Biervliet maakt zich op voor achtste eeuwfeest Wellicht werk voor mannen in Aardenburg Positief advies subsidie stichtingen Hontenisse De Schans Terneuzen 4 maart officieel open ONTWERPWEDSTRIJD TENTOONSTELLINGSAFFICHE Dorpsraad Breskens op sterven na dood PZC/streek GEHEIMZINNIG BERICHT: STIJGENDE KOSTEN VOOR GEMEENTE AUTOBEDRIJF RENOCA zvu SCHOOL VOOR SPECIAAL VOORTGEZET ONDERWIJS Moerschans Hulst wil clubgebouw PONDERDAG 24 FEBRUARI 1983 BIERVLIET - De voorbereidingen ten behoeve van de viering van het achthonderdjarig bestaan van Biervliet, donderdag 12, vrijdag 13 en zaterdag 14 mei, zijn in volle gang. In verschillende wijken worden wagens gebouwd voor de grote historische optocht. De stadspoorten, die aan de verschillende ingangen van Biervliet komen te staan, krijgen deze weken een verfje. De Biervlietenaar John Kanitz is reeds weken bezig met het maken van vlag gen: Biervliet zal tijdens de jubileum- riering een vrolijke aanblik bieden. De plaatselijke winkeliersverenigingen itartten eind januari een drie maanden jurende winkelactie. De hoofdprijs is Activiteiten voor Vastenactie Hulst HULST - De werkgroep 'Vastenactie Hulst' heeft voor de komende weken verschillende activiteiten op touw ge ut. Opzet van het geheel is geld bijeen brengen voor de jaarlijkse Vastenac tie. Dit jaar wordt het geld ingezameld en opgehaald voor Tanzania waar het bard nodig is om twee projecten te kunnen realiseren; een centrale apo theek voor moeder en kind in Igota en een vormingscentrum in Kasulu. Zaterdag 26 februari wordt in de basi liek in Hulst een Vastenactiedienst ge houden. Na afloop van de dienst, die om 19.00 uur begint, kunnen een aantal dia's bekeken worden. De kerkcollecte staat dit weekend helemaal in het te ken van Tanzania. Op zaterdag 12 maart wordt op de Grote Markt in Hulst de jaarlijkse 'Waterloopleln- markt' gehouden ten bate van de actie. Die begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Het geheel wordt op touw gezet in samenwerking met de hoogste klassen van het lager onderwijs en het voortgezet onderwijs. Daarnaast rerzorgen de scholen uit Hulst op zater dag 19 en 20 maart een tentoonstelling over dat land in het gemeenschapscen trum 'Den Dullaert' in Hulst. Zaterdag 26 maart klimt de Hulster jeugd weer op de fiets om geld bijeen te rijden. De jon gens en meisjes gaan daarvoor op pad sponsors te zoeken voor elke afge legde kilometer. Donderdag 31 maart worden de vastenzakjes. die eerder wer den verspreid, weer huisaanhuis opge haald. Oefenavonden voor dansliefhebbers in buurthuis Hoek DEK - Dit jaar zal het buurthuis 'De ibekse Rakkers' in samenwerking iet de sportvereniging 'V en K' (Vlug- leid en Kracht') uit Hoek in totaal 6 ians-oefenavonden verzorgen voor al le dansliefhebbers. Men kan zich voor deze avonden abon neren. Ook is het mogelijk zich op te geven voor één of enkele van deze avonden. Ze worden gehouden in de grote zaal van het buurthuis 'De Hoek se Rakkers' van 20.00 uur tot 24.00 uur. Gepland zijn de volgende avonden; za terdag 26 februari, woensdag 13 april, taterdag 4 juni, woensdag 24 augustus, taterdag 15 oktober, woensdag 30 no vember. Het is de bedoeling iedereen de gelegenheid te geven om rustig te dan sen. De muziek zal worden verzorgd door middel van dansplaten. Fancy fair Hulster Sint-Marthaschool HULST - Zaterdag 26 februari wordt in de ontspanningsruimte van de 'Sint- Marthaschool' voor individueel, lager, middelbaar en beroepsonderwijs op de Paardemarkt in Hulst een fancy-fair ge houden. De opbrengst wordt gebruikt om een videoinstallatie te bekostigen. Als at tracties zijn opgesteld een grabbelton, het rad van avontuur, een bingo, een stand met sieraden en beeldjes en een groot aantal gezelschapsspelen. Het ge heel wordt omlijst met een rommel markt. Ook de innerlijke mens wordt niet vergeten. Tegen een redelijke ver- ;oeding zijn wafels met koffie en dran- cen verkrijgbaar. De rommelmarkt be gint om 10.00 uur. Laatste opvoering van stuk 'Nen vrimden kostganger' VOGELWAARDE - De toneelvereni ging 'De Scheldegalm' uit Kloosterzan- dc brengt zaterdag 26 februari voor de tiende keer in successie het in Oost- Zeeuws dialect gesproken stuk 'Nen Vrimden Kostganger' voor het voet licht. Plaats van handeling voor deze slot- voorstelling is het Dorpscentrum in Vo gelwaarde. Ook na negen opvoeringen in het Oost-Zeeuws-Vlaamse blijkt er opnieuw veel belangstelling voor de laatste opvoering te zijn. Daarna ver dwijnt het in de archieven van 'De Scheldegalm' en zal het de geschiede nis ingaan als een overweldigend kas succes. Dat was twee jaar geleden ook het geval met het stuk 'Gelijk een Vlam'. De toneelvereniging uit Kloos- terzande blijkt hiermee een succesvolle formule te hebben gevonden omdat overal voor een volle zaal werd ge speeld. Men weet zich hierbij vooral ge steund door schrijver Jo Eggermont en de dialectenvereniging. De Schelde galm weet het publiek te boeken met stukken waarin de Zeeuwse samenle ving uit de jaren '20 tot '30 centraal staat. De toneelopvoering in Vogel waarde begint om 20.00 uur. Schoorsteenbrandje TERNEUZEN - Een schoorsteen brandje bij de familie F. in de Donze Visserstraat in Temeuzen dinsdag avond om 22.45 uur heeft geringe scha de toegebracht. De brandweer wist het vuurtje snel te blussen. een vakantiereis. De opbrengst van de actie komt ten goede aan het jubileum feest. Over geld gesproken: deze weken wordt in Biervliet rondgegaan met een collec tebus. Het geld gaat naar de wjjkcomi- té's. Er wordt goed gegeven. In de Sin- gelwijk (zo'n honderd huizen) bijvoor beeld werd ruim duizend gulden opge haald. Daaruit kan volgens comité voorzitter A. Goossens worden afgeleid dat het jubileumfeest leeft onder de be volking. „Er kan maar één ding mis gaan, en dat is het weer. Maar ook daar hebben we onze maatregelen voor ge nomen: bij het voormalig gemeente- BRESKENS - De dorpsraad Breskens zit zonder bestuur. Dat was de uit komst van een vergadering van de Breskense dorpsraad die woensdag avond in 'De Kombuis' in Breskens werd gehouden. Het bestuur, nog bestaand uit drie mensen, verwachtte van de aanwezigen dat het bestuur zou worden aangevuld tot zes personen. Geen van de aanwezigen (er waren slechts tien inwoners van Breskens aanwezig) stelden zich verkiesbaar. Uit de vergadering werden nog wel enkele suggesties gedaan. Zo vonden enkelen dat verenigingen vertegenwoordigers moesten leveren naar de be stuursvergaderingen van de dorpsraad. Zij zouden dan geen zitting in het bestuur hebben, maar meedenken. Aftredend voorzitter Piet Kesteloo deel- de mee dat iedereen die hij had gesproken het jammer vindt dat de dorps raad verdwijnt. „Maar niemand meldt zich als bestuurslid aan", aldus Kesteloo. De drie resterende bestuursleden mevrouw T. Verduyn en de heren A. de Lobel en J. de Rechter blijven beschikbaar voo een nieuw te vormen dorps raad-bestuur. Dit in afwachting van meerdere kandidaten. De aanwezigen betreurden het allen dat de dorpsraad door het gemis aan een bestuur niet meer zou functioneren. huis komt een grote feesttent te staan". In de tent zal iedere avond wat te doen zijn. Het organiserend comité is nog in onderhandeling met het orkest van Johnny Contra. Voor vrijdag 13 mei staat een pop-avond, verzorgd door MAB, op het programma. De Biervliet- se muziekwerkgroep is in onderhande ling met meerdere bands. Het voor vrij dagmiddag geplande straatfestival, dat ook door MAB zal worden georgani seerd, gaat niet door. Volgens MAB- woordvoerder Ruud Lecluyze zijn er or- ganisatorichse problemea Tijdens het feest wordt in de rooms-katholieke la gere school 'De Komme' de tentoon stelling 'Biervliet en het Water' gehou den. De organisatie is in handen van een speciaal comité onder leiding van het SKW. Middels fato's, tekeningen, reproducties en scheepsmodellen wordt een beeld gegeven van de histori sche ontwikkeling van Biervliet. Aan de expositie wordt ook meegewerkt door de scholen. Affiche Tot eind maart kunnen bij het organi serend comité ontwerpen voor de ten toonstellingsaffiche worden ingele verd. De maker van de bekroonde affi che kan een kratje Biervlietse jubi leumwijn tegemoet zien. Wethouder R. van Wijnckel:voorba- AARDENBURG - Er bestaat een kans, dat een Belgisch bedrijf of een onderdeel ervan zich binnen de gemeente Aardenburg zal vestigen. Burgemeester A. Locke- feer deelde dat mee tijdens de raadsvergadering van deze week. Behalve dat het gaat om een onderneming die werk zou kunnen bieden aan mannelijke arbeiders, deelde de burgemeester niets mee. Burgemeester mr M Somers: „...ieder jaar opnieuw bekijken..." Ook wethouder R. van de Wijnckel wil de geen nadere bijzonderheden geven. Er is volgens hem nog maar één keer contact geweest tussen het bewuste be drijf en de gemeente Aardenburg. „Mis schien was het wat voorbarig van de burgemeester om deze mededeling nu al te doen. De hele zaak zit nog maar in het beginstadium", aldus Van de Wijnc- Informatie over de reformatorische scholengemeenschap ZAAMSLAG - In de verenigingszaal van de christelijke gereformeerde kerk aan de Axelsestraat in Zaamslag wordt vnjdag een informatieavond gehouden van de reformatorische scholenge meenschap 'Voetsius' uit Goes. De bij eenkomst, die om 19.30 uur begint, wordt geopend door ds L. W. van der Meij uit Zaamslag, waaama de heer Houtekamer zal spreken over 'School decaan, klasseleraar en klassementor'. (ADVERTENTIE) Binnenkort hebben wij iets bijzonders te vieren Mr. Haarmanweg 58, Temeuzen. KLOOSTERZANDE - De financiële commissie van Hontenisse heeft woensdagmiddag zijn instemmend geadviseerd over het voorstel van het college om ruim 4600 gulden uit te trekken voor de stichting Telfonische Hulpdienst, de stichting Jeugd en Ge zin en de stichting Gehandicapten Ad viesbureau. Vorig jaar waren het nog vijf instellingen die zich op het terrein van de maatschappelijke dienstverle ning bewogen, maar nu verwacht de provincie nog maar voor de genoemde drie een bijdrage van de gemeenten. Het commissielid E. Complet (cda) had wat moeite met het voorstel. Hij merkte op dat de gemeente wat betreft de sub sidie voor stijgende kosten komt te staan, „terwijl de inkomsten dalen". In het voorstel van de provincie inzake de subsidiëring van de instellingen is uit gegaan van een trendmatige stijging is- en apparaatskosten van 5 procent en een stijging van het gemeen telijk aandeel met jaarlijks tien pro cent. als gevolg van de vorig jaar gepre senteerde afbouwregeling, waardoor de provincie steeds minder gaat bijdragen aan de instellingen. Burgemeester mr. M. Somers stelde de commissieleden nog gerust door te zeggen dat de ge meente zich niet bindt door nu te be- KPJ-kring Hulst houdt jaarvergadering HULST - De kring Hulst van de KPJ houdt vrijdag 25 februan ziun algemene jaarvergadering in café-restaurant "Na poleon' in Hulst. Na afloop van de ver gadering wordt er een film vertoond. Daarna volgt een gezellig samenzijn. De jaarvergadering begint om 20.00 uur. sluiten de subsidie te verlenen. „We be kijken het elkaar jaar opnieuw", als het aan de financiële commissie ligt krijgt de stichting Vormings- en Ont wikkelingswerk in Zeeuwsch-Vlaande ren een subsidie van 100 gulden per cur sist met ingang van het cursusjaar '81- '82. Er hebben zich zeven inwoners van Hontenisse bij de school gemeld, zodat het totaalbedrag per jaar op 700 gulden neerkomt. De voormalige Sociale School ontving in het verleden een bij drage van 25 gulden per cursist. A. Roc- tus (eigen lijst) die overigens wel ak koord ging, vroeg zich echter af of het in deze tijd van economische malaise wel verantwoord was dergelijke zaken nog te subsidiëren. Hij vroeg zich af of het met mogelijk was om alleen te subsidië ren indien cursisten het cursusgeld niet kunnen opbrengen. TERNEUZEN - Gisteravond werden in de burgerzaal van het stadhuis te Temeuzen 35 sportlieden gehuldigd, die zich in 1982 hetzij in teamverband, hetzij individueel door een in het oog lopende prestatie of op een andere ma nier voor de sport verdienstelijk had den gemaakt. Wethouder Rekveld me moreerde aan de ambassadeursfunctie die de sporters vervulden, „en boven dien was u een belangrijke stimulans en voorbeeld voor de tak van sport die u vertegenwoordigt." Drs. Rekveld benadrukte dat de advies commissie geadviseerd had met name aandacht te besteden aan die mensen die zich gedurende een groot aantal ja ren verdienstelijk hadden gemaakt voor hun sport. Hij onderstreepte het belang van het actief deelnemen van de bevolking. „Het is nu eenmaal met vol doende dat de gemeente er in slaagt om door middel van een voorwaardeschep- pend beleid een aantal fraaie accommo daties en velden ter beschikking te stel len. Het initiatief moet tevens uit de be volking komen." Tenslotte stond de Temeuzense wet houder even stil bij de actualiteit „Het is onvermijdelijk dat de tarieven om hooggaan. Subsidies zullen minder worden, faciliteiten worden wat terug gedraaid en het zal moeilijker worden iets nieuws te beginnen. Verheugend bij dit al is dacht ik de mededeling dat de kampioenschap lange mat en minitrampoli- gemeente besloten heeft om het school zwemmen in ieder geval voor het ko mende jaar te handhaven. Dat is in het belang van de leerlingen, van het onder wijs en van de sporten die zwemmen als ne springen 2e bij de Ned. kampioenschap pen lange mat springen. Jacqueline den Ha mer werd Zeeuws kampioene toesteltumen en derde bij de Ned. kampioenschappen toe steltumen. Voetbalvereniging Sluiskil Pa- tric Wauters, Karei Wullems, Johnny Schelf- De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) die een subsidie van 790 gulden had gevraagd, krijgt - als het aan de com missie ligt - niets. Het geld zou be stemd zijn voor de apparaatskosten en de activiteiten worden geheel door deelnersbijdragen opgevangen. De welzijnscommissie had wel geadvi seerd te subsidiëren, maar het college heeft dit advies naast zich neergelegd. Ook E. Compiet was het niet eens met het voorstel van het college. „Waarom de ene instelling wel en de andere geen subsidie?", zo vroeg hij zich af. basis hebben." Na deze woorden ging hout, Ronald Breepoel, Robbie de Smet, Ed- dhr. Rekveld over tot de huldiging, waarbij de volgende sportlieden wer den onderscheiden: Badmintonclub Temeuzen' Marijke d. Hooft, Peter v. d. Hooft, Paul v. d. Hooft, Jan de Block,"Leo Koch, Peter Zwart, Paul van Kouteren, en Carlo Vanhijfte. Be- haalden in teamverband het Zeeuws kam- Drie. Annet Veerman, Roelof Fermont en Ab pioenschap 3e ldasse KNVB en promoveer- Delzenne zijn gepromoveerd naar de 2e se landelijk (bondscompetitie). Gymnastiek vereniging 'EMM': Bettlne den Hamer. Deb- by Stal. Slvlia Liplijn, Sandra Llphjn, Anne ke Kroon, Ellen v. d. Sande en Jacquelienden Hamer. Behaalden in groepsverband Zeeuws De gehuldigde Temeuzense sportlui poseren in het stadhuis. den naar de 2e klas KNVB. Atletiekvereni ging 'Scheldesport' Marjan Olljslager: Ned. kampioene 60 meter horden dames (Indoor): 2e Ned. kampioenschap verspringen dames (indoor); 3e Ned kampioenschap 60 meter dames (indoor), Ned kampioene 100 meter horden dames; Henk Peter de Jonge: 3e Ned. kampioenschappen 400 meter horden (A-ju nioren); Luc van Laere: Zeeuws kampioen hoogspringen heren1 Maja de Jonge: Zeeuws kampioene 100 meter dames. Zeeuws kam pioene 100 meter horden dames. Bridgeclub "Luctor' mevrouw H v d Zande en me- vrouwn G Brouwer behaalden het Zeeuws kampioenschap hoofdklasse bridgen. Frans de Boevere Zeeuws kampioen judo. in de ge wichtsklasse tm 78 kg Johnny WUlemsen: Ned kampioen 500 cc klasse motorracen. Lid van de landelijke rij- en ponyclub 'Haringnu- ters'. Carla Haak: Zeeuws kampioene zwaar dressuur bij de pony 's Leden van de landelij ke rij- en ponyclub 'Luctor et Emergo': Annet Plcavet. Ned. kampioene dressuurrijden voor paarden 4 en 5 jaar. Marie-Paul Picavet1 Zeeuws kampioen ponyspringen in de klasse zwaar Hengelaarsvereniging 'Ontspanning na Inspanning' C.J v. d Broek: 30 ja ar voor zitter Zwem- en poloclub "De Schelde' P A. Jansen, in 1983 40 jaar bestuurslid Voetbal vereniging Temeuzense Boys M de Bokx 40 jaar bestuurslid. Eerst van de V. V. 'Driewe gen en daarna van de VV. 'Temeuzense Boys'. Korfbalvereniging 'Luctor' M Nieuw- dorp vanaf 1951 bestuurslid en thans voorzit ter Christelijke gymnastiekvereniging 'EMM' mevrouw R. Leeuw 25 jaar bestuurs lid. J. Donze eveneens 25 jaar bestuurslid en bestuursadvlseur. TERNEUZEN - De Schans, school voor voortgezet speciaal onderwijs in Ter- neuzen, wordt vrijdag 4 maart officieel geopend. De heer Sj. de Jong, directeur Opleidingen Speciaal Onderwijs te Tilburg, zal 's middags om twee uur de officiële openingshandeling verrich ten. Van 15.30 tot 17.30 uur houdt De Schans open huis voor onderwijzend personeel. Zaterdag 5 maart van 10.00 tot 13.00 uur kunnen belangstellenden een kijkje nemen in de school. Het programma voor de open dag ver meldt onder meer: judo- en boksde- monstraties, een dia-voorstelling, een simultaanwedstrijd dammen (de dam mer I. Douw zal het opnemen tegen vijf tien 'Schans'-leerlingen) en een optre den van het huisorkest van De Schans. De Schans is in augustus 1980 gestart als bovenbouw-afdeling van de Schel- de-school in Temeuzen, een basis school voor kinderen met leer- en aan- passingsstoomissen Augustus 1981 werd De Schans losgekoppeld van de Schelde-school en ging als zelfstandige school verder. Op De Schans komen leerlingen terecht met een normale in telligentie. die echter niet meekunnen in het 'normale' voortgezet onderwijs De Schans-leerlmgen hebben de keuze uit een leao- of mavo-opleiding. Voor beide opleidingen staat vijf jaar (drie brugklas-jaren en twee bovenbouw-ja ren Verder kent De Schans zogenaam de schakelklassen voor lagere school- leerlingen die nog niet geheel toe zijn aan voortgezet onderwijs. Na het scha keljaar stromen de leerlingen door naar het gewone voortgezet onderwijs. keL Tijdens de raadsvergadering van deze week bleek, dat Aardenburg wel wat nieuwe werkgelegenheid kan ge bruiken. Het huidige werkloosheids percentage wordt geschat op twintig procent. Door alle raadsfracties werd aangedrongen op snelle maatregelen. Om aan te geven, dat het college niet stil zit, meldde Lockefeer toen dat er misschien een Belgisch bedrijf naar Aardenburg zal komen. Schietingen SLUISKIL - De karabijnschuttersver eniging "Winnetou' in Sluiskil hield af gelopen weekeinde een schieting in café 'Dallinga'. Er waren 29 deelnemers. De uitslag: meeste vogels: P. van Puyvelde, Winnetou. 3 vogels; topvogel A. Verschuren. "Dlnge', Moerbeke (B linkerzijvogel R. de Vos. 'Recht op doel'. Vragene (B rechterzij vogel T. de Brouwer, 'Recht op doel'. Vragene (B de tweede top-, tweede linkerzijvogel en de tweede rechterzij vogel werden afgescho ten door M. Froment van 'Winnetou' in Sluis kil, G. de Cock van 'Recht op doel' ln Vragene (B.) en - opnieuw - M. Froment van "Winne tou' Sluiskil. Vrijdag 18 maart houdt 'Winnetou' de traditionele hanenschieüng in 'Dallin ga'. Deze schieting begint om 20 uur. Informatieavond JOVD in Axel AXEL - De onafhankelijke liberale jon gerenorganisatie JOVD (Zeeland) houdt vrijdag een informatieavond in restaurant 'Het wapen van Axel' in Axel. Belangstellende jongeren tussen 16 en 30 jaar kunnen iets te weten ko men over de doelstellingen en de werk wijze van de JOVD en hoe ze daaraan kunnen bijdragen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en staat open voor iedereen. Geslaagd Aan de Landbouwhogeschool in Wage- mngen slaagde voor het doctoraal exa men voor ingenieur de heer J. C. J. Buij- ze in Schoondijke. Bedrijfsvolleybal in Terneuzen TERNEUZEN - Tijdens de wedstrijd dag in de Temeuzense Bevobo is een van de ploegen uit de eerste divisie fors onderuit gehaald. Dees kreeg in MTS/MEAO en Promenade II een paar tegenstanders tegenover zich die in de degradatiezone verkeren. MTS/ MEAO-Dees 2-1 en Promenade II-Dees 2-1. De verliezer kan op slag als uitgescha keld worden beschouwd voor de Bevo- bo-titel. MTS/MEAO kon de stunt in de tweede wedstrijd tegen PS V niet herha len: 0-3. In de tweede klas een opvallend optre den van VenV n. Het team Verstraete klopten het hoog geklasseerde Ge meente overtuigend met 3-0 Met Douane-Roelofs II (3-0), PZEM-PSVIH (2-2) en Dees H-Belastingen (2-1) wer den 'normale' resultaten genoteerd. VenV n werd de grote winnaar, de 3-0- zege biedt alle kans aan degradatie te ontsnappen. Wiekslag moest in de derde klas winnen om mee te blijven doen om het kam pioenschap van de derde klas. B en S en Sterbanden voeren daar het veld aan. Wiekslag blijft in de running na de 3-0- winst op Kind. De verdere uitslagen: Phklips-B&S 0-3. Zeldenrustcollege II- Promenade m 2-1 en PSV II-V&V IH 3-0 Rabo kwam in de vierde afdeling niet binnen de fijnen, waardoor Gemeente U via 3-1-winst op het derde team van de eigen vereniging de leiding over kon nemen. Elopak was te sterk voor Pro menade IV (2-1), Dees HI deed het aan merkelijk beter dan de eerste selectie: 3-0-wir.st op Douane IT. Standen:Eersteklas Promenade32,Dow31. Dees 29. Zeldenrustcollege 28. PSV 20. VenV 18. Roelofs 15. MTS/MEAO 15. Promenade H 9. De Hoop 4. Tweede klas Douane 39, Ge meente 26. PSV IH 22. Dees H 22. PZEM 21. Roelofs H19. De Meyer 18. VenV H 14, Juliana 11, Belastingen 10 Derde klas: B&S 39, Ster banden 35, Wiekslag 32, Kind 23, PSV H 21- .Venvm 20, ZeldenrustH 14. Dow U 13, Pro menade in 11, Philips 1. Vierde klas: Ge meente n 34. Rabo 33. PZEM II 32. MTS/ MEAO H 30. Douane II19, Gemeente EU 17, Bram 16. Dees III 16. Elopak 12, Promenade IV 4. NCBenKVO in Lamswaarde houden een gezinsdag LAMSWAARDE - De NOB afdeling Lamswaarde houdt vrijdag 25 februari in samenwerking met de plaatselijke KVO-afdeling een gezinsdag in zaal 'De Vier Jaargetijderf in Lamswaarde. De gezinsdag beging om 18.30 uur met een feestelijke maaitijd. Daarna volgt er een kwis onder leiding van enkele KPJ-leden. De bijeenkomst wordt be sloten met een feest- en dansavond. De Schans begon in 1980 met 57 leerlin gen. Inmiddels is dit aantal gegroeid tot 130, verdeeld over twaalf klassen. De school is ondergebracht in een se- mi-permanent gebouw in de Katspol- der. Voorts maakt men gebruik van een voormalige kleuterschool ('De Kreekrakkertjes'). In totaal beschikt De Schans over elf theorielokalen en een handenarbeidlokaal. HULST - De buurtvereniging Moerschans in Huist gaat onder zoeken of er een mogelijkheid be staat om een eigen onderkomen te verwerven in de wijk. De wens om een clubgebouw te bezitten leeft eigenlijk al jaren in de buurtver eniging Moerschans, waar ruim 270 gezinnen lid van zijn. Nu vin den alle activiteiten plaats in de kantine van de atletiekvereniging RKHAV aan de Tabakstraat in Hulst, wat een flink eind uit de buurt van de wijk Moerschans is. Tijdens de vergadering van de buurtvereniging bleek uit de ver slagen en overzichten van activitei ten van de verschillende werkgroe pen dat die gedachte nog altijd niet is losgelaten. De eerste stap zal zijn te kijken of plaatsing van een ge bouw in de wijk de goedkeuring van de gemeente kan wegdragen en zo ja, of er een geschikte plek is. Er kan worden gedacht aan een semi permanent onderkomen. De buurt vereniging heeft al eens geprobeerd ruimte te krygen in de LTS aan de Gildeweg en de lagere school Moer schans. In beide gevallen voelden de schoolbesturen hier niets voor. De leden hebben een nieuw bestuur gekozen. Alle bestuursleden waren aftredend en twee van hen stelden zich niet herkiesbaar. Het nieuwe bestuur ziet er ais volgt uitvoorzit ter P. Evers, de bestuursleden Th. Jongste. F Hobbelink. de dames L. Ton. P. Netten. De nieuwe leden zijn de dames M de Bakker en R. van Deutekom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 31