Waardering voor werk M. Topal bij afscheid Huisvrouwenrecreade pzc/, Twee winnaars in solistenconcours Contactdag stichting Ons Zeeland in Sluis agenda Palingvissers nog niet massaal naar Colijnsplaat Wissel Zeeuws- Vlaanderen PSP-congres onderschrijft RSV-resolutie Gs willen dienstwoning opknappen Nieuwe voorzieningen in Grevelingen nJSSINGEN - „U hebt lijfelijk erva- ren. dat samenwerking tussen ver- ichillende groeperingen spanning meebrengt en dat die groepen elkaar 1 Jaarbij kunnen schaden. U hebt hoog tepunten meegemaakt en teleurstel- lingen, tijdens de tien jaar dat u hebt jewcrkt voor uw landgenoten. De eer- ste tijd was eigenlijk nog de beste. Toen waren er nog geen belangen in het spel". Dit zei voorzitter P. J. Smit van de stichting Buitenlandse Werkne mers Zeeland zaterdagmiddag, bij het afscheid van Mahmut Topal. als be stuurslid van de stichting Dat gebeur de met een receptie in het ontmoe tingscentrum van de Joegoslavische vereniging in Vlissingen, die door vele belangstellenden werd bijgewoond. De heer Smit sprak verder de hoop uit. dat de Turkse gemeenschap in Zeeland sal proberen de 'onhebbelijkheden' van de Nederlandse gemeenschap te accep teren. Hij stelde verder, dat de opvol ging in het bestuur van de stichting me de naar de wens van de heer Topal is verlopen. Hij overhandigde de heer Topal een koffer en zei daarbij te hopen, dat deze vaak zal worden gebruikt voor reizen naar het moederland Turkije, maar ook weer terug naar Nederland. streek COLIJNSPLAAT - Er bestaat nog geen erg grote belangstelling on der de palingvissers om in de toe komst hun vis via de vismijn in Colijnsplaat te verhandelen. Dat bleek vrijdagmiddag in een verga dering van een tiental aalvissers in de vismijn te Colijnsplaat. Die vergadering werd gehouden op initiatief van de directie van de mijn, die van een aantal vissers had gehoord dat er belangstelling zou bestaan om voortaan paling in het Noordbevelandse dorp aan te Er was vrijdagmiddag wel enige be langstelling. Dat bleek mede uit het feit dat alleen de vertegenwoor diger van Tholen liet weten er niets voor te voelen. Vijf van de aanwezi ge vissers voelden wel voor het ini tiatief. Daarom werd aan het eind van de vergadering besloten dat met die vijf verder gepraat zal wor den. Tevens zullen nog eens alle aalvissers uit Zuidwest-Nederland (ongeveer 45) aangeschreven wor den met de vraag of zij er voor voe len. De directeur van de vismijn, F. Minneboo, liet de vergadering we ten dat de handelaren vanzelf op het veilen van de paling af zouden komen als er maar eenmaal aan voer is. Maar dan zouden ze wel de garantie moeten hebben dat er op regelmatige tijden voldoende aan bod van paling is, zodat het voor de handel aantrekkelijk is om te ko men. Momenteel verkopen de pa lingvissers ieder voor zich recht streeks aan de handelaren en ko men ze onderling een prijs overeen. Als de plannen doorgaan moeten wel, zo werd vrijdag geconcludeerd, de vissers alle paling naar Colijns plaat brengen en niet eerst het bes te buiten de mijn om verkopen. Daarnaast werd ook vastgesteld dat de handel en de vissers vooral m het begin nog wat zullen moeten wennen aan de nieuwe situatie. Dat leidde onder meer tot de opmer king dat wellicht het beste een proefperiode overwogen kan wor den Als er inderdaad paling in Co lijnsplaat aangevoerd wordt dan zal dat waarschijnlijk over onge veer twee maanden zo ver zijn. ilAAI NDAG 28 FEBRUARI 1983 TIEN JAAR INZET VOOR TURKSE LANDGENOTEN ic- VLISSINGEN - De vereniging The Mis sions to Seamen in Vlissingen heeft er in een brief aan de voorzitter van de tweede Kamer op aangedrongen om in de besluitvorming rond de KMS te overwegen dat het voorbestaan van de vereniging in grote mate afhankelijk is van het voortbestaan van De Schelde. The Missions to Seamen, het zeemans huis en de sportaccomodatie, is geves tigd op een terrein van De Schelde. Om dat. buiten zeelieden die met hun Schip ir. de Scheldepoort liggen, veel zeelie den uit andere havens het zeemanshuis bezoeken, wijst de vereniging op het be lang van The Mission. Zonder de répa ra tiewerrf Scheldepoort zou de voorzie ning wegvallen maar niet 'de behoefte. De vereniging zegt zich in haar voortbe staan bedreigd te voelen. MAANDAG GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- cio. S MIDDELBURG - Schouwburg, 20 uur: 'Pierewaaien' blijspel door Toneel groep Theater, Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa. - VLISSINGEN - Bethesda - St.-Joseph- ziekenhuis. 20-21.30 uur: uitzending Ra- wa. FILMVOORSTELLINGEN GOES - Grand. 20 uur: Annie, a.l 1 HULST - De Koning van Engeland, 14.30 uur: Hot lady, 18 jr., 20 uur De zwarte ruiter, a.l., 20 uur: Querelle. 16 jr.. 20 uur: Het kleinste bordeel in Te xas. 16 jr., 20 uur: Cat people, 16 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: E.T., a.l. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: De zwarte ruiter, a.l. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: De zwar te ruiter, a.l., 20 uur: My pleasure is my business, 18 jr. VLISSINGEN - Alhambra 1,20 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l, Alhambra II, 20 uur: De zwarte ruiter. 12 jr. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Galerie Bellemans, 10-18 uur. houtsneden van Jan Verschoore (t.e.m. 1-3). Kindergalerij: illustraties van Joop Bertram. BRUINISSE - Visserij- en oorlogsmu seum geopend van 14-16 uur. DOMBURG - Biologisch Museum, 10- 17 uur: De natuur in Zeeland. GOES - Lunchcafé Stadhuis. 9-17.30 uur: aquarellen van Bernard Versteege (t,e.m. 28-2). HÉILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10- 17 uur: werken van Marinus van Dijke (t.e.m. 22-3). TERNEUZEN - Hal Stadhuis, 9-12 en 13 30-17 uur: werken van Peter de Ryc- ke (t.e.m. 16-3). Bibliotheek. 13 30-21uur: 'De kunst van het moederschap' (t.e.m. 12-31. Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur ex positie van levende reptielen, amfi bieën en insekten. IJZENDIJKE-Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur: Stamboomonderzoek. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100- 14444 (ook voor milieuklachten) Zecuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel 01180- I 15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20.00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel. 070-600555. Te bereiken op kantoordagen van 12-17 uur The Missions to Seamen vraagt heroverweging besluit KMS NIJMEGEN - Het congres van de Paci fistisch Socialistische Partij (PSP), dat zaterdag in Nijmegen bijeen was, heeft een resolutie van de afdelingen Vlis singen, Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord- en Midden-Zeeland unaniem aangenomen. De resolutie behandelt N het overheidsbeleid inzake het RSV- HOEK - De eerste 'huisvrouwenrecreade', een sport- en spelinstuif. is gewonnen door het team uit Hulst. Aan lit evenement, dat gehouden werd op initiatief van de loekse gymnastiekvereniging V en K, werd deelgeno- nen door de vier bij het KNGV (Koninklijke Neder- ands Gymnastiekverbond) aangesloten verenigingen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Clinge klasseerde zich ip de tweede plaats voor de ploegen van Hoek cn Sas .•an Gent. Tijdens deze 'huisvrouwenrecreade', die gehouden werd in de gymzaal in Hoek. kwam de sport in de ruimste zin van het woord aan bod. Zo waren er een trimtest, sjoelen en een quiz. „De formule, zoals die is gehanteerd is suc cesvol gebleken, al was het in eerste instantie de bedoe ling om wat meer gezelschapsspelen in te bouwen, maar dat is nu niet gelukt. Volgend jaar zullen we dat zeker trachten wèl te doen", aldus mevrouw Peperzak van V en K. Alle verenigingen hadden teams afgevaardigd, die be stonden uit vijftien dames, zodat er in totaal zo'n zestig huisvrouwen zaterdag actief bezig zijn geweest in Hoek. Alleen voor de quiz werd een individuele klassering op gemaakt. Marijke Heijbloem uit Sas van Gent totaliseer de daarin de meeste punten. Het was echter met vol doende om haar team aan een hoge ploegklassering te helpenhoewel het onderlinge verschil tussen de ploegen met erg groot was. Winnaar Hulst had 311 punten, het als tweede eindigen de Clinge kwam uit op 296 punten. Hoek totaliseerde 293 punten en Sas van Gent werd tenslotte vierde met 286 punten. KNF GEEFT TWEEDE WISSELBEKER den „Een redelyk goede opkomst", vond voorzitter C. Schout. Hij noemde de winnaars 'echte toppers'. Zo ook dc jury die in haar rapport over beide win naars schreef dat zij een 'sublieme uit voering' hadden gegeven. De jury be stond uit de heren P. Stalmeier en R. Rats. De heer Schout vond verder dat de kwaliteit van het gebodene van een hoog gehalte was. „Er waren maar liefst zeven eerste prijzen met lof. Dat bete kent dat zulke dagen (de eerste werd een week geleden gehouden, red.) zeer vruchtbaar zijn en het op peil houden van de amateuristische muziekbeoefe ning bevorderen. Ook binnen de mu ziekverenigingen waar de deelnemers aan dit concours lid van zijn", aldus de voorzitter Zoals bekend wordt het concours ge houden in diverse afdelingen, te weten dc vaandelafdeling, eerste, tweede, derde en introductieafdeling. De uitslagen zijn: Vaandelafdeling- R. Neyt, 57 p.eerstepr met lof: duo J. en K Poerstamper. 57 p. eerste pr. met lof. C. Polfllet. 52,2 p. eerste pr.; M de Meijer. 52 p. eerste pr., V. Dagevos. 54,5 p„ eerste pr met lof; J. Korsuize, 48 p. eerste pr.; M. Zuidweg, 51 p eerste pr.; J. Geluk. 48,5 p. eerste prG Hannck, 48 p. eerste pr.; M van Duiven, 50 p. eerste prD. Goedhart. 54.5 p. eerste pr. met lof: P. de Rooij, 48.5 p. eerste pr.. J. Poerstamper-Louwerse. 49 p eerste prijs; R. en P. de Rooi], 51 p eerste pr.. J. Bakker. 49 p. eerste prH Kramer. 54.5 p. eerste pr met lof, kwartet H. de Bock. R de Rooy. A. en T Bouwense. 52 p. eerste pr.; L. Zwartepoorte, 48 p. eerste pr.. negen man sterke formatie B. Vader. R. de Roolj, P. Boogaard. E, en H. de Bóck, K. en H Kramer. A en T- Bouwense. 55,5 p. eerste pr. met lof. Eerste afdeling, duo J. Baan en A Stroo, 52,5 p. eerste pr.; D. Remijn, 49,5 p. eerste pr.. A. Smit, 51,5 p. eerste pr.. A Tange, 53 p. eerste pr.; E. Poerstamper, 54 p. eerste pr. metlof; H. de Böck, 53 p. eerste pr.; A. Geluk. 40,5 p. eerste pr.; E. Bakker, 52,5 p. eerste pr.; P. L. Slabber, 49 p. eerste pr.P. Slabber. 48 p. eer ste pr.; B. de Rooij, 49,5 p. eerste pr.: B. Adriaanse. 52.5 p. eerste pr.; P. van Donge, 52,5 p. eerste pr.; kwartet F. de Meester, M. Ranschaert, L. Bertram, A. van Vliet, 51 p. eerste pr. Tweede afdeling: R Vreugdenhll, 50,5 p. eer ste pr.duo A en J Geluk49 p. eerste pr.duo R. Korsuize en P. de Jone. 48 p. eerste pr. Derde afdeling A van BaveL 48 p. eerste pr.; B. Matthijse. 48 p eerste pr Introductie-afdeling: A. Louws, 52 p. eerste pr. met advies overgang naar eerste afdeling Jubileumconcert Hulster koor op A VRO-radio HULST - De AVRO-radio zendt woens dag 2 maart via Hilversum 4 opnamen uit van het concert ter gelegenheid van het 25-j arig bestaan van het Hulster Ge mengd Koori 13 november in de basi liek van Hulst). Het programma bestaat uit werken van Pergolesi, Mozart, Fauré en Hendrik Andriessen. Dirigent Jo Ivens bewerkte twee volksliederen voor koor en orkest. Het Hulster Gemengd Koor wordt be geleid door het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland en organist Tijn van Eijk. Soliste is de sopraan Jorino Samson. De uitzending begint om 14.45 uur KOEWACHT - In café De Oude Moien in Koewacht werd een bejaardenschie- ting gehouden, waaraan 32 schutters deelnamen Uitslag hoge vogel en eerste zijvogel C. On- genae. Koewacht, tweede zijvogel E. Verhae- gen, Sinl-Jansteen. grootste aantal kleine vo gels (4) E. Blommaert, Sint-Jansteen. Voorzitter C. vandeLijcke van de stichting 'Ons Zeeland' overhandigt wethouder H Lokerse i rechts t het boek 'Blinden; mensen als iedereen'. luchtrecreatie) goedkeuring worden ge vraagd. In het meerjarenplan zitten ook nog aanleg van een watersportsteun punt aan de zuidzijde van de Stampers plaat (bij Brouwershaven) en bouw van een bezoekerscentrum by de Punt, aan de noordzijde van Brouwersdam. Uit een toelichting op de plannen van de ryksidnest voor de IJsselmeerpol- ders blijkt onder meer watersporteiland: het gaat om werken ten behoeve van de afronding van het plan Ossehoek, met name het aanbrengen van beplanting en plaat sing van toiletgebouwen; •strand Bruinisse: de gemeente be taalt 50% van de kosten, die betrekke lijk laag zijn, omdat geschikt zand vrij komt bij dc verdieping van de veerha vens in Anna Jacobapolder en Zijpe; het project past in de plannen voor een tweede jachthaven bij Bruinisse; strand Kabbelaarsbank: de aanleg ervan volgt op de verwezenlijking van een bosgebied op de plaat en gaat voor af aan de inrichting van een gebied voor verblijfsrecreatie de kosten van het ge hele project zijn globaal geraamd op 4 miljoen gulden; windsturfcentrum Grevelmgendam twee te fuseren plankzeilverenigingen zullen zorgen voor de komst van de oe- P. Smit drukt M. Topal de hand. Rechts mevrouw Topal. De Middelburgse wethouder voor so ciale zaken M. Vinke bood de heer Top al een stropdas met het gemeentewa pen van Middelburg aan. „Wij hebben in de PZC kunnen lezen wat de heer Topal heeft gedaan voor zijn landgeno ten. Dat is niet gering. Dat stuk geeft juist weer wat u en uw familie hebben gedaan, want ook uw kinderen zijn vol op bezig voor de Walcherse samenle ving", zei de Middelburgse wethouder, verwijzend naar het artikel over de heer Topal in de PZC van zaterdag. Het ge meentebestuur van Middelburg geeft ZCAD en RIAGG MIDDELBURG - Het Zeeuws instituut voor de geestelijke volksgezondheid (RIAGG) en het Zeeuws consultatiebu reau voor alcohol en drugs (ZCAD) gaan in de toekomst meer samenwer ken. Die samenwerking krijgt gestalte in een overeenkomst, die dinsdag 8 maart wordt ondertekend in Middel burg. De samenwerking moet de ambu lante geestelijke gezondheidszorg in Zeeland optimaliseren. Geslaagd WESTDORPE - J H. A. Goethals uit Westdorpe is aan het Mollennstituut van de kathoüeke leergangen te Til burg geslaagd voor het examen Engels tweede graads en Frans derde graads. MIDDELBURG - Gedeputeerde staten willen voor een bedrag van 49.000,- het pand Korte Giststraat 1 in Middel burg laten opknappen. Het gaat om een dienstwoning die hoort bij de provin ciale griffie. De bedoeling is dat met het geld vloeren en plafonds worden verhoogd, verder moeten keuken en toilet verbouwd worden en dienen schilder- en behang werkzaamheden te worden uitgevoerd. Het voorstel van gs komt aan de orde in de commissie bestuurszaken, die op vrijdag 25 maart vergadert. In diezelfde vergadering komt een voorstel aan de orde tot wijziging van de Interprovin ciale Ziektekosten-regeling. Het gaat om een wijziging die in alle provincies aan de orde komt en waarin duidelijk de bescherming van de per soonlijke levenssfeer wordt vastge legd. volgens wethouder Vinke niet veel ca deautjes meer weg in verband met de moeilijke financiële situatie. Maar met een dergelijke stropdas mag de heer Topal volgens de wethouder zichzelf re kenen tot de 'vriendenschare' van de gemeente Middelburg. Gastvrijheid Mevrouw C. Gillissen - Coos vertelde hoe zij samen met de heer Topal alle Turkse gezinnen heeft bezocht. Eerst alleen nog de mannen, maar daarna ook de vrouwen. „Ik heb me vaker min der prettig gevoeld met Nederlandse mannen alleen dan met de Turkse mannen. Ik heb erg veel van u geleerd. Vooral gastvrijheid", aldus mevrouw Gillissen, die een bos rode tulpen had meegebracht voor mevrouw Topal. Namens de Joegoslavische vereniging sprak D. Marjanovic, die zei altijd ple zierig te hebben samengewerkt met de heer Topal. A, Battai van de Marok kaanse vereniging liet zich in gelijke be woordingen uit. E. de Jong van de ini tiatiefgroep Walcheren noemde de heer Topal een groot voorbeeld van een echt vrijwilliger. „U staat bekend als een harde werker en een persoon van weinig woorden, met een goede kijk op de za ken", aldus de heer De Jong. Als be langrijkste activiteiten van de heer Topal noemde hij het ijveren voor een geschikte moskee ruimte cn dc grote in zet voor het bi-cultureel onderwijs voor de kinderen van de buitenlandse werk nemers. De Nederlandse toespraken werden in het Turks vertaald door Zeki Ozkirirn, die de Turkse toespraken ook in het Nederlands vertaalde. Vier meisjes ga ven vervolgens een demonstratie van drie volksdansen uit Turkije, waar voor zij met een hartelijk applaus wer den beloond. Bridge-uitslagen TERNEUZEN - De bridgeclub 'Luctor' uit Terneuzen speelde de zesde wed strijd in hotel 'De Post'. In de A-groep werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag 1 mevrouw Biesbroeck-de heer Van der Hooft. 2 de heren Meeuwsen-Ris- seeuw, 3 echtpaar Lichteveld. 4 de heren Koopman-Vergouwen. 5 de dames Touw-v an der Zande In de B-groep werd gespeeld met een howell tien met negen paren Deuitslag 1 mevrouw Bruyns-de heer Blesbroeck. 2 de dames Brouwer-Olieslager. 3 de dames Kint- van der Peyl. 4 de dames Bakker-Hamelinck. 5 de heren De Jong-Meulenberg In de C- groep werd gespeeld met een howell acht met acht paren. De uitslag; 1 de heren Pel-Dour- leyn, 2 de dames Van de Water-Henneleker, 3 de dames Reedijk-Schiltman, 4 de dames Mattens-Kaan. 5 de heren De Regt-Walraven. De PSP ondersteunt de strijd van de werknemers van de RSV-bedrijven voor het behoud van hun werkgelegen heid. Wel wil men dat wordt overgegaan op de produktie van meer vredelieven de zaken omdat men van mening is dat produktie in de wapenindustrie minder werk oplevert dan de civiele sector. Daarom wil de PSP dat er een algemeen conversieplan wordt opgesteld voor de militaire onderdelen van het bedrijf De PSP vindt dat de regering in de RSV-plannen teveel de nadruk legt op juist het behoud van de marinebouw. Open huis NCRV GOES - De Nederlands Christelijke Radio Vereniging houdt maandag 7 maart open huis en een provinciale le denvergadering in de Prins van Oranje te Goes. Iedere belangstellende is die dag vanaf 16.00 uur welkom. In ver schillende stands wordt informatie verstrekt over radio, televisie, de NCRV-gids of verenigingszaken. In de omroepstudio kunnen belangstellen den een televisietest afleggen. Verder zijn er doorlopende video- en diapresentaties, terwijl ook het ver schijnsel teletekst te bezichtigen is. Daarnaast komt de afdeling Schoolpro gramma's met een futuristische kijk kast naai- Goes Ter gelegenheid van deze dag biedt de NCRV de inwoners van Goes een beiaardconcert aan, van Sjoerd Tamminga, op de beiaard van de Grote Kerk. Dit concert begint om 15,30 uur en duurt tot 16.00 uur De provinciale ledenvergadering be gint om 19,30 uur in de Prins van Oran je De voorzitter van de NCRV, drs. T. D. Jansen, houdt dan een lezing met als titel 'Vrij en gebonden'. Leden van de raad van bestuur en de programmalei der radio en televisie zullen vragen van de leden beantwoorden. Verder is er nog een optreden van het koor en com bo 'Ichtus' uit Goes en na de vergade ring speelt Judith Bos een spel met de aanwezigen. MIDDELBURG - Het solistenconcours van de Zeeuwse Bond KNF, dat zater dag is gehouden in de Middelburgse concert- cn gehoorzaal heeft twee win naars opgeleverd, het duo J. en K. (moeder en dochter) Poerstamper op cornet en R. Neijt op klarinet. Het duo en de solist behaalden 57 punten, ofwel een eerste prijs met lof. Omdat het voor de eerste keer gebeur de dat twee winnaars met eenzelfde aantal punten eindigden heeft de Bond besloten om in het vervolg dan ook twee wisselbekers ter beschikking te stellen. Eén voor de zogenaamde riet blazers (zoals Neijt) en een voor de ko perblazers (duo Poerstamper). Zater dag was er namelijk maar één wisselbe ker. en die was voor klarinettist Neijt. Niet dat hij hem ook m ontvangst heeft genomen, want de muzikant is afkom stig uit Sas van Ge'nt en hij moest op tijd weg om de boot naar Zeeuwsch- Vlaanderen te halen. Voor het duo Poerstamper wordt nu een nieuwe beker aangekocht die hemn zal worden overhandigd op de jaarver gadering van de Zeeuwse Bond die in maart in Goes wordt gehouden. Het solistenconcours dat zaterdag duurde van elf tot elf uur. werd bezocht door zo'n honderdvijftig belangstellen- BLINDEN EN SLECHTZIENDEN BIJEEN SLUIS - Zaterdag werd in Sluis de jaarlijkse contactdag gehouden van de Stichting 'Ons Zeeland', de vereniging voor blinden en slechtzienden. Ruim 65 leden en belangstellenden kwamen bijeen om bij te praten. Mevrouw J. Frijmann, lid van de Zeeuws-Vlaamse werkgroep van de vereniging, sprak van een geslaagde dag. Voorzitter C. Daarom is ze blij met de contactdag in Sluis. GERICHT OP WA TERRECREATIE GOES - Het dagelijks bestuur van het Grcvelingenschap (in oprichting) wil in 1983 een reeks nieuwe voorzienin gen maken. Het gaat om: aanleg water sporteiland ten noorden van de Kabbe laarsbank (bij de Brouwersdam); aan leg van een strand bij Bruinisse; in richting dagrecreatieterrein Kabbe laarsbank; bouw windsrufcentrum Strand Grevelingendam; maken van een vluchthaven bij Dreischor. Met de uitvoering van de plannen is voor het Grevelingeschap een bedrag gemoeid van twee miljoen gulden. In enkele ge vallen - strand Bruinisse en dagre creatie Kabbelaarsbank - gaat het om het eerste gedeelte van vrij omvangrij ke projecten. De nieuwe voorzieningen passen in de inrichtingsschets voor het Grevelin- genmeer. De uitvoering ervan ligt in handen van de rijksdienst voor de IJs- selmeerpolders, afdeling Grevelmgen- bekken. Deze dienst heeft voor de perio de 1983-1985 een meerjarenplan ge maakt, dat door het dagelijks bestuur van het natuur- en recreatieschap is overgenomen. Wanneer ook de voorlo pige raad van bestuur ermee instemt, dan zal aan minister ir. G. Braks van landbouw en visserij (hij is ook verant woordelijk voor natuurbehoud en open- Waar de leden van 'Ons Zeeland' vol gend jaar bijeen komen is nog niet be kend. van de Lijcke verrichtte de opening door aan wethouder H. Lokerse het boek 'Blinden: mensen als iedereen' van J. van de Berg aan te bieden. Specialist in de plaatselijke geschiede nis P. de Broek hield een lezing over het Siuisse verledeh 's Middags na de broodmaaltijd werd de dag afgerond met een optreden van de zangvereni ging 'De Siuisse Rakkers'. Mevrouw Frijmann was van mening dat de con tactdag in Sluis vooral voor de Zeeuws- Vlaamse blinden en slechtzienden van belang was. Door de moeilijke verbin dingen met de rest van ae provincie is het volgens haar altijd moeilijk om van- fen* en wedstrijdvoorzieningen voor uit Zeeuwsch-Vlaanderen een evene windsurfers; het. natuur- en recreatie- schep zorgt, voor het bouwrijpmaken van de plaats waar het centrum neerge zet zal worden vluchthaven Dreschor: op het druk bevaren traject Briunisse-Bommenede is geen afmeer-vluchtmogelijkheid aan wezig; ter hoogte van Dreischor, onge veer halverwege, zijn hiervoor moge lijkheden aanwezig. Het dagelijks bestuur van het natuur- en recreatieschap wil ook maatregelen gaan nemen om overlast door de wa tersport aan banden te leggen. Het gaat onder meer om het ongewenste aanleggen van boten bij natuurgebie den. Het dagelijks bestuur laat een mo del maken voor een algemene politie verordening voor de verschillende vormen van waterrecrealie, met regels voor bijvoorbeeld vaarsnelheid, lig plaats kiezen en het windsurfen. Het model zal worden voorgelegd aan de (waterlpolitie en de betreffende ge meenten en daarna kan de voorlopige raad van bestuur zich erover buigen. Een en ander komt aan de orde in een vergadering van de raad van bestuur op vrijdag 4 maart, aanvang 14.00 uur in het gemeentehuis van Goedereede. ment elders in Zeeland te bezoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21