Voor het Nederlands team begint het WK pas vandaag Vonck verslaat Vermeule in NK cross DAMES DYNAMO CLUBKAMPIOEN PZC/sport NA DE GIGANTEN KOMEN DE ECHTE TEGENSTANDERS AAN DE BEURT Standen Sprong blijft bij Wemeldinge WIL JACOBS SPEELT Egypte kijkt mee in Vlissingse sporthal UITSLAGEN EIBERGEN MAANDAG 28 FEBRUARI 1983 13 SITTARD - Ooit heeft een Nederlandse zaalhandbalploeg West-Duitsland een gelijkspel afge dwongen. In de vaderlandse handbalkringen is jarenlang over die 16-16 van Utrecht (1969) gespro ken. Het verlies, dat de nationale afvaardiging zondag in Sittard leed (10-19), biedt aanzienlijk minder gespreksstof. Bovendien moet de selectie van trainer Jan Kecskemethy onmiddellijk na de tweede nederlaag in het toernooi om het wereldkampioenschap voor B-landen terugkeren tot de orde van de dag. de verliezerspoule. Tegenstanders zyn deze week verder landen als Bulgarije. Israël en België. De nummers een en twee handhaven de B-status, de rest stapt terug naar het C-niveau. voor wel ke staten de IHF ontwikkelingswerk beschikbaar wil stellen. Tsjechoslowa- kije en West-Duitsland verkeren in het verdere verloop van dit toernooi in an der gezelschap: de ware handballan- den, die een gooi doen naar een startbe wijs voor de Olympische Spelen van 1984. De Nederlandse handbalelite treedt vandaag in Maastricht aan voor zijn derde duel. In het laatste treffen wordt veel. maar niet alles beslist. De ontmoe ting met Frankrijk moet worden be schouwd als de eerste in de zogenaam- De stand in poule A is: 1 Hongarije 2-4 (53-28) 2 Zweden 2-4 (55-37) 3 Bulgarije 2-0 (31-52) 4 Israël 2-0 (34-56) De stand in poule B: 1 Tsjechoslowakije 2-4 49-29 2 West-Duitsland 2-4 41-28 3 Frankrijk 2-0 39-47 4 Nederland 2-0 18-43 De stand in poule C is: 1. Spanje 2-4 (43-21) 2 Zwitserland 2-2 (41-38) 3 IJsland 2-2 (35-38) 4 België 2-0 (24-46) Topscorers De topscorersrangUjst wordt aangevoerd door twee spelers: de Hongaar Peter Kovacs en de Westduitser Erhard Wunderlicht. Beide handballers scoorden dertien keer in twee duels. Peter Verjans is de beste Nederlander op de gedeelde 29e plaats met zes doelpun ten. Druker (Isr.), Bartek (Tsj.), Papiernlk Tsj.), Lehmann (Zwi.), Arason (IJsl.) 10; 29 o.a. Ver- jans (Ned.) 6 DAMES HELLAS UITGESCHAKELD GOTTWALDOV - Hellas is in de kwartfinale van het toernooi pm de Europese zaalhandbal beker voor be kerwinnaars (dames) uitgeschakeld. De houder van de NHV-bokaal verloor zaterdag in Gottwaldov van de Tsje- choslowaakse ploeg van die naam met 21-12. Bij rust had Gottwaldov een voorsprong van 10-5. Vorige week had Hellas de thuiswedstrijd in Voorburg met 17-19 verloren. Hellas heeft Gottwaldov, dat in de na tionale competitie een bescheiden achtste plaats inneemt, welgeteld ze ven minuten kunnen bijbenenen. Na dat de Nederlande ploeg met 1-0 voor was gekomen, kwam de Oosteuropese doelpuntenmachine op gang. Zowel aanvallend als verdedigend werd Hel las overklast. WEMELDINGE - Trainer Henk Sprong blijft ook volgend seizoen bij Wemeldin ge. Deze oefenmeester. die bezig is aan zijn eerste seizoen bij de Bevelandse voetbalclub, tekende in de afgelopen week een contract voor opnieuw een jaar. Volgens Kecskemethy begint het toer nooi pas maandag. Een merkwaardige stelling als wordt bedacht dat de mam- moetorganiatie. die het NHV op gang heeft gebracht, al twee dagen draait. De Tsjechoslowaak doelde echter op de omstandigheid dat de eerste twee duels overeenkomstig de verwachtingen wer den verloren en Frankrijk als de eerste opponent moet worden gezien, die te overwinnen is. De Oosteuropese oefen- meester ging er bü zijn uitspraak van uit dat Tsjechoslowakije zondag geen kind zou hebben aan Frankrijk. Zowel Nederland als Frankrijk konden dan zonder positieve score aan het onderlin ge duel beginnen. De pupillen van de collega van de Nederlandse coach, Jean Michel Germain, hebben er alles aan gedaan een streep door die berekening te halen. Pas in de laatste tien minuten boog Frankrijk voor de Tsjechoslowa- ken (21-25). die op de openingsavond van het toernooi genadeloos over Ne derland heenwalsten. Weinig hoop SITTARD - Bondscoach Jan Kecs- kemetliey kan maandag in het der de duel voor het toernooi om het wereldkampioenschap zaalhand bal (B-groep) beschikken over Wil Jacobs. De 22-jarige international is zo goed als genezen van zijn knieblessure. Volgens ploegarts Leo Heere is Ja cobs die anderhalve week geitden tijdens de trainingswedstrijd in Zwitserland de banden van zijn rechterknie verrekte, fit genoeg om tegen Frankrijk aan te treden. „Jacobs speelt", verklaarde Heere, „tenzij hij van de trap valt". Door gaans neemt genezing van de bles sure als die Jacobs in Baden opliep, drie a vier weken in beslag. Door een buitengewoon intensieve be handeling is dat nu behalveerd. Heere: „Het is medisch verant woord Jacobs het veld in te stu ren". Op grond van de eerste twee ronden moet de ontmoeting met Frankrijk zonder al te veel hoop tegemoet wor den gezien. De marge, waarmee Frank rijk zijn eerste duels verloor, was aan zienlijk geringer dan het verschil waarmee Nederland tegen West-Duits land en Tsjechoslowakije het schip in ging. Ook met Wil Jacobs („dat scheelt vijf doelpunten", hield Kecskemethy in Sittard vol) lijkt het verschil niet te nivelleren. Nederland heeft in de met 3400 toe schouwers eivolle stadssporthal gestre den als David tegen Goliath. Dertig mi nuten lang was het dit keer in wit gehul de 'Oranje' een aanvaardbare sparring- partner voor de brigade van Simon Schobel, die het toernooi uitsluitend ziet als een hinderlijk obstakel op weg naar de Olympische Spelen. Tot de twintigste minuut mocht Nederland zich zelfs de gelijke noemen van de we reldkampioenen van 1978. Na een ruststand van 9-6 in Westduits voordeel moest het ongeduldige pu bliek echter wachten op een nieuwe Ne derlandse treffer. De westduitse hand ballers konden daardoor uitlopen tot 14-6. „Het verdedigen kostte te veel krachtt". analyseerde Kecskemethy. „Daardoor miste de aanval zuiver heid". Positieve woorden had de trainer over voor vier spelers „Doelman De Jonge, Peter Verjans, Renê de Bakker en Nico Beekman hebben voldaan". Jan Willem Hamers daarentegen werd naar de kant gehaald toen hij bij 8-16 een strafworp miste Scherpschutter Schobel wenste de volgelingen van zijn vakbroeder nog wat kansen te ge ven door zijn scherpschutter Wunder- lich in de tweede helft slechts spora disch in te zetten. De boomlange speler van Gummersbach kwam, nadat hij voor 10-6 had gezorgd, alleen nog van de bank om een vrije worp van zeven meter te nemen. De excellerende De Jonge pareerde de kogel echter, waar na de Westduitse reus weer naar de kant ging. Verjans. de kleinste man van het veld, verkeerde zelfs drie keer in de positie van Wunderhch. De gebrilde hoekspe- ler behaalde de maximale score. Drie maal stond hij tegenover de 2,15 meter lange doelman Dieter Bartke. Telkens moest de reus capituleren. Alleen bij vlagen kan David Goliath verslaan. VLISSINGEN - Een fris spelend IJs land heeft gisteren in de Vlissïngse sporthal Baskensbnrg vooreen verras sing gezorgd in poule C. van het we reldkampioenschap zaalhandbal. Te gen Zwitserland, dat in de eerste ronde België met ruime cijfers had versla gen, won de formatie van trainer Hil- mar Bjoernsson met 19-15. De ploeg had een gedaantewisseling ondergaan vergeleken met het optre den in Breda, waar de IJslanders slechts figuranten waren in een Spaan se show. Snelle break outs nu de Zwit sers. hoewel bij de rust de afstand nog niet zo bijzonder groot was: 10-8. Na de hervatting leken de Helveten de kloof zelfs te gaan dichten toen al in de eerste minuut Robert Jehle 10-9 op het bord bracht. Het harde optreden van Zwitserland (de ploeg speelde van de 32e tot en met de 40e minuut maar liefst zes minuten incompleet) werd hen fa taal IJsland - dat vanaf de eerste mi nuut de favoriet van het Vlissingse pu bliek was - liep uit naar 13-9 en die voor sprong van vier punten werd niet meer uit handen gegeven. Eindstand: 19-15. Dieptepunt België België handhaafdt^iet niveau, waar mee men het toegooi om het B-we reldkampioenschap begon. Tegen de eveneens matig draaiende Spanjaar den kwam de ploeg van Franta Tabors- ky voor rust slechts tweemaal tot sco ren: 8-2 en in de tweede helft werden er nog eens drie aan toegevoegd. Een to taal van vijf derhalve, hetgeen een dieptepunt in score betekende op dit kampioenschap. België toonde daar- VLISSINGEN - De twee meter lange Catalaan Puig duikt in de cirkel in de wedstrijd tegen België. Dirk Verhofstadt <2i kan niet verhinderen dal hij scoort. mee aan toch duidelijk tot de aller zwaksten te behoren. Het is niet het enige probleem dat de Belgen hebben. Intern is er grote ver deeldheid, omdat er geen Walen in het team uitkomen. De Franstalige sectie van de Handbal bond heeft dan ook la ten weten geen frank te zullen bijdra gen aan de kosten voor het WK in Ne derland en dreigen zelfs op eigen benen te gaan staan. Zorgen dus voor de pas naar de B-groep gepromoveerde Bel gen, die nu al zeker zijn van een plaats in de troostronde waarin het onlangs veroverde terrein moet worden verde digd. Gezien het povere spel tegen Spanje (20-5 na een 8-2 ruststand) moet daar echter niet te veel van verwacht worden. Zwitserland-IJsland 15-19 (8-10). doelpun ten. Zwitserland Lehmann 3 (2 s.w. i. Jehle 2. Huber 2. Affolter 2. Gassman 2(1 s.w.Schaer, Mueller, Platzer. Baetschmann ieder 1. IJs land: Arason 5 (3 s.w.), Gislason 4, G. Gud- mundsson 4, Olafsson 3, Sveinsson 2 (1 s.w i B Gudmundsson 1. Scheidsrechters. Vitols Kuezul (Sow). Strafininuten: Zwitserland 8. IJsland 8. Spanje-Belgiè 20-5 (8-2). Doelpunten Span je: Reino 5, Uria 4, Puig 4. Cabanas 2. Melo 2, Lopez 2, Mill!an- 1. België: D. Verhofstadt 3. Schuurmans en Jacobs ieder 1. Scheidsrech ter: Mann'Serban (Roe): strafininuten Span je 10. België 8. Ismail Abdel Fattah bericht de Egyptische tv-kijkers over de ver richtingen van Spanje en Belgie. i Door Koen Mijnheer) VLISSINGEN - In de kantine van sporthal Baskensburg in Vlissin- gen trekt Ismail Abdel Fattah ner veus aan zijn sigaret. De chef-sport van het Egyptische tv-station 'TV Cairo' moet over enkele minuten 'de lucht in' voor een live-uitzen ding van het zaalhandbalduel tus sen België en Spanje in Vlissingen. Een sportevenement waar Egypte geen enkel belang bij heeft, maar daar zit Ismail Abdel Fattah niet mee. Zonder maar een woord ge rept te hebben over bezuinigingen reisde hij met een collega naar Ne derland voor het B-wereldkam- pioenschap handbal. Terwijl zyn compagnon af en toe op zijn horloge wijst, ten teken dat het hoogste tijd is om de commentaar posities op te zoeken, vertelt de Egyptenaar over het waarom van de trip naar Nederland. „We probe ren onze kijkers zoveel mogelijk sport van goed niveau te laten zien", zegt de 50-jarige chef-sport van TV Cairo in gebrekkig Engels. Vervolgens tovert hij een handvol perskaarten uit zijn portefeuille. „Kijk maar", zegt hij. „Het wereld kampioenschap basketbal, het we reldkampioenschap volleybal, Wimbledon, enzovoort. We willen alle sporten in onze programma's aan bod laten komen". Ismail Abdel Fattah was ooit een verdienstelijk hockey-mtematio- nal. Vandaar ook. dat op channel 2' van TV Cairo regelmatig hockeyers voorbij schuiven. „Voetbal is in Egypte verreweg de populairste sport Daarom richten we ons juist op andere sporten", verduidelijkt hij. „We willen de jeugd voorbeel den geven en daarom promoten we die sporten. We halen tennissers als Borg, Ashe en Lendl naar Egypte voor demonstratiewedstrijden en die zenden we dan uit". Oorlogen Handbal is een van de sporten, die in Egypte nog wel een duwtje in de rug kunnen gebruiken. „Een jaar of twintig geleden hadden we vrij goede teams. Maar inmiddels heb ben we drie oorlogen achter de rug en is het ni veau van het handbal in Egypte gezakt. De regering stak in de afgelopen periode veel geld in het oorlogvoeren. Voor de sport bleef niets over. De sportbonden werden arm. maar nu zijn we weer zover, dat de regering de sport fi nancieel steunt. Het is tenslotte vrede op dit moment", zegt Ismail Abdel Fattah. En terwijl in de Egyptische huiska mers de tv-toestellen aanfloepen meldt het duo van TV Cairo zich in de ijskoude perstent voor nog wat laatste informatie over de handbal- ploegen van België en Spanje. Te vergeefs. De perscommuniqués zijn in het Duits. Frans en Nederlands opgesteld en daar kan het tweetal, dat zich met een snufje Engels moet redden, niets mee beginnen. Enkele Zwitserse journalisten zit ten ondertussen klappertandend hun vingers te verwarmen op een typemachine. Het heteluchtkanon dat de tent zou moeten verwarmen blijkt niet alleen met warme lucht, maar ook met een verstikkende do sis petroleumlucht geladen, zodat er gekozen wordt voor de minst slechte oplossing: geen verwar ming. wel frisse lucht. Het duel tussen IJsland en Zwit serland is dan inmiddels achter de rug. Spaanse journalisten vragen al vóór de aanvang van de ontmoe ting tussen België en Spanje een telefoonverbinding mei hun redactie aan. Belgiè-Spanje. Het is mogelijk dat de Vlaamse handhalliefliebbers een debacle vermoedden. Duide lijk is in ieder geval wel, dat het Belgische handbal zich in popula riteit niet kan meten met volkshel den als Urbanus van Anus, Will Tura en Raymond van het Groene- woud. Van de honderden kaarten, die de Nederlands-Belgische grens overgingen, werden er de afgelo pen weken exact zoventien ver kocht. Desondanks zitten cr in de Vlissingse sporthal ook nog 833 niet-Belgen mee te treuren met de Belgische coach Frantisek Tabors- ky. .We mogen nog tevreden zijn met zoveel toeschouwers (er bleven vijf tig plaatsen onbezet, red.). Afgelo pen vrijdag kregen we nog twee honderd kaarten terug uit België", zegt Peter van den Bergh van de plaatselijke organisatie. Al ver voor het begin van de eerste wed strijd zijn de meeste toeschouwers getuige van een ballet-achtige op warming van Zwitserland en IJs land. „Zoveel toeschouwers zorgen toch voor een leuke entourage. Het is een tijd geleden dat er zo veel volk is geweest glimlacht Carel van Leuven, lid van het organisa tiecomité. WK-station „Organisatorisch hebben we to taal geen problemen", meldt Van Leuven verder. „We mogen dik te vreden zijn. Alles verloopt volgens het draaiboek". Terwijl de Spaan se handballers op de wedstrijd- vloer uithalen voor de genadeslag tegen België verlaten de eerste toeschouwers de zaal al. Vlissin gen fungeerde even als WK-sta tion. De trein schiet in een flits voorbij. (door Peter Verhaget EIBERGEN - Totaal ontredderd stond John Vermeule zondagmiddag op de grassintelbaan van het sportpark in het Gelderse dorp Eibergen. Niets, to taal niets begreep hij er van. Voor de derde maal in successie had de 21-jari- ge Middelburgse atleet van Dynamo '70 een complete afgang beleefd tijdens het Nederlands crosskampioenschap. Als favoriet voor een plaats bij de eer sten gestart kon hij evenmin als de twee vorige malen zijn talenten verzil veren. Wel dook de als een supersnelle starter bekend staande Zeeuwse cross kampioen aan het hoofd van de 350 man sterke atletengroep de eerste ron de in, maar na 11.620 meter moest de Middelburger genoegen nemen met een achttiende plaats. Maar wat John Vermeule wellicht nog meer als een vernedering voelde was het feit, dat de „oude man" Piet Vonck hem in de laat ste van de vier ronden voorbij stoof. Dat was juist het enige, dat hij wilde voorkomen. Hij riep het al weken tevo ren: „Als ik Vonck maar achter me houd". Al na een paar honderd meter moest Vermeule de latere met grote voor sprong geeindlgde winnaar Cor Lam- bregts van Unitas laten passeren en in de volgende vijf kilometer wrong zich nog een aantal atleten, met wie Ver meule zich normaal gemakkelijk kan meten, langs de Zeeuw op het op het door de modder glibberige parkoers. Halfweg liep Hugo van Duyse, momen teel de sterkste RKHAV'er de Zeeuwse favoriet al voorbij, in de laatste 2.5 kilo meter lukte het ook Vonck de vooral tegen z'n zenuwen strijdende Vermeule te passeren. Met Belgische top Het maakte grote indruk op de Dyna mo-atleet. „Ik zag Piet Vonck komen toen parkoersgedeelten evenwijdig aan elkaar liepen. „Het was wel het laatste waar ik op gehoopt had", maak te Vermeule duidelijk. Hij had niet het geringste idee waaraan zijn afgang in EIBERGEN - Het damesteam van het Middelburgse Dynamo '70 heeft de taak van RKHAV uit Hulst overgenomen: de Middelburgse dames werden zondag in Eibergen tijdens het Nederlands crosskampioenschap nationaal clubkampioen. Bij de heren wordt zo'n titel in de meeste gevallen door een Europees clubkam- pioenschap gevolgd, bij de dames echter niet, maar de pret bij de Middelburgse mesisjes was er niet minder om. De basis voor de overwinning werd gelegd door marathonloopster Trijnie Smeen- ge. die verraste met een zesde positie. Traitiegetrouw begon Trijnie erg traag maar eenmaal op 'toeren' gekomen haalde ze de meeste concurrentes in. Het was haar beste prestatie in een nationaal kampioenschap nadat ze in Hulst al eens tiende was geworden De onderwijzeres uit Grijpskerke zag deze titelloop naast de normale trainingen als een goede voorbereiding op de marathon van Rotterdam op 9 april. Jacqueline Vermeule en Jacqueline Mol zorgden er mede voor. dat de beker in Middelburg terecht kwam. Karin de Nijs Karin de Nijs legde beslag op een verdienstelijke vierde positie. De Zeeuws- Vlaamsc, lid van SOS Soest, heeft het echter te druk met haar studie, zodat er weinig tijd overbleef voor de training. „Mijn stage is geëindigd. Over een maand moet ik examen doen en daarna wil ik prpberen de oude vorm weer te bereiken", verklaarde de Zeeuwse loopster, die in Vlissingen voor fysiotherapeute leert. Als het moeilijk is aan werk te komen wil Karin de Nijs verder studerenZe wil zich specialiseren in de richting van sportfysiotherapie. Over de wedstrijd zei ze: „Het tempo lag niet hoog. maar toch liep ik Annie Moedt, van wie ik normaliter nog verlies, er uit". Karin de Nijs zal geen gebruik maken van de mogelijkheid om mee te gaan naar het wereldkampioenschap in het Engelse Gateshead. „De studie gaat voor", verzekert ze. „Ergjuist"vindt trainer René van Zee. „anders kun je je toch met concentreren De beste Zeeuwse individuele prestatie werd geleverd door RKHAV-meisje Mu riel Grondman, die in de B-race op een derde plaats beslag legde. Het is een talent, op wie Zeeland zuinig moet zijn. Het was in feite haar eerste echt confron tatie met de nationale loploopsters. De 14-jarige Hulsterse bracht het er uitste kend af. Bij de B-junioren verzekerde het Dynamo-talent Ivar Schute zich van een vierde positie. „Het parkoers was net iets te lang voor mee, anders had het wellicht gelukt derde te worden", zei de Middelburgse atleet, die vonge week in Rotterdam eerste werd op de 1500 meter indoor, in hetzelfde gezelschap eerste werd op de 1500 meter indoor Eibergen te wijten was. „Vorige week in het Belgische Vilvoorde kon ik mee komen met de Belgische toplopers, hier kon ik niets. En ik had op zoiets niet gerekend toen de start zoals met trainster Trijnie Smeenge was afge sproken uitstekend ging en ik me op tijd iets had laten terugzakken om re serves over te houden". Terugkijkend zei John Vermeule „Al les gaat het hele seizoen goed. behalve tijdens het Nederlands kampioen schap. En er is niets aan de hand met me. Ik ben in uitstekende vorm. ik heb een puike conditie. Ik had tenminste bij de eerste tien moeten eindigen. Het is voor mij on verklaarbaar dat hel niet gebeurd is". Lege dop Een lege dop in Eibergen voor Zeelands beste atleet van het moment. Piet Vonck had wel een idee van de opval lende dubbele nederlaag van de Mid delburgse atleet. „John is volgens mij nog niet rijp voor zulk soort wedstrij den. De spanning vooraf kan hij niet aan en geloof maar dat zoiets aan je vreet". Over zichzelf zei de 35-jarige schoolconcierge: „Volkomen ontspan nen ben ik naar dit kampioenschap toe- geleefd Ik had niets te verliezen. Reeds de avond tevoren ben ik met mijn vrouw, zij gaat tegenwoordig mee naar de wedstrijden, naar de plaatselijke fa voriet Ton Luttikhold gegaan. Die woont hier in de buurt en daar heb ik geslapen" De Zeeuws-Vlaamse atleet was het meest verbaasd over zijn 'overwin ning' op Vermeule. Hij maakt duide lijk: „Ik liep helemaal niet goed, ik ben niet in beste doen. al een heel seizoen gaat het niet. En wie komt me daar nu in Eibergen voor de voeten lopen. Juist, John Vermeule. Ik ben die knaap toen maar voorbij gegaan". Vonck maakt er aanvankelijk een grapje van. maar even later stelde hij: „Ik had lie ver gehad, dat John zesde zou zijn ge worden en ik twaalfde. Maar ik verze ker je, dat hij er best zal komen als hij de ervaring heeft zich voor dergelijke wedstrijden te beheersen. Natuurlijk heeft hij nu een geduchte knauw ge had. Het is maar te hopen, dat hij er spoedig bovenop komt". Bloedarmoede Vonck is ook met zichzelf bezig. Vooral zijn slechte prestatiies kan hij moeilijk verwerken „Ik denk. dat ik bloedar moede heb. Begin volgende maand heb ik een afspraak met dokter Van Opstal gemaakt. Als hij niets vindt, dan kan ik het denkelijk niet meer Dan zal ik in elk geval nog dit seizoen aan het Zeeuws kampioenschap 10 kilometer meedoen en de 10 Engelse Mijl van Dy namo". Het is duidelijk: wat er ook gebeurt, Piet Vonck is nog niet van plan met de atletieksport te stoppen. Er moet tij dens een volgend Nederlands kam pioenschap maar eens een andere Zeeuwse atleet verschijnen, die hem wil verslaan Vonck wordt op z'n wenken bediend. Kim Rcijnierse. clubgenoot van Vermeule. verkondigt met bravour: „Ik wil Vonck we! verslaan Hier in Ei bergen ging het helemaal niet. In de laatste ronde kon ik nog wat goedma ken, maar verder ging het slecht". Zijn prestatie was er naar. 27e. .En dat voor iemand, die terecht- bij de favorieten voor de betere plaatsen werd genoemd. Zoals verwacht raakte RKHAV de eer ste plaats in hel clubkampioenschap, die vijfjaar in successie veroverd was kwijt aan de erg sterke ploeg van Uni tas uit Sittard. De Zeeuwse ploeg moest genoegen nemen met een derde positie. Hugo van Duyse („door mijn werk kon ik niet eerder dan in januari met de training beginnen, zodat dit kampioenschap iets te vroeg komt") Vonck en Aart Bakker (29e) zorgden voor een redelijke basis, maar de ande re Hulstenaren moesten teveel terrein prijsgeven. EIBERGEN - De uitslagen van het NK cross zijn: Heren li620meter: 1.CorLambregts.Unitas. 36 24.63: 2, Klaas Lok, AV Phoenix. 36.33,67, 3. Marti ten Katc-, AC Fortic. 36 37.56. 4 Ge rard Nuboer. AV Daventraia. 36 57.49: 5. Pe ter Rusman, Unitas. 37.12.01: 6. Joost Bom. AV Phoenix 37 22 117 Ton Luttikhold. ASV 37 36.00. 8 Henk Mentink. AV Daventria. 37 44 00, 9. Armando Houtveen. Altis, 37 49 00; 10. Rob de Brouwer, Unitas. 37,52.00; 17 Piet Vonck. RKHAV, 38.19 00. 18. John Vermeule. AV Dynamo'70. 38 34 00. 27 Kim Reijnierse. Dynamo"70. 39 10 00: 36. Frank Kooman. Dynamo. 39 29 48. Arnold Schout. RKHAV 39.55. 52. Jan v Laarhoven. RKHAV. 39.57. 53 Henk Cysouw, Sprint. 40 14; 75. Hulb Dalebout, AV. 91 Piet Wester- weele. RKHAV. 125. Rinus Meijer, AV Clubs: 1 Unitas 28; 2 Daventria 69; 3 RKHAV 102 Dames 1660 meter: 3Wilma Rusman. Unitas. 16.53.85, 2. Tineke Kluft. Thor. 17.16.63: 3. Jack/ Winkelman. HAC. 17.28 64.4 Kann de Nijs. SO Soest. 17 41.85: 5. Linda van Vliet, Olympus'70.17.49.57.6. Trijnie Smeenge, AV Dynamo'70,17.53.03; 15. Jacqueline Vermeu le, Dynamo. 18.38. 33. Jacqueline Mol. Dyna mo, 19.44. Clubs: 1. Dynamo 25; 2, Hellas 27.3. PH 33, Jongens A 7390 meter; 1 Marcel Versteeg, VAV, 24.48.43, 2, Marco Soeteman, Argo '77. 24 53.80, 3 Roge Klingcsfrjn. Unitas,25.02 94; 4. Paul Jaspers. AV Haarlem. 25 14.445. Jack v Blade!, AV Atttla. 25 17.56. 37. Frits BoUe. AV. 27 46. Jongens B 1660 meter: 1. Richard Aartsen. AW. 15.38.82; 2. Eyob Muller. Spark, 15 42 66; 3. Jac. van der Broek. GVAC. 15.47 98: 4 Ivar Schute. AV Dynamo'70. 15.59 70. 5 Rob Hagedoren. Unitas. 16.16.34 33. Marlo Schout, RKHAV. 17 37 Meisjes A 3240 meter: I Baukje Hiemstra. AV Liomtas. 11 49.70; 2 Desire Keynen. Ur.itas. 11.55 40:3. Greta Jansen. AV Impala. 12.12.31; 4 Carola Weerdenburg, Olympus'70. 12.27.10; 5. Diet Gröneveld. AC Tion, 12.40.47; 14. Sandra vn Waes RKHAV. 14.22.00: 15 Petra Paellnck RKHAV. 14 27.00 Meisjes B 2160 meter: 1 Knsta Aukcma, AV Spartacus. 7 24 54. 2. Pe- tula Ruys, AV Metro, 7 49 58. 3. Munel Grondman. RKHAV. 7.5850. 4. Albertma Visserman, AV Impala, 8.09.90, 5. Monique Heynen, Thor. 8.10.02. Cor Lambregts heeft zich tijdens het Nederlands kampioenschap veldloop in Eibergen losgemaakt van de concurrentie Hij liet zich niet meer inhalen en werd aldus de nieuwe kampioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 13