De Schans in Terneuzen nieuwe school vbo-lom f Wissel Zeeuws-Vlaanderen PZC AUTOBEDRIJF RENOCA Fietscrossterreintje Hulst in vooruitzicht ZATERDAG 26 FEBRUARI 1983 streek DIRECTEUR VAN ASTEN: IDEAAL SYSTEEM TERNEUZEN - „Kijk daar, die", zegt directeur C. G. van Asten, wijzend op een jongen die een electrische auto aan de gang probeert te krijgen. „Vroeger was Hij bardstikke agressief, sloeg iedereen op z'n bek. En zie hem daar nu eens lief spelen. Invloed van de school, hè Van Asten duldt geen kritiek op 'zijn' school. „Ik durf te stellen, dat we hier op De Schans een ideaal schoolsysteem hebben. Als je ziet hoe gemoedelijk leerlingenen leerkrachten met elkaar omgaan. Nu zit er bij ons ook niet zo'n druk achter als op andere scholen. De kinderen kunnen in bun eigen tempo de stof verwerken". De Schans in de Katspolder in Terneu zen is een van drie scholen voor voort gezet speciaal onderwijs in Zeeland. Be- Tafeltennisclub in Hulst opgericht HULST - Sinds afgelopen donderdag avond is Hulst een tafeltennisvereni ging rijker. Tijdens de oprichtingsver gadering in het gemeenschapscentrum Den Dullaert waren 35 belangstellen den aanwezig, die zich direct opgaven als lid van de pasopgerichte tafelten nisvereniging. Het idee om in Hulst een tafeltennisverenigingop terichten dateert al van november vorig jaar. Een groot deel van de leden en het voorlopig bestuur was op dat moment nog lid van de tafeltennisvereniging Sint-Aloysius in Graauw veel leden, vooral afkomstig uit Hulst zagen meer heil in een vereniging in Hulst, vanwe ge de grote ruimte in de vorm van de nieuwe Zuidhal in Den Dullaert en een grotere aanloop van nieuwe leden. Ta feltennisvereniging Reinaert is de nieuwe naam geworden. Het ligt in de bedoeling van de initiatiefnemers om elke vrijdagavond een trainingsavond te houden in de Zuidbal van Den Dul laert. Eén en ander zal duidelijker wor den tijdens de algemene vergadering die waarschijnlijk 31 maart zal wor den gehouden. Tijdens deze vergade ring zal er door de leden officieel een bestuur worden gekozen. Johan Braet verwacht dat binnen een viertal maan den het ledenaantal zal zijn verdub beld. halve in Terneuzen zijn er vbo-lomscho- len in Goes en Middelburg Volgende week vrijdag 4 maart gaat De Schans officieel open. 's Middags om twee uur zal Sj. de Jong, directeur opleidingen buitengewoon onderwijs te Tilburg, de officiële openingshandeling verrichten. Hij zal een wandbord met daarop het embleem van de school onthullen. Daarna volgt er in de school een bijeen komst met een aantal sprekers. Tussen 15.30 en 17.30 uur kan het onderwijzend personeel uit Zeeuwsch-Vlaanderen een kijkje nemen in de school De volgende dag, zaterdag 5 maart, van 10.00 tot 13.00 uur houdt de school open huis. Er worden dan judo- en boksde- monstraties gegeven en bezoekers kun nen naar een dia-voorstelling kijken Verder is een optreden van het huisor kest. De Schans, die momenteel ruim 130 leerlingen telt, is in augustus '80 begon nen als bovenbouwafdeling van de Scheldeschool, een basis-lomschool in Temeuzen. In '81 werd De Schans los gekoppeld van de Scheldeschool en ging als zelfstandige school verder De oprichting van De Schans is voortgeko men uit de behoefte aan voortgezet spe ciaal onderwijs voor kinderen met leer- en aanpassingsstoornissen Voor '80 bleven leerlingen van de Scheldeschool tot hun veertiende op school, waarna ze doorstroomden naar het gewone voort gezet onderwijs. Die situatie beviel al les behalve. Van Asten: „De dertien- en veertienjarigen zaten samen met de kinderen van zes. zeven jaar op school. Dat klikte niet. Vandaar dat we gestart zijn met een aparte school voor voortge zet speciaal onderwijs". Op De Schans komen normaal begaaf de kinderen terecht met leer- en/of aan passingsstoornissen. die om die reden niet mee kunnen in het gewone voort gezet onderwijs. De leerlingen van de Scheldeschool stromen door naar de schakelklas van De Schans. Daarin ko men ook gewone basisschoolkinderen terecht met een leerstofhiaat. Van As ten: „Die leerlingen rijpen in de scha kelklas een jaar bij en gaan daarna naar het gewone voortgezet onder wijs". Kinderen, die de overgang van een gewone lagere school naar een voortgezet onderwijsinstelling niet aan kunnen, belanden eveneens in de schakelklas. De 'schakel'-Ieerlingcn krijgen naast de bekende lagerc- schoolvakken ook wiskunde en engels. Alle lessen worden gegeven door een zelfde leerkracht, dit om de overgang naar de nieuwe school niet al te groot te maken. Een deel van schakelklasleerlingen is na een jaar rijp voor het gewone voort gezet onderwijs en gaal, yan school af (dit jaar achttien van de 64 'schakel- leerlingen). Nadat ze van school afzijn, worden ze nog een ja^r begeleid door De Gewonde en schade Schakelklas bij ongeluk in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Bij een aanrij ding op de kruising Provinciale Weg- .Drie Gezustcrsdijk-Sasdijk in Kloos terzande zijn vrijdagmiddag om streeks 12.40 uur drie personenwagens rwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de zeventig- Jarige bestuurster mevrouw M. de S. uit Hengstdijk niet meer op tijd kon stop pen toen de voor haar rijdende me vrouw S. G. uit Kloosterzande linksaf sloeg. Bestuurder drie, J. R. uit Hulst reed op zijn beurt tegen de auto van mevrouw G. Mevrouw De S. uit Hengst dijk is na het ongeval ter observatie naar het ziekenhuis in Temeuzen over gebracht. Onenigheid over kandidatuur Sluisse welzijnscommissie in der minne geschikt SLUIS - J. de Meyer (CDA), die in de laatste raadsvergadering van Sluis als njurgerlid' in de welzijnscommissie werd verkozen, heeft zijn benoeming niet aanvaard. Dit is het gevolg van onenigheid tussen de coalitiepartners CDA en WD in de raad. Bij de verkie zingen voor de welzijnscommissie bij de raadsvergadering van 27 januari kwam de wrijving tussen de beide par tijen al naar buiten. WD-wethouder J. Dufosse verliet toen demonstratief de zaal opdat de, als eerste kandidaat ge plaatste mevrouw J. Romijn (WD) niet werd verkozen. De als tweede op de lijst staande De Meyer werd in haar plaats met steun van het CDA en de welzijnscommissie benoemd. Dufosse was van mening dat het onrechtvaardig was de WD-kandi- date, die al twee jaar in de commissie actjef was. te passeren.Ze wordt afge dankt als een oude schoen, dat vindt ik zeer betreurenswaardig". P de Broek, fractieleider van het CDA gaf gisteren toe dat zijn partij de laatste tijd wat minder goed overweg kan met de libe ralen. Over de kwestie De Meyer zei hij: We hebben de hele zaak verkeerd in geschat". Nadat de zaak is uitgepraat heeft De Meyer zijn kandidatuur inge trokken. In de raadsvergadering van aanstaande donderdag 3 maart zal me vrouw Romijn weer als kandidate wor den voorgedragen. Volgen De Brock is de zaak daarmee afgedaan. Hij is van plan om in het vervolg de communica tie met de WD op een beter peil te hou den. Een breuk in de coalitie was het volgens hem allemaal niet waard. De PvdA-fractieleider A. Oosterling be treurde het gebeuren. Hij vond het jam mer dat de welzijnscommissie in de po litieke sfeer werd getrokken. Toneelgroep op zoek naar mannen TERNEUZEN - De toneelgroep Temeiizen zoekt mannen. Het ge zeischap telt er op dit moment- maar twee. De vereniging, die in '77 werd opgericht, werkt aan twee eenakters, die in april drie maal op de planken worden gebracht. Wie zich als man geroepen voelt om toneel te spelen mag tussen de 20 en 60 jaar oud zijn en hoeft geen erva ring te hebben De toneelgroep re peteert op ivoensdagavonden en biedt in ruil voor deelname gede gen begeleiding en gezelligheid. Voorzitter en secretaris zijn de da mes C. Seij en M. Hemstra uil Ter- neuzen Axels autobedrijf krijgt dealerschap Peugeot/Talbot terug AXEL - Autobedrijf J. L. van de Voorde in Axel heeft met ingang van deze week het dealerschap van Peugeot Talbot, te ruggekregen Dat gebeurde na tussen komst van PeugeobTalbot Nederland NV. De Axelse firma raakte het dealerschap kwijt, nadat Peugeot-dealer Cappen- dijk uit Temeuzen een geding voor de president van de Utrechtse rechtbank won over het opzeggen van het contract voor de exclusieve verkoop van Peu- geots door de importeur. Het garagebe drijf houdt het dealerschap tot eind dit jaar. Besprekingen van Peugeot/Talbot Nederland hebben ertoe geleid dat Van de Voorde opnieuw dealer wordt voor Axel en omgeving. De Hulster vestiging van het autobedrijf heeft het dealer- schap voor Hulst, en omgeving (ADVERTENTIE i Binnenkort hebben wij iets bijzonders te vieren Mr. Haarmanweg 58, Terneuzen. Schans. De leerlingen, die niet toe zijn aan gewoon voortgezet onderwijs ko men in brugklas 1 terecht De leerstof in de brugklas is vergelijkbaar met de stoffen van de eerste klas van de lts. Aan creatieve vakken als handenar beid en muziek wordt veel aandacht be steed. evenals aan sport. De kinderen kunnen op school judo beoefenen en boksen. Na het eerste brugklasjaar vol gen nog twee brugjaren. De leerstof be staat uit een combinatie van leao en mavo lesstof. Vervolgens moeten De Schans-leerlingen kiezen uit mavo of leao. Na twee bovenbouwjaren doen de leerlingen staatsexamen. De Schans is de enige school voor voortgezet spe ciaal onderwijs in Zeeuwsch-Vlaande ren. Van Asten: „Wij hebben de kinderen uit Cadzand. maar ook uit Ciinge". Vol gens de Schans-directeur bestaat er een grote behoefte aan dit soort spe ciaal onderwijs. „Wij zijn in '80 begon nen met 57 leerlingen. De verwachting is. dat wc in '85 tussen de 170 en 200 leerlingen zullen hebben". De Schans biedt momenteel werk aan dertien leerkrachten, wat erg veel is voor een relatief kleine school als de Schans. De Schans beschikt verder over een be geleidingsteam met een logopediste, een psycholoog en een dokter. Dat is geen overbodige luxe Dat het lagere- schoolsysteem debet is aan de leer- en aanpassingsproblemen bestrijdt Van Aasten. „De problemen zitten in het kind zelf. Het gewone onderwijs is niet berekend op dit soort probleemgeval len" Aandacht voor de individuele leerling Leraar P Penne v pupil i 'De Schans' met een HULST - Het ziet ernaar uit dat de Hulster fïetscrossclub in oprichting. De Reynaertcrossers het komende sei zoen al kan starten met de activiteiten Het gebrek aan een eigen terrein heeft het voorlopig bestuur er tot nu toe van weerhouden de vereniging definitief op te richten. Wethouder W. D. M. Kay- ser van onder meer sportzaken heeft nu een terreintje op het oog voor de club. Het ligt aan de Poorterslaan in Hulst, naast het speeltuintje en de voetbalveldjes. Penningmeester P. de Witte van de fïetscrossclub vertelde dat het bestuur zeer enthousiast was over het terrein en de club zal het crossterreintje dan ook met graagte accepteren. „Het is flink groot en heeft van nature al een flinke verhoging, van waar af de deelnemers het parcours goed kunnen overzien. We zijn erg gebrand op een eigen terrein om aan het Zeeuwse kampioenschap mee te kunnen doen. We kunnen dan trai nen en ook wedstrijden organiseren" De penningmeester verwacht dat nu ook vrij vlot tot de definitieve oprich ting kan worden overgegaan en de le denwerving kan beginnen. De crossclub diende in het najaar een verzoek in om incidenteel te mogen crossen op een stukje weiland - ook ei gendom van de gemeente - achter het bejaardentehuis De Blaauwe Hoeve Dat stuk grond is echter niet zo ge schikt. omdat het vrij vlak is en boven dien zijn daar woningen op geprojec teerd. zodat dat stuk niet In aanmer king kwam als definitief crossterrein. Ook de wethouder is tevreden met de oplossing. „Met die speelweide en voetbalveldjes erbij, heb jc een leuke recreatieve hoek", zei hij. De aanleg van hel terrein mag de gemeente overi gens geen cent kosten. „We zijn nog wel bereid een paar wagens grond te bren gen, maar verder zullen ze het zelf moe ten inrichten", zei dc wethouder. Zangavond bejaarden in Trefpunt Axel AXEL - Dinsdag 1 maart is er een zang avond voor bejaarden in dienstencen trum Trefpunt in Axel. De avond wordt verzorgd door het Nederlands hervormd kerkkoor onder leiding van de heer J. Smies en het bejaardenkoor onder leiding van mevrouw K. de Graaf. De avond begint om 19.30 uur. Bridge Lamswaarde LAMSWAARDE - De bridgeclub Lamswaarde speelde de derde wed strijd van een vooijaarscompetilie in zaal 'De Vier Jaargetijden' in Lams waarde met een howell twaalf en twaalf paren. De uitslag 1 van der Wielen-de Waal. 2 Smul- ders-Van Puyvelde. 3 echtpaar De Kort. 4 Biesbroeck-Rademakers. 5 Pouwels-Slaal Recreatievollybal in Sas van Gent SAS VAN GENT - Verrassingen waren er in het recreatïevolleybal Sas van Gent nauwelijks vorige week, want in zes duels kwam er een afgetekende 3-0 overwinning tot stand. De strijd in de tweede klas dames tussen de twee kop lopers NSM en Sluvoc leverde een 2-1 zege op voor NSM. in de eerste klas dames kwam Kielman 1 met, 15-8, 15-3 en 15-1 zonder proble men langs Kielman 2. In de tweede klas dames kwamen ook twee teams van eenzelfde vereniging tegen elkaar uit en ook daar won het hoger geplaatste team. Westdorpe 2 versloeg het derde team met 2-1 (15-1, 15-11 en 7-15). De strijd om de bovenste plaats leverde 2-1 winst op voor NSM, dat al na de eerste twee sets op rozen zat (15-11 en 15-6 winst). In de derde set kon Sluvoc met 15-11 de eer redden. Bij de gemengde teams beging leider De Block geen fout. Met 15-13, 15-9 en 15-7 werd KPJ Philippine aan de zege kar gebonden. Zaamslag 1 kwam in de eerste klas heren zonder kleerscheuren langs De Sterre door middel van setze ges met 15-9 en twee keer 15-6 en CPC blijft volgen door de 3-0 overwinning op Jeroen (15-3.15-13 en 15-9). In de tweede klas heren tenslotte won leider Zaam slag 2 met 3-0 van NSM 2 (15-6.15-7 en 15-10) en had Savok geen moeite met Gemeente: de setstanden, 15-7, 15-2 en 15-3. De standen in de diverse klassen: heren eer ste klas. Zaamslag 1 11-27, CPC 11-24,5, Je roen 11-18. NSM 10-14.5. de Sterre 11-10: KPJ Westdorpe 10-2, heren tweedeklas: Zaamslag 2 11-30. Savok 11-21. NSM 2 11-15 Air Pro ducts 10-9. Gemeente 11-6, dames eerste klas Kielman 1 11-31. CPC 10-26.5. Jeroen 11-22. Savok 1 11-19. Westdorpe l 10-16. de Sterre 11-9.5. Savok 2 11-4. Kielman 2 11-1. dames tweede klas NSM 11-25. Sluvoc 11-24, Savok 4 10-22, Savok 3 11-20. Westdorpe 2 1115. Zuldclllnders 11-12 Westdorpe 3 12-10. Kiel man 3 11-4 Gemengd De Block 12-29. Ons Genoegen 11-23. w Philippine 12-16. KPJ Philippine 12-11. Sluvoc 11-8. NKV-vrouwen houden kringdagen over energieprobleem TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de vrouwenorganisatie NKV houdt dinsdag 8 en dinsdag 15 maart kringbij- eenk'omsten over energie. Dat gebeurt 8 maart in 'De Uitkomst' in Breskens en 15 maart in hotel Van Leuven in Kloos terzande. De discussie zal worden inge leid door vertegenwoordigers van KE MA. PZEM en FNV. Beide bijeenkom sten staan open voor zowel leden als bestuursleden en duren van 10.00 tot 15.00 uur Raad Sluis kan werk herinrichtingsplan nog niet aanbesteden SLUIS- Dc raad van Sluis kan in dc vergadering van 3 maart nog niet be slissen welke aannemer de werken in het herinrichtingsplan kan uilvoeren- .Door nog niet bekend gemaakte ont wikkelingen kan het gunningsvoorstel pas in een latere raadsver-gadoring aan de orde worden gesteld. Zoals be kend kwam Leenhouls Aannemingsbe drijf (LAP) uit Sluis tijdens dc officiële aanbesteding als laagste uit de hus met 1.750.000 gulden inclusief BTW. Hoewel nog niet officieel bevestigd, ver moedt WD-raadslid J. van de Plasse dat de dien-st aanvullende civiel-tech- nische werken (DACW) in Den Bosch, vraagtekens zet bij de uitslag van de aanbesteding, er schijnt in Den Bosch verwondering te bestaan over het gerin ge verschil tussen de prijsopgaven van het LAB en de drie mededingende be drijven uit Breskens en Biervliet. De opgaven bleken elkaar niet meer dan 50.000 gulden te ontlopen. Verder plaatst het DACW vraagtekens bij de hoogte van de aanbesteding. Landelijk wordt daar meestal 10 tot 20 pocent la ger dan de begroting aanbesteed. Het LAB zit'met zijn prijsopgave maar vijf procent onder de door de gemeente be grote totale kosten Dit alles volgens Van de Plasse. Zowel burgemeester J Asselbergs, als zijn twee wethouders waren vrijdagavond met voor commen taar bereikbaar. Het college is in onder handeling getreden met het DACW en de stichting herinrichting Sluis. Zodra daarin resultaten zijn bereikt zal het college nadere mededehneen doen. Bridge Hulst HULST - De bridgeclub Hulst speelde een gezelligheids-drive in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' in Huist met een draaiende mitchel en 23 paren. De uitslag 1 Gerres-de Maat. 2 Wendels-Hoo- geboom, 3 echtpaar Kint, 4 Wendels-De Booy. 5 echtpaar Borm. Presentiegeld raadsleden Hulst gaat omlaag HULST - De presentiegelden voor de raadsleden van de gemeente Hulst zul len met ingang van dit jaar worden verlaagd met ongeveer achteneenhal- ve procent. „Iedereen moet bezuini gen, dus wij ook", was het unanieme oordcel van de raad grootmoedig. Het inhoudingspercentage is gelijk aan dat op de wcthoudcrssalarissen. Helemaal zuiver is dat beeld niet, want bij het korten wordt uitgegaan van het door de minister bijgestelde presentie geld. Het ministerie heeft de vergoe ding voor '83 verhoogd tot 8285,- bruto per raadslid per jaar, wat 290 gulden meer is dan de raadsleden in '82 ontvin gen voor hun werk. De nu aangenomen korting komt in guldens neer op 700 gulden, zodat de raadsleden er toch nog wel op achteruit zullen gaan. De kor ting wordt echter voor iets minder dan de helft teniet gedaan door de bijstel ling van de presentiegelden door de mi nister van binnenlandse zaken. Het PvdA-raadslid B. Martens kwam met het idee om de door de raadsleden ingeleverde centen te schenken aan een goed doel. Daarbij dacht hij aan projec ten in de derde wereld. Burgemeester P. Molthoff wilde daar echter niet van ho ren: „Zo schieten we ons doel voorbij. De bedoeling is dat de gemeente finan cieel wat meer ruimte krijgt. Maar wat let u om een deel van uw salaris weg te geven0". De presentiegelden voor de commissie leden zullen worden verlaagd met 25 procent. Ook hiermee ging de gemeen teraad akkoord Oostburgse commissie praat over plan overslag huisvuil OOSTBURG - De commissie voor pla nologie van Oostburg bespreekt woens dag een voorbereidingsbesluit voor het Oostburgse industrieterrein met het oog op de bouw van een overslagstation voor huisvuil. De vergadering begint om 9 uur Aansluitend bespreekt de commissie openbare werken een plan en bushaltes in Breskens en Oostburg te asfalteren. Ir. Luteyn spreekt voor ZLM-kring Huist KI.OOSTERZANDE - De kring Hiflst van de Zuidelijke Landbouwmaat- schappij (ZLM) houdt dinsdag in De Reizende Man in Kloosterzande een al gemene ledenvergadering. De vergade ring, die om 19.30 uur begint is open baar. Algemeen voorzitter ir. D. Luteyn van het KNLC houdt dan een inleiding over de actuele situatie in de land- en tuinbouw Oostburg zoekt vrijwilligers voor inzameling Polen OOSTBURG - De gemeente Oostburg zoekt vrijwilligers die in maarteen inza melingsactie voor Polen willen organi seren. Het initiatief gaat uit van de stichting 'Zeeland helpt Polen'. Van de opbrengst wordt hulp verleend aan de bevolking van het gebied rond Gdansk. Wie als vrijwilliger individueel of in groepsverband - wil meewerken kan contact opnemen met Jan Scheele. ge meentehuis Oostburg, telefoon 01170- 3003, toestel 147. Eigen bijdrage Op 19 januari 1983 werd er i.v. besluit van de minister van Volks; zondheid en milieuhygiëne (van 1 nt 1982) over de eigen bijdrage in het kad van de AWBZ, voor opgenomen patiê ten. waarvan de partner thuisblijft, 'Der Boede' een informatieavond b legd. Na de inleiding verkreeg ook het woord en bracht het volgende ond de aandacht. Ergens las ik eens en i citeer: „De mate waarop het rechte gezondheidszorg kan worden geefïe tueerd hangt al' van de beschikba: middelen. Deze op hun beurt hangt samen met de financiële bijdragen, di voor andere maatschappelijke best/ dingen van de mensen moeten worde gevraagd. De overheid is mede veran woordelijk voor de verdeling van de h stedingspaketten. Zij zal daar dus ïnd wetgeving, ook dus in de betreffend ziektekostenverzekering rekening mt moeten houden". Ter vergaderin bracht ik de volgende suggestieisi u Maak voor de eigen bijdrage AWR middels de ziekenfondsen een omsla) regeling. Laat eik ziekenfondslid 25 gu den per jaar méér ziekenfondsprena betalen (dat wordt 2 gulden per maan méér). Dat maakt dan voor 10 miljoa leden (schat ik) een opbrengst van ma* liefst 250 miljoen gulden. Zo simpel i dat. Waarom toch moeten mensen dl het toch al zo moeilijk hebben zo extr zwaar worden belast. Vergeet niet da onze ziekenfondspremie, die toch al pit tig is. plotsklaps met maar liefst lö procent stijgt. Dat is zeker niet niks, a noemt u dat laatste een bijdrage aai AWBZ. Dat verschil in benaming merk: onze portemonnaie niet. wel het leeg schudden! Vergeet niet dat voor df partner thuis alle kosten zoals huishuui etc. precies even hoog blijven. ReaJi seert men zich dit wel? Zo een zelfdE omslagregeling als boven genoemd zot men ook kunnen maken voor de eiget bijdrage, verschuldigd aan medicijnen Dan was men de ingewikkelde admini stratieve en financiële procedure in éer klap kwijt. Parlementariër, of organisa tie. wil bovengenoemde suggesties tol de zijne maken en uitgewerkt tot in hel Ministerie brengen om alzo te trachten deze m i. onzalige besluiten terug U draaien! q Jasperst Vredehoflaan 44, flat 5/6 VUssingek KVG Hulst hield tennistoernooi HULST - Het Katholiek Vrouwengilde Hulst hield het 'Gilde-tennistoernooi' in de ZuidhaJ van het gemeenschaps centrum 'Den Dullaert' in Hulst. Er lie ten zich 36 dames inschrijven. Winnaar van het toernooi werd mevrouw L. de Block-Van Esbroeck uit Hulst. 2 A Thijssen, Heikant, 3 mevrouw Haart- sen-Van de Branden, Clinge. ZUIDZANDE - 'Df hak en de leen en dc wisselpas', klonk het vrijdagmiddag minstens een uur achtereen in de sportzaal van Zuidzande. Van twee lot vijf uur poog den ruim honderd ouderen op initiatief van de plaatse lijke volksdansgroep en van de Stichting Welzijn voor Ouderen West-Zeeu wsch-Vlaanderen er de grondbegin selen van het volksdansen onder de knie te krijgen. Dat lukte hen. onder leiding van mevrouw G. Maenhout- Begheijnwonderwel De volksdansers'warenatkomstig uit Aardenbui g. IJzendijke. Eedeen Hoofdplaat Tussen de bedrijven door werden ze op koffie getracteerd En binnenkort dansen ze weer Maandag bijvoorbeeld neemt een aantal dansgroepen uit Zeeuwsch-Vlaande ren deel aan eenzelfde soort middag, maar dan in 's- Gravenpolder Papierlawine 'Papierlawine door de brievenbus is ve len doorn in oog', aldus het opschrift boven het schrijven in de PZC van terdag 5 februari jl. onder de rubriek Hoort. Ziet, Schrijft. Ja inderdaad, het loopt met al de gewilde én ongewilde reclame soms echt de spuigaten uit. inderdaad, het zal zeer zeker voor mee. dan vier miljoen Nederlanders wel zo zijn dat zij graag van deze overlast ver-' schoond zouden blijven. Ja inderdaad. Het is begrijpelijk dat. zoals directeur J. Bouten namens de sectie Direct Marke ting stelde, het met te raranderen Is, dat men na het versturen van een kaartje aan dat genootschap van alle brieven busreclame verschoond blijf. Watdanr Is er toch nog een goede kant aan deze zaak? Ja inderdaad! Alle reclame, ge wild of ongewild, heeft als eindbestem ming als oud papier' zyn nut - indien het wordt opgespaard - ter versteviging van de financiële positie van - om eens wat voorbeelden te noemen zen- dingskas. orgelbouw, muziekvereni ging. voetbalclub, of welk humanitair doel je maar noemen wil. Wanneer ie dereen de zeer kleine moeite kon op brengen alle reclame - en dat geldt ook voor alle kranten of tijdschriften, ver pakkingsmateriaal enz. - zou willen ver zamelen. in een aparte doos of zak voor dat doel wordt klaargezet. Ik geloof dat er op elke plaats, hetzij stad of dorp. wel een of meerdere oud papieractie's zijn, die het heel graag bij u komen ophalen, tot ondersteuning van hun financiële positie, maar ook in het algemeen be lang. Ja inderdaad. Al wat. men verza melt voor de een of andere actie, is winst ook ten opzichte van de milieube scherming, omdat via de aanvoer van deze afvalstoffen de vraag naar hout verminderd wordt. Ja nogmaals inder daad. Ook door het verzamelen van het oude papier, zal het vervoer via de Rei nigingsdienst verminderen en dus kos tenbesparend werken. J. Pielerse. namens de oud-papieractic l.b.v. de zending der Gereformeerde Gemeente Rentmeestcrlaan 30. Middelburg Waanzin ten top Ik ga me nu afvragen, met wat voor on benullen we tegenwoordig te maken hébben met betrekking tot gemeente en provinciebesturen. Erwordtnl.op 10 januari een aanvraag gedaan voor ver lening van een hinderwetvergunning voor een parkeerkelder in het Geerege- bied. Een ieder, die gemotiveerde be zwaren heeft, kan die tot, 16 maart,indie nen. Zo wordt er verondersteld, dat er ook maar iemand is. die gelooft dat er met bezwaren, gemotiveerd of niet, re kening wordt gehouden. Op 16 maart is er waarschijnlijk al een put gegraven, waar provincie- en gemeentebestuur in passen en wij moeten dan geloven dat door gemotiveerde bezwaren die put. weer dichtgegooid wordt Met, of zonder bestuur er in. Weer een voorbeeld, hoe er wordt omgesprongen met belangen en inspraak van de burgers. Ter herin nering Amelisweerd, waar de bomen ge kapt werden, terwijl er nog een proces aan de gang was. Als het niet zo diep bedroevend was. kon je er misschien nog om lachen. O ja. over een proces gesproken Als uw zoon of dochter voor de eerste keer zonder achterlicht op de fiets rijdt, kost het je zeker 25 gulden. Maar als een zekere heer Schwietert, voor de eerste keer liegt dat hij barst. I om een hoog gehonoreerde baan te be machtigen. krijEt hij nog240.000 gulden ww uitkering. Dit zijn de soort dingen, die zelfs een anders rustig persoon, ook wel eens een steen wil laten gooien Laat de heren van provincie, gemeente I en landsbestuur daar maar eens over I denken a Joosse I Gravenstraat 57 I Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 40