Kabinet wil deel van KMS verzelfstandigen De minister weet niet wat zo'n kind zelf doormaak f Salarissen RSV over februari gegarandeerd Stormschade Walcherse kust is kwart miljoen 'Bezuinigingen buitengewoon onderwijs gaan veel te ver VOORSTELLEN OP KORTE TERMIJN Bij KMS 'deur open' voor bouw dubbeldekker BEZUINIGING BUITENGEWOON ONDERWIJS beroepin, berichten ZATERDAG 19 FEBRUARI 1983 VLISSINGEN/DEN HAAG - Het kabinet komt op korte termijn met voorstellen aan de bewind voerders en de raad van bestuur van RSV om de Koninklijke Maatschappij De Schelde (exclusief de gieterij in Middelburg en RSV-montage te Vlissingen) uit het RSV-concern te lichten en zelfstandig te laten voortbestaan. Dat geldt ook voor de marine- en apparatenbouw van de RDM in Rotterdam. Minister Van Aardenne van economische zaken heeft dat de tweede kamer in een brief laten weten. Districlsbestuurder Wil Waumans van de Industriebond FNV ln Zeeland rea geerde gisteravond afwijzend op de me dedelingen van de bewindsman. Vol gens Waumans duiden die plannen er op dat het kabinet de gieterij en RS VM voorgoed wil laten vallen. En dat wijst er weer op dat op termijn ook de machi nebouw en de ketelbouw bij de KMS opgedoekt zullen worden. Sluiting van de gieterij betekent op termijn onher roepelijk sluiting van de machinebouw, omdat beide industrietakken dermate met elkaar verweven zijn, dat ze elkaar niet kunnen missen. Datzelfde gaat op voor RSVM en de ketelbouw, aldus Waumans. KMS-directeur drs C. Har- tog was gisteravond niet op de hoogte van de inhoud van de brief. Hij kon er derhalve geen reactie op geven. Voorzitter David de Leeuw van de on dernemingsraad KMS hoorde van de kabinetsplannen tot verzelfstandiging van .De schelde' tijdens een bijeen komst van leden van de ondernemings raad met WD-statenleden, Vlissingse raadsleden, Zeeuwse WD-bestuursle- den en het tweede kamerlid J. te Veld- VLISSINGEN - Het documentatiecen trum Molukkers in Zeeland heeft zijn grote verontrusting kenbaar gemaakt over de ontwikkelingen bij de KMS. Drastische saneringsmaatregelen zul len een zware druk leggen op de Moluk- gemeenschap in Zeeland (Middel- hSÏHStoöidïïïch „opgelucht""over 5"^ VUssingen. Oost-Souburg en K rmrtf^lrprlrpl Hip cnr-n tnrh at in ppn hp. dat voornemen, maar voegde eraan toe, dat de ondernemingsraad zal „blijven strijden voor het behoud van de RSV- gieterij in Middelburg en RSV-Monta- gebouw". De Leeuw: „De gieterij maakt niet veel verlies. Het is een modem op gezet bedrijf en verdwijnt het dan moet men voor deze zaken naar Duitsland. De verwevenheid van belangen in de KMS-groep maakt het behoud van zo wel gieterij als RSV-montage nodig. Er Enquête over werklozenoverleg in Vlissingen VLISSINGEN - De voorbereidings groep voor een overlegorgaan voor werklozen in Vlissingen gaat een en quête honden onder de Vlissingse werklozen. Het doel van deze enquete is er achter te komen hoe een werklo zenoverleg het beste tot stand kan ko men. Dit is vrijdag besloten op een ver gadering in het buurthuis 'De Paraplu'. De voorbereidingsgroep is van plan de enquêteformulieren via de sociale dienst te verspreiden. Uit de reacties moet blijken wat de Vlissingse werklo zen met het overlegorgaan willen. Vol gens Henk Meinderts, lid van de voor bereidingsgroep, kan een overlegor gaan voor en door werklozen „de activi teiten van de buurthuizen coördineren en als contactorgaan dienen voor bij voorbeeld de sociale dienst of het ar beidsbureau. Als je je als werkloze orga niseert en samen voor je rechten op komt sta je sterker". Tot nu toe is het zo dat de verschillende buurthuizen, die ook op de vergadering uitgenodigd waren, allerlei activiteiten voor werklozen zonder overleg met el kaar organiseren. Het komt dan wei eens voor dat ze dingen dubbelop doen. Volgens Henk Meinderts kan een werk lozenoverleg zulke problemen voorko men. De voorbereidingsgroep bestaat behal ve Henk Meinderts uit Anja de Winde, Mandrie Haring en Kees Corbijn. Zij gaan nu de vragen opstellen aan de hand waarvan het overleg vorm moet krijgen. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan een trefcentrum in een van de Vlis singse buurthuizen. Voorlopig beperkt het overlegorgaan zich tot de werklozen. Anders wordt de groep te groot, vinden de initiatiefne mers Misschien dat in de toekomst ook de andere uitkeringstrekkers bij het 'overleg betrokken kunnen worden. KVO Kloosterzande maakt uitstapje KLOOSTERZANDE - De KVO, aide- ling Kloosterzande, maakt dinsdag 22 februari met ongeveer 45 leden een uit stapje naar Oosterhout. Een groot ge deelte van de dag zijn de KVO-leden te gast in bet klooster van de zusters Nor- bertinessen van Sint-Catharinadal. Na bet gebruiken van een gezamenlijke maaltijd volgt een diavoorstelling over het privé-woongedeelte van de zusters en over bet werk op bet kunstatelier. ADVERTENTIEi zou vanuit de andere sectoren van ,De politici onderstreepte ook het kamerlid Schelde' gefinancieerd moeten kunnen Te Veldhuis de noodzaak om met name worden". Hij stelde zich in een eerste ook de gieterij „boven tafel te houden", reactie terughoudend op. „We moeten „Het is zaak nu goed na te gaan wat eerst zwart op wit zien wat nu zeker is. voor mogelijkheden er bijvoorbeeld Bovendien moet de surséance van beta- nog voor provincie en gemeenten lig- ling nu zo snel mogelijk worden opgehe- gen. Er zijn meer voorbeelden van be ven," stelde hij. Tijdens de bijeenkomst drijven, die na een faillissement in een van ondernemingsraadsleden en WD- afgeslankte vorm gezond opnieuw zijn begonnen," zei hij. Voor het overige toonde hij zich blij, dat we in deze rich ting uitkomen. Het is een goed bericht, afgezien even van de vraag hoe de za ken verder precies worden ingevuldDe Schelde heeft een uitstekend manag- ment, het is een goed opgezet bedrijf, dat steeds nieuwe markten heeft kun nen aanboren". Ketelbouw Over de ketelbouw moet nog een be sluit vallen Daarbij zal - zo schrijft de minister aan de kamer - rekening wor den gehouden met de marktvooruitr zichten. Tijdens de bijeenkomst van WD-politici en ondernemingsraadsle den van .De Schelde' wees gedeputeer de J. D. de Voogd op de ombouw van de centrale Borssele op kolen: „Er zal in het bestuur van de PZEM stellig zo spoedig mogelijk worden nagegaan op welke manier in een situatie met een zelfstandige KMS de order snel kan worden geplaatst". 'Sanering KMS legt zware druk op de Molukse gemeenschap' Koudekerke), die zich toch al in een be narde sociaal-economische positie be vindt, aldus het documentatiecentrum in een brief aan kamervoorzitter Dol man. Het kabinet wil de defcnsieplanning dusdanig aanpassen dat een doelmati ge defensiescheepsbouw kan blijven voortbestaan. Hierover zal de betrok ken kamercommissie donderdag over leggen met de bewindslieden. Het ka binet wil zich naar vermogen inspan nen om de export in deze sector 'naar de daarvoor in aanmerking komende landen' te bevorderen, aldus de brief. Minister Van Aardenne schrijft verder dat regeringswaarnemer Molkenboer zijn taak niet meer zal voortzetten. Re den hiervoor is dat de raad van commis sarissen van RSV vrijwel op non-actief staat. Molkenboer blijft adviseur van de minister in RSV-kwesties onder dankbetuiging voor het werk dat hij heeft gedaan onder uiterst moeilijke omstandigheden De minister wijst er op dat er een voort durend nauw contact is tussen zijn mi nisterie en de bewindvoerders van RSV. Het terugtrekken van de rege- ringswaamemer laat onverlet de ge bruikelijke eisen die aan de steunverle ning worden gesteld, aldus de bewinds man. De liftenfabriek J. de Reus in Krimpen aan de IJssel, onderdeel van het nood lijdende RSV-concern, heeft van de be windvoerders en van minister Van Aar denne van economische zaken toestem ming gekregen om als zelfstandig be drijf door te gaan. De Reus, waar 307 mensen werken, is de eerste werkmaat schappij van RSV, die zich mag afsplit sen. Vandaag - zaterdag - houden werknemers van RSVGM in Middelburg een protestmanifestatie tegen de dreigende ondergang van de gieterij. Gisteren trof het personeel van de gieterij de nodige voorbereidingen Meer over De Schelde zie pagina 15 (Slot van pagina 1) Industriebond FNV Zeeland een telex aan de ministerraad gestuurd. De In dustriebond is 'uitermate boos' dat het VLISSINGEN - Bij de KMS in Vlis singen staat „de deur open" voor de eventuele bouw van een derde dubbeldekker voor de vloot van de Provinciale Stoomboot Diensten. Voorzitter D. de Leeuw van de on dernemingsraad ,De Schelde' heeft dat vrijdagavond gezegd te gen een gezelschap WD-politici, dat zich op uitnodiging van de on dernemingsraad liet informeren over de stand van zaken bij het be drijf na de RSV-aanvrage tot sur séance van betaling. Hij antwoordde daarmee op een vraag van veren-gedeputeerde J. D. de Voogd. Die wees erop, dat minis ter Van Aardenne in de kamercom missie economische zaken heeft la ten weten, dat de KMS daarvoor niet de aangewezen werf is in het kader van de afspraken over de scheepsbouw in Nederland en dat Vlissingen in principe is aangewe zen als marine-werf. De Leeuw be toogde. dat de deur voor civiele scheepsbouw wel open staat aJs „dat noodzakelijk is voor de coriti- nuiteit van het bedrijf. „De moge lijkheid voor civiele scheepsbouw binnen bepaalde normen is er", zei hij. Een cartoon, vervaardigd bij de RSV Gieterij in Middelburg. MIDDELBURG - „Als onze kinderen maar enigszins met het openbaar ver voer of op de fiets naar school zouden kunnen gaan, dan zouden ze dat heus wel doen. Je wilt toch immers dat je kind zo gauw mogelijk zelfstandig wordt...?". Met een wanhopig gebaar kijkt de moeder in het rond. Ze treft begrijpende blikken van zo'n twintig andere vaders en moeders die één ding gemeen hebben: hun kinderen zijn aan gewezen op het buitengewoon onder wijs. Ze hebben leer-en/of opvoedings moeilijkheden, zijn geestelijk iets min der volwaardig dan hun leeftijdsge nootjes, kunnen niet goed zien, horen of praten. De ouders, die zo'n kind moe ten grootbrengen ervaren dat meestal als een extra belasting. En als het aan de minister van onderwijs en weten schappen, de heer Deelman, ligt, wor den ze binnenkort nog eens - zoals dat heet - 'extra gepakt'. „Als die kinderen een jaar of negen zijn, dan kunnen ze best op eigen houtje naar school. Dan hebben ze echt geen schoolbusje of taxi meer nodig", dach ten minister Deetman en zijn staatsse cretaris Van Leijenhorst. toen ze de on derwijsbegroting in elkaar timmerden. Om het tegendeel te bewijzen is een groep ouders in de weer geweest met busboekjes en treindienstregelingen. Ze hebben een onderzoek ingesteld naar de gevolgen van de voorgestelde bezuinigingsmaatregelen, Daaruit blijkt onder meer dat de vader of de moeder van een 'buitengewoon-onder- wijskind' uit Westkapelle per dag vijfe- neenhalf uur nodig heeft om zijn of haar kind naar de Driestromenschool in Middelburg te brengen en op te halen Een moeder: „Op dit moment wordt ons zoontje, dat ten gevolge van zuur stofgebrek een lichte hersenafwijking heeft, 's morgens met een taxi bij huis opgehaald en 's middags weer thuis ge bracht. In zo'n taxi zitten nog meer kin deren. dus de kosten daarvan vallen wel mee. Maar als het rijk deze kosten niet meer wil dragen, dan moeten we onze zoon zélf weg brengen. Want het is abso luut onaanvaardbaar om hem zonder begeleiding te laten reizen. Hij kan nog niet eens vier straten fietsen.. Deze moeder vraagt zich af hoe ze haar ande re kinderen moet verzorgen, als ze per dag 5.5 uur in de weer is met het halen en brengen van haar zoon. „En wat ge beurt er als ik ziek word?". Om op Walcheren te blijven: De ouders hebben uitgezocht dat het op geen en kele wijze mogelijk is om een leerling uit Lewedorp of Amemuiden. die aan gewezen is op het openbaar vervoer, 's morgens op tijd op school te laten zijn. Dit is echter niet het enige. De ouders vragen zich af of de minister een van het buitengewoon onderwijs afhankelijk kind ook op eigen houtje wil laten over stappen. „Onze kinderen, vooral de kleinere, snappen niets van het ver keer". zegt een vader. „Ze kunnen zich niet concentreren en zijn zeer snel afge leid. Ik moet er niet aan denken wat er gebeurt dat een groepje van onze kinde ren een drukke straat moet oversteken of bijna een half uur bij een bushalte aan een drukke straat moet staan wachten. Dan gebeuren er gegaran deerd ongelukken". Grondwet „Het recht op goed onderwijs voor ie dereen staat in de Grondwet", zegt een ander. „Maar weet je wat de gevolgen zijn als de ouders het vervoer van zijn 'speciale' kind naar school niet alleen zelf moeten betalen, maar dat kind dan ook nog eens zelf moeten begeleiden? Ik zal je dit zeggen: Ouders zijn dan gedwongen om hun kinderen dan maar naar het gewone schooltje op de hoek te sturen. Dat brengt dan met zich mee dat die kinderen niets, maar dan ook niets leren. En moet je dan eens kijken wat voor mensen dat later in de maat schappij worden". 'Onrechtvaardig' noemen de ouders de plannen van minister en staatssecreta ris. Ze wijzen erop dat ouders van 'ge wone' kinderen binnen een straal van één kilometer vaak twee basisscholen tot hun beschikking hebben. Ze hoeven dus maar te kiezen. Ouders van 'buiten gewoon onderwijs-kinderen' künnen niet kiezen. Ze zijn aangewezen op die ene school in Vlissingen. Middelburg of Goes. „De minister weet niet watje als ouder van zo'n kind doormaakt. Nog minder is hij op de hoogte met wat het kind zelf doormaakt. Het is toch al zo'n knauw voor de kinderen dat ze niet naar een gewoon dorpsschooltje mogen. 'Mama. waarom moet ik altijd met de taxi naar school'?, vragen ze dikwijls." Eén van de moeders vraagt de andere ouders of ze er wel eens bij nagedacht hebben, dat er door de piu bewindslieden ook in het sociale leven het een en ander zal veranderen. „Als mijn dochter voortaan met de lijnbus naar school moet gaan, moet ze ruim een uur vroeger weg. En ik dus ook, want ik moet haar begeleiden. Dat be tekent ook dat de kinderen én m'n man en ik 's avonds een uur eerder onder de wol moeten Dan moeten we onze sport verenigingen ook laten schieten. En de kinderen zullen niet begrijpen dat ze al naar bed moeten, als hun vriendjes en vriendinnetjes nog buiten spelen". Ondoordacht, ontverantwoord en on aanvaardbaar'. Andere woorden heeft het Goese schoolhoofd P Joosse niet over voor de plannen uit Den Haag. Toch laat de minister deze ouders niet helemaal in de steek: Als hun kinderen meer dan vier kilometer van school wo nen, krijgen de ouders het abonnement op de lijnbus vergoedZeg nou eer lijk". zegt één van de moeders uit het gezelschap. „Wat is uiteindelijk duur der Voor ieder kind een busabonne ment of zeven kinderen in één taxi kabinet voor de gieterij in Middelburg nog steeds geen boedelkrediet beschik baar heeft willen stellen. „Het is onbe grijpelijk dat dit bedrijf, dat 7,8 miljoen gulden kasgeld aan RSV heeft moeten afstaan, door u zo in de steek wordt ge laten". Volgens de Unie BLHP 'rotzooit' de overheid maar wat aan met RSV. Unie bestuurder Bram Speyer: „Als je niet langer serieus bezig wilt zijn, moetje op zo'n wijze tweespalt zaaien onder het personeel. Deze handelwijze staat haaks op allerlei pogingen om zoveel mogelijk arbeidsplaatsen te redden. De vraag is dan ook. zijn alle pogingen (voor de-vier ten dode opgeschreven on dernemingen) nu al uitgeprobeerd. De moordende onzekerheid moet in ieder geval worden beéindigd. Het personeel van de vier bedrijven ligt 24 uur van de dag krom om pogingen te doen te red den wat er te redden valt. Ze krijgen nu de doodsteek door de mededelingen dat voor hun bedrijven de salarisbeta ling voor februari niet wordt veiligge steld", Zoethoudertje Lichte tevredenheid bij districtsbe stuurder Waumans over de toezegging dat de salarissen voor het merendeel van de ruim 4000 KMS-werknemers over februari in ieder geval gegaran deerd zijn. KMS-directeur J. van Loo sen wilde vrijdagavond niet bekend maken hoe groot het bedrag is dat maandelijks bij de Schelde-grocp de deur uit gaat aan lonen. Volgens Wau mans is dat zo'n 10 miljoen gulden bru to. Waumans beschouwt de medede ling van het kabinet, RSV en de be windvoerders als een 'zoethoudertje'. „Natuurlijk zijn wc blij dat die centen er zijn. Maar ik denk dat dit gebeurd is om de mensen een beetje rustig te hou den". Volgens Waumans is het de aller hoogste tijd dat er nu eindelijk absolu te duidelijkheid komt over de plannen van het kabinet met de RSV-bedrijven. Zolang die duidelijkheid er niet is, is een normale bedrijfsvoering voor de KMS vrijwel onmogelijk. KMS-directeur Van Loosen was gister avond vrij summier in zijn reactie. „Wij zijn zeer tevreden over de toezeggin gen". Ook Van Loosen zei 'dat w(j er vanzelfsprekend alles aan doen' om te bereiken dat de werknemers van RSVGM aan het eind van deze maand hun geld zullen krijgen. „Maar daar kan ik verder niets over kwijt. Dat er vrijdag duidelijkheid is gekomen over de beta ling der februari-salarissen noemde voorzitter David de Leeuw van de on dernemingsraad van de KMS „een goe de zaak". De Leeuw: Maar die beslis sing had er eerder moeten zijn. Het heeft enorme spanningen bij de mensen teweeg gebracht". Later op de avond, tijdens een gesprek met WD-politici over de ontwikkelingen van de afgelo pen maand voegde De Leeuw daaraan toe. „Als over de salarissen geen zeker heid zou zijn gekomen, hadden wij ais ondernemingsraad niet meer kunnen instaan voor wat er maandag op het be drijf zou zijn gebeurd". B en w Aardenburg steunen Terneuzen: 'Herzie besluit VOW' AARDENBURG - B. en w. van Aarden burg vinden dat het kabinet de afwij zende beslissing over de vaste oever verbinding moet herzien. Het college vraagt de raad om een mo tie van de gemeenteraad van Ternea- zen, waarin op heroverweging wordt aangedrongen, te steunen. Het voor stel wordt dinsdagavond behandeld. De Aardenburgse raadsleden buigen zich over de gemeentebegroting voor '83. Als het aan b. en w. ligt komt er ook adhesie voor een motie van de gemeen teraad van Oostburg, die aandringt op het handhaven van de kwaliteit van de veerdiensten, een regelmatige bereik baarheid en betaalbare tarieven. Tenslotte steunt het college een motie van de raad van Amemuiden, waarin bezorgdheid wordt uitgesproken over de ontwikkelingen rond 'De Schelde'. De vergadering begint om 19.30 uur. WATERSCHAP WALCHEREN: KAMERLEDEN IN MIDDELBURG: MIDDELBURG - De drie grote partijen in de tweede kamer zijn van mening dat de voorgestelde bezuinigingsmaat regelen op het buitengewoon onder wijs veel te ver gaan. Maar ook de in diener van de bezuinigingsplannen, onderwijsminister W. J. Deetman, komt gaandeweg tot de ontdekking dat hij te hard van stapel loopt. De drie Walcherse tweede-kamerleden J. van der Doef (PvdA), drs M. Beinema (CDA) en J. te Veldhuis (VVD) zeiden dit vrij dagmiddag in Middelburg, waar hen de uitslag van een onderzoek werd aangeboden, dat ouders van kinderen die het buitengewoon onderwijs be zoeken, hadden ingesteld. Het onder zoek heeft vooral betrekking op de ver- voersproblematiek, waarmee deze kinderen ten gevolge van de bezuini gingen te maken krijgen. „Door een betere coördinatie bij het in zetten van vervoer voor deze kinderen kan wel bezuinigd worden. Maar wat de minister nu beoogt, is te hard. Ik ver wacht stellig, dat de tweede kamer tij dens de begroting van de minister van onderwijs, door middel van amende menten zo'n tien miljoen van de bezui nigingen ongedaan kan maken", zei de heer Beinema vrijdag in een zaal van de Stationsrestauratie in Middelburg. Zijn collega Te Veldhuis droeg evenals de PvdA'er Van der Doef. de minister op om het hele voorstellenpakket in te trekken. „Wij stellen voor dat de ge meenten de bezuinigingen moeten kun nen doorvoeren. Die kunnen de plaatse lijke situatie immers het beste beoorde len. Dat daardoor een vergroting van de klassen kan ontstaan, is onvermijde lijk. Elke vorm van onderwijs moet im mers inleveren. Maar niet elke vorm van onderwijs is gelijk," aldus de heer Te Veldhuis. Beslissend De heer Van der Doef stelde: „Het ver voer naar en van de scholen is beslis send voor de vraag of deze kinderen al dan met kunnen deelnemen aan het buitengewoon onderwijs". De suggestie van zijn VVD-collega om de gemeenten in te schakelen wees hij van de hand ..Dat maakt de zaak alleen maar moei lijker". Hij kondigde 'verantwoorde te genvoorstellen aan', die zijn fractie tij dens de -uitgesteldeonderwijsbegro- ting zal indienen, De protesten tegen de voorgestelde plannen noemde hij 'heel indrukwekkend en bemoedigend'. MIDDELBURG - De stormen die on langs in Zeeland hebben gewoed heb ben aan de kust van Walcheren een schade van ongeveer een kwart mil- B. en w. Wissenkerke willen verbod op barbecuen buiten speciale plaatsen WISSENKERKE - Burgemeester en wethouders van Wissenkerke willen een verbod instellen om barbecuen buiten de speciaal aangelegde plaat sen in de gemeente tegen te gaan. Het college stelt de gemeenteraad maan dag 28 februari voor hiermee in te stemmen tijdens een vergadering in het gemeentehuis in Wissenkerke. Het is de bedoeling dat door het verbod ge varen van brand en verschroeiing van dc bodembegroeiing worden tegen ge gaan. Daarnaast willen b en w door een ver bod voorkomen dat in de voor de zwem- sport afgezette watergedeelten, zich vaartuigen begeven. Het recreatie schap 'Het Veerse Meer' heeft deze maatregelen verzocht, Een en ander verlangt een wijziging van de algemene politieverordening. De raad behandelt verder bezwaar schriften van het Sociaal Centrum in Goes en de Goese Operette Vereniging en de stichting Jeugd en Gezin. Ook de vaststelling van de definitieve begro ting 1983 van het bestuurlijk experi ment specifiek welzijn, regio de Beve- landen staat op de agenda. De vergade ring begint om 19.30 uur. jocn gulden veroorzaakt. Ongeveerde helft van dit bedrag moet worden uit getrokken om een groot aantal strand- hoofden aan de duin voet aan te sluiten. Zeventig mille kosten het herstel van verschillende afrasteringen en het op nieuw aanbrengen van rijsschermen en hakhout. Het herstel van de glooiin gen wordt op dertigduizend gulden ge raamd. De overige kleine schadepos ten zijn begroot op vijftien mille. Deze cijfers heeft het Waterschap Wal cheren vrijdag in een informatiebulle tin bekend gemaakt. Het waterschap herinnert aan de hoogte van de storm vloed, die op 30 en 31 januari en 1 fe bruari een stand van 3,70 meter bereik te. „Slechts tachtig centimeter onder het peil van dertig jaar geleden", stelt het waterschap vast. „Deze vloed was echter voorafgegaan door relatief veel hoge vloeden met golfoploop, zodat met name de duinen langse de gehele kust achteruit zijn gegaan". NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen te Numansdorp (nieuwe pre dikantsplaats part-time toezegging): N. de Boo, kandidaat te Koudekerk aan de Rijn. Aangenomen naar IJmuiden-West G Wursten te Hoogeveen. Bedankt voor Leerbroek: toezegging W. Roos te Veen. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Heemstede: drs, F J. Kok te Emmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 8