Nieuwe offerte LAB voor herinrichtingswerken Sluis E Nieuwbouwplan van instituut geestelijke gezondheidszorg 4) C C 'Haags Twaalftal'in Hulst 'Ribbels' Bellamypark Terneuzen worden waarschijnlijk verwijderd ~~iir Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC/streek Tp° NU RUIM 160.000 GULDEN LAGER NA ACTIE VAN BUURTBEWONERS Üitlaatservice! BEKENDMAKING DONDERDAG 3 MAART 1983 SLUIS - Leenhouts aannemingsbedrijf (LAB) heeft woensdagmorgen een nieuwe offerte inge diend voor de herinrichtingswerken in Sluis die bijna 160.000 gulden lager ligt dan bij de eerste prijsopgave op 18 februari. Het Sluisse aannemingsbedrijf zal de herinrichting van het winkel centrum nu uitvoeren voor 1.325.000 gulden. Het gevaar dat het LAB de miljoenenorder alsnog zal mislopen is daarmee van de baan. De gemeenteraad zal naar alle waarschijnlijkheid woensdag 9 maart in een extra vergadering het LAB als uitvoerder aanwijzen. stichting HWS, die samen met de ge meente officiële opdrachtgever is, met de buiten medeweten van het college opgevraagde begroting van Van Noor- denne boven tafel. Deze als toetsbegro- De raad werd gisteravond, na een week vol geruchten, over de hele gang van zaken door het college op de hoogte ge bracht. De nieuwe offerte van het LAB is het gevolg van een door de stichting herinrichting winkelcentrum Sluis (HWS) opgevraagde toetsbegroting van het Axelse bedrijf Van Noordenne, die zijn prijs op 1 310.000 gulden stelde en Zeldenrustcollege in Terneuzen protesteert tegen bezuinigingen TERNEUZEN Het Zeldenrustcolle ge in Terneuzen belegt maandag twee protestbijeenkomsten tegen de bezui nigingsmaatregelen van onderwijsmi nister Deetman. Om 13.15 uur praten de leerlingen over de kortingen en de gevolgen daarvan. Die bijeenkomst moet uitmonden in daarmee bijna twee ton onder de eerste prijsopgave van het LAB dook. Met de goedkopere prijsopgave van Leenhouts is de gemeente Sluis uit een lastig par ket bevrijd. De problemen begonnen op 18 februari, de dag van de officiële aanbesteding van het herinrichtingsplan. Het college had daarvoor volgens een raadsbesluit van vorig jaar, vier West-Zeeuws- Vlaamse aannemers uitgenodigd. Het LAB rolde zoals bekend met 1.483.000 gulden als goedkoopste uit de bus. Na de officiële aanbesteding kwam de een motie B en w Oostburg: meer grond voor minder geld in bestemmingsplannen OOSTBURG - Het college van b en w van Oostburg bestudeert momenteel de mogelijkheden om in het vervolg de de minister. In de, grond in de bestemmingsplannen goedkoper en aantrekkelijker te ma ken. In de commissie planologie werd woensdagmorgen al even over de voor nemens van het college gediscus sieerd. Toen bleek dat er nog geen afge rond voorstel was. De bedoeling is volgens burgemeester Spijkerboer om de particuliere kopers meer grond voor minder geld aan te bie den. Dit moet worden verwezenlijkt door minder grond voor de straten en plantsoenen beschikbaar te houden. De gemeente zou door de inkrimping van die publieke ruimten kunnen be zuinigen, waardoor de grond goedkoper kan worden aangeboden. Het college zal deze maand de juridische en beleids- technische aspecten nader bestuderen. Volgende maand zal de commissie pla nologie zich weer over het plan buigen. ting bestempelde opgave was één dag voor de officiële aanbesteding bij HWS binnen gekomen, en werd toen bij een notaris in depot gelegd. J. Bogaard, voorzitter van HWS, ver klaarde woensdagavond de handelwij ze van de stichting als een louter indek ken tegen de achterban. „We hebben op advies van de architect een prijs ge vraagd van een aannemer in den lande, om een onafhankelijke concurrerende prijs op tafel te krijgen. We hadden ge rekend op een verschil van 70 a 80.000 gulden, maar toen we het werkelijke verschil zagen schrokken we ons rot. Om zo'n bedrag konden we niet heen", aldus Bogaard. Reactie De eerste reactie van b en w was dat de ondergeschoven prijs niet ter zake deed. Hét college had immers volgens het raadsbesluit gehandeld door zich tot de West-Zeeuws-Vlaamse aanne mers te beperken. De dienst aanvullen de civiel technische werken (DACW) die over de rijkssubsidie-verlening van 50 procent beslist, was van mening dat men wel degelijk aan het bedrag van de alternatieve offerte gebonden was. Daarmee werd duidelijk dat het LAB, wilde het de order behouden, zijn prijs moest laten zakken. Vorige week vrijdag heeft het college met Leen houts over de precaire situatie over legd. Het resultaat is de nieuwe, lagere offerte. Directeur Leenhouts deelde mee dat er nu een werkschema is inge diend dat in een veel korter werkplan voorziet. Volgens het nieuwe rooster zullen de werken nog voor het eind van dit jaar zijn afgerond. De eerste plan ning was drie a vier maanden later. Burgemeester Asselbergs zei dat hij het gesprek met het LAB als een morele verplichting tegenover de raad en ook het college zag, Gisteren bleek al dat DACW met de nieuwe begroting ak koord ging. Volgens de burgemeester heeft de oplossing van de zaak vele, vooral juridische hoofdbrekens gekost, omdat het in feite een unieke situatie betrof. Het komt nooit voor dat een aanbestedinggelijktijdig door een par ticuliere en een gemeentelijke overheid wordt gedaan De oplossing is zo werd gezegd, naar volle tevredenheid van al le betrokkenen. De gemeentelijke bij drage komt door de lagere uitvoerings kosten en het verder zakken van de ren te uit op ,65.000 gulden per jaar, ruim 20.000 gulden lager dan twee maanden geleden nog werd gedacht. De jaarlijkse baatbelasting komt voor de winkeliers op 43,55 gulden in plaats van de geplan de 55,00 gulden per strekkende meter. avonduren (aanvang 20.00 uur) wordt aan de ouders informatie verstrekt over de manier van bezuinigingen, de gevolgen en de vraag of de kortingen ook anders doorgevoerd kunnen wor den Oostburgse competitie recreatief volleybal OOSTBURG - Met nog één wedstrijd dag voor de boeg is het team de Aarden- burse Kikkers vrijwel zeker van een eer ste plaats in de recreatieve volleybal competitie in Oostburg. In de wedstrijd tegen NMB moesten de Aardenburgers een punt afstaan, maar ze blijven leider met drie punten voorsprong op KWL dat eveneens verrassend een set verloor aan De Kombuis. Het Vrije van Sluis verloor van de Kaaispugers met 2-1. Uitslagen: Fysiotherapie Oostburg-YVC he ren 1-2; YVC dames-Rozenoord 0-3; Amro Sluis-VCG 3-0. De stand: Kikkers 11-29; KWL 11-26; Amro Oostburg 11-24; Kaaispugers 11- 24; Het Vrije van Sluis 11-18; Amro Sluis 11- 17; Rozenoord 11-17; YVC heren 12-17. Fysio therapie 11-14; NMB 11-14; De Kombuis 11-7; VCG 11-7; YVC dames 11-2, Het programma dinsdag lo maart: 21.00 uur Amro Sluis-Het Vrije van Sluis; Kaaispugers- YVC dames, Rozenoord-Kikkers; 22.00 uur NMB-De Kombuis; KWL-Amro Oostburg: Fyslotherapie-VCG. •Jeugdcircus Hulst treedt op in Hoek HOEK Zaterdagmiddag 5 maart zal het jeugdcircus 'Reinardi' uit Hulst een optreden verzorgen voor de kinde ren van Hoek. Het jeugdcircus komt op uitnodiging van de sportvereniging 'V en K' ter gelegenheid van het jaarlijkse jeugdfeest van de vereni ging. Het optreden vindt plaats in de grote zaal van het buurthuis 'De Hoekse Rakkers' in Hoek van 14.00 uur tot 16.00 uur. De verschillen programma onderdelen worden aan elkaar gepraat door de clown 'Harlekino'. Alle kinde ren van 3 tot 12 jaar zijn van harte gen maqUette van het nieuwe kantoor voor het RIAGG in Terneuzen welkom. Vastenactie in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - De werkgroep 'Kerk en Samenleving' heeft in het ka der van de vastenactie '83 voor Sint- Jansteen een programma samenge steld. Zaterdag en zondag staan alle eucharistievieringen in de rooms-ka- tholieke kerk in Sint-Jansteen in het teken van de vastenactie. Pater Mang- nus zal daarbij vertellen over zijn mis siewerk in Tanzania. In de periode van 7 tot en met 11 maart zoeken alle kinderen sponsors voor een wandeltocht, die zondag 13 maart na de hoogmis om 11.00 uur op het program ma staat. Aan die wandeltocht, die een lengte heeft van ongeveer negen kilo meter, kan iedereen deelnemen. Op 25 maart worden de vastenactiezakjes in Sint-Jansteen weer huis-aan-huis ver spreid. Op 26 maart worden die tussen 10.00 en 12.00 uur weer opgehaald. Handicaptoernooi bowling Cadzand CADZAND De Bowlingbond Cad zand hield de voorrondes van een handi captoernooi, de AMF Gold Cup. De voorronde worden in het hele land afge nomen. De winnaars bij de heren en bij de dames maken in april, respectievelijk in Eindhoven en in Deventer, uit wie de Nederlandse winnaars worden. Deze spelen dan in Malta de Europese finale. Uitslag bij de dames 1 Wilma Reinkemeijer, 2 Briena Dees. Heren. 1 Johan de Groot, 2 Wil Reinkemeijer, 3 Almé Fierens. KluchtAardenbursge plattelandsjongeren AARDENBURG - De toneelclub van de katholieke plattelandsjongeren iKPJ) afdeling West-Zeeuwsch-Vlaan- deren speelt zaterdag 'Hoogheid, uw kameel staat voor', een klucht in drie bedrijven van Max Andrea. De opvoering is zaterdag in hotel 'De Rode Leeuw' te Aardenburg. De voor- stelling begint om acht uur GESLAAGD BREDA - Aan de modevakschool EN- SAID in Breda .-..aagde voor het exa- men coupeuse mevrouw Hamissse uit Hoofdplaat. Fietser gewond bij botsing Sas van Gent SAS VAN GENT - Een wielrijder is woensdagmorgen omstreeks acht uur gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Westdam en de Poel straat in Sas van Gent. De fietser A. F. D. uit Sas van Gent kreeg, rijdende over de Westdam, op de kruising geen voor rang van de uit de Poelstraat komende auto, bestuurd door H. S uit Sas van Gent. Bij de botsing liep D. een hoofd wond op en klaagde over pijn in de rug. Hij werd ter observatie overgebracht naar het ziekenhuis in Sluiskil. Bij de aanrijding werd de fiets vernield, de au to liep enige schade op. HULST - 'Haags Twaalftal' is de titel van een tentoon stelling die van vrijdag 4 maart tot 5 april is te zien bij galerie Van Geyt in de Steenstraat in Hulst. De twaalf kunstenaars, die daar exposeren schijnen zo op het eer ste gezicht weinig met elkaar te maken te hebben. Maar schijn bedriegt. Ze waren namelijk vrijwel allen leer lingen van de Haagse Koninklijke Academie voor Beel dende Kunsten. Het is de bindende factor, die in het meeste werk aanwezig is. Kunstenaars kunnen hun af komst kennelijk moeilijk verbergen, waardoor scholen met een bepaald gezicht ontstaan. De nieuwe Haagse groep kenmerkt zich door een heldere solide vormtaal, die zijn wortels heeft in de realiteit, en een subtiel, beheerst kleurgebruik. Deze aspecten zijn in al het werk, dat in Galerie Van Geyt te zien is, in meer of aanwezig. De verschillen zitten 'm dan ook meer in de verscheiden heid aan materiaalkeuze. Zo zijn er grafici, aquarellisten, [e k er wordt geschilderd met olieverf en tempera en de stem- [nis peltechniek wordt gehanteerd. Bovendien kan men op Lp de tentoonstelling keramisch werk zien. peri De deelnemers zijn Gretha Aerts, Wim Beuning, Lux klei Buurman, Han van Hagen, Theo Hoogewerf, Geerteke feev van der Kallen. Simon Koene, Lia van Rhijn, Ad Kroese, hci< Arnold Niessen, Toon Odijk en Ab van Overdam. De fler. expositie wordt morgen, vrijdag, geopend om 20.15 uur De met een informele bijeenkomst. De openingstijden van cite galerie Van Geyt zijn op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur [ie en van 14.00 tot 18.00 uur. zaterdagen van 9.00 tot 12 00 ped uur en van 14.00 tot 17.00 uur, zondagen van 14.00 tot Ir o 17.00 uur. Op dinsdagen is de galerie gesloten. hVe pog Keramiekvan Lia van Rhijn. ONDERDEEL PROJECT IN TERNEUZEN TERNEUZEN - Het Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid in Terneuzen gaat op korte termijn nieuwbouw plegen. Volgens een ont werp van het Terneuzense architecten bureau Gruisen wordt op het terrein tussen de Markt en de Zandstraat (de plaats waar vroeger de molen stond) een nieuw kantoor met drie verdiepin gen gebouwd. Het gebouw gaat deel uitmaken van een kleinschalig project met voorts een postkantoor, winkels en woningen. Dat alles wordt gesi tueerd rond een pleintje. Met de nieuwbouw van het Instituut (dat overigens sinds begin dit jaar de nieuwe naam Regionale Instelling voor de Ambulante Geestelijke Gezond heidszorg of kortweg RIAGG heeft ge kregen) is een bedrag gemoeid van 1.7 miljoen gulden. Het Instituut wil het kantoor begin volgend jaar al betrek ken. Directeur Frans de Boer van RIAGG-Zeeland: „We hebben nogal haast in verband met een mogeüjke bouwstop van het ministerie van volks gezondheid". De bouw wordt vandaag (donderdag) aanbesteed. In Terneuzen is de RIAGG sinds het begin van de jaren zeventig gehuisvest boven het kantoor van de Slavenburg's uank in de De Jongestraat. Maar daat wordt nu alweer sinds enkele jaren ge kampt met een chronisch ruimtege brek - de hulpverlening verdubbelde in de afgelopen tien jaar - terwijl de staf die huisvesting voor een instelling voor psycho-sociale hulpverlening minder geschikt acht. 'Het instituut, verdient TOCIKMIC een centrale plaats in de samenleving, vergelijkbaar met bij voorbeeld een bi bliotheek'. psychologen, vier maatschappelijk werkers, vier sociaal-psychiatrisch ver pleegkundigen, een arts en een spelthe- rapeut) een optimale hulpverlening kan bieden. grootst. De hulpverlening van het msi tuut is er vooral op gericht de hulpvrf ger in de eigen omgeving te behandeld via gesprekken. Tafelvoetbal in Zuidzande De nieuwbouw voorziet in die wensen. Een ruim gebouw met groeps-, gezins-, individuele- en speltherapieruimtes, waar de staf (twee psychiaters, twee De vraag naar die hulpverlening is ove rigens de afgelopen jaren drastisch toe genomen. Het instituut krijgt per jaar ongeveer 600 nieuwe aanmeldingen, met name uit de groep van 25 tot 40- jarigen. Daarbij is ook de aanvraag uit de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone het ZUIDZANDE Zaterdag 5 maafo houdt de sportvereniging Zuidzande tL felvoetbalwedstrijden voor de jeugd de zaal van Hotel de Rode Leeuw Ma kan zich voor deze wedstrijden inschiï ven vanaf 13.00 uur. Het startsein worr gegeven om 13 30 uur TERNEUZEN - De beruchte 'ribbels' op het wegdek in de Bellamystraat in Terneuzen worden hoogstwaarschijn lijk verwijderd. De buurtbewoners hebben b en w van Terneuzen laten we ten dat dat de enige afdoende oplos sing is om de vele klachten over geluid soverlast te voorkomen. De 'ribbels' werden twee jaar geleden aangebracht om de verkeersveiligheid op de Bella mystraat te verhogen. Sindsdien voer de de buurt actie om de maatregel weer ongedaan te maken. Een delegatie van de buurt had op 20 januari een onderhoud met b en w. waarbij het college toezegde de 'ribbels' te zullen verwijderen als de buurt dat wenste. Het actiecomité raadpleegde daarop de achterban en de meerder heid daarvan stemde voor verwijde ring. De buurt heeft dat nu aan b en w laten weten. Maar daarnaast wil de Bellamystraat ook dat een deel van de straat nabij het kruispunt Frederik van Eedenstraat voor snelverkeer wordt afgesloten. Daarnaast acht men het van groot be lang dat er een voetgangersoversteek plaats wordt aangelegd bij de Opstan- dingskerk. Met name daar is veel (lang zaam) verkeer in verband met de aan wezigheid in de directe omgeving van het winkelcentrum Zuidpolder. Het ac tiecomité verwacht overigens dat b en w niet op die laatste suggesties zullen ingaan. De omstreden 'ribbels' in de Terneuzense Ballamystraat. Clubkampioenschappen 'De Kombuis' Oostburg OOSTBURG - D<: Breskense omni- sportvereriiging 'De Kombuis', afdeling badminton, houdt zaterdag de eerste ronde van de clubkampioenschappen ikampioenschappen worden ge speeld in sporthal 'De Veerhoek' in Oostburg, van half negen tot vijf uur De leden gaan gezamenlijk naar Oost burg. Om acht uur 's morgens is het vertrek bij de Amro-bank aan de Dorps straat in Breskens. Grandioos assortiment uitlaten uitsluitend originele uitlaten snelle en vakkundige montage voordelig 1 jaar garantie Enige en algemene kennisgeving Tot onze diepe droefheid is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve dochter en zusje LUTHMILA RAMMELOO op de jeugdige leeftijd van 13 jaar. Philippine: L. Rammeloo M. Rammeloo-Leonora Angela Esmiralda 1 maar ft 1983. Kokhaan 17,4553 CB Philippine De uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op vrijdag 4 maart a.s. om 10.00 uur in de Parochiekerk te Philippine. Samenkomst aan de kerk. Stichting ter bevordering van de Jeugdtandverzorging in Zeeuwsch- Vlaanderen Aan belangstellenden, Hiermede berichten wij u, dat de eerstvolgende openbare bestuurs vergadering zal plaatsvinden op vrij dag 4 maart a.s. in het kantoor van het ziekenfonds, Oostelijk Bolwerk 1 te Terneuzen, aanvang 17.00 uur. Het bestuur gemeente garderobewerk- Gedurende het zwemseizoen 1983 kunnen in de gemeentelijke openluchtzwembaden wor den geplaatst: a. zweminstructeurs (-trices)/ toezlchthaiiilers (-sters); b. hulpbadmeesters(-essen) c. medewerklstlers voor sehoonmaak- zaamheden; d. medewerklstlers voor de kassa, Geboden wordt een aantrekkelijk salaris en gunstige arbeidsvoorwaarden. Eventuele na dere inlichtingen te verkrijgen bij de sector sport- en recreatiezaken van de afdeling onder wijs c.a., tel. 01150-17980, tst. no.s 147 en 148. Sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan burgemeester en wethouders van de gemeente Terneuzen. EEK gemeente Hinderwet Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen, overeenkomstig het bepaalde in de arti kelen 12 en 29, eerste lid, van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne, ter openbare kennis dat op 4 resp. 9 februari 1983 bij hen aanvragen zijn ingekomen om een vergunning ingevolge de hinderwet van- a. de heer A. G. P. van de Jeugt, Reuzenhoek 54 te Zaamslag, voor het oprichten en in werking hebben van een machinale houtbewerkingsin richting op het perceel plaatselijk bekend Schuttershofweg 20 te Terneuzen; b. de heer L. Dees, Oude Zeedijk 39 te Zaamslag, voor het uitbreiden en wijzigen van een land bouwbedrijf met een propaangastank met een inhoud van 2800 liter op het perceel plaatselijk bekend Oude Zeedijk 39 te Zaamslag. Zij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder het stellen van voorwaarden ter voorko ming of beperking van gevaar, schade of hinder voor de omgeving. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en an dere terzake zijnde stukken liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken en wel tot 3 april 1983 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en elke donderdag van 19.00 tot 22.00 uur. Degenen die de stukken wensen in te zien op don derdagavond van 19.00 tot 22.00 uur worden ver zocht daarvan vooraf mededeling te doen (tel. 01150-17980, toestel 123). Desgewenst kan tijdens de kantooruren een mon delinge toelichting op de stukken worden verkre gen. Gedurende één maand vanaf heden kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden inge diend. Degenen die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht (tel. 01150-17980, toestel 123), wordt tot 3 april 1983 voorts de gele genheid gegeven om mondeling bezwaren in te brengen en over de aanvragen van gedachten te wisselen met het bevoegd gezag, de aanvragers en eventuele overige aanwezigen. De aandacht wordt er tenslotte op gevestigd, dat alleen degenen die bezwaren hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en de belangheb benden. die aantonen dat zij daartoe redelijker wijs niet in staat zijn geweest, naar aanleiding van de beschikkingen beroep kunnen instellen bij de itroon. Terneuzen, 3 maart 1983. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, A. J. van Pagee, secretaris C. Ockeloen, burgemeester OE3E ferm Siert) 3anS Ptnn tree] ?ond EUssi Terne üeri) ians' Feme tree) Iruln Trijd Hans Wemi jjreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 36