. Wereldgebedsdag in Groede GROEDE - In de rk kerk in Groede wordt vanavond (vrijdag) de jaarlijkse wereldgebedsdag gehouden. De dienst, die om 19.30 uur begint, is met name bedoeld voor de leerlingen van de lage re scholen in Groede en Nieuwvliet, die er ook zelf aan mee zullen werken De dienst staat in het teken van 'Nieuwe mensen in Christus' en is gerciht op het Caribisch gebied. Voor de kinderen is het thema 'de vis', met daarin het ver haal van de vernieuwing. Na afloop van de dienst, omstreeks 20.30 uur, krijgen de kinderen een tractatie. Gezinsdienst WESTDORPE Zaterdag 5 maart is er in de kerk te Westdorpe een gezinsdienst. Aan deze kerkdienst wordt medewerking verleend door kin deren van de St.-Josefschool met hun ouders en het zangkoor van de basis school. Het thema van de viering, die om 19.00 uur begint is „Zo gezond als een vis". IN KADER VAN INTEGRA TIE aciid door de dames I. van den Hoff, A. Roels en A. Jansen. Uit de ouders van de toekomstige bezoekertjes van de kleuterschool is inmiddels een werk groep samengesteld. Aan de minister is ook verzocht ontheffing te verlenen van het wettelijk minimum van tenminste dertig gegadigden. Bij de start in au gustus zullen vijftien kleuters de school kunnen bezoeken en in december zal dit aantal zijn opgelopen tot twintig. De initiatiefnemers willen per se een openbare kleuterschool hebben voor de integratie van het kleuter- en lager on derwijs om te voorkomen dat het leer lingental op de lagere openbare school terugloopt, want als een kleuter een maal op een christelijke kleuterschool zit, zal niet meer zo gemakkelijk de overstap naar het openbaar lager on derwijs worden gemaakt als voor de in tegratie. De dames voeren in hun ver zoek nog verder aan dat de dichtstbij zijnde openbare kleuterschool veertien kilometer van Kloosterzande ligt. KLOOSTERZANDE - Inwoners van Kloosterzande hebben de minister van onderwijs verzocht mee te werken aan de stichting van een openbare kleuter school in de gemeente Hontenisse. Het verzoek is gedaan met het oog op de integratie van het kleuter- en lager on derwijs in 1985. De initiatiefnemers zouden de nieuwe kleuterschool, die 1 augustus van dit jaar van start zou moeten gaan, graag ondergebracht zien in de Sandeschool in Kloosterzan de, de enige openbare lagere school die de gemeente rijk is. B en w van Hontenisse hebben het ver zoek van de initiatiefnemers onder steund. Met een kleine aanpassing aan de gemeenschapsruimte zal de kleuter school kunnen worden ondergebracht in de tweeklassige Sandeschool. In de toekomst kan dan bekeken worden of een definitieve uitbreiding van de school nodig is. Het verzoek aan de minister is onderte- h Z te «>- O N Q. üi G rr Deze feestelijke gebeurtenis gaan wij uitbundig vieren. U komt toch ook? Wij ontvangen u gastvrij met een drankje en 'n hapje. En met een grandioze Renault Show waar alle 1 983 modellen voor u klaar staan, waaronder 3 primeurs. NIEUW: 1e Renault 5 met "Le Car" pakket NIEUW: 2e Renault 9 Diesel NIEUW: 3e Renault 18 "American" Natuurlijk alle gelegenheid voor 't maken van proefritten. Tevens hebben wij tal van ATTRAKTIES Zaterdag 5 maart hebben wij de warme bakker in huis voor gratis oliebollen en appelflappen. Voor de kinderen een grabbelton. -* Video apparatuur met diverse films. Hobbyhoek voor de kinderen met speelkast en elektron TV-spelen. AUTOMOBIELBEDRIJF Mr. F.J. HAARMANWEG 58 i TERNEUZEN TEL. 01150-17751 Bekendmaking De burgemeester van Axel maakt bekend, dat de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 22 februari 1983 heeft verklaard, dat de vaststel ling van bestemmingsplannen wordt voorbereid voor de op de bij dit besluit behorende tekeningen aangegeven gebieden die gelegen zijn aan de Hoofdweg Noord te Zuiddorpe, de Emmabaan te Koewacht en de Sint-Maartenlaan te Axel. Voormelde raadsbesluiten liggen voor een ieder vanaf 7 maart 1983 op de gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, ter inzage. Axel, 4 maart 1983 De burgemeester voornoemd, A. Hack WETCHEMISCHE AFVALSTOFFEN KENNISGEVING VAN GE ONTWERP BESCHIKKING NAAR AANLEIDING VAN EEN AANVRAAG OM EEN VERGUNNING. De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer - gelet op de betreffende voor schriften van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne - maakt bekend dat hij, gelezen de aanvraag d.d. 3 november 1982 van Havenschap Terneuzen te Terneuzen om een vergunning op grond van de Wet chemische afvalstoffen voor het bewaren van afge werkte olie en bilge-olie aan boord van de "Residu'' gelegen in het Toeleidingskanaal naar de binnen- vaartsluis te Terneuzen, voornemens is de gevraag de vergunning te verlenen. Aan de vergunning worden voorschriften en beper kingen verbonden. De ontwerpbeschikking en de daarbij behorende stukken liggen ter inzage vanaf 5 maart 1983 op de volgende plaatsen 1 m de bibliotheek van het Öirectoraat-Generaal voor de Milieuhygiëne. Dokter van der Stamstraat 2 (gebouw A. kamer 003) te Leidschendam op werk dagen van 9.00-12 00 uur en van 14.00-17 00 uur 2 ter secretarie van de gemeente Terneuzen, Oos- terlijk Bolwerk 4 te Terneuzen op werkdagen van 9.00-17.00 uur, alsmede op donderdag van 19.00- 22.00 uur De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren heb ben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redeli|kerwi|s met in staat is geweest, kunnen tot en met 19 maart 1983 gemotiveerde bezwaren indienen tegen de ontwerpbeschikking Deze bezwaarschriften dienen te worden gezonden aan de Directie Afvalstoffen en Schone Technologie, postbus 450. 2260 MB Leid schendam. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan daarbij schriftelijk verzoeken zijn/haar persoonlijke gege vens met bekend te maken Na afloop van deze termijn blijven de ontwerp beschikking en de daarbij behorende stukken, als mede eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag, ter inzage liggen De aandacht wordt erop gevestigd dat degenen die bezwaar hebben ingebracht, alsmede de belang hebbenden die aantonen dat zij daartoe redelijker wijs met in staat zijn geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld beroep in te stellen tegen de beschikking. Desgewenst kan na telefonische afspraak een mon delinge toelichting op de stukken worden verkregen bij de Directie Afvalstoffen en Schone Technologie van het Directoraat-Generaal voorde Milieuhygiëne (tel. 070-209367, toestel 3025). Tot ons groot verdriet is plotseling overleden onze lieve neef ED DRIESSENS Tante Rie en Oom Wim JolynenRon Serge Hans en Carin Ilse, Denise Wij zullen hem erg missen. Terneuzen. 26 februari 1983. Walsoorden. 2 maart 1983 Joh.3:16 Want alzo Heft heeft God de wereld gehad, dat Hijsen eniggeborenZoon gegeven heeft, opdat eenieder die inHern gelooft, niet verlorenga, maar eeuwig leven hebbe. Opdinsdag 1 maartl983isop44-jarigeleeftijddoor een noodlottig ongeval van ons weggenomen mijn geliefde vrouw en moeder JUDITH MARIE ROMANIE EMILE BUIJSSE-HAVERBEKE André Buijsse Peter Judy Bart Walsoordensestraat 3. 4588 KA Walsoorden De begrafenisplechtigheid zal plaatsvinden zater dag 5 maart 1983 op de Zuiderbegraafplaats te Ter neuzen. Hieraan voorafgaande zal om 11 00 uur een rouw dienst gehouden worden in de Opstandingskerk aan de Bellamystraat te Terneuzen. Nieuwstraat 21 Terneuzen 01150-12312. Voor verkoop, verhuur en slijpen van kettingzagen. Al méér dan 50 jaar zijn wij spe cialist op het gebied van sloten, veiligheidsartikelen en het ma ken van sleutels. Mededeling inzake vrijwilligerswerk In het kader van de pro Deo regeling is het moge lijk. dat door personen die werkloos zijn onbetaal de arbeid wordt verricht met behoud van hun werkloosheidsuitkering De gemeente Hulst start op korte termijn met twee vnjwilligersprojecten. Deze twee projecten zijn- 1. het bijwerken van enige sterk verwaarloosde bospercelen; 2. het verrichten van inventarisatiewerk t.b.v. de plantsoenonderhoudsdienst. De deelnemers kunnen in overleg met de gemeen te daarbij zelf bepalen op welke dagen (met een maximum van 2'/dag per week) zij willen werken. Personen die een RWW- of WWV-uitkering van de gemeente Hulst ontvangen en interesse hebben om deel te nemen aan het hiervoor bedoeld vrij willigerswerk kunnen zich aanmelden bij onze af deling Welzijnszorg, Sportlaan 4 alhier, telefoon 01140-13755 (de heer M. de Burger). Uiteraard is deze afdeling ook bereid om nader gewenste informatie te verstrekken Hulst, 3 maart 1983 Burgemeester en wethouders van Hulst. de secretaris. J. F. van Denderen de burgemeester. P. Molthoff Ziftihartheeflvoorons geklopt Zijn handen hebben voor ons gewerkt Diepbedroefdmaar met een dankbare herinnering aan zijn grote zorg en liefde voor ons, geven wij u kennis, dat na een kortstondige ziekte van ons is heengegaan onze geliefde vader, schoonvader en opa THEODORUS CORNELIS STUCK weduwnaar van Maria Paulina Sponselee op de leeftijd van 70 jaar Terneuzen: J. Stuck A. Stuck-Meeusen John, Iris' Koewacht: E. Borgt-Stuck F. Borgt Jurgen, Anouk Vogelwaarde: M Duerinck-Stuck P. Duerinck Kim 4588 RE Walsoorden, 2 maart 1983. Doomdijk 3. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de be grafenis, zal plaatshebben op zaterdag 5 maart a s., om 10.30 uur in de parochiekerk vsm de H. Martinus te Kloosterzande. Eucharistieviering vrijdagavond om 19.00 uur in voornoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van Huize St.-Antonius. Groenendijk 50 te Kloos terzande. Samenkomst voor de uitvaartdienst aan de paro chiekerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in zaal Hoogaars, tegenover de kerk. Correspondentieadres; Rapenburg 68 4581AE Vogelwaarde. Wilt u. indien u geen kennisgeving hebt ontvan gen, deze aankondiging als zodanig beschouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26