EG-prijsontwikkeling baart grote zorgen Bezwaarschrift tegen bouw radarcentrale Vlissingen LHNO-schoolPrinses Marijke in Schoondijke hield open dag PZC/ IR LUTEIJN IN KLOOSTERZANDE 'Statiegeld diefstallen' Middelburg opgelost 'Stop Borssele' protesteert tegen ontslag van activiste DONDERDAG 3 MAART 1983 streek KLOOSTERZANDE - Ir D. Luteijn, voorzitter van de Koninklij ke ke Nederlandse Land- en Tuinbouwcentrale (KNLC) ziet met ratie Sr0^e zorg prijsontwikkeling in de landbouw en veeteelt bin ten d< nen de EG tegemoet. Hij signaleerde dat in de EG-voorstellen zaad met name de graanprijzen flink worden gedrukt. „En dat is een ,eini{ zeer slechte zaak voor Nederland", zei hij woensdagavond. Lu- teijn sprak tijdens de vergadering van de kring Hulst van de n be 1 Kloosterzande. iat dt pie lage prijsvoorstellen zijn volgens de KNLC-voorzitter niet alleen funest VOor de akkerbouw, maar ook voor de ehan veehouderij. „Als je graan minder ren- dabei maakt, dan is de kans niet gering de 'ti dat gemengde bedrijven omschakelen lerhc naar de veeteelt". Streven naar eenzelf- kar de graanprijs als in Amerika is niet de e "i juiste weg. vindt Luteijn. „Dan is het vergroten van de bedrijven tot gemid- parU deld twee- tot driehonderd hectare no- i heei dig. Anders is die prijs niet haalbaar. Ik ricty ADVERTENTIE rem 4 mei -ft/m 13'maart geopend van 10-17 uur en 19-22 uur ralerdag en rondag van 10-17 uur loeganaspriis 11,- pet persoon kinderen lol 14 iaar en houders van PAS 6517.- amsterdam ral Trein-Toegang-Oilielten bi| NS-slations KOUDEKERKE 't Karrewiel, 22.30 uur: optreden Lee Towers. MIDDELBURG Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa. TERNEUZEN Julianaziekenhuis, 20.15-22.15 uur: uitzending radio Julia- Bethesda-St.- 0-21.30 uur: uitzen- na. VLISSINGEN Josephziekenhuis, ding Rawa. FILMVOORSTELUNGEN BERGEN OP ZOOM Cinem'Actueel I, 20 uur: Annie, a.l. Cinem'Actueel n, 20 uur: Poldergeist, 12 jr. Cinem'Actueel m. 20 uur: E. T„ aJ. GOES Grand, 20 uur: Annie, aJ. HULST De koning van Engeland, 20 uur: Annie, a.l.; 20 uur: De zwarte ruiter, a.l.; 20 uur: Veel liefs uit Moskou, a.l.; 20 uur: Love hotel, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Annie, a.l.; 20 uur: De zwarte ruiter, a.l. Zuidlandtheater, 20 uur: Francisca ('t Kiekkot). VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l;: Alhambra II, 20 uur: Poldergeist, 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL Kindergalerij Bellemans, 10- 18 uur: Illustraties uit kinderboeken van Joop Bertram (t/m 8/3). BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: Werken George Mine (t/m 16/4). BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum, 10-17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES Museum, 10-12 en 13.30-17 uur, Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-17.30 uur. Werken Peter Rosier (t/m 10/3). Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur Diverse ambachten en exposities. Zeeuws Museum. 10-17 uur: Werken Marinus van Dijke (t/m 22/3). St.-Janstraat 41, 14-17 uur: Touwplas- tieken van Anneke Ruimschotel. Vlissingsestraat 14, 14-19 uur: Werken Ellen Flink-Van Hemert. TERNEUZEN Hal Stadhuis: Werken Peter de Rijcke (t/m 16/3). VLISSINGEN Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur. 'Zicht op schrift', de geschiedenis van het schrift en boek drukkunst (t/m 16/4) Zaal 'Bellamy 19'. 10-12.30 en 13.30-17 uur, 'Indianen', gouaches/collages van Jef Diederen (t/m 18/3). Gevangentoren, vanaf 17 uur: Werken Wilfried van den Boom (t/m 4 4). Galerie Marquis. 13.10-17.30 uur: Werken Jeroen Henneman (t'm 6/3). Reptielenzoo 'Iguna', 14-17.30 uur: Ex positie levende reptielen, amfibieën en insekten. Bibliotheek. 10-21 uur, 'De kunst van het moederschap' (t/m 12/3). YERSEKE Atelier Dam Twee, 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars. IJZENDUKE lMuseum, 10-12 en 13.30-17 uur. 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel .01100- 14444 (ook voor milieuklachten). Zceuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Nederlandse Hartstichting, tel, 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. in denk dat het voor Europa beter is dat we het kleinschaliger houden. Zo kun nen meer mensen een boterham verdie nen". Luteyn verwacht dat binnen en kele weken in Brussel beslissingen ge nomen zullen worden met betrekking tot nieuwe prijzen. Luteijn verwacht er niet al te veel van. Hij vermoedt dat verschillende prijzen lager zullen uit- TWEE JONGENS AANGEHOUDEN MIDDELBURG - De recherche vau de gemeentepolitie in Middelburg heeft twee inbrekers op heterdaad betrapt bij het stelen van emballagemateriaal. Het tweetal, de 19-jarige E. A. uit Mid delburg en zijn twee jaar jongere plaatsgenoot C. de N., heeft bekend nog meer 'statiegeld-diefstallen' te hebben gepleegd. Ook hebben zij onlangs inge broken in het Fina-tankstation aan de Kanaalweg in Middelburg. De bemanning van een surveillancewa gen ontdekte in de nacht van dinsdag op woensdag dat A. en De N. zestien lege kratten wegnamen bij de Parade supermarkt aan de Vrijlandstraat in Dauwendaele. De jongens hadden de bergplaats van de winkel weten te be reiken door een gat in een gaashek te knippen. Bij verhoor bekende het duo ook in de afgelopen week bij de Parade te hebben ingebroken. Toen gingen zij met 21 lege kratten aan de haal. Verder vereerden zij groothandel De Brug aan de Maasstraat al zes keer met een nachtelijk bezoek. Daarbij bestond de totale buit uit 35 lege kratten. Bij het benzinestation aan de Kanaalweg na men De N. en A. afgelopen vrijdag rook waren weg. Daar bedroeg de braak- schade ongeveer 200 gulden. In totaal hebben de jongens 56 kratten ontvreemd. Van de opbrengst ervan, bijna 500 gulden, maakten zij volgens een woordvoerder van de politie goede sier bij het uitgaan in de Middelburgse binnenstad. Alleen van de gestolen si garetten is een deel teruggevonden. MIDDELBURG - De actiegroep 'Stop Borssele' is verontwaardigd over hel ontslag van jeugdwerkadviseuse Addy van de Bossc, die werkzaam is bij de Middelburgse Christelijke Jeugdorga- nen (MCJO). Het bestuur van deze or ganisatie wil zoals bekend mevrouw Van de Bosse ontslaan, omdat haar deelname aan 'Stop Borssele' zijn weerslag vindt in de werkverhoudin gen binnen het MCJO. „Wij vinden het hoogst twijfelachtig dat mensen, die zich inzetten voor een betere samenleving, met de dreiging van ontslag worden geïntimideerd", schrijft 'Stop Borssele' aan het MCJO- bestuur. De actiegroep gaat verder met: „Vooral, omdat 'Stop Borssele' een actiegroep is, die zich ten doel stelt op een geweldloze manier de bevolking bewust te maken van de gevaren van kernenergie door middel van informa tie en acties. Wij eisen daarom onmid dellijke stopzetting van Addy's ont slagprocedure en wij verwachten dat U haar voor deze onjuiste behandeling op korte termijn uw verontschuldigingen zult aanbieden", zo besluit de actie groep haar verklaring Hout- en bouwbond CNV Serooskerke SEROOSKERKE (W) - De afdeling Se rooskerke van de Hout- en Bouwbond CNV hield de jaarvergadering in dorps huis 'De Zandput'. De heer J. de Lange uit Utrecht hield als gastspreker een toespraak en de heer N Grootjans kreeg het gouden insigne vanwege zijn 25-jang lidmaatschap van de bond Na de pauze voerde de Veerse toneelclub 'Tot Leennghe ende Vermaeek' het blij spel 'Een aap op visite' op. Tussen de bedrijven door werd een verloting ge houden. NCVB Oost-Souburg OOST-SOUBURG De afdeling Sou burg van de NCVB hield de maande lijkse ledenvergadering Na de pauze sprak de heer W van Veenhoven. maatschappelijk werker, over 'Jeugd en gezin'. De volgende vergadering is op 24 maart om 19.30 uur dan word de jaarvergadering gehouden. vallen dan in de voorstellen. „Als we voor de melk de prijs krijgen, die is voorgesteld, mogen we al heel blij zijn", zei hij. Luteijn toonde zich verder niet erg op getogen over de toetreding van Spanje en Portugal tot de EG. De KNLC-voor zitter vreest dat daardoor de EG te groot en daardoor moeilijk bestuurbaar wordt. „Bovendien zijn er grote ver schillen in werkwijzen van de boeren in de verschillende landen en ik denk dat het niet mogelijk is daar een centraal beleid voor te voeren". Luteijn ging ook nog in op de economi sche situatie in Nederland. Hij meende dat de regering moet oppassen dat zij niet bezuinigt, daar waar de land- en tuinbouw en industrie eigenlijk gesti muleerd zouden moeten worden. „Maar", zo zei hij, „het kabinet Lubbers zit in de goede richting". Voor de land en tuinbouw is. het van belang dat er een lastenverlichting komt. Luteijn denkt daarbij aan het optreden van de zelfstandigenaftrek ("het moet moge lijk zijn die te verdubbelen") en het flink verhogen van WIR-premies. Bezuini gingen zijn volgens de KNLC-voorzitter best mogelijk op het gebied van de wet geving: „Past het eigenlijk nog wel in deze tijd om elke vierkante meter grond in te passen in een bestemmingsplan Buitengebied", Over de hinderwet zei hij: „De hinder wet moet. maar ik krijg de indruk, dat de wet op dit moment wat hinderlijk voor de boeren wordt". It D. Luteijn Uitslag kaartleesrit MAC 'De Zeeuwen' MIDDELBURG - De Motor- en Auto club 'De Zeeuwen' uit Middelburg opende het seizoen met een kaartlees rit. De rit werd in de A-klasse gewonnen door de équipe Wouters-Rietveld en in de B-klasse door de équipe Hoondert- Vleugel. De uitslag is: (A-klasse) 1. Wou ters-Rietveld. Oost-Souburg: 2. Van de Hagen. Vlissingen; 3. De Graaf, Nieu- werkerk; 4. Marree-Winterkamp, Goes en 5. Van Loo, Kapelle. B-klasse' 1. Hoondert-Vleugel, Ovezande; 2. Van de Zande, Goes; 3 Edelijn-Enters, Vlissin- getv. 4. Van de Eijk-Mengstmengel, Vlis singen en 5. Hoondert, Heinkenszand. De reglementsavond van MAC 'De Zeeuwen' wordt gehouden woensdag 9 maart in Resto Skandia Sauna in Vlis singen. De aanvang is 19.30 uur. Leerlingen van de school voor LHNO bezig met het bakken van poffertjes voor de bezoekers van de open dag SCHOONDIJKE - De school voor lager huishoud- en nijverheidsonderwijs (LHNO) 'Prinses Marijke' in Schoondijke hield woensdag haar jaarlijkse open dag. In de morgenuren woonden een kleine honderd zes- deklassers. sommigen vergezeld van hun ouders, proef lessen bij. Deze lessen duurden elk twintig minuten. De vakken die werden behandeld waren: huishoudkunde, wiskunde, verkooppraktijk, gezondheidkunde, Engels en studie lessen. Van Hi-op tnt "to--"HHdaes en van zeven tot negen uur 's avonds konden toekomstige leerlingen en andere belangstellenden de school bezichtigen. Over alle vak ken die op de school worden gegeven was informatie beschikbaar. In de keuken bakten leerlingen poffertjes voor de bezoekers. In de kantine was een tentoonstelling ingericht door het arbeidsbureau. Verder was mevrouw Kerkaert van het leerlingwezen aanwezig om allerhande vragen te beantwoorden. De belangstelling voor de open dag was goed. WERKGROEP WIL ONDERZOEK VLISSINGEN - De werkgroep Grave- straat van het wijkcomité Binnenstad Vlissingen vraagt gedeputeerde staten van Zeeland goedkeuring te onthou den aan het door de gemeenteraad van Vlissingen vastgestelde bestemmings plan Eiland. In dit. gewijzigd vastge stelde, bestemmingsplan is een lokatic opgenomen voor de bouw van een cen trale radarpost, het zogenaamde Schelde Coördinatie Centrum (SCC), voor de walradarketen Westerschelde. De werkgroep wil eerst onderzoek naar de in het bezwaarschrift aan GS vermelde bezwaren. De werkgroep is van mening dat de af weging tussen de lokatie aan de Com- mandoweg - de plaats die de gemeente Vlissingen heeft aangewezen voor de bouw van het SCC - en een vestiging elders onvolledig is en 'nauwelijks on derbouwd. aanvechtbaar en derhalve niet geschikt voor besluitvorming'. In het bezwaarschrift somt de werkgroep de bezwaren op die men heeft tegen de argumenten die bij de raadsbeslissing een rol speelden Zo vindt de werkgroep Open Hof Vlissingen houdt een modeshow VLISSINGEN Dinsdag 15 maart houdt de activiteitencommissie 'Open Hof een vooijaarsshow in het wijkcen trum 'Open Hof te Vlissingen. Aan vang: 20.00 uur. onder meer dat overdreven veel waarde wordt gehecht aan de verkeersafstand tot de diensten op de Boulevard. Welis waar is de afstand tot de Buitenhaven, de lokatie die de voorkeur van de werk groep geniet, ongunstiger m vergelij king tot een plaats aan de Commando- weg, maar, zo schrijft de werkgroep in het bezwaarschrift, „dat mag geen fac tor van doorslaggevende betekenis zijn'. Ook het argument van betere zichtver- bindingen gaat niet langer op, zo me nen de leden, omdat nu ook een radar toren op de boulevard gebouwd zal wor den. Om dezelfde redenis ook de verho ging van de radarmast. bij plaatsing van het SCC aan de Buitenhaven, ach terhaald. Bovendien is de werkgroep het 'vol strekt oneens' met het argument dat met de lokatie aan de Commandoweg de moeilijkheid van woningen in de di recte omgeving is ondervangen, zoals b en w in het raadsvoorstel hadden ge steld. ..Het uitzicht dat de huidige be woners thans genieten, wordt ernstig belemmerd", zo vreest de werkgroep. Tenslotte wijst de werkgroep er in het bezwaarschrift op dat het geenszins ze ker is. zoals b en w in het voorstel had den doen voorkomen, dat verhoogde windsnelheid tussen de toren en de ge bouwen van de KMS ondervangen kan worden door beplanting of windscher men langs de weg. „Uit rapportage van TNO blijkt dat hier geen sprake is van een zekerheid, maar van een verwachting", aldus de tekst van het bezwaarschrift. Deltavlieger (55) overleden na fatale sprong van duin Zoutelande ROTTERDAM - De 55-jarige deltavlie ger August van Camp uit het Belgische Mortsel is woensdagmiddag in het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam overleden aan de verwondingen die hij zondagmiddag opliep bij een fatale sprong met zijn hangglider van een duin in Zoutelande. De man liep onder meer een rugge wervel fractuur op. De Belg wilde zondag met. zijn hanggli der van een 42 meter hoge duin nabij de Botterbar in Zoutelande afspringen maar bleef met een punt van een vleu gel achter de duinbeplanting hangen. De wind kreeg greep op de hangglider en de man werd aan de andere kant van de duin neergesmeten. Het slachtoffer was lid van de hanggliderclub ADKA die het afgelopen weekeinde op uitnodi ging van de Middelburgse Deltaclub. in Zoutelande kwam vliegen. MIDDELBURG - „Een veertigjarig dienstverband, dat lijkt heel wat, maar als je nu zegt. hij werkt daar 2080 weken, dan vind ik dal het allemaal nogal meevalt. Dat klinkt heel an ders". Aan het woord is de Middelbur ger W. Geldof (54)De eerste tien jaar zijn werkzame leven werkte hij bij de Raad van Arbeid, de volgende dertig bij het Sociaal Fonds Bouwnijverheid, dat het hoofdkantoor in Amsterdam heeft. De heer Geldof houdt zich bezig met de uitvoering van de sociale verzekerings wetten voor werknemers in de bouw. Hij is rayon vertegenwoordiger voor Walcheren. Noord- en Zuid-Beveland en heeft kantoor aan huis. Dat hij al als veertienjarige begon met werken had de volgende reden: „Het was 1943 en we zaten midden in de oorlog. Een van de gevolgen was dat ik. ik zat toen op de mulo. maandenlang met naar school kon omdat er geen kolen waren. Dus de school werd gesloten, verder konden ze thuis ook wel geld gebruiken Geldof begon bij de Raad van Arbeid in Middelburg als jongste bediende, dat hield in het rondbrengen van de post, en het dichtplakken van enveloppen Hij bleef daar tot en met mei 1952 DeRaad van Arbeid zorgde tot die tijd namelijk ook voor de uitvoering van onder ande re de ziektewet. Dat betekende dat de Raad van Arbeid minder medewerkers en de bedrijfsverenigingen er meer no dig hadden. De eerste vier jaar bij het Sociaal Fonds Bouwnijverheid bracht. Geldof door op het hoofdkantoor m Amsterdam. „Maar dat vond ik eigenlijk niet zo ple zierig. Je zat daarin een ruimte met wel tachtig man. Én een prikklok Het enige dat je verder zag waren papieren en nummers van mensen die eventueel recht hadden op een uitkering. Ik was dan ook blij dat ik vanaf 1956 in Rotter dam aan de slag kon als controleur ziek tewet. Dat was op zich een stapje terug, maar toen kwam ik in contact met de mensen achter die nummers"' In 1961 ging. de inmiddels gehuwde, Geldof weer terug naar zijn geboorte plaats Middelburg. Hij houdt zich nu bezig met bezoeken aan zowel werkne mers als werkgevers en bekijkt of er uit keringen van toepassing zijn. zoals WW. WAO, en AAW (Algemene Arbeidson geschiktheidswet) Fraudegevallen „Ik doe dit werk met veel plezier, je komt in contact met diverse mensen. Het komt ook voor dat we fraudegeval len ontdekken. Regelmatig gebeurt dat door zogenaamde klikbriefjes. In een dorp bijvoorbeeld is bekend dat Jan in de WW loopt. Zijn buurman ziet dat hij toch af en toe ergens een muur tje metselt of een behangetje plakt en die geeft dat dan aan ons door. Dat ge beurt altijd anonime, via telefoon of een briefje. Vroeger werd er niet zoveel waarde aan gehecht, maar tegenwoor dig worden dit soort zaakjes toch wel nagetrokken". Ondanks dat wordt het werk voor de mensen die bij het Sociaal Fonds werk zaam zijn, stukje bij beetje minder. Geldof: „Landelijk gezien zijn er ten op zichte van 1980, vorig jaar dertig pro cent meer bouwvakkers als werklozen bijgekomen. In Zeeland ligt dat onge veer hetzelfde. Dat betekent voor ons minder werk. omdat wij moeten regelen dat ze een WW-uitkering krijgen. Die uitkering geldt echter voor zes maan den. Zijn ze langer werkloos en dat is meestal het geval, dan gaan ze over naar de WWV en dat is weer een zaak die door de gemeenten wordt geregeld. Dus dan komen wij er niet meer aan te pas". Om zijn huidige werk te kunnen doen heeft Geldof natuurlijk niet alleen tot zijn veertiende op de mulo gezeten. Hij volgde verder de handelsavondschool en behaalde in 1949 het vakdiploma so ciale verzekeringen. Aan hem kan on mogelijk de vtaag worden gesteld wat hij nu na zijn pensionering gaat doen, iets dat meestal gebruikelijk is bij men sen die al veertig jaar in dienst zijn bij dezelfde werkgever. Geldof „Ik vind dit leuk werk en ik hoop het nog een hele tijd vol te houden. Ik verwacht echter wel. dat. nu er minder werk is. op een gegeven moment toch het verzoek komt of lk gebruik wil maken van de Vut-regeling Dat zal ik dan ook zeker doen, al was het alleen maar om een jongere de kans te geven op een baan". marktberichten COOP. VELUWSE EIERVEILING BARNEVELD - Aanvoer 2.035.620 stuks, stemming redelijk Prijzen In gulden per 100 stuks: eieren van 49-50 gram 9,75. 55-56 gram 12.10-12,50. 60-61 gram 12,80-13.30 en 65-66 gram 13,00-13,80. Marktbericht van de Centrale Tuinbouw veiling Zeeland van 2-03-83, veilpunt Goes. Boerenkool kl. 2 0.53: peen kL 2 gr. 0,26; spruiten ongeschoond kl. 1 E 1,51. D 0,46, B 0.28, A 0,28-0.37; witlof kL 1B 2,40, A 2.80, kL 2B 1.30; prei kg kl. 1 A 1.14-1,25. rode kool kg kl. 1B 0.21. kL 2A 0.35, savooie kool groen kg kl. 2 0.63. witte kool kl. 1B 0,25; kroten kg kl. 2 md. 0.46; was en breekpeen kg kL 2 0,07. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Datum 2-3-83. bintje 50 mm opwlaten april 19.30, november 24,00, mei 19.30. bieden april 18.90, november 23.70, mei 19.10, slot april 18,90, november 24.00, met 19.10. Stemming april en mei: nauw. prijshoudend, november kalm. Openstaande poslUes april min 45 is geworden 1652, mei plus 92 is geworden 1548. november plus 20 is geworden 179. Omzet april 104. hoogste prijs 19.20. laagste en laatste zaken 6x18.90. mei: 133. hoogste prijs, 19.60, laagste 19,00, laatste zaken 2x19,10, nov 20x24.00. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Datum 2-3-83, bintje 35/50 mm opw laten april 15.50, bieden april 14,80, slot april 15.50. Stemming april: kalm. Openstaande posities april; min 20 is geworden 203. Omzet april 29x15.50. Directie lichtte ondernemingsraad in over ontslagen bij Cokesfabriek TERNEUZEN - De directie van de co kesfabriek in Sluiskil heeft woensdag ochtend de ondernemingsraad van het bedrijf ingelicht over de plannen om 69 van de 435 werknemers te ontslaan. Het collectief ontslag is een gevolg van de crisis in de staalindustrie. Van avond (donderdagl legt districtsbe stuurder Wil Waumans van de Indus triebond FNV de ontstane situatie voor aan zijn leden. Voor vrijdag is een tweede bijeenkomst belegd. De cokesfabriek haalde de laatste maanden slechts 60 procent van de pro- duktiecapaciteit. Nu de arbeidsinspec tie niets meer voelt voor verlenging van de 'arbeidstijdverkorting' en het minis terie van economische zaken het bedrijf met wil steunen, zijn ontslagen volgens de directie onontkoombaar. Onderdirecteur W Oranje informeerde woensdag niet alleen de or. maar ook het personeel in het bedrijf. Vandaag (donderdag) krijgen de ruim 400 werk nemers een officieel schrijven van de di rectie in de bus. Notitie: meer samenwerking in opleidingen voor leraren MIDDELBURG - De samenwerking tussen de opleidingen voor onderwijs gevenden in Zeeland moet worden geïntensiveerd. Dat staat in een amb telijke notitie, die dinsdag 8 maart door de afdeling hoger onderwijs van de provinciale onderwijsraad Zeeland wordt besproken. In de notitie wordt erop gewezen, dat de vraag naar leraren in het voortgezet on derwijs gaat afnemen. Het aantal stu denten voor de vier opleidingen voor onderwijsgevenden is relatief klein en de vier instituten zouden gezamenlijk moeten bezien hoe een flexibel onder wijsaanbod kan worden gegeven. In de notitie wordt vastgesteld, dat Zee land zeker niet achterloopt als het gaat om ontwikkelingen en ervaringen met onderwijs aan culturele minderheden en volwassenen. Dat gegeven moet. zo wordt in de notitie gesteld, worden be nut. Zeeland zou een groter verzor gingsgebied dan de provincie alleen kunnen bestrijken als het gaat om op leidingen voor culturele minderheden en volwassenen. Daarvoor is samen werking van de instituten die leraren opleiden, nodig. Het veertigjarig jubileum van Middel burger Geldof wordt morgen (vrijdag) gevierd met een besloten receptie in 'De Brasserie' in Middelburg. Daarzijn de naaste collega's en uiteraard zijn echtgenote en zes kinderen bij aanwe- W. Geldof: 2080 weken klinkt heel an ders". Recreatie bood in 1981 8700 mensen werk in Zeeland MIDDELBURG - Recreatie en toe risme boden in 1981 i n Zeeland aan 8700 mensen werk. Die schatting maakt het economisch technolo gisch instituut, op basis van een onderzoek naar de toeristisch-re- creatieve bestedingen in dat jaar in Zeeland. Directe werkgelegen heid was er voor 6300 mensen (zes procent van de totale werkgele genheid) en indirect bood de re creatie-sector 2400 mensen al dan niet in part-time functies arbeid. In totaal komt dat neer op acht procent van de Zeeuwse werkgele genheid. In de sfeer van de verblijfsrecreatie werd de werkgelegenheid over 1981 geraamd op ruim 3300 mensjaren, daarvan vormen de kampeerbe- drijven de belangrijkste groep (1400 mensjaren) en samen met de zomerwoningen (bijna 1200 mens jaren) nemen ze driekwart van de werkgelegenheid in die sector voor hun rekening. In verhouding de gunstigste werkgelegenheidseffec ten constateert het ETI in de ho- tel&pensions en de zomerwonin gen. omdat „de bestedingen van deze verblijfsrecreanten relatief hoog liggen". De logiesverstrek- kende sector dient als .generator' voor de andere directe werkgele genheid De effecten op de werkge legenheid in de dagrecreatie ko men neer op 1700 mensjaren, aldus het ETI een derde deel van de tota le werkgelegenheidseffecten. Ruim 90 procent van die effecten is het gevolg van bestedingen van Zeeuwse dagrecreanten, zo heeft men vastgesteld

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 5