Sluiskil berekend op moeilijk duel tegen de leidersploeg Rijders van de Zevac willen ervaring opdoen Rudi Cornells mag weer spelen voor Hoofdplaat Johan Boskamp was weer eens middelpunt van rel ÖRESKENS NAAR ZIERIKZEE Kaartleesrit van Zevac ILJARTT0ERN00I UITENLANDERS NTERNEUZEN 9e Bruin winnaar DEBUUT IN EEN ECHTE RALLY nvitatietoernooi VERDEDIGER WAS GESTRAFT DOOR DE CLUB NA DE WEDSTRIJD RIJ REVEREN VRIJDAG 25 FEBRUARI 1983 TERNEUZEN - Het is alweer bijna vier weken geleden dat de voetbalcompetitie op volle toeren draaide. Dat was het weekeinde waarin Hoek en Zaamslag een 1-1 gelijkspel overeenkwamen, Sluiskil verrassend in Bergen op Zoom van Dosko (0-1) won en alle wedstrijden in de zondag derde [las in een gelijkspel eindigden. Daarna werd tot tweemaal toe het gehele programma van )ondswege afgelast en stonden ook de carnavalsfestiviteiten geen competitievoetbal toe. let programma dat de KNVB voor het lomende weekeinde in petto heeft, is al ens eerder aan de orde geweest. Ander- talve maand terug vermeldde het peelschema dezelfde wedstrijden, naar toen bleek de overvloedige regen ral spelbreker. Nog maar eens bereidt lijvoorbeeld zaterdag tweede klasser IZW zich daarom voor op het duel met (EO '25, dat nog altijd een troosteloze jatste positie inneemt. Maar na tien redstrijden op rij te hebben verloren, ileek NEO '25 plosteling toch in staat mntenwinst te boeken. Het begon al net het duel tegen WHS (1-1), daarna erbaasde het tegen koploper ASWH M» en vier weken terug won het bij tltena met 0-1. Iet is vooral de vraag hoe AZVV de latste weken is doorgekomen. Feit is lat de Axelse formatie kort na de jaar- fcseling van slag was en zodoende zo re! van Bruse Boys als WHS verloor. Het resultaat tegen SSC '55 (1-1) was hoopgevend, evenals de 5-1 winst in het oefenduel met Hoofdplaat, maar daar na volgde toch weereen verrassende 1-2 nederlaag op eigen veld tegen Temeu- zense Boys. Voor het moreel zal het geen kwaad kunnen als de ploeg van Ben Pauwels het treffen met NEO '25 succesvol afsluit. Stugge afweer ERNEUZEN - Het biljarttoernooi oor buitenlandse werknemers, een tenement dat beurtelings in Axel en rtmeuzen wordt afgewerkt, krijgt dit een Terneuzense finale. In het ka- cr van de jubileumviering heeft BZN (organisatie naar zich toe getrokken, laterdag worden in clublokaal Ccn- raal aan de Terneuzense Markt de lotronden gespeeld. [Wee spelers hebben nog kansen op de mei. Het gaat daarbij om de Joegosla- Kn die zich dit seizoen nadrukkelijk ebben gemanifesteerd- M. Radevenjic Matek hebben zich in de voorlig- ende ronden losgewerkt uit een pelo- on van tien spelers. )elaatste wedstrijddag m Centraal be- Int om 20.00 uur. De tussenstand na tht ronden is als volgt: M Radevenjic, 14 pnt; 2 B. Matec, 12; 3 H. finkamp, Duitsland, 8. 4 K Katern, Joego- iviè. 8; 5 S. Kulesen. Turkije. 8. 6 J Kerun. oegoslavie, 6. 7 I Min, Joegoslavié, 5, 8 R. ikykoy. Turkijke. 5 91 Kaiser. Joegoslavié. 10 M Mlhalovski. Joegoslavië. 2 Hoek, dc Zecuws-Vlaamse troef in de zaterdag derde klas, gaat op bezoek bij het laaggeklasseerde Kloetinge, dat met negen punten uit elf wedstrijden nog tot de degradatiekandidaten be hoort. Het zal voor Hoek een heel kar wei worden om de ondanks de minder goede resultaten toch vrij stugge af weer te slechten: in elf wedstrijden moest Kloetinge slechts zeventien te gentreffers incasseren, evenveel als de hoogstgeplaatsten. Het feit alleen dat Kloetinge zo moeilijk scoort heeft dc ploeg in de bedreigde zóne doen belan den. Hoe dan ook verwacht mag worden dat de formatie van Jan Doorns ook za terdag de koppositie weet te consolide ren. Evenals Hoek speelt ook Terneu zense Boys een uitwedstrijd. De naar de veilige middenmoot opgeklommen Temeuzenaren gaan op bezoek bij het na de voortvarende start naar een acht ste plaats gezakte BWR in Roosendaal Andermaal heeft Terneuzense Boys dus winstkansen. Zaamslag, hogerop geraakt na de pun- tenwinst (vijf) in de laatste drie wed strijden, kan zich op eigen veld nog ver der uit de problemen spelen. Voorwaar de daarvoor is dat het Dinteloord. mét Wemeldmge de belangrijkste concur rent voor de degradatie, twee punten afhandig weet te maken. Krachtmeting In het zondagvoetbal staat tweede ZAAMSLAG - De Zeeuws-Vlaamse kaartleesliefhebbers kunnen deze weken weer behoorlijk aan hun trekken komen. Vorige week begon het seizoen met de 'Zevendraaiersrit' van de WZA. Komende zondag zet de ZEVAC deze reeks voort met de 'Febmarit', terwijl de Vosserijders volgende week een trainings'rit heb ben geprogrammeerd. Belangrijke weken dus ook voor de beoefenaars van deze tak van de rittensport, die in Zeeuwsch-Vlaanderen weer enigszins in de lift zit. Vooral nu de drie clubs in deze streek de handen ineen hebben geslagen lijkt de toekomst van zowel kaartle zen als onentatierijden (hoewel het laatste in iets mindere mate) gewaarborgd. Twee regionale ritten komen er voor op de lijst van wedstnjden, die meetellen voor het kampioenschap van de RAC Zuid. Op 27 maart staat de eerste geprogram meerd de door De Vosserijders georganiseerde 'Zes Uur van Hulst', waarna van 7 op 8 mei de inmiddels vermaarde 'Nacht van Zaamslag' van de ZEVAC zal worden verreden Al de ritten, die in deze periode worden verreden, zijn uitstekende voorbereidingen op de komende grote wedstrijden Komende zondag is het dus de beurt aan de ZEVAC met de zogenaamde Febma rit. Dat belooft een interessante aangelegenheid te worden. Uitzetter Dick Hen- drikse uit Hulst heeft zijn sporen op kaartleesgebied inmiddels al verdiend. Bo vendien heeft hij een voor Zeeuwsch-Vlaanderen volkomen onbekend systeem toegepast: een ingetekende lijn onderbroken door rechthoeken, ingetekend op de kaart, waarin de langste route geconstrueerd dient te worden. Zowel de A- als de B-klasse krijgen dit systeem voorgeschoteld in een rit, die een lengte zal hebben van ongeveer 45 kilometer. Voor de toerklasse is er weer als vanouds de bekende ingetekende lijn. Vanaf 13.00 uur kan er voor deze Febmarit worden ingeschreven in restaurant De Kraag aan de Rijksweg van Zaamslag naar Terneuzen. klasser Sluiskil zondag voor een be langrijke krachtmeting. Voor het eerst sedert lange tijd speelt de ploeg van Han van der Hooft weer eens voor ei gen publiek, maar de tegenstander is er een die gevreesd mag worden: kop loper Alliance, dat nog steeds ongesla gen is en met 21 punten uit veertien wedstrijden Middelburg op de rang lijst vooraf gaat. Het zal er voor Sluiskil op aankomen dat het de vorm van de uitwedstrijden tegen Berkdijk en Dosko weet te bena deren, omdat anders Alliance wel eens te sterk kan blijken Maar bijna volledig i Fons de Brouwer is ook weer beschik baar) moeten de Zeeuws-Vlamingen toch in staat worden geacht om de kop loper een moeilijke middag te bezorgen Een moeilijke middag gaat zeker ook Breskens tegemoet De brigade van Piet de Winde, nog altijd in theorie lijst aanvoerder, gaat op bezoek bij het dit seizoen uitermate wisselvallige Zierik- zee, dat desondanks over de meest schotvaardige voorhoede van de derde klas beschikt. In Breskens bijvoorbeeld haalde Zierikzee uit met 5-1 en tijdens de laatste thuiswedstrijd ttegen BSC) werd zesmaal het net gevonden. Bres kens weet dus wat het te wachten staat, of althans: kan dat weten. Buiten Zeeuwsch-Vlaanderen spelen overigens ook Steen en Ria, de twee an dere regionale zondag derde klassers. Steen, na de verrassende 1-2 winst in Goes op een gedeelde eerste plaats (sa men met Steenbergen), is te gast bij Jong Ambon en Ria maakt de reis naar Sportclub Gastel. Van die twee heeft Steen uiteraard de beste winstkansen, omdat Ria nu al tien wedstrijden achtereen verlies heeft geleden en de hoop op consolidering van het derde klasserschap al vrijwel heeft opgege- Vierde klas In de vierde klas van het zondagvoetbal spelen de drie belangrijkste kam pioenskandidaten een thuiswedstrijd HW '24, dat de ranglijst aanvoert, treft op eigen veld Hontenisse. dat intussen de achtervolging op Zeeland Sport heeft ingezet en binnenkort hoopt die laatste plaats achter zich te kunnen la ten. Clinge krijgt bezoek van Aarden burg (en gaat vermoedelyk met de winst aan de haal) en Hoofdplaat wacht Biervliet op Terneuzen, de vierde kampioenskandi daat - maar dan op afstand - gaat op bezoek bij Vogelwaarde, dat na het te genvallende begin langzamerhand toch opgeklommen is naar een positie, die aan de verwachtingen voldoet. Koewacht-Zeeland Sport en IJzendij- ke-Axel completeren het programma voor de zondag vierde klas De équipe van de Zevac. die in het Waasland in België zo verrassend presteerde. TERNEUZEN - „Een rally rijden is nog heel wat anders dan een kaartleesrit. Het is veel interessanter om te doen", vindt Eric van Hoeij uit Sint-Jansteen, die onlangs voor de eerste maal in zijn carrière als deelnemer betrokken was bij een 'echte' rally. Samen met zijn navigator Gerrit Kampman uit Terneuzen behaalde hij meteen een verbluffend resultaat. In zijn klasse won hij de vijfde uitgave van de Vesiac-rally in het Belgische Waasland en of het nog niet genoeg was voor de vertegenwoordigers van de ZEVAC (Zeeuws-Vlaamse Automobielclub) eiste ook de équipe Eddy 'Ivens-Lamie Broekhoeven in dat eerste optreden de over winning op. Voor dit viertal Zeeuws-Vlaamse auto sportliefhebbers betekende deze eerste kennismaking met een rally een aparte ervaring. Natuurlijk waren de meesten van hen wel op de hoogte met de ge beurtenissen tijdens grote kaartleesevenementen. zoals de Nacht van Zaamslag en de andere 'klassieke' ritten op dit niveau Maar rally rijden kenden ze alleen maar van 'als toe schouwer aanwezig zijn', zoals Eddy Ivens het opmerkt. Een paar weken ge leden gingen ze zelf naar de Vesiac-ral- l.v Snelheid Het belangrijkste verschil tussen een kaartleesrit en een rally is dat de laat ste louter op snelheid wordt betwist, terwijl kaarlezen meer een kwestie van reglementen en systemen is. Juist dat blijkt de factor te zijn, waarom dit viertal aan een dergelijke 'expeditie' is begonnen. „Vooral als je naar een rally gaat kijken, dan valt de enorme snel heid op waarmee gereden wordt. Ten minste, dat is de ervaring van de mees ten, maar zodra je zelf een rally hebt gereden, blijkt het met die hoge snel heid enorm mee te vallen", weet Eric van Hoeij nu uit eigen ervaring te ver tellen. Naast de snelheid komt er bij een rally uiteraard nog heel wat anders kijken. !UNGE - Het invitatietoernooi van ie Clingse biljartvereniging (CBC) is [céindigd in een overwinning voor lean Paul de Bruyn uit Hulst. Voor dit toernooi driebanden had de organisa- or een zestal sterke Zeeuws-Vlaamse liljarters uitgenodigd. Die zes maak- en er een spannend gebeuren van. het ingaan van de laatste ronde stond Karei de Koeyer nog aan de lei ding. De resultaten van dat laatste be drijf zetten de stand alsnog helemaal op zijn kop. De Koeyer verloor daarin van 'rank de Rijk, Jean Paul de Bruyn (voor aanvang van de finale nog derde) klopte Eddy Nachtegaal en greep door die winst de toernooizege Paul Baart en Peter Snelders (laatstgenoemde spe ler als overgeschakeld naar de spel- soort kader 382. omdat hij geplaatst is voor het Zeeuws kampioenschap op 2.3 en 4 april in hotel Dallinga) vielen in dit gezelschap wat uit de toon. De kortste jartij uit het toernooi kwam op naam van Nachtegaal, die tegen Snelders in 21 beurten finishte (25-19), Eindstand: Jean Paul de Bruyn 8-0 840-8. 2 Frank de Ryk: 8-0.736-6: 3 Eddy Nachtegaal. 6-0.841-6, Karei de Koeyer 6-0.776-5: 5 Paul Baart 2-0.638-6; 6 Peter Snelders: 0-0.476-5 HOOFDPLAAT - De afgelopen zondag deed Rudi Comelis van Hoofdplaat weer eens in positieve zin van zich spreken. In de vriendschappelijke voetbalwed strijd tegen Philippine scoorde hij met een fraai afstandsschot eén van de drie treffers van Hoofdplaat. Dne weken terug draafde Rudi Comelis weer voor het eerst op in de hoofdmacht van zijn vereniging. Met de uitwedstrijd tegen Axel werd een ellendige periode afgesloten. „Ik zat nogal met privé pro blemen. Het was op een feestavond wat uit de hand gelopen Op die bewuste avond waren er moeilijkheden geweest. Voor het bestuur was d at aanleiding om mij voorlopig te schorsen. Ik mocht niets meer voor Hoofdplaat doen. zelfs met trainen Rudi Comelis trainde ook het dames- elftal en de B-junioren van zijn club. wat hem ook met onmiddellijke ingang verboden werd „Ik mocht zelfs niet meer op het veld komen'' De schorsing duurde enkele weken en binnen de vereniging zorgde dit inci dent voor de nodige opschudding Er dreigde zelfs een bestuurscrisis te ont staan. omdat niet alle bestuursleden achter het besluit stonden. Enkelen dreigden zelfs met opstappen „Ik vond dat ik behoorlijk zwaar gestraft was en myn eerste reactie was dan ook dat ik naar een andere club zou gaan", zegt Cornells achteraf Dat voornemen zette hij al snel uit zyn hoofd, want dat zou betekenen dat hij tot aan het eind van dit seizoen niet zou mogen voetballen. „Hoek had er wel oren naar. maar het enige wat ik er kan doen. was trainen en pas het volgende seizoen weer voetbal len". Trainerscursus „Gelukkig is de schorsing inmiddels opgeheven, zodat ik weer kan voetbal len. Voor mezelf heb ik besloten om me nergens meer wat van aan te trekken, omdat het voetbal zelf het voornaam ste is. Het C-elftal heb ik nu ondermijn hoede om te trainen. Daar ben ik ook blijk om, want ik zfit op de cursus Oe- fenmeester III, die in Breskens wordt gehouden en daar heb je een elftal voor nodig, omdat je iedere week een prak- tijkverslag moet bijhouden". Rudi Cornells is aan zijn eerste seizoen by zondagvierdeklasser Hoofdplaat be zig. nadat, hij voorheen bij Terneuzen en het Belgische Eeklo had gespeeld „Ik heb het overigens prima naar mijn zijn. Het draait goed en met mijn ploeggeno ten heb ik verder helemaal geen proble men. De sfeer is uitstekend. We hebben dan ook nog alle kans op het kampioen schap en daar zullen we ons uiterste best voor doen". Belangrijk is echter dat bestuurder en navigator goed op elkaar zijn inge speeld. Voor Eddy Ivens en Lamie Broekhoeven was dat geen enkel pro bleem. Zij rijden al jaren samen kaart- leesritten, maar voor Eric van Hoeij en Gerrit Kampman was dat niet het ge val. Normaal heeft Van Hoeij Bennie Lootens naast zich zitten, die de op drachten doorgeeft. Die was echter ver hinderd en daarom oest er een vervan ger worden gezocht. Dat werd dus de met autosport volledig onbekende Ger rit Kampman Nieuwe krachtproef Na de succesvol verlopen Vesiac-rally zijn beide équipes zo enthousiast ge worden, dat ze binnenkort opnieuw aan de start zullen staan voor een nieu we krachtproef. Vermoedelijk wordt dat op 27 maart de rit in Het Meetjes land, met start en finish in Eekloo. Of de ZEVAC-leden dan opnieuw met de hoogste eer zullen gaan lopen in hun klasse, is van minder belang. „We zijn er aan begonnen om ook met deze tak van de autosport kennis te maken en we hebben er veel plezier aan beleefd. We hadden er nooit op gerekend dat we hoog zouden eindigen, laat staan win nen", meent Broekhoeven. Vooral de samenwerking onderling noemen allen van groot belang om tot goede resultaten te komen. Met name de aanwezigheid van een serviceploeg ervaarden ze als zeer positief. „Die jon gens zijn voor ons echt onmisbaar ge weest. Na elke proef moest er toch wei wat aan de wagens gedaan worden" Dat hield in, dat het voor de monteurs ook geen dag van stilzitten is geweest, want er moesten niet minder dan vijf tien proeven wordën afgelegd in de Ve siac-rally. Drie verschillende klassementsritten. die vijf keer dienden te worden afge legd. „Het was echt een ervaring, die een liefhebber van de autosport meege maakt moet hebben. Geweldig, want dit was een ideale rally om mee te be ginnen. We gaan er zonder meer mee door", verzekert het viertal Eric van Hoeij, Gerrit Kampman, Eddy Ivens en Lamie Broekhoeven, die overigens het kaartlezen nog niet naar het verleden hebben verwezen. Met name enkele grote ritten op dat gebiëd, zoals uiter aard de Nacht van Zaamslag van de vereniging ZEVAC. zullen ze zeker in hun programma opnemen. ZAAMSLAG - De arbitrage, die in België vaak niet zo hoog gewaardeerd wordt, kwam het afgelopen weekeinde weer eens in opspraak bij verschillende wedstrijden in de hoogste voetbalklasse. Te pas en te onpas wezen de scheids rechters naar de penaltystip en met name in de slotfase van het duel tussen Beveren en Lierse leverde dat enkele tumultueuze momenten op. Vlak voor het einde kende de jonge arbiter Paul Soenens bij een 2-1 stand in het voordeel van de thuisploeg, volkomen onterecht een strafschop toe aan Lierse en Johan Boskamp maakte van dit 'geschenk' gretig gebruik om zijn ploeg alsnog naast Beveren te schieten. Soenens en Boskamp hadden het daarna verbruid bij de Beveren-supporters en werden met stenen bekogeld. Soenens en Boskamp liepen daarbij een lichte hersenschudding op. Johan Boskamp, het laatste jaar toch nens naar zijn kleedkamer te begelei- al regelmatig bij incidenten betrokken (voornamelijk bij zijn voormalige werkgever RWDM), wilde later best toegeven dat Beveren-verdediger Phi lippe Garot geen fout maakte, toen hij Helleputte van de bal wilde zetten Maar. merkte de Nederlandse midden velder van Lierse op. „Dat was zuiver een compensatie-strafschop, want ook de eerder aan Beveren toegekende pe nalty leek in de verste vwrte niet op een echte" Beveren-trainer Urbam Braems, die na afloop de grootste moeite had om scheidsrechter Soe- den, kon echter niet voorkomen, dat de man in het zwart door een steen tegen het hoofd werd getroffen „Maar inderdaad, Boskamp heeft volledig ge lijk als hij stelt, dat beide strafschop pen wel erg gemakkelijk gefloten wer den. In beide gevallen was er geen sprake van een overtredingoordeel de Braems Evenals Soenens werd ook Boskamp getroffen door een voorwerp dat vanuit het publiek op het veld werd gesmeten „Ik voelde me maan dag nog wel wat duizelig maar hel is allemaal nogal meegevallen hoor", al dus Boskamp, die zondag beslist van de partij zal zijn in het bekerduel met Waregem Intussen is de opmars opvallend van KV Kortrijk, dat nog altijd getraind wordt door de Nederlander Henk Hou waart Afgelopen zondag bijvoorbeeld werd Winterslag volledig gedeklas- seerd door de Westvlaamse formatie Houwaart schreef deze vormstijging van zijn ploeg toe aan het opvallend sterke acteren de laatste weken van de Algerijn Djamel Zidane. die via de drie doelpunten van zondag inmiddels top schutter is geworden in de Belgische competitie met dertien doelpunten, evenveel overigens als Beveren-spits Erwin Albert „Als Zidane goed speelt, dan speelt heel Kortrijk sterk. Sinds enkele we ken speelt hij weer erg sterk en zacht jesaan groeit hij weer naar een top conditie toe. Zoals hij nu speelt, hoop ik dat hij voor Kortrijk behouden kan blijven, want zijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af', aldus Houwaart over zijn gevreesde spits. Kortrijk is opgeklommen naar een goede middenmoot-positie vlak ach ter Lokeren, dat tegen Anderlecht wel erg verdedigend speelde, maar uitein delijk toch verloor, omdat doelman Bob Hoogenboom éénmaal in de fout ging. Gudjohnsen kon toen niets an ders doen dan de bal met de hand uit het doel te slaan, waarna Frank Ver- cauteren de strafschop koelbloedig benutte. Bij Lokeren speelde Preben Larsen na een lange afwezigheid wegens een lies operatie weer mee „Hij speelde een sterke wedstrijd Hij kwam alleen nog wat conditie tekort. Maar ik ben tevre den over zijn spel", zei Lokeren-trainer Robert Waseige over de rentree van de Deen. Bij Anderlecht heeft de inmiddels ze- ventwintigjarige Juan Lozano zijn contract voor de duur van drie jaar verlengd Komend weekeinde wordt er in Belgie geen competitieprogramma afge werkt. Wel worden de heenwedstrijden uit de kwartfinale in de strijd om de Belgische beker gespeeld. Lokeren speelt daarin thuis tegen RWDM; Be veren ontvangt het dit seizoen erg te leurstellende Winterslag; AA Gent moet op bezoek bij Club Brugge, ter wijl Waregem en Lierse elkaar op het veld van eerstgenoemde treffen Alle wedstnjden worden zondag gespeeld; aanvang 15.00 uur De stand na drieèntwintig speelda gen: 23 14 23 14 23 13 23 12 23 11 Anderlecht Antwerp Standard Luik Club Brugge Waterschei Beveren AA Gent Lokeren Kortnjk RWDM Lierse Cercle Brugge Beerschot FC Luik Waregem Seralng Winterslag Tongeren 3 34 49-24 5 32 36-22 4 32 54-25 5 30 37-24 5 29 37-27 5 27 48-24 5 27 35-28 7 26 29-22 6 25 30-27 23 7 9 7 23 24-23 23 7 5 11 19 23-35 23 6 7 10 19 27-34 23 6 7 10 19 29-42 23 5 9 9 19 20-41 23 5 5 13 15 26-37 23 2 11 10 15 23-49 23 3 6 14 12 22-41 23 3 5 15 11 24-48

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 27