Bevestiging vonnis leden 'Stop Borssele' gevraagd Mosselvissers die via varen moeten schepen de Noordzee aanpassen Raad Vlissingen akkoord met verbouw Paauwenburgschool Onderzoek sanering melkveehouderij Oostburg wil drie kilometer kunstmatig duin aanleggen PZC/ ZAAK ACTIEGROEP VOOR RECHTBANK B EN W VLISSINGEN: GEMENGDE GEVOELENS BIJ OUDERS SCHEEPVAARTINSPECTIE STELT EISEN ZATERDAG 26 FEBRUARI 1983 provincie MIDDELBURG - Elf leden van de actiegroep 'Stop Borssele' hebben vrijdag voor de arrondisse mentsrechtbank enkele nieuwe elementen toegevoegd aan hun verweer in de zaak, waarvoor zij eerder door de kantonrechter tot een boete van ieder éénenvijftig gulden waren veroordeeld: het in gevaar brengen van de veiligheid op de weg toen zij in september 1981 zich met borden met het opschrift 'Geen kernenergie - stop Borssele' posteerden in de middenberm van de rijksweg tussen Vlissingen Bergen op Zoom. gebruikte borden. De rechtbank zal. zo- de weg overgetoken, en wel op een mo- als gebruikelijk, over veetien dagen uit- ment d^t er helemaal geen verkeer in de buurt was. In de berm aangekomen stonden we zo stil als een bord kan staan in witte kleren met een zelfde tekst voor en achter. Van Vlissingen tot Rilland dezelfde kleding, dezelfde korte oproep. De komst van de politie bracht eerst leven in de brouwerij. Er ontstond consternatie. Achteruitrijdende busjes. Zestig mensen, van wie een groot aan tal een proces-verbaal kreeg, vormden toen op regelmatige afstanden een lan ge keten van demonstranten, die de weggebruikers aandacht vroegen voor hun tegen het gebruik van kernenergie gerichte standpunt. De kantonrechter had de verkeers schout in zijn eis op één gulden na ge volgd: de schout eiste een boete van vijftig gulden, maar de kantonrecht bracht dit op 51om de mensen van de actiegroep gelegenheid te geven in ho ger beroep te gaan. Toen gisteren als uitvloeisel hiervan de zaak voor de rechtbank diende gaven drie jonge mensen van de actiegroep een toelichting op hun beweegredenen. Ze hadden alle elf dezelfde advocaat, mr. E. Hummels uit Utrecht, die in zijn pleidooi aandacht vroeg voor het feit, dat bij het uitzwaaien van voed- seltransporten naar Polen duizenden mensen in de middenbermen van snel wegen hebben staan juichen. Deze mensen, en mr. Hummels vond dat zeer begrijpelijk, werden niet ver volgd. Maar er blijkt uit, aldus de raadsman, dat niet alles behoeft te worden vervolgd. „In dat licht moet het openbaar ministerie niet ontvan kelijk verklaard worden", zo betoogde pleiter, „omdat anders het gelijkheids beginsel wordt geschonden. spraak doen Toen raadsman mr. Hummels recht bankpresident mr. G. R. André de la Porie vroeg onmiddellijk uitspraak te doen, kon de rechtbank hieraan niet voldoen. „Dat zou erg lastig zijn, zo for muleerde de president, gezien het ver weer dat er gevoerd is." Carnaval Actievoerder Henk Veerman vroeg de geüniformeerde machtsdienaars rechtbank speciaal aandacht voor het knippersignalen aan de kant van de feit. dat men per se alles had gedaan om weg en even later schrij vende agenten de veiligheid van het verkeer te waar- in de middenberm die het verkeer zoda- borgen. „We zijn uitermate voorzichtig nig opvallen dat er langzamer gereden VLISSINGEN - Het college van b en w het bedrijf, om gevaar, schade of hinder van Vlissingen is bereid te onderzoe- voor een woongebied terug te brengen ken, of de melkveehouderij van D. M. Knibbe, Zandweg 17 te Ritthem, in tot een aanvaardbaar peil. Ook is er de mogelijkheid voor sanering door ver- Waar de raadsman het element van rechtsgelijkheid naar voren bracht kwam Henk Veerman uit Souburg na mens de elf met enkele meer ludieke elementen. De heer Veerman had bijge houden, wat er zo aan borden langs de rijksweg wordt getolereerd. Hij had aankondigingen waargenomen van de carnavalsoptocht van de 'Stoepeschie- ters' uit Souburg, een houten annonce rond de vestiging van een nieuwe Peu- geot-dealer te Goes en allerlei aanbeve lingen, van "Aardappelen te koop' tot een routebeschrijving naar een onder neming gespecialiseerd in 'Bauemka- se'. De verkeersschout was in zijn dag vaarding voor vier 'ankers gaan lig gen', d.w.z. als de rechtbank met pri mair ten laste gelegde niet bewezen acht er in de volgorde van ernst nog drie andere punten liggen. Primair is het in gevaar brengen de veiligheid ten laste gelegd. Vervolgens het in verwar ring brengen van het verkeer en dan het zonder noodzaak als voetganger gebruik maken van de middenberm en het als voetganger zonder noodzaak op de snelweg lopen. De verkeersschout eiste bevestiging van het vonnis van de kantonrechter en het 'aan het verkeer onttrekken' van de Hardrockconcert in Zoutelande ZOUTELANDE - De hardrockformatie September '80 geeft zondagmiddag een concert in de disco Royal in Zoutelan de. Het concert begint om 15.00 uur. De ze Vlissingse formatie speelt eigen werk, maar ook dat van Ted Nugent. De band bestaat uit Jan Kuipers (bas), Jan de Quelery (gitaar en zang) en Ruud de Quelery (drums). Districtsbestuurder: "Werktijdverkorting zoals gepresenteerd is onverantwoord" MIDDELBURG - „Arbeidstijdverkor ting is niet noodzakelijk en verant woord zoals het nu door de overheid gepresenteerd wordt". Dit zei dis trictsbestuurder L. J. Reijgersberg, vrijdagavond tijdens de jaarvergade ring van de Hout- en Bouwbond van het CNV in Middelburg. „Wat eerst no dig is. is een herverdeling van de be staande arbeidsplaatsen, We kunnen ons vandaag de dag niet permitteren, dat er in het ene huishouden een dub bel inkomen is, terwijl men in het an dere huishouden rond moet zien te ko men van een bijstandsuitkering". Het standpunt van het bestuur is datje van jonge mensen niet kunt verwach ten, dat ze halve dagen werken gezien het feit, dat te veel mensen twee volle dig betaalde banen hebben. Jonge men sen verdienen voorrang. Wat de over heid niet kan of wil zien, is dat geen zinnig mens nog in z'n eigen woning in vesteert. Omdat als hij werkloos wordt, hij dat huis steen voor steen weer kan inleveren. De regering vraagt op deze manier om burgerlijke ongehoorzaam heid". De voorzitter de heer J. Adriaanse, had in zijn openingstoespraak kritiek op de pers. Zijn bezwaar was, dat hij de laat ste twee jaar moeite moest doen om de stukken van het bestuur te herkennen in de krant. Hij betreurde de verslech terde verhouding met de pers, die vol gens hem wel aandacht besteedt aan de bijstandsmoeders, 'wat goed is', maar niet aan de bouwbond. Raadsvergadering WESTKAPELLE - De vier sportvereni gingen in Westkapelle die gebruik ma ken van de gemeentelijke sportaccom modaties moeten hiervoor gezamenlijk een vergoeding betalen van 18.600 gul den. De kop boven het verslag in de PZC van vrijdag van de raadsvergade ring waarin dit werd besloten wekt ten onrechte de indruk dat de verenigingen een vergoeding krijgen voor het ge bruik van de accommodaties. aanmerking kan komen voor sanering, plaatsing, waarbij de activiteiten van in het kader van de bijdrageregeling een bedrijf op de huidige plaats worden 'sanering milieuhinderlijke bedrijven beëindigd en elders worden hervat. De in de woonomgeving'. Daarbij moet derde vorm is sanering door liquidatie. volgens het college mede worden gelet op de eventuele financiële consequen- waarbij de activiteiten worden beëin digd en niet meer elders worden hervat. ties voor de gemeente. Dit antwoord- Over de eventuele mogelijkheid van sa- den burgemeester en wethouders vrij- nering en over de vorm daarvan moet dagmiddag in de vergadering van de volgens het college overleg plaatsvin- Vlissingse gemeenteraad, op schrifte- den met de heer Knibbe. lijke vragen van deCDA-raadsleden M. 7 Lorier en B. Koole, naar aanleiding 1 tlVeStentlgCfl van het koninklijk besluit van 4 janua- Raadslid M. Lorier wees op de grote ri. Daarbij is het besluit van de ge- investeringen, die de heer Knibbe zou l""J hebben gedaan en die nu op slag waar deloos zijn geworden. „Wij maken ons terecht zorgen over de werkgelegen heid bij De Schelde, maar moeten ook oog hebben voor het verdwijnen van enkele arbeidsplaatsen in de land- en tuinbouw. Mensen die graag landelijk willen wonen krijgen wel eens moei lijkheden met de landman, die een be drijf uitoefent. Daarvoor zal men be grip moeten hebben", zei hij. Hij stelde verder zich te moeten neer leggen bij de uitspraak van de Raad van State. „Misschien ontbreekt het daar aan het normale boerenverstand, want ze hebben de normen van een grootschalig bedrijf toegepast op een traditioneel bedrijf', aldus de heer Lo- wordt om alles wat er te zien is beter waar te kunnen nemen." Annemarie Raukeman uit Middelburg sprak in dezelfde geest. „De veiligheid van de weggebruiker heeft steeds voor op gestaan", zo betoogde zij, „wij zijn in principe gehoorzame burgers, een over treding is een uitzondering." Een ander Üd van de actiegroep, de heer J. Van- steenkiste, uit Middelburg, sprak kort over de noodzaak de mensen wakker te schudden voor de gevaren van kern energie. Wel gevaar 1 Verkeersschout mr. J. Bogaars achtte het primair ten laste gelegde, het in gevaar brengen van het verkeer, wel bewezen. De aandacht van de bestuur ders werd afgeleid, zo was zijn stand punt, dan volgt remmen, filevorming en gevaar voor kop-staart-botsingen. „Ondans de zeer respectabele motie ven was het in strijd met de wet", aldus de verkeersschout, „er zijn talloze an dere mogelijkheden om dit onder de aandacht van het publiek te brengen." Uiteraard had mr. Hummels een geheel andere visie: „Deze mensen zijn zeer zorgvuldig te werk gegaan met op de borden één uniforme tekst, waar men, om er kennis van te nemen, met voor behoefde af te remmen. Het afremmen gebeurde pas toen het politieoptreden begon. Dat kan men mijn cüènten niet verwijten." De raadsman stelde ten slotte dat het in-verwarring-brengen in redelijkheid ook niet gesteld kan wor den en hij wees op het ontbreken van de wederrechtelijkheid in het optreden van zijn cliënten. „Zij zijn m beroep gegaan om 'pardon nering' te verkrijgen of als er toch een veroordeling zal volgen, een symboli sche boete van één gulden. En ze willen erg graag hun borden terug." Ook hïervoer doet de rechtbank vrij dag 11 maart uitspraak. De elf leden van de actiegroep zijn afkomstig uit Middelburg, Souburg en Bergen op Zoom. Zeven leden waren niet ver schenen; hun zaak werd bij verstek be handeld. Van links naar rechts de heren M.T C ten Braak en mr A.J.M.Smeets van de gemeente Ooslburg, A P. de Weerden J.W. Harreveld van het ministerie van WVC en burgemeester mr C T. Spijkerboer. OOSTBURG - De gemeente Oostburg is stellig van plan om over een lengte van ongeveer drie kilometer een soort kunstmatige duinen te creëren langs de kust. Dit zou moeten gebeuren door het opspuiten van zand aan de binnenkant van de nog aan te leggen Deltadijk. Uit een gesprek, dat het gemeentebestuur van Oostburg vrijdag had met twee ambtenaren van het ministerie van WVC, kwam naar voren dat voor een dergelijk pro ject eventueel rijkssubsidie verkregen kan worden. Verder werd duidelijk dat het plan om het strand voor de Groese duintjes met zand op te hogen geen doorgang kan vinden, vanwege de te hoge kosten die daaraan vast zitten. Oostburg wil voor de aanleg van kunstmatige duinen een strook van 25 meter breed achter de nieuwe Deltadijk aankopen. Hwt waterschap Het Vrije van Sluis heeft medewerking toegezegd. Burgemeester C. T. Spijkerboer verwacht, dat met de aankoop en eerste inrichting van de grond ruw geschat een bedrag van vijf ton gemoeid zal zijn. De kosten van het opspuiten van het zand zijn nog niet bekend. Spijkerboer sprak van een nuttig overleg met de beide rijksambtenaren, de heren A. P. de Weerd, inspecteur van natuurbeheer en open luchtrecreatie en J. W. Harreveld, consulent voor de openluchtrecreatie. De gemeente weet nu welke argumenten er moeten wor den aangedragen om voor rijkssubsidie in aanmerking te komen. De bedoeling is, dat het duinenproject zal worden toegelicht in de Oostburgse recreatienota, die binnen een paar maanden de inspraak in zal gaan. Gisteren werd ook de aanleg van het fietspad van de Bavodijk in Nieuwvliet besproken. Het eerder verzoek om rijkssubsidie was afgewezen, omdat het fietspad bin nen de bebouwde kom van het dorp zal komen te liggen. Het gaat om de Bavodijk vanaf het dorp tot aan de kruising met de Adomis en Baanst Polderdijk. Spijker boer: „We hebben laten zien, dat het stuk dijk in wezen niet binnen de bebouwde kom valt. De ambtenaren wa ren het met ons eens, dat het om een geschikt project gaat, dat misschien toch gesubsidieerd kan worden". Ook dit plan zal terug te vinden zijn in de recreatienota. Behalve de Bavodijk in Nieuwvliet werd de ambtena ren ook de dijk van de Tienhonderdpolder bij Cadzand getoond, waar aan de binnenkant al een kunstmatige duin is opgespoten in het verleden. meenteraad om een hinderwetvergun ning te verlenen voor de melkveehou- derijvernietigd. De raadsleden wilden weten of het col lege met hen van mening is, dat als ge volg van de uitspraak een rendabel be drijf in zijn voortbestaan wordt aange tast. Ook vroegen zij of b en w kennis hebben genomen van de mogelijkheid om het bedrijf te plaatsen op de lijst van milieu-hinderlijke bedrijven, omdat de aanmelding voor die lijst zou zijn ver lengd van november 1982 tot 1 maart 1983. B en w zeggen in hun antwoord van me ning te zijn, dat het bedrijf als gevolg van het koninklijk besluit inderdaad in zijn voortbestaan wordt aangetast. „De rentabiliteit van het bedrijf onttrekt zich aan onze waarneming", voegen zij echter daaraan toe. Het college stelt verder, dat de bijdra geregeling 'sanering van milieuhinder lijke bedrijven in de woonomgeving' in beginsel een tijdelijk en éénmalig ka rakter heeft. Ingevolge die regeling moesten gedeputeerde staten voor 1 november 1982 een lijst van milieuhin derlijke bedrijven vaststellen, waar voor in beginsel een bijdrage kan wor den verleend in de kosten van sanering. Gedeputeerde staten van Zeeland heb ben op hun verzoek uitstel gekregen tot uiterlijk 1 maart. Toch is opname op die lijst volgens b en w niet meer mogelijk, gezien de procedure, die nodig is om plaatsing van een bedrijf op die lijst mo gelijk te maken. De regeling ken.t echter wel de mogelijkheid toe aan gedepu teerde staten, om een milieuhinderlijk bedrijf op te nemen in een sanerings programma, indien gewichtige redenen daartoe aanleiding geven, ook als dat bedrijf niet is geplaatst op de betreffen de lijst. B en w zijn bereid te onderzoe ken, of het bedrijf van de heer Knibbe in aanmerking kan komen voor sanering in het kader van de bijdrageregeling. Het college wijst erop, dat de regeling drie vormen van sanering kent. De eer ste is sanering ter plaatse, waarbij voor zieningen worden aangebracht in of bij Zaalconcert EMM te Serooskerke (W) SEROOSKERKE (W) - De muziekver eniging EMM uit Serooskerke geeft vandaag, zaterdag, het jaarlijkse zaal concert in gebouw 'De Zandpit' in Se rooskerke. Er worden twaalf werken uitgevoerd onder leiding van dirigent Rinus Kramer. Verder wordt medewer king verleend door een drumband on der leiding van Adrie Vreke. Het con cert begint om 20.00 uur. ADVERTENTIE VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen is vrijdag unaniem akkoord gegaan met het voorstel van burgemeester en wethouders om de openbare lagere Paauwenburgschool aan de Alexander Gogelweg te verbouwen, zodat de benedenver dieping kan worden gebruikt door de leerlingen van de openbare kleuterschool De Vliedberg aan de De Kempenaerstraat. De gemeenteraad had, evenmin als het college van b en w, geen probleem met de drie eisen van de ouders, dat zij detrokken moeten worden in de bouwcommissie voor de uitwerking van de verbouwingsplannen, dat er een hekwerk moet worden geplaatst om de speelplaats van de kleuters en dat moet worden onderzocht wat kan worden gedaan tegen eventuele geluidshinder. De Vlissingse wethouder voor onderwijs en financiën ing G. J. A. M. Adan (CDA) merkte daarbij wel op, dat eventuele bijstellingen van de plannen moeten kunnen plaatsvinden binnen de financiële mogelijkheden en de beperkin gen die het rijk stelt. om het recht van de zwaksten VASTENAKTIE GIRO 5850 ZEIST Met de verbouwingsplannen hoopt het college, zoals gemeld, de gevolgen te kunnen opvangen van de opheffing van de kleuterschool De Zonnebloem aan de De Beaufortstraat. Na de sluiting van deze kleuterschool, op last van het rijk, als gevolg van een al lang bestaand tekort van het aantal kleuters, zijn de kinderen uit de wijk Paauwenburg aan gewezen op de kleuterschool De Vlied berg. Door de excentrische ligging van De Vliedberg ten opzichte van een groot deel van de wijk zou handhaving van De Vliedberg als kleuterschool een verlies aan leerlingen betekenen. Daar om hebben b en w voorgesteld de kleu ters onder te brengen in de benedenver dieping van de Paauwenburgschool en het gebouw van de kleuterschool te ge bruiken als dependance voor de hoog ste klassen van de lagere school. Met de verbouwing wordt in feite vooruitgelo pen op de situatie, zoals die moet wor den na de invoering van de basisschool. Donderdagavond heeft een bespreking VLISSINGEN - Een bandrecorder is m de nacht van woensdag op donderdag gestolen uit de openbare lagere school De Grote Belt in Oost-Souburg. De Vlissingse politie vermoedt, dat de da der zich woensdagmiddag heeft laten plaatsgevonden met ongeveer dertig insluiten in het schoolgebouw en ver- ouders van de betrokken scholen, die met hun dne verlangens kwamen. Uit eindelijk stemden volgens wethouder Ook het CDA-raadslid mevrouw J. Ma- quelin-Kruizinga zei begrip te hebben voor de spijt van de ouders, maar het voorstel aanvaardbaar te vinden, in verband met de excentrische ligging van de kleuterschool ten opzichte van het voedingsgebied. „Het is een goede kleuterschool met een speelzaal en dat opgeven doet zeer", stelde zij. Het raadslid wilde wel, dat het college op nieuw overleg zal voeren met de ge meenteraad, als blijkt dat de rijkssteun voor de verbouwing wordt geweigerd. „De verbouwingskosten alleen betalen «nofAlA« uit de gemeentekas, dat gaat ons te Bandrecorder gestolen ver", stelde zij en wethouder Adan be loofde in dat geval inderdaad weer op nieuw contact op te nemen met de raad. Ook PvdA, WD en D'66 waren zeer goed te spreken over de snelle handels wijze van het college en spraken van een bijzonder goed plan. Dat niet alle ouders even tevreden waren bleek na afloop van de raadsvergadering. Enkele ouders lieten weten hun kinderen van school te zullen nemen en elders te zul len plaatsen, hoewel zij nog niet wisten bij welke school precies. Het D'66 raadslid J. Schaap wilde ove- Adan tien van de aanwezigen voor het voorstel van b en w, nadat werd ak koord gegaan met hun verlangens. Tien aanwezigen waren tegen het voorstel en pen onthielden zich van stemming. Wethouder Adan zei begrip te hebben voor de problemen, die met name de ouders van de kleuters hebben met het voorstel. Die kinderen zitten in een mooie kleuterschool. Het gaat echter om de continuïteit van het onderwijs in Vlissingen en dat gaat ten koste van iets", aldus de Vlissingse wethouder. uit school Souburg rigens 40.000 gulden meer besteden aan de verbouwing van de Paauwen burgschool. Hij vond dat moest wor den volstaan met een verbouwing van het politiebureau voor 250.000 gulden, in plaats van 390.000 gulden, zoals het college voorstelde in dezelfde raads vergadering. Dan zou van de nog reste rende 100.000 gulden een onderzoek kunnen worden gehouden naar een an dere werkwijze (meer wijkgericht) van de gemeentepolitie. Toen burgemees ter drs Th. J. Westerhout van Vlissin gen hem duidelijk maakte dat daar voor geen extra geld nodig is, omdat de gemeentepolitie al bezig is met een on derzoek naar een interne reorganisa tie, om de criminaliteit beter te kun nen bestrijden, wilde de heer Schaap dat bedrag reserveren voor een andere opzet van de politie in de verre toe komst. Dat voorstel kon echter geen enkele steun van andere raadsleden verkrijgen. volgens de bandrecorder heeft gestolen uit één van de lokalen, om het gebouw weer via de deur te verlaten. YERSEKE - De mosselvissers die met hun schepen buitenom (dat wil zeggen via de Noordzee) van de Oosterschelde naar de Waddenzee en terug willen va ren, zullen hun vaartuigen moeten aanpassen. Met schepen die de afgelo pen jaren van stapel zijn gelopen, zal dat wel lukken. Voor oudere schepen zal het evenwel erg moeilijk, zo niet onmogelijk zijn om ze in overeenstem ming te brengen met de eisen die de scheepvaartinspectie stelt aan vaar tuigen die buitengaats komen. Onder tussen blijven mosselvissers die zich zonder certificaat van deugdelijkheid op de Noordzee wagen, het risico lopen dat de onverbiddelijk op de bon wor den geslingerd. Daarover bestaat veel ongenoegen en onbegrip, zo bleek vrijdagmiddag weer eens tijdens de jaarvergadering van de Yersekse vissersvereniging. Twee ver tegenwoordigers van de scheepvaartin spectie kwamen daar uitleggen waar om zo'n certificaat van deugdelijkheid is vereist. „Zolang de overheid verant woordelijk is voor de veiligheid, moeten schepen die op zee komen aan een aan tal minimale eisen voldoen." vertelde het hoofd van de scheepvaartinspectie, P. Keuning. Hij meende dat er sprake is van redelijke eisen, waarbij niet formeel en ambtelijk maar praktisch wordt ge redeneerd. „Wij zijn van onze kant be reid met de nodige soepelheid te bezien of een schip een certificaat kan krij gen," stelde hij. „De vissers moeten dan echter meewerken en de noodzakelijke aanpassingen aan hun schepen tot stand brengen. Want de liefde kan niet van één kant komen." Slepend conclict Keuning erkende dat de laatste jaren gesproken kan worden van een sle pend conflict tussen mosselvissers en de overheid over het buitenom varen. De vissers kiezen de route langs de kust, die hen een tijdwinst van ver scheidene uren oplevert, overigens al leen onder gunstige omstandigheden: bij weinig wind en goed zicht. Jaren lang is dat oogluikend toegestaan. Tot in 1978 bij Den Helder een post van de rijkspolitie te water in gebruik is geno men. Die ging controleren of de buiten omvarende schepen wel een certifi caat hebben. Aanvankelijk werd vol staan met waarschuwingen, maar al gauw kregen de overtreders een pro ces-verbaal. Iedere keer dat ze betrapt worden kost hen dat tegenwoordig 750 gulden. „We kunnen nu eenmaal geen certifi caat afgeven, omdat de schipper zulke mooie blauwe ogen heeft," aldus Keu ning, „maar het schip zal aan redelijke eisen moeten voldoen. Over die eisen willen we best met de vissers praten." De scheepvaartinspectie heeft onlangs nog eens twee schepen bekeken: een verscheidene tientallen jaren oud schip, waarvan aangenomen moet wor den dat het vrijwel onmogelijk is om het volledig aan te passen, en een schip dat nog maar enkele jaren geleden is ge bouwd, Dat laatste schip zou na wat aanpassingen in beginsel in aanmer king kunnen komen voor een certifi caat. De medewerkers van de scheep vaartinspectie gaven aan waar ze voor al op letten. Het schip moet aan mini male eisen van sterkte voldoen. Het moet een goede ankerinrichting heb ben. De schroefas en hetlensballastsys- teem moeten in orde zijn, Er moeten voorzieningen aan boord zijn voor de bestrijding van brand. De gasinstalla ties moeten góed zijn beveiligd. Het schip dient te zijn voorzien van vol doende relingwerk. En tenslotte moet de bemanning een minimale kennis hebben van de aanvaringsbepalingen. In zijn jaarrede merkte voorzitter P. Boogert van de Yersekse vissersvereni ging op dat het mosselfonds, dat de la dingen mosselen waarvoor geen koper te vinden is tegen de minimumprijs op koopt, een onmisbare voorziening blijft. Ook al moeten er zoals in dit sei zoen met zijn enorm grote aanvoer flin ke hoeveelheden in dat fonds. „We kun nen ze nu eenmaal niet zelf opeten," zei hij. Gezien de grote aanvoer en de ver wachtingen voor het komende seizoen achtte Boogert het ongewenst dat er nog nieuwe mosselvissers bij komen. „We hebben alleen meer mosseleters nodig om alles af te kunnen zetten." Bij de gemeente Reimerswaal drong hij aan op verruiming van het aantal lig plaatsen in de Julianahaven te Yerse- ke. Met de steeds groter wordende sche pen spelen zich daar volgens hem chao tische taferelen af. Toename diefstal van emballage MIDDELBURG - Uit een ommuurde emballage-opslagplaats van de super markt Parade aan de Vrijlandstraat in Middelburg zijn tussen donderdag avond zes uur en vrijdagmorgen tien kratten met lege flessen ontvreemd waarvan de waarde 209 gulden be draagt. De emballage werd weggenomen nadat men door het doorknippen van prikkel draad over de muur was geklommen. Een woordvoerder van de recherche van der Middelburgse gemeentepolitie verklaarde vrijdag dat er de laatste maanden een sterke stijging van derge lijke diefstallen is waar te nemen. Zo heeft groothandel De Brug aan de Maasstraat het laatste halfjaar al vijf maal bezoek gehad van mensen die het op de lege flessen en kratten hadden voorzien. Ook elders worden regelma tig emballagediefstallen gepleegd. Bromfietser in botsing met auto VLISSINGEN - Een 60-jarige bromfiet ser is vrijdagmiddag met rugklachten naar het ziekenhuis overgebracht, na dat zij in de Scheldestraat in Vlissingen in botsing kwam met een personenau to. De bromfietser, mevrouw J. W. M. uit Vrouwenpolder, verzuimde voorrang te verlenen aan de van rechts uit de Gla- cisstraat komende auto, bestuurd door A. K. (53) uit Zwolle. Zij kwam met haar bromfiets te vallen, waardoor ze met haar rug op de bumper van de auto te recht kwam. De vrouw is voor onder zoek naar het Bethesda-Sint-Joseph- ziekenhuis overgebracht. Optreden Rob de Nijs WESTKAPELLE - In disco De Hooizol der te Westkapelle verzorgt de Neder landse zanger Rob de Nijs vanavond, zaterdag een optreden. De aanvang is 23.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 8