Geel en goud voor Marjan Olyslager Massale deelname Zeeuwse jeugd aan indoorstrijd KRUITHOF WEER SNELSTE IN DE ELFSTEDENTOCHT ANDREA SCHONE JAAGT 00K NAAR WERELDTITEL LIMIET VOOR BOEDAPEST NET NIET GEHAALD NA RUZIE MET OFFICIAL TOCH HORDENKAMPIOENE VAN DUYSSE BLIJFT BIJ STEEN BLOK VAN DE BESTE DAMES Ria Visser eerste Nederlandse Gerard Nijboer (1) tweede in Tokio MAANDAG 21 FEBRUARI 1983 ZUIDLAREN - Wat begon met geel eindigde in goud. Voor Marjan Olyslager werd het nationaal indooratletiekkampioenschap in Zuidlaren een dag van uitersten. Tijdens de voorbereiding op haar eerste hordenserie stuitte ze op een wel erg punktuele Drentse official, die uiterst demonstra tief een gele kaart uit zijn rode blazer trok toen de frêle Zeeuwse sprintster ondanks een waar schuwing toch inliep op de baan. Heel even speelde Marjan Olyslager met de gedachte de affaire willens en wetens op een enorme rel uit te laten draaien. Een gedachte, die ze verwierp hoewel ze kookte van woede. Pas toen ze aan het eind van de dag weer volledig koel en nuchter kon redeneren, deed ze een succesvolle greep naar het goud op de 60 meter horden. Haar tijd van 8.44 was weliswaar vierhonderdste té langzaam om het Europees kampioenschap te halen, ze keek toch tevreden terug op die dag vol emoties. Het had immers zo anders kunnen lo pen. als ze haar gevoel gevolgd had. Terwijl ze zich zaterdag probeerde te concentreren op de eerste race van de dag. beende er plotseling een bars jury lid op haar af. ,,Voor een hordennum mer is het belangrijk dat je even in loopt. Een paar horden nemen om te oefenen op tussensprintjes en zo Een andere mogelijkheid was er niet, of we moesten buiten inlopen", vertelt ze. Maar de official toonde geen begrip voor de topsportster. Hij had zijn op dracht en daar handelde hij naar, zei hij. Er mocht niet op de baan worden ingelopen, Toen Marjan Olyslager zich van die waarschuwende woorden niks aantrok, kwam de gele kaart er aan te pas. Weg was de concentratie. Verontwaardiging En dat nota bene op een moment dat de Zeeuwse voor haar op één na laatste kans stond om de limiet voor de Euro pese titelstrijd in Boedapest te halen. Beschaafd boos, zoals alleen Marjan Olyslager dat kan zijn, overwoog ze door te gaan met inlopen en daarmee een rode kaart (uitsluiting van het toernooi!) te riskeren. Een actie die overigens weinig zinvol zou zijn ge weest, want atletiek-officials hebben in de loop der jaren wel bewezen even veel affiniteit met de gevoelens van topsporters te hebben als een zeehond met de Sahara. Ze liep - getergd door zoveel onbegrip - ccn slechte serie (8.69), en het duurde tot het avondpro gramma voordat de laatste trillingen van verontwaardiging verdwenen wa ren. Slechts een flinke dosos zelfdiscipline hield haar in de strijd. Maijan Olyslager was namelijk toch al niet ontspannen. Ze deed alle mogelijke moeite om te vergeten dat ze in de Prins Bernardhoe- ve de laatste gelegenheid had om onder de 8.40 seconden te lopen en werd er telkens geconfronteerd met mensen die haar er aan herinnerden dat het er nu op aan kwam. „Het liefst loop ik zo'n tijd als niemand het verwacht", zei ze. Maar over haar vorm waren toch wat twijfels. Ook bij haar zelf. Een verhui zing naar Breda, trainen op schema's van Ad Hendriks ("ên wij houden geen van beiden van trainen-op-afstand". laat ze weten) waren zaken die het schijnbaar onwankelbare zelfvertrou wen lichtjes hadden aangetast, Dat verklaarde ook waarom aan het eind van de dag haar tevredenheid over de ruime (gouden) winst met 8.44 het won van de wetenschap dat ze niet naar Boedapest zou afreizen. „Ik was eindelijk ontspannen", liet de Schclde- sport-atlete weten. „Ik wist dat ik kampioen zou worden, waardoor er geen druk meer op me lag. En die tij- dAch, het is natuurlijk leuk om 8.39 te lopen. Net onder de limiet. Maar hier ben ik ook tevreden mee". Maijan-Olyslager. momenteel trainend bij Sprint Breda, beschouwde haar tijd als een bewijs van regelmatigheid. Met klem sprak ze de opvatting tegen dat er geen progressie zou zitten in haar ver richtingen op de 60 meter horden. Im mers vorig jaar werd ze Nederlands kampioene indoor met een tijd van 8.47. Vergeleken met de tijd die nu op de klokken stond een vooruitgang van slechts driehonderdste. „Dat lijkt erg weinig, maar het verschil is dat vorig jaar die tijd een uitschieter was. Ik liep het hele jaar zo rond de 8.60 en kwam daar alleen op de Nederlandse ruim on der. Nu heb ik steeds rond de 8.48, 8.49 gezeten en ben ik hier wat, sneller". Wel degelijk vooruitgang dus, al loopt Mar jan Olyslager blijkbaar achter de limie ten aan. Vorig jaar haalde ze de richttijd niet en ook nu bleef ze er boven. Het bleef voor Marjan Olyslager bij één medaille. Op de zestigmeter vlak kwam SINT-JANSTEEN - Walter Duysse traint ook volgend seizoen de eerste ser lectie van zondag derde klasser Steen. Van Duysse, die zijn vijfde seizoen in gaat, en het Steen-bestuur waren al eerder tot elkaar gekomen. Tot een definitieve overeenkomst was het nog niet gekomen omdat Van Duys se nog geen zekerheid had over het aan blijven van Peter van de Boogert als tweede trainer. Die zekerheid kreeg de Steense oefenmeester vrijdagmiddag. Niets stond toen nog een contractver lenging in de weg. Luteyn Ruud Luteyn, oud-oefenmeester van onder andere Steen en Axel, heeft ook volgend seizoen afdelings eerste klasser Philippine onder zijn hoede. Luteyn te kende deze week bij i ADVERTENTIE) AMERIKA VA3245.-PP 1&DAAGSE RONDREIS OOSTKUST ze heel wat te kort op Edine van Heezik Marjan Olyslager was niet de enige om derde te worden. Dat ondanks de Zeeuwse senior-atlete die een medaille aanmoediging van Els Vader. „Nu ik er .gr.eep. Zondag eindigde Karin de Nijs nietbenishetjouwkans",zeidegebles- uit Vlissingen als derde op de 1500 me seerde Vlissingse Met 7.71 werd ze nu ter dames met een tijd van 4.27.83. Een vierde achter Nelly Cooman, Martha verrichting waar ze zelf wel op gere- Derby en Edine van Heezik. kend had. „Er waren nog al wat meis- Marjan Olyslager. die de 60 meier horeden op haar na.am bracht jes niet in vorm. En ik heb daar geen last van. Alleen ben ik twee weken ge leden ziek geweest. Griep, maar daar had ik geen hinder meer van", liet de atlete van SOS Soest weten. Winnen zonder medaille te halen deed Aart Bakker van RKHAV uit Hulst. Door de overstelpende inschrijving op de 3000 meter heren werd die afstand in twee tijdfinales gelopen. Bakker was in de tweede reeks ingedeeld, zonder kop stukken als Martin ten Kate. Joost Borm. Rob de Brouwer. Mark Borghans en Rudi Verriet. Bakker kreeg daardoor wél de gelegenheid de race te maken en de Hulstenaar, student bosbouw aan de landbouwhogeschool in Wageningen, voelde zich in die rol op zijn gemak. Lang liep hij in het spoor van Kees van der Klink (Bataven), maar toen het tempo hem niet hoog genoeg was. nam hij de leiding over en liep hij weg van de rest. Dubbel blij „Weet je wat luek is", vroeg Bakker. „Dat René Bouwmeester, die nu in mijn race zesde werd, in zijn junioren- tijd altijd voor John Vermeule zat", gaf hij zelf als antwoord. Toen hij zijn ti jd hoorde was hij dubbel blij. Weliswaar was de 8.32.50 slechts goed voor een achtste plaats in de tolaalrangschik- king, maar hij verbeterde op de houten rondbaan zijn persoonlijke record op die afstand. „Mijn beste tijd buiten is 8.43.2", straalde hij. Het aantal deelnemers bij de senioren was dit jaar geringer dan in voorgaande jaren. De afstand naar Zuidlaren speel de daarbij ongetwijfeld een grote rol, maar ook het kampioenschap veldlo pen van aantaans weekeinde beïn vloedde het aantal Zeeuwen op de in- doorstrijd. Om die reden ontbrak bij voorbeeld John Vermeule. Een absen tie die niet door iedereen werd begre pen. Jan Eversdijk, begeleider van de jeugdploeg van A V'56, zei„Vermeule is altijd heel nerveus voor een kampioen schap en een week later loopt hij de sterren van de hemel. Dan had hu beter hier mee kunnen lopen. Misschien dat hij volgende week dan ontspannen zou zijn geweest" ZEEUWS RECORD VERSPINGEN BART VAN HAERINGEN ZUIDLAREN - Een busvol senioren en een aanhangcr- tje met jeugd. Zo was doorgaans de samenstelling van de Zeeuwse afvaardiging naar het nationaal indoor at- letiekkampioenschap. Een verhouding die dit jaar dui delijk omgekeerd was. De junioren waren veruil in de meerderheid en het onderstreepte nog eens dat het er goed voorstaat met die categorieën. Dat is een gevolg van een beleid bij de clubs, die een aantal jaren geleden extra aandacht besteedden aan het aantrekken van jeugdige atleten. Dat heeft nu geresulteerd in een om vangrijke en talentrijke groep A- en B-junioren. Zo ne men voor het eerst in de geschiedenis van de Zeeuwse atletiek komend seizoen twee ploegen (AZ'56 uit Goes en Delta Sport uit Zierikzee) deel aan de competitie in de eerste klas. „En daar heb je nog al wat mensen voor nodig", vertelde Kees Verkerk van ©elta Sport. „Minstens twaalf man per ploeg. Het feit dat wij en AZ'56 die hebben, bewijst wel dat het goed zit". Jan Eversdijk van de Goese club beschouwt die ontwikkeling als een gevolg van de goede opvang in het verleden. „Niek Flipse heeft die jongens puur prestatiegericht getraind. Geen flauwekul, geen spelletjes.'Jullie komen hier niet om te bamzaaien' zei Flipse altijd", weet Eversdijk. „Het gevolg is dat de groepm die ik van Flipse heb overgenomen, enorm ge motiveerd is en hard wil trainen". Eerste plaats Om ze ervaring op te laten doen zond zowel AV'56 als Delta Sport een omvangrijke juniorenploeg naar het Drentse Zuidlaren. En de prestaties waren niet gering. Verrassend was de bronzen medaille voor Bart van Hae- ringen van Delta Sport bij het hoogspringen jongens A Met zijn sprong van 6.75 meter overtrof hij niet alleen zichzelf, maar ook het Zeeuws, (junioren )record dat met 6.56 op naam stond van Gerben Rodts. Hij bleef één centimeter onder het seniorenrecord van Luc van Laere. Minstens even verrassend was de derde plaats van AV- atleet Theo Dingemans op de 60 meter horden. Met een gebrekkige techniek kwam hij dankzij een grote basis snelheid tot 8.91 Weliswaar ruim achter Mike Tevreden (eerste) en Sjouk Steyns (2e), maar voor Chris van La- wick. Verrassend Ivar Schute van het Middelburgse Dynamo '70 zorgde voor de beste Zeeuwse jeugdprestatie door als winnaar te finishen op de 1500 meter jongens B. In de tweede fase van de race nam hij het initiatief resoluut in handen om in een tijd van 4.12.1 te finishen. Een vierde finalcposi- tie was er voor A-meisje Christian Lauwers van RKHAV op de 200 meter (27.0), eveneens een vierde plaats veroverde Alfons Frankevijlle van RKHAV op de 200 meter jongens A, waarop hij 23.39 liet noteren. Jacolies van Gastel van Delta Sport Zierikzee bereikte op de 60 meter horden een vijfde plaats in de finale in de tijd van 9.14 Andre Verweij van AV '56 werd in zijn eerste 400 meter als B-junior in de finale vierde met een tijd van 51.7, en op de 60 meter werd hij zesde in de finale meteen tijd van 7.05. Muriel Grondman van RKHAV werd vijfde op de 800 meter meisjes B in 2.21.21Richard Bernard van AV eveneens vijfde bij het hmkstapspringen jongens B 12.04 meter. Vlak. na de start van de alternatieve elfstedentocht is het compacte peloton bezig aan de eerste kilometers. Vrij snel daarna zou er zich een eerste kopgroep vormen, waaruit Kruithof en Niesten later ontsnapten. NEWPORT-Jan-Roelof Kruithof heeft zaterdag bewezen nog steends één van de sterkste lange-afstandschaatsters van Nederland te zijn. Na de perikelen rond zijn knieblessure rekende amper meer iemand echt op een overwinning van de architect uit Havelte in de al ternatieve elfstedentocht op het Memphremagon-meer, op de grens van Canada en de Verenigde Staten. De om standigheden maakten de kansen op een goede prestatie er niet groter op. Immers, 's morgens vroeg bij het 've gen' van het ijs was op het originele traject een auto door het ijs gezakt. Waardoor de organisatoren het par koers moesten verleggen. Dat had tot gevolg dat de deelnemers over 50 kilo meter erg slecht ijs moesten rijden. Er kwamen 400 rijders aan de start, on der wie vijf dames. Lenie van der Hoorn uit Ter Aar finishte van dat vijftal als beste op de 52e plaats. Na de start om tien minuten over zeven "s ochtends (plaatselijke tijd) ontstond bij de heren ai vrij snel een kopgroep van vijftien man. Na 95 kilometer ontsnapten Kruithof en Jos Niesten hieruit. Co Gi ling, Hielke Boerstra en Willem Wester- veld waren de dichtsbijzijnde achter- BARCELONA DANKT TRAINER LATTEK AF MADRID - Udo Lattek verlaat aan het eind van dit seizoen definitief de FC Barcelona. Voor de wedstrijd Gijon- Barcelona (0-0) had Lattek al aange kondigd dat hij na afloop een belangrij ke mededeling in petto hadNa het laat ste fluitsignaal werd hij in de dug-out besprongen door een klein legertje Spaanse journalisten, die het voorspel bare besluit van de Duitse trainer als eersten wilde registreren. Langs de zij lijn verklaarde Lattek dat hij het Barce- lona-bestuur meerdere keren om ophel dering had gevraagd over zijn continue ring als trainer. Omdat voorzitter Nu nez op geen enkele manier had gerea geerd, besloot Lattek de eer aan zichzelf te houden en zijn vertrek per 30 juni bekend te maken, los van de resultaten die Barcelona dit seizoen in de Europa Cup-II en in de Spaanse liga zal beha len. FC Barcelona-bedrijfsleider Anton Pa- rera reageerde nogal verbaasd op de aankondiging van Lattek. Volgens het contract met Lattek zal Barcelona nog een optie van een jaar kunnen laten gel den. Die verbazing binnen het Barcelona- bestuur is overigens niet helemaal op recht. Het is een publiek geheim dat voorzitter Nunez enkele maanden gele den al een voorlopig contract tekende met de voormalige Argentijnse bonds coach Menotti. die de meeste kans maakt Lattek op te volgen. Een belang rijk deel van het Barcelona-bestuur is echter huiverig voor de vorming van een Argentijnse clan Menotti-Marado- na en is meer geporteerd om Leo Been hakker aan te trekken. Zl.'IDI.AREN - Een onthoofde titelstrijd. Dat was hel indooratletiekkampioen schap dit weekeinde in de Prins Bernardhoeve in Zuidlaren. Begin van de week kregen de organisatoren de teleurstellende mededeling dat topper Rob Druppers (gordelroos) verstek moest laten gaan en op dc wedstrijddag zelf bleek de Zeeuw se sprintster Els Vader te ontbreken. Van de drie atleten, die zondag werden aangewezen om Nederland te vertegenwoordigen op de Europese indoorkam pioenschappen in het Hongaarse Boedapest, was door de afwezigheid van Drup pels en Vader hoogspringster Ella Wijnants aanwezig. En in een schamel veldje van drie deelneemsters won zij dat onderdeel met een hoogste van 1.85 meter. Een kui-pioenschap zonder hoogte punten ook. Een teleurstelling voor de toeschouwers, maar ook voor de organi satie. „Dat snap ik best", zei Els Vader, die zaterdag wél in het hoge noorden verscheen. „Maar persoonlijk doet het me niet veel dat ik hier niet loop. Zoveel belang hecht niet aan de indoor. Dat geldt niet alleen voor dit kampioen schap, maar ook voor de Europese Dat zie ik niet als een groot evenement. Het zomerseizoen is voor mij het belangrijk ste". yORKE heeft 'n streepje vóór Hamstring Els Vader besloot vrijdagmiddag niet deel te nemen aan de nationale over dekte kampioenschappen. Hoewel ze eerder in de week stelde blessurevrïi te zijn en dus als deelneemster naar Zuid laren te zullen gaan. moest ze daar eind van de week op terugkomen. „Donder dagavond kreeg op de training weer last van de bovenbeenblessure: de hamstring. Ik kon echt niet lopen, maar ik wilde pas op het laatste moment be slissen. Daarom ook heb ik me niet af gemeld bij de organisatie", verklaarde ze. De Zeeuwse verwacht over veertien dagen in Boedapest klachtenvrij te kunnen zijn. „Maar als blijkt dat het met gaat, bhjf ik thuis, Zo zwaar til ik ook weer niet aan die kampioenschap pen", zei Els Vader. Voor de enige recordverbetering zorg de tot zijn eigen verbazing Eric dc Bruin (Typhoon). De jonge reus over trof bij het kogelstoten met 17.39 meter zijn eigen beste prestatie (1982) met 7 centimeter. Internationaal gezien stelt een dergelijke afstand niet zoveel voor, maar voor de pas 19-jarige De Bruin, die lange tijd met een polsbles sure heeft gesukkeld, vormt de presta tie van zaterdagavond een positieve stap in zijn gestage ontwikkeling. Zijn buitenrecord staat overigens op 17.99 meter. De limiet van 18 meter bleef duidelijk buiten bereik van Ene de Bruin, die an deren veel dichter in de buurt van de eis voor Boedapest zag komen. Edine van Heezik sprong bijvoorbeeld 7.29 meter ver. waarmee zij slechts 6 centimer te kort kwam. En dan was er op 60 m hor den bij de heren nog Paul Wijnbergen (AAC). die vorige week in Rotterdam op 600e seconde van de kwalificatienorm (8 seconden precies) was blijven steken, In Zuidlaren won Wijnbergen in 8.11 volgers. Op 40 kilometer voor de eind streep viel Niesten voor de vierde keer. Kruithof ging alleen sterk door. Hij werd opnieuw winnaar. Zijn tijd over de 200 kilometer was zes uur en 58 minu ten. Als tweede eindigde, evenals vorig jaar. Hielke Boerstra, de in Bremen woonachtige Fries. Niesten had met zijn laatste krachten nog aansluiting gevonden bij Giling, die hem in het eindklassement op de elfde plaats voor ging. Kruithof toonde zich bijzonder blij met zijn overwinning: „Tot het laatste mo ment is mijn knie verzorgd. De tocht was ontzettend zwaar, erger dan vorig jaar in Finland. Er was zeker 50 kilome ter slecht ijs op het parkoers. De voor bereiding was bepaald niet goed. We hadden 24 uur gereisd alvorens we op de plaats van bestemming waren, dat is veel te lang voor een sportman die een topprestatie moet leveren. Van mij mag de tocht volgend jaar weer in Skandina- vié worden gehouden. Dat is ook eerlij ker. op deze manier kost het erg veel geld. waardoor veel goede rijders niet kunnen meedoen". Van de bekende rij ders moesten Henk Portengen, leider in bet klassement om de KNSB-mara- thonbeker, en Teun Busser opgeven. De uitslag is: 1 Jan-Roelof Kruithof (Havelte) de 200 kilometer in 6 uur en 58 minuten; 2 Hielke Boerstra (Bremen) op 3 minuten; 3 Eg- bert Vossebelt (Ermelo) zt; 4 Bemardus Gij- zen (Balk); 5 Bennie van der Weijden (Heeren veen); 6 Rein Jonker (Wljtgaard); 7 Cees Ver meulen (Benthuizen); 8 Elbert Bakker (Gro ningen); 9 Lubbert van der Molen (Nuis); 10 Tjeerd Uiterdijk (Koudum); 11 Co Giling (Warmenhuizen); 12 Jos Niesten (Heems kerk); 13 Herman Fokker (Kockengen); 14 Jeen van den Berg (Heerenveen); 15 Willem Westerveld (eernnes). KARL-MARX-STADT - De resultaten var de beste zestien rijdsters bij de strijd om het wereldkampioenschap schaatsen te Karl-Marx-Stadt zijn'. Andrea Schóne (OD1.) 178,983 43,09 6) 2.10.19 1) 4.30,33 1) 7.54.42 1) arin Enke (ODl.l 181,472 42,13 2) 2.11,03 2) 4.36,50 4) 8.15.83 8) Valentina Lalenkova (Sov.. 1 182.163 42.54 5) 2.12.54 3) 4.39.90 1 7> 8.07,93 5) Gaby Schönbrunn (OD1.) 182,571 43.23 9) 2.14,98 9) 4.35,79 2) 8.03.83 3) Svetlana Katsjoek (Sov.) 182,572 42.47 4) 2 14,40 7) 4.38.40 6) 8.09,02 6) Sabine Brehm (OD1.) 183.180 44,06 (19) 2.15.47 (10) 4.36.71 5> 7.58.46 2) Björg-Eva Jensen (Noo.) 183,399 44,08 (21) 2.14,25 6) 4.36.41 3) 8.05.01 4) Natalja Glebova (Sov.) 183,846 41,66 1) 2.13.04 4) 4.43,55 (12) 8.25.82 (14) Ria Visser (Ned.) 184,846 44.06 (19) 2.13,84 5) 4.40,39 8) 8.14.42 T) Thea Limbach (Ned 185.626 44,27 (24) 2.14.79 8) 4.40,74 9) 8.16,36 (10) Ina Steenbruggen (Ned.) 186.960 44.11 (22) 2.16.84 (16) 4.45,85 (16) 8.15.96 9) Alie Boorsma (Ned.) 186.984 43.36 (11) 2.16,57 (13) 4.45.72 (15) 8.24,81 (12) KARL MARX-STADT - Met drie af standzeges heeft Andrea Schone dit weekeinde in Karl Marx-stadt het we reldkampioenschap schaatsen ver overd. De 22-jarige Oostduïtse zege vierde tijdens de eerste internationale titelstrijd in eigen land op de laatste drie onderdelen. Schone onttroonde op de besneeuwde Küchwald-baan haar landgenote Karin Enke. die als tweede eindigde. Derde werd Valentina Lalen- kova uit de Sowjet-Unie. Hoewel de Oostduitse rijdsters evenals vong jaar in Inzeil de eerste, tweede en derde plaats bezetten, was de over macht van de ploeg van Rainer Mund niet zo overtuigend als bij dat wereld- kampioenschaptoemooi. Enke werd door Schone, haar stadgenoot uit Dres- dendie vier weken geleden in Heeren veen al de Europese totel opeiste, op tweeëneenhalf punt gereden. De neder laag die de wereldkampioene van 1982 op de sprint tegen Natalja Glebova leed. gaf al een indicatie van de toege nomen verschillen binnen de DDR-top. Van herstel op de lange afstanden was geen sprake. Met een score van 43,13 - 4.30,33 - 2.10,19 - 7.54,42 toonde Schone haar persoonlijke suprematie. De Oosteutopese heerschappij in het vrouwenschaatsen werd echter slechts benadrukt. In de stad waar het lespro gramma van lagere scholieren vijf uur per week schaatsen omvat, krabbelde de Sowjet-Unie ondanks de afwezigheid van Natalja Petroesjova terug. De vrij gekomen positie van de geblesseerde wereldkampioene sprint werd ingeno men door de dit jaar op het internatio nale podium teruggekeerde Lalenkova. Gaby Schönbrunn (vierde). Svetlana Katsjoek (vijfde) en de dit seizoen debu terende Sabine Brehm (zesde) maakten het succes van de Oosteuropese schaatsschool compleet. Als enige slaagde de Noorse Bjoerg-Eva Jensen erin zich bescheiden tussen deze elite te dringen. De als zevende eindigende Jensen hield Glebova achter zich. sec. Voor hem en voor Olyslager en voor Van Heezik leverde het beraad over de eventuele uitzending een negatief re sultaat op, evenals dat voor Marjan Olyslager goed. Elly van Hulst, Marcel Klarenbeek en Arno Kormeling waren vorig jaar wel op het EK-indoor, De atlete van Olym- pia '48, was na een vervelende blessure periode wel sterk genoeg om zowel de 800 als de 1500 meter (zondag) te win nen. In dit stadium kunnen haar aspira ties echter nog niet verder reiken dan liet nationale gebeuren. Marcel Klaren beek kwam nog wel met ambitieuze plannen naar zijn eerste indoorwed- strijd van dit seizoen, maar kon ze na de series al vergeten. Klarenbeek: „Ik heb waarschijnlijk een spier gescheurd. Dat heb ik te danken aan die vervelende baan-een. Baan-drie was vrij door een afzegging, maar wij mochten met op schuiven. Dat is weer typisch Neder lands. Ik heb me in dit indoorseizoen mede door een wintersportvakantie nauwelijks laten zien, maar ik had wel graag die EK willen lopen". TOKIO - De. Amerikaan Greg Meyer is zondag in Tokio winnaar geworden van een internationale loop over der tig kilometer. Meyer finishte in een tijd van I uur 31 minuten en 5 secon den. Gerard Nijboer eindigde als tweede op grote afstand van de winnaar. De Euro pese kampioen op de marathon kwam 2 minuten en 28 seconden later over de eindstreep. Jacques Valentin bezette de vijfde plaats in 1.35,00. De uitslag van de internationale loop ln To kio is: 1 Greg Meyer fVSt) 30 km in 1 uur 31 min. 5 sec.; 2 Gerard Nijboer (Ned) 1.33,33; 3 Toshihiro Shibuya (Jap) 1.34,56; 4 Susumi Se- kl (Japi 1.34.59; 5 Jacques Valentin (Ned) 1.35,00. Ria Visser Op een kleine zes punten van Schóne - anderhalf minder dan een maand gele den in Heerenveen - arriveerde de eer ste Nederlandse. Dat was dit keer Ria Visser met een negende plaats. Een achtste positie op een aanvallend gere den 3000 meter en een vijfde op de even agressief afgewerkte 1500 meter lever de de Nederlandse kampioene een Olympische kwalificatie op. Thea Limbach (tiende) was de tweede Ne derlandse die aan die eis voor de Spe len van Scrajewo (1984) voldeed. Lhn- bach, die pas tijdens het Nederlands kampioenschap sprint in vorm kwam, eindigde op de 1500 meter als achtste. De twee overige rijdsters, uit de door een massaal begeleidingsteam van Henk Louwmans omgeven kernploeg, moesten ook de Zweedse Annette Car- len voorrang verlenen. Ina Steenbrug- gen (twaalfde) heeft sinds haar diskwa lificatie tijdens het toernooi om het Eu ropees kampioenschap alle snelheid verloren. Alie Boorsma, in Heerenveen de beste Nederlandse, kwam nu hele maal achteraan: dertiende. De Neder landse kampioene van 1981 en 1882 blonk slechts uit in matigheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 11