EG-prijsontwikkeling baart grote zorgen Terneuzenaar De Vos uit woningbouwbestuur Oostburgse garagehouders bang voor overlast van vuiloverslag LHNO-school Prinses Marijke in Schoondijke hield open dag Wissel Zeeuws- Vlaanderen IR LUTEIJN IN KLOOSTERZANDE PZC/ streek 'Stop Borssele' protesteert tegen ontslag van activiste Leerlingen van de school voor LHNO bezig met het bakken van poffertjes voor de bezoekers van de open dag SCHOONDIJKE - De school voor lager huishoud- en nijverheidsonderwijs (LHNO) 'Prinses Marijke' in Schoondijke hield woensdag haar jaarlijkse open dag. In de morgenuren woonden een kleine honderd zes- deklassers. sommigen vergezeld van hun ouders, proef lessen bij. Deze lessen duurden elk twintig minuten. De vakken die werden behandeld waren: huishoudkunde, wiskunde, verkooppraktijk, gezondheidkunde. Engels en studie lessen. Van twpp tnt v»*»r middags en van zeven tot negen uur 's avonds konden toekomstige leerlingen en andere belangstellenden de school bezichtigen. Over alle vak ken die op de school worden gegeven was informatie beschikbaar. In de keuken bakten leerlingen poffertjes voor de bezoekers. In de kantine was een tentoonstelling ingericht door het arbeidsbureau. Verder was mevrouw Kerkaert vanhet leerlingwezen aanwezig om allerhande vragen te beantwoorden. De belangstelling voor de open dag was goed. DONDERDAG 3 MAART 1983 w vn ^oas KLOOSTERZANDE - Ir D. Luteijn, voorzitter van de Koninklij- ii°sS ke Nederlandse Land- en Tuinbouwcentrale (KNLC) ziet met Hf grote zorg de prijsontwikkeling in de landbouw en veeteelt bin- ca- nen de EG tegemoet. Hij signaleerde dat in de EG-voorstellen met name de graanprijzen flink worden gedrukt. „En dat is een zeer slechte zaak voor Nederland", zei hij woensdagavond. Lu- m teijn sprak tijdens de vergadering van de kring Hulst van de Zuidelijke Landbouwmaatschappij in 'De Reizende Man' in w Kloosterzande. hj' Die lage prijsvoorstellen zijn volgens de vef KNLC-voorzitter niet alleen funest 3 o voor de akkerbouw, maar ook voor de :5z veehouderij. „Als je graan minder ren- >50 dabei maakt, dan is de kans niet gering 3 o dat gemengde bedrijven omschakelen 1 31 naar de veeteelt". Streven naar eenzelf- ■fj? de graanprijs als in Amerika is niet de juiste weg, vindt Luteijn. „Dan is het :r. vergroten van de bedrijven tot gemid- )L- deld twee- tot driehonderd hectare no- nr dig. Anders is die prijs niet haalbaar. Ik denk dat het voor Europa beter is dat we het kleinschaliger houden. Zo kun nen meer mensen een boterham verdie nen". Luteijn verwacht dat binnen en kele weken in Brussel beslissingen ge nomen zullen worden met betrekking tot nieuwe prijzen. Luteijn verwacht er niet al te veel van. Hij vermoedt dat verschillende prijzen lager zullen uit- in 13 iriaart geopend van 10-17 uur en 19-22 uur zaleiöag en zondag van 10-17 uur toegangsprijs 111,- per persoon kinderen lol 14 jaar en houders van PAS 6517.- amsterdam rai Trein-Toegang-bilietlen bij NS-stations vallen dan in de voorstellen. „Als we voor de melk de prijs krijgen, die is voorgesteld, mogen we al heel blij zijn", zei hij. Luteijn toonde zich verder niet erg op getogen over de toetreding van Sparye en Portugal tot de EG. De KNLC-voor- zitter vreest dat daardoor de EG te groot en daardoor moeilijk bestuurbaar wordt. „Bovendien zijn er grote ver schillen in werkwijzen van de boeren in de verschillende landen en ik denk dat het niet mogelijk is daar een centraal beleid voor te voeren". Goede richting Luteijn ging ook nog in op de economi sche situatie in Nederland. Hij meende dat de regering moet oppassen dat zij niet bezuinigt, daar waar de land- en tuinbouw en industrie eigenlijk gesti muleerd zouden moeten worden. „Maar", zo zei hij, „het kabinet Lubbers zit in de goede richting". Voor de land en tuinbouw is het van belang dat er een lastenverlichting komt. Luteijn denkt daarbij aan het optreden van de zelfstandigenaftrek ("het moet moge lijk zyn die te verdubbelen") en het flink verhogen van WIR-premies. Bezuini gingen zijn volgens de KNLC-voorzitter best mogelijk op het gebied van de wet geving: „Past het eigenlijk nog wel in deze tijd om elke vierkante meter grond in te passen in een bestemmingsplan Buitengebied". Over de hinderwet zei hij: „De hinder wet moet, maar ik krijg de indruk, dat de wet op dit moment wat hinderlijk voor de boeren wordt". Vogelvrienden Axel houdt vogelbeurs AXEL De vogelvereniging 'Zeeuws- Vlaamse Vogelvrienden' houdt zater dag, 5 maart een vogelbeurs in het cultureel centrum De Halle te Axel. Op deze beurs kunnen vogels worden verkocht en aangekocht. Alle vogellief hebbers zijn van harte welkom vanaf 10.00 uur. Ir D. Luteijn MIDDELBURG - De actiegroep 'Stop Borssele' is verontwaardigd over het ontslag van jeugdwerkadviseuse Addy van de Bosse,*die werkzaam is bij de Middelburgse Christelijke Jeugdorga- nen (MCJO). Het bestuur van deze or ganisatie wil zoals bekend mevrouw Van de Bosse ontslaan, omdat haar deelname aan 'Stop Borssele' zijn weerslag vindt in de werkverhoudin gen binnen het MCJO. „Wij vinden het hoogst twijfelachtig dat mensen, die zich inzetten voor een betere samenleving, met de dreiging van ontslag worden geïntimideerd", schrijft 'Stop Borssele' aan het MCJO- bestuur. De actiegroep gaat verder met: „Vooral, omdat 'Stop Borssele' een actiegroep is, die zich ten doel stelt op een geweldloze manier de bevolking bewust te maken van de gevaren van kernenergie door middel van informa tie en acties. Wij eisen daarom onmid dellijke stopzetting van Addy's ont slagprocedure en wij verwachten dat U haar voor deze onjuiste behandeling op korte termijn uw verontschuldigingen zult aanbieden", zo besluit de actie groep haar verklaring. Deltavlieger (55) overleden na fatale sprong van Jaarvergadering zwemvereniging BRESKENS - De zwemvereniging Scheldestroom uit Breskens houdt vanavond, donderdag, haar algemene ledenvergadering in zaal 'De Uit komst'. Op de agenda staat onder meer de uitreiking van de Bonnewell-trofee en bestuursverkiezingen. A. Hertogh en A. van Haneghem zijn herkiesbaar, terwijl J. Erasmus aftreedt. Als plaats vervanger draagt het bestuur P. Corne lls voor. De vergadering begint om_half acht. Directie lichtte ondernemingsraad in over ontslagen bij Cokesfabriek TERNEUZEN - De directie van de co kesfabriek in Sluiskil heeft woensdag ochtend de ondernemingsraad van het bedrijf ingelicht over de plannen om 69 van de 435 werknemers te ontslaan. Het collectief ontslag is een gevolg van de crisis in de staalindustrie. Van avond (donderdag) legt districtsbe stuurder Wil Waumans van de Indus triebond FNV de ontstane situatie voor aan zijn leden. Voor vrijdag is een tweede bijeenkomst belegd. De cokesfabriek haalde de lagtste maanden slechts 60 procent van de pro- duktiecapaciteit. Nu de arbeidsinspec tie niets meer voelt voor verlenging van de 'arbeidstijdverkorting' en het minis terie van economische zaken het bedrijf niet wil steunen, zyn ontslagen volgens de directie onontkoombaar. Onderdirecteur W. Oranje informeerde woensdag niet alleen de or, maar ook het personeel in het bedrijf. Vandaag (donderdag) krijgen de ruim 400 werk nemers een officieel schrijven van de di rectie in de bus. KOUDEKERKE 't Karrewiel, 22.30 uur: optreden Lee Towers. MIDDELBURG Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa. TERNEUZEN Julianaziekenhuis, 20.15-22.15 uur: uitzending radio Julia na. VLISSINGEN Bethesda-St.- Josephziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzen ding Rawa. FILMVOORSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Clnem'Actueel I, 20 uur: Annie, a.l. Clnem'Actueel H, 20 uur: Poldergeist, 12 jr. Clnem'Actueel Hl, 20 uur: E. T., ai. GOES Grand, 20 uur: Annie, a.l. HULST De koning van Engeland, 20 uur: Annie, a.l.; 20 uur: De zwarte ruiter, a.l.; 20 uur: Veel liefs uit Moskou, a.l.; 20 uur: Love hotel, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Annie, al; 20 uur: De zwarte ruiter, a.L Zuldlandtheater, 20 uur: Francisca ('t Kiekkot). VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.; Alhambra n, 20 uur: Poldergeist, 16 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL Kindergalerij Bellemans, 10- 18 uur: Illustraties uit kinderboeken van Joop Bertram (fm 8/3). BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur Werken George Mine (fm 18/4). BRUINISSE Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. DOMBURG Biologisch museum, 10-17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES Museum, 10-12 en 13.30-17 uur, Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-17.30 uur, Werken Peter Rosier (fm 10/3). Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur Diverse ambachten en exposities. Zeeuws Museum, 10-17 uur: Werken Marinus van Dijke (fm 22/3). St-Janstraat 41, 14-17 uur: Touwplas- tleken van Anneke Ruimschotel. Vllssingsestraat 14, 14-19 uur: Werken Ellen Flink-Van Hemert. TERNEUZEN Hal Stadhuis: Werken Peter de Rijcke (fm 16/3). VLISSINGEN Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur, 'Zicht op schrift', de geschiedenis van het schrift en boek drukkunst (fm 16/4) Zaal 'Bellamy 19'. 10-12.30 en 13.30-17 uur. 'Indianen', gouaches/collages van Jef Diederen (fm 18/3). Gevangentoren, vanaf 17 uur: Werken Wilfried van den Boom (fm 4/4). Galerie Marquis, 13.10-17.30 uur: Werken Jeroen Henneman (fm 6/3). Reptielenzoo 'Iguna', 14-17.30 uur: Ex positie levende reptielen, amfibieën en insekten. Bibliotheek, 10-21 uur, 'De kunst van het moederschap' (fm 12/3). YERSEKE Atelier Dam Twee. 10-18 uur: Schaal- en schelpdieren en werken diverse kunstenaars. UZENDIJKE lMuseum, 10-12 en 13.30-17 uur, 'Stamboomonderzoek'. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milleuklachteni Zeeuw sch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- 15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting "Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, teL 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur. duin Zoutelande ROTTERDAM - De 55-jarige deltavlie ger August van Camp uit het Belgische Mortsel is woensdagmiddag in het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam overleden aan de verwondingen die hij zondagmiddag opliep bij een fatale sprong met zijn hangglider van een duin in Zoutelande. De man liep onder meer een ruggewervelfractuur op. De Belg wilde zondag met zijn hanggli der van een 42 meter hoge duin naby de Botterbar in Zoutelande afspringen maar bleef met een punt van een vleu gel achter de duinbeplanting hangen. De wind kreeg greep op de hangglider en de man werd aan de andere kant van de duin neergesmeten. Het slachtoffer was lid van de hanggliderclub AD KA die het afgelopen weekeinde op uitnodi ging van de Middelburgse Deltaclub, in Zoutelande kwam vliegen. Dorpsraad in Nieuwvliet houdt ledenvergadering NIEUWVLIET - De dorpsraad van Nieuwvliet houdt vrijdag 4 maart een algemene ledenvergadering in café 'Parkzicht' te Nieuwvliet. Op de dor praadvergadering zal burgemeester C. T. Spijkerboer aanwezig zijn om vra gen van de bewoners te beantwoorden. Bij de bestuursverkiezingen treden me vrouw H. van de Ameele-Simpelaar en de heer A. de Keuninck af. Mevrouw Van de Ameele is niet herkiesbaar. Ver der moet de vacature door het vertrek van de heer J. de Feyter worden opge vuld. De aanvang van de vergadering is 19.30 uur. VERTREK OM GEZONDHEIDSREDENEN COMMISSIE PLANOLOGIE BEKEEK SITU A TIE TERNEUZEN - De Terneuzenaar B. P. de Vos is deze week afgetreden als se cretaris-penningmeester van de Wo ningbouwvereniging 'Terneuzen'. De Vos stapt op om gezondheidsredenen. In november werd hij, na twee rumoe rige ledenvergaderingen, in het alge meen bestuur gekozen. De vereniging verkeerde op dat moment in een crisis situatie (de 'affaire Engelsma') en De Vos trad op als een van de voormannen van 'een groep van verontrusten'. Die groep vond dat het toenmalige be stuur moest opstappen en werd daarin gesteund door een flinke meerderheid van de leden. De Vos was op het mo ment dat de problemen rond directeur ing H. Engelsma ontstonden een paar maanden lid van het algemeen bestuur, maar stapte op toen hij zich niet langer kon verenigen met het beleid van de Districtswedstrijden rk EHBO in Clinge CLINGE - In het gemeenschapscen trum Malpertuus in Clinge worden za terdag districtswedstrijden gehouden van de rk EHBO in Zeeland. De organi satie is in handen van de afdeling Sint Bemardus in Clinge. De wedstryden, waaraan twintig groepen, bestaande uit een commandant en twee helpers, deelnemen, beginnen om 14 00 uur. Ie dere groep krygt een kwartier de tijd. De jury staat onder leiding van de chi rurg W. Aarts uit Hulst. Leden van de lotusgroep Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen fungeren als slachtoffer, aangevuld met leden van de groep West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De prijsuitreiking zal om streeks vijf uur 's middags zijn. rest van het bestuur. Daarna ging hij in de 'oppositie'. De Vos nu. nadat hij het algemeen be stuur eerder deze week meldde dat hij terug zou treden: „Destijds al, toen er kandidaten voor een nieuw bestuur werden gezocht, was ik er niet erg hap pig op. Maar ik vond dat. wanneer je de kachel aanmaakt, je ook een belangrijk stuk verantwoordelijkheid op je schou ders neemt. En die verantwoordelijk heid wilde ik niet ontlopen". Het nieuwe bestuur begon in november direct met 'puinruimen'. De Vos: „De zaak had geruime tijd stilgelegen; er moest een enorme berg werk worden verzet. En dan zit je natuurlijk met de extra handicap dat zo'n nieuw bestuur zich nog helemaal moet inwerken. Ove rigens kan ik rustig stellen dat dit nieu we bestuur de zaken heel voortvarend en erg energiek aanpakt". Inniger contact Het nieuwe bestuur, waarvan De Vos tot deze week deel uitmaakte, koos ook voor een inniger-contact met de leden van de woningbouwvereniging. De vertrekkende secretaris-penning meester: „Om die band nog verder aan te halen staat nu een statutenwijziging op stapel, die bepaalt dat nog slechts huurders lid mogen zijn. Door sommi gen wordt nu gesuggereerd dat er daar door niet beschikt kan worden over voldoende deskundigheid. Dat slaat natuurlijk nergens op. want deskun digheid kun je in de eerste plaats ko pen en daarnaast mag je er toch op re kenen dat ook je eigen medewerkers een belangrijk brok deskundigheid kunnen inbrengen". Over het functioneren van 'het appa raat' (de ruim 50 werknemers van de OOSTBURG - De drie garagehouders op het industrieterrein in Oostburg willen geen overslagstation voor huis vuil in de omgeving van hun bedrij ven. Zij maakten dit woensdag duide lijk door een bord op het industrieter rein te plaatsen waar ze hun afkeuring op kenbaar maakten. De leden van de commissie planologie, die woensdag de situatie in ogen schouw kwamen nemen, werden zo op een directe manier op de hoogte ge bracht. Garagehouder R W. de Bliek verwoordde het standpunt van de te genstanders: „Volgens ons idee kan zo'n overslagstation nooit reukvrij en milieuvriendelijk zijn, Het zal afbreuk doen aan onze bedrijven". Persoonlijk heeft De Bliek nog andere bezwaren te gen de voornemens van de gemeente. Voordat hy zijn garage vorig jaar bouw de. heeft hij eerst geinformeerd of er in derdaad een overslagstation zou ko men. Van gemeentezijde werd hem toen te verstaan gegeven dat Waterland kerkje vrijwel zeker als lokatie zou wor den gekozen, waarop De Bliek besloot vereniging) zegt De Vos: „Ik ben de af gelopen maanden tot de slotsom geko men dat een zekere reorganisatie echt nodig zal zijn. Maar dat hoeft zeker niet ten koste te gaan van het aantal ar beidsplaatsen. Nee, men zal het eerder moeten zoeken in een efficiëntere aanpak van het werk, waardoor meer resultaten kunnen worden geboekt". Een knelpuntenonderzoek, waarmee deskundigen van de Nationale Wo ningraad (NWR) zeer binnenkort be ginnen, kan het bestuur wat betreft die eventuele reorganisatie op het spoor zetten. zich op het industrieterrein te vestigen. „Ze hebben me dus de waarheid met verteld. Ik vind dat erg onsportief, of beter gezegd: ronduit misleidend", al dus De Bliek. Ongegrond Burgemeester Spijkerboer had begrip voor de actie, hoewel hij toch van me ning was dat de protesten ongegrond waren. Hij zei. ..Volgens mij zou men geen bezwaar maken als men wist hoe een overslagstation in de werkelykheid functioneert. Ik geloof dat de schrik van de garagehouders niet nodig is". De commissie planologie was woens dag ln meerderheid voor de vestiging van het station op het industrieterrein in Oostburg Op met mis te verstane wijze gaven en kele Oostburgse garagehouders hun mening over de eventuele komst van een vuiloverslagstation nabij hun be drijven. 5 marktberichten COOP. VELUWSE EIERVEIUNG BARNEVELD - Aanvoer 2035.620 stuks, stemming redelijk Prijzen ln gulden per 100 stuks eieren van 49-50 gram 9.75.55-56 gram 12.10-12,50, 60-61 gram 12.80-13.30 en 65-66 gram 13.00-13,80. Marktbericht van de Centrale Tuinbouw veiling Zeeland van 2-03-83, veil punt Goes. Boerenkool kl. 2 0.53: peen kl 2 gr. 0.26; spruiten ongescboond kl. 1 E 1,51, D 0.46. B 0,28, A 0,28-0.37. witlof kl. 1B 2,40, A 2,80. kL 2B 1.30. prei kg kl 1 A 1.14-1.25. rode kool kg kL 1B 051. kL 2A 0.35; savoole kool groen kg kL 2 0,63; witte kool kL 1B 0.25; kroten kg kL 2 md. 0.46. was en breekpeen kg kl. 2 0.07. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam. Datum 2-3-83. bintje 50 mm opw.. laten april 19.30. november 24,00, mei 19.30. bieden april 18.90, november 23.70. mei 19 10. slot april 18.90. november 24.00, mei 19.10. Stemming april en mei: nauw. prijshoudend, november kalm Openstaande posities april min 45 ls geworden 1652. mei plus 92 ls geworden 1548, november plus 20 ls geworden 179. Omzet april 104. hoogste prijs 19.20, laagste en laatste zaken 6x18,90. mei: 133. hoogste prijs. 19,60, laagste 19,00. laatste zaken 2x19,10, nov. 20x24.00. Aardappeltcrmijnmarkt Rotterdam. Datum 2-3-83, bintje 35/50 mm opw laten april 15.50, bieden april 14.80. slpt april 15.50. Stemming april. kalm. Openstaande posities april: min 20 is geworden 203. Omzet april 29x15.50. West-Zeeuws-Vlaamse afdeling NCVB bijeen OOSTBIRG - De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Neder landse Christen Vrouwenbond komt woensdag 9 maart om twee uur 's mid dags bijeen in de hervormde kerk in Oostburg. Centraal staat tijdens de vergadering het werk van Amnesty In ternational. Notitie: meer samenwerking in opleidingen voor leraren MIDDELBURG - De samenwerking tussen de opleidingen voor onderwijs gevenden in Zeeland moet worden geïntensiveerd. Dat staat in een amb telijke notitie, die dinsdag 8 maart door de afdeling hoger onderwijs van de provinciale onderwijsraad Zeeland wordt besproken. In de notitie wordt erop gewezen, dat de vraag naar Ieraren in het voortgezet on derwijs gaat afnemen. Het aantal stu denten voor de vier opleidingen voor onderwijsgevenden is relatief klein en de vier instituten zouden gezamenlijk moeten bezien hoe een flexibel onder wijsaanbod kan worden gegeven. In de notitie wordt vastgesteld, dat Zee land zeker niet achterloopt als het gaat om ontwikkelingen en ervaringen met onderwijs aan culturele minderheden en volwassenen. Dat gegeven moet, zo wordt in de notitie gesteld, worden be nut. Zeeland zou een groter verzor gingsgebied dan de provincie alleen kunnen bestrijken als het gaat om op leidingen voor culturele minderheden en volwassenen. Daarvoor is samen werking van de instituten die leraren opleiden, nodig. Uitslag kaartleesrit MAC 'De Zeeuwen' MIDDELBURG - De Motor- en Auto club 'De Zeeuwen' uit Middelburg opende het seizoen met een kaartlees rit. De rit werd in de A-klasse gewonnen door de équipe Wouters-Rietveld en in de B-klasse door de équipe Hoondert- Vleugel. De uitslag is: (A-klasse) 1. Wou ters-Rietveld, Oost-Souburg; 2. Van de Hagen, Vlissingen; 3. De Graaf, Nieu- werkerk; 4. Marree-Winterkamp, Goes en 5. Van Loo, Kapelle. B-klasse: 1. Hoondert-Vleugel, Ovezande; 2. Van de Zande, Goes; 3. Edelijn-Enters. Vlissin gen: 4. Van de Eijk-Mengstmengel. Vlis singen en 5. Hoondert, Heinkenszand. De reglementsavond van MAC 'De Zeeuwen' wordt gehouden woensdag 9 maart in Resto S kan dia Sauna in Vlis singen. De aanvang is 19.30 uur. Recreatie bood in 1981 8700 mensen werk in Zeeland MIDDELBURG - Recreatie en toe risme boden in 1981 in Zeeland aan 8700 mensen werk. Die schatting 'maakt het economisch technolo gisch instituut, op basis van een onderzoek naar de toeristisch-re- creatieve bestedingen in dat jaar in Zeeland. Directe werkgelegen heid was er voor 6300 mensen (zes procent van de totale werkgele genheid) en indirect bood de re creatie-sector 2400 mensen al dan niet in part-time functies arbeid. In totaal komt dat neer op acht procent van de Zeeuwse werkgele genheid. In de sfeer van de verblijfsrecreatie werd de werkgelegenheid over 1981 geraamd op ruim 3300 mensjaren; daarvan vormen de kampeerbe- drijven de belangrijkste groep (1400 mensjaren) en samen met de zomerwoningen (bijna 1200 mens- jaren) nemen ze driekwart van de werkgelegenheid in die sector voor hun rekening. In verhouding de gunstigste werkgelegenheidseffec ten constateert het ETI in de ho tels/pensions en de zomerwonin gen. omdat ..de bestedingen van deze verblijfsrecreanten relatief hoog liggenDe logiesverstrek- kende sector dient als .generator" voor de andere directe werkgele genheid. De effecten op de werkge legenheid ln de dagrecreatie ko men neer op 1700 mensjaren, aldus het ETIeen derde deel van de tota le werkgelegenheidseffecten. Ruim 90 procent van die effecten is het gevolg van bestedingen van Zeeuwse dagrecreanten, zo heeft men vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 33