fonds draagt bij aan Werk voor 420 mensen 6/% RENTE EN DIRECT OVER UWGELD KUNNEN BESCHIKKEN! PZC wint kort geding om rectificatie 'Rechten aandeelhouders RSV dienen beschermd' 1 VERZICHT GEDEPUTEERDE STATEN: £LM wil soepeler procedure tfildschade J nventarisatie IN HETGEVEN VAN RENTE ZIJN WE GEEN KRENTEN. Oud-wethouder Joos Vos uit Koudekerke overleden Hijskraan rijdt in haven Zierikzee 'Van Aardenne mag geen vrij spel met RSV hebben' Breda: 2 min voor behoud Machinefabriek DENSDAG 2 MAART 1983 PZC/provincie eds vu fe. zij ADVERTENTIE IIDDELBURG - De steun, die het provinciaal bestuur tot nu toe fnsomceft toegekend uit het Zeeuwse werkgelegenheidsfonds moet ,ik hïb-toe bijdragen, dat er werkgelegenheid blijft of komt voor 420 ^pJ^enscn. Dat blijkt uit een notitie, waarin het Zeeuwse dagelijks nen uestuur enige verfijning aanbrengt in de werkwijze voor aan- ragen uit het fonds en de stand van zaken tot nu toe doorlicht. aldus dee toegekende bijdragen overschrijden te zientussen de twee miljoen gulden. Ge- Arrestamd wordt dat er 196 nieuwe arbeids- aatsen mede door mogelijk gemaakt orden en dat de werkgelegenheid van A mensen kan worden behouden. 'NO Zeeland lield provinciale aarvergadering n Middelburg IDDELBURG - Het katholiek vrou- engilde Zeeland hield in restaurant iczen in Middelburg de provinciale arvergadering. Vice-voorzitster M. rik verwelkomde zo'n zeventig le- n en bestuursleden van de zeven af- lingen in Zeeland. Onder de aanwe- {en waren vice-voorzitster T. Oos- out van het landelijk bestuur, be- uurlid M. Onland van het katholiek 'ouwengilde Brabant en twee af vaardigden van de Orde der Zusters anciscancssen uit Amsterdam. Na opening werden de diverse jaarver- igen besproken. j de bestuursverkiezing werd me- ouw W. van Nassau-Damen benoemd t voorzitster van het provinciaal be- iiur. Mevrouw W. Bachofiier-Kore- lts nam afscheid van het provinciaal istuur. Zij wordt vervangen door me- ouw W. Greeven- Jongen als vertegen- jordigster van de afdeling Middel- ïrg. Tijdens de bijeenkomst werd te- .-ns afscheid genomen van voorzitster van Luijk-Hoffinan. De Zeeuwse af- ïling van het KVO bood de zusters uit msterdam een bedrag van 5200 gul- en aan ter ondersteuning van een pro- fct voor lichamelijk gehandicapten in loma, Zaïre. Vervolgens hield zuster ilberta v. d. Bruele een inleiding over en ziekenhuis in Tanzania. Besloten lerd dat het KVO Zeeland dit jaar zich nzet voor het project 'Afia ny Mali' in 'anzania. Na de lunch brachten de da les een bezoek aan het Middelburgs tadhuis. iRIEFAAN MINISTER IOES - Het hoofdbestuur van de uidelijkc Landbouw Maatschappij CLM) wil dat minister ir G. Braks van indbouw en visserij zorgt voor betere rocedures voor de afwikkeling van 'ildschade. Tijdens een in Goes ge- ouden vergadering besloten de jLM'ers daarover een brief te schrïj- en aan de bewindsman. De voorzitter an de commissie grondgebruik van e standsorganisatie. J. Nieuwenhuy- D, had de zaak aangekaart. Naar voren wam dat er vanuit de praktijk veel lachten komen over de wijze waarop leidingen over wildschade worden af- ehandeld. 'olgens de agrariërs is de procedure on- uidelijk en duurt het lang. voordat een oer weet waaraan hij toe is. Ook roept procedure vragen op over de aan- prakelijkheid van de betrokken partij- n. met name waar het organen van) de verheid zelf betreft, aldus hethoofdbe- tuur van de ZLM. Eveneens werd he loten een brief aan de minister te stu- ?n. waarin gepleit wordt voor een arti- el 53-vergunning meuwe stijl, oftewel en boerenjachtacte. Uit een enquête in e kringen van de ZLM is gebleken dat e praktijk deze aanvullende mogelijk- ieicl maar al te vaak nodig heeft, om de nldschade binnen de perken te hou- len. let hoofdbestuur toonde zich erg te- ïurgesteld over de beleidsvoornemens an de overheid met betrekking tot de estrijding van het bacterievuur. Be oten werd het landelijk af te wachten, m vervolgens de leemten regionaal an te vullen. De hoofdbestuurders lie- n er' overigens geen twijfel over be- aan 'vooraan te zullen staan' bij de istryding van het bacterievuur, als !t overleg onverhoopt geen resultaat jlevert. De notitie komt aan de orde in de verga dering van de statencommissie voor economische zaken, die maandag 7 maart wordt gehouden. Gedeputeer den geven niet aan welke bedrijven pre cies in aanmerking komen voor een bij drage. Wel krijgt de commissie inzicht in de soort bedrijvigheid, het doel van de bijdrage, de raming van het aantal arbeidsplaatsen, dat ermee gemoeid is en de omvang van de bijdrage, die - zo als bekend doorgaans wordt verleend in de vorm van een een .achtergestelde' geldlening; maximaal is vijfjaar uitstel van betaling mogelijk Gedeputeerde staten stellen vast. dat „reeds geruime tijd een afbrokkeling aan de gang is" van de bedrijvigheid in de industriële en commerciële sector. Die vormt - aldus het college een bedrei ging „voor de economie, de werkgele genheid en het sociale zekerheidsstel sel". Het verlies aan arbeidsplaatsen wordt slechts gedeeltelijk vergoed door het ontstaan van nieuwe bedrijven en uitbreidingen. Het jaarlijks verlies aan arbeidsplaatsen in Zeeland schatten gs op 1600 tot 1800. In het werkgelegenheidsfonds zien gs Twee Zeeuwse koperensembles nemen deel aan concours AVRO GOES - Het Souburgs Koperensemble en het koper quintet 'Ad Hoe' doen za terdag mee aan het ensembleconcours van de AVRO. Dit concours wordt ge houden in het kader van het 60-jarig bestaan van deze omroep. Ruim zestig amateur-ensembles uit geheel Neder land strijden in vier voorronden om een plaats in de finale-ronde die 5 april wordt gehouden in het Concertgebouw in Amsterdam. Hier wordt uiteinde lijk gestreden om het amateur- ensem ble-kampioenschap van Nederland. Het Souburgs Koperensemble bestaat uit negen muzikanten van de Souburg- se muziekvereniging 'Vlijt en Volhar ding'. Het ensemble behaalde afgelo pen zaterdag de eerste prijs met lof op het KNF-concours in Middelburg. Het koper-quintet 'Ad Hoe' bestaat uit drie muzikanten van de Goese fanfare en twee leden van de muziekvereniging 'Cresendo' uit Middelhamis. Franse avond in De Villa te Goes GOES De comité's Goes en Walche ren van de Alliance Franqaise des Pays- B as houden vrij dag 18 maar t een bij een- komstwaaropdeacteurAntoineCande- las zal spreken. Candelas zal niet alleen vertellen maar ook enkele zelfgecompo neerde liederen ten gehore brengen waarbij hij zichzelf op de gitaar bege leidt. De bijeenkomst wordt gehouden in de balletzaal van gebouw 'De Villa' in Goes en begint om 20.00 uur. ijdens de vergadering was er een uit- I jerige discussie over de gevolgen van bezuinigingen voor de land- en tuin- Duw. Het gesprek spitste zich voorna- lelijk toe op de voorlichtingsdiensten I 3 -instellingen. In dit kader werd ge- leit voor een inventarisatie van de Dorlichtingsactiviteiten per bedrijfs- ik met de daarbij behorende kosten, I m zodoende prioriteiten te kunnen tellen. „Wanneer het landbouwbe- rijfsleven dc huidige activiteiten wil andhaven, zal daarvoor betaald moe- en worden. Het is dus kiezen of delen". ldns de ZLM'ers. h verband met de herziening wet uitke- ing wegen (de waterschapswegen gaan laar provincie en gemeenten), zal het "■joofdbestuur nog een uiterste poging m loen, om de financiële gevolgen van Jen en ander niet zwaarder op de land- ?n tuinbouw te laten drukken. een instrument om de helpende hand te bieden: „Het eigen vermogen van be staande ondernemingen in dc startfase is vaak ontoereikend om nieuwe per spectief biedende activiteiten cn nieu we werkgelegenheid te kunnen reali seren". zo zegt men. Als doel van het fonds geven gs nog eens aan: onderzoek naar en financiële ondersteuning van perspectief bieden de bedrijfsactiviteiten. „Het is dus met de bedoeling dat gelden uit het fonds worden aangewend voor het financie ren van verliesmakende bedrijven" Men heeft tot nu toe zestien aanvragen onderkend als „perspectief biedend" De omvangrijkste bijdrage - 8 ton - gaat naar de sector .detailhandel', voor con centratie van bedrijfsactiviteiten, waarmee 165 arbeidsplaatsen behou den kunnen worden en 70 nieuwe kun- .nen worden gemaakt. Bijdragen heb ben gs voorts onder meer toegekend in de .zakelijke dienstverlening' voor de oprichting van een nieuw bedrijf 1 ton) waarbij 30 arbeidsplaatsen zijn ge raamd, en de uitbreiding van een be staand bedrijf (75 mille) met één ar beidsplaats. Makkelijk: neem een Spaar- selekt-extra - rekening, dan krijgt u de hoogste rente en blijft li toch vrij om geld op te nemen op elk moment dat u dat \ylt. U kunt kiezen uit twee mo gelijkheden: 6'/2c/o rente, en als u 'ns een keertje geld opneemt be taalt u daarover 2% retourrente. Of sparen met 4'/2°/o rente en u betaalt slechts 1% retourrente bij geldopname, wat bijvoor beeld voordelig is als u van plan bent uw spaargeld vaker aan te spreken. zeeuwse bondsspaarbank 5 RECHTBANKPRESIDENT WIJST EIS BAR-EXPLOITANT AF MIDDELBURG De Provinciale Zeeuwse Courant (PZO hoeft géén rec tificatie te plaatsen, waaruit moet blij ken dat de Vlissingse bar-dancing-vi- deotheek 'Admiral Benbow' niets te maken heeft met een dodelijke steek partij. De president van de arrondisse mentsrechtbank in Middelburg, mr G. R. André de la Porte, heeft dit dinsdag bepaald. Hij deed uitspraak in een kort geding, dat de exploitant van 'Admiral Benbow'. de heer W. van Hierck, had aangespannen tegen de PZC. Zoals ge meld diende het geding donderdag 24 februari. Aanleiding tot het kort geding was een steekpartij, die zich in de nacht van vrij dag 4 op zaterdag 5 februari afspeelde in bar 'De Stoof aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Een 21-jarige man kwam daarbij om het leven. Bij het artikel dat de PZC maandag 7 februari over deze zaak plaatste, was een foto afgedrukt. Daarop zijn twee bars zichtbaar. Eén van die bars is 'De Stoof, waar de fatale steekpartij plaatsgreep. De andere bar is 'Admiral Benbow'. die in hetzelfde pand is gehuisvest. 'Admiral Benbow' ligt op de begane grond; 'De Stoof ligt op de eerste verdieping. In het foto-on derschrift stond: „De bar aan de Vlis singse Nieuwendijk. waar de 21-jarige man de dodelijke messteken opliep". Nadat Van Hierck telefonisch bij de PZC had geklaagd over deze foto met onderschrift, heeft de PZC op dinsdag 8 februari bericht, dat de daders van de steekpartij die dag zouden worden voorgeleid aan de officier van justitie. In dit bericht werd verder vermeld, dat de steekpartij zich had afgespeeld in 'De Stoof, dat dit horecabedrijf zich op de bovenverdieping van het pand be vond én dat de op de begane grond ge vestigde bar 'Admiral Benbow' dan ook geheel buiten deze kwestie stond. Van Hierck vond dat niet voldoende. Hij meent dat bij het publiek de indruk is gewext dat de steekpartij zich in ^jin bar zou hebben voorgedaan. Hij wijt dit aan het feit, dat de naam van zijn bar op de bewuste foto duidelijk te lezen was terwijl die van bar 'De Stoof in veel mindere mate opviel. De PZC stelde daar tijdens het geding tegenover, dat zij het niet kan helpen dat het naambord van 'Admiral Ben bow' groter is dan dat van 'De Stoof. Ook het feit, dat niet alleen de begane grond, maar ook de eerste verdieping op de bewuste foto voorkwam, wekt eerder de indruk dat het om de op de eerste étage gevestigde bar ging. De PZC gaf toe. dat het onderschrift van de foto duidelijker had kunnen zijn. maar voerde aan dat het bericht in de krant van de volgende dag (8 februari) alle mogelijke verwarring moet hebben weggenomen. „Bovendien", stelde de PZC tijdens het kort geding, „als het eisen van rectificaties grote vormen gaat aannemen, dan bestaat het gevaar dat de lezers uitmaken wat in de krant komt, en dat zou de persvrijheid op on aanvaardbare wijze aantasten." Verder verwachtte de raadsman van de PZC. dat de bij de zitting aanwezige PZC-ver- slaggever in zijn bericht over de zitting de standpunten van Van Hierck zou op- nemen, zodat de gedwongen plaatsing van een rectificatie daarna dubbelop zouzijn. Tenslotte bestreed de PZC. dat Van Hierck door de publicatie schade Geslaagd VLISSINGEN - Aan de rijksuniversiteit in Utrecht slaagde voor het doctoraal examen psychologie C. D. J. Groffen, afkomstig uit Vlissingen. DELFT - Aan het Interuniversitair In stituut Bedrijfskunde in Delft slaagde de heer R. C, Balkenende, voorheen wo nend te Kapelle-Biezelinge, voor het docotoraal examen Bedrijfskunde. lijdt. „Van Hierck heeft nu eenmaal het nadeel dat zijn bar ('Admiral Benbow') gevestigd is onder de bar waar de steek partij plaatsvond ('De Stoof), en dat een eventueel verminderde omzet hier aan, en met aan de pubücatie te wijten zal zijn". De rechtbankpresident sloot zich dins dag in zijn uitspraak bij deze argumen ten aan. „Het zou, zoals de PZC ook toegeeft, beter zijn geweest als het on derschrift bij de foto duidelijker zou zijn geweest. Het is echter alleen de heel slordige lezer, die een verkeerde indruk kan hebben gekregen. Bij wie de foto beter bekeek, moeten vragen zijn gere zen. En degenen die het artikel hebben gelezen, kunnen niet in twijfel hebben verkeerd dat de bar 'Admiral Benbow' met de zaak niets te maken had", aldus mr André de la Porte in zijn uitsDraak. „Bovendien zullen de klanten of moge lijke klanten van een van de beide bars geïnteresseerd zijn geweest in het arti kel en niet hebben volstaan met een vluchtige blik op de foto. Ook bij ge sprekken over dit onderwerp door het publiek zal een eventuele verwarring snel door de waarheid zijn verdron gen", meent mr André de la Porte. „Het lijkt mij dan ook aannemelijk, dat Van Hierck eventuele schade veelal aan het feit van de steekpartij op zichzelf heeft te wijten, dan aan de publicatie. Deze schade zou misschien ook zijn opgetre den. als het foto-onderschrift onberi spelijk zou zijn geweest", zo gaat de president verder. „De wijze waarop de PZC de lichte fout in het onderschrift de volgende dag door een extra bericht heeft trachten te compenseren getuigt naar mijn oordeel van voldoende begrip voor de positie van Van Hierck. Als dit bericht, (zoals gemeld over het feit dat 'Admiral Ben bow' met het incident mets van doen heeft gehad, red.niet zou zijn opgehan gen aan het bericht over de voorgelei ding van de daders, dan zou het waar schijnlijk veel minder zijn opgevallen dan nu het geval is", aldus het slotbe- toog van de rechtbankpresident. De heer Van Hierck is veroordeeld tot het betalen van de proceskosteh. KOUDEKERKE - Op 82-jarige leeftijd is in Koudekerke de heer Joos Vos overleden. De heer Vos is lange tijd lid geweest van de gemeenteraad van Koudekerke en, na de gemeentelijke herindeling in 1966. van Valkenisse. Verder vervulde de heer Vos - die tot 1966 een eigen boerenbedrijf aan de te genwoordige Gerbrandystraat uitoe fende - tientallen functies in het open bare leven. Nog vorig jaar juni, ter gelegenheid van zijn zestigjarig huwelijk, werd de heer Vos het verzetsherdenkingskruis toege kend. Het echtpaar Vos verborg in de oorlogsjaren twee Joodse onderduiker, maar door verraad werden de heer en mevrouw Vos opgepakt en de heer Vos werd daarna doorgestuurd naar het concentratiekamp in Amersfoort waar hij van juli 1944 tot het eind van de oor log verbleef. In 1946 kwam de heer Vos voor de CHU in de raad en sinds 1964 vervulde hij de post van wethouder, met openbare werken als zijn portefeuille Als wethou der was hij tevens loco-burgemeester en in het burgemeesterloze tijdperk van november 1972 tot april 1973 stond hij aan het hoofd van de gemeente. De heer Vos was onder meer van 1927 tot 1964 diaken van de hervormde kerk en in on geveer dezelfde periode was hij hd van het schoolbsluur van de christelijke la gere school in Koudekerke. Verder was hij onder meer voorzitter van de ZLM- afdehng Koudekerke (sinds zijn aftre den erelid en lid van verdienste) en keurmeester op fokdagen. De teraardebestelling vindt zaterdag om 12.00 uur plaats op de begraafplaats in Koudekerke. voorafgegaan door een rouwdienst om 11.00 uur in de Neder lands-hervormde kerk van Koudeker ke. Opleidingsschip voor binnenvaart bezoekt Middelburg MIDDELBURG - Het motorschip 'Prinses Beatrix', één van de drie oplei dingsvaartuigen voor de binnenvaart van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart brengt vrijdag 11 en zater dag 12 maart een bezoek aan Middel burg. Het schip, dat aan de Loswal van het Kanaal door Walcheren zal afme ren. is te bezichtigen vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmorgen van 09.00 tot 12.00 uur. Tevens wordt voorlichting gegeven over de vakoplei ding van de Rijn- en binnenvaart. ZIERIKZEE - Een circa dertien meter hoge hijskraan is dinsdagmorgen door onbekende oorzaak in de Nieuwe Ha ven in Zierikzee gevallen. Het werktuig was, met gebruik van de luchthandrem, neergezet ter hoogte van de Molen straat en de Groendal. Omstreeks 8.50 uur reed de kraan langzaam het water in. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Twee nabijgelegen mosselsciiepen liepen lichte schade op. In de loop van de middag is de tien tot twaalf ton wegende kraan met een zware hijskraan uit het zoute nat getakeld. Om zomin mogelijk risico voor de omge ving te veroorzaken, werd eerst met een snijbrander de giek losgemaakt. Aan de giek bevond zich een zogenaamde kubel voor het storten van beton. uc jujsrvid.... io eigendom van Aannemingsbedrijf Den Har- tog bv uit 's-Gravendeel Het bedrijf is momenteel bezie met een bouwproject van 33 woningen in het havenkwartier, waarvoor de kraan werd ingezet. Het werktuig zelf liep zware blik- en glasschade op. Hoe hoog het schade-bedrag is. was dinsdagavond nog met bekend. Volgens uitvoerder H Wete- nngs van Den Hartog bv bestaat er een kans dat het zoute water het motorblok heeft aangetast. Zowel Weterings als havenmeester R Visscher van Zierikzee prijzen zich geluk kig met de geringe schade, die de val in de omgeving veroor zaakte. Het gevaarte wordt ovgetakeld VERENIGING EFFECTENBESCHERMING: i Van onze Haagse redacteuri DEN HAAG - De Vereniging Effec tenbescherming (VEB) heeft de be windvoerders van het in surseance van betaling verkerende concern Rijn-Schelde-Verolme gevraagd bij hun werkzaamheden rekening te houden met de verschaffers van ver mogen. De VEB wijst er op dat bij RSV mogelijk zal worden overwo gen de sterke en zwakke werkmaat schappijen in aparte holdings onder te brengen. In dat geval zou aan de aandeelhouders een recht gegeven moeten worden op toekomstige winst of waardevermeerdering van eventueel afzonderlijk verder werkende dochters van de RSV. Dit moet volgens de VEB ook gebeuren wanneer de verwachting met be- CDA-Vlissingen wil handhaving orders marine bij Schelde VLISSINGEN" - De ledenvergade ring van de afdeling Vlissingen van het C'DA heeft een dringend verzoek gericht aan Tweede Kamer en kabi net om de werkgelegenheid bij het potentieel gezonde bedrijf 'De Schelde' te handhaven door de mari ne-orders in 1983 te plaatsen; door de ketelbouw bij 'De Schelde' te hou den en door het bedrijfskapitaal te rug te geven. De ledenvergadering kwam maandagavond tot deze mo tie, die is verzonden aan de voorzit ter van de Tweede Kamer, de minis ters van algemene zaken, economi sche zaken en sociale zaken en aan het partijbestuur van het CDA in Den Haag. De leden van de Vlissingse CDA-af- delmg spreken in de motie als hun mening uit, dat 'de scheepsnieuw- bouw bij De Schelde in 1983 geconti nueerd moet worden; dat als de M- fregatten niet teruggeplaats worden op de oorspronkelijke datum (1983', deze marinewerf geconfronteerd wordt met een gat van twee jaar. wat de werkgelegenheid bü De'Schelde nog meer bedreigt'. Verder is het CDA-Vlissingen van mening, dat'het zogenaamde vijf-potenstelsel bewe zen heeft de kracht te zijn van de KMS-groep: dat een tweede belang rijke voorwaarde is, uitvoering door de ketel- en apparatenbouw van twee belangrijke orders, de ketels voor de energiecentrales van Borssele en de Maasvlakte, overeenkomstig de wens van de klanten en dat als be langrijkste derde voorwaarde zijn de overbruggingskredieten' r— trekking tot de waarde van zo'n recht pessimistisch is. De VEB vraagt de bewindvoerders informatie die van invloed kan zijn op de koers van aandelen en obliga ties van RSV bekend te maken 'op een wijze die ter beurze genoteerde fondsen past' Hierbij wordt gezin speeld op de gebeurtenissen bij de Tilburgsche Hypotheekbank Daar stelden de bewindvoerders in okto ber 1982 vast, dat er toch nog een substantiële uitkering op pandbrie ven mogelijk was. Dit werd toen eerst slechts in kleine kring bekend, zodat enkele ingewijden deze effecten op zeer lage koers konden kopen. De VEB wil iets dergelijks bij RSV voor komen De VEB is van mening dat commis sarissen en bestuur van de vennoot schap ook tijdens surseance op nor male wijze rekening en verantwoor ding moeten afleggen. Bewindvoer ders wordt daarom gevraagd midde len beschikbaar te maken voor het houden van een aandeelhoudersver gadering. De VEB heeft begrip voor de grote belangen die andere groepen hebben bij wat er met de RSV gebeurt. Be paalde gestes jegens aandeelhouders behoeven daarmee niet strijdig te zijn. aldus de vereniging. RSV PVDA-ER VAN DER HEK: 'Van onze Haagse redacteuri DEN" HAAG - De Tweede Kamer de batteert vandaag - woensdag - met minister Van Aardenne van econo mische zaken over de toekomst van dc RDM-werf en van de machinefa briek Breda en Verolmc Elektra. Het BREDA - B cn w van Breda hebben, onder een aantal voorwaarden, be sloten twee miljoen gulden beschik baar te stellen voor het behoud van dc Machinefabriek Breda, onder deel van het RSV-concern. Dit be sluit zal worden gerealiseerd met deelneming van de NV Bredase In dustriemaatschappij (brim). Dc commissarissen van de NV Brim hebben hiermee dinsdag ingestemd. De Machinefabriek Breda heeft een overlevingsplan opgesteld dat t waalf miljoen gulden kost. Het bedrijf zelf kan voor zes miljoen zorgen en zoekt het restant bij de provincie Noord- Brabant. de gemeente Breda en an dere geldschieters. Onderdeel van het plan is ontslag van ongeveer 200 van de 680 werknemers PvdA-Tweede-Kamerlid Van der Hek heeft dit debat gisteren, dins dag, zoals aangekondigd aange vraagd. Hij wil voorkomen, zo zei hij dinsdagmiddag, dat Van Aardenne vrij spel krijgt bij het bepalen van de toekomst van deze RSV-bedrij- De bewindsman poogde vorige week om de RDM te splitsen in een bedijf dat wél toekomst heeft, én een boe delkrediet zou krijgen, en een bedrijf dat in de ogen van Van Aardenne ten dode is opgeschreven en geéri over heidshulp te verwachten heeft. Vol gens Van der Hek is dat in tegen spraak met de door de Kamer aan vaarde motie waarin gesteld wordt dat bij de RDMnet zoals bij de ande re RSV-marinebedijven, géén beslui ten mogen worden genomen die tot onomkeerbare situaties leiden, zo lang de Kamer zich nog niet definitief heeft uitgesproken. Van der Hek ver baast er zich ook over dat de minister buiten de bewindvoerders, maar ook buiten het gebruikelijk overleg om opereert. Het kamerlid wil er ook op aansturen dat de machinefabriek Breda nieuwe kansen krijgt, bijvoorbeeld in de vorm var. een boedelkrediet. Van Aardenne lijkt daar ondanks eerde re. overigens vage toezeggingen, niet toe bereid Mede daarom wil Van der Hek de minister vandaag tot andere gedachten brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 9