DAN HELP U ERM keiler: Proef maaltijdvoorziening voor bejaarden in Borsele WISSEL BEVELANDEN Raad Goes gaat akkoord met extra ontsluiting van evenemententerrein weekenddiensten KEUKENCENTRUM 't HOEKJE VAN GOES Openingstijden zwembad 'DOL FIJN' JJdttesmc „3c(')ttwir" Bromfietsverzekering.. Rabobank Q VRIJDAG 25 FEBRUARI 1983 INITIATIEF STICHTING WELZIJN OUDEREN HEINKENSZAND - De stichting wel zijn voor ouderen in Borsele gaat een proef nemen met het bezorgen van warme maaltijden voor bejaarden. In de dorpen Lewedorp. Kwadcndamme. Langeweegje, Hoedekenskerke en 's- Gravenpolder is bij ouderen nagegaan of er belangstelling is voor een derge lijke voorziening. De resultaten van dat onderzoek hebben er toe geleid dat in de dorpen Kwadendamme. Lange weegje, Hoedekenskerke en 's-Graven- polder met de warme maaltijd-voor ziening begonnen wordt. Het komt er op neer dat vrijwilligers van de stich ting welzijn voor ouderen de maaltij den bij de mensen die deelnemen gaan rondbrengen. Het eten wordt klaarge maakt in de keuken van het psychia trisch ziekenhuis Zeeland en dan zoda nig verpakt dat het lang warm blijft. Bij het maken van de maaltijden wor den het Voorlichtingsbureau voor Voe ding, de Keuringsdienst van Waren en de inspectie voor de volksgezondheid betrokken. Het menu bestaat uit een soepje vooraf, een hoofdgerecht en een toetje. De kosten voor de deelnemende ouderen komen op 7.-per maaltijd. Jaarvergadering NCVB in Geersdijk GEERSDIJK - De afdeling Geersdfjk van de NCVB hield de jaarvergadering in het 'Drenthehuis'. Na de opening van presidente mevrouw Lobberegt kwa men de verschillende jaarverslagen aan de orde. De pauze werd gevolgd door een show van voorouderlijke kleding, gepresenteerd door acht dames uit Wis- senkerke. Verder was er een verloting en de avond werd besloten met gezang De volgende vergadering is 17 maart., wanneer de heer Van der Zwan zal spre ken over 'De vervreemding in de sa menleving'. NCVB Wolphaartsdijk hield jaarvergadering WOLPHAARTSDIJK - De afdeling Wolphaartsdijk van de NCVB hield on langs haar jaarvergadering. Dat ge beurde in 'De Brug' in Wolphaartsdijk. Presidente Schipper-Van Boven had de leiding van de bijeenkomst. Leden van de afdeling verzorgden het programma Er was bovendien een bestuursverkie zing. Mevrouw Kloet trad af als pen- ningmeestersse Mevrouw Schipper- Gene werd met, algemene stemmen ge kozen. De afdeling viert 30 maart de paaswijding. Serie inbraken in centrum van Goes GOES - In de nacht van woensdag op donderdag zijn in het centrum van Goes diverse inbraken gepleegd. In een winkel aan de Lange Kerkstraat werd voor 50 gulden aan kleingeld gestolen. Eigenaar G. E. P.-P. uit Heinkenszand deed ervan aangifte. L. E. C. den H. uit Kloetinge meldde vermissing van 12 barometers en 10 gulden uit zijn winkel aan de Lange Vorststraat. Bij een speel goedwinkel aan de Lange Kerkstraat werd een poging tot inbraak gedaan. J. WprkloTPn A. H. L. uit Goes deed aangifte. rr K' De proef zal pas worden omgezet in een definitieve voorziening en wellicht wor den uitgebreid als blij kt dat er voldoen de bejaarden zijn om het project min ol meer rendabel te doen verlopen. De be langstellenden kunnen zich opgeven bij de stichting welzijn voor ouderen die te vinden is in het gemeentehuis var. Heinkenszand. Het algemeen bestuur van deze stichting vergadert woensdag 2 maart over het initiatief. De leden van dat bestuur zullen dan onder meer na dere informatie krijgen Deze vergade ring is voor iedereen toegankelijk en wordt gehouden in gebouw 'De Jeugd- hoeve' te 's-Heerenhoek. vanaf 15 00 uur In die vergadering komt ook het verslag BETER BENUTTEN ALS PARKEERPLAATS GOES - Tussen de J. A. van der Goes- kade en het evenemententerrein in Goes komt een nieuwe verbinding. Daarmee wordt beoogd dat automobi listen in ruimere mate gebruik gaan maken van de parkeermogelijkheden die dit terrein biedt. De gemeenteraad van Goes heeft donderdagavond beslo ten grond voor de nieuwe ontsluitings- weg aan te kopen. De opvatting van het dagelijks bestuur van de gemeente dat met de weg de ge bruiksmogelijkheden van het evene mententerrein beter zullen worden be nut, werden niet door iedereen onder schreven. Vooral A. A. van Oosten (ppr), C. M van den Boomgaard (cda) en A. Maljaars (sgp) plaatsten er vraagtekens bij. Maar ze wilden het college van bur gemeester en wethouders uiteindelijk wel het voordeel van de twijfel geven. Van Oosten veronderstelde dat auto mobilisten er alleen toe kunnen worden overgehaald hun voertuig op het evene mententerrein te parkeren wanneer ze er zouden worden onthaald op een kop koffie met een bolus. Hij vroeg zich af of het niet mogelijk is te besluiten de Gro te Markt autovrij te maken zodra de maatregelen om meer op het evene mententerrein te parkeren effect blij ken te hebben Maar daar trapte wet houder L. H. de Leeuw (pvda, ruimtelij ke ordening en verkeer) niet in. Hij zei ervan overtuigd te zijn dat de nieuwe ontsluiting 'een hele verbinding' zal zijn. De huidige route naar het evene mententerrein via de Zaagmolenstraat vond hfj 'een psychologische barrière'. De Leeuw vertelde verder dat maandag een begin gemaakt wordt met de sloop van de panden tussen het evenemen tenterrein en de Van der Goeskade op de plaats waarvan een supermarkt en kleine woningen zullen verrijzen. De wethouder ging ervan uit dat deze bouwwerken tegen het eind van het jaar al flink gevorderd zullen zijn. Plattelandsvrouwen Rilland-Bath bijeen RILLAND-B ATH - De afdeling Rilland- Bath van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield de maande lijkse bijeenkomst in het dorpshuis 'Luctor et Emergo'. onder leiding van de presidente, mevrouw M. van Weele- Kleef Na het huishoudelijk gedeelte vertelde de heer H A J Nooij. eigenaar van de tingalanterie 'De Tinnen Kroe ze' in Goes, over de winning, bewerking kwaliteit en echtheid van tin. Daarna was er gelegenheid om vragen te stel len. ook over zelf meegebrachte tinnen voorwerpen. De volgende bijeenkomst is woensdag 16 maart. Plattelandsvrouwen ■s-Heerenhoek bijeen 'S-HEERENHOEK - De leden van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen afdeling s-Heerenhoek heb ben een bezoek gebracht aan een win kel met innen gebruiksvoorwerpen in Goes. De dames kregen daar een uit eenzetting van de eigenaar van het be drijf. Verder werden ze m de gelegen heid gesteld verschillende voorwerpen te bekijken. Verdere activiteiten van de afdeling 's-Heerenhoek zijn onder meer koffiemorgens op 2 en 3 maart met als ghema 'Vrouw en arts' en op 16 maart een kijkje achter de schermen bij een warenhuis in Middelburg Plattelandsvrouwen Krabbendijke bijeen KRABBENDIJKE - De afdeling Krab- bendijke van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen hield haar maan- gelen subsidie kan worden verkregen, delijkse bijeenkomst. Tijdens deze bij- In dat geval kunnen twaalf jonge, on- eenkomst vertelde notaris OosUnga uit geschoolde werklozen aan de slag. Het Goes het een en ander over erfrecht, hu- CDA en de WD verklaarden zich tegen welijksgoederenrecht. scheidingen en deze opzet. Ze vonden dat dit concur- dergelijke. De volgende bijeenkomst rentie-vervalsend werkt ten opzichte van de afdeling is woensdag 16 maart, van het bedrijfsleven. W. G. van de Ree Als spreker is uitgenodigd de heer Hert- (cda) gewaagde van 'een werkver- gers. Hij houdt een inleiding over het plaatsende maatregel in plaats van onderwerp 'Hoe houden we onze plan een werkverruimende'. ten in en om het huis gezond'. van de nieuwe functionaris over de maand januari aan de orde Verder wordt er gepraat over de organisatie van de jaarlijkse ontmoetingsdag voor ouderen in De Stenge te Heinkenszand. Dat zal dit jaar op zaterdag 9 apnl zijn- Een ander punt van discussie is het verzoek van de AVRO om het program ma 'Diligence' op te nemen samen met een aantal Borselse ouderen. Dat moet gebeuren in De Stenge te Heinskens- zand op 10 mei. De kosten van con sumpties en interne organisatie van deze opnamen komen voor rekening van de stichting welzijn voor ouderen Borsele. Verder bestaat de kans dat de belangstellenden via het entree-geld de zaalhuur van deze AVRO-manifes- tatie moeten bekostigen. MEDISCHE DIENSTEN DE BEVELANDEN 26 EN 27 FEBRUARI Alarmnummer: 01100-14444 Artsen Goes: v. a vrijdag 19 00 uur tot zondag 2300 uur: D W Thijssen. Zonne- bloemstr. 2a. tel 15003. spreekuur voor spoedgevallen 10.00-10.30 u. en 17.00- 17.30 u Heinkenszand. 's-H. Arendskerke. Nieuwdorp. Wolphaartsdijk: de prak tijk van J J Harten D P van Driel en A P v d Vlugt wordt waargenomen door G A. C Aarnoutse. Havenweg 16. Nieuwdorp. tel 01196-12327 Bood schappen zo mogelijk tussen 9 00-10.00 uur Heinkenszand e.o.: v.a. vrijdag 18.00 u. tot ma. 8.30 uur: J. A. Fortrie. Clara's Pad 31. Heinkenszand. tel. 01106-3074. Hansweert. Kruiningen. Yerseke: v vrijdag 19.00 u. tot zo 22.00 u P. Pol derman Yerseke. tel. 01131-130C Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11 15 u en 17.00-17 15 u.. boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur Krabbendijke. Waarde. Rilland-Bath: v a vrijdag 19.00 u tot zo 22 00 uur A Constandse. Krabbendijke, tel 01134- 1444; spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11 15 u. en 17.00-17.15 u.; bood schappen zo mogelijk voor 10.00 uur Driewegen, Borssele, Hoedekensker ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Hee renhoek: de praktijk van J. Geldof. J. M. A. Kole, A. Korstanje. S. E. J. Wöst- mann en H. H. M. Zwartelé wordt waar genomen door E. Th. Klapwijk, Mon- sterweg 8. Borssele, tel. 01105-1203. Kloetinge. Kapelle. Wemeldinge: v.a. Geslaagd GOE8 - In de school voor verpleegkun digen te Goes zijn examens afgelegd De volgende personen behaalden een diplo ma: diploma A-verpleegkundige, kandidaten van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen te Goes/Zierikzee de dames P.A.M. Bakx, D J. C. M. Clarijs, E. H. Delhez-Verheezen, J Duvekot, J A. Fierloos, H. de Groen, K. Hol- lestelle-Lukasse, M. J. E. L. Kouijzer. J E. Leijs. J. M- van Nleuwenhuijzen. K. T M. Nuijtinck; de heren: F. Ivens, J A. Langejans, A W. de Molenaar; diploma Z-verpleegkundl- ge. kandidate van Instituut voor Geestelijk Gehandicapten 'Den Berg' te Goes: mejuf frouw A J. Gelok. De raad stelde ook een plan vast voor de reconstructie van de Beukenstraat in Goes-Zuid. Daarmee is een bedrag van vijf ton gemoeid. De gemeente heeft er evenwel slechts drie beschik baar. Met de uitvoering van het project zal daarom worden gewacht tot in het kader van werkverruimende maatre- Collecte HEINKENSZAND - De collecte vooi het werelddiaconaat heeft in de her vormde kerk in Heinkenszand 440, opgebracht en een extra collecte voor de kerkvoogdij leverde 253.25 op. voordelen die de fruic kunsts geliefd maken. Plu» rutuurliil B9B keukenkomfon, umcngebrac |§|a van 270 cm. Ook de Delia o gewenst formaat, ook L en L' U herkent de Keiler kwaliteit aan het Keiler naam beeld op de «charmeren Let dus op de details! (Deze aanbieding geldt tlm\ 31 maart 1983) Koningstraat 9 - Goes - tel. 01100-14160 te Nieuwerkerk in de periode van maandag 28 feb. tot en met donder dag 3 maart. Maandag 28 februari: 16.00-19.00 uurgratis vrijzwemmen dinsdag 1 maart: 16.00-19.00 uurgratis vrijzwemmen woensdag 2 maart: 13.00-15.00 uurgratis vrijzwemmen 16.00-17.00 uur gratis kleuterzwemmen 17.30-18.30 uurgratis doktersadvies donderdag 3 maart: 14.00-14.45uur...dameszwemmen 14.45-15.30 uur zwemmen voorouderen donderdag 3 maart: 16.00-19.00 uurgratis vrijzwemmen 19.30-21.00 uurgratis vrijzwemmen voor 21 jr. en ouder Het aanmelden van kinderen voor zwemles kan geschieden op de uren dat het zwem bad is geopend voor vrijzwemmen. GEMEENTE ZIERIKZEE Het hoofd van het gemeentebestuur van Zierikzee maakt bekend, dat met ingang van maandag 28 februari 1983 voor een ieder gedurende 21 dagen ter gemeentesecretarie ter inzage is gelegd een afschrift van het besluit van de raad van Zierikzee van 21 februari 1983. nummer 13, met bijbehoren de stukken, tot onteigening van enkele perceels gedeelten ten behoeve van de realisatie van een fietspad langs de Heuvelsweg in de gemeente Zie- rikzee. Gedurende genoemde termijn van 21 dagen kun nen belanghebbenden hun bezwaren schriftelijk opgeven bij het gemeentebestuur. Zierikzee, 24 februari 1983. Het hoofd van het gemeentebe stuur voornoemd, L. J. van Gastel, wnd. j JÉ ij E K ...het restaurant waar BH u echt UIT bent. 4-gangen menu incl. een aperitief, 2 glazen wijn en een kopie koffie voor 2 personen 97,50 Beestenmarkt Goes tel.: 01100- 20818 Geopend: di. t/m vr. v.a. 11.00 u. Za. en zo., v.a. 16.00 u. Maandag gesloten DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT In maart 1983 start het Sociaal Cen trum weer met de GESPREKSGROEP VOOR: ALLEENSTAANDEN/VROUWEN SCHEIDENDE OF GESCHEIDEN MENSEN. Doel: samen praten om te zoeken naar andere mogelijkheden. U kunt zich opgeven, of bellen voor informatie bij: Joke Smits of een van de groepsbegeleiders. Sociaal Centrum, Zusterstraat 11, Goes, tel. 01100-13930. zat. 8.00 uur wordt de praktijk van H. J. Entink. M B Roemeijer. D. Vreeswijk waargenomen door A. J Eckhardt. We meldinge. tel. 01192-1438. Spreekuur voor spoedgevallen 11,00-11.15 u. en 17.00-17 15 u. Noord-Beveland: de praktijk van B. J H. Hasken wordt waargenomen door J. A. van Arkel. Wissenkerke. tel. 01107- 1318; spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. De praktijk van J A. Kersseboom wordt waargenomen door W J Klein Wassink, Coljjnsplaat. tel. 01199-304. spreekuur voor spoedgeval len 11.00-11.30 uur. Chirurgendienst Dr. H. Bruins Slot. tel. 01100-28386 Tandartsdiensten Spreekuren zat- en zondagmorgen 10.00-11 00 uur. J. H. Stam, Frans den Hollanderlaan 16, Goes. Tel. 01100- 15459. Apotheek De Zeeuwse Apotheek. Gr. Markt 10. tel 15255. geopend voor spoedgev zat. 8.30-17.30 uur. zo. 10-11.30uur en 16-18 uur. Ziekenauto's Centr. Post Ambulancevervoer tel. 01100-14444. Dierenartsen Goes, Ovezande, Kruiningen: J. L. J. Gaakeer, Ovezande, tel. 01195-283; visi tes zo mogelijk aanvragen voor 9 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beveland: dr M P. C. Karelse, 's-H. H.kinderen- dyk 118. Goes. tel. 01100-20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9 uur. Yerseke en omg. (kleine huisdieren): mevr. L. Huiskes-Comelisse, Molen laan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Walcheren: dierenartsenpraktijk Oost- kapelle, tel. 01188-1443, spreekuur 13 en 19 uur Oude Domburgseweg 33a, con sult na tel. afspraak, visites aanvragen 8-9 uur. Wijkverpleging Goes, Wilhelminadorp. Kloetinge, Kattendijke: zr. H. Coppoolse. tel. 01100-13908. Borssele, Nieuwdorp. Lewedorp, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, El- lewoutsdijk, Driewegen, Baarland, Oudelande, Kwadendamme, Hoede kenskerke, Ovezande, 's-H. Arendsker ke, 's-H. H.Kinderen, 's-Gravenpolder. 's-H. Abtskerke: br. P. van Netten, Le wedorp, tel. 01196-13418. Zuid-Beveland-Oost: zr. Verschoor, Krabbendijke, tel. 01134-2867. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: zr. M. Slabbekoom, Fr. van Borsselestr. 12, 's-H. H.kinderen, tel. 01100-16249. Politie Goes hield snelheidscontrole GOES - De Goese gemeentepolitie, j sinds enige tijd beschikkend over ver- nieuwede radarcontrole-apparatuur, I heeft donderdag diverse snelheidscon- i troles uitgevoerd. Op de Patijnweg werden 18 automobi listen voorzien van een proces-verbaal, de hoogst gemeten snelheid was 94 kilo meter. terwijl slechts 50 kilometer toe- J gestaan werd. Op de Middelburgse straat. waar 's morgens gemeten, gin gen 23 autorijders op de bon; hoogste 1 snelheid was 82 kilometer 's-Middags was de controle-eenheid actief op de Westhavendijk: 6 overtreders van de maximumsnelheid, met als recordhou der een bestuurder die 103 kilometer -eed Informatiemiddag over scouting in 's-Gravenpolder 's-GRAVENPOLDER - De werkgroep Scouting 's-Gravenpolder houdt mor gen, zaterdag, in het dorpshuis 'Ons Dorpsleven' in 's-Gravenpolder een kijk-en-doe-mce-middag over alles wat met scouting te maken heeft en bestemd voor jong en oud. Men wil de belangstellenden duidelijk maken wat scouting is en wil. Uit de aanmeldin gen van die middag zal eventueel de conclusie worden getrokken een nieu we scoutinggroep te beginnen in 's- Gravenpolder. ven jaar zijn welkom, ook ouderen - van af 16 jaar - kan men gebruiken voor de leiding. Zaterdagmiddag is er van alles te doen. zoals een speurtocht, het druk ken van scouüngposters, vertoning van dia's en films over scouting, koekhak ken en joekversieren, knutselen, am- brozijntjes bakken en apenbrug. De 's- Gravenpolderse werkgroep werd bij de organisatie bijgestaan door het spel- team van het district Oosterschelde, de Rowanafdeling van de Schout bij Nacht Doormangroep uit Heinkens zand en de Wilde Vaart-afdeling van de Jacob Valckgroep uit Goes en mede werkers van het bureau van Scouting Zeeland in Vlissingen. De kijk-en-doe- mee-middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Twee winkeldievegges aangehouden in Goes GOES - De gemeentepolitie van Goes heeft wegens winkeldiefstal mevrouw S. L. B.-G. en haar 17-jarige dochter M. Buit Goes aangehouden In een waren huis hadden ze voor bijna 100 gulden aan kleding ontvreemd en bij die activi teit werd het tweetal betrapt Handwerkbazaar DRIEWEGEN - De handwerkclub 'Ge- ha' uit Driewegen houdt vrijdag 18 maart een bazaar. Dat gebeurt tussen 14.00 uur en 17.00 uur en 19.00 uur en 22.00 uur in het dorpshuis te Driewegen. Er zijn onder meer zelfgemaakte spul len te koop en verder is er onder meer een verloting. Haal vóór 1 maart het nieuwe plaatje bij de Rabobank. Want hoe je ook rijdt, automaat of versnelling, daar kan je voor een lage prijs terecht. Voor een W.A.-verzekering, inclusief alle kosten betaal je: - Automaat 93,51 Versnelling ƒ108,04 Een echte meeneem prijs dus. Voor al uw verzekeringen. U bent begonnen met het invul len van uw belastingaangifte. U hebt de toelichting bestudeerd. Tóch komt u er in uw eentje met uit Naar wie kunt u toe? Naar uw eigen belastinginspectie. U kan name lijk in de maanden februan en maart bij uw belastinginspectie terecht voor advies en zelfs voor hulp bij het invul len van uw belastingaangifte. Als u komt, denkt u er dan aan alle gegevens mee te nemen die voor het invullen nodig zijn, zoals: jaaropgave van uw loon of uw uitkering rente-afschriften van giro- en bankrekeningen jaaropgave van studiebeurzen, huursubsidies en andere overheids- uitkeringen bewijzen van ontvangen of be taalde alimentatie bewijzen van betaling van hypotheekrente, rente op leningen, van ziektekosten, studiekosten, giften en andere aftrekbare kosten. Uw aangifte moet voor 1 april bij de inspectie binnen zijn. Maar wacht met tot de allerlaatste week voordat u de hulp van uw inspectie inroept. Telefonisch vragen stellen mag na tuurlijk ook. Verder liggen de volgende folders voor u klaar: De belasting en uw kosten Hoe werkt de fiscale oudedagsreserve voor zelfstandigen Hoe berekent u uw inkomstenbe lasting en premies volksverzekenng? Als u 65 jaar wordt De belasting en uw buitengewone lasten. INSPECTIE DER DIRECTE BELASTINGEN te Zierikzee Kerkhof 1 Tel.: 01110-5655/5495/5759 KantoorurenO8.OO-12.OO uur en van 13.00 - I6.00 uur. Tevens is de inspectie opengesteld op de donderdagavonden3,10,17,24 en 31 maart 1983, telkens van 18,30 - 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26