BERNARD HINAULT Zaterdag het eerste treffen drie Zeeuwse wielerclubs Toppers vooraf „Ik zit heel anders in elkaar dan Eddy Merckx BADMINTON OP HOOG Vriesekoop trekt haar eigen plan PEIL IN TERNEUZEN PZC/sport Spasski neemt leiding over Turnsters EMM in halve finale NAC nog niet akkoord met Spitz Kohn Dagzege Goud Hulsterse kampioenen Tjoba en Animo nog in een kansrijke positie Cross in Wilhelminadorp sluit de competitie af Piet Vonck naar zijn laatste kampioenschap VRIJDAG 25 FEBRUARI 1983 15 BEZIERS (GPD) - Hangend tegen de liftdeur van een van die moderne torenhotels aan de Franse zuidkust, herhaalt Bernard Hinault de vraag met een gezicht dat weinig goeds belooft. „Een interview... Pfffff...". Hij is op kousevoeten, slippers in de hand. Net terug van de koers. „Een interview... Pfffff...". Journalisten rekent hij niet tot het beste volk op deze wereld. Hij geeft daarom ook geen franc meer uit aan kranten. „Ik betaal niet voor gedrukte nonsens". Dat doet dus zijn ploeggenoot Maurice le Guilloux, een vroegere buurjongen met wie hij naar zijn eerste koersen ging. „Ik zie Hinault nog bij me aankomen op z'n ouwe bromfiets. Of-ie met me mocht meerijden. Ik had toen net een tweedehands autootje". Maurice le Guilloux koopt per dag drie kranten. „Ik vertel hem wat ze over hem geschreven hebben. Hij schaft zelf geen kranten aan en hij bewaart geen knip sels. Hij spaart trouwens niks aan wie- Ierherinneringen. Alle truien die hij wint geeft hij weg. En z'n bekers en vaantjes stapelt hij op in de kelder". In het algemeen is de verhouding tus sen Bernard Hinault en de Franse (die speciaal) pers slecht. Ze hebben hem vaak „een fanfarone", een blaaskaak, genoemd. Als er rond Bernard Hinault vuur smeult, wordt dat met grote over gave tot een uitslaande brand geschre ven. „De pers", zegt zijn ploegleider Cy- rille Guimard, „is een van de weinige tere plekken bij Hinault". Maar ze pak ken hem dan ook wel aan, zoals afgelo pen winter toen in glorieuze opmaak een Italiaanse publicatie werd overge nomen: „Hinault heeft een maitresse". Nachtbraker Hinault is een nachtbraker, „Wie met hem de kamer deelt is niet te benijden", zegt Le Guilloux. „Hinault houd je tot na middernacht wakker. De televisie doet-ie pas uit als alle zenders gestopt zijn. Soms gaat-ie dan nog een tijd lig gen lezen, of begint hij een gesprek. Ik trek intussen lang genoeg met hem op om te kunnen zeggen: hou nou je gemak eens, ik ga slapen. Maar de jongeren durven dat niet". De volgende ochtend, bij het ontbijt, excuseert Bernard Hinault zich. Schuldige blik en een breed gebaar. Vervelend, maar zo was het niet be doeld. „ik heb voornamelijk wat tegen de Franse journalisten". Bernard Hinault: „Ze behandelen me alsof ik niet een gewoon mens ben. Alles wat ik doe en laat, beoordelen ze naar normen die apart voor mij lijken aange legd. Waarom, vraag ik me af. Als ik een gele trui aan heb, ben ik toch niet een ander... Dan ben ik nog steeds gewoon Bernard Hinault. Dat wordt conse quent vergeten. Ik weet niet hoe het komt. Toegegeven, in Pau was ik niet zo aardig ten opzichte van de journalisten maar verder ben ik altijd voor hun be reikbaar en beschikbaar geweest. Met uitzondering van de wintermaanden. Misschien nemen ze me dat kwalijk In de winter ontvang ik geen pers. Die tijd is helemaal voor mij en m'n gezin. Ik heb laatst eens uitgerekend hoeveel da gen ik vorig jaar thuis ben geweest; dat waren er krap tachtig. Mag ik dan eens nee zeggen als ze op m'n stoep staan...? Enfin, ze schrijven maar. Ik ben gewend geraakt aan vervelende publiciteit. Het doet me niks meer". - Zijn carrière verloopt opvallend an ders dan die van z'n voorganger aan de top, Eddy Merckx. Waar Merckx bij zo wat elke startstreep steigerde van to meloze ijver om te winnen, is Hinault heel wat gematigder. Hij verschijnt niet eens bij alle grote koersen aan het vertrek. Bernard Hinault: „Ik weet dat daar kri tiek op is. Laat ik er dit van zeggen: daar lig ik geen nacht wakker van. Het laat me absoluut koud, of iemand dat nou goed vindt of slecht, sterk of zwak. Het gaat erom hoe ik het ervaar. Het is mijn carrière en het is mijn seizoenpro gramma. Ik heb het al eerder gezegd: opbrengen wat Eddy Merckx kon op brengen lukt mij niet. Ik zit gewoon heel anders in elkaar". „De Ronde van Vlaanderen bijvoor beeld. Daar krijgen ze me niet aan de start. Dat parkoers...dat is iets vrese lijks. Schande dat ze daar renners over heen durven sturen. Die Koppenberg... Daar moet je geen coureur voor zijn maar acrobaat. Aan dat circus doe ik niet mee. Als het aan mij ligt vertrek ik ook niet in Parijs-Roubaix. maar rij ik in die tijd de Ronde van Amerika. Niet voor het geld, zoals gepubliceerd is. maar omdat ik het een uitdaging vind. Het is het avontuur wat me trekt. Bo vendien denk ik dat het voor de mon diale betekenis van de wielersport een goede zaak is wanneer er in zo'n aan- dachtrekkend land als Amerika zoveel mogelijk goede coureurs rijden. Felix Levitan (de organisator van Panjs- Roubaix) wil me nog niet vrijgegeven, maar ik vind dat als hij Knetemann en Winnen laat gaan, hij mij ook wel kan missen. Tenslotte heb ik Parijs-Rou baix al een keer gewonnen". - Wat de grote rondes betreft, krijgt hij een record binnen zijn bereik: voor de vijfde keer de Tour de France win nen wat hem dan op gelijke hoogte brengt met Jacques Anquetil en Eddy Merckx. Bernard Hinault: „Dat record betekent voor mij absoluut niets. Als ik rij om de Tour te winnen is dat voor mijn eigen eergevoel en voor m'n eigen genoegen en niet om degene die recordboeken bij houden een plezier te doen" - Als het in die Tour de France gaat zoals het nu al vele jaren gaat, wordt het voor hem weer een wedstrijd zon der al te grote bedreigingen. Alleen Pe ter Winnen lijkt een sterker concur rent geworden nu hij de Raleigh-ploeg om zich heen heeft. Bernard Hinault: „Ik ben er niet een die de anderen onderschat, maar Peter Winnen... Er zat vorig jaar geen pro gressie in zijn manier van rijden en dat verbaasde me. Misschien dat het scheelt nu hij bij Peter Post zit. Dat is natuurlijk wel iets aparts". - Twee jaar geleden, bij de triomf van Peter Winnen op AIpe d'Huez, riep Fe lix Levitan door de boordradio: daar gaat een toekomstige Tour-winnaar. Overdreven? Bernard Hinault: .Het is voor Levitan makkelijker om zoiets te zeggen dan voor Peter Winnen om het doen". Vier jaar - Over de duur van zijn wielercarrière heeft hij altijd beweerd dat die eindigt op zijn 32e. Dit seizoen meegerekend nog vier jaar dus. Bernard Hinault: „Dat plan is niet ver anderd. Het enige wat ik nog niet pre cies weet is de datum! Voorlopig kan m'n veijaardag aangehouden worden: 14 november 1968. Dan is het onherroe pelijk afgelopen. Dan verdwijn ik hele maal uit de wielersport. Ik begin zeker niet als ploegleider, manager of public- relations man. Voorlopig gaat m'n voor keur uit naar buitenwerk. Ik heb pas een boerderij gekocht". Wat die veertiende november 1986 pre cies betekent voor Bernard Hinault wordt duidelijk met een citaat uit een interview over de sleur van het wieler- bestaan „Soms", aldus Bernard Hi nault, „heb ik heimwee naar een ge woon burgerleven. Als ik onkruid in een tuin zie woekeren zou ik het liefst van m'n fiets stappen en gaan harken". Bernard Hinault: „Ik weet dat er kritiek is, maar ik lig er geen nacht wakker van. Het laat me absoluut koud". LINARES - Boris Spasski heeft don derdag in het internationale schaak toernooi van Linares de leiding over genomen van wereldkampioen Anato li Karpov. De 46-jarige, in Parijs wo nende Sowjetrus slaagde er op 'kliek jesdag' in zijn afgebroken partij uit de achtste ronde tegen de Amerikaan Yasser Seirawan te winnen. Uitslagen afgebroken partijen: achtste ron de: Miles lEngKAndersson (Zwel remise, Lar- sen (Den (Geiler (Sow) 0-1Spasski (Sowi-Sei- rawan (VSt) 1-0 Negende ronde: Sax (Hom- Hort (Tsj) remise. Stand na tien ronden en nog één ronde te spelen. 1 Spasski 6 punten (uit 9); 2 Karpov (Sow) 5,5 (uit 9); 3 Joesoepov (Sow), MUes, Andersson en Sax 5 (uit 9); 7 Geiler 4,5 en 1 afg. (uit 10); 8 Hort en Timman (Ned) 4,5 (uit 9); 10 Seirawan 2 en 1 afg. (uit 9); 11 Larsen 2 (uit 9). TERNEUZEN - Zes Zeeuwse meisjes nemen deel aan de nationale halve fi nales toestelturnen van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek- verbond (KNCGV), die zaterdag in sporthal De Peppel in Ede worden ge houden. Bij de recent gehouden Zeeuwse kam pioenschappen hebben de volgende turnsters zich voor deze halve eind strijd gekwalificeerd: adspirant dames Debbi Stal, Ellen van de Sande, Conny Faas, Sylvia Liplijn en Marjo Verhelst (allen van EMM Terneuzen) en Moni que Wolters van OKK Goes. Als enige dame start in Ede EMM-tumster Betti- na den Hamer. Connors verliest LA QUINTA - Jimmy Connors is woensdag in de tweede ronde van het Grand Prixtoernooi in La Quinta (Cali- fornië) uitgeschakeld door zijn landge noot Mike Bauer. De als nummer één geplaatste Connors verloor in twee sets: 3-6, 4-6. LEIDEN (GPD)- Omdat haar lichaam tegen de spannin gen begon te protesteren, heeft Nora Bakker een punt gezet achter haar carrière als damescoach van de Ne derlandse Tafeltennis Bond. Slechts vier maanden duurde de samenwerking met Bettine Vriesekoop, maar het bleek voldoende om haar op de rand van een zenuwinstorting te brengen. Dinsdagavond na een partijtje recreatietennis tuimelde de 33-jarige Leidse tegen de vloer. „Ik wist me geen raad", doet ze verslag, „ik ben naar huis gebracht. Maar was zo stom om geen dokter te bellen, want 's nachts kreeg ik weer last van hevige hartkloppingen. Echt, ik dacht dat ik de pijp uit zou gaan". Nadat de arts daags erna wel een bezoek had gebracht, nam Nora Bakker een definitief besluit. „De dokter advi seerde mij te stoppen. Het gevaar bestond, dat me weer zoiets zou overkomen. Nou, dat is het tafeltennis mij niet waard, vooral wat me in Engeland allemaal is overko men. Maar jammer vind ik het wel, vooral voor Bettine". Direct na zijn wintersportvakantie in Oostenrijk had Gerard Bakker nog op de stoep gestaan. „Hfj wilde de zaken die in Engeland zijn gebeurd doorpraten", zegt Nora Bakker. „Maar ik kwam al snel tot de conclusie dat verdere samenwerking niet mogelijk was. Bettine en hij. zo vertelde hij, gaan zich in de toekomst nog harder tegen de bond opstellen. Ik had weinig zin om daar als een soort voetveeg tussen te zitten". Zeven weken voor de wereldkampioenschappen in To kio is Bettine Vriesekoop weer officieel stuurloos gewor den. „Maar of Bettine nu met of zonder coach gaat", oordeelt haar clubcoach Gerard Bakker, „dat maakt toch niks uit Bettine trekt nu toch een eigen plan, daar kan niemand haar vanaf brengen". FINANCIËLE STROP HANDBAL VERBOND ARNHEM - Nog voordat er ook maar een wedstrijd is gespeeld van het we reldkampioenschap zaalhandbal in de B-groep heeft het organiserende Ne derlands Handbal Verbond (NHV) al de eerste financiële tegenvaller moeten incasseren. Donderdag besloten de or ganisatoren gevolg te geven aan het verzoek van de landenploegen van Bel gië, Spanje, Zwitserland en IJsland om te mogen verhuizen van een luxueus bungalowpark in Chaam naar Motel Breda. De reden was dat de ploegleiders, onder aanvoering van de Spanjaarden, de spelers liever op één etage onderge bracht zagen dan in verschillende bun galows Voor het NHV betekent deze onvrede een schadepost van 15.000 gul den. want de vier ploegen zouden tot en met maandag in Chaam verblijven BREDA - Het bestuur van NAC en inte rim-coach Spitz Kohn van FC Twente zijn gisteren nog niet tot een akkoord kunnen komen over een tweejarig con tract van de Luxemburgse oefenmees- ter met de Bredase eredivisieclub. Begin deze week had NAC een eerste oriënterende bespreking met Spitz Kohn om hem te polsen als opvolger voor Jo J ansen, die aan het eind van dit seizoen de Bredanaars verlaat. Eerder hadden Jan Reker (PSV) en Theo Ver langen (Cambuur) afgezien van een tweejarige verbintenis met de Brabant se vereniging. WAARDE - Olivier Goud uit Waarde komt dit jaar niet m aanmerking voor de nationale titel schoonrijden op de schaats. De Zeeuw heeft slechts aan twee van de vier wedstrijden deelgeno men. Hij won, gisteravond, wel de dag wedstrijd in Amsterdam. HANSWEERT - De Zeeuwse wieier- wereld beleeft zaterdag een historisch clubkampioenschap. De laatste jaren was het gebruikelijk dat de twee pro vinciale clubs, Theo Middelkamp en Zeeuwsch-Vlaanderen, hun titelstrijd gezamenlijk reden maar morgen in Hansweert krijgt ook de wielervereni ging Zeeland in dezelfde wedstrijd de gelegenheid het eerste kampioenschap te laten verrijden. Het wordt de eerste sportieve confrontatie van de drie ver enigingen. Theo Middelkamp zette daarvoor giste ren het sein op groen, nadat gebleken was dat aan alle gestelde voorwaarden was voldaan. Zo had Middelkamp als eis dat de dreiging van rechtzaken van de WV Zeeland of leden daarvan tegen Middelkamp moest verdwijnen. „En dat is gebeurd," aldus voorzitter Jan van Osta. „Bovendien heeft de KNWU toegezegd dat ze financieel bij zullen springen in de kosten die wij vanwege een eerder kort geding hebben moeten maken." Daarop besloot het bestuur van Mid delkamp unaniem dat er voor het geza menlijk clubkampioenschap geen be letsel was voor de deelname van ren ners van de WV Zeeland. Het geldt ove rigens nog niet voor de reeks interclub- wedstrijden die Middelkamp en Zeeuwsch-Vlaanderen samen hebben georganiseerd. Middelkamp namelijk wacht al een halfjaar op een bedrag van 1100 gulden van Cees de Ridder van de derde Zeeuwse wielerclub De rechter veroordeelde hem na zijn verloren geding tot het betalen van de kosten. „Nu er dus geen hoger beroep komt, omdat alle partijen hebben gete kend voor een oplossing binnen KNWU-verband is er geen reden meer voor hem om dat geld vast te houden," vindt Van Osta. „Er moet nu een ge baar van de ander kant komen." De gezamenlijke clubtitelstrijd begint zaterdag in Hansweert om 11.00 uur met de trimmers, die 30 kilometer afleg gen. Om 12.00 uur volgen de liefhebbers met daarbij waarschijnlijk de enige winstkandidaat van de WV Zeeland. Ko Tolhoek. Bij de andere groepen zijn in deze eerste confrontatie van de drie Zeeuwse clubs renners van Middel kamp en Zeeuwsch-Vlaanderen veruit favoriet. De nieuwelingen rijden vanaf 13.00 uur een afstand van 25 kilometer en de junioren starten om 14.00 uur voor een koers over 30 kilometer. De ama teurs tenslotte leggen 65 kilometer af en vertrekken om 15.15 uur. Het jeugdige team van Morres uit Hulst haalde deze week weer een landelijke volleybaltitel. De selectie van Jo Eve- raert had zich voor de eindstrijd ge plaatst in Schiedam. De finale, in Utrecht, werd gespeeld tegen DAK uit Hoogezand. De ploeg uit Hulst tot 16 jaar i won ook dat laatste duel tijdens de eindronden. Het team bestond uit: Michel van Bremen. Edwin Theijs. Nico van der Heijden, Rudy Schillemans. Pe ter Paul Everaert. Peter Theijs. Peter Burm, Mario Hemelaar en Eric de Bruin. GOES - Met de zaalkorfbaltopper Tjoba - Animo, de laatste in de rij van de Zeeuwse confrontaties tus sen de eersteklassers, bereikt de competitie zaterdag in de eerste klas van het district het hoogte punt. Beide ploegen hebben bij winst reele promotiekansen. Dat is - vooral voor Animo - meer dan men bij aanvang van het seizoen durfde te hopen. „Bij ons debuut in de eerste klas was handhaving van dat niveau het uitgangspunt", herinnert Animo- trainer Adri van de Berge zich. Ani mo kijkt inmiddels terug op een uitstekend optreden. „De ploeg heeft zijn gezicht goed laten zien", stelt Van de Berge. Plezierig voor hem, omdat hij aan het laatste jaar bij de Souburgse club bezig is. „Je neemt wat prettiger afscheid". Dat afscheid ziet de Animo-trainer graag bekroond met een kam pioenschap. Het zit er volgens hem nog altijd in: „Tjoba is in de Zeeuw se derby's weliswaar niet meer te achterhalen. Als ik alles nog eens op een rijtje zet. zie ik de kleine din gen terug die van een groot belang zijn geweest". In dat verband noemt Van de Berge de gemiste strafworp in de slotseconde van de thuiswedstrijd tegen Tjoba, waar door Animo net niet gelijk kwam. De 27-jange Jopie Rijn van Tjoba verwacht zaterdag weer winst „We zitten al enkele seizoenen tegen de titel aan Het moet er nu maar eens van komen", oordeelt ze. Ze voor ziet wel een pittig duel, waar ze ove rigens met tegenop ziet. „De titel is het startpunt en wij moeten het vooral van het collectief hebben. In andere ploegen komt hét nog wel eens van individuele hoogstandjes, maar Tjoba haalt het met een ster ke coalitie.* Als er bij ons een paar mensen hun dag niet hebben, wordt het karwei moeiteloos door anderen overgenomen", weet Rijn. Na elf jaar in het eerste team wil ze trouwens best eens een paar jaar in een hogere klas spelen. „Én die kans ligt er nu meer dan ooit tevo ren. We zullen er alles aan doen. Tjoba kan eigenlijk niet verliezen", denkt ze. De provinciale korfbaltopper be gint morgen (zaterdag) om 15.40 uur in sporthal De Bevelanden. GOES - De Wilhelminadorpcross, die zaterdag gehouden wordt, be tekent de afsluiting van de Zeeuw se crosscompetitie. Deze laatste wedstrijd wordt bepaald geen cli max in de strijd om de Zeeuwse crosstitcl. De echte toppers im mers laten zaterdag verstek gaan omdat de datum waarop de Wil helminadorpcross gehouden wordt niet ongunstiger gekozen had kunnen zijn. Vorig weekeinde werden in Zuidlaren de Neder landse indoorkampioenschappen gehouden, terwijl voor zondag het Nederlands kampioenschap veld lopen op het programma staat. De wedstrijd in Wilhelminadorp zal zich in de belangrijkste catego rieën dan ook toespitsen op een duel tussen de subtoppers. „Toch verwacht ik juist daardoor een leuke wedstrijd", zegt Henk Nieuwdorp van het organiserende AV'56 De opkomst is echter erg ge ring, realiseert Nieuwdorp zich ver der. Peter Hameeteman (Zeeland Sport) en Johan de Vlieger (Mara thon i behoren nu tot de kansheb bers in Wilhelminadorp Bij de ve teranen is Frans Krijnsen de bijna zekere winnaar, terwijl Jopie Daane (Marathon) serieuze kansen op de titel bij de dames heeft. De dames starten om 14.50 uur voor een wedstrijd over drie kilometer, terwijl de heren vanaf 15.40 uur ne gen kilometer voor de boeg hebben. Om 15.45 uur volgt er nog een pres tatieloop. Na afloop worden de Zeeuwse crosskampioenen in het Wilhelminahuis gehuldi gehuldigd. VLISSINGEN - De kans, dat de harte wens van John Vermeule zondag in vervulling gaat is groter dan ooit. De talentvolle Dvnamo- atleet bindt tijdens het Neder lands kampioenschap veldlopen in Eibergen opnieuw de strijd aan met Piet Vonck uit Hulst. De riva liteit tussen de jeugdige Middel burger en de Zeeuws-Vlaamse rou tinier zit vooral bij Vermeule diep geworteld. „Ik moet Vonck achter me houden", heeft hij zich als doel gesteld voor het NK veldlopen. In dat verband wordt hij niet graag herinnerd aan de titelstrijd van vorig jaar in het kille Drentse Norg. Vermeule struikelde daar over zijn eigen nervositeit en moest Vonck voor laten gaan. Maar het zelfvertrouwen van de Dynamo-atleet is inmiddels flink gegroeid en gezien de matige voor bereiding van Vonck heeft Ver meule een grote kans, dat hij zon dag als eerste Zeeuw uit de bus rolt. „Mij gaat het er niet om John Ver meule te kloppen", verklaart Piet Vonck overigens. „Normaal ge sproken moethij toch sterker lopen dan ik. Vanaf december ben ik al aan het sukkelen met mijn gezond heid Eerst heb ik griep gehad en daarna ben ik eigenlijk constant verkouden geweest Wat dat be treft heb ik geen reden om optimis tisch te zijn" Voor de 35-jarige RKHAV-atleet is de titelstrijd in Eibergen zijn zeventiende Neder lands crosskampioenschap. „En ook de laatste. Dat staat vast' Vonck wil „gewoon nog eens meelo pen" en daarnaast verdedigt hij sa men met Jan van Laarhoven. Aard Bakker. Arnold Schout. Hugo van Duysse. Marien van Prooijen. Piet Westerweele en Rudi Verbiest de Nederlandse clubtitel. Vorig jaar werd RKHAV voor de vijfde maal Nederlands kampioen. Inmiddels is echter de concurrentie flink toe genomen en Vonck verwacht dat RKHAV tevreden mag zijn met een tweede of derde plaats. De afvaardiging van RKHAV naar het Nederlands kampioenschap bestaat verder uit Petra Paelinck (A-jun.), Muriel Grondman (B-jun.) enMarioSchout(B-jun). De Zeeuw se vertegenwoordiging in Eibergen is overigens niet erg groot. Maar liefst vier Zeeuwse clubs laten ver stek gaan. Marathon. Delta Sport, Schelde Sport en Zeeland Sport sturen geen atleten naar het NK veldlopen. De overige clubs zijn mager vertegenwoordigd. AV'56: Huib Daelebout, KeeS Bruins, Rien de Wilde en Peter Witkam allen he ren senioren). Frits Bolle i A-jun.en Albert Schrijver (B-jun Dynam- o'70: John Vermeule, Kim Reynier- se en Frank Kooman (heren sneio- ren), Trijnie Smeenge. Jacqueline Mol en Jacqueline Vermeule (da mes senioren» en ïvar Schute (B- jun). Karin de Nijs, de Zeeuwse atlete die lid is van SOS uit Soest, komt even eens aan het vertrek. Ze werd vong jaar zevende en zal vermoedelijk ook in Eibergen de snelste Zeeuwse dame zijn. OOSTBURG - Hel badmintontoernooi dat zaterdag en zondag in Terneuzen wordt gehouden is bij voorbaat al ver zekerd van een sterke deelname. De kersverse Nederlandse kampioene Kli ne Coene behoort tot de inschrijvers. Samen met Jeannet van Driel. Gerard van Rooy, Pierre Pelubcssy, Hendrik Jan Rosenmeyer en Eddie Romijn vormt zij een groep jonge internatio nale spelers, voor wie bondscoach Steen Sorensen het goed acht dat zij in sterke toernooien uitkomen. Die sterke toernooien moeten, zeker in het Zeeuwse, nog worden gemaakt „Het is het begin van een poging om te komen tot hoge kwaliteit", vindt Jan Peters van de BC Terneuzen. Hij steekt niet onder stoelen of banken dat bonds coach Sorensen het district Zeeland graag een handje toesteekt om die po ging te doen slagen. Dat is een van de redenen dat voor de tweede keer binnen drie weken, na de badmintoninterland Nederland - Ierland op 10 februari in Vlissingen. Nederlandse (sub)topspe- lers op de Zeeuwse banen te vinden zijn. Het toernooi krijgt een internationaal karakter door deelname van de Belgen Patrick de Ruisseau, Eddy Vanher- brugge en Ingrid Swiggers. Er worden op twee dagen bijna 300 par tijen gespeeld. Daarom wordt er zater dag dan ook in twee sporthallen ('t Zwaantje' en 'De Oude Vaart') ge speeld Zondag wordt er alleen in 't Zwaantje' gespeeld. Omstreeks zes uur wordt de prijsuitreiking verwacht De Zeeuwse meisjes Tanja Tienpond en Brigitte van de Water schuwen de con frontatie met de nationale subtop met Zij komen te staan tegenover Eline Coaaaene Jeannet van Driel. Olga van Eyden/Ingrid Swiggers en het Brabant se duo Yvonne Copier/Wles Fransen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15