Geen zitting bejaarden in bestuur bejaardenoorden VAN STRIEN BAKKERIJ 'BAKKER JAN' Wissel Zeeuws-Vlaanderen Slagroomtaart6,50 Koffiebroodjes 4 stuks2,50 Melk witbrood 800 gram 1,98 Moorkoppen 3 stuks 2,98 '5EZZ231 medewerker/-ster PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 FEBRUARI 1983 Met blijdschap geven wt) kennis van de geboorte van onze zoon en broer NOUT A. A. van der Male A. M. van der Male- van de Konijnenberg Maaike Wieteke Zoutelande, 22 februari 1983 Duinweg 59 Met verslagenheid na men wij kennis van het plotseling overlij den van onze beste vriend izaAk van sluys In dankbaarheid ge denken wij de jaren lange vriendschap die we van hem mochten ondervinden. J. Meijers L. Meijers-8troo Tijdens onze vakantie in Oostenrijk is plotseling overleden, onze lieve, zorgzame man en vader izaAk van sluys op de leeftijd van 50 Jaar. T. van Sluys-Wielemaker Marja en Lars Peter 4371 ET Koudekerke, 21 februari 1983 Middelburgsestraat 78 De overledene is opgebaard in het rouwcentrum 'De Voorzorg', Industrieweg 20 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen donderdag van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst voor familie en belangstellenden, waarin zal voorgaan ds. M. J. de Jong. zal worden gehouden zaterdag 26 februari a.s. om 11.00 uur ln de Ned. Herv. Kerk te Koudekerke, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om 12.00 uur op de begraafplaats aldaar Gelegenheid tot condoleren aan huis na 15.30 uur en na de teraardebestelling in de aula op de begraafplaats- Plotseling Is van ons heengegaan onze gehelde schoonzoon, broer, zwager en oom izaAk van sluys op de leeftijd van 50 Jaar Domburg: P. Wielemaker Ens: A. van Sluys G. S. van Sluys-Hogewerf Koudekerke: N. Kesteloo K. t. Kesteloo-Wielemaker Koudekerke: D. C. Wielemaker W. D. Wielemaker-de Jonge Neven en nichten Koudekerke, 21 februari 1983 Met ontsteltenis ontvingen wij het bericht van het plotseling overlijden van onze buurman izaAk van sluys Wij verliezen in hem een fijne, behulpzame vriend. Simon en Betty Goverse Frans en Jeanne Keur Cor en Koos Polderman Piet en Riet Vasseur Hans en Loek ter Welle en kinderen Koudekerke. 21 februari 1983 Geschokt vernamen wij dat ons medebestuurs lid izaak van sluijs op 21 februari JL plotseling is overleden. Wij zullen ons Izaak herinneren als een actief en enthousiast lid van ons bestuur en zijn dankbaar voor wat hij ln die functie voor de Koudekerkse gemeenschap heeft mogen betekenen. WIJ wensen zijn vrouw, en kinderen alle sterkte toe om dit verlies te dragen. Het bestuur van de Oranjever eniging Koudekerke Dankbaar voor al haar zorg en toewijding voor het gezin delen wij met droefheid mede dat na een dappere strijd van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma JOHANNA MINDERHOUD-MINDERHOUD weduwe van Johannes Kornelis Minderhoud op de leeftijd van 71 Jaar. Koudekerke: Henk Minderhoud Riet Minderhoud-Kopmels Luc, Ingrid Delft: Hans Minderhoud Vlissingen: Els Minderhoud Hans Wartena Vlissingen, 22 februari 1983 Vondellaan 6 Correspondentieadres De Walestraat 6, 4371 CD Koudekerke De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen donderdag a.s. van 19.00-19.30 uur. De crematie zal plaatshebben vrijdag 25 februari 1983 om 12.00 uur in het crematorium aan de Nieuwlandseweg te Middelburg Heden is van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante JOHANNA MINDERHOUD weduwe van Johannes Kornelis Minderhoud op de leeftijd van 71 jaar. Haar opgewekt karakter zal altijd bij ons voort leven. Westkapelle: K. Roelse-Mlnderhoud A. Roelse Tollebeek (N.O.P i H Minderhoud Nichten en neven Westkapelle. 22 februari 1983 Plotseling is van ons weggenomen onze trouwe supporter janus van luuck Wij zullen hem missen. Hij zal altijd in onze herinnering blijven Wij wensen de nabestaanden veel sterkte toe met dit grote verlies Bestuur, spelers Robur I en n Nog maar kort na het overlijden van onze vader, hebben wij nu ook afscheid genomen van onze moeder, schoonmoeder en grootmoeder G. J. M. HOEFNAGEL geboren Boekhorst Goes: G. J. M. Hoe&iagel Schoonhoven: J A. M. Hoe&iagel L. Hoefnagel-van Leeuwen Marjolein en Marcel Jean-Pierre en Anita Gouda: P. Hoefnagel E. Hoefnagel-Jaakke Robin Goes: I. B. M. Hoefnagel Brandwijk: C. Hoefnagel L Hoefnagel-den Hoed Op vrijdag 25 februari om 11.00 uur wordt een Requiemmis opgedragen in de Parochiekerk van de H. Bartholomeus te Schoonhoven, waar na wij moeder begeleiden naar haar laatste rust plaats. Correspondentieadres Mr. Kesperstraat 28, Schoonhoven 21 februari 1983 Enige en algemene kennisgeving Diepbedroefd, maar met grote dankbaarheid voor wat zij voor ons heeft betekend, delen wij u mede, dat na een liefdevolle verzorging in het bejaardencentrum 'De Burght' van ons is heen gegaan onze lieve moeder, behuwdmoeder. groot- en overgrootmoeder ELIZABETH SUZANNA VAN HANEGEM weduwe van Marinus Jacobus Willemsen op de leeftijd van 78 jaar. Sluis: J. Willemsen W Willemsen-Zonnevijlle Oostburg; J. Bom-Willemsen C Bom Vlissingen: M. Willemsen H. Willemsen-Govaert Klein- en achterkleinkinderen Oostburg, 22 februari 1983 Ledelplein 18 Correspondentieadres: J Willemsen, St. Annastraat 97, 4524 JC Sluis De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 25 fe bruari om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Aardenburg. Heden bereikte ons het droeve bericht dat op 17 februari jl. is overleden de heer JACOB VAN DER VOORDE op de leeftijd van 77 jaar. De heer Van der Voorde is van 1926 tot de ophef fing ervan verbonden geweest aan de lijn Kort- gene-Wolphaartsdijk. In 1968 is hij als kapitein gepensioneerd. Hij heeft zich in al die jaren doen kennen als een rustig en plichtsgetrouw medewerker, die bij ve len een blijvende herinnering achter laat. Hij ruste in vrede. Directie en personeel van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland. Vlissingen, 23 februari 1983 Met leedwezen namen wij kennis van het overlij den van de heer J. VAN DER VOORDE gepensioneerd ambtenaar van de Provinciale Stoombootdiensten Met waardering denken wij aan de wijze waarop hy gedurende vele jaren in provinciale dienst heeft gewerkt. Onze deelneming gaat uit naar de achterblij ven den. Gedeputeerde Staten van Zee land, Boertien, voorzitter J. A. Lander, wnd. griffier Middelburg, 22 februari 1983 In plaats van kaarten Enige en algemene kennisgeving Na een moeizame levensavond is heden zacht en kalm overleden onze lieve oom en oudoom JAN VERSLUIJS op de leeftijd van bijna 87 jaar. Uit aller naam: P. Versluijs Koudekerke, 22 februari 1983 Verpleeghuis 'Der Boede' Correspondentieadres Dorpsstraat 39, 4352 AB Gapinge De begrafenis zal plaatsvinden D.V. vrijdag 25 februari a.s. om plm. 13.45 uur op de begraaf plaats te Gapinge Vertrek van het jeugdgebouw van de gerefor meerde kerk te Gapinge om 13.30 uur. Tot onze diepe droefheid werd plotseling van onze zijde weggenomen, mijn geliefde man en onze zorgzame lieve vader JAN ADRIAAN VAN ES echtgenoot van Maria Suzanna de Blaaij op de leeftijd van 64 jaar. Sluiskil: M. S. van Es-de Blaaij Axel: Ad Terneuzen: Marion en Mare 22 februari 1983 Zwaluwstraat 28, 4541 HG Sluiskil De crematie zal plaatshebben op vrijdag 25 fe bruari a.s. om 11.00 uur in het crematorium. Westelijke Oude Havendijk te Middelburg. Zij die de plechtigheid willen bijwonen, worden verzocht om 10.45 uur aanwezig te zijn in het crematorium. Begrafenisverzorging v'h Adr A Hillebrand - Goes Fa. J. HOEKMAN Zn. Begrafenisonderneming/Uitvaartcentrum Goes B.V. P. A. Rozeboom GEMEENTERAAD REIMERSWAAL- KRUININGEN - Bejaarden in Reimerswaal mogen geen zitting nemen in bestu ren van bejaardenoorden. Dat besliste de gemeenteraad van Reimerswaal dins dagavond tijdens een vergadering in het gemeentehuis in Kruiningen. Een voor stel van het CDA om dit te wijzigen werd met negen tegen zeven stemmen verworpen. Alleen de VVD kon zich in de mening van het CDA vinden. Gedepu teerde staten van Zeeland hadden aangedrongen op het afschaffen van de leef tijdsgrens. Het Reimerswaalse college van burgemeester en wethouders zag hier evenwel geen reden toe. Raadslid J W. T Comelissen (cda) meende dat personen, ouder dan 65 jaar. goed in het bestuur van een bejaar denoord kunnen functioneren. Hij stel de zich op het standpunt dat het in de eerste plaats om bekwaamheid gaat. Leeftijd mocht volgens de CDA-er geen maatstaf vormen. Ook voor bejaarden moet het zonder meer mogelijk zijn in een dergelijk- bestuur opgenomen te worden of te blijven, aldus Comelissen. L. C. van Weele (wd) sloot zich hier overduidelijk bij aan. „Alsof iemand ouder dan 65 jaar niet goed genoeg is", bracht hij te berde. Hij wees er boven dien op dat de gemiddelde leeftijd van bewoners in bejaardenoorden nog steeds stijgende is. Wethouder H. Comelissen (sgp) kon Kaarting HULST - In zaal W. Blommaert in Hulst werd een kaartang gehouden waaraan 38 personen deelnamen. De uitslag: 1 E. Adnaansen uit Hulst. 2 J Asselman uit Hulst. 3 mevrouw Jonkers uit Kloosterzande. 4 mevrouw Buysse uit KJoos- terzande,5D ScheeleuitZaamslag De afde ling Graauw van de rooms-katholleke bond van ouderen hield een kaarting in het ge meenschapscentrum in Graauw, waaraan 25 personen deelnamen. De uitslag: 1 P. Ivens. 2 W. Sorber, 3 A. Kouyzer, 4 mevrouw Mang nus. 5 L. van Huffel. ZAAMSLAG - De kaartvereniging DW uit Zaamslag hield in clublokaal Het Wapen van Zeeland de tweede kaarting van dit jaar, die meetelt in de strijd om de clubtitel. De uitslag: 1 H. Koekkoek, 2 C. van Doom, 3 Jac van Doom, 4 J. van Doom, 5 P. van Doom. De stand na twee wedstrijden: 1 W Leenhouts, 2 Jac van Doom, 3 J. van Doom, 4 C. van Doom. 5 J. de Koeijer. Vrijdag 25 maart speelt DW een thuiswedstrijd tegen Van der Poel uit Terneuzen. weinig begrip opbrengen voor de argu menten van Comelissen en Van Weele. „We hoeven niet altijd te zeggen wat gedeputeerde staten zeggen", stelde hij. Protesten van de Zeeuwse raad van ouderen deden hem weinig. Comelisse zei een en ander voor kennisgeving aan te nemen. Voorts beweerde hij dat in Voorspeelavond van muziekschool in Sas van Gent SAS VAN GENT-De Zeeuwse Muziek school in Sas van Gent houdt donder dag een 'voorspeelavond'. Evenals vo rig jaar gebeurt dit op uitnodiging van de muziekvereniging 'De Verenigde Vrienden' in de zaalruimte van de Nij verheidsschool aan dc Hollandia- straat in Sas van Gent. Een voorspeelavond is geen uitvoering, maar een onderdeel van de opleiding aan de muziekschool. Op deze wijze doen de leerlmgen uit de instrumentale sector ervaring op in 'voor het publiek spelen'. Zowel beginnende als gevor derde leerlingen treden donderdag voor het voetlicht. De instrumenten die aan bod komen zijn de klarinet, saxofoon, dwarsfluit, piano en koperen blaasin strumenten. De voorspeelavond begun om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. een gecompliceerde tijd als deze het be stuur van bejaardenoorden aanjongere mensen moet worden overgelaten. „Het is niet eenvoudig een bejaardentehuis te besturen", meende de SGP-er. De Reimerswaalse raad boog zich uit gebreid over de financiële toekomstver wachting voor de eerstkomende jaren. De prognose noodde de raadsleden tot uitvoerige betogen. Eén van de zaken uit het schrijven van b. en w. die met name de belangstelling van de raad hadden, was de totstandkoming van nieuwe of verbouwde dorpshuizen in Krabbendijke. Yerseke en Oostdijk. Voornamelijk PvdA. CDA en WD wa ren hierin geïnteresseerd. Burgemeester H. Boer van Reimers waal betoogde dat het onmogelijk was om alle dorpshuizen tegelijk aan te pak ken. Zodra er bij de technische dienst van de gemeente ruimte is om zich over het dorpshuis Oostdijk te buigen wordt dit 'op de rol geplaatst', vertelde Boer. Wel verwachtte hij op korte termijn overleg met de Oostdijkse bevolking hierover. Voorts maakte de burgemes- ster duidelijk dat het dagelijks bestuur de bedoeling heeft nog dit jaar aan de verwezenlijking van het dorpshuis in Yerseke te beginnen. Bij te veel bezwa ren hiertegen vanuit de gemeenschap, kan dit echter vertraagd worden, ver volgde Boer. Dan kan eventueel het be schikbare geld vast voor het dorpshuis in Krabbendijke worden gebruikt. Geen enkele moeite had de raad met het beschikbaar stellen van geld voor het vernieuwen van het torenuurwerk van het voormalig gemeentehuis in Rilland. Het ging om 4000 gulden. Ver der werd een krediet van 350.000 gul den gevoteerd voor de aanleg van de eerste fase van de begraafplaats in Hans weert. Hardrockformatie Phantom in Axel AXEL - De hardrockformatie Phantom uit Hulst geeft zondagavond een optre den in de Groovybar aan de Markt in AxeL Het optreden begint om 20 30 uur. De band bestaat uit Tommie Gendriks (zang). Gerard Wege (basgitaar). Jan Broere i gitaar), Eddy Munne gitaar) en Fohny Sponselee (slagwerk). Phantom heeft eigen werk op het repertoire staan en verder 'covers' van andere hardrock bands. Sportvereniging Schoondijke wil middels acties nood lenigen SCHOONDIJKE - De sportvereniging Schoondijke gaat diverse acties hou den om het financieel tekort terug te brengen. Dat werd gisteravond beslo ten op een vergadering van die sport vereniging in de kantine van de vv Schoondijke. Het tekort bedraagt ruim achthonderd gulden, wat terug te voeren is op de vrij hoge trainerskos- ten. Om de kas aan te vullen zal onder meer een wafelactie en een oliebollenactie op touw worden gezet. Daarmee hoopt de vereniging weer aan een batig saldo te komen. Verder werd een planning ge maakt voor het lopende jaar. Op 27 maart zal een fietscross worden gehou den en met Pasen een eierzoek-wed- strijd. Verder zal een autopuzzelrit. een zogenaamde nachtrit, worden verre den. Ook bij de opening van het zwem bad zal iets speciaals worden gedaan. Vrouwencontact over abortus in Oostburg OOSTBURG - Het vrouwencontact Lotje uit Oostburg houdt morgen, don derdagavond, een thema-bijeenkomst over abortus. Het onderwerp wordt in geleid door de arts Margriet Schelle- kens uit Groede, die werkt bij de stich ting Stimezo. De bijeenkomst in het pand Nieuwstraat 6 boven in Oostburg begint om acht uur. de krant helpt u op weg Gemeente Sluis Ontwerp-bestemmingsplan bebouwde kom Sluis De burgemeester van Sluis maakt ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend dat met ingang van vrijdag 25 februari 1983, gedurende één maand ter gemeen tesecretarie, Groote Markt 20 te Sluis voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmings plan bebouwde kom Sluis met de daarbij beho rende toelichting, voorschriften en tekening. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren indienen tegen het ont--- werp-bestemmingsplan bij de gemeenteraad. Sluis, 14 februari 1983. De burgemeester voornoemd. Mr. J. J. P. M. Asselbergs HINDERWET Burgemeester en wethouders van Hulst; maken gelet op artikel 31 van de wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bekend, dat door hen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting, op 18 februari 1983 vergunning is verleend ingevolge de hinderwet naar aanleiding van een aanvraag van W. A. J. de Vliegere, Vylainlaan 9 te Heikant, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de hinderwet wegens het uitbreiden/wijzigen van een inrichting voor ma chinale houtbewerking, een en ander zoals op de bij de aanvraag behorende bescheiden nader is aangegeven, op het perceel Brouwerijstraat 52 te St.-Jansteen. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van heden gedurende een maand op de gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken. Grote Markt 21 te Hulst, ter inzage, elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, alsmede op 26 februari, 5. 12 en 19 maart 1983 van 09.00 tot 12.00 uur, op het Groeps- bureau der Rijkspolitie Hulst, van der Maelstede- weg 52 te Hulst. Ingevolge artikel 44. tweede lid, van de wet alge mene bepalingen milieuhygiëne staat gedurende een maand na heden beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager en de betrokken adviseurs; b. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22. tweede lid. of 28. eerste lid. onder c. van de wet algemene bepalingen milieugygiêne be zwaren hebben ingebracht: c. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest over eenkomstig de onder b. genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij vooraf beroep wordt in gesteld en met toepassing van artikel 60a van de wet op de raad van state een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 12513 AA 's-Gra venhage Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de raad van state. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hulst. 23 februari 1983 Burgemeester en wethouders voor noemd., de burgemeester. P. Molthoff de secretaris. J F v Denderen Een dag zonder krant is een Romeo zonder Julia. Weekaanbieding Noordstraat 79, Terneuzen, tel. 01150-19817. De burgemeester der gemeente Terneuzen maakt bekend, dat, ter voldoening aan artikel 15 der ont eigeningswet, een afdruk van het in de Nederland se Staatscourant van 3 december 1982, nr. 234, gepubliceerde Koninklijk Besluit van 5 november 1982, nr. 9. houdende aanwijzing van percelen tot onteigening ten algemene nutte ten behoeve van de aanleg van het gedeelte van de weg Temeuzen- Axelse Sassing-grens (Traktaatweg), tussen het Kruispunt 'Sparkspolder' te Temeuzen en de Axelse Sassing te Axel, met bijkomende werken, in de gemeenten Temeuzen en Axel van 23 februa ri 1983 tot en met 16 maart 1983 ter jnzage voor een ieder is nedergelegd ter secretarie van de gemeen te. Temeuzen. 23 februari 1983 De burgemeester van Temeuzen. C. Ockeloen. Voor ons levensmiddelenbedrijf met broodboetiek en drogisterij in West- Zeeuwsch-Vlaanderen zoeken wij die hierin een zelfstandig bestaan wil opbouwen. Onze gedachten gaan uit naar ie mand, die samen met zijn of haar partner in de toekomst dit bedrijf wil runnen. Wij geven de voorkeur aan iemand met: goede contactuele eigenschap pen; energieke persoonlijkheid; rijbewijs BE. Ééndagsvliegen worden verzocht met te reageren Brieven binnen 8 dagen onder nr. D. 305 aan P.Z.C., Terneuzen. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Temeuzen brengen, ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 12 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhy giëne, ter openbare kennis dat op 2 februari 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van de heer Directeur van de Rijksgebouwendienst in de di rectie Zuid-Holland en Zeeland, Westeinde 3A te Voorburg, om een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het geven van onderwijs op het perceel plaatselijk bekend Zuidlandstraat 113. kadastraal bekend gemeente Temeuzen, sec tie E, nummers 2349 en 2533. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, en wel tot 23 maart 1983, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en elke donderdag van 19.00 tot 22.00 uur Degenen, die de stukken wensen in te zien op don derdagavond van 19.00 tot 22.00 uur. worden ver zocht daarvan vooraf mededeling te doen (tel. 01150-17980, toestel 123). Desgewenst kan tijdens de kantooruren een mondelinge toelichting wor den verkregen. Gedurende één maand vanaf heden kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden inge diend. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Eveneens kunnen mondeling bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op dins dag 15 maart 1983 om 10.00 uur in het stadhuis van Temeuzen, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aan vraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de eventuele overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat dege nen, die bezwaren hebben ingebracht op de bo venomschreven wijze en een ieder, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest. in de gelegenheid zullen worden gesteld om bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te brengen. Terneuzen, 23 februari 1983 Burgemeester en wethouders van Terneuzen, C. Ockeloen. burgemeester A. J van Pagee, secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28