'Vliegende Hollander' wil jubileumuitgave «f ,|tl ACRYL GLAS 24.95 Concert Randy Newman in Gent "Tn Aardenburgse politiek te weinig democratisch denken' Wissel Zeeuws-Vlaandereu PZC/ streek TERNEUZENSE HARMONIE NEGENTIG JAAR D '66 WEST ZEEUWSCH- VLAANDEREN: ATRIOder Mode wegen Adrie van Wijck HARPE HENGELSPORT NU VERS ZEEAAS L iW ft iWr !TAlW, VRIJDAG 18 FEBRUARI 1983 Muziekgezelschap 'De Vereenigde Werklieden' omstreeks 1930. TERNEUZEN - Het bestuur van de muziekvereniging 'De Vliegende Hol lander* uit Terneuzen wil een jubileu muitgave maken ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan van de har monie. Het ontbreekt echter aan gege vens. Over de periode vóór 1960 is nau welijks iets bekend: een groot deel van het archief van de harmonie is spoor loos verdwenen. Over de laatste twee decennia is, dankzij de naspeuringen van dirigent Piet Eekman, meer be kend. De Temeuzense harmonie werd 15 april 1893 opgericht. Aanvankelijk heette de harmonie 'De Vereenigde Werklieden', later harmonie 'Terneu zen'; in "72 werd de groepsnaam veran derd in harmonie 'De Vliegende Hol lander'. De activiteiten ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan worden gespreid over verschillende maanden. Zaterdag 5 februari verzorgde de harmonie, sa men met de drumband, het majoretten- peloton, het jeugdorkest, jazzorkest de Scheldedixies en dansorkest The Flying Dutchmen een jubileumuitvoe ring in het Zuidlandtheater. Bij die gelegenheid werden ook enkele trouwe muzikanten gehuldigd: A. den Doelder, 60 j aar actief üd van de harmo nie. ontving de gouden KNF-medailie plus oorkonde, P. van Langevelde en J. Hamelink, beiden 25 jaar lid van de drumband, de zilveren KNF-speld. De jubileumuitvoering wordt op zater dag 16 april gevolgd door een receptie in het Temeuzense Zeldenrusteollege. 's Middags tussen vier en zes uur kan het bestuur van 'De Vliegende Hollan der' worden gelukgewenst met het ne gentigjarig jubileum. De jubileumcom missie heeft verder een festival in petto Het wordt medio juni gehouden en er wordt aan deelgenomen door korpsen uit Temeuzen en omgeving. Het jubileumjaar wordt in het najaar afgesloten met een speciaal concert in het Zuidlandtheater. Met deze extra ac tiviteiten is het jaarprogramma van de Temeuzense harmonie overvol. Volgende week zondag 27 februari wordt deelgenomen aan een festival in Moerkerke, in mei verzorgt men een op treden in Ath (B). Ook tijdens het mars concours van de KNF, in juni in het Zuidbevelandse Kapelle, is men van de partij. Vice-voorzitter J. den Toonder: ,Het wordt een heel druk jaar met veel repeteren, dat is iets dat zeker is". Banieren Eén van de mensen die veel voor de harmonie heeft gedaan is N. J. Harte, die ruim 25 jaar voorzitter was van de muziekvereniging 'De Vereenigde Werkluiden'. Bij gelegenheid van zijn zilveren jubi leum als voorzitter, in april '32, schreef de Temeuzensche Courant over deze il lustere Temeuzenaar: „De lijfspreuk van de heer Harte was: moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden. Hij was 37 toen hij tot voorzitter werd geko zen. Maar deze leeftijd weerhield hem er niet van muziek te gaan leren, zelfs kla rinet te gaan spelen. Maar er was meer. het gezelschap moest worden opge werkt, zowel muzikaal als maatschap pelijk. Harte spande zich er voor en het duurde dan ook niet lang of er meldden zich veel nieuwe leerlingen. Aan de vor ming van de jonge muzikanten had de voorzitter geen gering aandeel". De Temeuzensche Courant verder „Dat de vereniging bij feestelijke gele genheden zich slechts kon identificeren door middel van een eenvoudig houten bordje met het opschrift De Vereenig de Werklieden', terwijl andere gezel schappen met wapperende banieren of statige vaandels het geheel meer luister bijzetten, zat hem danig dwars. Het duurde dan ook niet lang of hij wist ve len voor een nieuw plan te interesseren. Onder leiding van burgemeester Hui- zinga werd een comité gevormd met als doel de vereniging een vaandel aan te bieden. En met goed resultaat; spoedig was het geld bijeen en kon het vaandel worden ingewijd. Toen de ko ningin een bezoek aan Temeuzen bracht, kon het muziekgezelschap zich met het prachtige nieuwe vaandel op waardige wijze presenteren". Tussen '60 en '65 maakte de vereniging een moeilijke periode door. De leiding van het korps was in die dagen m han den van de heer N. de Keijser uit Gent. die in '59 de dirigeerstok had overgeno men van de heer J. Meyers, Dirigent Piet Eekman over die 'moeilijke' perio de: „Door vertrek van muzikanten naar elders daalde het muzikale peil. Nieuwe aanwas was er niet of nauwelijks. Aan concoursen werd niet meer deelgeno men. De enige wapenfeiten waren een paar concerten in België, een drum bandwedstrijd en een taptoe". Januari '62 ging de vijftig jaar oude muziektent onder de slopershamer. De al niet best draaiende vereniging werd daardoor nog meer gedupeerd. Eind '64 nam Piet Eekman het dirigent schap van Meyers over. Sindsdien zit de harmonie weer in de lift. Veel succes oogstte men met de 'bejaardentehuis- 'concerten. Men trad jaarlijks op in 'Bachtendieke'. Ook in 'De Blide' en 'Scheldeoord' werd regelmatig opgetre den In '67 werd (na zeven jaar) weer deelge nomen aan een KNF-concours (het korps was van de afdeling uitmuntend naar de tweede afdeling gezakt!). Men behaalde een tweede plaats. In de na volgendejaren is het muzikale peil nog verder omhoog gekrikt. Op het moment speelt de harmonie in de afdeling uit- muntend. Ook de majorettengroep en de drumband doen het goed tijdens concoursen: de majoretten komen sinds drie j aar uit in de eerste divisie, de drumband speelt nu alweer tien jaar in de eredivisie-afdeling. Maart '70 gaf de vereniging een concert in het Zuidlandtheater. De uitvoering sloeg zo goed aan, dat werd besloten er een jaarlijks terugkerend gebeuren van te maken. Nog ieder jaar is het con cert een succes: het Zuidlandtheater zit steeds 'stampe'vol. Een ander "wapenfeit' waar Eekman met genoegen aan terugdenkt is de uit voering van de Hoofdstad-Operette, be gin '73. „De Hoofdstad Operette voerde in het Zuidlandtheater de operette 'lm Weissen Róssl' op. We werden gevraagd mee te werken aan de uitvoering. Men had een dorpskapel nodig, die de keizer moest verwelkomen. Het optreden werd een groot succes". 'De Vliegende Hollander* telt momen teel 110 leden. De muziekvereniging be schikt sinds enkele jaren over een eigen jeugdorkest, dat meewerkt aan de jaar lijkse uitvoering in het Zuidlandthea ter. Ook dansorkest The Flying Dutch men' onder leiding van Luc de Doelder, jazzorkest De Scheldedixies en de Ter- neuzense boerenkapel maken deel uit van de vereniging. VW-kantoor Groede eind dit jaar weg GROEDE - Eind van dit jaar ver dwijnt het VW-kantoor in Groede. Dat werd gisteravond besloten op de vergadering van de VW Groede in 'De Wulpenhoek' te Groede. Het bestuur kreeg van haar leden een mandaat om verder te onderhandelen met het kan toor in Breskens. Dat zal dan in de toe komst, wanneer alles volgens plan ver loopt, het regionaal kantoor worden. Het besluit om het kantoor in Groede te sluiten komt nadat de huidige kantoor houder te kennen heeft gegeven, er mee te willen stoppen. De vergadering was het erover eens dat de bezetting in een klein kantoor net zo frequent moet zijn als in een groot kantoor. In de praktijk is dit moeilijk op te brengen. „Het werkt frustrerend als er maar één klant in de week komt en je toch de hele week open moet zijn. De laatste vijftien jaar is er steeds gewisseld van kantoorhouder en dat werkt met steeds verschillende tele foonnummers ook verwarrend" Niet alleen Groede met 66 leden kampt met dit probleem. Ook Nieuwvliet en Hoofdplaat zijn kernen met een klein kantoor. Het bestuur van de VW in Groede acht de kans niet uitgesloten dat ook deze kantoortjes erbij worden betrokken. De middenstand in Groede zal in de toe komst routekaarten en gidsen en derge- lij ke verkopen om toch nog wat binding met de mensen te hebben. Het bestuur van de VW Groede blijft wel bestaan. In dat bestuur werden op de vergadering mevrouw S. Krokké- Mink en de heer R. Veugelers herkozen. De jaarlijkse vooijaarsexcursie wordt dit jaar door Groede georganiseerd op maandag 16 mei. Dan komen de bestu ren van de diverse WV's naar Groede om het dorp en met name de kust te bekijken. Kynologenclub maakt kennis met nieuwe trainer in Sluiskil SLUISKIL - De Zeeuwsvlaamse Kyno logenclub houdt dinsdag 22 februari, een kennismakingsavond met de nieu we trainer in café 'Atlanta' in Sluiskil. De bijeenkomst begint om 20 uur. De cursussen puppytrainer, elementaire gehoorzaamheid en g.g. worden maan dag 28 februari voortgezet Belangstel lende hondenbezitters kunnen vanaf 19 uur terecht in manege 'Magrette' in het gelijknamige buurtschap. Op 31 maart houdt de kynologenclub de algemene ledenvergadering, op 29 april vertelt mevrouw L. Huyskes-Comelisse iets over 'homeopathie voor dieren' en op 20 augustus is de jaarlijkse hondenten toonstelling. Omnisportavond van vereniging Breskens BRESKENS - Op zaterdag 19 februari houdt de omnisportvereniging 'De Kombuis' te Breskens een spelavond in cafétaria 'De Kombuis' te Breskens. De te spelen onderdelen zijn jokeren, bie den, ^joelen, kegelen en biljarten. Na afloop wordt er een bingo gespeeld. De spelavond, die voor iedereen toeganke lijk is, begint om 20.00 uur. GENT - Randy Newman geeft vrijdag 18 februari (vandaag) een concert in het 'Congrescentrum' in Gent. Het op treden begint om 20.30 uur. Newman heeft zijn faam grotendeels te danken aan zijn kronieken van de Amerikaan se samenleving. Zijn haat-liefde-verhouding met zijn va derland heeft vanaf het begin van zijn loopbaan geresulteerd in schrijnende, of emotionele, of cynische of romanti sche Üedjes. Cynisch bekijkt hij de ta melijk oppervlakkige, lege levenshou ding van zijn landgenoten, emotioneel en romantisch beschrijft hij de pogin gen van individuen om zich staande te houden in de kille samenleving en schrijnend zijn de 'plaatjes' die hij maakt van deels mislukte, deels onver vulde levens. Zijn compassie richt zich op de 'kleine man', diens verloren strijd tegen de knellende, oppermachtige structuren van het kapitalisme en diens pogingen om - ondanks alles - nog iets van blij vende waarde te vinden in die welva rende, zonovergoten maar innerlijk kil le Amerikaanse samenleving. Elpees als 'Good old boys''Little crimi nals' en zijn nieuwe "Trouble in paradi se" - een veelzeggende titel - geven een perfecte staalkaart van die betrokken heid. Newman, de aarsluiaard, maakt ria zijn tegenvallende 'Bom again' in een perio de van bijna twee jaar 'Trouble in para dise'. en daarmee zal hij zijn verdiende come-back maken. Al is de zegswijze, dat hij eigenlijk nooit is weggeweest, in ieder geval bij Newman helemaal waar Newman-composities werden door vele artiesten uitgevoerd. 'I think it's going to rain today' door Judy Collins werd een wereldhit. 'Mama told me not to come' werd door Three Dog Night naar de top gezongen en Alan Price coverde 'Simon Smith and his amazing dancing bear', een van de eerste Newman-suc- cessen. Het geheim van Newman's muziek ligt niet alleen in de composities maar voor al in de arrangementen. Randv vnpit zich eigenlijk meer arrangeur dan com ponist. De schitterende, georkestreerde uitvoeringen op 'Good old boys' en 'Little criminals' bewijzen dat moeite loos. Op zijn nieuwste elpee speelt de rock groep 'Toto' vrijwel alle basistracks. De elpee heeft dan ook een rock-achti- ge klank, met uitzondering van enkele ballads. Paul Simon, Ricky Lee Jones, Bob Seger en Linda Rondstadt, om er maar enkelen te noemen, doen ook mee. Randy Newman is zaterdag 19 februari ook nog te zien in 'De Warande' in Turn hout en zondag de 20ste in de grote aula van de VUB in Brussel. AARDENBURG - De Aardenburgse politiek heeft te lijden onder een groot gebrek aan democratisch denken. Dit was de conclusie van de algemene ver gadering van de D'66-afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen, donderdag avond in het dorpshuis van Aarden- burg. De vergadering was het erover eens dat de belangrijkste oorzaak van het politiek gekonkel' te wijten was aan de laksheid van een meerderheid in de raad. Hoewel burgemeester Lockefeer vol gens de D'66-ers niet vrij te pleiten is, moet de beschuldigende vinger in eer ste instantie naar de raad worden ge richt, want die verschaft de burgemees ter de ruimte Als er een sterkere oppo sitie zou zijn. dan zou ook het hoofd van de gemeer.u- anders handelen, zo werd er gezegd. Mevrouw J. Boogerd-Quaak (D'66-statenlid) sprak van een mentali- teitskwestie. Volgens haar werd burge meester Lockefeer ten onrechte op een voetstuk geplaatst. „Als er anders te gen hem wordt aangekeken, reageert hij ook anders. Dus ligt de slechte gang van zaken ook sterk aan de raad". Het Aardenburgse D'66-raadslid H van Rie gaf een beknopt overzicht van de politieke ontwikkelingen sinds de in stelling van de nieuwe raad. Voor wet houder R. van de Wijnckel (CDA) had hij weinig lovende woorden over. De wethouder startte immers als lid van de 'zes', waaronder PvdA. VVD, lijst Stan- daert en D'66. Enkele weken geleden maakte Van de Wijnckel de definitieve overstap naar de tegenpartij die daar door een krappe raadsmeerderheid ver- krees. Ondanks alle problematische kwesties in Aardenburg. ziet Van Rie de toe komst met enige hoop tegemoet. „Het Lockefeer-beleid begint flinke deuken te krijgen. Ik hoop dat we met vereen de krachten het oer-conservatieve be leid in Aardenburg om kunnen buigen. Er komt steeds meer openbaarheid en het publieke ongenoegen groeit", al dus Van Kie. Met tevredenheid stelde hij vast dat hij nu in elk geval twee vaste medestanders had in de persoon van mevrouw A. Keymel (PvdAl en wethouder J. de Ridder (VVD). „De vo rige raadsperiode zat ik helemaal al leen. Nu is het al een stuk verbeterd, De KOEWACHT - Schutterssocieteit Wil lem Teil hield een schieting in café R. v. d. Steen waaraan 48 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel R. de Smet Koewacht Eerste zjjvogel Rita v d Steen Koewacht Tweede zijvogel G. de Cauwer Moerbeke Grootste aantal kleine vogel s(4i H Rombout Clinge. fractie van Standaert komt helaas nog niet openlijk in verzet. Misschien komt dat nog". Ook de raadsfractie van Sluis bracht verslag uit over het afgelopen halfjaar. Het nieuwbakken raadsüd H. Masclee liet middels een brief weten dat hij zeer- tevreden was over de gang van zaken en er van overtuigd was dat D'66 in de Sluisse raad als een volwaardige ge sprekspartner werd beschouwd. :J: Goedemorgen. :j OPA en OMA Hartelijk gefeliciteerd met jullie 25-jang hu- xwelyk. Michael. Dennis, V. Annoeska i; jij Goedemorgen. PA en MA Hartelijk gefeliciteerd met jullie 25-jang hu- -: f: welijk Rini en Fons S Frank en Marina Eddy, Marcel, Patrick Heden is zacht en kalm van ons heengegaan on ze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder DINA SCHOONAKKER weduwe van Krijn de Jonge in de ouderdom van 85 jaar. Temeuzen: M. Goosen Temeuzen: E. Versprille-de Jonge J. Versprille Hoek: S. Rouw-de Jonge W. Rouw Klein- en achterkleinkinderen Temeuzen, 17 februari 1983 Corr.adres: Beethovenhof 74. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op maandag 21 februari a.s. om 14.00 uur op de Zuiderbegraafplaats, na vooraf gaande rouwdienst in de Opstandingskerk, aan vangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren, na de begrafenis in voornoemde kerk. Heden overleed zacht en kalm onze lieve oma DINA DE JONGE-SCHOONAKKER op de leeftijd van 85 jaar. "s-Gravenzande: P. Goosen P. Goosen-Scheele Jeanet, Martina Temeuzen: W. D. Herklots-Versprille R. H. Herklots M. D. van den Berg-Rouw J. A. van den Berg Al win Temeuzen, 17 februari 1983 ook het adres voor contactlenzen Raadhuisplein 3 4501BG Oostburg Telefoon 01170 - 3657 NIEUW BIJ DE BREEl leverbaar in 2, 3 en 4 mm dikte Afname in standaardlengten Vanaf {2 mm dik), per m2 helderder dan glas, lichter in gewicht, vele malen sterker dan glas, eenvoudig aan te brengen, kan gezaagd worden, lange levensduur. KONKLUSIE: ideaal te gebruiken als voorzetramen. Bijpassende voorzet raamprofielen STEENHOUWERIJ Ferket, Reyns en de Maat BV Steensedijk 100, Hulst-Tel. 01140-12906 Een modern bedrijf al meer dan 25 jaar. Gespecialeerd in: GRAFMONUMENTEN klassiek en modern in vele steensoorten modellen prijzen Handel in: MARMER en NATUURSTEEN voor particuliere en utiliteitsbouw gevelbekleding en vensterbanken Geilluslrtfrtle klsureneataiogut vloeren in diverse steensoorten vrijMIjvfml tir inzaga Agentschappen: VLOERTEGELS grote sorteringvanaf 21,00 p/m2 i WANDTEGELS ruime keuzevanaf/ 11,-p/m2 i UITGEWASSEN BETONTEGELS 50x50en60x40 vanaf 5,-p/st STEENSTRIPS prachtige kleurenvanaf 14,-p/m2 HOUT- EN PLAATMATERIAAL u.a.idggels 20/50 vanaf 0,65 p/mt vloerdelen1,49 p/mt spaanplaatvanaf 5,31 p/m2 hardboard - zachtboard buiten W.B.P, triplex underlayment KEUKENS, de beste merken KELLER en K 8, M keukens met vijf jaar schriftelijke garantie en service, ook na de garantieperiode. VRAAG VRIJBLIJVEND PRIJS, VERGELIJK EN OORDEEL ZELF. SANITAIR veie complete opstellingen in onze showroom tegen gunstige prijzen, vraag daarom ook vrijblijvend advies. Bjl FASSAERT BOUWSTOFFEN 11 I al maar dan 70 Jaar een begrip voor kwaliteit an garantie. I I Absdaalseweg 19, Hulst, tel. 01140-12455. Magazijn open: maandag t/m vrijdag 8-17 uur zaterdag 8-12 uur Toonzaal open. maandag t/m vrijdag 8-17 uur zaterdag en zondag 14-17 uu MODE - COIFFURES TERNEUZEN ZUIDLANDSTRAAT 30 TELEFOON 12533 Bedroefd maar dankbaar omdat we hem zolang in ons midden mochten hebben delen wij u mede dat geheel onverwacht van ons is heengegaan, gesterkt door het sacrament der zieken, mijn lieve man, vader, schoonvader en grootvader, de heer RENÉ STURM echtgenoot van mevrouw Cornelia Overdulve Geboren te Biervliet 25 december 1909 en overle den in het St.-Antoniusziekenhuis te Oostburg, 17 februari 1983. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe gebeden aan. IJzendijke: C. Sturm-Overdulve Philippine: M. J. Taalman-Sturm W. P. Taalman Mario, Cindy, Miranda Kloosterzande: A. R. Sturm L. Sturm-Burm Evelien, Jean-Paul Temeuzen: P. de Blaey-de Kaijser en kinderen Familie Sturm Familie Overdulve 4515 AC IJzendijke, 17 februari 1983 Walplein 5 De plechtige uitvaartdienst gevolgd door de ter aardebestelling waarbij u beleefd wordt uitgeno digd zal plaatsvinden op maandag 21 februari a.s om 10.00 uur in de Parochiekerk van O. L. - Vrouw ten Hemelopneming te IJzendijke. Voor zijn zielerustzal er zaterdagavond om 19.00 uur een Vigiliedienst worden opgedragen in bo vengenoemde kerk. Bezoek aan het mortuarium in het ziekenhuis te Oostburg zaterdag om 15.00 uur. Samenkomst voor de familie maandagmorgen om 9.30 uur, Walplein 5. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Langekerkstraat 5, Terneuzen (zeepieren en zagers) Vooraf bestellen is zekerheid. Tel. 01150-13584, b.g.g. en na 18.00 uur 01155-3607 r gemeente 7 Hinderwet Burgemeester en wethouders van Temeuzen brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 24 van de wet algemene bepalingen milieuhygië ne, ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn positief te beschikken op de d.d. 25 oktober 1982 ingekomen aanvragen om vergunningen inge volgde de hinderwet van 1. Verbrugge Internationale Wegtransporten B.V., Industrieweg 40 te Temeuzen om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, ver gunning als bedoeld in artikel 6a der hinderwet ten behoeve van een verfspuitenj, reinigingsin stallatie voor tankswagens, kantoorruimten en stalling van vrachtwagens en tankopleg gers op het perceel plaatselijk bekend Indus trieweg 40. Temeuzen; 2. Garage Verbrugge B.V., Industrieweg 37 te Terneuzen, om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende, vergunning als bedoeld in ar tikel 6a der Hinderwet ten behoeve van een hersteiinnchtmg voor motorvoertuigen annex kantoorruimten, magazijnen, groothandel van auto-onderdelen en een benzinepompinstalla tie op het perceel plaatselijk bekend Industrie weg 37 te Temeuzen. Aan bovenvermelde ontwerp-beschikkingen zijn voorschriften verbonden ter voorkoming of beper king van gevaar, schade of hinder buiten de in richting. De ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en an dere terzake zijnde stukken liggen met ingang van heden ter inzage ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, en wel tot 4 maart 1983 elke werkdag van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en elke donderdagavond van 19.00 tot 22.00 uur Degenen die de stukken wensen in te zien op don derdagavond worden verzocht daarvan vooraf mededeling te doen (tel. 01150-17980, tst. 123). De aanvragers alsmede degenen die gezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aan vragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelij ke bezwaren inbrengen met betrekking tot de ont werp-beschikkingen. Degene die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Temeuzen. 18 februari 1983. Burgemeester en wethouders voor noemd. C. Ockeloen, burgemeester A. J. van Pagee, secretaris PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28