WIELRENNEN Tanende economie vreet aan monumenten van de wielerspor Erik Vanderaerden nieuw idool in Vlaanderen Omloop van Het Volk PZC/sport NEDERLAND BELGIE FRANKRIJK ITALIË ZWITSERLAND SPANJE VRIJDAG 4 MAART 1983 15 Door Peter Heerkensi LUMMEN - Wielergek Vlaanderen heeft een nieuw idool: Eric Vanderaerden. Het supportersvolk verwacht zoveel van hem, dat de handelaren zich absoluut geen zorgen maken over de investering van duizenden nieuwe petten met opdruk. Voor de bookmakers is hij een geschenk uit de hemel en de Belgische wielerpers stortte zich in de altijd wat stille winterse maanden vol overgave op de lange, blonde, coureur, in wie een nieuwe super-vedette wordt gezien. Want daar gaat het te Belgié ernstig om sinds Eddy Merckx op donderdag 18 mei 1978 om 15.00 uur op een grote persconferentie in Brussel het absolute einde van zijn carrière bekendmaakte. ..Het kan haast niet anders", zo schreef het Belgische blad Sport '80 onlangs, „of bij Eric Vanderaerden moet het angstzweet uitgebroken zijn toen hij al le verhalen die er voorbije weken en maanden over hem verschenen, onder ogen kreeg. Hij. de Messias, de enige die ons land uit de impasse kan sleuren en nog veel van dat soort kreten meer. Als straks de pedalen weer rondgedraaid worden staat hij onder een verplette rende morele druk". Omdat de Vlaamse pers niemand heeft overgeslagen, dus ook vader Lucien Vanderaerden niet, kunnen zijn sympa thisanten gerust zijn. Want: „Onze Eric is een nuchtere. Hij laat zich door niets en memand het hoofd op hol brengen". Vermoord Alle invalshoeken naar het fenomeen Eric Vanderaerden zijn intussen via dag- en weekbladkolommen, door ra dio en televisie, uitvoerig genomen. Er is verwezen naar het gegeven dat hij uit Limburg komt, een streek waar veel wielertalent is vermoord door een te slappe mentaliteit. Hugo Scrayen bijvoorbeeld. Er is gesignaleerd dat Rik van Looy en Edd.v Merckx het in hun tijd makkelijker hadden. Van Looy kon zich ontwikkelen in de scha duw van Rik van Steenbergen en Merckx in die van Van Looy. „Deze Vanderaerden". aldus Rik van Looy. „komt wat Belgie betreft in een grote woestijn terecht. Sinds een tijdje zijn er hier immers geen renners meer die louter met de fiets tussen de benen een vedette zijn of die tot de verbeel ding spreken Eric belandt in een wie- lcrrennerij die op hem zit te wachten en eindelijk beterschap, zelfs genezing. van hem verwacht Hij staat meteen volop in de moeilijkheden" Er is de vraag opgeworpen - door Eddy Merckx - of die indrukwekkende ere lijst (een gemiddelde van bijna 40 over winningen per seizoen!) het hardings proces niet blokkeerde. Merckx „Met het oog op zijn carriere vrees ik vooral een zaak. dat Eric de pijngrens niet kan verleggen Want hoe je het ook draait of keert. Vanderaerden heeft het tot dus ver té gemakkelijk gehad in de jonge- rencategoneèn. Ik vraag me af of hij in staat is om, bij wijze van spreken, te zitten sterven op de fiets". Eric Vanderaerden zelf is intussen ccn kleine maand beroepsrennerservaring rijker. In die korte tijd leerde hij dat Eddy Merckx de meest verstandige vraag van allemaal heeft opgeworpen én hij ontdekte een hoop gemenigheid. In de ronde van het Zuidfranse Peyme- nade werd hij door Walter Planckaert rijdend op volle sprintsnelheid tegen een langs.de weg staande auto gepar keerd. „Als ik niet zo'n behendige sluurder was geweest, zou ik zeker en vast in het hospitaal beraakt zijn. Ik wist dat er linke streken worden uitge haald bij de beroepsrenners, maar om ADVERTENTIE zó in volle chasse de deur dicht te doen. dat geeft geen pas...". Het incident viel met alleen terug te voeren tot een poging van de Belgische gevestigde orde om het oprukkende ta lent zo lang mogelijk tegen te houden, maar het was ook een actie van broe derwraak In een interview namelijk, had Eric Vanderaerden zich nogal laat dunkend uitgelaten over Eddy Planc kaert en daarvoor kreeg hy nu de reke ning gepresenteerd Waarmee een uit spraak van vader Lucien Vanderaerden (trainer-coach van zijn zoon in de afge lopenjaren) meteen al betekenis kreeg „Hij zal er over moeten waken dat hij bij de beroepsrenners niet meer vijanden heeft dan vrienden" De dreiging die deze woorden inhou den. straalt Ene Vanderaerden aller minst uit. Hij is bijzonder aardig, eerder schuchter en verlegen dan brutaal Maar dat schijnt op de fiets te verande ren. „Allure", noemt zijn ploegleider bij de profs, Fred de Bruyne. dat „Ik zal u zeggen", belooft Eric Vanderaerden zonder een spoor van opwinding, „dat Planckaert me dat geen derde keer flikt" De veronderstelde correctie dat hij „tweede keer" bedoelt, brengt Van deraerden tot een verlegen glimlach „De tweede keer zyn er klappen geval len serieuze klappen kan ik u verzeke ren Leren afzien Wat het gelijk van Eddy Merckx be treft. dat ontdekte hij in de Grote Prijs Monaco. Vanderaerden: „Ik heb in die paar koersen bij de beroepsrenners goed gevoeld dat ik macht te kort kom. Vooral in Monaco, waar het bergop- bergaf erg zwaar was. Wat Eddy Merckx zegt is juist: Ik zal moeten le ren afzien. Dat is niet alleen een kwes tie van macht, maar ook van karakter. In Monaco heb ik voor het eerst een beetje ervaren wat dat betekent, „ster ven op de fiets". Ik zal dat moeten le ren. Ik zal trouwens een hoop moeten leren en ik weet dat de mensen nie daar niet zoveel tijd voor gunnen. Maar daar stoor jk me niet aan". iDoor Peter de Jonge) GENT - Amateurs die mee willen doen aan de Tour de France. Bernard Hi- naull die zijn zinnen heeft gezet op de eerste Ronde van Amerika en grote or ganisatoren die 's nachts liggen te woe len in hun bed bij de gedachte dat in 1984 op hel Rode Plein de finish zal zijn van de wedstrijd Parijs-Moskou. Wan neer zaterdag in Gent het startschot valt voor de Omloop Het Volk, de tra ditionele openingskoers van het échte profwielerseizoen. begint er een jaar waarin de grenzen opnieuw meer zul len vervagen. De tanende economie vreet langzaam maar zeker de monu menten van dc wielersport aan. Ren ners en organisatoren zoeken fanatiek naar andere wegen. Naar het grote geld. Een proces van jaren, dat de laatste tijd echter in een versnelling is gekomen. In juli ontvouwde Felix Lévitan zijn ideeén voor een Open Ronde van Frankrijk Een plan dat in het eerste jaar nog met zo ver is uitgewerkt, want zoals de zaken er nu voorstaan zal er waarschijnlijk maar één amateurploeg (Columbia met als ploegleider ex-Tour- winnaar Luis Ocana) aan de start ko men Maar veel of met,, het principe is doorbroken en daar ging het Lévitan en Goddet, vooral om Dollar Dal duo zorgt er trouwens voor steeds op de hoogte te zijn van de laatste koers van de dollar. Nadat eerdere po gingen om aan de andere kant van de grote plas het wielrennen van de grond te tillen enigszins mislukten, kwamen zc voor dit seizoen met de Ronde van Amerika. Een wedstrijd waaraan nog geen zogenaamde A-renners (de besten dus) mee mogen doen, omdat anders de concurrentie voor het Europese pro gramma wel eens te groot zou kunnen worden. Bernard Hinaull echter is het daar niet meer eens. De Breton verhief in het openhaar zijn stem tegen die be perkende maatregel die het hem voor lopig onmogelijk maakt in dc Verenig de Staten in actie te komen. Men doet dat om een andere wedstrijd, Parijs-Roubaix. te beschermen „Maar", zei Hinault. „men kan mij mis schien wel verhinderen te vertrekken in de Ronde van Amerika, maar me ver plichten in Panjs-Roubaix te starten kan men met". De Fransman heeft geen zin om voor een grijpstuiver over de meest onherbergzame kasseipaden van Noord-Frankrijk te bonken, als hij voor goed geld in de VS over fraaie geasfal teerde wegen kan pedaleren. Een op vatting die meer topcoureurs zullen huldigen en er is weinig fantasie voor nodig om te voorzien dat er binnenkort vooral hard i„op de twaalf gesprint zal worden om tijdig een ticket voor een trans atlantische vlucht te bemachti gen Wat verder weg is het plan voor de wed strijd Parijs-Moskou, ook al een vondst van Lévitan en Goddet. Die etappe koers (op het programma voor 19841 zal overigens eerst uitsluitend voor ama teurs zijn Profs die richting Oostblok sturen is vooralsnog toekomstmuziek Open vraag is natuurlijk of er wel pu blieke belangstelling is voor de proffiet senj in die landen Wat Amerika betreft zijn daar de nodige twijfels over Saai Greg Lomond en Jonathan Boyer (twee Amerikanen, die sinds hun verblijf in Europa eikaars grootste concurrenten zijn geworden i halen in hun eigen land maar nauwelijks dc kranten. „Volgens mij is wielrennen een sport die le saai is voor Amerika", stelde Peter Winnen onlangs. Maar kijkcijfers van docu mentaires die de grootste omroep- maatschappij CBS over de Tour de France uitzond, bewezen dat er wel de gelijk waardering bestaat. Hoop dus voor profs die net als iedereen in moeten leveren. Toch lieeft de crisis in de wielersport minder hard toegesla gen dan aanvankelijk gevreesd werd Inderdaad zijn de contracten voor klei nere renners magerder geworden, maar in de meeste gevallen gaat het daarbij toch om senu-professionals Voor de echte beroepsrenners waren er nog vol doende. bonafide werkgevers Een ge volg ook van het feit dat de arbeids markt voor die groteren zich niet tot een land beperkt Wie in eigen land niet aan de bak komt. tekent elders een con tract Opvallend daarbij is de Belgische trek naar Italië Nu in Vlaanderen met al leen de economische, maar ook de spor tieve crisis heerst is daar de wil om gro- te salarissen aan wielrenners te bet alen duidelijk afgenomen Fons de Wolf, voorlopig bij gebrek aan beter aanbe den als een halfgod, ging in op een/ian- trekkelijke aanbieding van de ploeg Ferretti i Bianchli met onder andere Sil vano Contini - die De Wolf vorig jaar klopte in de klassieker Luik-Bastena ken-Luik - en de Zweed Tommi Prim Overigens is de uitwijkmanoeuvre van Belgen naar Italië niet nieuw Een aan tal jaren geleden werden grootheden als Van Looy. De Vlaeminck en Merckx opgenomen in ploegen van dat land, waar aanzienlijk grotere sommen geld over de tafel gingen dan thuis Het ver schil met. nu is alleen dal het destijds om bejubelde vedetten ging Afgeknapt Italic brengt komend seizoen maar lierst dertien ploegen op de weg en gaat daarmee gerenommeerde wieier- landen als Belgie (91 en Frankrijk (7) voor. Ook heel wat Nederlanders zoch ten hun heil in Italië, zoals Frits Pi- rard. Jos Lammertink en Rene Kop pelt. Verder waren er enkele renners die „terugkeerden". Limburger Jo Maas slapte loc-li weer op de racefiets (hij rijdt bij de Spaanse ploeg Teka) en Bert Üosterbosch tekende een contract met zijn vroegere formatie an Peter Post (Raleigh). De ploeg, zo liet hij an derhalf jaar geleden nog welen, waar in hij was afgeknapt op dezelfde pres- tatieve wielersport. Peter Winnen: geen vertrouwd nka Tot een van de vele merkwaardige tradities In de beroepen iclcrsport behoort de waardering van de Belgische wedstrijd Omloop Het Volk'door kranten die de naam ran deze concur'ent niet milten noemen aangeduid met Gent-GentHet merkwaardige zit in het feit dat de e koers beschouu d wordt als het begin van een nn'iiu u lelerseizoen tem pt aan de Italiaanse Franse en Spaanse kust ul volop wedstrijden zijn gereden Bovendien heeft zich de gewoonte ingeworteld om de Omloop Het Volk openingsklassieker te noemen, ten onrechte want ..De Om loop' is niet ingedeeld in de hors-categorie maar in de eerste categorie. Hoe dan ook het is een belangrijke voorjaarskoers die komende zaterdag \n Gent zelfs Tour de France winnaar Bernard Hinault aan de start heeft. In het grote peloton vertrekt daar ook de bij de beroepsrenners debuterende Eric Vanderaer den. Hij is pas sinds enkele weken 21 jaar en hij won in zes seizoenen bij de nieuwelingen, junioren en amateurs in totaal 229 wedstrijden' Zijn grootste kracht een lange sprint op de macht dus i en korte tijdritten hij heelt er nog nooit een verloren* Op hem icstigt het Vlaamse wielervolk alle koershoop in 1983 BECKERS - GAZELLE Ploegleiders: Jac de Goede Cees de Brouwer Renners: Johnny Broers: Raoul Bruyndonckx Bi. Jan Jonkers. Emiel Kerstens. Hans Langerijs. Heddie Nieuwdorp. Patrick Onnockx (B). Aad van den Hoek: Jacques van Hooydonck, Ad van Peer: Jan van Poeyer Mario van Vlimmeren ELRO- SNACKS AUTOBRABANT - MAVIC Ploegleiders: Jos Elen. Arthur Berbers Renners: Silvester Aarts Rudy Bormans B Peter Hee ren: CoMoritz; Ad Opnns. Ad Polak. Benny Schepmans B). Jos Schipper Theo Smit. Ad Tak Rene van den Broek: Fred van Dongen: Wil van Helvoirt. Nico van Hest. RALEIGH - CAMPAGNOLO Ploegleiders: Peter Post, Jules de Wever. Renners: Theo de RooijLudo de Keulenaer B i. Jacques Hanegraaf. Gerrie Knetemann. Johan Lammerts. Henk Lubberding. Bert Oosterbosch Ludo Peeters «Be Cees Priem. Jan Raas. Johan van der Velde. Adrie van Hou welingen. Leo van Vliet Gerard Veldscholten: Aad Wii nands. Peter Winnen VORSELAARS AUTOSCHADE - GLASURIT GAZEL LE Ploegleider: Ton Vissers Renners: Andre Gevers. Gerrie van Gerwen Toine Ver stappen. Herman Freyters: Arnold van Hoofd. Ad Prin sen; Johan van der Linde. Henk Mutsaers. SEM-FRANCE LOIRE Ploegleider: Jean de Gribaldv. Renners: Serge Beucherie. Rene Bittinger. Eric Can roux: Andre Chappuis; Jean-Francois Chaurin: Patrick Clerc. Ene Dall'Armelina: Andre Daniel; Hubert Gratg- nic Jean-Mary Grezet iZwii. Marcel Kaikinger. Sean Kelly (Ier). Patrick Moerlen rZwn: Ronan Ongena (Bi; Cédric Rossier (Zwir, Dominique Sanders. Patrick Ste- phan. Marcel Tlnazzi. WOLBER - SPIDEL Ploegleiders: Marcel Boishardy. Jacky Blanchard Renners: Dominique Amaud Jean-René Bemaudeau. Eric Bonnet; Patnck Bonnet. Jean Chassang. Fabien de VooghtfBi. Gary Dowdoll'GB). Marc Durant. Marc Go mez. Jean-Paul Guermon: Ralf Hofeditz'Wdli, Graham Jones (GBi; Philippe Leleu. Jean-Fmgois Rodriguez; Chnstian Seznec, Pierre-Raymond Villemiane; Claude Vincendeau. BOULE D OR - COLNAGO Ploegleiders: Guillaume Driessens, Willy Jossart Renners: Roger de Cnijf; Ronny de Cnodder; Ronan dc Meyer, Alain de Roo. Werner Devos; Dirk De Wolf. Guy Janizewsky; Rudy Matthijs: Noel Segers. Ene Stevens. Eugène Urbany (Luxi, Jan van Houwelingen (Ned). Dan ny van Baelen. Frans van Vlierberghe. Patrick Vermeu len: Daniël Willems. Jan Wijnants. Ludwig Wijnants DE FREDDY - RIANTA Ploegleider: Jean de Crem Renners: Gerard Blockx, André Boonen, Rudy Colman, Luc de Decker, Patnck Lerno; Marc Moens; Willy Teir- linck; Stan Tourne. Dominique Turcksin; Jean Vander- stappen; Eddy van Hoof. El'ROP-DECOR - DRIES Ploegleider: Ronald de Witte Renners: Jan Bogaert. Etienne de Beule. Kurt Dockx Luc Govaerts. Jos Haex. Frank Hoste: Jos Jacobs. Jan Nevens. Os op het Eyndt. Mare Sergeant Mare Somers Eric Staes, Eric Vandeperre. Jos van de Poel. Dirk Wgyenberg EURO-SHOP - SPLENDOR Ploegleiders: Albert de Kimpe. Luc Landuvt Renners: Claude Criquielicn, Luc de Smet Hendrik Dc vos; Patnck de Vos Rudv Dhaenens. Paul Haehedoo- ren. Eric McKenzie (N-Zl): Eddy Planckaert Walter Planckaert; William Tackaert. Benny van Brabant Fi- lip Vandenbrande. Ene Vandewiele. Gery Verlinden. Patrick Versluys. Jean-Marie Wampers; Patrick Wijffels FANGIO - TÓNISSTEINER Ploegleiders: Ward Wouters. Wil fried Reybroeck Renners: Alain Bizet (Fr), Rudy Claessens, Luc Colijn Francis de Ridder: Denis Ertveldt. Yves Godimus; John Mullan(N-Zl): DominiqueNaessens. Daniël Rossel. Wies van Dongen iNed): Bert van Ende: Alain van Hoomwe der; Jac van Meer Leo Wellens JACKY ARNOUDT ROSSIN Ploegleiders: Fred de Bruyne, .Jose de Cauwer, Renners: Franky de Gendt; Dirk Demoi; Mare Dierickx Nico Emonds. Hennie Kuiper (Ned), Marcel Laurens, Mark Mandc-rs (Ned), Rene Martens, Guy Niiicns; Rudy Rogiers, Frits van Btndsbergen (Ned'. Filip Vandegin ste Eric Vanderaerden, Adrie van der Poel (Ned). Willem van Eynde MASTA - CONCORDE Ploegleider: Albert van Vlierberghe. Renners: Jan Bayens, Patrick Deneul. Johnny de Nul. Emiel Gljsemans; Eric Gijsemans, Jos Gijsemans, Willy Govaerts; Johan Louwet; Freddy Maertens. Marc Maer- tens; Danny Schoonbaert, Ludo Schurgers, Benny van der Auwera; Marcel Vanderslagmolen. Guido van Ee.v ter: Gerrit van Gestel PERLAY EUROSOAP Ploegleider: Paul Deóaeremaeker Renner^: Julien Alaerts. Rudy Bottemes. Herman Crab be. Florent Lambrechls: Ludo Loos Ronny Penxten. Eddy Schepers: Etienne van der Helst Maurice van Heer. Marc Vercammen, Christian Wauters SAFIR - VAN DE VEN Ploegleider: Florent. Vanvaerenbergh. Renners: PatrickCoquvt. WallerDalgalThierry De gasperi; Rudv Delehouzëe, Alain Desaever. Ludo Frijr.s Dirk Heirweg, Dirk Krikillion; Ivan Lamole: Jos Lier kens; Philippe PoissonnieriFn Michel Pollentier. Willy Sprangers Ronald van Avermaet; Marc van Geel: Eddy Vanhaerens, Ronny van Holen, Herman Prison. COOP - MERCIER Ploegleider: Jean-Pierre Dangutllaumc Renners: Kim Andersen (Dem Pierre Buzz-Y >r, Bci tin; Regis Clêre. Jean-Louis Gauthier. John Herety (GB>. Hukan Jensen fZwe); Michel Laurent, Raymond Martin, Pierre-Henri Mentheour. Jacques Midland Claude Moreau. Ltienne Neant. Jean-F lanyois Rault Frederic Vichot, Joop Zoetemelk (Ned). LA REDOUTE - MOTOBECANE Ploegleiders: Philippe Crepe!. Jef Braei kevel I Renners: Robert Alban: Laurent Biondi; Alain Bondui Christian Corre Kenny de Maeiteleiie Bi. Johan de Muynck <B' Etienne de Wilde BAlain Dithurbide Guy Gallopin. Pascal Guyot Christian Levavassem Paul Sherwen 'GBi; Jerome Simon. Bernard Vallet. D: dier Vanoverschelde (Bi. Jean-Luc Vandenbrouekr Bi Ferdi van den Haute (Bi PELUSSÏN Ploegleider: Michel Nedeler Renners: Jean-Claude Bagot. Dominique Cello Michel Charreard, Thierry Claveroial. Dominique Garde Ren- Forestier Geraid Kerbrat: Michel Larpe. Vincent Lave nu. Jean-Paul !e Bris. Gilles Mas, Marreau Pilon. PEUGEOT - SHELL Ploegleider: Roland Borland Renners: Phil Anderson lAuslr); Jacques Bossis: Ber nard Bourreau; Frederic Brun; Francis Cast aing. Philip pe Dalibard. Gilbert Duclos-Lassalle; Hubert. Linard. Philippe Martinez; Robert Millar (GB> Alan Peiper (Austi n Patnck Perrel: Stephen Roche deri. Pascal Si mon Sean Yates 'GB' REN.U LT-GITANE Ploegleiders: Cvrille Guimard; Maurice Champion Renners: Vincent Barteau. Bernard Becaas. Charles Be rard: Philippe Chevalier Lucien Didier iLuxi Laurent Fignon. Dominique Gaigne; Martial Gayant. Bernard Hinault: Pascal Jules, Maurice le Gullloux. Greg Le- Mond (VSi: Marc Mudiot: Charlie Mottet; Pascal Paois- son. Eric Salomon. Philippe Saude: Alain Vigneron ALFA LUM - OLMO Ploegleider: Primo Franchini Renners: Fiorenzo Aliverti. Mauro Angelucci. Vincenzo Cuppen Ismael Lejarreta (Spj; Manno Lejarreta (Spi; Salvatore Maccali. Orlando Maim, Giuseppe Martinelli; Piero Onesti. Giuseppe Petilo. Michael Wilson lAustn ATALA - CAMPAGNOLO Ploegleider: Franco Cribion Renners: Giorgio Angeli, Maurizio Bidinost; Roberto Bressan. Giancarlo Casiraghi. Walter Delle Case. Gheri Digerud (Noor): Urs Freuler (Zwi). Pierino Gavazzi: Ma rio Noris; Wladirmro Panizza; Giovanni Renosto; Paolo Rosola. BIANCHI - PIAGGIO Ploegleider: Giancarlo Ferret 11 Renners: Fulvio Bertacco; Silvano Contini; Fons de Wolf (B); Aldo Donadello; Alessandro Paganesi; Serge Parsani, Benedetto Patellaro. Dag-Erik Pedersen (Noori. Valeno Piva. Alessandro Pozzi. Tommy Prim (Zwe>. A If Segersall (Zwei: Ennio Vanotti: Pol Vprschue- re (Bi. Maurizio Viotto BOTTECCHIA Ploegleider: Dino Zandegu Renners: Mario Beccia. Antonio Bevilacqua; Leonardo Bevilacqua, Emanuele Bombini. Brugmann (Zwe); Ro bert Dill Bundl (Zwi); Luigi Ferreri; Daniël Gisiger (Zwi); Silvestro Milani, Jurgei Poloncic (Joeg). Enzo SerpeLlonj Secondo Volpi. DEL TONGO - COLNAGO Ploegleider: Pietro Algeri Renners: Ciaudio Bortolotto. Roberto Ceruti. Fiorenzo Favero. Stefano Guerrieri, Leonardo Natale; Rudy Pe- venage (B). Maurizio Piovani. SergioSantimaria Alber to Saronni; Antonio Saronni; Giuseppe Saronni. DROMEIMRIO ALAN Ploegleider: Carlo Menicagli. Renners: Carmelo Barone Ettore Bazzicchi: Franco Conti. Giuseppe Faraca. Enrico Maestrelli; Ivano Maf- fei. Giuseppe Montella, Erminio Olmati; Giovanni Testolin: Luigi Trevellin: Ciaudio Savini MARENO - WILIER Ploegleider: Luigi Stanga Renners: Nazareno Berto; Damele Antinon; Guiliano Biatta; Walter Clivati. Giocondo Delia Rizza. Mauro Longo; Francesco Masi; Guiliano Pavanello; Gianmar- co Saccani; Massimo Santambrogio. MF.TAUROMOBILI PINARELLO Ploegleider: Roberto Poggiali Renners: Vittorio Algeri; Ciaudio Argentln. Marcello Bartoli Francesco Bianchi; Pierangelo Bincoletto. Mauro Franceschim; Marco Groppo; Ricardo Magnm; Eneo Pinori; Frits PirardjNedi. Luciano Rabottini. Sil- seth (Noor); Alfio Vandi Lucien van Impe (B); Falvio Zappi. SAMMONTANA Ploegleider: Waldemaro Bartolozzi Renner--: Moreno Argentm. Gibi Baronchelll. Ciaudio Corti: Raniero Gradi. Dario Mariuzzo; Giovanni Moro. Manno Polini. AmilcareSgalbazzi; Ciaudio Torelli: Wor- re i Don i. Gianni Zola. TERMOLAN - GALLI Ploegleider: Bruno Reverberi Renners: Francesco Caneva. Daniele Caroli; Davide Cassani. Elio Festa; Ciaudio Girlanda. René Koppert (Nedi; Giuseppe Lanzoni: Enrico Montanari; Sven-Ake Nilsson (Zwe); Silvano Ricco. Erminio Rizzi: Gino Stefa- BENOTTO Ploegleider: Franro Montane!li Renners: Uwe Bollen (Wdl). Mario Bonzi. Oregor Braun (Wdl) Franco Chioccio'.i, Corrado Donadm Jos Lam mertink (Ned). Gabrielle Landom; Giuseppe Passuello; Graziano Salvietti; Vitorio Settl; Viero, Gianluigi Zua- nel CILO - AUFINA Ploegleider: Auguste Girard. Renners: Thierry Bolle. Beat Breu, Serge Demierre. An tonio Fcrretti (It): Bernard Gavillet; Gilbert Glaus; Eric Maechler Marcel Russenberger, Hubert Seiz; Julius Thalmann; Urs Zimmermann El ROTEX - MAVIC Ploegleider: Werner Arnold Renners Vraciu da Sliva (Port GutdoFrei Mike Gut mann; Siegfried Hckimi: Hans Kaenel. Fridolin Keller. Erwin Lienhard; Harald Maier iOost\ Stefan Mutter. Goriy Schmutz Victor Schraner: Joseph Wenrli. Paul Wellens Be Jostein Wilmann (Noori; Bruno Wolfer; Ger hard Zadrobilek (Oost). HUESO Ploegleider: Miguel Morer.o Renners: Sabino Angoitia. Jose Antonio Cabrero. Guil- lermo de la Pena: Juan Mana Eguiarte, Gines Garcia: Isidro Juarez: Carlos Machln. Enrique Martinez Here- dia Juan Puiol. Jesus Suare Cueva, JoséTeiweira. Mi guel L'gartemendia; Rudl Weber (Wdl). KELMF. Ploegleider Rafael Carasco Renners: F.afisco Ramon Abelda Vicente Belda; José Maria Caroz. Aibcrto Cierencia. Angel de las Heras. Ar senic Gonzalez: Jesus Guzman. Jeromma Ibanez; Mi guel Angel Iglesias. José Recio: Mariano Sanchez. REYNOLDS Ploegleider: Jose Miguel Echavarri Renners: Ennque Aja, Angel Arroyo. Pedro Delgrado. Eulalio Garcia, Julian Gorospe. Anastasio Creciano; Carlos Hernandez; Jesus Hernandez Ubeda; José Luis Jaimerena, Rafael Ladron de Guevara, José Luis La- guia; Celestino Pneto. Francis Vermaelen (Bi. Jaume Vilamajo: Ricardo Zumga TEKA Ploegleiders: José Antonio Gonzales Linares. Anton Barrutia Renners: Bernardo Alfonsel. Juan Carlos Alonso. Jesus Blanco. Antonio Coll; Faustino Cueli. Noel Dejonckhee- re (Bi. Raimund Dietzen (Wdl): Federico Extabe; Marc Goossens (Bi, Alfonso Gutierrez. Philippe Lauraire (Fr); Francisco Lopez. Jo Maas (Ned i. Paulino Martinez. Mo desto Urrutibeazkoa. Felipe Yanez.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15