Zeeuws elftal via omwegen weer gekozen VEEL WINSTPUNTEN IN BRAANJENHOEK Afscheid Van Hanegem met WK-elftal van '74 Goese spelers schrijven in indoortennis geschiedenis Afsluiting strijd om winterbokaal NTERESSANT PROGRAMMA VOOR SELECTIEPLOEG Sint Laurens kampioen POLOPLOEG GANZE OP VALREEP NAAR ZEGE PZC/sport Training van Rob Jacobs in Middelburg EEN WINNAAR IN DE LOTTO Judoka Jan Mol derde in Goirle VIER ZEEUWSE KARATEKA'S NAAR NK Zes Zeeuwse korfcallers geselecteerd GELIJKSPEL FC UTRECHT UITSLAGEN ZAALHOCKEY /OENSDAG 2 MAART 1983 13 ROTTERDAM - Het Nederlands elftal zoals dat tijdens het WK-voetbal van 1974 in de finale aantrad tegen West- Duitsland. zal op zaterdagavond 4 juni Wim van Hane gem uitluiden. Ter gelegenheid van het afscheid van de nu al legendarische nummer tien, zullen de voetballers die destijds het zilver met een gouden randje wonnen, in de Rotterdamse Kuip als tegenstander van Feyenoord fungeren. Als coach van het WK-elftal zal Rinus Michels optreden. De betrokken spelers hebben, onder aanvoering van Jo- han Cruijff die als eerste toezegde, positief gereageerd op het verzoek hun medewerking te verlenen aan het af- scheidsduel. Wim Meuleman: praeses van het organisatie comité „Maar we moeten natuurlijk rekening houden met blessures en verplichtingen die zich plotseling voordoen". Dat geldt met name voor Wim Rijsbergen en Johan Nees- kens, die met Cosmos in die periode het competitiepro gramma afwerken. Mochten zij of anderen afvallen, dan zal de WK-formatie worden aangevuld met „hedendaag se" sterren. Meuleman noemde in dat verband o a de na men van Tahamata, Thijssen. De ook al afscheid nemende Charles Corver is uitgenodigd het duel te arbitreren. ter wijl André Hazes het amusement voor de wedstrijd en tijdens de pauze zal verzorgen. De zanger zal speciaal voor zijn vriend Van Hanegem een afscheidslied componeren, dat hij in de Kuip ten gehore zal brengen. Het Nederlands elftal dat in 1974 de WK-finale tegen West Duitsland speelde, bestond uit: Jongbloed. Suurbier, Haan, Rijsbergen (invaller De Jong), Krol, Jansen, Nees- kens, Van Hanegem, Rep, Cruijff, Rensenbrink (invaller René v.d. Kerkhof). Een paar dagen voor de afscheidswedstrijd, die zaterdag avond 4 juni om 19.30 uur begint, staat overigens nog een ander gedenkwaardig treffen in de Kuip gepland. In het kader van het 75-jarig bestaan van de sportclub komt het op 27 mei tot een reprise van het treffen, dat Feyenoord en Celtic in 1970 in de Europa Cup-finale uitvochten. Een andere datum voor de erewedstrijd voor Van Hanegem was echter zeer moeilijk te vinden. ifLISSINGEN Het wordt aan de kenners van het Zeeuwse voetbal overgelaten om over twee weken de beste zestien spelers van deze provincie te selecteren. De Vlissingse coach Jo de Waal en >en commissie van keuzeheren komen 14 maart bij elkaar voor een afrondend gesprek. De Zeeuwse lelectie moet namelijk al in april spelen tegen de Belgen, die zich komen voorbereiden op een be langrijke interland. Maar het Zeeuwse elftal krijgt in de maanden daarna nog meer aantrekkelijke legenstanders. Zo is ook Anderlecht voor eind mei al zo goed als vastgelegd en voor 4 juni staat de ïonfrontatie met de Zeeuwse profvoetballers op het programma. De aanloop voor de keuzeheren in Zee land is dus vrij kort, maar dat betekent niet dat de wijze van selecteren zal ver anderen. De verantwoordelijke man is ook dit jaar Jo de Waal, die het selecte ren in veel gevallen moet overlaten aan anderen. De definitieve keuse wordt be paald in een tweetal wedstrijden vooraf. „We spelen twee keer met de kem van de Zeeuwse elftal", maakt Jo de Waal dui delijk. „Die vullen we aan met spelers die nog niet zeker zijn van hun plaats". Het komt er op neer dat de Zeeuwse se lectie aanvankelijk zal bestaan uit een kleine dertig spelers. Er wordt een wed strijd in Breskens gespeeld en vervol gens nog een keer tegen een elftal van Goeree. Tenslotte is er met de definitie ve selectie nog een oefenwedstrijd met het Belgisch elftal in Axel. dichtste bij voor me en de rest laat ik aan de andere heren over. Ik ga ook bij na nooit meer een wedstrijd op zater dag kijken. We hebben in de buurt van Goes bijvoorbeeld een man als Kees Blomaard om spelers te beoordelen. Het zou niet te doen zijn om in heel Zee land wedstrijden te bekijken". Zo kon het gebeuren dat in het Zeeuwse elftal vorig jaar een spelers als Stoffel Schipper niet eens tot de eerste selectie behoorden. De reden was dat Schipper zich in het verleden ooit eens had mis dragen, maar hij schijnt dit jaar opeens wel in aanmerking te komen. Verder was Kees Verkaart zelfs geen serieuze kandi daat, omdat er werd verondersteld dat hij te oud was. En Tonnie van den Berge kreeg om de een of andere reden ook geen schijn van kans, hoewel hij toen in Vanuit de Zeeuwse trainerswereld is een grote vorm verkeerde, evenals in voorgaande ook nu weer hef- Maar ook dit jaar laat Jo de Waal zich tig gereageerd op die wijze van selecte ren. Jan Meulmeester van Oostkapelle vindt bijvoorbeeld: „Ze zijn dus nog steeds niet in staat om het echte Zeeuw se elftal te kiezen. Het is een teken van zwakte' dat ze eerst nog twee selecties aan het werk moeten zien". Geen overzicht De coach van het Zeeuws elftal geeft overigens onmiddellijk toe dat hij te weinig overzicht heeft om zelf een keus te maken. Het is van Jo de Waal bekend dathijmaar zelden de provincieintrekt om van tevoren spelers te beoordelen. „Ik ga meestal alleen maar naar Mid delburg, Vlissingen en RCS. Dat is het MIDDELBURG - Excelsior-trainer Rob Jacobs verzorgt maandag op het arodaveld van de voetbalvereniging Middelburg een demonstratietraining. De trainer van de Rotterdamse eredi- visionist komt op uitnodiging van de afdeling Zeeland van de WON vereni ging van oefenmeesters) naar Middel burg. De trainingsdemonstratie van Rob Ja cobs stond eerder al op 3 januari ge pland, maar kon toen niet doorgaan in verband met autopech van Jacobs. De Excelsior-trainer wordt maandag bijge staan door een groep jeugdspelers van Middelburg. Het evenement begint om 19.30 uur. niet verleiden tot uitspraken vooraf. .We komen over twee weken bij elkaar", wil hy slechts kwijt. „En ik noem liever nog geen namen, dat is nog te vroeg. Zelfs ook niet van spelers die misschien al zeker van een plaats zijn. Dat wil ik eerst met de andere leden van de techni sche cpmmissie_doomemen". Defensief Het is in elk geval wél zeker dat de Zeeuwse selectie tij dens het bewind van Jo de Waal blijft volharden in een defen sieve tactiek. Een voorhoede met Ge rard Schipper, Bram van de Broecke en Paul van der Hooft (of Tonnie van den Bergen) zou het tegen de Belgen uitste kend kunnen doen, maar De Waal blijft weigeren om met drie aanvallers te spe len„Ik heb zelf gevoetbald en ik heb nog te veel eergevoel", zegt hij. „Een uitslag van 15-5 zou wel mooi zijn voor het pu bliek. maar ik heb geen zin om af te gaan". VLISSINGEN Het damteam van St.- Laurens is kampioen in de eerste klas van de Zeeuwse damcompetitie gewor den. Alle ingrediënten voor een span nend slot waren aanwezig, omdat de Walcherse ploeg een punt voorsprong had op Middelhamis. St.-Laurens toon de echter aan de beste te zijn met een 11- 5 zege op de naaste concurrent. Middelhamis I - St-Laurens 15-11C. Spee - P Willemse 0-2P. Lerov - L. Kesteloo 2-0; JLod der - J. Kesselaar 1-1. K. Vis -1. Flipse 1-1H. Koese - L Walraven 1-1:1. Koese - L. Davidse 0-2.1. Mackioet - L. Adriaanse 0-2. A. Verolme - L. v. d Weele 0-2; Middelburg III - 's- Gravenpolder IV 12-4. BDV II - burgII10-6. Eindstanden: St.-Laurens 1 10 8 1 1 17 Middelhamis I 10 6 2 2 14 BDV II 10 3 4 3 10 Lammerenburg n 10 3 2 5 8 Middelburg in 10 2 2 6 5 In de tweede klas werd Goes n kampioen door een overwinning op Middelhamis n St.-Laurens II - Goes II4-6; 's-Gra venpolder - St.-Laurens II6-4; Middelhamis - Goes n 4-6; Aagtekerke II - Oostkapelle 17-3. Eindstand in de tweede klas. Goes n 10 7 1 2 15 MiddeihamlsII 10 6 1 3 13 Aagtekerke II 10 4 2 4 10 Oostkapelle I 10 4 1 5 9 "s-Gravenpolder II 10 2 2 6 6 GOES Het mixed-team van TSI heeft zondagmiddag geschiedenis geschreven in het Zeeuwse indoortennis, door als eerste in poule A van de sinds 1979 draaiende districtscompetitie drie titels op rij te pakken. De Goesenaren raakten buiten de greep van de concurrentie, door in eigen huis de reserves van MLTC gedecideerd terug te wijzen. De hoofdmacht van de Middelburgers daarentegen bleef in het goede spoor en stelde de tweede plaats zo goed als veilig, door in Terneuzen de returnontmoeting tegen Ludo et Emergo 1 winnend af te sluiten. In Sportcentrum Schelde International in de Zuidbevelandse hoofdstad trad TSI. met de tweede selectie aan tegen MLTC 2. De hoofdstedelingen, die Hen- Daarom zal het Zeeuwse elftal in het gunstigste geval met Gerard Schipper en Bram van de Broecke voorin spelen. Met Schipper omdat hij al jarenlang de meest scorende spits van Zeeland is. En met Bram van de Broecke omdat de aanvaller van Breskens wekelijks in topvorm is. Het systeem van Jo de Waal is duidelijk hij zal tegen de Belgen kost wat kost de schade beperken. Hij is de coach die het Zeeuws elftal zo sober mogelijk laat spe len en een riskante speelwijze ontwijkt. André Wurth de trainer van Middelburg, beweert; „Ik heb in het Zeeuws elftal al jarenlang geen systeem meer kunnen ontdekken. Daarom is het ook onmoge lijk om de passende spelers te vinden". Zeven weken De selectie die tegen België moet aan treden, zit in die weken nog volop in de competitie. Het is dus de vraag of het Zeeuws elftal niet op het laatste mo ment moet worden gekozen. De laatste weken is Wim Dekker bijvoorbeeld uit geschakeld door een spierblessure, maar hij kan tegen die tijd hersteld zijn. Stoffel Schipper heeft in dit seizoen met Oostkapelle te vaak onder zijn ni veau gespeeld- „Maar hij traint de laat ste tijd opvallend hard", verzekert Jan Meulmeester. Het is nog zeven weken voor de wedstrijd tegen de Belgen en Schipper zal zich ongetwijfeld in die tussentijd nog willen bewijzen. De keuzecommissie voor het Zeeuws elf tal is inmiddels al een keer rond de tafel gaan zitten. Jo de Waal: „Er zijn natuur lijk al heel wat namen gevallen. Die spe lers zijn daarna nog wat intensiever ge volgd. Het is me wel opgevallen dat het vaak weer om dezelfde spelers ging als vorigjaar". Maar het zal Jo de Waal en zijn techni sche commissie toch ook niet ontgaan zijn dat er een paar talentvolle Zeeuwse spelers zijn teruggekeerd. Rob Gruben, die het laatste bij Club Brugge onder contract stond, is bij Breskens een zeer betrouwbare sluitpost. En dat geldt ook voor Jos van de Kinderen bij HW. Voor de middelste linie kan De Waal boven dien weer beschikken over Franz van der Pijl, de absolute sterspeler van Hoek. DEN HAAG Lotto nummer 8 van af gelopen zondag kent één winnaar van de eerste prijs. Die deelnemer ontvangt bruto ƒ589.201,90. De mid-lotto (7a) heeft geen winnaar van de eerste prijs. De tien deelnemers die de tweede prijs delen ontvangen allen bruto 30.000,-. Voorts waren er 56 deelnemers die alle twaalf resultaten van totonummer 8 goed voorspelden. Zij ontvangen allen 817,40. De resultaten van de (sport) prijsvragen zijn: Mid-lotto 7a: Eerste prijs: geen winnaar, twee de prijs: 10 winnaars, die allen bruto 30.000,- ontvangen. derde prijs: 136 winnaars, die allen bruto/ 1.460,80 ontvangen, vierde prijs: 6.187 winnaars, die allen 32.10 ontvangen, vijfde prijs. 86.029 winnaars, die allen 5.00 ontvan gen. De jackpot voor lottonummer 9 is ƒ60.817,96. Mid-lotto cijferspel: het winnende nummer was; 846489. Er waren geen deelnemers met zes of vjjf goede cijfers. Lotto 8: Eerste pnjs: 1 winnaar, die bruto 589.201.90 ontvangt, tweede prijs: 7 winnaars, die allen bruto 21.428.50 ontvangen, derde prijs 211 winnaars, die allen bruto 1.110.70 ontvan- gea vijfde prijs: 100.446 winnaars, die allen 5,00 ontvangen. Toto 8: Eerste prijs: 56 winnaars, die allen 817,40 ontvangen, tweede prijs: 519 winnaars, die al len 58,80 ontvangen, derde prijs: 3.269 win naars, die allen 23,30 ontvangen. Toto-gelijk 8: Eerste prijsgeen winnaar, tweede prijs: 8 win naars, die allen ƒ319.40 ontvangen, derde Prijs 62 winnaars, die allen 96.70 ontvangen, vierde prijs 1.626 winnaars, die allen 5,20 ontvangen- De jackpot voor toto-gelijk 9 Is ƒ1 694.08 Cijferspel 8: Het winnende nummer was: 881971. Er was een deelnemer met zes goede cijfers. Hij ont vangt bruto 100.000,- GOIRLE - Tijdens de districtskam pioenschappen Zuid is de Vlissingse ju doka Jan Mollid van sportschool Felix Janssens, derde geworden. Hoewel hij een uitstekende indruk maakte, hij ver loor slechts twee partijen op beslissing van de scheidsrechter, slaagde de Zeeuwse judoka er niet in de tweede plaats, die recht gaf op deelneming aan de nationale kampioenschappen, af te dwingen. GELEEN - Vier eeuwse karateka's heb ben tijdens de districtskampioen schappen Zuid in Geleen de deelne ming aan het Nederlands kampioen schap afgedwongen. Hun resultaten zijn. klassse tot 60 kg: 1 Ruud Picassau van sportschool Van der Leur uit Goes, klasse tot 65 kg: 3 J. Mallawauw van school Mallawauw Middelburg, klasse tot 75 kg: 3 Richard Pluygers van sportschool Felix Jans sens uit Vlissingen, en klasse boven 80 kg: 1 Detlev Kroeze van sportschool Van der Leur MLTC 1 trok naar Terneuzen om te pro beren revanche te nemen voor de eerder dit seizoen geleden 11-1 nederlaag. Door de prima op dreef zynde Manon ten Bruggencate, die Conny Baarends af troefde en samen met Marjolein Cijsouw ook de damesdubbel verzilverde, werd de basis gelegd voor een even verrassen de als nipte zege. J immy Salawane voeg de er via een remise tegen Serge Carpen- tier nog een puntje aan toe, waarna de herencombinatie de Middelburgers over de streep hielp. Hein Kupfer en B ar- bara du Fossé hadden voordien de indi viduele Oostburgse overwinningen la ten aantekenen: 7-5. In poule C naderde Ammo 2, dat overi gens twee wedstrijden meer gespeeld heeft, koploper Souburg tot op twee punten door DOS 2 met 8-4 te kloppen. De Schelde 2 en Hulster Ambacht 2 slo ten hier verder hun tweekamp onbeslist af: 6-6. Souburg 2 trad in de voetsporen Toerclub Middelkamp houdt trimtochten MIDDELBURG - De toerafdeling van de Zeeuwse Ren- en Tourclub 'Theo Middelkamp' begint zondagmorgen het nieuwe toerseizoen met de eerste van een aantal ritten over 60 kilometer die alle op de zondagmorgen om halftien vanaf Lewedorp zullen beginnen. De da ta voor deze tochten zijn: 6.13, 20 en 27 maart, 3.10,17 en 24 april, 22 en 29 mei, 5, 1219 en 26 juni, 31 juli, 7.14 en 21 augus tus, 4,11, 18 en 25 september en 2.9 en 16 oktober. Verder wordt op 1 mei de Veersemeer- tocht gehouden over30,70 of 120 kilome ter vanuit Wolphaartsdijk, 15 mei de Omloop van de Bevelanden over 100 km vanuit Lewedorp, 3 juli de Cera-tocht over 30. 70 of 120 kilometer vanuit 's- Heerenhoek en 28 augustus de Vyf- Eilandentocht over 185 kilorrffeter van uit Lewedorp. Ook staan de fietsvierdaagsen weer op het programma: in Middelburg van 6 tot en met 9 juni en in Goes op 13 tot en met 16 juni. De afstanden van deze tochten is vier avonden achtereen 25 of 50 kilome ter. van het eerste team en nam de leiding in poule D dankzij een knappe 9-3 score te gen Hulster Ambacht 3. dat hierdoor praktisch uitgeschakeld is voor het kampioenschap. Hoewel zonder Kees en Jan v. d. Meulen en Rob Viergever aantredend, slaagde de herenéquipe van de Schelde er toch in Sluis in Racketcentrumn Ador Sport van zich af te schudden en zijn leideade positie in poule 1 te verstevigen. Het meespelen van Hans Schuur dat door de Zeeuws-Vlamingen met gemengde gevoelens bekeken zal zijn betekende voor de Vlissingers echter voldoende tegenwicht. Daar Ardy Bruikman en Frank Viergever ook goed draaiden was George d'hondt de enige aan Sluise zijde die in zijn single overeind bleef: 8- 4. DOS behield zijn theoretische kans op de titel door MLTGC 1 met dezelfde cij fers terug te wijzen. Opvallende uitslag in deze krachtmeting was de zege van Leunis Gabriëlse op Pieter Visser. Animo evenaarde dit weekend de pres tatie van TSI en werd eveneens voor de derde achtereenvolgende maal kam pioen. Huub Nijsten c.s. die zoals be kend dit seizoen in poule 2 beneden hun niveau moeten acteren, bonden in de Braakman de Stoof aan hun zegekar: 12- 0. DOS 2 had meer in huis dan Domburg 1,8-4 en blijftmetEegedima dat met 10-2 de meerdere was van MLTC 2. de tweede plaats bezetten. Zaamslag en Eegedima 2 zijn in poule D in een nek aan nekrace om de titel gewik keld, waarbij de Zeeuws-Vlamingen de beste papieren behouden nu ze Dom burg 2 met 10-2 aan de negvatieve zijde van de score lieten. TERNEUZEN Voor het vijf afdelin- gentoemooi zaalkorfbal dat op 24 maart in Amsterdam wordt gehouden heeft het district Zuid West van het Konink lijk Nederlands Korfbalverbond (KNKVna de voorselecties de volgende Zeeuwse speelsters en spelers uitgeno digd: junioren Liesbeth Roose (Tjoba) en Rita van de Ketterij (TOP A), André Ovaa en Harry Koppejan (beiden van Atlas). Bij de senioren zijn geen Zeeuwse dames tot de eindselectie doorgedron gen, Anno Lantinga van Blauw Wit en Ko de Jonge van Zuidwesters zijn in de herenselectie gekozen. RENESSE De ponyclub Renesse hield de finale van de Winterbokaal voor ponyrijders, aangesloten bij dc NPC-afdeling Zeeland - West-Brabant in manege Grol te Renesse. De uitslagen luiden Pony's klasse B-licht: 1 Ronald Matteman, Amorette. Séros 101 pnt..2 Patricia Bakker. Annabal, Schouwen- Duivenl 100.3Maijolijnv.d Broeke.Smokey. P C. Middelburg 98 Pony's klasse B zwaar: 1 Monique Bek, Esther. Seros. 137 pnt 2 Nancy Fremouw. Midnight. Brugse Vaart 134.3 Nan cy Fremouw, SunshineBnygse Vaart 126 pnt. Pony's klasse L: lKatrien Debusschere, Pin ky. Brugse Vaart 140. 2 Petra Borst. Esther, Séros 133. Pony's klasse B-licht: 1 Anan v d. Maele. Pas separtout. Brugse Vaart 136, 2 Annermek v. Pruysen-Hassan. Prinsenbeek 131 Eindstand winterbokaal: 1 Pony's klasse B- licht: 1 Patricia Bakker. Annabel, Schouwen- Duivel. 4.2 Ronald Matteman. Amorette, Se ros 7 Pony's klasse B-zwaar: 1 Nancy Fre mouw, Midnight. Brugse Vaart 5. 2 Monique Bek, Esther, Séros 6 Pony's klasse L: 1 Angela An to russen. As tor. Stevenshof 5. 2 Petra Borst, Esther, Séros 6. Pony's klasse M: 1 Aria- nc v. d. Maele, Passepartout, Brugse Vaart 3,2 Erica Butler, Roeff. Renesse 4. Pony's klasse Z: 1 Trudy^om, Majic Mouse, Brugse Vaart 3. 2 Annemiek v. Pruyssen. Hassan, Prinsen- GOES - Van alle Zeeuwse waterpolo- teams was Ganze de enige die tot winst kwam. Tegen Merlet werd het 9-8, doordat keeper Leo Morren van Ganze onder meer een strafworp keerde in de laatste time. Stormvogel moest tegen Krabben een 8-6 nederlaag incasseren. RWV won gemakkelijk met 13-3 van Luctor. Zowel de dames als de heren van de Schelde kregen in eigen huis klop: res pectievelijk van DIO en Aretbusa. Merlet-Ganze De ploeg met het meeste geluk ging met de overwinning naar huis. Drie perio den lang ging de strijd volkomen gelijk op Alleen in de tweede time was Ganze sterker, maar Merlet kwam van een 2-5 achterstand knap terug naar 5-5. Beide ploegen wilden per se winnen en namen daarom ook risico's. Het gevolg was dat er rommelig werd gespeeld, maar het bleef spannend. Ganze had alle geluk van de wereld toen een Merlet-verdedi- ger een terugspeelbal naar zijn keeper in het doel zag verdwijnen. René Kiel zorgde tenslotte voor de onverwachte winst De overige doelpunten werden gemaakt door: Marius Keiler. Roald Strackx, Roel Veenstra, Arco Wagen voort en Piet Schop (3). RVW-Luctor RWV-Luctor Zonder dat het de Middel burgers was meegedeeld bleek deze wedstrijd een uur te zijn vervroegd. Toevalligerwijs waren er enkele Luc- torianen extra vroeg in het zwembad en zij kregen te horen dat zij direct moesten starten. Twee meegekomen De standen in d na- MZ 5-10 tionale tateltennis- Ravesteljn 5- 7 competltle zijn; Sjaardema 5- 7 Senioren; Phoenix 5- 4 Dames eredivisie Wilno 4- (1 Scylla 5- 9 8t Hoger 4- 0 Torens tadt 5- 7 Heren: 3e divisie Avanti 5- 6 Docos 5^ 8 Vice rsa 5- 3 FVT 5- 6 Tempo Team 5- 2 Phoenix 2 5- 6 Dames: le divisie: Zand 5- 3 Hoonhorst 5- 7 Tybb 5- 1 MZ 5- 6 Heren; 4e divisie Amsterdam 5- 6 MZ2 5- 9 Swift. 5- 5 Scylla 3 5- 7 Treffers 5- 5 Phoenix 3 5- 4 OTTC 5- 1 Sjaardema 2 5- 3 Heren eredidivisie Hotak 5- 3 Veluwe 5-10 Heren: 5e divisie Nikon 5- 7 Scylla 4 5- 9 Hooge H. 5- 5 Treffers 2 5- 8 Scylla 5- 5 MZ 3 5- 4 Tempo Team 5- 3 Zand 2 5- 4 Shot 5- 0 Korenbeurs 2 5- 4 Heren 2e divisie R Molenaar 5- 1 KAPELLE Een groot aantal hoge waarderingen voor vele goede dressuurvcr- richtingen, maar ook lage cijfers voor goede prestaties. Die gaf de jury tijdens het door de landelijke rijvereniging en ponyclub Jacoba van Beieren in manege de Braanjenhoek te Kapelle georganiseerde indoor-dressuurconcours voor paarden en pony's. „Het aantal winstpunten was groot, maar verdiend", zei Jacoba v. Beieren- voorzitter Daan Bakker na afloop van dit vlot verlopen concours. Alleen de M- en Z-klasse bij de pony's viel wat uit de boot. Uitslagen; Paarden klasse B 1 Jan Paauwe. Winston, Reimerswaal 125 pnt: 2. Lenet San- dee. Typhoon, Nrd -Beveland 124 pnt: 3. Jea- net Reynhout. Ramon, Dij krui te rs 121 pnt. Pony's klasse B: l.Brigjttev Brouwershaven. Lucky Boy. Reimerswaal 129 pnt; 2. Monique de Groene, Caesar. Paardebloem 126 pnt. 3 Maaike van 't Leven. Mara, Weelruiters 120 pnt Pony's klasse LI cn L2:1Astrid Schipper. Bianca. Paardebloem 127 pnt 2 Francisca Bakker. Aphrodite. Jac v. Beieren 126 pnt. 3 Adrienne Kole. Komeet, Reimerswaal 124 pnt Paarden klasse LI: 1 Adrie Ruisaard. Target. Jacoba v Beieren 130 pnt. 2. Kees Sleendijk, Boy. Reimerswaal 121 pnt. 3 Loes v Djjke.Tara, Jacoba v Beleren 120pnt Paar den klasse L2: 1 Leonard Kuzee. Sonja, Rei merswaal 126 pnt; 2 Leonard Kuzee. Lady, Reimerswaal 123 pnt, 3 Marinka Pekaar, Or- pa, Reimerswaal 120 pnt Pony's klasse M en Z: 1. Heieen Wagenaar, Lady Bart tsa, Paarde bloem 119pnt, 2. Gert Jan Bakker, Nudie.Jac. v Beieren 118 pnt: 3. Cocky Goeree. Wodan Zorro, Jac v Beieren 117 pnt. Paarden klasse M en Z: 1 Centien Krijger. Urgento. Jac v Beieren 130pnt. 2 Hanme den Exter.Trouba dour, Nrd -Beveland 106 pnt Adrie Ruisaard werd met Target winnaar in de paardenklasse LI. supporters waren bereid om mee te spelen, zodat Luctor toch nog met ze ven man kon beginnen. RWV had tegen dit gehandicapte team uiteraard weinig moeite en behaalde een geflatteerde 13-3 zege Voor het Zeeuwse team kwam de nederlaat des te harder aan, omdat RWV normaal ge sproken een te kloppen ploeg is. De zo broodnodige punten bleven nu in Rot terdam waardoor de degradatie erg dichtbij is. Patrick Vader en Gert-Jan Flier (2) maakten de doelpunten. Schelde-Arethusa De bezoekers toonden het beste spel en ze wonnen dan ook terecht: 9-5. Schelde speelde beslist niet slecht, maar liet het in de derde periode liggen. De gerouti- neerdere Brabanders schoten makke lijk en ze maakten de kansen goed af. Scheldedoelpunten van Jacques van der Hooft. Leen van Doorn. Marten de Pooter. Erik Vermeulen en Hans Murre. Dames Schelde-DIO Een onverdiende nederlaag voor de da mes van Schelde (3-5) dat de hele wed strijd in aanval was, maar telkens op de formidabele DlO-keepster stuitte. De Temeuzense dames trokken massaal ten aanval maar verwaarloosden daar door de verdediging. Tot driemaal toe werd in de aanval balverlies geleden en konden achtergebleven DIO-speelsters worden aangespeeld. ENSCHEDE Dinsdagavond is In En schede de inhaalwedstnj d voor de eredi visie gespeeld tussen FC Twente en FC Utrecht. De ontmoeting eindigde in een gelijkspel: o-o. VLISSINGEN—De zaalhockey uitslagen van het afgelopen weekeinde luiden: Heren. 2e klasseC. Prinsenbeek - HOCO 4 9; 3e klasse D: Zundert - Teteringen 0-1Zevenbergen Tete- ringen 5-8. Zundert - Zevenbergen 2-7; Res. 3e kl G: Pelikaan 2 - Et ten Leur 2 2-5. Tempo 2 - Prinsenbeek 210-4, Tempo 2 Etten Leur 2 8-3, Pelikaan 2 - Prinsenbeek 26-2; Res. 4e klasse H. Tempo 4 - Cadetten 2 1-10. Zwart Wit 6 - Olympia 2 3-9. Olympia 2 - Tempo 3 4-1. Prin senbeek 3 - Olympia 2 5-6; Dames 3e klasse C: Etten Leur - Oirschot 1-4, Prinsenbeek - Best 2-6. Prinsenbeek - Waalwijk 2-12, Prinsenbeek - Zwart Wit 0-9; 4e klasse C; Teteringen - Ze venbergen 6-2. Zevenbergen - Zundert 6-1Te teringen - Zundert 10-1. Tetenngen - Rapide 13-1. Zevenbergen - Rapide 11-3. Res 2e kl B: Forward 2 - Warande 2 1-5. Forward 2 - Den Bosch 3 3-11. Tilburg 2 - Warande 2 0-8; Jon gens; A2 (West-Br Vlissingen Prinsenbeek 9-2. Pelikaan - Vlissingen 6-4, B2 iWest-Br.l: Prinsenbeek B2 - Vlissingen B 1-9. Vlissingen B - Olympia B 9-12; Meisj es B2 (West- Br i Vlis singen B - Push B21-10, Vlissingen B - Tempo B 1-10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15