Cruijff kan Ajax niet inspireren tegen Roda Beroepsziekte NEDERLANDS HANDBALTEAM START MET EEN HANDICAP PSV FORTUINLIJK OP BIKKELHARDE GRASMAT MARTIN B0UCHERIE: SPELENDERWIJS NAAR TWEE METER GRENS PZC/sport Cruijff: één helft zonder te forceren Wageningen handig met uitvallen tegen NEC Dambestuur verzet zich Onvoorbereid naar Zeeuws jeugd-indoorrecord Oostduitse zege op Griekenland Moeizame winst op Groningen (2-0) Kwartfinales KNVB beker Nora Bakker vraagt ontslag Wil Jacobs nog niet hersteld Jan Timman op vijftig procent DONDERDAG 24 FEBRUARI 1983 15 AMSTERDAM - „We hadden van tevoren afgesproken, dat tic maar een halve wedstrijd zou spelen", vertelde Johan Cruijff na afloop van Ajax - Roda JC. Jk heb tenslotte twee maanden vrij weinig gedaan en dan kan niet in een keer alles. Het veld was bovendien niet goed voor een terugkeer na een blessureperiode, het was keihard en werd steeds glad der". „Omdat wij met vier spitsen hebben gespeeld, was het moei lijk werken op het middenveld. Ik kwam bij de tegenacties van Roda steeds een man te kort. Niettemin is deze eerste ivedstrijd me meegevallen, het laatste dat ik wilde was mij forceren. We wilden een aanloop maken naar de belangrij ker competitiewedstrijden tegen Sparta en PSV. Ik zal er dan zeker weer bij zijn". AMSTERDAM - Ajax gaat in ieder geval met een overwinning (2—0) op zak naar Kerkrade voor de tweede bekerkwartfinales. Pas na de rust namen de landskampioenen afstand van Roda JC, dat teveel kracht had gebruikt bij de eigen uitvallen (eerste periode) en bij het opvangen van Ajax' viermans voorhoede. Molenaar en Ophof (strafschop) scoorden voor de ploeg die zich met zijn technische (Olsen en Vanenburg) en lichamelijke (Op- hof, Mölby en Molenaar) overwicht pas na rust wezenlijk beter en gevaarlijk toonde. De eerste wedstrijd van Johan CruyS zorgen dat Roda in principe de verdedi- na zijn blessure is voor hem geen succes gende ploeg bleef, geweest. In de rust van het duel bleef De laatste lijn van de Limburgers deed Cruijff achter in de kleedkamer om het overigens niet zo slecht. Smits plaats te maken voor Schoenaker. Ajax kreeg relatief maar weinig kansen om loste daarmee een probleem op. name- lijk het grote gat op het middenveld dat de Limburgers in de eerste drie kwar tier keer op keer gebruikten voor hun op snelheid gebouwde tegenstoten. Cruijff. die van zijn blessure hersteld leek. maar duidelijk ntme miste, werd voortdurend voorbijgelopen door Ma rti nissen. Met Schoenaker was die moeilijkheid van de wereld De aanvalskracht van Ajax nam bovendien zonder Cruijff niet zichtbaar af. Acties van Vanenburg en Olsen. die het tegen Van der Ven overi gens vrij moeilijk had. bleven ervoor WAGENINGEN - Op het hardbevroren 'knollenveld' van de Wagcningse berg liep de eredivisieclub te voetballen en de eerste-divisieclub te scoren. Het eerste bekerduel tussen Wageningen en NEC werd 3-1 voor de thuisclub. Bij de rust was de stand al 2-0. De doelpun ten vielen op onverwachte momenten. Van der Klift (24e minuut) en Van de Pol (35e) passeerden Schellekens. De Nijmeegse doelman had toen nog geen ba) hoeven stoppen. Het enige dat hij tot dan had gedaan om een beetje warm te worden, was een terugspeel bal oprapen. De uitvallen van Wageningen kregen op het hobbelige veld veel fortuin mee. Van der Klift veegde, min of meer op hoop van zegen, de hoge door van Vijf- eyken aangegeven bal in de hoek. Elf minuten later had Van de Pol geluk dat hij niet voor buitenspel werd terugge floten na de pass van Budding. Het ge legenheidscentrum van NEC met Sel- bach en Mulderij (Visser en Wijnberg zijn geschorst) reageerde nog stuntelig ook, zodat Van de Pol rustig een hoek kon uitkiezen en inschieten. NEC had direct daarop geluk dat een schot van Van Vijfeyken net naast de kruising draaide. Zeven minuten na de rust al kwam Wa geningen toch definitief op winst te staan. Budding begon op rechts een so lo. Hij hep invaller Hubers eruit, drib belde handig buiten om de grensrech ter en bediende Van de Pol zo zuiver, dat deze maar een tikje tegen de bal behoefde te geven: 3-0. In wezen was de wedstrijd nu gespeeld. Wat daarna nog gebeurde mocht eigenlijk geen naam hebben. HAARLEM - De Koninklijke Neder landse Dambond (KNDB) wijst het voorstel van de werelddambond van de hand om een nieuw toernooi te hou den met de wereldtitel als inzet. De Ne derlandse dambond stelt zich op het standpunt dat het in Brazilië gehou den congres op uitdrukkelijk verzoek van het bestuur van de FMJD aan het toernooi van Sao Paulo de status van wereldkampioenschap heeft toege kend. „Het is statutair onmogelijk dat een be sluit van het hoogste orgaan van de bond teniet wordt gedaan door een be stuursbesluit. onder wat voor omstan digheden dat ook wordt genomen", al dus KNDB-vooreitter J. H. Meure. „Wij hebben best begrip voor de moeilijke situatie waarin het FMJD-bestuur na het protest van de Russische damfede-' ratie is komen te verkeren. Maar de Russen hebben hun eisen te hoog ge steld. Als zij menen in hun gelijk te staan, dan moeten ze op eigen kosten een buitengewoon congres bijeen roe pen. Nederland houdt zich aan deuit- spraak van het congres en voor de KNDB blijft Van der Wal wereldkam pioen totdat de tweekamp tegen Wiers- ma is geweest". ADVERTENTIE HAARLEM - Haarlem won woensdag avond voor de derde keer in dit voet balseizoen van Go Ahead Eagles. De zege in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van de KNVB-beker- strijd was meteen ook de royaalste: 4- 0. Veel garantie voor de voortzetting van het Haarlemse bekeravontuur geeft die produktieve bui overigens nog niet. Een met veel effect genomen hoek schop van Kleton werd na 33 minuten door de centrale verdediger van Go Ahead gemist. Keur raakte de bal ook half, maar dat was voldoende om Van Engelen te passeren: 1-0. Keur kreeg in het slotkwartier van de eerste helft nog voldoende mogelijkhe den op een zuivere hattrick, maar stel de de produktie van de andere twee doelpunten uit tot de tweede periode. In die helft ging Leysner hem met een miraculeus doelpunt nog voorat Een dieptepass van regisseur Kleton boog de snelle verdediger in een verrassende beweging over Van Engelen heen: 2-0. Piet Keur was twee minuten later aan de beurt. Een hoekschop van Kristian- sen kopte hij via de paal raak. Twaall minuten voor tijd kreeg Keur de ruimte en de tijd de rechtervoet effectief te ge bruiken: 4-0. duidelijk te maken dat hij een goede doelman is. Niettemin had hij op de lijn twee keer hulp nodig van Ehlen, die vlak na het begin en kort na rust de nul voor Roda JC vasthield. Roda hield uitzicht op een gelijkspel tot de overmacht van Ajax een half uur voor het slot te grote vormen aannam. Ajax, dat Van Basten, die ook weinig had bijgedragen, had ingeruild voor Van 't Schip, kreeg de bal in de 17e minuut van de tweede helft voorbij Smits. Het was het resultaat van een snellere opbouw van de aanvallen en een voortdurend opkomen van de ver dedigers. Olsen maakte de bal vrij. Molenaar scoorde. Roda werd op een steeds klei ner stuk van het redelijk bespeelbare veld vastgehouden. Na de eerste treffer van Molenaar droeg scheidsrechter Ma nuel, er zijn ook echte thuisfluiters in Nederland, veel bij aan de tweede tref fer. Het was een geschenkstrafschop voor Vanenburg. De beweeglijke rech terspits was gestuit door Degens. Ma nuel, die eerder Ehlen al te zwaar had gestraft met een gele kaart, besliste tot penalty, waar een indirecte vrije schop al een ernstige sanctie zou zijn geweest. Ophof had met zo'n kans geen enkele moeite, 2-0. In de laatste 25 minuten kreeg Roda, dat zich gezien de bekerformule niet om de grootte van de uitslag hoefde te be kommeren, geen kans alles of niets te spelen. Ajax namelijk werd steeds machtiger en hield de tegenstander, een enkele uitval daargelaten, vast op de eigen helft. VLISSINGEN - Spelenderwijs lijkt hoogspringer Martin Boucherie (18) uit Vlis- singen de twee meter te gaan overbruggen. Het gemak waarmee hij vorige maand tijdens de Indoor Zeeland in de Goese veilinghal een provinciaal junio- ren-binnenrecord sprong (1.95 meter) rechtvaardigt de gedachte dat die voor Zeeuwse atleten „magische" grens van twee meter binnen afzienbare tijd haal baar moet zijn. „Sterker nog", merkt zijn trainer Jos Verhoeven op, „met de groep springers die ik nu bij Marathon heb. zal het seniorenrecord outdoor van Luc van Laere, dat op 2 meter vijf staat, ook niet zo lang meer onaangetast blijven". - - Boucherie maakt deel uit van een gezel- in Goes, want achter je reden de rol- schap tienkampers van de Vlissingse club. Begeleid door enthousiaste trai ners is een aantal atleten, zoals Gerben Rodts. al tot verrassende resultaten ge komen. Dat gaat niet alleen op voor de tienkamp, maar ook voor onderdelen daarvan. Markantste voorbeeld vor men de springnummers, waarvoor Ver hoeven - voormalig sportinstructeur van de mariniers - de training verzorgt. „Ik ben twee jaar bij Marathon en het heeft wel even geduurd voordat de jon gens vertrouwen in me hadden. Nu.ne- men ze alles van me aan", zegt hij." Ontspannen Martin Boucherie en zijn trainer Jos Verhoeven: ...spelenderwijs naar de twee meter-grens... Een bewijs van die betere prestaties vormde de 1.95 meter in de Goese vei linghal. Een nieuw Zeeuws record voor A-junioren. „Ik had die hoogte buiten al een paar keer gesprongen", vertelt havo-leerling, „maar indoor is toch anders. Tijdens de hele winter- training doe je niks gerichts aan dat onderdeel. Of bijna niks. Ik stelde me er dan ook helemaal niets van voor. Bovendien kon je je niet concentreren DRESDEN - Het Oostduitse elftal heeft woensdag in Dresden met 2-1 ge wonnen van Griekenland. De eind stand in de vriendschappelijke ont moeting was al bij de rust bereikt. Oost-Duitsland nam in de 17e minuut de leiding door de 23-jarige debutant Hans Richter van Karl-Marx-stadt. In de 30e minuut bracht Ardizoglou de Grieken langszij, waarna Joachim Streich drie minuten later de eindstand vastlegde. De 32-jarige routinier uit Maagdenburg scoorde daarmee zijn 47e doelpunt in 89 interlands. Westduitse lotto HAMBURG - In de Westduitse woensdaglot to '7 aus 38' zijn de volgende winnende getal len getrokken: 5, 6, 8, 16, 17, 25, 30. Het winnende getal in Spiel 77' is' 5011015. EINDHOVEN (GPD) - Profvoetballers mogen dan door dagelijkse trainingen een behoorlijke graad van technische vaardigheid hebben opgebouwd, als ze op een veld, dat meer weg heeft van een ruwe betonvlakte, hun kunsten moe ten vertonen valt het ook voor hen niet mee de bal onder controle te krijgen. Dat bleek gisteren in Eindhoven, waar PSV en FC Groningen hun eerste duel in de kwartfinale van de strijd om de KNVB-beker uitvochten. De wedstrijd had door de onberekenbare capriolen die de bal maakte veel overeenkom sten met een spelletje roulette. Daarin stuiterde de bal het fortuinlijkst voor PSV, dat met 2-0 baas in eigen huis bleef. Een uitslag die voor de Groningers be paald niet verontrustend kan worden genoemd, want aan de return wordt met een zo goed als schone lei begon nen. Immers, de KNVB heeft beslist dat het doelsaldo niet van invloed is op het uiteindelijke resultaat over twee wed strijden, zodat de noordelijken aan een 1-0-overwinning in het Oosterpark ge noeg hebben om voor het eigen, zo trou we publiek een verlenging uit het vuur te slepen. Hoe moeilijk het was onder deze IJselij ke omstandigheden, ondervond PSV- voorstopper Landsbergen reeds bij zijn eerste balcontact. De bal sprong hem DEN HAAG - De uitslagen van de woensdag voor de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker ge speelde wedstrijden zijn: Haarlem - Go Ahead Eagles 4-0, PSV - Groningen 2-0, Ajax - Roda JC 2-0, Wa geningen - NEC 3-1. De returns worden 9 maart gespeeld. DEN HAAG - Het hoofdbestuur van de Nederlandse Tafel Tennis Bond (NTTB) heeft Nora Bakker-Broxter- man op haar uitdrukkelijk verzoek met onmiddellijke ingang eervol ontslag verleend als bondscoach van de dames. Nora Bakker was sinds 15 oktober van het vorig jaar in dienst van de bond. Ze begeleidde Bettine Vriesekoop onlangs tijdens het Top Twaalftoemooi in En geland. (ADVERTENTIE) ftSfr De nieuwe Arbowet is er. Een stuk "gereedschap" om veiliger. gezonder en prettiger te werken. Hoe? Vraag de Arbo-folder aan. C Stuur een briefkaart aan: Arbowet. Postbus 51,2500 RR Den Haag. De Arbowet. Goed gereedschap om mee te werken. 1 Publikatie ministerie van Sociale Zafcen en Werkg van de voeten waarna de Groninger rechtsbuiten Broeken een vrij veld voor zich kreeg. Broeken kon echter niet doorstoten naar Doesburg omdat Landsbergen zich 'herstelde' door Broeken om zijn middel te grijpen. Een actie die door scheidsrechter Keizer niet eens met een gele kaart werd be straft. De Groningers hadden trouwens toch veel moeite met de arbitrage. Ze von den ronduit dat Keizer hen benadeel de, hetgeen soms ook het geval was. Zoals in de tweede helft toen Broeken met een lobje fraai scoorde, maar Kei zer annuleerde deze goal om onduide lijke redenen. Ook PSV's tweede doel punt wekte veel protest op bij de noor delijken, omdat de Eindhovense schut ter, de jeugdige debutant Van Duren, zijn opponent Mulder eerst tegen de grond had geduwd. Reeds na twee minuten kwam PSV, dat spits Koolhof al snel geblesseerd zag uitvallen, op voorsprong dank zij Brandts die van dichtby raak kopte, nadat Landsbergen eerst de paal had getroffen. Een bittere pil voor FC Gro ningen, dat gaandeweg toch de betere combinaties op de keiharde grasmat deponeerde, maar in de afwerking te kort schoot. Na de pauze had FC Groningen ander maal gedurende een lange periode het beste van het spel, maar na de goal van Vn Duren gaf de equipe van trainer Ver langen zich gewonnen en uitte het voor namelijk zijn gram in de richting van Jan Keizer, die daarvoor echter niet ontvankelijk was. Brandts (PSV) kreeg de gele kaart wegens gevaarlijk spel. stoelers hun wedstrijden en boven al les uit hoorde je de stem van speaker Nieks Flipse". Niet bepaald een am biance om tot grootse daden te komen. „Juist daarom was ik volkomen ont spannen. Je verwacht niets en dan spring je het toch...". Moeiteloos een recordhoogte overbrug gen. Er zullen er maar weinig zijn die het kunnen. Martin Boucherie heeft duidelijk aanleg, want de 1.95 meter is bepaald niet het resultaat van jarenlan ge afstompende trainingsarbeid. Het hoogspringen Is verpakt in de tien- kamptraining. Sterker nog: het is daar maar een klein onderdeel van. Trainer en atleet vinden het de moeite niet om er veel tijd aan te spenderen. „Daar haalt hfj namelijk toch wel punten mee. Hij moet vooral op andere onderdelen verbeteren", meent de 52-jarige Verhoe ven. Bij Martin Boucherie gaat het er vooral om de wedstrijd mentaliteit te verbete ren. Hij was. luidde de opvatting van de oefenmeester, wat te gemakkelijk uit zijn evenwicht te brengen en bleef daar door dikwijls onder zijn niveau. Dat Boucherie onder de vleugels van Ver hoeven op dat punt wel vooruit ging bleek tijdens de Zeeuwse meerkampti telstrijd, waarop hij aanvankelijk ma tig voor de dag kwam. Mede omdat hij last had van een blessure. „De trainer heeft me toen geweldig opgepept en de tweede dag viel me honderd procent mee", stelt hij. En Verhoeven betoogt: „Tegen elke blessure kim je je verzet ten, zolang je het maar niet forceert". Arbeidsongeschikt Een gevarieerd oefenprogramma kan overbelasting van bepaalde spiergroe pen voorkomen. Dat is trouwens één van de belangrijkste redenen waarom Martin Boucherie voorlopig nog niet uitsluitend met hoogspringen bezig wil zijn. „Je ziet nog al eens dat die echte wedstrijdatleten arbeidsonge schikt worden", zegt de Vlissingse at leet en zijn trainer vergelijkt specifie ke en meer algemene training met twee uurwerken. „In het ene geval is het er één van een grote torenklok. Maar als je heel gericht op één onder deel gaat werken, belast je ook de kleinste spiertjes heel sterk. Je hebt dan als het ware te maken met een klein horloge, een fijn machientje waarin veel sneller iets stuk kan gaan". Een vorm van belasting die men duide lijk uit de weg gaat. Wanneer Boucherie dan ook opnieuw een recordhoogte springt, zal dat waarschijnlijk gebeuren tussen de bedrijven door. Als onderdeel van een tienkamp of gewoon tijdens een wedstrijdje, waarvoor hij zich heeft in geschreven om als training een paar on derdelen in competitieverband te beoe fenen. Dat wil overigens niet zeggen dat hij geen doel voor ogen heeft met het hoog springen. De 1.90 meter lange atleet hoopt op niet al te lange termijn zyn oudere broer Leo „die is er te vroeg mee gestopt", meent Verhoeven) voorbij te streven. „Hij heeft, 1.98 achter zijn naam staan en dat wil ik zien te verbeteren". Maar van een verbeten recorcfjacht is geen sprake. Het zou betekenen dat het schema moet worden omgegooid naar een continu hoogspring-oefenprogram- ma. .Afstompend", lijkt hem dat, „en voor ik daar aan begin moet ik toch minstens al 2 meter 10 springen". GELEEN/DEN HAAG (GPD) - Min der dan een etmaal voor aanvang van hel toernooi om het wereldkam pioenschap handbal (B-groep) wordt bekend of Jan Kecskemethy zijn belangrijkste speler het veld in kan sturen. Donderdagavond onder zoeken ploegarts Leo Heere en fysio therapeut Bert Nusmeier de rech terknie van Wil Jacobs voor de laat ste keer. Momenteel wordt dat li chaamsdeel van de 22-jarige hand baller twee keer per dag behandeld. „Die eerste wedstrijd, vrijdagavond tegen Tsjechoslowakije, heb ik ei genlijk al laten schieten," zegt Ja cobs. „Zondag (tegen West-Duits- land) is twijfelachtig, maar tegen Frankrijk moet ik per se erbij zijn." Jacobs liep zijn knieblessure op tij dens het trainingskamp, dat de Ne derlandse ploeg vorige week in Zwit serland had opgeslagen. In de tweede wedstrijd tegen het gastland ging de opbouwspeler zonder dat er ook maar een tegenstander in de buurt was door zijn knie. „Verrekte knie banden," luidde de diagnose van het medisch team. dat onmiddellijk een beroep deed op alle mogelijke fysio- therapeutische apparatuur en het slachtoffer vier keer daags onder handen nam. Jacobs. „Massage helpt in dit geval niet. Om een zo groot mogelijk doorbloeding van het been mogelijk te maken, wordt ge werkt met geluidsgolven." Een 'stomme blessure', die voor het Nederlands zaalhandbalteam grote gevolgen kan hebben. Het verdedi gingssysteem van trainer Jan Kecs kemethy is grotendeels gebaseerd op de organisatorische kwaliteiten van de handballer van het jaar. „Als jk er niet ben." bromt Jacobs, „staat Renë de Bakker op mijn plaats. Hij is in aanvallend opzicht minder sterk. Als de tegenstanders dat in de gaten krij gen. richten zij zich met name op Jan Willem Hamers en Nico Beekman, die dan overbelast worden." Naasl de verzwakking die zijn afwe zigheid in de ploeg betekent, komt de blessure Jacobs met het oog op zijn toekomst ook slecht uit. Hoewel er nog geen concrete aanbiedingen zijn, lonken verschillende Westduit se bundcsliga-verenigingen naar de speler van Vlug en Lening. Ook de naam van cirkelloper Lambert Schuurs van Sittardia staat op Westduitse verlanglijstjes. Jacobs, die volgend jaar zijn ClOS-studie in Sittard hoopt af te ronden, ziet het toernooi mede als mogelijkheid zijn marktwaarde nog wat op te voeren. „Ik voel wel wat voor een semi-pro- favontuur in Duitsland," zegt Ja cobs. Volgens de verwachting zal Neder land Tsjechoslowakije op een andere wijze aanpakken dan West-Duits- land. In de openingswedstrijd tegen het nationale team van zijn vader land, dat een aantal goede cirkello pers telt, zal Kecskemethy vijf spe lers vlak voor het doel houden. Twee dagen later kan de Slowaak zijn ge liefkoosde 'offensieve dekking' toe passen. Vier spelers op de cirkel en Morgen (vrijdag) start het B-ivereldkampioenschap zaal handbal, dat tot en met zondag 6 maart in 22 Nederlandse sporthallen wordt gespeeld. Tioaalf ploegen zijn verdeeld over drie poules. De indeling daarvan is: POULE A: Hon garije: Zweden, Israël: Bulgarije. POULE B West-Duits- land, Tsjechosloicakije; Nederland: Frankrijk. POULE C: Zwitserland: Spanje, IJsland; Belgie. Voor de laatste poule worden zondag twee wedstrijden in de Vlissingse sporthal Baskensburg gespeeld. De eerste ronde van pou le C is morgen in Breda, de laatste ronde maandag wordt in Gemert afgewerkt Het volledige programma van de eerste ronde van het WK handbal ziet er als volgt uil: POULE A Zweden-Bul- garije. Honganje-lsrael Groningeni. POULE B Neder- land-Tsjechoslowakije: West-Duitsland-Frankrijk iBox meer i; POULE C Spanje-IJsland; Zwitserland-Belgié (Breda. Sportcentrum). twee in vooruitgeschoven positie moeten de Westduitse opbouw on schadelijk maken. Jacobs: „In Zwit serland hebben we die switch ook ge maakt Naar tevredenheid moet ik zeggen." Het trainingskamp in Magglingen was de laatste fase in de voorberei ding. die zijn weerga in het Neder lands handbal met kent. Ten behoe ve van de nationale ploeg werd de competitie drie maanden stilgelegd. Twee jaar lang kneedde Kecskeme thy een groep van twintig spelers. „Misschien niet de beste handballers van Nederland, maar wel de beste die bereid zijn zich geheel in te zetten verklaarde de 49-jarige oefenmeester menigmaal. Kecskemethy en Jacobs waarschu wen voor een al te overdreven opti misme. „Er wordt wat al te gemakke lijk gesproken dat wij een puntje pakken tegen Tsjechoslowakije en West-Duitsland." zegt Jacobs. „Die landen zijn echter al veel langer op de manier van Kecskemethy bezig. Je kunt onze achterstand niet in twee jaar inlopen Over de derde tegen stander, Frankrijk, doet vrijwel ie dereen er het zwijgen toe. LINARES - Jan Timman heeft woens dagavond tijdens het internationale schaaktoernooi in Linares zijn partij voor de tiende en voorlaatste ronde verloren van de Sowjetrus Artoer Joe- soepov. Na de Cambridge springope- ning kwam de Nederlander aanvanke lijk heel behoorlijk te staan. Een Pion- treffer gaf echter niet het gewenste ef fect. In een scherpe opstelling van beide kanten was Joesoepov in de tijdnoodfa se juist iets slagvaardiger en moest Timman na 41 zetten opgeven. Hier door kwam Timman weer op een score van vijftig procent terecht De mislagen van de tiende ronde zijn Tim man (Ned) -Joesoepov (Sow) 0-1. HortiTsj)- Andersson (Zwe) remise. Larsen (Den) - Sax (Hon) 0-1Spasski i Sow i - Karpov (Sowi remi se. Seirawan (VS) - Geiler (Sow) afgebroken. De partij van Timman in de negende ronde tegen de Zweed Ulf Andersson was in remise geëindigd. De Nederlan der speelde met zwart. De ui'slagen uit de negende ronde waren- Gelier (Sovi - Spasski <Sov> remise. Karpov (Sovi - Larsen (Den) 1-0; Sax (Hom - Hort (Tsj) afgebroken; Andersson (Zwe) - Tunman (Ned) remise; Joesoepov (Sovi - Miles iGB) remise; Seirawan (VS) was vrij. Wereldkampioen Anatoli Karpov had aan een snelle remise (een Siciliaan van 18 zetten) tegen zijn landgenoot Boris Spasski voldoende om de leiding in handen te houden. De stand na tien ronden is 1 Karpov 5.5 pun ten (uit 9): 2 Spasski 5 en l afg. (uit 9); 3 Joe soepov 5 (uit 9). 4 Miles. Andersson en Sax 4.5 en l afg. (uit 9i; 7 Timman 4.5 (uit 9); 8 Hort 4 en 1 afg (uit9i;9Geller3.óen2afg (ultlO).lO Seirawan 2 en 2 afg. (uit 9j: 11 Larsen 2 en 1 afg. (uit 9). AMERIKA VAtm-PfRAVm FLY/DRIVE 22 DAGEN IRKE heeft 'n streepje vóór

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17