Zeeuws-Vlaamse oproep anti-kern-demonstratie ISTART- IPROBLEI Lubanski blinkt uit in sporthal van Axel WiSSR PZC/streek N. VERHELST TANDARTS medewerker/-ster DANS- EN BINGO-AVOND tip top variété produkties te Clinge Uw feest io ééo vao onze feesttenten. '2Kr. szssré ""i»'j£aa bandbl Vierde plaats jeugdbiljarter DONDERDAG 24 FEBRUARI 1983 BETOGING IN ANTWERPEN TEGEN KERNCENTRALES HULST - Om een zo krachtig mogelijk protest te kunnen laten horen op de anti-kemenergiebctoging op 14 mei in Antwerpen heeft de Werkgroep Kernener gie Zeeuwsch-Vlaanderen meer dan honderd Zeeuws-Vlaamse organisaties uit genodigd om mee te doen aan de demonstratie en een door de anti-kernenergie bewegingen in Zuid-Nederland opgestelde 'platformtekst' te onderschrijven. In dat manifest zijn zes eisen vervat, waarmee de Werkgroep naar de demonstratie wil. in de oceaan; geen vervuiling van het Maaswater door de kernenergiecentra les in het Franse Chooz. Maaswater De Werkgroep heeft politieke partijen, vakbonden, milieuorganisaties, maar ook organisaties buiten Zeeuwsch- Vlaanderen, als het Zeeuws Coördina tieorgaan, het KEZ en Stop Brossele uitgenodigd. „Maar ook verenigingen en instellingen, waarvan wij vermoeden dat ze Interesse in deze materie heb ben", vertelt voorzitter Toine Huijs- mans van de Werkgroep. Het ligt volgens Huljsmans niet alleen in de bedoeling om zoveel mogelijk mensen voor de demonstratie op te trommelen (hoewel hij dat erg belang rijk vindt), maar ook zou met de uitge nodigde instellingen en organisaties bekeken moeten worden of er vooraf gaand aan de demonstraties (er is er ook nog één op 21 en 22 mei bij het Fran se Choozz, waar een kemenergiepark moet verrijzen) een actieperiode ge start kan worden. Huijsmans denkt daarbij aan het ophalen van handteke ningen en deze aanbieden aan overhe den en gemeenteraden zover zien te krijgen dat ook zij protesten tegen de bouw van de kerncentrales Doel vijf en zes laten horen in België. De meer dan honderd Zeeuws-Vlaamse organisaties is gevraagd om maandag 7 maart naar hotel 'Rotterdam' in Ter- neuzen te komen, om onder meer hier over van gedachten te wisselen. Ook wordt dan gediscussieerd over de plat formtekst. het manifest. Die tekst is op gehangen aan een aantal eisen: geen bouw van nieuwe kerncentrales en de bestaande sluiten; geen heropening van de opwerkingsfabriek Eurochemic in het Belgische Mol; vervangende werkgelegenheid voor de werknemers in de kernenergie-industrie door de ont wikkeling en toepassing van energiebe sparende technieken en milieuvriende lijke energiebronnen; meer aandacht voor alternatieve energie; geen atoom- staat; geen opslag van radio-actief afval in de Kempische kleilagen en dumping Volgens Huijsmans is verhoging van de temperatuur (thermische) en een nucleaire vervuiling niet uitgesloten. Ook wordt het peil van de Maas ver laagd, doordat de kerncentrales zoveel koelwater onttrekken. „Dit is onaan vaardbaar, zeker omdat miljoenen mensen in de Randstad afhankelijk zijn van het Maaswater", zegt Huijs mans. Aan de demonstratie zullen anti-kerne nergiebewegingen meedoen uit Bra bant. Limburg en Zeeland en Belgie. Het is de bedoeling, aldus Huijsmans. dat er vele duizenden in Antwerpen zul len protesteren tegen de bouw van Doel vijf en zes. De voorbereidende bijeen komst in hotel Rotterdam op 7 maart begint om *>n 00 uur Mogelijk oprichting jeugd EHBO-afdeling in IJzendijke IJZENDIJKE - Bij voldoende belang stelling wordt in IJzendijke een jeugd EHBO afdeling gestart. De afgelopen COmilUSSie 111100611- maanden zijn zowel op de rooms-ka- tholieke als de openbare lagere school pn lpinflpHviif in IJzendijke jeugd-EHBO-cursussen tU ^VIUUCIU IJl Deze week vond de diploma-uitreiking Terneuzen praat plaats op de openbare lagere school. In aanwezigheid van de EHBO-instruc- over snunelmarkten teurs A. Poppe en R. Pollet, een ge meentelijk vertegenwoordiger en ou ders ontvingen ruim twintig vijfde en zesde klassers hun jeugd-EHBO-A-di- ploma. De diploma's werden uitgereikt door oudercommissie-voorzitter H. Baillie. De geslaagde kinderen kunnen zich op geven als lid van de IJzendijkse EHBO. Ze worden dan ondergebracht in een aparte jeugdafdeling. Volgende week dinsdag is de diploma-uitreiking op de rooms-katholieke lagere school. De geslaagden van de openbare lagere school .zUn: Matto Engels. Karin de Maillie. Ronny Idu Pon. Apja du Pon. Michel de Ridder. 'Maarten Schilders, Jeroen van Sorgen. Niel Verdurmen, Isabel van de Vlies. Sandra Vloerbergh, Stefan van Vooren, Kaïruel de Vries, Marin Balllle, Sonja Boerman, Natalie Bondewel, Tamara de Cocq, Inez Dekker, Sylvia Loete, Gilliam Ploegmakers, Renate du Pon, Mark Verhoosel. Nanine Masclee. TERNEUZEN - De commissie midden- en kleinbedrijf van Terneuzen praat op maandag 14 maart over de proble men rond snuffelmarkten en een Pasar Malam, die in Terneuzen worden ge houden. Bovendien buigt de commis sie zich over parkeerproblemen in Hoek, op de Markt in Terneuzen en bij het winkelcentrum Zuidpolder in Ter neuzen. Ook de voortgang van het parkeerplan komt aan de orde, terwijl de commissie verder praat over de vestiging van een warenhuis op het Schoolplein in de Ter- neuzense binnenstad. Ook wordt de no ta 'Winkelvoorzieningen' aan de orde gesteld, vooral met het oog op de stads vernieuwingsplannen, die momenteel worden uitgevoerd. De vergadering vindt plaats in het stadhuis en begint 's morgens om halftien. Volksdansmiddag voor ouderen Zuidzande ZUIDZANDE - Vrydag 25 februari wordt in de sportzaal te Zuidzande een volksdansmiddag gehouden voor men sen vanaf 55 jaar. De dansmiddag be gint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Er wordt aan meegewerkt door volks dansgroepen uit Aardenburg, IJzendij ke, Eede en Hoofdplaat onder leiding van mevrouw G. Maenhout-Begheljn uit Aardenburg. De organisatie is in handen van de volksdansgroep Zuid zande in samenwerking met de Stich ting Welzijn voor Ouderen West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Maandag 28 februari nemen enkele WestrZeeuws-Vlaamse volksdansgroe pen, die door mevrouw Maenhout wor den geleid, deel aan een dergelijke mid dag te 's-Gravenpolder. Jaarmarkt in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - Donderdag 3 maart wordt in Sint-Jansteen weer een jaarmarkt gehouden. Naast de keurin gen voor paarden en vee. waarna rond de kerk een tentoonstelling volgt van de dieren die omlijst wordt met een ten toonstelling van landbouwmachines, wordt in het gemeenschapscentrum 'De Warande' een kleinvee-tentoonstel- ling gehouden. Een deskundige jury zal tussen 14.00 en 16.00 uur de binnenge brachte dieren beoordelen, om vervol gens de prijzen toe te kennen. Op 23 februari 1983 hebben wij plotseling al- scheid moeten nemen van AB SCHOUTEN Wij verhezen in hem een goede vriend en een Innemende persoonlijkheid. Willem, Monique en Karin Terneuzen, 23 februari 1983 Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwdvader en opa AUGUSTIJN VAN LIERE betuigen wij onze oprechte dank. Het medeleven van zovelen heeft ons zeer goed gedaan. S. van Liere-van der Hooft Kinderen en kleinkinderen Februari 1983 HoogendiJk 17, Terneuzen GEVESTIGD TE HOEK Lijsterbesstraat 14, 4542 CE. Tel. 01154-1914. Behandeling volgens afspraak. Voor ons levensmiddelenbedrijf met broodboetiek en drogisterij in West- Zeeuwsch-Vlaanderen zoeken wij een: die hierin een zelfstandig bestaan wil opbouwen. Onze gedachten gaan uit naar ie mand, die samen met zijn of haar partner in de toekomst dit bedrijf wil runnen. Wij geven de voorkeur aan iemand met: goede contactuele eigenschap pen; energieke persoonlijkheid; rijbewijs BE. Ééndagsvliegen worden verzocht niet te reageren. Brieven binnen 8 dagen onder nr. D. 305 aan P.Z.C., Terneuzen. Zaterdag 26 februari in ca fé 'Neutraal', Nieuwstr. 17, Terneuzen. Aanvang 20 uur. ledereen welkom Streekamusement begint bij: Exclusief boekingskantoor voor: DANSORKESTEN: Johnny Contra, Poker, J. L. S. Band, Shoestring Band, Hollywood, Bourbon, Nico Sylvester, J. J. Band, Old Fashion e.v.a. ARTIESTEN: Will Tura, Strangers, Platters, Cor- ry Konings, Jacques Herb, Vader Abraham, Frank en Mirella e.v.a. Gratis publiciteit via uw streekradio Tijger. Tip Top Variété: Jac. Jordaenstraat 9, 4567 DG Clinge, tel. 01140-13467 b.g.g. 16639. Ledenvergadering PvdA afdeling Hulst/Hontenisse HULST - Het bestuur van de afdeling Hulst'Hontenisse van de PvdA wil het komende jaar het plaatselijk gebeuren van de partij een breder aanzien geven en meer herkenbaarheid verwerven bij een brede laag van de bevolking. „Dit houdt in dat we attent moeten zijn op actuele plaatselijke gebeurtenis sen. zowel in Hulst als in Hontenissc." aldus het concept-werkplan '83, dat maandag zal worden behandeld in de ledenvergadering van de PvdA Hulst/ Hontenisse. Het bestuur stelt daarvoor de inbreng van de leden hard nodig te hebben om de contacten met de plaat selijke bevolking en maatschappelijke gebeurtenissen te verstevigen. Ook het fractiegebeuren zal bij meer leden van de plaatselijke afdeling onder de aan dacht moeten worden gebracht. Zoals gemeld is de Hontenisser afdeling enkele maanden geleden gefuseerd met de afdeling Hulst. De Hontenisser be stuursleden zullen in de toekomst re gelmatig de raadsvergaderingen van Hontenisse bezoeken en bovendien zal binnenkort de werkgelegenheidsnota. die de PvdA Hulst enige tijd geleden aan het Hulster college overhandigde, in aangepaste vorm ook aan b. en w. van Hontenisse worden gestuurd. Het plan is bedoeld om meer lijn in de activiteiten van het komende jaar te brengen en deze overzichtelijker te ma ken. De ledenvergadering wordt maandag vanaf 20.00 uur gehouden in café R. de Vilder aan de Lange Nieuwstraat in Hulst. De agenda vermeldt verder onder meer een voorstel over de thema-avonden en de 1-meiviering. Secretaris Nel de Rijck legt haar werk eind deze maand neer. In deze vacature zal voorzien moeten wor den Ongeluk Oostburg OOSTBURG - In het bericht in de krant van afgelopen maandag over een botsing met zware schade op het Oost- burgse kruispunt Melkweg-Brede- straatis een fout gelopen. In het bericht staat abusievelijk vermeld dat de Aar- denburgse automobilist P. W. D. van A. als gevolg van een voorrangsfout de aanrijding veroorzaakte. Dat moet zijn dat mevrouw C. M. M. F. uit Oostburg geen voorrang verleende aan de Aar denburger. Van A. had derhalve geen schuld. Jeugdtandverzorging Z.-Vlaanderen wil tijdelijk manager TERNEUZEN - Het bestuur van de Stichting Ter Bevordering van de Jeugdtandverzorging in Zeeuwsch- Vlaanderen bespreekt vrijdag 4 maart, op een vergadering in het kantoor van het Ziekenfonds, het aanstellen van een tijdelijk manager. Tevens komt de begroting '83/'84 aan de orde. De bijeenkomst is om 17 uur. Bingomiddag afasievereniging in Terneuzen TERNEUZEN - De afasievereniging, regio Zeeuwsch-Vlaanderen, houdt maandag een bingomiddag in verpleeg huis 'Ter Schorre' in Terneuzen. Bezoe kers worden om 14 uur verwacht. Het gebeuren staat in het teken van het vierjarig bestaan Ondanks FNV-actie geen huisarts naar Zuiddorpe TERNEUZEN - De actie van het FNV Groot-Axel om in Zuiddorpe een huis arts gevestigd te krijgen, heeft geen succes opgeleverd. B en w van Axel voelen er niets voor nog langer pogin gen in het werk te stellen een huisarts naar Zuiddorpe te lokken, nu de resul taten van een enquête onder de bevol king bekend zijn geworden. Na een brief van het FNV verspreidde het college in Zuiddorpe en omgeving 500 formulieren met de vraag hoe de bewoners over een eigen huisarts dach ten. Van die formulieren kwamen er 207 (43 procent) ingevuld retour. Daarvan reageerden er 137 (28 procent) positief op de komst van een arts De overige reacties wezen een tevredenheid met de huidige huisarts uit. BOSCHKAPELLE - In café Jv Schalk in Boschkapelle werd een schieting ge houden waaraan 34 schutters deelna men op twee liggende wippen Uitslag wip I. eerste hoge vogel R Verscho ten. Kloosterzande, tweede hoge vogel A. Dobbelaer, Boschkapelle, eerste zijvogel R. Herwegh, Heikant, tweede zijvogel en het grootste aantal kleine vogels (6) L. Erpelui, Boschkapelle, tweede hoge vogel R. Verscho ten, Kloosterzande, eerste zljvogel P. Neve, Kloosterzande. tweede zij vogel E de Kort, Ossenisse, grootste aantal kleine vogels (4) mevrouw Visser. Vogelwaarde. HULST - In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 25 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel R Bron, Hulst, tweedehoge vogel R v Swaal. Hulst, eerste en tweede zijvogels E de Bakker, Sint-Jan steen, grootste aantal kleine vogels (9) R. Herwegh, Heikant. HEIKANT - In café 'Het Helleken' in Heikant werd een bejaardenschieting gehouden waaraan 49 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel A v. d. Branden. Sint- Jansteen, eerste en tweede zijvogel E. Ver- haegen, Sint-Jansteen, extra zijvogel L. de Groene. Heikant, grootste aantal kleine vo gels (5) J. d'Oluslagers. Heikant. HULST - Schutterssociëteit 'De Stads herberg' hield een schieting op de OZO velden in Hulst waaraan 25 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel H. de Vos, Heikant, eerste zijvogel P. Ncve, Kloosterzande, tweede zij- vogel E. de Bakker, Sint-Jansteen, grootste aantal kleine vogels (7) R. Verschuren, Hulst. HULST - In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 25 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel W Bloraaert, Hulst, eer ste zy vogel H de Vos. Heikant, tweede zij vo gel E. de Bakker. SinoJansteen, grootste aantal kleine vogels (6) J. SchiUemans, Hulst, KOEWACHT - Schutterssociëteit 'De Blaauwe Hoek' hield een schieting in café 'De Oude Molen' in Koewacht waaraan 37 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. Verhoeven, Klooster zande, eerste en tweede zijvogel E. Verhae- gen, Sint-Jansteen, grootste aantal kleine vo gels (4) A. de Guchtenaere, Zuiddorpe. KOEWACHT - In café G. v. Rumt te Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 38 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel O Saman, Koewacht, eerste zijvogel G. v. Rumste. Koewacht, tweede zij vogel F. Martens. Nieuwdorp. grootste aantal kleine vogels (5) J. Bolleman, Axel. KLOOSTERZANDE - In café R. v. Kruijssen in Kloosterzande werd een bejaardenschieting gehouden waaraan 33 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. v Kerkhoven. Sint- Jansteen. eerste ztivogel P d'Hondt. Kloos terzande. tweede zijvogel B de Bruijeker. Kloosterzande. grootste aantal kleine vogels i3> F. Kouijzer. Kloosterzande KLOOSTERZANDE - In café 'Hoog aars' in Kloosterzande werd een schie ting gehouden op twee liggende wippen waaraan 41 schutters deelnamen. Uitslag: wip I: eerste hoge vogel P. de Waal, Ossenisse, tweede hoge vogel K. Dobbelaer, Boschkapelle. eerste zijvogel J. Verschoten, Kloosterzande. tweede zijvogel Rudie Ver- KOEWACHT - Schutterssociëteit "Wil lem Teil' hield een schieting in café 'R. v. d. Steen' in Koewacht waaraan 48 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vo gel P. Martens Koewacht, eerste en tweede zijvogel E. Windhei Stekene. Grootste aantal kleine vogels (4) P. Coe- nens Meerdonk KOEWACHT - In café 'Safari' in Koe wacht werd een schieting gehouden waaraan 79 schutters deelnamen. Uit slag: hoge vogel Th. Maes Moerbeke, eerste zijvogel F. Martens Nieuwdorp. tweede zijvogel E. Maes Moerbeke. Grootste aantal kleine vogels (7) A. de Block Koewacht LAMSWAARDE - In café 'De Sport' in Lamswaarde werd een schieting gehou den waaraan 41 schutters deelnamen op twee liggende wippen. Uitslag, wip I: hoge vogel A. Verdurmen Graauw, eerste zijvogel R. Herwegh Heikant, tweede zijvogel F Trappenlers Moerbeke, grootste aantal kleine vogels (4) E. Hulshout Lamswaarde Uitslag wip II. hoge en eerste zij vogel G Herwegh Hulst, tweede zij vogel F. Trappeniers Moerbeke. grootste aantal klei ne vogels 14) J. Hulshout Lamswaarde LAMSWAARDE - In café 'P. Claessen' in Lamswaarde werd een schieting ge houden waaraan 43 schutters deelna men op twee liggende wippen. Uitslag wip I: hoge vogel J. de Beule Hulst, eerste zijvogel R. Herwegh Heikant, tweede zijvogel C. Mahu Hulst, grootste aantal klei ne vogels (5) R. Herwegh Heikant. Uitslag wip II: hoge vogel P. van Goethem Kloosterzande. eerste zijvogel en tweede zij- vogel R. Herwegh Lamswaarde, grootste aan tal kleine vogels (10) J. de Block Heikant. KOEWACHT - In café 'G. v. Rumste' in Koewacht werd een bejaardenschie ting gehouden waaraan 50 schutters deelnamen Uitslag: hoge vogel A. v. d Branden Smt-Jan- steen, eerste zij vogel J, van Hoecke Westdor- pe, tweede zijvogel E. Verhaegen Sint-Jan steen, grootste aantal kleine vogels (6) A, Kouijzer Sint-Jansteen. Kaarting HULST - De kaartclub 'Harten Aas' uit Hulst speelde in het kader van een com petitie een wedstrijd in zaal Ron de Vil der in Hulst. Aan de kaarting namen 29 personen deel. De uitslag: 1 J. Hoogstad, 2 Th. de Rijck, 3 J. Asselman, 4 mevrouw Roelands-Thijs, 5 Fr. De Hulster sjoelclub 'Wij blijven actief speelde in het kader van een winter competitie een wedstrijd in zaal R. de Vilder in Hulst. De uitslag: 1 mevrouw Van de Voorde, 2 me vrouw Van Ecke. 3 mevrouw Kayser, 4 me vrouw Leenknecht. -5 mevrouw Van der Key- den. De volgende competitiewedstrijd wordt gespeeld vrijdag 4 maart in zaal De Vilder in Hulst. De personeelsver enigingvan de vrijwillige brandweer uit Hulst hield een kaarting in 'De Stads-' schuut' in Hulst waaraan door 26 perso nen werd deelgenomen. Winnaar van de kaarting werd L. van Hecke uit Nieuw- Namen. ZEGE ZAAL VOETBALLERS LOKEREN (1-4) AXEL - Oud-Lokeren heeft gister avond in de Axelse sporthal een ver diende. maar enigszins geflatteerde overwinning behaald op een selectie van de Axelse zaalvoetbal Iers. Zo'n tweehonderd toeschouwers waren ge tuigen van een aantrekkelijke wed strijd (1-4), waarin de Oud-Lokerenspe- ler en Poolse international Wlodek Lu banski zich de absolute uitblinker toonde. Lokeren verscheen niet alleen met de Poolse international maar nog net en kele spelers van naam. zoals Stanny Rogiest, Belgisch international bij het mini-voetbal, en Aimé Antheunis. Hij is één van de steunpilaren van Lokeren en trainer van de UEFA-jeugd. Toch was het in de eerste instantie de ZVA-selec- tie die de Lokerenploeg onder zware druk zette. Maar een uitstekende doel man Guy van Varenbergh stond doel punten in de weg. Zo verrichtte hij in de zesde, achtste en tiende minuut schitte rende reddingen op schoten van Piet Gans, Heinz van Katwijk en Tonny Hendriks. Na een kwartier spelen kwam de Loke ren-brigade wat meer in de wedstrijd en was het Lubanski. die herhaaldelijk ge vaar stichtte in de Axelse verdediging. Hij bood in de 22ste en 23ste minuut Van Goethem en Antheunis niet te mis sen kansen. Dat betekende dan ook meteen 0-2, wat tevens de ruststand werd. Na de rust was het Ruud de Jon ge, die Axel al direct terug in de wed strijd bracht door een solo doeltreffend af te ronden: 1-2. Er ontwikkelde zich een snel op en neer gaande wedstrijd van twee teams die beiden de aanval zochten. Twee knap spelende doelver- dedigers voorkwamen echter doelpun ten. Totdat in de 20ste minuut Antheu nis na knap voorbereidend werk van al weer Lubanski doelman Snoek het vis sen: 1-3. Twee minuten later herhaalde dit zich nogmaals en dat betekende 1-4. Wat Axel ook nog probeerde het kon deze achterstand niet meer verkleinen. De wedstrijd werd geleid door Gerard de Schepper uit Hulst en gespeeld ten bate van Sport Steunt Zonneveld. 33»m UÏTIAT SS!3Ï3£- dssortiment. v Voor elk merk de juiste (originele!) 1 uitlaat. Bel en vraag de lage prijs J'M voor uw auto! ■m Eenjaargaranl TSBjjprw®4 f ffiiSO/W f Ook voor uw auto hebben wij een akku vooreen [age prijs. Bél ons!! Ij I (Oo/r leuk als kartnii sciiëtpV assortiment. «jUZBflv 3 Tevens 1 specialisten m balanceren L (voor trlllingvrll sturen) -n uitlijnen (verlengt i w bandenleven!) V-/ Prijzen incl. moiiLige<-nui W Tussentijdse-piijswijngingenvoorbehoodw y» gyj ff]#! 0''CZJ Wii leyeren banden van diverse bekende «P merken, waaronder ^5 MICHELIM j| STER BANDENSERVICE Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 2. OH50-13828 Vestigingen m Alphen i'ö Rijn. Amersfoort. Amsterdam (2a). Apeldoorn Arnhem. Assen. Bergen op Zoom Drachten. Ede. Emmen. Enschede. Gorinchem Groningen 's Gravenhage Ook ralerdag open schoten, Walsoorden, grootste aantal kleim vogels (7) J. Wesepoel. Kloosterzande. uitslsj wip n: eerste hoge vogel J Leeraert. Sint "Jansteen, tweede hoge vogel F. v. Kruijssen, Kloosterzande. eerste en tweede zij vogel A. Verhoeven. Kloosterzande. grootste aantal kleine vogels (7) P. Dlerickx Walsoorden. KOEWACHT - In café 'J. de Kind' in Koewacht werd een schieting gehou- den waaraan 31 schutters deelnamen, Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel a. Geers Moerbeke, tweede ziivogel A. de Block Koewacht, grootste aantal kleine vogels (3i O Baert Koewacht-, CLINGE - In café 'De Troubadour' ia Clinge werd een schieting gehouden waaraan 40 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel R. de Vos Clinge, eerst* zijvogel A de Hooghe Sint-Jansteen, tweede zijvogel A v. Hooije Heikant, grootste aantal kleine vogels (5) E. Pauwels Nleuw-Namen. PHILIPPINE - In café 'Marines' in Phi lippine werd een schieting gehouden waaraan 34 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel M. Mathijn Eeklo. eerste zijvogel M. Mathijn Eeklo. tweede zijvogel Roslta Batselaere Eeklo. grootste aantal kleine vogels (4) J Wullems Ertvelde Topbiljart SINT-JANSTEEN - De topbUjartclub 'De Steense Toepers' in Sint-Jansteen heeft in de wedstrijd tegen 'Het Oude Raedthuijs' uit Westdorpe een zware nederlaag geleden. De Steense biljar ters werden met een 16-4-nederlaag naar huis gestuurd. Bolling IJZENDIJKE - De bolclub 'Molen- zicht' uit IJzendijke hield onlangs een vleesbolling. Aan de bolwedstrijd werd deelgenomen door 24 boilers. De uitslag: 1 F. Lammens. 2 P. Vermeulen, 3 A. de Houck, 4 J. Ekkebus, 5 K. de Witte, 6 J Scherbeijn, 7 T. Vermeulen, 8 J. van de Broec- ke, 9 G. de Boevere, 10 J. Verbeke. De volgen de wedstrijd-bolling wordt eind maart/begin april gehouden. GEMERT - Alexander Josiassen van de Hulsterse jeugdbiljartverenigingis op de gewestelijke kampioenschappen derde klas libre jeugd in het Brabantse Gemert als vierde geëindigd. Cor Roks werd er kampioen met een moyenne var. 2.70 en een hoogste serie van 19 caramboles. Josiassen haalde tijdens dit kampioenschap van Zuid- Nederland een leuk succesje. Hij kreeg de hoogste toemooiserie achter zijn naam (26 caramboles) en realiseerde een algemeen gemiddelde van 2.43. 'De Coolmezen' bij Leger des Heils TERNEUZEN - Het mannenkoor 'De Coolmezen' van het maatschappelijk centrum van het Leger des Heils in Rot terdam werkt zondag mee aan een evar.gelisatiedienst van het Leger des Heils Terneuzen. 'De Coolmezen' zijn thuisloze mannen, die in het maat schappelijk centrum tijdelijk onderdak vinden. De dienst in het gebouw van het Leger aan de Donze Visserstraat begint om 17 uur. Hij staat evenals de ochtend samenkomst, die om 10 uur van start gaat, onder leiding van majoor en me vrouw W. Verschoor, die de directie vor men van het maatschappelijk centrum. Prestatieloop in omgeving van Hoek HOEK - Zaterdag 26 februari houdt buurthuis 'De Hoekse Rakkers' met medewerking van de sportvereniging 'V. en K.' (Vlugheid en Kracht) uit Hoek voor het vijfde achtereenvolgende jaar een prestatieloop in de omgeving van Hoek. De afstanden zijn 2 km, 4 km, en 8 km. De zogenaamde Paradijsloop (de lang ste afstand. 8 km. is een rondje rond het 'Paradijs', een polder bij Hoek) begint om 14.00 uur. De start en finish zullen plaatsvinden op het Molenplein, bij het buurthuis 'De Hoekse Rakkers' in Hoek. Iedereen kan meedoen en ont vangt bij het einde een herinnering aan de geleverde prestatie. Willem Brakman vanavond niet naar Terneuzen TERNEUZEN - De voorleesavond met de schrijver Willem Brakman, van daag (donderdag) in 'Porgy and Bess' Terneuzen, gaat niet door wegens ziek te van de auteur. De werkgroep poëzie, die tekent voor de organisatie, heeft het evenement naar een datum in het voorjaar verplaatst. Vestiging HDM- Mundus in Terneuzen wordt opgeheven TERNEUZEN - De Hollandse Dlscon- teringsmaatschappij Mundus gaat haar vestiging in Terneuzen met in gang van 21 maart opheffen. Dat is het gevolg van een reorganisatie binnen de maatschappij, een onderdeel van de Amro-bank. HDM-Mundus heeft in Zeeland ook een vestiging in Vlissin- gen. Die blijft bestaan. De vier personeelsleden in Terneuzen, onder wie een directeur en een inspec teur. zullen in dienst worden gehouden. Zij krijgen werk aangeboden op andere vestigingen binnen het bankconcern. HDM-Mundus is gespecialiseerd in be- drijfskredieten. Bedrijfsongeval bij NSM Sluiskil TERNEUZEN - Na een bedrijfsongeluk op het terrein van de Nederlandse Stik stof Maatschappij (NSM) in Sluiskil is de werknemer H. van Schilt uit Halste ren in het Elisabethziekenhuis opgeno men. De man raakte met zijn hand be klemd onder een stalen buis. Daarbij werd een vinger vrijwel afgesneden en twee andere vingers zwaar verwond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 32