Tjoba en Animo zorgen voor korfbalspektakel FORSE WINST VOOR VOLHARDING-HEREN SWIFT BLIJFT IN EERSTE KLAS DOOR ZEGE OP TOP S Ruime zege Marathon op bezoekend Ekspalvo Heren MZ na vijf wedstrijden nog ongeslagen Goese turnsters nationaal kampioen PZC/sport Reserves Wegatletiek doorkruist crosstraditie Kogelrecord Ria Stalman Limburgers crosskampioen MAANDAG 28 FEBRUARI 12 TERNEUZEN - Met de finish van de zaalkorfbal-competitie in zicht geeft de balans voor de Zeeuwse ploegen een goed seizoen aan. Tjoba, Animo en Swift hebben lang meegespeeld om de titel in de eerste klas. Nadat Swift in die race weggevallen was bleef eerdergenoemd duo kansen op het kampioenschap be houden. Na de enerverende uitsmijter afgelopen zaterdag die Tjoba-Animo op 9-9 deed stranden, heeft Tjoba die kansen nog in eigen handen en kan Animo op een uitstekend debuut in de eerste klas terugblikken. GOES - Achttien doelpunten, fraai 'lopende handwerk', indivi duele hoogstandjes, bikkelharde duels tussen de geformeerde koppels en sensationele momenten tussen de arbitrale leiding en de acteurs. Tjoba - Animo, het klapstuk van Zeeuwse zaalkorf- balseizoen heeft een massaal opgekomen publiek (de schattin gen liepen uiteen tussen 800 en 1000 bezoekers) ongemeen weten te boeien. Pure propaganda voor 'zaalkorfbal', dat de beide ploe gen met de 9-9 als eindresultaat terecht beloonde.. De ouverture was. als gezegd, voor Ani mo. Aangedragen door trainer Adri van de Berge die, bekend als sterk tacticus, MIDDELBURG - De standen van de reser- veU assen in Zuid I zijn als'volgt: Res. 2e klas B: RKTW2 Middelburg 2 VlissLngen 2 Internos 2 Sarto 2 Mad. Boys 2 VOAB2 Roosendaal 2 Veeree B. 2 Temeuzen 2 Rood Wit 2 Zld. Sport 2 Res. 3e klas D: Dosko2 HW2 Sluiskil 2 Vogelwaarde 2 Middelburg 3 Steen 2 Aardenburg 2 Goes 2 J. Ambon 2 Vlisslngen 3 Axel 2 RCS2 2 1 28 34- 4 5 2 21 34-17 4 4 20 25-16 4 5 18 29-22 2 6 16 28-20 6 4 16 22-21 6 5 16 20-16 6 6 14 19-32 2 6 12 25-19 3 8 11 8-22 3 9 7 14-30 1 13 3 5-44 4 0 26 48-12 4 4 20 31-27 3 4 19 21-15 2 4 18 29-18 3 5 17 20-22 1 8 15 27-34 2 7 14 32-36 5 6 13 20-24 4 8 12 23-33 2 8 10 24-27 4 8 10 18-31 2 11 8 20-34 zijn brigade aanpaste aan de Tjoba-op- stelling. Aamout Crucq, de meest atletische van de Crucqs, kreeg het voor elkaar om Wim Harinck van Tjoba een complex aan te meten. Daarbij kwam verder dat in Animo's eerste aanval een man rond liep die tot de onbetwiste uitblinker van het duel uit zou groeien. Harry Buys, de immer onverstoorbare en al tijd optimaal geconcentreerde atleet zorgde met twee loepzuivere treffers voor een aardige 'binnenkomer' die bij de tegenstander gevoelig aankwam, 0- 2. Jopie Rijn trok Tjoba weliswaar over die aanslag heen. maar het tactische concept van Van de Berge bleek sterk. De Animo-oefenmeester kon er nadien echter niet omheen dat éen speler het karwei opvallend had laten liggen. Ko Crucq, m deze streekderby's al eerder ongelukkig weggekomen, kon in de tweede aanval geen vuist maken. Dat tweede aanvalsvak van Animo stond Tjoba keer op keer toe het gat dicht te trekken en aan te sluiten. Zeker nadat arbiter Van Wijngaarden een grove fout van Jan Kooiman op Peter Crucq niet signaleerde. De arbiter manoeuvreerde Ko Crucq haast automatisch in de rol van wraaknemer. Weg was de concen tratie van Crucq, die de 'ljoba-strai- worp meteen daarna benutte om Van Wijngaarden nou eens precies te vertel len hoe hij over zijn leiding dacht. Eén enkele man bewaarde zijn kalmte: Har ry Buys wierp Animo op slag van rust naar 5-4. Grijns Dc afkoelingsperiode bleek geen heil zame werking te hebben gehad voor de oudste Crucq. Met al zijn overwicht in jaren ging Ko Crucq na rust 'de mist in' tegen Kooiman, die elk gewonnen duel afdeed met een grijns in de richting van zijn bewaker. Een tactisch gewij zigd Tjoba sloot eerst aan en kwam vervolgens op voorsprong na een straf- worp, door Ko Crucq veroorzaakt toen hij Margot Philipse de bal nit de han den sloeg. Na dat 'strafwerk' en nog een strafworp van Jan Kooiman (8-6) had Van de Ber ge een hard hoofd in het resultaat: ..Toen kwam ons zwakke aanvalsvak weer aan de bak. Gelet op het eerdere vertoon zag ik het toen niet meer zit ten." Invaller Ger de Kraker (voor Ko Crucq) bewees echter zijn aanvallende kwaliteiten (8-7). Tjoba kwam nog wel op 9-7, maar op het moment dat Animo er niet meer in geloofde kwam Harry Buys nog eenmaal overtuigend in beeld. Hij sloot de wedstrijd af met een one-man show. En ook dat leverde twee doelpunten - en een onterecht teleurge stelde Tjobatrainer Buizer - op: 9-9. Swift deed lang mee in de top, ging on deruit in de Zeeuwse confrontaties. De Middelburgers continueerden het eer steklasserschap door de 12-7 overwin ning op TOPS. Na die eerste divisie valt er volgend seizoen een gat. Ondo doet een stap terug, verloor ook van Olym- piaan (7-8) en geeft de competitie-inde ler een kans nu zes derdeklassers in 'het Zeeuwse' bijeen zitten. Zuidwesters verloor bij het gedegradeerde Maas sluis (9-12), TOP Arnemuiden hield thuis SEV op 9-9, Stormvogels accen tueerde het uitstekende seizoen nog eens met 9-5 winst op ODO en All Rea dy wordt een verdienstelijk middenmo ter na 10-9 op Keep Fit. Swift-TOP S De Middelburgers bewaren hun beste acties voor thuiswedstrijden. En dan vooral tegen buiten-provinciale ploe gen. Agressief gestart haalde Swift de opening naar zich toe. zette de tegen stander met de rug tegen de muur, maar kon niet doorstoten. Een kleine inzinking leverde weer een open wed strijd op, na 7-4 leek Swift moeiteloos te zullen finishen. De ploeg speelt echter (nog) te wisselvallig, moest in de slotfa se opnieuw aan de bak en toonde toen de technische superioriteit: 12-7. Met Lejo de Hond i3)„Karin Maljers (2). Ani ta Geelhoed (2), Jan Peter Pouwer, Car- la Joziasse (2), Kees Opsteegh en André Geelhoed als schutterij. De setstanden waren 10-15,15-12,16-14, 10-15 en 15-10. Dat WC kroop overigens bij EWC door het oog van de naald. In de eerste set leek er nog geen vuiltje aan dc lucht (4-15), maar toen de Vlissingers greep kregen op de snelle Vughtse aanvallen, werd het karwei met de minuut lasti ger voor de gasten. Via 15-13 werd het 1-1, terwijl EWC in de derde set goed doorging. Vanaf 10-3 echter verdween het initiatief langzaam maar zeker naar WC, dat tenslotte toch via .3-15 wer op voorsprong kwam. Toen was de strijd meteen weer gestreden, mwant via 2-15 werd het al snel 1-3. Bij EWC viel Jurrien Bakker in de derde set ge blesseerd uit. VLISS1NGEN - Het was zaterdag een slechte dag voor de Zeeuwse vertegen woordigers in de landelijke volleybalcompetities. Op de dames van Marathon na, die via een 3-0 overwinning op het bezoekende Ekspalvo verrasten, verloren alle teams. De Morrcs-yeren wisten de schade beperkt te houden tot een pun ten- deling, die echter wel als resultaat had, dat de voorsprong op Verbunt WC 2 tot één punt geslonken is. De Hulst-dames blijven vijf punten voor op de nummer twee. Morrestrainer Jo Everaert stak zater dagavond na de verrassende 3-1 neder laag van zijn dames allereerst de hand in eigen boezem. „Het ging de laatste maanden veel te gemakkelijk en daar door waren we m slaap gesukkeld, ik voorop. We dachten kennelijk dat er be halve wij niemand kon volleyballen. Wel, we hebben gezien dat dat niet waar is". Toch zag het er in de eerste fase van de wedstrijd DVO-Morres nog niet naar uit dat de Zeeuwse dames puntloos naar huis terug zouden keren, want Morres was gewoon de betere ploeg. Weliswaar werd de eerste set slechts met 14-16 gewonnen, maar in de tweede set gingen de Morresspeelsters goed door, wat nog een 4-10 voorsprong ople verde. Maar vanaf dat moment ging al les verkeerd. Vooral de spelverdeelsters lieten het afweten en aangezien ook de rest in feite afwezig was, hielp wisselen niets. Vuasl5-12.15-5 en 15-8 werd Mor res naar een verdiende 3-1 nederlaag ge speeld. Het volleybalseizoen begint voor Mara thon intussen meer op een soort bergrit te lijken; het ene moment verkeren de Vlissingse dames in het diepste dal, het volgende moment lukt weer een col te beklimmen. Dergelijk succes was er ook zaterdagmiddag, toen het bezoe kende Ekspalvo met ruime cijfers ge klopt werd. Bij de thuisclub had EWC- speler Rob Kats als gelegenheidscoach op de bank plaatsgenomen en dat bracht kennelijk zoveel rust in de Vlis singse gelederen, dat de Marathon- speelsters fris van de lever konden spe len. Alles wat vorige week mislukte, ging zaterdag wel goed. Nu was er wel beweging, bleef zodoende de verdedi ging dicht en kon de aanval steeds goed bediend worden. Mede daardoor was de ruime 3-0 overwinning in feite ook geen verrassing. Door dit resultaat heeft Ma rathon de aansluiting met de andere de gradatiekandidaten, Ledub en Erics son, behouden. De setstanden: 15-6, 1513 en 15-7. Bij Savok was de absentie van spelver- deelster Jolanda Wielaert kennelijk een te groot gemis, want volkomen on nodig werd de thuiswedstrijd tegen de Brevokrescrves met 1-3 uit handen ge geven. Eigenlijk waren alleen Marjo lein de Vriend en Maud Vereist echt van plan hun huid duur te verkopen, de andere speelsters leken niet werkelijk in hun kansen te geloven. De setstan den: 15-9, 7-15. 14-16 en 10-15. Het verloop van de volleybalcompetitie in 3F bracht op dit moment akelig veel overeenkomsten te vertonen met dat van vorig jaar voor zover het de heren van Morres Hulst betreft. Vier punten waren de Hulstenaren enkele weken ge leden nog los van Verbunt WC 2. nu is dat er nog één. „Er wordt momenteel aan van alles gedacht, behalve aan vol leyballen". vertelde Jo Everaert. De Morrespelers gaven na afloop van de verloren uitwedstrijd tegen Ekspalvo dan ook ruiterlijk toe dat de Dortena- ren weliswaar sinds enkele weken be langrijke versterking hebben gekregen, maar dat zij zelf in deze wedstrijd meer fouten maakten dan het hele vooraf gaande seizoen. Rest alleen de vraag in hoeverre Morres de vechtlust zal kun nen opbrengen om een onrustbarend constand spelend WC te pareren. EIBERGEN - De weg-atletiek en dan met name de marathon gaat de KNAU steeds grotere parten spelen bij het in ere houden van de crosstraditie. Dat zal dinsdagavond nog eens overduide lijk worden wanneer de keuzeheren zich buigen over de samenstelling van de Nederlandse ploegen voor de op 20 maart in het Engelse Gateshead te hou den wereldkampioenschap cross. De bedoeling was dat de eerste vier he ren en de eerste drie dames van de NK- cross zich voor die WK-ploeg zouden kwalificeren waarna de bondscoaches de ploegen mochten aanvullen tot res pectievelijk acht en zes. Bij de heren vallen kampioen Cor Lam- bregts en de als vierde finishende Ge rard Nijboer weg omdat zij zich voorbe reiden op de marathon van Rotterdam en in die voorbereiding alleen plaats zien voor de gelijktijdig met de WK- cross te houden Haagse CPC-loop. Maar ook de bij de eerste tien finishen de Peter Rusman, Henk Mentink en Ar mando Houtveen hebben weg-atletiek aspiraties. Op dit moment zijn alleen Klaas Lok (trouwens wat later dit jaar of volgend jaar azend op een marathon) en Marti ten Kate zeker van uitzending naar Gateshead. Een beeld uit het duel lussen Animo gestreept shirt) en Tjoba. VLISSINGEN - Tegen Titanus leverde Volharding in de hoofdklas basketbal een prima prestatie door met ruime cijfers (111-77) te winnen. BV Souburg speelde een niet onverdienstelijke wedstrijd tegen koploper in de heren hoofdklas, maar verloor desondanks toch (70-105). In de dames le divisie verloren de Dynamo-dames ondanks een redelijke wedstrijd geflatteerd met 93-61. The Dragons-Dynamo De dames van Dynamo speelden in de uitwedstrijd tegen The Dragons een goede wedstrijd. In het begin kreeg de Middelburgse ploeg een full-court- press tegenover zich, die keurig omzeild werd. Door het goed rond spelen van de bal kwam er steeds iemand vrij, die de kans kreeg om te scoren. Er werd echter soms te slordig met de kansen omge sprongen. zodat de opgebouwde voor sprong, 29-31, best groter had kunnen zijn. In de veertiende minuut schakelde The Dragons over naar een 3-2 press. „Die overschakeling vergde bij ons nog al wat aanpassing, met als gevolg dat we niet meer scoorden", aldus trainer- coach Kees Rijnberg. Bij rust stond Dy namo dan ook met 50-53 achter. In het begin van de tweede helft kwam de Mid delburgse formatie iets dichterbij, maar toen The Dragons ondanks de pri ma man-to-man verdediging van Dyna mo zes op zes raak schoot was het ge beurd met Dynamo De Middelburgse dames hadden niet de kracht meer om opnieuw terug te komen. „We speelden een uitstekende wedstrijd, maar de te genstander was gewoon nog beter", ver klaarde Kees Rijnberg tot slot. Eind stand 93-61. Volharding-Titanus Volharding kreeg het een plaats lager gerangschikte Titanus op bezoek. Deze zeer belaögnjke wedstrijd begon over weldigend door het prima spel van de MIDDELBURG - Het afsluiten van de eerste helft van de landeljke competitie tafeltennis heeft voor het nog steeds ongeslagen aan de leiding gaande MZ 1 heren in de 2e divisie geen enkel probleem opgeleverd. De thuiswedstrijd tegen het op papier gevreesde Phoenix uit Delft werd een even duidelijke als verdiende 10-0 monsterscore. „We hadden tegen de bezoekers een goede opstelling gekozen en dat is, vooral in de openingspartijen altijd erg belangrijk," stelde een tevre den trainer-coach Peter Boon na afloop van het duel. Jan Henk Bomhof had het in zijn eerste partij tegen de altijd felle Leon van Zuylen alleen in de tweede game even moeilijk waardoor dit openingsduel uitliep in een derde game, die echter door de rustige Bomhof goed werd afgewikkeld. Wim Wegman maakte daarop korte metten met Frits Luycks en Koen de Vries wist zich tegen Jos van de Borg dermate kansrijk dat hij tweemaal 21-15 op de tafel legde. Toen ook de dubbelcombinatie Wegman - Bomhof gesmeerd liep waardoor de voorsprong opliep naar 4-0 was de ergste Delftse tegenstand al gebroken. Met 9 en 10 joeg Wegman daarop nog van Zuylen naar alle hoeken van de tafel. Na de winst van Bomhof op van de Borg kreeg Koen de Vries het nog even moeilijk tegen Luijcks die verrassend de eerste game won en in de tweede game op weg leek naar het eerste tegenpunt. De gemotiveerde De Vries werkte de opgelopen achterstand echter weg en zorgde via 22-20 voor een herkansing die hij bekwaam benutte. Bij de bereikte 7-0 stand zorgde het MZ-tno nog voor wat complete kijkservice door de resterende partijen in een soort demonstra tie vorm af te werken waarbij Phoenix geen daadwerkelijke bedreiging meer wist te vormen. Het zelfvertrouwen van MZ is, na de behaalde 10 punten uit 5 wedstrijden enorm gegroeid want de bereikte drie punten voorsprong op de concurrentie bestaande uit Ravesteijn en Sjaardema wettigt de verwachting dat de deur naar de le divisie al wagenwijd openstaat. Ravesteijn wist overigens in eigen huis ruim schoots te zegevieren over het Vlissingse Wilno, dat in Maastricht aantrad met invaller Rudie Koiijn voor de zieke Michiel Heeren. De 9-1 eindstand was toch wat geflatteerd want vooral Frank Bilius, die tot nu toe nog geen partij won. was nu tweemaal zó dicht bij een zege, dat hij zich terecht ging afvragen of hi j nog wel mócht winnen. Ook het dubbelspel ging, na de eerste game te hebben gewonnen, weer onnodig verloren. Het tegenpunt van Wilno kwam weer van Dick Jeras die hij de 6-0 stand er in slaagde Ene van Rossum in drie games te kloppen. Voor Wilno zijn. gezien de stand, alleen Phoenix en Steeds Hoger nog de meest reele rivalen om een dreigen de degradatie te ontlopen. Daarbij zit de afgebroken wedstrijd bij Steeds Hoger nog steeds in de ijskast want het hoofdbestuur heeft ondanks de inmiddels al vele protesten tegen de zaalsituatie by Steeds Hoger, nog steeds geen uitspraak ge daan. NIEUWENHAGEN - De selectie- groep jeugdturnsters van Volhar ding uit Goes is zaterdag nationaal kampioen mini-trampoiinespringen geworden tijdens wedstrijden in sporthal De Bende in het Limburgse Nieuwenhagen. De Zeeuwse meisjes (12 tot 16 jaar) bleven na een span nende wedstrijd de teams van GVN uit Nunspeet en Wilhelmina uit Bo- choltz net voor. Volharding scoorde 15.1 punt. terwijl GVN en Wilhelmi na tot 14.2 kwamen. De vierde plaats was voor Olympia uit Nieuwenha gen (14.1 punt), N'TK uit Apeldoorn werd vijfde (14.0 punt). Op de foto: het Nederlands kam pioensteam van Volharding met trai ner Ben Weststrate. Ook op het onderdeel langemat de den de Goese meisjes het uitstekend: ze eindigde op de derde plaats. WIK uit 's-Gravenhage veroverde op dit onderdeel de titel en WIK-FTC uit Heerenveen werd tweede. Het Goese team stond onder leiding van trainer Ben Weststrate. De jeugdturnsters van Volharding, die deze successeen realiseerden, zijn: Willemien Lange- jans, Ella van de Weel, Carstien Dreesman. Constance Claeys, Moni que de Vries. Marian Oudenaarde. Marty Weststrate, Jeannet Moerdijk, Cora de Koning en Petra Sanderse. Deze jeugdturnsters geven vrijdag aanstaande en zaterdag aanstaande tijdens de jaarlijkse uitvoering van Volharding in sporthal De Bevelen den in Goes een demonstratie op bei de onderdelen handen. Ondo ging toch de boot in, vooral omdat een aanvalsvak de meest simpele kansen liet liggen. Dat stimu leerde de gasten om in de slotfase nog een keer aan te zetten. Met succes, na de 7-7 stand pakte Olympiaan de volle winst, duwde zijn opponent meteen de 'afgrond' naar de derde klas in. Ko Wis se (3), Peter Mesu (2), Lia Karstanje en Johan Wisse scoorden. TOP A-SEV De thuisploeg kwam slecht uit de start blokken, zag geen van de aanvalsvak- ken soepel lopen en kreeg daat in de slechte eerste helft de rekening voor ge presenteerd: 1-3. En 1-4 meteen daarna waarmee de afgang dreigende vormen kreeg. Op dat moment vond de ploeg zich. vooral gestimuleerd door Aart Geertse. terug. In een flits trok TOP het gat dicht, waarna de ploegen om en om scorend naar een terecht gelijkspel gin gen: 9-9. Top-doelpunten van Arie Schroevers(2), Jaap Tramper (2), Janti- ne Bezemer. Ina Leenhouts en - uitblin ker - Aart Geertse (3). ONDO-Olympiaan Een zwaar gehavend Ondo (vier inval lers) leek de laatste kans op handha ving te grijpen toen het in de tweede helft met 5-3 voor kwam. Op dat mo ment had de thuisploeg het initiatief in kant van Volharding. In de eerste acht minuten schoot de Goese ploeg 100 pro cent en dat resulteerde in een 28-8-voor sprong. Met snel en gevarieerd aanvals- spel werden de kansen steeds weer om gezet in een score. „Door deze schitte rende beginperiode hadden we de wed strijd eigenlijk al op zak", verklaarde trainer-coach Hans Hoogeboom. Door dat Volharding een man-to-man verde diging speelde waren de spelers bijzon der vlug op de helft van Titanus, om zodoende via de break of een rustig af standsschot een ruime voorsprong te nemen bij rust (62-37). In de tweede helft werd het steeds duidelijker dat het al gebeurd was met Titanus. Volhar ding kon meer en meer proberen om te scoren via mooi opgezette combinaties, wat voor het publiek zeer aantrekkelijk was. Eindstand 111-77. BVSouburg-Flash Het bijna gedegradeerde BV Souburg speelde tegen koploper Flash een zeer sterke wedstrijd. Tot de negende mi nuut in de eerste helft bleef Souburg volgen, en op dat moment was de stand 18-20 in het voordeel van Flash. Daarna liep de Brabantse ploeg uit naar 30-21 maar dankzij een goede 1-3-1 zone-ver dediging en een aanval waarin niet veel ballen werden gemist kwam Souburg terug. Ruststand 41-47 Na de hervatting bleef de Souburgse ploeg goed spelen, want na zeven minu ten was de achterstand niet veel groter geworden (52-61Echter daarna zat het met het scoren niet mee. Bijna alle schoten van afstand en dichtbij gingen mis, met als gevolg dat Flash in de zes tiende minuut een zeer ruime voor sprong had opgebouwd (87-57). „Na het missen van al die kansen waren sommi ge spelers niet snel genoeg terug, van daar dat grote gat", meende trainer- coach Johan Rijnberg. Toch herstelde BV Souburg zich nog en liet de opgelo pen achterstand niet groter worden. „Ik denk mede door deze goede wedstrijd dat we komende weken eindelijk eens van die hatelijke nul af komen", ver klaarde Rijnberg nog. Eindstand 70- 105. Stormvogels-ODO Teveel hing op dit duel het etiket 'ver plicht nummer'. Stormvogels heeft dit seizoen bovenmaats gepresteerd, maar kon dat vertoon in deze wedstrijd niet tot uitdrukking brengen. De kwaliteit werd pas boven gehaald toen in de tweede helft de bezoekers dreigden aan te sluiten. Na 5-4 lukte het bij de 'Vogels' ineens weer wel, één enkele versnelling was voldoende om ODO kansloos te maken: van 5-4 naar 9-4. „Vooraf waren we te vreden als we met de verjongde ploeg derde-klasscr konden blijven, we zijn onverwacht in de top terechtgekomen. We zijn gegroeid", beschouwde Van Rooyen de competitie na. Hanneke Ja- nisse, Sonja Cijsouw, Laurus Roelse (allen 2), Anita Adriaanse, Han van Sighem en Daan de Pagter onder streepten dat. All Ready-Keep Fit Zo lang de ploegen met elkaar in de sco re meegingen was er geen vuiltje aan de lucht. De vlam sloeg echter goed in de pan toen Keep Fit in de tweede helft zijn tegenstander moest laten gaan. De Brabantse ploeg schakelde op dat mo ment over naar het 'betere' hang-, duw en trekwerk, hakte er verschrikkelijk in en kwalificeerde zich op slag tot de meest onsportieve ploeg uit deze derde klas. „Alleen omdat het in de uitwed strijd ook al uit de hand was gelopen heb ik de ploeg opdracht gegeven re vanche te nemen", wist All Ready- coach Rinus Kloet achteraf. All Ready deed dat gretig, won, en kreeg als uil- smijter een protest tegen het winnende doelpunt. Maar de 10-9 winst van All Ready duwt Keep Fit terug naar de af deling. Jaco Stoutjesdijk (2), Corrie Stoutjesdijk (2), Hans van Gastel (3), Jaap van Gastel, Leo Fonteine (2) zorg den daarvoor. NEW YORK - Tijdens de open Ameri kaanse atletiekkampioenschappen heeft Ria Stalman zaterdag op de Prin- ceton-umversiteit het nationale record kogelstoten verbeterd. Ze stootte de kogel 16,83 meter ver Daarmee verbe terde ze het oude record van Els van Noorduyn, die op 20 februari 1971 in Rotterdam 16,48 meter ver kwam, met 35 centimeter. EIBERGEN - Wilma Rusman en Cor Lambregts heten de nieuwe nationale crosskampiocnen. Een Limburgs duo. Clubgenoten zelfs, beiden lid van Uni- tas uit Sittard, die zondag afrekenden met de .al lang ingewortelde traditie dat Carla Beurskens en Klaas Lok deze veldlooptitel behoren te veroveren. In Eibergen moest de al geruime tijd geblesseerde drievoudige kampioene Carla Beurskens genoegen nemen met de rol van toeschouwster, terwijl Klaas Lok. die al vier jaar achtereen de cross- titel had veroverd moest constateren dat deze crosstitelstrijd voor hem ei genlijk twee weken te vroeg kwam. „Anders had ik hier gewonnen", aldus de in de afgelopen maanden ook al door blessures geplaagde en in Eibergen zil- veren Utrechter. Wilma Rusman en Cor Lambregts, kampioenen bij gratie van de omstan digheden. Gedeeltelijk waar. De 24-jan- ge Wilma Rusman. die samen met echt genote Peter (sterke vijfde bij de heren) in Beek een bloemenzaak runt, geeft dat ook wel toe. Hoewel Klaas Lok, die in oktober vorig jaar een operatie aan de teen onderging en in januari problemen met een mid denvoetsbeentje kreeg, staande hield dat hij by een ononderbroken training Cor Lambregts van de titel zou hebben afgehouden, mag de 24-jarige Limbur ger beslist geen „toevalskampioen" ge noemd worden. Zonder in de prijzen vallen liep Euro pees marathonkampioen Gerard Nij boer in Eibergen een opvallende wed strijd Nog maar twee etmalen geleden teruggekeerd uit Japan liep hij op ver zoek van zijn Daventna-clubgenoten dit kampioenschap mee om zijn vereni ging punten te bezorgen in het ploe- genklassement. Het werd een fraaie vierde plaats

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12