SMITH kaas GRANDIOZE OPRUIMING zeeiands grootste kaasverhBpers! WIJ GAAN VERBOUWEN Twee winnaars in solistenconcours Contactdag stichting Ons Zeeland in Sluis B en w Arnemuiden vragen geld voor opknappen korfbalveld Port Salut, Vacherol of Font FEvèque 00VERS SCHOENEN PZC/streek Palingvissers nog niet massaal naar Colijnsplaat Nieuwe voorzieningen in Grevelingen I/F Mulder binnenhuis GEMEENTE WESTKAPEILE PERT] COMPLETE WINKELINVENTARIS OAMESMODEZAAK 250 gram originele Maandag, dinsdag en woensdag: Gehakt c qa Soeppakket cq Krentenbollen qq Minifrites 1.39 mode, pasvormschoenen en tassen MAANDAG 28 FEBRUARI 1983 KNF GEEFT TWEEDE WISSELBEKER MIDDELBURG Het solistenconconrs van de Zeeuwse Bond KNF, dat zater dag is gehouden in de Middelburgse concert- en gehoorzaal heeft twee win naars opgeleverd, het duo J. en K. (moeder en dochter) Poerstamper op cornet en R. Neijt op klarinet. Het duo en de solist behaalden 57 punten, ofwel een eerste prijs met lof. Omdat het voor de eerste keer gebeur de dat twee winnaars met eenzelfde aantal punten etndigden heeft de Bond besloten om in het vervolg dan ook twee wisselbekers ter beschikking te stellen. Eén voor de zogenaamde riet blazers (zoals Neijt) en een voor de ko perblazers (duo Poerstamper). Zater dag was er namelijk maar één wisselbe ker, en die was voor klarinettist Neijt. Niet dat hij hem ook in ontvangst heeft genomen, want de muzikant is afkom stig uit Sas van Gent en hij moest op tijd weg om de boot naar Zeeuwsch- Vlaanderen te halen. Voor het duo Poerstamper wordt nu een nieuwe beker aangekocht die hemn zal worden overhandigd op de jaarver gadering van de Zeeuwse Bond die in maart in Goes wordt gehouden. Het solistenconcours dat zaterdag duurde van elf tot elf uur, werd bezocht door zo'n honderdvijftig belangstellen den. „Een redelijk goede opkomst", vond voorzitter C. Schout. Hij noemde de winnaars "echte toppers'. Zo ook de jury die in haar rapport over beide win- naars schreef dat zij een 'sublieme uit- COLUNSPLAAT - Er bestaat nog geen erg grote belangstelling on der de palingvissers om in de toe komst hun vis via de vismijn in Colijnsplaat te verhandelen. Dat bleek vrijdagmiddag in een verga dering van een tiental aalvissers in de vismijn te Colijnsplaat Die vergadering werd gehouden op initiatief van de directie van de mijn, die van een aantal vissers had gehoord dat er belangstelling zou bestaan om voortaan paling in het Noordbevelandse dorp aan te voeren. Er was vrijdagmiddag wel enige be langstelling. Dat bleek mede uit het feit dat alleen de vertegenwoor diger van Tholen liet weten er niets voor te voelen. Vijf van de aanwezi ge vissers voelden wel voor het ini tiatief. Daarom werd aan het eind van de vergadering besloten dat met die vtjf verder gepraat zal wor den. Tevens zullen nog eens alle aalvissers uit Zuidwest-Nederland (ongeveer 45) aangeschreven wor den met de vraag of zij er voor voe len. De directeur van de vismijn, F. Minneboo, liet de vergadering we ten dat de handelaren vanzelf op het veilen van de paling af zouden komen als er maar eenmaal aan voer is. Maar dan zouden ze wel de garantie moeten hebben dat er op regelmatige tijden voldoende aan bod van paling is, zodat het voor de handel aantrekkelijk is om te ko men. Momenteel verkopen de pa lingvissers ieder voor zich recht streeks aan de handelaren en ko men ze onderling een prijs overeen. Als de plannen doorgaan moeten wel, zo werd vrijdag geconcludeerd, de vissers alle paling naar Colijns plaat brengen en niet eerst het bes te buiten de mijn om verkopen. Daarnaast werd ook vastgesteld dat de handel en de vissers vooral in het begin nog wat zullen moeten wennen aan de nieuwe situatie. Dat leidde onder meer tot de opmer king dat wellicht het beste een proefperiode overwogen kan wor den. Als er inderdaad paling in Co lijnsplaat aangevoerd wordt dan zal dat waarschijnlijk over onge veer twee maanden zo ver zijn. voering" haoaen gegeven. De jury be stond uit de heren P. Stalmeier en R Rats. De heer Schout vond verder dat de kwaliteit van het gebodene van een hoog gehalte was. „Er waren maarliefst zeven eerste prijzen met lof. Dat bete kent dat zulke dagen (de eerste werd een week geleden gehouden, red.) zeer vruchtbaar zijn en het op peil houden van de amateuristische muziekbeoefe ning bevorderen. Ook binnen de mu ziekverenigingen waar de deelnemers aan dit concours lid van zijn", aldus de voorzitter. Zoals bekend wordt het concours ge houden in diverse afdelingen, te weten de vaandelafdeling, eerste, tweede, derde en introductieafdeling. De uitslagen zijn: Vaandelafdeling-. R. Neijt, 57 p eerste pr met lof; duo J. en K. Poerstamper. 57 p. eerste pr met lof; C. Polfliet, 52,2 p. eerste pr.: M de Meijer, 52 p. eerste pr.: V. Dagevos. 54,5 p.. eerste pr. met lof; J. Korsuize, 48 p. eerste pr.. M. Zuidweg. 51 p. eerste pr.; J. Geluk, 48.5 p. eerste pr.; G. Harinck, 48 p. eerste pr.; M. van Duiven. 50 p. eerste pr.; D. Goedhart, 54,5 p. eerste pr. met lof; P de Rooij, 48,5 p. eerste pr.; J. Poerstamper-Louwerse. 49 p. eerste prijs; R. en P. de Rooij, 51 p. eerste pr.; J Bakker, 49 p. eerste pr.; H. Kramer, 54,5 p. eerste pr. met lof; kwartet H. de Bock, R. de Rooij, A. en T. Bouwense, 52 p. eerste pr.; L. Zwartepoorte. 48 p. eerste pr., negen man sterke formatie B. Vader, R. de Rooij, P Boogaard. E. en H. de Bock, K. en H. Kramer, A. en T. Bouwense, 55,5 p. eerste pr. met lof. Eerste afdeling: duo J. Baan en A Stroo. 52,5 p. eerste pr.; D. Remijn, 49,5 p. eerste pr.; A. Smit, 51,5 p. eerste pr.; A Tange, 53 p. eerste pr.; E. Poerstamper. 54 p. eerste pr met lof; H. de Bóck. 53 p. eerste pr.; A Geluk. 49,5 p. eerste pr.; E. Bakker, 52,5 p. eerste pr., P L Slabber. 49 p. eerste pr., P. Slabber, 48 p. eer ste pr.; B. de Rooij, 49,5 p. eerste pr.; B. Adriaanse. 52,5 p. eerste pr., P. van Donge, 52,5 p. eerste pr.; kwartet F. de Meester, M. Ranschaert, L. Bertram. A van Vliet, 51 p. eerste pr. Tweede afdeling: R. Vreugdenhil, 50.5 p. eer ste pr.; duo A en J. Geluk, 49 p. eerste pr.; duo R. Korsuize en P. de Jone. 48 p. eerste pr. Derde afdeling: A van Bavel, 48 p. eerste pr.; B. Matthijse, 48 p. eerste pr. Introductie-afdeling: A Louws, 52 p. eerste pr. met advies overgang naar eerste afdeling. Jaarvergadering Beheerscommissie 't Pand Middelburg MIDDELBURG - De beheerscommis sie van "t Pand in Middelburg houdt vanavond (maandag) om acht uur de jaarvergadering. Op de agenda staat onder meer het financieel overzicht, de alcoholvergunning, gezamenlijke acti viteiten en de huurverhoging. Na het vergadergedeelte volgt een optreden van de Middelburgse groep 'De Lange Janna's, die nieuw repertoire ten geho re zal brengen. Voorzitter C. van de Lijcke van de stichting 'Ons Zeeland' overhandigt wethouder H. Lokerse rechtsI het boek 'Blinden; mensen als iedereen' BLINDEN EN SLECHTZIENDEN BIJEEN SLUIS - Zaterdag werd in Sluis de jaarlijkse contactdag gehouden van de Stichting 'Ons Zeeland', de vereniging voor blinden en slechtzienden. Ruim 65 leden en belangstellenden kwamen bijeen om bij te praten. Mevrouw J. Frijmann, lid van de Zeeuws-Vlaamse werkgroep van de vereniging, sprak van een geslaagde dag. Voorzitter C. Kinderdagverblijf Middelburg viert tienjarig bestaan MIDDELBURG - Het kinderdagver blijf 'Kinderdijk' in Middelburg viert vandaag (maandag) het tienjarig be staan. Alle kinderen krijgen een zelfge bakken tractatie en een feestmuts. In het voorjaar zal in samenwerking met de ouders een tuinfeest worden gehou den. Geslaagd BREDA - Aan de modevakschool EN- SAID te Breda slaagden de kandida ten: mooiste-adspirant lerares: L. Simonse- Boeye, Middelburg, handwerkontwerpster: M. J. van der Hof-Meeuwse, Vlissingen. cou peuseleidster: L. Baljeu-Krijger, Middelburg; E. H. H. Groenouwe, Vlissingen. costumière: P. A. Marijs-Van Vliet, Vlissingen; E. Tiersen, Vlissingen; A. de Groot, Vlissingen; A Rie- mens-Roth, Middelburg. van de Lijcke verrichtte de opening door aan wethouder H. Lokerse het boek "Blinden; mensen als iedereen' van J. van de Berg aan te bieden. Specialist in de plaatselijke geschiede nis P de Broek hield een lezing over het Sluisse verleden, 's Middags na de broodmaaltijd werd de dag afgerond met een optreden van de zangvereni ging 'De Slulsse Rakkers'. Mevrouw Fnjmann was van mening dat de con tactdag in Sluis vooral voor de Zeeuws- Vlaamse blinden en slechtzienden van belang was. Door de moeilijke verbin dingen mét de rest van de provincie is het volgens haar altijd moeilijk om van uit Zeeuwsch-Vlaanderen een evene ment elders in Zeeland te bezoeken. Daarom is ze blij met de contactdag in Sluis. Waar de leden van 'Ons Zeeland' vol gend jaar bijeen komen is nog niet be kend. Vergadering ICTO Mariekerke MELISKERKE - De afdeling Marieker ke en omgeving van het ICTO houdt vanavond (maandag) een vergadering in 'Ons Huis' te Meliskerke. Gastspre ker is legerpredikant buiten dienst lui tenant-kolonel ds J. Poort over het on derwerp 'Gevaren die de vrede bedrei gen'. De bijeenkomst begint om half acht. GERICHT OP WATERRECREATIE GOES - Het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap (in oprichting) wil in 1983 een reeks nieuwe voorzienin gen maken. Het gaat om: aanleg water sporteiland ten noorden van de Kabbe- laarsbank (bij de Brouwersdam); aan leg van een strand bij Bruinisse; in richting dagrecreatieterrein Kabbe- Iaarsbank; bouw windsrufcentrum Strand Grevelingendam; maken van een vluchthaven bij Dreischor. Met de uitvoering van de plannen is voor het Grevelingeschap een bedrag gemoeid van twee miljoen gulden. In enkele ge vallen - strand Bruinisse en dagre creatie Kabbelaarsbank - gaat het om het eerste gedeelte van vrij omvangrij ke projecten. De nieuwe voorzieningen passen in de inrichtingsschets voor het Grevelin- genmeer. De uitvoering ervan ligt m handen van de rijksdienst voor de IJs- selmeerpolders, afdeling Grevelingen- bekken. Deze dienst heeft voor de perio de 1983-1985 een meerjarenplan ge maakt, dat door het dagelijks bestuur van het natuur- en recreatieschap is overgenomen. Wanneer ook de voorlo pige raad van bestuur ermee instemt, dan zal aan minister ir. G. Braks van landbouw en visserij (hij is ook verant woordelijk voor natuurbehoud en open luchtrecreatie) goedkeuring worden ge vraagd. In het meerjarenplan zitten ook nog aanleg van een watersportsteun punt aan de zuidzijde van de Stampers plaat (bij Brouwershaven) en bouw van een bezoekerscentrum bij de Punt, aan de noordzijde van Brouwersdam. Uit een toelichting op de plannen van de rijksidnest voor de IJsselmeerpol- ders blijkt onder meer: watersporteiland: het gaat om werken ten behoeve van de afronding van het plan Ossehoek, met name het aanbrengen van beplanting en plaat sing van toiletgebouwen; •strand Bruinisse: de gemeente be taalt 50% van de kosten, die betrekke lijk laag zijn, omdat geschikt zand vrij komt bij de verdieping van de veerha vens in Anna Jacobapolder en Zijpe; het project past in de plannen voor een tweede jachthaven bij Bruinisse; strand Kabbelaarsbank: de aanleg ervan volgt op de verwezenlijking van een bosgebied op de plaat en gaat voor af aan de inrichting van een gebied voor verblijfsrecreatie; de kosten van het ge hele project zijn globaal geraamd op 4 miljoen gulden; winds turfcentrum Grevelingendam: twee te fuseren plankzeilverenigingen zullen zorgen voor de komst van de oe- Pint» otonseL /Hwsdvifttn bi'nneNtart opent liUZIEHCEN7ï?UM'Mi<Üelf>um £i&. P.H.Mhrti'W. gordijnen - tapijten nwddelbuig kromme weele 21 23 leleloon (01160) 140 77 le planverandering bestemmingsplan 'Bedrijfsterrein Oude Zandweg'. De burgemeester van Westkapelle maakt bekend, dat het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland d.d. 13 juli 1982, no. 4787436, afd. 4, bur. r.o., tot gedeeltelijke goedkeuring van de le planverandering van het bestem mingsplan 'Bedrijfsterrein Oude Zandweg", vastgesteld bij raadsbesluit van 14 januari 1982, onherroepelijk is geworden. Dit bestemmingsplan ligt voor een ieder ter gemeentese cretarie ter inzage. Westkapelle, 28 februari 1983. De burgemeester voornoemd, H. A. van Maldegem. Lunchen in Vlissingen dinsdag t/m vrijdag 'Noordzee' FIRMA Te koop: Ook in gedeelten, moet weg voor 5 maart. Meulbroek, Nw. Burg 27, Middelburg. COLLEGE: 47.000 GULDEN NODIG fen- en wedstrijdvoorzieningen voor windsurfers; het natuur- en recreatie- schep zorgt voor het bouwrijpmaken van de plaats waar het centrum neerge zet zal worden; vluchthaven Drcschor: op het druk- bevaren traject Bruinisse-Bommenede is geen afmeer-vluchtmogelijkheid aan wezig; ter hoogte van Dreischor, onge veer halverwege, zijn hiervoor moge lijkheden aanwezig Het dagelijks bestuur van het natuur- en recreatieschap wil ook maatregelen gaan nemen om overlast door de wa tersport aan banden te leggen. Het gaat onder meer om het ongewenste aanleggen van boten bij natuurgebie den. Het dagelijks bestuur laat een mo del maken voor een algemene politie verordening voor de verschillende vormen van waterrecreatie, met regels voor bijvoorbeeld vaarsnelheid, lig plaats kiezen en het windsurfen. Het model zal worden voorgelegd aan de (water)politie en de betreffende ge meenten en daarna kan de voorlopige raad van bestuur zich erover buigen. Eén en ander komt aan de orde in een vergadering van de raad van bestuur op vrijdag 4 maart, aanvang 14.00 uur in bet gemeentehuis van Goedereede. ARNEMUIDEN - Het college van b en w van Arnemuiden vraagt de raad een be drag van 47.000 gulden beschikbaar te Jubileum Souburgs Ouderenkoor OOST-SOUBURG - Het Souburgs Ou- derenkoor hield een feestavond in zaal 'Irene' aan de Kanaalstraat te Oost- Souburg ter gelegenheid van het 10-ja- rig bestaan. Voorzitter K. Schout, me moreerde in zijn openingswoord de ont wikkeling van het koor. Op 28 februari 1973 werd het ouderenkoor opgericht met 49 leden (39 dames en 10 heren) on der leiding van mevrouw M. Francke- Davidse. De eerste twee jaar begeleidde mevrouw Kuiper het koor op het orgel, opgevolgd door de heer M. van der Meer. Spreker dankte allen die achter de schennen veel werk voor het koor heb ben gedaan. Een speciaal woord van dank werd gericht tot de dirigent en tot de organist, alsmede tot mevrouw Cor- des die haar orgel voor het koor be schikbaar stelt. Het koor zal op vrijdag 25 maart een jubileumuitvoering geven in de Gere formeerde Kerk aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. Medewerking hieraan wordt verleend door het Smalstads Mannenkoor uit St.-Maartensdijk, on der leiding van de heer J. Westdorp. De jubileumzangavond begint om 19.30 Scouting Middelburg vierde Baden Powelldag MIDDELBURG - Met een vossenjacht door de Middelburgse binnenstad en een fietsenrally over een deel van Wal cheren vierden de Middelburgse scou tinggroepen zaterdagmiddag Baden Powelldag. Zo rond de vijfhonderd scoutingleden hadden zich verzameld op het Abdijplein vanwaar het gebeu ren plaatsvond. Na het hijsen van de vlag en het opzeg gen van de padvinderswetten vertrok ken de deelnemers aan de fietsenrally voor hun tocht die hen onder anderen langs Gapinge voerde. Onderweg moes ten enkele opdrachten worden uitge voerd. Aan dit deel van de herdenkings dag van de oprichter van de scouting namen de oudere scoutingleden deel. De jongsten gingen op jacht naar de 'vossen' (in vreemde kostuums gesto ken leiders en leidsters) die in de bin nenstad van Middelburg rondliepen. Omstreeks halfvijf was iedereen weer terug op het Abdijplein, waar tot slot aan de beste groepen de prijzen werden uitgereikt. Vonnis politierechter nietig verklaard DEN HAAG - Een 38-jarige inwoonster van Vlissingen, L. S., in eerste instan tie door de politierechter in Middel burg veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs wegens rijden onder invloed, hoeft deze straf voorlopig niet te ondergaan. De procureur generaal bij het Haags ge rechtshof constateerde dat er fouten waren gemaakt bij de dagvaarding. Toen mevrouw S. in hoger beroep ging tegen het vonnis besloot het hof dan ook tot nietig verklaring van het Mid delburgse vonnis. De mogelijkheid tot een nieuwe dagvaarding blijft echter wel bestaan. stellen voor het opknappen van het korfbalveld aan de Van Cittersweg. Het maaiveld ligt ongelijk en door de gerin ge mate van waterdoorlating is het veld te vochtig en te slap. Als de raad ak koord gaat, zal begin april met de werk zaamheden worden begonnen. De raadsleden zullen zich ook buigen over een voorstel om bijna 21.000,- te voteren voor de vervanging van de ver warmingsketel in het zwembad. De hui dige ketel verkeert in zo'n slechte staat, dat er nu geen sprake kan zijn van een 'bedrijfszekere installatie'. Promotie Haven van Vlissingen in buitenland MIDDELBURG - Een delegatie van de NV Haven Vlissingen en het Haven schap Vlissingen brengt van 24 maart tot en met 17 april een bezoek aan Au stralië, Nieuw-Zeeland en Noord-Ame- rika. De delegatie bestaat uit de presi dent-commissaris van de NV Haven, drs Th. Westerbout en president-direc teur C. Oreel cn namens het Haven schap gaat voorzitter (en gedeputeer de) drs R. Barbé mee. Het doel van de reis is de relaties van de NV Haven in genoemde werelddelen te bestendigen en uit te breiden en het Ha venschap zal in gesprekken de moge lijkheden van het haven- en industrie gebied Vlissingen-Oost benadrukken. Op het programma staat onder meer een ontmoeting met de vice-president van West-Australié, die tevens minister van transport is. Verder zullen gesprek ken plaatsvinden met havenautoritei ten, verladers, scheepvaartmaatschap pijen en vertegenwooridigers van locale overheden. Ook worden twee wolbedrij- ven in Australië en Nieuw-Zeeland be zocht. Omdat er al jaren in de Amemuidse raad over wordt gepraat om te komen tot de stichting van een bejaardenver zorgingstehuis in de gemeente, vragen b en w de raadsleden mee te werken aan de oprichting van een stichting die de mogelijkheden voor een dergelijk te huis moet gaan onderzoeken. Waar schijnlijk zal het tehuis worden onder gebracht in een gedeelte van het dien stencentrum 'Ter Mortiere'. Het in het leven roepen van een stichting is vol gens het college nodig, omdat daarmee meer gestructureerd naar buiten toe kan worden opgetreden. Dit is vooral belangrijk bij het voeren van overleg met de provincie en andere overheids organen. De raadsvergadering begint maandag 7 maart om halfacht. CDA-vrouwenberaad Domburg-Oostkapelle houdt vergadering OOSTKAPELLE - Dinsdagmorgen 1 maart is er een bijeenkomst van CDA- vrouwenberaad Domburg/Oostkapelle in pension 'De Moerbei' in Oostkapelle. Tijdens deze bijeenkomst zuilen hoofd stuk 2 en 3 uit het boekje 'Politiek, kom nou' worden besproken. Aanvang 9.00 uur. KAMERLID VAN VVD SPREEKT IN MIDDELBURG MIDDELBURG - Het Zeeuwse WD- tweede kamerlid mr J. te Veldhuis spreekt vanavond (maandag) op een vergadering van de afdeling Middel burg van de WD. Na het huishoudelijk gedeelte praat het kamerlid over 'ac tuele politiek'. De vergadering wordt gehouden in 'Het Zuiderbaken' en be gint om acht uur. G-eldig van 28 "februari t/m 5 maart. half om half, kilo 0.«7v/ panklaar, per pakket0*7 zak 4 stuks diepvries, op op party, maar voor het zover is, houden wij een Profiteer nu van de vele aanbiedingen in Wij starten vanmiddag om 2.00 uur. J. van der Sloot L. Delft 48 - Middelburg Met toestemming van K.v.K. nr. 7/83, t/m 12-3 1983.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 4