Lokeren wacht op de van Larsen IJsclubs door vorst nog niet in een feeststemming Ben de Kok staat voor eerste elfstedentocht Trimmer Ceriel Hoefnagels (23): haat-en-nijd-sfeer ontvluchten Schoolbasketbal groeide uit tot massaal gebeuren PZC/sport ANDERLECHT VOLGENDE TEGENSTANDER Camavalsloop van Sint Aloy Oud-Lokeren in de zaal tegen Axelse selectie Schieting VRIJDAG 18 FEBRUARI 1983 TERNEUZEN - Het was Lokeren in de afgelopen jaren gelukt om in het Europese voetbalgebeu ren een zekere erkenning af te dwingen. De subtopper in België drong een paar keer verrassend ver door, maar de reputatue is in de competitie dit jaar versomberd. De komst van René van der Gijp, als vervanger van Lato, is een aanwinst gebleken. De rest van het elftal van Lokeren blijft evenwel onder het niveau van voorgaande jaren. Het wachten is dan ook op de terugkeer van Preben Larsen, de Deen die al bijna een heel seizoen sukkelt met een blessure. Begin november was Larsen in de thuis wedstrijd tegen Kortrjjk nog goed ge weest voor twee doelpunten. Hij speel de diezelfde week met de Deense ploeg in Luxemburg, maar hield aan die ont moeting een liesblessure over. De Deen werd geopereerd, was een week later weer thuis, maar heeft een lange aan looptijd nodig gehad naar zijn heroptre den. Zaterdagavond reist Lokeren naar Brussel voor de confrontatie met leider Anderlecht. ,,Ik zal er in geen geval bij zijn op de Heizei", verwacht Larsen „Maar over twee w?ken spelen we thuis voor de beker tegen Molenbeek. Ik denk dat ik tegen die tijd in conditie kan zijn". Het is een dringende noodzaak voor Lo keren. dat vooral de laatste weken weer onder de maat is gelbeven. Afgelopen zondag eindigde de thuiswedstrijd te gen het laag geklasseerde Seraing zelfs nog in een 2-2 gelijkspel en Lokeren deelt inmiddels de zesde plaats met Be- veren. Lokeren scoort opvallend wei nig. maar dat ligt niet aan Van der Gijp. Anderlecht waande zich zaterdag te gen Beerschot vooreen moeilijke klus. De winst van de Brusselaars kwam niettemin vlot ttot stand (1-4) en-de 2-2 van Standard Luik tegen Waterschei was voor de leiders een verrassend bij komstigheid. Anderlecht liep uit naar een voorsprong van twee punten, maar weet ook Antwerp nog in zijn spoor. De ploeg van Davidovic zette de op mars voort bij Lierse (0-2). Club Brugge herstelde zich van een iets mindere pe riode met een belangrijke zege bij Ton geren (2-3). Kessler had voor die wed- GRAAUW - Morgen (zaterdag) besluit dc sportvereniging Sint-Aloy uit Graauw een serie van vijf trimlopen. De Camavalsloop van zaterdag bete kent de slotloop. Na afloop van deze loop zullen de herinneringen aan de deelnemers worden uitgereikt. Voor de genen, die aan vier van de vijf lopen hebben deel genomen is er een aparte herinnering. De Camavalsloop wordt gehouden over de afstanden drie, vijf en zeven kilome ter. terwijl evenals vorig jaar tijdens de laatste loop ook de mogelijkheid be staat om deel te nemen aan een loop over tien Engelse mijl. Er wordt gestart om 14.45 uur. terwijl er vanaf 13.00 uur kan worden ingeschreven in het sport centrum van Sint-Aloy aan de Dorps straat in Graauw. AXEL-Woensdag 23 februari kun nen zaalvoetballiefhebbers in dc Axelse sporthal "t Sportuus' kij ken naar een internationale wed strijd. Het is het bestuur van de ZVA '81 namelijk gelukt om, met medewerking van dc heer De Jon ge. Oud Lokeren naar Zeeuwsch- Vlaanderen te halen. Tegenstan der in deze wedstrijd, waarvan de opbrengst is bestemd voor 'Sport Steunt Zonneveld' (tehuizen voor gehandicapten) is een selectie van de ZVA '81. Oud Lokeren komen geheel gratis naar Axel ten eerste omdat het hier om een goed doel gaat en „omdat we graag ook eens iets terug doen voor onze vele supporters die we in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben", zegt Lokeren secretaris Coore- mans, die ook zelf in het veld komt. De Axelse selectie bestaat uit Her man Snoeck. Henk van der Mey- den, Ruud de Jonghe, Piet Gans, Wim van Gink, Tannie Hendriks, Peter Jansen, Edelhert Saman en Heinz van Katwijk. Hoewel deze se lectie in wedstrijden tegen andere selectie-teams en in sterk bezette toemooJen heeft bewezen een be hoorlijke partij zaalvoetbal te kun nen spelen, zullen zij aan deze Bel gische tegenstander geen 'makkie' hebben. Lokeren komt namelijk met zijn sterkste opstelling naar Axel. Naast Antheunis (trainer van UEFA's Lokeren), assistent-trainer Van Goethem en secretaris Coore- mans. maken ook Stanny Roegiest en WJodek Lubanski deel uit van dit team. Stanny Roegiest is de doelman van het Nationale Minivoetbalteam De naam Lubanski zal bij de vele voetballiefhebbers ongetwijfeld be kend in de oren klinken, want hij maakte vele jaren deel uit van het Poolse Nationale elftal Lubanski voetbalt thans bij het Franse Va lenciennes. Hij woont en traint ech ter nog steeds in Lokeren en komt daar ook voor het zaalvoetbalteam uit. De leiding van deze wedstrijd berust by Zeelands topscheids- rechter Gerard de Schepper uit Hulst. Dit zaalvoetbalspektakel begint om 20.45 uur. strijd Jan Sörensen vervangen en het schijnt dat de Deen graag wegwil bij Brugge. Hij heeft een aanbieding op zak van FC Twente en overweegt om die transfer zo snel mogeiyk rond te ma ken. Het is immers bekend dat Kessler niet erg gecharmeerd is van de dribbe laar. Club Brugge speelt zondag thuis tegen Beerschot. Standard reist naar Seraing en kan zich geen volgende mis stap veroorloven. Het programma voor dit weekeinde za terdag FC Luik-Cercle Brugge, Ander- lecht-Lokeren, Waterschei-Waregem, AA Gent-Tongeren. Zondag Beveren- Lierse. Antwerp-RWD Molenbeek, Club Brugge-Beerschot. Seraing-Stan- dard. Kortrijk-Winterslag. De stand is na 22 wedstrijden. Anderlecht 22 13 6 3 32 48-24 Antwerp 22 13 4 5 30 34-22 Standard 22 12 6 4 30 50-25 Club Brugge 22 116 5 28 36-23 Waterschei 22 11 6 5 28 36-24 Lokeren 22 10 6 6 26 29-21 Beveren Waas 22 9 8 6 26 46-22 AA Gent 22 8 9 5 23 24-21 RWD Molenbeek 22 7 9 6 23 24-21 KV Kortrijk 22 7 9 6 23 25-27 Cercle Brugge 22 6 7 9 19 26-32 Beerschot 22 6 7 9 19 29-41 Lierse SK 22 7 4 11 18 21-33 FC Luik 22 4 9 9 17 18-40 Waregem 22 5 5 12 15 26-36 Seraing 22 2 11 9 15 23-45 Winterslag 22 3 6 13 12 22-36 Tongeren 22 3 5 14 11 24-45 Ceriel Hoefnagels Opnieuw triomf Freddy de Munckx ZAAMSLAG - Terwijl in het zuiden van Europa het wegseizoen langzaam aan op gang komt is het wielerveldrit- jaar nog steeds in volle gang. Het afge. lopen weekeinde waren twee Zeeuws- vlaamse renners tamelijk succesvol, In het bijzonder in de wedstrijd in Win- gene, waar zesentwintig vertrekken waren, kwamen zowel nieuweling Freddv de Muynck uit IJzendijke ab junior Patrick van Passel uit Sluiskil op bet erepodium De Muynck schreef de wedstrijd op zijn naam. Over de 17.5 kilometer had hij vijfenveertig minuten nodig. Met een achterstand van ruim één minuut ein digde Patrick van Passel op de derde plaats. De Sluiskilse coureur is overi gens toch aan een opvallend sterk vel- dritseizocn bezig: hoewel hij niet over- winningenkwam, eindigde hy toch tel kens bij de eersten. Oók in Oostende kwam hy dit weekeinde met de besten mee. Daar eindigde hy als vierde, Win naar hier was de Belg Johan Musseeuw Ook Bennie Tleleman uit Kloosterzan- de verscheen in Belgische wedstrijden aan het vertrek. In Wingene (winnaar was daar de Nederlander Reinier Groe- nendaal) eindigde hy als zestiende en in Nieuwekerken-Aalst zeventiende. Daar won de Belg Johan Ghyllebert. SLUISKIL - In café Dallinga in Sluiskil werd een schieting gehouden waaraan 29 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel J. v. Dam Moerbeke. Eerste zijvc- gel A. Scheele Sluiskil. Tweede zijvogel G- Pladdet, Sluiskil. Grootste aantal kleine vogels (4) J. Stoffels Temeuzen TERNEUZEN - Met genoegen zullen veel schaatsliefhebbers de afgelopen week kennis hebben genomen van de weersverwachting. Minimum temperaturen van min 4 graden tot min 9 graden zorgden erin het hoge Noorden al voor dat er volop geschaatst kan worden en ook in het Zeeuwse vormde zich hier en daar een ijslaag. Halverwege de week waren de verschillende Zeeuws-Vlaamse ijsvereni- gingen echter van mening dat de vorst onvoldoende had doorgezet om al activi teiten op touw te zetten. ..Belangrijkste is dat het ijs betrouwbaar moet zijn", is dan ook de unanieme mening. Dat neemt echter met weg. dat de men sen achter de schennen wel het een en ander voor handen hebben om direct op de actuele situatie in te kunnen sprin gen. De meeste verenigingen hebben een draaiboek liggen, dat opengeslagen kan worden indien de vorst na twee maanden winterslaap eindelijk eens door zal zetten. In Hoek was de kreek begin van de week al gedeeltelijk dicht. Sjaak van de Lyke van de Hoekse ijs- vereniging 'Wel gebogen, niet gebro ken' vond het echter nog te vroeg om al vergaande toezeggingen te doen. ..We moeten niet te driftig zijn. Het duurt namelijk nog even voordat het ijs vol doende betrouwbaar is om volop te kunnen schaatsen". Van de Lijke sprak wel de hoop uit dat de vorst inderdaad door zou zetten. „Blijft het vriezen, dan kunnen we wellicht zaterdag toch aan de slag, want we hebben genoeg ideeèn achter de hand". In eerste instantie denkt de Hoekse hoofdonderwijzer aan het organiseren van het Zeeuws-Vlaams kampioen schap korte baan. over een afstand van 160 meter. „Daarnaast uiteraard het kampioenschap van Hoek voor de jeugd en de ouderen, priksleew?dstrij- den, wekkerraces, blokjesrijden voor de lagere schooyeugd en vlaggetjes ste ken" Ongetwijfeld zullen deze activi teiten er voor zorgen dat het op de Hoekse kreek weer een en al gezellig heid zal worden, waarbij velen goede herinneringen zullen hebben aan de ge slaagde activiteiten die de Hoekse ys- veremging in de strenge winter van 1978-1979 organiseerde Eveneens met enige reserves reageer den de ijsvereniging 'De Brandput' uit Biervliet en 'IJsvereniging Terneu- zen'. Woordvoerster Bianca de Wever van 'De Brandput' was bepaald niet optimistisch. „Dc ..De Brandput is een put die vrij laag ligt waardoor de ijs laag heel lang dun blijft. Zeker als overdag het zonnetje nog zo blijft schijnen als de afgelopen dagen - waarbij de temperaturen oplopen tot rond het vriespunt - dan zie ik het hier in Biervliet nog niet zitten". Overigens is zij er zich van bewust dat dat bij de mensen soms niet in goede aarde valt. „Omdat er praktisch overal eerder ge schaatst kan worden dan bij ons, mop pert men wel eens, maar het ijs moet toch te vertrouwen zijn. Is het eenmaal zover dat we er wel op kunnen, dan is dat geen probleem. De masten staan er, dus verlichting is zo geregeld. Ook het organiseren van wedstrijden is dan ui teraard zo bekeken, want er moet in een snel tempo gewerkt worden". Bram Vroegfridewey. voorzitter van de IJsvereniging Temeuzen' verklaarde dat er in Temeuzen nog niets definitief vaststaat. ..Er is natuurlyk wel een draaiboek, dat er garant voor zal staan dat er - ys en weder dienende - voldoen de activiteiten zullen plaatsvinden". Ook hy vindt het nog wat vroeg om al bepaalde toezeggingen te doen. „Je bent toch aan normen gebonden om bij voorbeeld de Otheense Kreek op te gaan We kunnen natuurlyk wel sneller op de vijver aan de sportvelden, maar die is om echt wedstrijden te houden wat klein. Je kunt dan maar moeilijk tegen de mensen die niet mee doen zeg gen dat ze eraf moeten. Wat de ruimte betreft zou de Kreek dus ideaal zijn, maar dan moet het nog wel strenger vriezen, zooral ook omdat er tengevolge van de wind op sommige plaatsen bij deze temperaturen nog geen ysvorming zal optreden". De Temeuzense ijsver eniging is wel van plan om by aanhou dende vorst lichtmasten en eventueel muziek te plaatsen, maar zover is het nog niet. Wel stond woensdag vrijwel vast dat er vrijdagavond in sporthal 't Zwaantje te Temeuzen een schaatsruil- beurs zal worden gehouden. Aanvang 19.00 uur. CLINGE- „In de Zeeuws-Vlaamse trimmerswereld is het allemaal haat en nijd. De renners gunnen elkaar het licht in de ogen niet. Daarom zullen ze mij ook dit jaar niet veel aan de start zien bij de wegwedstrijden in Zeeuwsch-Vlaanderen". Een scherpe binnenkomer van Ceriel Hoefnagels uit Clinge, die het nu bijna afgelopen vcldritseizoen, opviel bij de wedstrijden van de Belgische vrije lief- hebbersbond WAOD. Bijna wekelijks baalde hij de uitslaglijsten in de Belgische dagbladen. „Ja, niet één enkele maal heb ik niet binnen de eerste vijf gereden. Van de vijfjaar dat ik nu actief ben als crosser is dit toch wel mijn beste seizoen geweest". Tijdens de wegwedstrijden van de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie was Ce riel Hoefnagels vong jaar by na niet van de party. Slechts een tweetal koersen reed hy mee. Hy startte in de Tour du Flic en daar verraste de Zeeuws-Vla ming toen vriend en vijand door op schitterende wyze de laatste etappe middels een lange solo te winnen. Daar na reed hy enkel nog in Belgische wed- stryden en streed hy ook mee in het wereldkampioenschap voor trimmers, dat in Sint-Niklaas werd gehouden. „In België gaat het er allemaal veel ge moedelijker aan toe dan hier in Neder land. De sfeer onderling is veel beter en bovendien zyn de wedstrijden op zich ook veel interessanter om te rijden. OOSTBURG - Aan het eind van deze maand wordt er in sporthal 'De Veer- hoek' te Oostburg voor de laatste keer dit schooljaar een basketbaltocrnooi gehouden voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs uit West- Zeeuwsch-VIaandcren. Het elfde sei zoen is dan achter de rug. De gymlera ren van de betrokken scholen begin nen in april weer al aan de voorberei dingen van het volgende seizoen. Eén van deze leraren is Arjen Ley te. Hy vertelt over de geschiedenis van deze toernooien het volgende: „Het begon allemaal in 1971. De toenmalige ambte naar van sportzaken van de gemeente Oostburg, de heer De Munck, startte samen met de gymleraren Vermeulen jaar. Voorzichtig werden er enkele toer- en De Vries een basketbalcompetitie voor vier middelbare scholen. Deze competitie nam ruim tien zaterdagmor gens in beslag. Het waren officiële wed strijden van tweemaal twintig minuten met twee scheidsrechters. Het inïtita- tief sloeg enorm aan en binnen een aan tal jaren deden alle middelbare scholen uit de regio mee. Ondanks dit succes had het ook zyn negatieve kanten. Er deden veel te weinig leerlingen aan mee, eigenlijk alleen maar de beste acht van de school Bovendien stond de prestatie voorop" Geen miskleun „Wij als leraren vonden het erg belang rijk dat er veel meer leerlingen by be trokken zouden worden en dat het spel- plezier voorop zou komen te staan. Na dat we vijf jaar met de competitie draai den kwam er dan ook een overgangs- nooien voor de lagere klassen georgani seerd. terwijl de competitie aan zijn laatste jaar begon. Ondanks alles was het toch jammer dat we ermee stopten, want dat het-een succes was bleek wel uit het feit dat handbalvereniging Ope ratie '71 met een basketbalafdeling be gon". „De toernooien waren beslist geen mis kleun. Gemiddeld zijn er per keer ruim 150 leerlingen actief, de laatste keer lag dit aantal zelfs boven de 250- Naast het basketballen, begonnen we ook met volleyballen en zwemmen, al moet ik hierbij vermelden dat we met zwem men na twee pogingen gestopt zijn, omdat de deelname te gering was. De opzet is allereerst puur recreatief en op de tweede plaats is het gericht op de toekomst. Later sluit iemand zich bij voorbeeld aan bij een vereniging. Bij ieder toernooi komen er leerlingen naar me toe met de vraag of er een bas ket- of volleybalvereniging in de buurt is. Als zulke verenigingen de zaken goed aanpakken, dan zijn onze toer nooien, Wat de groei van hun jeugdaf deling betreft, een gondmijn voor ze". „Ieder toernooi is gesplitst in twee ge deelten. De sterkste teams uit het eer ste gedeelte worden in een tweede toer nooi by elkaar in een poule gezet. Het zelfde gebeurt by de zwakkeren. In dat tweede gedeelte wordt dan uitgemaakt wie er het sterkste is. De winnaars eten aan het eind van de morgen gezamen lijk hun prijs op: ieder een stuk taart". „Het verschil met de eertijds gestarte competitie en de toernooien is. naast de verhoging van het spelplezier, dat het niveau veel minder is geworden. Dat is wel jammer en misschien dat we daar om in de toekomst nog eens zullen star ten met een competitie. Deze moet dan helemaal los staan van de toernooien, want om dat laatste kunnen we echt niet meer heen. Vooral als je bedenkt dat er jaarlijks ruim vijfhonderd kinde ren aan deelnemen. Deze kinderen ver heugen zich ook altijd op zo'n gebeurte nis. Dit büjkt onder andere uit het feit, dat ze al vry vroeg in het schooUaar ko men aankloppen met de vraag wanneer we gaan starten". KLOOSTERZANDE - Als komend weekeinde in het Noord-Amerikaanse Ver mont het startschot wordt gegeven voor dc alternatieve elfstedentocht, staat Ben dc Kok uit Kloosterzande vooreen nieuwe krachtproef in zijn sportcarrière. De 38-jarige marathonschaatser start voor het eerst in zijn leven aan de tweehon derd kilometer lange monstertocht op de schaatsijzers, die hij alleszins tot een goed eind wil brengen. „De basisconditie is cr", klinkt hel overtuigend. „Dc weersomstandigheden zuilen van beslissende aard zijn". Ter gelegenheid van de 200-jarige be- in het achterhoofd, begint Ben de Kok trekkingen Nederland-Amerika wordt de alternatieve elfstedentocht dit jaar op de grens van de Verenigde Staten en dan aan de tweehonderd kilometerlan ge tocht. „Het zal een geweldig spekta kel worden, voorspelt hy. Er komen per Canada verreden. Bij gebrek aan moge- slot van rekening een kleine zevenhon- lykheden in eigen land - de laatste elf stedentocht werd in 1963 georganiseerd - wijkt al jaren een leger fanatiekelin gen uit naar koudere streken, waar aan voldoende betrouwbaar natuurijs geen gebrek is. Ben de Kok had al eerder plannen om mee te doen. Vorig seizoen nog had hy zijn hele voorbereiding erop afgestemd, „maar een knieblessure ver hinderde mij toen mee te doen", kan hij zich herinneren. „Ik had toen heel wat conditie opgedaan door te fietsen, te lo pen en te schaatsen op de kunstijsba nen van Eindhoven en Wilrijk in Belgie. maar tevens door me? te doen aan en kele tochten van zo'n 140 kilometer op natuurijs in eigen land". Op die manier deed de 38-jange trimmer toch nog een slordige 1200 echte schaatskilometers op natuurijs op. „Daar is tot nu toe ge durende deze zachte winter uiteraard mets van gekomen, Desondanks schat hy toch wel tweeduizend schaatskilo meters in de benen te hebben. Met de zekerheid van een stevige basisconditie Ben de Kok uit Kloosterzande in trai ning voor de alterna tieve elfsteden tocht. derd Nederlanders aan de start, maar de verwachting is dat er daarnaast nog eens driehonderd Amerikanen zullen starten In die heksenketel zal ik samen met Piet Hamelink proberen de rit tot een goed einde te brenger." De Temeuzense frietverkoprer kan daarbij op een jaar ervaring bogen Vo rig seizoen immers slaagde hij er als eer ste Zeeuws-Vlaming in om in het Finse Lahti de elfstedentocht uit te rijden. Volgens afspraak zullen de twee Zeeuws-Vlamingen zoveel mogelijk bij elkaar blijven. „We hebben altijd met elkaar getramd en zijn ongeveer even sterk", weet Ben de Kok Het zou bo vendien niet zo verstandig zijn om ai- leen te gaan ryden. Het plan is daarbij om vry rustig te vertrekken. Natuurlijk zullen er een heleboel zijn die sneller weggaan dan wij. maar daar moeten wij ons niet op richten. Het is tenslotte een afstand waarin je jezelf een keer of drie, vier tegenkomt. Daarom is het verstan dig om een groep te zoeken, waarin je lekker mee kunt. Op die manier moeten we in onze opzet - de rit uitrijden - kun nen slagen". Bij dat alles hangt verder erg veel af van de weersomstandigheden. „Mo mentcel is bel zo dat het er overdag een graad of twintig vriest. Dat is heel mooi, als er maar geen wind staat. Vol gens informatie die ik nu heb, zou de kwaliteit van het ijs voorlopig nog goed moeten zijn. Het is echter de vraag wat hel gaat worden als donder dag dc sneeuw, d ie zo'n anderhalve me ter hoog ligt, geruimd wordt. Gaat het dan 's-nachts vriezen tot tegen de veer tig graden zoals vorig jaar in Finland is gebeurd, dan krijg je scheur op scheur en dan wordt schaatsen wel erg moeilijk gemaakt. De vraag werpt zich dan ook op wat op een gegeven moment normale omstan digheden zijn Maar ik zal er alles aan doen om de tocht te volbrengen. Onze vrouwen zorgen daarbij voor de bevoor rading Ze zullen met de auto de route zoveel mogelijk proberen te volgen en op bepaalde plaatsen voedsel aanrei ken". Op die manier wordt er zo weinig mogelijk aan het toeval overgelaten. Ben de Kok is er dan ook van overtuigd dat de weergoden een beslissende rol gaan spelen. „Kijk, de afstand op zich. dat moet. kunnen lukken Bovendien is de afstand opgedeeld in twee ronden van honderd kilometer en dat zou ook wel eens in het voordeel kunnen werken. Vorig jaar bijvoorbeeld moes ten er vier ronden van vijftig kilometer worden afgelegd. Ik denk datje nu min der gauw stopt als je de eerste ronde achter de rug hebt. Ben je immers aan de tweede ronde bezig, dan doe je er verstandig aan om door te rijden als je na bijvoorbeeld 140 kilometer proble men krijgt. De weg terug is dan toch praktisch net zo lang?" Vooral de langere koersen spreekt mij wel erg aan in vergelijking tot de vee! kortere met een groot aantal bochten. Buiten dat zou ik toch veel meer in Bel gië gaan rijden omdat het hier tossende renners helemaal niet goed gaat. Ze gunnen elkaar niets", weet Ceriel Hoef nagels uit eigen ervaring te vertellen. Vabdaar dan ook dat Ceriel Hoefnagel! lange tijd met de gedachte heeft rond gelopen om zyn trimmersbestaan op te geven en een licentie aan te vragen als amateurwielrenner, maar de beslissing van de BWB om tot 1 juni geen buitel landse renners toe te laten in de Belgi sche wedstrijden heeft hem da: weerhouden. „Ik heb inderdaad er lang over gedacht, maar als ik tot 1 juni niet in Belgié mag rijden, is dit bepaald niet interessant. Er zijn in Zeeland in de eer ste maanden van het jaar weinig wed strijden; daarop heb ik maar besloten om by de WAOD te blijven rijden, waai ik het overigens enorm naar mijn zin heb", merkt Hoefnagels op. Veldrijden In de jaren dat hij als trimmer actief was bij de WAOD, zocht hij in de win termaanden steeds zijn heil in het veldrijden. Dat bleek hem telkens be ter af te gaan. waardoor de 23-jarige Clingse coureur dit jaar één van de hoofdrollen vertolkte in het klasse ment dat de WAOD maakt bij het veld rijden. „Ik was eigenlijk van plan om na 1 januari gèen veldritten m rijden en mij te gaan voor bereiden op het nieuwe wegseizoen, maar toen bleek dat ik op dat moment op de twee de plaats stond in die klassering, heb ik maar besloten om die plaats vast proberen te houden tot aan bet einde van het seizoen. Het bleek steeds goed te gaan tijdens de wedstrijden. Tel kens ben ik binnen de eerste vijfgeëin digd", weet Hoefnagels. Ondanks de uitstekende prestaties, dx Ceriel Hoefnagels leverde gedurende het nu bijna afgelopen cross-seizoen, heeft hy zich dit jaar niet anders voor bereid dan in de voorgaande jaren, „Misschien dat het komt omdat ik veel iever in het veld rij dan op de weg. vendien zijn er enkele vaste deelnemers aan de crossen overgestapt naar de amateurs, waardoor de tegenstand minder was dan voorgaande jaren. En natuurlyk heb ik steeds meer ervaring in dit werk gekregen. Maar hoe het nu feitelijk komt, dat weet ik echt met", aldus een bescheiden Ceriel Hoefna gels. Dat hij zijn hart meer verpand heeftaan het veldrijden komt volgens hem om dat hij met graag in een grote groep rijdt. De grote pelotons op de we? schuwt, hij meestal, vandaar ook dathij regelmatig de strijdlustige renner tót? dens een wedstrijd. Hij is er voor zich zelf volkomen van overtuigd, dat hij in een massale aankomst totaal geen schijn van kans heeft. Daarom tracht Hoefnagels er telkens alleen vandoor te gaan. Geen angst ,In het veld ben je bijna altijd alleen, het komt daar bijna geheel op kracht aan en dat ligt mij veel beter. Daar bei ik totaal geen angst zoals dat wel voor kan komen in een massaspurt tijde» een wegwestrijd. Voor mij hoeft dit niet hoor", meent Ceriel Hoefnagels, die nu al de beslissing genomen heeft dat hij ook niet na 1 juni over zal stap pen naar de amateurs. „Ik ben inge deeld in een Belgische ploeg en die mensen wil ik niet in de steek laten halverwege het seizoen". Schieting KOEWACHT - Schutterssociéteit 'D< Blauwe Hoek' in Koewacht hield een camavalsschieting m café 'De Oude Molen' waaraan 34 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel H. de Vos.Hei kant. eerste zijvogel M. Goossen, Koe wacht, tweede zyvogel G. Herweet Heikant, grootste aantal kleine vogö (4) J. Vermeersen, Sint-Jansteen en N Goossen, Koewacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30