Reimerswaal onderzoekt kansen op scheppen werk Binnenkort afwerking Vlissingse boulevard Luchtvaartbeurs op vliegveld M-Zeeland WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PZC ONTWERP-BELEIDSNOTA GEREED Maandelijkse concerten Jasz nu in Vlissingen Een dag zonder krant ie rook zonder vuur. OOK KUNSTWERKEN KRIJGEN PLAA TS DONDERDAG 3 MAART 1983 streek KRUININGEN - Het gemeentelijk beleid van Reimerswaal gaat zich op verschillende manieren richten op behoud en bevordering van de werkgelegenheid. Zo wil de gemeente gunstige condities scheppen voor het ontstaan van nieuwe werkgelegenheid bij de particuliere bedrijven. Daarnaast zal er in het investeringsbeleid van de gemeente in toenemende mate rekening worden gehouden met de werkgelegenheid. Voorts probeert de gemeente Reimerswaal bijdragen te leveren door middel van het eigen personeels- en baanlozenbeleid. Wel vindt de gemeente enige bescheiden heid en nuchterheid op zijn plaats omdat zij op sociaal-economisch terrein slechts een beperkt instrumentarium tot haar beschikking heeft. Bovendien vloeit de werkgelegenheidsproblema- tiek voort uit een economische teruggang, waar de betrokkenen zowel landelijk als mondiaal machteloos tegenover staan. Een en ander blijkt uit de ontwerp- werkgelegenheidsnota, die de gemeen te onlangs opstelde. Het is de bedoeling dat de definitieve versie van het schrij ven omstreeks april door de Reimers- waalse gemeenteraad wordt behan deld. Voor die tijd krijgen de vakbon den, de Kamer van Koophandel en an deren de gelegenheid commentaar en aanvullingen te leveren. Per 2 januari telde Reimerswaal 354 werkloze man nen en 172 werkloze vrouwen. Met na me in de groep vrouwen was in 1982 een sterk stijgende lijn merkbaar (43,3 pro cent). Bfi de mannen was dit 8 procent. De nota heeft tot doel de mogelijkhe den en onmogelijkheden van de ge meente met betrekking tot de werkge legenheid te inventariseren. De gemeente wil voor de werving van nieuwe bedrijven jaarlijks 7000 gulden beschikbaar stellen. Onder meer wordt gedacht aan het adverteren in bepaalde economische tijdschriften. Verder be hoort aansluiting bij de Acquisitie- groep Zeeland tot de plannen Hierbij zijn al aangesloten: de gemeenten Goes. Middelburg. Temeuzen, Vlissin- gen, Zierikzee en Tholen. De groep richt zich op het in brede kring propageren voor bedrijfsvestiging in het werkge bied van de groep. De grondkosten dienen zo laag moge lijk gehouden te worden, meldt de nota. De vestiging van nieuwe bedrijven en uitbreiding van bestaande onderne- NCVB-afdeling Noord-Beveland COLIJNSPLAAT - De Nederlandse Bond van Plattelandsvropuwen, afde ling Noord-Beveland hield haar jaar vergadering in 'de Brug' te Colijnsp- laat. Tijdens deze vergadering trad de presidente, mevrouw J. J. de Koning van Langeraad af als lid van het bestuur. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mevrouw E. Dijkema- Croockewit en herkozen werd me vrouw E. I. Koster-de Koning. Me vrouw Nijssen-Schrier, de provinciaal presidente. Na de pauze vertelde me vrouw Baarveld-van Langeraad over 'Het leven in Noord-Yemen' en ver toonde hierbij ook dia's. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op 17 maart in 'de Pompweie' te Kortgene. mingen is deels afhankelijk van de be schikbaarheid van bedrijfsterreinen. De samenstellers concluderen dat er al een uitgebreid aanbod op dit gebied in Reimerswaal is, Ze achten het evenwel noodzakelijk dat er bedrijfsterreinen bij de kernen Krabbendijke en Kruinin- gen (planologisch) worden geschapen De nota vermeldt wel dat het uitgangs punt van een kostendekkende exploi tatie van de terreinen niet uit het oog mag worden verloren. Nieuw binnen het gemeentelijk appa raat is het aanwijzen van een ambte naar bedrijfscontacten. Hij zal als cen trale figuur de taak hebben de contac ten met het bedrijfsleven te onderhou den om te voorkomen dat zich aandie nende of gevestigde bedrijven van het kastje naar de muur worden gestuurd. Verder wil de gemeente gaan bemidde len bij het scheppen van zo gunstig mo gelijke condities voor de huisvesting van startende bedrijven. De samenstel lers denken ook aan een actieve ge meentelijke begeleiding van aanvra gers van vergunningen. Visserij Voor de visserij en aanverwante be drijven wordt gedacht aan een aantal concrete maatregelen zoals de aanleg van de Koningin Julianahaven in Yer- seke en het maken van een buitendijks bedrijfsterrein. Het is de bedoeling dat het laatstgenoemde terrein in prijsni veau omlaag gaat. Daaraan koppelen de samenstellers de voorwaarde dat. de gemeente op allerlei wijzen het toeris me in Reimerswaal bevorderen. Vol gens de nota biedt een uitbreiding van het 'vreemdelingenverkeer' tal van voordelen voor de werkgelegenheid. De samenstellers gaan er voorts van uit dat de gemeente eventueel kan profite ren van het werkgelegenheidsbeleid van rijk en provincie. Eén van de ken merken hiervan is het vrijmaken van geld voor het uitvoeren van openbare werken. Zo bestaan er op provinciaal EHBO wedstrijden in Sint-Annaland SINT-ANN ALAND Maandag 7 maart wordt in het 'Dorpshuis' aan de Kloosterstraat een kringwedstrijd ge houden van de Thoolse en Sint- Philiplandse EHBO-verenigingen. Met medewerking van de Lotus-groep wor den een aantal ongevallen gesimu leerd. Belangstellenden zijn welkom vanaf 20.00 uur. Eendrachtruiters Tholen houden ruiteravond OUD-VOSSEMEER 'De Eendrach truiters' in Tholen houdt de jaarlijkse fruiteravond op zaterdag 5 maart in de 'Vossenkuil' te Oud-Vossemeer. Er worden een drietal toneelstukken op gevoerd door de clubleden. Er is een uitvoering van 'Zeer geacht bruidspaar', 'P. C. de Paardepoepers ontmoet P.C. de Eendrachtruiters' en 'De prijs in bloed en ketchup'. Er is een bal na met medewerking van 'Enterpri se'. Ook nietleden zijn welkom. Aan vang 19.30 uur. Contactmiddag voor ouderen Poortvliet POORTVLIET De hervormde kerk in Poortvliet houdt woensdag 2 maart een contactmiddag voor ouderen om 14.30 uur in het verenigingslokaal 'Eben Haezer'. Ds. T. de Jong heeft de leiding. niveau plannen om geld beschikbaar te stellen voor aanpassingen van rioolstel sels in een groot aantal gemeenten. De gemeente Reimerswaal wil door te be schikken over panklare plannen alert kunnen reageren op de verschillende bijdrage-regelingen Natuurlijk zal het aanbesteden van werk - vervolgen de samenstellers - zoveel mogelijk onder lokale en regionale bedrijven geschie den. Gemeente zelf Binnen het eigen apparaat denken de samenstellers aan het in dienst nemen van jongeren op basis van een 32-urige werkweek. Ook zouden eventueel 20- uurs banen gecreëerd kunnen worden. De werkgelegenheid in het onderwijs zal waarschijnlijk teruglopen, aldus de nota. Verder lijkt liet aantal banen de komende tijd bij de gemeente sta biel te blijven. Wel is het plan zorgvul dig te bezien of het mogelijk is mensen aan te trekken voor de zogenaamde wcrkverruimende maatregelen van het rijk. Voor baanlozen wil de gemeente een in ventarisatie maken van de mogelij khe- den voor vrijwilligerswerk binnen Rei merswaal. Ook pleiten de samenstel lers voor een genuanceerder benade ring van het begrip 'concurrentiever valsing' bij het opzetten van projecten voor 'mensen zonder baan'. Het voor deel van de twijfel zou bij nieuwe pro jecten ten gunste van de baanlozen die nen te werken. Toch zullen de gesubsi dieerde activiteiten van de werklozen - menen de samenstellers - nooit mogen leiden tot het uitstoten van betaalde arbeidskrachten in het bedrijfsleven. Overigens is hun stellige mening dat een kritische beoordeling van het pro ject 'Mensen zonder baan' noodzakelijk is. Het is - zo meldt het schrij ven - op zijn plaats met de deelnemers van bepaalde projecten meer bindende afspraken te maken. Spelavond voor jeugd in Scherpenisse SCHERPENISSE Jeugdvereniging 'Scarpenesse' houdt vrijdag 4 maart een spelavond waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. Plaats van hande ling is het clubhuis aan de School straat waar om 20.00 uur wordt begon nen. HOFLEVERANCIER Lange chanel colliers in goud en zilver FA8ERY DE JONGE JUWELIERS SINOS 183* Imp Itikstuil 3D Eois GEHOORZAAL MIDDELBURG TE DUUR wordt daar dit jaar weer als vanouds gehouden. Verder zijn er het komend seizoen enkele concerten in de foyer van de schouwburg te verwachten. JASZ heeft het oog op de zaal van Pic- card laten vallen omdat daar de juiste sfeer gecreëerd kan worden voor een jazzconcert. „Jazz is entertainment", aldus JASZ-voorzitter Hans Hamelink, je moet kunnen dansen en een pilsje drinken. In een vriescel gaat dat niet." In de restaurantzaal annex dansvloer en bar is naar schatting ruimte voor zo'n 300 bezoekers. Het JASZ-bestuur verwacht hier de bezoekersaantallen VLISSINGEN - De Jazz Aktiviteiten Slichting Zeeland (JASZ)zal in de toe komst haar maandelijkse concerten in Hotel-Restaurant Piccard in Vlissin gen houden. Tot dusver gebeurde dat in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg, maar de zaalhuur en de bijko mende kosten liepen zo hoog op dat het voor JASZ niet meor was op te bren gen. Toch zullen de activiteiten niet geheel uit Middelburg verdwijnen. Het zesde Oude Stijl Jazz-festival GEMEENTE WISSENKERKE De burgemeester van Wissenkerke maakt inge volge artikel 22 van de wet op de ruimtelijke orde ning bekend dat de gemeenteraad op 28 februari 1983 heeft besloten te verklaren dat een wijziging wordt voorbereid van: a. het bestemmingsplan Wissenkerke-'Zuid- West' en b. het bestemmingsplan 'Bebouwde kom Kam perland n' Het raadsbesluit met bijbehorende kaarten ligt met ingang van 4 maart 1983 ter gemeentese cretarie ter inzage. Wissenkerke. 3 maart 1983. De burgemeester voornoemd, P. Wisse GEMEENTE Voorbereidings- besluiten bestemmings plannen 'Buitengebied' en 'Kom Ouwerkerk' De burgemeester van Duiveland maakt be kend dat de gemeen teraad in zijn vergade ring van 24 februari 1983, onder nrs. 198324 en 198325. heeft beslo ten te verklaren dat herzieningen van de bestemmingsplannen 'Buitengebied' iperce- len sectie H. nr 444 en B. nrs. 633 en 7l7i en 'Kom Ouwerkerk' (sectie D, nrs. 190, 239 en 240) worden voor bereid. zoals op de bij behorende tekenin gen worden aangege ven. Genoemde besluiten met tekeningen liggen ter gemeentesecreta rie voor een ieder ter inzage. Nieuwerkerk. 28 februari 1983 De burgemeester voornoemd Jvan Bommel Jubileum bij NAKS Sint-Maartensdij k SINT-MAARTENSDIJK Het tienja rig bestaan van de sportvereniging NAKS werd herdacht met een jubi leumfeestavond in recreatiecentrum 'Haestinge' in Sint-Maartensdijk. De oprichters H. Bocxe en B. Schotanus kregen bloemenhulde omdat dit duo destijds met een trimafdeling startte. Verder werden de dames L. v. d. Hoek en A. Weggemans in het zonnetje gezet omdat ook zij vanaf 1973 voor NAKS werkzaamheden verrichtten. Daarna speelden de onderafdelingen in een omvangrijk spelgebeuren met als inzet de NAKS-jubileumtrofee. Tot en met het laatste onderdeel bleef het een spannende aangelegenheid maar uiteindelijk kan volleyballafde- ling 'Veronica '74' zich winnaar noe men. Coach Betsy Gakeer nam de trofee in ontvangst. De feestgangers konden zich uitleven met dansmuziek van de Belgische formatie 'The Blue Nights'. Ton Sij brands speelt simultaan in Tholen THOLEN In verband met het 45-jarig bestaan houdt de Thoolse damclub 'De Eendracht' zaterdag 5 ------ maart om 14.00 uur in het gemeen- weer op het oude peil te krijgen. Dat er schapscentrum 'De Meulvliet' te Tho- ook in Vlissingen voldoende belangstel- Ien een sirnuItaan-seance tegen ex- ling is voor een jazz-evenement blijkt wereldkampioen en nieuwe wereldre- wel uit het bezoek aan enkele concerten g0rdhouder blinddammen Ton Sij- die dit seizoen in Bntanma gehouden bran(js, werden. Het eerstvolgende concert wordt zater dag in Piccard gegeven door de Lime- Sij brands zal het moeten opnemen tegen ongeveer 40 tegenstanders, waar van de helft lid is van de organiserende - r ,,j. van ue iieiiu uu iö van ue ujiiaiuociciiuc house Jazz Band, een 9-mans orkest dat verenl De andere helft ïan de muziek brengt in de traditie van de gro- te Amerikaanse orkesten uit de periode 1925-1935. Op het programma staan on- deelnemers is lid van een aantal andere bij de PZDB aangesloten - verenigin gen. Onder hen bevinden zich de der meer arrangementen van Fletcher k yan Zee,md Me Kam. Henderson, Duke Ellington en Louis T- Tmei aai, en Peter Schunselaar en de Armstrong De Limehouse Jazz Band h u, Zeeuw5e damt_p„„ Daaf bestaat utt amateur-music. uit Haar- f de Mlddelburgsp damclub. lem en Amsterdam en heeft m haar Tevens atvaardlgingen van Zie- achttienjange bestaan een goede repu- Bergen op Zoom en Goes. Ook tatie opgebouwd by de kenners en haar mt Sint Philipsland zal met muziek op vut LP s vereeuwigd Het van de tlJ volgende concert m Piccard is op 16 april pn wordt gegeven door het Zeeuw- se 'huisorkest' 'Dixie Daddies'. De aan vang van de concerten is steeds om 21.00 uur. JASZ blijft overigens ook gewoon dood gaan met de jazzavonden in 'Het koper galjoen' aan het Damplein in Middel burg. Maandelijks wordt daar gemusi ceerd door Zeeuwse muzikanten, waar bij er voor ieder gelegenheid is om actief mee te doen. Streven naar perfectie staat daar met op de voorgrond, wel het pure plezier in spontaan spelen en im proviseren, Volgens Hans Hamelink, die zelf nog maar sinds enkele jaren de klarinet en de saxofoon bespeelt, wor den in Zeeland steeds meer mensen zelf actief in de Jazz. „Dat is voor ons een enorme stimulans om op deze weg voort te gaan", vindt hij, In de afgelo pen zes jaar waarin er nu al in Zeeland jazzevenementen worden gehouden hebhpn de organisatoren veel contac ten in binnen- en buitenland opge bouwd Naast Nederlandse orkesten worden er ook geregeld bands uit Duits land, Engeland, en de Scandinavische landen gecontracteerd. 'Pasklaar' in soos de Klomp Ovezande OVEZANDE De Maastrichtse gro* Pasklaar treedt zaterdag 5 maart op Ovezande Dat gebeurt in jongerenso de Klomp, Het repertoire van de bai)« bestaat uit nummers van kort na tweede wereldoorlog uit Amerika, jj als van Bing Crosby. Rosemary Cl ooi o ey en Harry Belafonte. Bovendip speelt het gezelschap muziek uit iJV begin van de Jarten zestig. Alle nuu mers zijn in een nieuw jasje gestokfta Het concert begint om 21.00 ui{ Pasklaar bestaat uit; Ryan van dj Akker (zang), Josien Mennen (gitai* zang, melodia), Hein Smits (gita - zang), Patrick Smits (bas) en Stefi Stasse (zang, kazofoon en gitaar). Reimerswaal wil oprichting werkgroep Anjerfondscollecte B KRUININGEN Het gemeentetp stuur van Reimerswaal wil komen ttte oprichting van een werkgroep «n; behoeve van de Anjerfonds-collectk' Dit naar aanleiding van het feit djbi deze collecte niet meer via de zoijd( naamde Zeeuwse collecte verloopt. I|B< gemeentelijke werkgroep moet nu jBi collecte-organisatie overnemen. Dde vereniging op cultureel terrein in Rb merswaal zijn uitgenodigd voor et- bijeenkomst over de oprichting van» - werkgroep, dinsdag 15 maart in Ij I gemeentehuis te Kruiningen. De as*- vang is 19.30 uur. Swell en Serial jn Brogum Zierikzee ZIERIKZEE - De Zeeuwse groe# Swell en Serial treden zaterdag 5 mat op in jeugdsoos Brogum in Zierikz Het optreden begint om 21.30 uur, 1 Het beeld van de Vlissingse kunstenaar Herman Bisschop dat binnenkort een plaatsje krijgt op de Boulevard Evertsen. VLISSINGEN - Nog: deze maand wordt een begin gemaakt met de afwerking van de Vlissingse boulevard tussen de Coosje Busken- straat en het Wooldhuis. Het meest ingrijpende werk vormt daarbij de herinrichting van de aansluiting van de Coosje Bus- kenstraat op de boulevard. Tevens zal een begin worden ge maakt met de plaatsing van de kunstwerken die de gemeente Vlissingen heeft aangekocht voor dat gedeelte. De herinrichting van de Coosje Busken- geplaatst in het trottoir aan de landzy- GEMEENTE WISSENKERKE Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te ver lenen van de voorschriften van het vigerende be stemmingsplan 'Bebouwde kom Kamperland II'. De heer C A. Keim, Torenstraat 13 te Serooskerke wenst het pand Veerweg 54 te Kamperland aan te kopen en dit in de toekomst geschikt te maken als verkoopruimte voor bloemen en planten Het pand is kadastraal bekend in de gemeente Wissenkerke, sectie B. nr. 404. Het plan is in strijd met het vigerende bestem mingsplan, terwijl wel overeenstemming bestaat met de in voorbereiding zijnde wijziging van dit bestemmingsplan. Het verzoek ligt vanaf vrydav 4 maart 1983 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesecre tarie ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder legen ge noemd verzoek schriftelijk bezwaar Indienen bfi ons colleg'v Wisse ikerxe. 3 maart 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd. P. Wisse, burgemeester H. van Strien. secretaris straat bestaat uit het zodanig verleg gen van de straten dat een vloeiende overgang wordt verkregen tussen de Boulevard De Ruyter en de Boulevard Bankert. Hiermee bereikt men tevens een verbreding van het wandelgedeelte aan de zeezijde op de plaats waar de muur van Boulevard De Ruyter ein- 'digt,. Op-deze plaats worden dan óók voorbereidende werkzaamheden uitge voerd voor de plaatsing van een kunst werk. Welk kunstwerk daar komt is echter nog met bekend. Het 'eiland' van trottoir tegels bij de Coosje Busken- straat blijft gehandhaafd en wordt zelfs nog iets groter, „De herinrichting wordt zo gedaan dat we daar later, indien no dig, op relatief eenvoudige wijze een toegang tot het gangenstelsel onder de boulevard kunnen maken", aldus wet houder D. J. P. Bruinooge van onder meer cultuur. Dit onderdeel van de her inrichting zal naar schatting zes weken in beslag nemen. De Boulevard kvertsen en Boulevard Bankert worden allereerst aan de zee zijde afgewerkt, De werkzaamheden be staan hier voornamelijk uit het aan brengen van tegels. In dit gedeelte van de Vlissingse boulevard is ruimte gere serveerd voor enkele kunstwerken. Eén daarvan, het beeld van Wessel Couzijn, heeft inmiddels al een plaats gekregen bij het Wooldhuis. Wel moet aan de voet van het beeld nog een glooiing van as falt worden aangebracht. Het door de gemeente in het kader van de BKR-regeling aangekochte beeld van de Vlissingse kunstenaar Herman Bisschop krijgt volgens de wethouder een plaats tussen hotel Britannia en het Strandhotel. Dit beeld, dat een man voorstelt die de kraag van zijn jas ge bruikt als beschutting tegen de wind bij het aansteken van een sigaret, wordt de. De aard van het beeld laat niet toe dat het op een sokkel wordt- geplaatst. Een in het wegdek verzonken sokkel is aan de zeezijde met mogelijk (om de zelfde reden kwam de Nolledijk al even min in aanmerking als plaats voor het beeld), zodat uiteindelijk in overleg met de kunstenaar is gekozen voor een plek je aan de landzijde. Bellamypark Een ander beeld van Herman Bis schop, voorstellende een man in regen jas die naar de lucht kijkt, wordt bin nenkort geplaatst op het Bellamypark, tegenover de ingang van het museum. Een vier meter hoge vrouwenfiguur, net als de overige beelden van Bis schop uitgevoerd in brons, heeft nog geen definitieve bestemming. In de plannen voor de aankleding van de boulevard heeft de gemeente ruimte gereserveerd voor een object van de Vlissingse kunstenaar Jan Haas. „Maar", zegt wethouder Bruinooge, „De BKR-commissie moet zich hier over nog uitspreken en het college moet de definitieve opdracht nog verstrek ken". Het object omvat vier bakken van twee bij twee meter, waarin in brons vier verschillende wateroppervlakken zijn weergegeven. De bakken moeten een plaats krijgen aan de zeezijde, tus sen het Maritiem Instituut en de Coosje Buskenstraat. In april wordt over de aankoop beslist. Het college van b en w moet eveneens nog beslissen over de aankoop van een ontwerp van de Rotterdamse kunste naar C. Kraat, Deze was onder meer ar tistiek adviseur bij de totstandkoming van de boulevardplannen. Het kunst werk bestaat uit een 'knoop' in de bui zen van de boulevardleuning. Over het kunstwerk dat de KMS heeft aangeboden aan de gemeente Vliss gen bestaat geen zekerheid, aldus wethouder: „Dat is een half jaar den voor het laatst besproken. Gei de huidige situatie neem ik nu geen kei initiatief tot een gesprek daarovf Eind april begint de Belgische kui naar Raphael van Opstaele met herstel van het windorgel op de No| dijk. De bamboe-orgelpijpen ko) niet langer op rij, op twee meter hc roestvrijstalen pijpen te staan om nieling te voorkomen. De totale kosi van deze operatie bedragen 25.000 den. Het herstel van het windorgel: volgens wethouder Bruinooge, even de meeste van de 'werkzaamheden de boulevard, nog voor het begm het toeristenseizoen gereed zijn. ZLM Tholen vergadert in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK De ZLM- afdeling Tholen houdt dinsdag 1 maart de algemene ledenvergadering in cate 'Van Houdt' te Sint-Maartensdijk van af 19.30 uur. Er staan twee inleidingen op het programma. L. N. Bax vertelt over 'landbouwactualiteiten voor 1983' en J. Cevaal geeft adviezen omtrent 'verzekeringen' MIDDELBURG - Het vliegveld Mid den-Zeeland bij Arnemuiden vormt in het eerste weekeinde van juni het decor voor een voor Nederland unie ke luchtvaartbeurs. De luchtvaart- beurs, die de titel Aviamarkt mee krijgt, biedt belangstellenden de ge legenheid tot het exposeren, kopen en verkopen van nieuwe en gebruik te motor- en zweefvliegtuigen. Te vens is het de bedoeling om moge lijkheden te bieden voor het kopen, verkopen en ruilen van allerlei aan verwante artikelen, zoals gereed schappen, lectuur, informatiemate riaal, onderdelen en kaarten. Op dit moment onderzoekt het organise rend comité of de belangstelling van mensen in luchtvaartkringen voor het houden van een dergelijke beurs, groot genoeg is. Assistent-havenmeester J. Goed- bloed van het vliegveld Midden-Zee land heeft deze week bijna tweedui zend enquêteformulieren verspreid m Nederland. Belgie. Groot-Brittan- nie en de Bondsrepubliek De iucht- vaartpers ïr. deze landen zal binne- kort, aandacht besteden aan het ini tiatief van de heer Goedbloed. Deze organisator vernacht, dat het idee zal aanslaan. „De tot nu toe ont vangen reacties zijn zeer positief; zelfs zó bemoedigend dat de Avia markt nu al goede kans maakt om uit te groeien tot een jaarlijks terugke rend evenement", schrijft de heer Goedbloed in een brief bij het enquê teformulier, Aanleiding tot het hou den van een dergelijke beurs is het feit dat de economische teruggang ook aan luchtvaartliefhebbers niet voorby gaat. „Maar weinig lucht vaartenthousiasten hebben een ei gen vliegtuig. Veel meer wordt ge bruik gemaakt van de diensten van een luchtvaartclub. Je staat er soms versteld van wat deze mensen er alle maal voor over moeten hebben om hun hobby vol te kunnen houden" luidde ir. grote lijnen het betoog var dc heer Goedbloed. Geen subsidie Bij zijn plan heeft hij de volle mede werking gekregen van het bestuur van de Stichting Vliegveld Midden- Zeeland. Fianciële hulp hoeft hij echter uit die hoek niet te verwach ten. Zoals gemeld heeft het stich tingsbestuur nog onlangs een aan vullende subsidie toegezegd gekre gen van het provinciebestuur. „Nee, het is echt de bedoeling dat de Avia markt zichzelf zal kunnen bedrui pen", aldus organisator Goedbloed. Hij wees er overigens op dat de pre- ciese datum van de luchtvaartbeurs nog niet geheel vaststaat. „We stre ven naar 3. 4 en 5 juni, maar als de meeste potentiele deelnemers een voorkeur voor eind mei uitspreken, dan houden we daar rekening mee". Bestuurswisseling bij NCVB Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE - De NCVB deling Hoedekenskerke hield een eenkomst in de consistorie van de I vormde kerk. Presidente mevrouw Dam-Doeselaar trad af en werd op volgd door mevrouw I. van der Ree Vrouwenvereniging in Goes bijeen GOES - De vrouwenvereniging 'Am rita' in Goes hield in de Goese Bet! kerk een vrouwenontmoetingsd Voor deze bijeenkomst bestond veel langstelling Peter Geene uit. Erme verzorgde in de ochtenduren eei beeld, getiteld: 'De schepping', 's M dags voerden de dames van de koi inn het toneelstuk 'Kapitein Marie' HSV De Bevelanden hield viswedstrijd 'S-GRA VENPOLDER HSV De BE landen hield een viswedstrijd in Bonepolder te 's-Gravenpolder. Er ren 45 deelnemers. De uitslag senioren: 1 C v. Luyek. 2 H den Bosch: 3. Mevr Goedheer; 4. M Ga heer; 5. M. v. Luyek Junioren: 1. P. Stoki D. Goedheer. De volgende wedstrijd wordt gehoui OP zondag 27 maart van 13.30 uur 16,30 uur in de Bonepolder te Gravenpolder. NCVB 's-GravenpoId De NCVB afdeling 's-Gravenpol hield de jaarvergadering in 'Ons Dor leven'. Deze avond werd door eii leden verzorgd, met de film Gravenpolder 1964, spel en deklaii tie. De volgende bijeenkomst is donderdag 31 maart. Deze zal in teken staan van Goede Vrijdag Pasen. Hengelwedstrijd KRABBENDIJKE De waterspl vereniging 'Reimerswaal' hield hs eerste hengelwedstrijd voor het cl kampioenschap van dit seizoen, wedstrijd werd met 55 deelnetW gehouden in de Westerschelde Waarden. De voornaamste uitslagen waren: 1 Huybregts; 2. W, Bijl; 3. C. v Noord 4. C. Galis; 5. P. v. Noorden. Steeds verder bij eer in Hoedekenskerke HOEDEKENSKERKE - De reisvert ging 'Steeds Verder' uit Hoedekensl ke kwam bijeen in een jaarlij algemene ledenvergadering. De va dering werd gehouden in het ver gtngsgebouw de Griend in Hoedeki kerke. De belangrijkste agendapui: waren reisbespreking en financB^ Vrijdag 17 juni zal een reis genia; worden naar de Veluwe en dcFlevr»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 38