Onthulling vignet luidt viering LTS-jubileum in Top*Team tennis nadert de beslissende ronde Axel bereid tot plaatsen permanente aanplakborden «raar we over 'weten teiu y onS 'BAKKER JAN' I VAN STRIEN'S BAKKERIJ 6. V. 6 Wissel Zeeuws-Vlaanderen AXELSE SCHOOL 25 JAAR wiJ serwioe veilig *°pen. Bij coüin*op .nWeten Wij alles van1. GEMEENTE AXEL Deze week bij Bresilienne vlaai4,95 Korrelbruin 800 gram1,98 Nieuw - Nieuw - Nieuw Berlino's,4stukS2,98 Warme saucijzenbroodjes Bij Colijn bent U voordeliger uit voor huishoudelijk apparaten, beeld- en geluid WOENSDAG 2 MAAR Met de onthulling van een vignet luidde voorzitter H. van Luik. dinsdagmiddag de jubileumviering van de christelijke LTS in Axel in. HOEK - Met nog twee wedstrijdron den voor de boeg begint er enige teke ning te komen in de strijd om de defini tieve bezetting van de bovenste plaats in het indoor circuit Top-Team tennis Zeeuwsch-Vlaanderen. De équipe van de Braakman maakt zich zaterdag avond in Racketcentrum Ador Sport te Hoek namelijk los van haar achtervol gers door het duel tegen Jurry ruim te winnen. Ador Sport, dat Xantippe af troefde, kwam op gelijke hoogte met het niet spelende ZVH en samen kun nen deze teams als de andere serieuze titelkandidaten bestempeld worden. Ernst Wondergem-Hein Kupfer was de eerste hoofdpartij van de avond. De Vlissinger, die daarin de kleuren van Jurry verdedigde, kon tegen zijn voor malige clubgenoot geen vuist van bete kenis maken. Gebrek aan wedstrijdrit me speelde hem parten en daar Hein Kupfer daarentegen voortreffelijk draaide, werd Wondergem uiteindelijk met een 14-5 verlies geconfronteerd. Han Petiet sinds lange tijd weer eens in actie in dit circuit, toonde vervolgens tegen Menno v.d. Hout aan het spel nog niet verleerd te zijn. Tegenover de on stuimige aanvalsdrift van zijn oppo nent stelde hij overzicht en routine en dat leverde hem een 11-5 zege op. Mart ine van Maarleveld die met de week sterker gaat acteren, probeerde tegen haar zuster Karin die zich overi gens geen moment liet wegspelen, haar volledige slagenrepertoire uit. Een boeiende tweekamp was het resultaat met in cijfers uitgedrukt een 9-4 over winning voor de favoriete. Chantal Baecke die over het geheel ge nomen wat meer pressie kon uitoefenen dan haar tegenstandster Clasien Baar- ends, 10-6 was hier de score, zorgde er daarna voor dat de Braakman nog ver der uitliep en de afsluitende mixed-par tijen zorgden voor een 10-2 totaalstand. In de ontmoeting Ador Sport-Xantippe resulteerde het prestigegevecht Koen Dobbeleir-Patrick Marteyn in een inte ressant schouwspel. Beide spelers wa ren overwegend offensief ingesteld. maar in de flitsende rally's die daardoor volgden, had Marteyn door zijn grotere snelheid tenslotte toch net iets meer in huis: 12-10. Ronald Baarends bracht Ador Sport via een walk-over tegen Mark Leenk- negt weer langszij, waarna de beide da messingles evenmin een geslaagde uit looppoging te zien gaven. Wilma Kup fer haalde vooral dankzij haar diep rei kende forehanddrives tegen de even eens erg 'vaste' Ans van Dijk de volle winst binnen: ll-4enThea v.d. Bossche bracht de balans weer in ev door Annemarie Verschelling aan het kortste eind te laten l Een gelijspel en een walk-ove dubbels gaven de stand voor de man een nog rooskleuriger aanl Uitslagen jeugd-teamtennls: Team C: 3-9, Team F-Team D: 0-12. J. De voornaamste persoonlijke result ren daarbij: Hanneke Lockefeer-Mae D straete 6-8; Stefan Steyaert-Guido 13-3; Ilse Kipjet-Charlotte Nijsten 3. q OP VERZOEK WERKGROEP KERNENERGIE Geslaagd HULST Aan de katholieke universi teit in Nijmegen slaagde de heer E. Pica- vetuitHulst voor het doctoraal examen tandheelkunde. AXEL - De gemeente Axel is bereid om - op verzoek van de werkgroep Kern energie Zeeuwsch-Vlaanderen aan plakborden te plaatsen in de gemeente voor algemeen gebruik. De borden zul len worden geplaatst op het Hofplein, Szydlowskiplein en J. F. Kennedy- plein. Wanneer de borden ingebruik genomen zullen worden is nog niet be slist. De werkgroep had in december vorig jaar alle acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten verzocht om een 'openbare plakplaats'. De vraag was of de borden, die voor het aanplakken van verkie zingsaffiches worden gebruikt niet permanent geplaatst kunnen worden. Vijf gemeenten hebben inmiddels op het verzoek gereageerd. Terneuzen, Sluis en Hulst hebben nog niets van zich laten horen. Tot nu toe ziet alleen Axel wat in de suggestie van de werkgroep Kernener gie. De overige vier gemeenten hebben afwijzend gereageerd. De gemeente Sas van Gent vindt het uit esthetisch oog punt niet verantwoord om de publica tieborden langer dan noodzakelijk te laten staan. Aardenburg weigert zon der opgaaf van reden. De gemeente Oostburg voert aan dat permanente plaatsing van de borden financieel niet haalbaar is, want - zo zegt het college van b en w van Oostburg 'permanente plaatsing betekent versnelde afschrij ving en derhalve versnelde vernieu wing'. En daar is geen geld voor. De ge meente Hontenisse kan niet aan het verzoek voldoen, omdat men nooit over dergelijke publicatieborden heeft be schikt. Toch overweegt het college om nu in de toekomst dergelijke borden aan te schaffen omdat bij de laatste ver kiezingen Is gebleken dat er tc interesse voor bestaat, deelt Ho se de werkgroep mee. Behoefte In de brief van twee maanden f zei de werkgroep dat ze de bon dens de verkiezingen met plezif U zien staan en dat deze borden oo anderen dan politieke partijen i gebruikt De werkgroep conclu T daaruit dat er behoefte bestaat i w dergelijke mogelijkheid. Ook de F werkgroep dat het bekladden va bare gebouwen en particuliere; A dommen 'waarbij de naam van di groep vaak ten onrechte is gei g§ met de komst van openbare plal sen, waar iedereen zijn medede op kwijt kan, zal afnemen. AXEL - De christelijke lagere techni sche school in Axel bestaat 25 jaar. Voorzitter H. van Luik van het school bestuur luidde de viering van het zil veren jubileum dinsdagmiddag in met de onthulling van een vignet, dat de school - zeven afdelingen lager be roepsonderwijs over vier leerjaren - symboliseert Het jubileumjaar wordt eind oktober afgesloten; in de tussen liggende maanden worden tal van acti viteiten, met name voor de leerlingen, georganiseerd. De Axelse LTS startte officieel op 1 sep tember 1958 in het al j aren geleden afge broken gebouw van de openbare lagere school aan de Kerkdreef. De school tel de toen 29 leerlingen en twee leerkrach- Open dag school in Schoondijke SCHOONDIJKE - De Ihno-school "Prinses Marijke' te Schoondijke houdt vandaag, woensdag, een open dag. In de morgenuren komen een kleine 100 zesdeklassers van lagere scholen uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen proefles sen bijwonen. 's Middags tussen twee en vier uur, en 's avonds tussen zeven en negen uur is de school voor belangstellenden geopend. In de kantine van de school is een ten toonstelling ingericht door hel arbeids bureau. Toneelavond in Cadzand C ADZ AND - Vandaag, woensdag, treedt het toneelgezelschap 'Groede' op in Cadzand. De klucht die wordt ge speeld heet 'Hoogspanning'. De voor stelling begint om 20.00 uur in vereni gingsgebouw Het Zwin te Cadzand. ten, een aantal dat anno 1983 is toege nomen tot een totaal van 410 leerlingen (inclusief part-time en avondonderwijs) en 37 leerkrachten waarvan 17 in part time dienst. In augustus 1967 wordt het huidige ge bouw aan de Crijnssenstraat in gebruik genomen; in januari '68 opent de toen malige commissaris der koningin in Zeeland J. van Aartsen, de school offi cieel. In '75 tenslotte wordt het gebouw met een nieuwe vluegel uitgebreid. Van Luik: „Een gestage groei, maar de prog noses voor de komende jaren zijn niet erg florissant in verband met de daling van het leerlingental. Dat is bepaald onderwerp van zorg; de realiteit ge biedt dat er in de komende jaren veel aandacht moet worden besteed aan het behoud van het voortgezet onderwijs in Axel". De sobere opening van het jubileum jaar krijgt zaterdag al een vervolg als er in de sporthal 't Sportuus een volleybal toernooi voor bevriende scholieren in de regio plaatsvindt. Dat begint om 9.30 uur, de prijsuitreiking is gepland om 16.30 uur. Op 27 april wordt voor de ITO-scholen in Zeeuwsch-Vlaanderen op het AZ W-complex een voetbaltoer nooi gehouden. Tussen 27 april en 21 juni wordt er aandacht besteed aan sporten als handboogschieten, vissen, fietscross, wielrennen, judo, zweefvlie gen, schaken en surfen. Op het pro gramma staat dan ook museumbezoek en een excursie naar het Verdronken land van Saeftinghe. Reünie Zwembadspelen op 22 juni, spelendag op 30 juni en een dropping op 8 septem ber zijn de volgende activiteiten. Het hoogtepunt in het jubileumjaar vindt plaats op 24 september met een reünie voor oud-leerlingen, bestuursleden en leraren. Als afsluiting van het jaar wordt er een fotowedstrijd gehouden, waarvan de prijsuitreiking is gepland op 31 oktober. Filmavond van duivenvereniging in Biervliet BIERVLIET - De Biervlietse duivenver eniging P. V. Hoop houdt vrijdagavond 3 maart in haar clublokaal Café Willem Beukelsz. een filmavond. Voor de pauze wordt de film vertoond over de duiven melkers gebroeders Breman uit Gene- muiden. Er wordt driemaal een lossing te Barce lona meegemaakt, ook de dubbele los sing van 1982 en die van 1979. In de film ook de nationale winnaar van toen G. Dusarduyn uit Groede. Tevens; films over Simons in Roosteren, de Bosöoer in Wouw. In de pauze enige verlotingen. Duivensport en wielersport staan dicht bij elkaar. De avond wordt besloten met een bezoek aan de oud-wielerkampioen Gerrit Schulte en aan de huidige duiven- kampioen Schulte. Feest Nieuwvlietse jeugdvereniging NIEUWVLIET - De christelijke jeugd vereniging 'Eben Haezer' te Nieuwvliet houdt vrijdag 4 maart haar jaarfeest. Op het programma staan een bijbelse inleiding, zang, spel, pauze met verlo ting en een avondvullend toneelstuk 'Scheve sprongen in de zevensprong', een klucht, waarin een portier van het hotel wordt verdacht van een overval op een bank. Het jaarfeest wordt in de vrij-evenagelische kerk aan de Sint Ba- vodijk te Nieuwvliet gehouden. De aan vang is 19.30 uur. Voor de bewijzen van deelneming ontvangen na het overlijden van onze vader, groot- en overgrootvader A. REEMENS wij u hartelijk dank. Terneuzen, maart 1983 Stichting carnaval Djerken Graauw Uitslag loterij: I 24051224 3188 3231 1156 3990 35991819 3786 1889 2090 1768 2226 1853 1323 1242 1978 3922 2939 3141 I Prijzen af te halen voor 1 juni bij C. v. d. I Klundert, Dorpsstraat 2, Graauw. Bekendmaking De burgemeester van Axel maakt ingevolge arti kel 31 van de wet op de ruimtelijke ordening be kend dat de besluiten van gedeputeerde staten van Zeeland a. van 8juni 1982, no. 1441/236,4e afd., bur. r.o., tot gedeeltelijke goedkeuring van het raadsbe sluit van 29 september 1981 tot vaststelling van de le herziening van het bestemmingsplan Noordpolder; b. van 16 maart 1982, no. 1268/364,4e afd., bur. r.o., tot gedeeltelijke goedkeuring van het raadsbe sluit van 25 augustus 1981 tot vaststelling van de 4e herziening van het bestemmingsplan Zuid-Oost, onherroepelijk zijn geworden. Genoemde herzieningen liggen ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Axel, 1 maart 1983 De burgemeester voornoemd, A. Hack Mogen wij iedereen die LEIDA DE SMET wil feliciteren met haar 40-jarig jubileum, uit nodigen voor een receptie die zondag 6 maart van 12.00 - 13.30 u. gehouden wordt in rest. 'Royal', Gentsestraat. Sas van Gent. Fam. Nevejan j 100,- beloning voorterugbezorgen van onze Mechelse reu, IVjaar. Ismeegelopen met andere hond. omg. Axel. Tel. 01155-3004 J 3stuks2,50 9 Terneuzen, Noordstraat 79, tel. 01150-19817 - EIGEN <9» I U U m TECHNISCHE DIENST MPR: |(((gA)| Ikl Reparaties van: llfii I I I W&- „HBL Ml IB H Jn KsrafiQ - Televisies - HIFI stereo aSSSal L-TlJ -Wasautomaten AXEL Kerkdreef 6 Tel. 01155-1973 - KMr^hutohoiSel^k' vrijdagavond koopavond - op maandag gesloten - Antennes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28