Donderdag starten we een feestelijk OpenHuis. Willem van Oranjeschool winnaar schaaktoernooi VAN STRIEN'S BAKKERIJ B.V. Welkom bij AUTOBEDRIJF CAPPENDIJKC.V. Golfslag Terneuzen won handbaltoernooi 'BAKKER JAN' 'n HUIS? Weener appeltaart 4,95 Parijse soezen, 3 stuks2,98 Bolussen, 4stuks.... 2,50 Boeren bruin 800 gram 1.89 PZC/ streek Zestig jaar getrouwd TERNEUZEN - Het meisjesteam van de Golfslag uit Temeuzen is dinsdag middag na een zeer spannende finale winnaar geworden van het door de schoolsportcommissie Terneuzen georganiseerde zaalhandbaltoernooi voor lagere scholen. In de finale ver sloeg de Golfslag in de verlenging het team van De Vrije Vlucht uit Sluiskil met 1-0. Nadat eerst in poule-wedstrijden werd gespeeld in de ochtenduren, begon men halverwege de middag aan de halve fi nales. Daarin kwamen de poule-win naars tegen elkaar uit. In poule A werd de Golfslag eerste met zeven punten uit vier wedstrijden. In poule B won Oude Vaart alle wedstrijden en werd zodoen de onbedreigd winnaar. De Geule klas seerde zich in poule C als eerste met, vijf punten uit drie wedstrijden en de Vrije Vlucht won in poule D alle wedstrijden. De Golfslag versloeg in de halve finale zeer overtuigend Oude Vaart met 4-1. In de andere halve finale bleek de Vrije Vlucht met 3-2 te sterk voor De Geule. De finale tussen de Golfslag en de Vrije Vlucht bracht in tien minuten geen be slissing, omdat geen van beide teams scoorde. Weliswaar scoorde de Vrije Vlucht vrijwel gelijktijdig met het eind signaal, maar de scheidsrechter besloot het doelpunt niet toe te kennen. In de verlenging trok de Golfslag met 1-0 aan het langste eind. De belangrijkste uit slagen: 1/2 plaats Golfslag - Vrije Vlucht 1-0; 3/4 plaats Oude Vaart - de Geule 4-1 5/6 plaats Wiekslag - 't Kompas 4-2; 7/8 plaats de Wegwijzer - de Terp 2 1-0. TERNEUZEN - De aquariumverem- ging 'De Albino Zwaarddrager' in Ter- neuzen houdt dinsdag 22 februari de maandelijkse bijeenkomst in restau rant 'Vijverhof. Er staat dan een dia- bandlezing op het programma over het plantenbestand. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. t Heden is tot onze diepe droefheid van ons heen gegaan, voorzien van het Sacrament der Zieken, onze zorgzame moeder en lieve oma ROSALIA JOHANNA SCHIMMEL weduwe van René Joannes Asselman op de leeftijd van 70 jaar. St.-Maartensdijk: Tilly en Joop Temeuzen: Corry en Cor Biervliet: Hans en Emmy Temeuzen: Walter en kleinkinderen Temeuzen, 14 februari 1983 Oostelijk Bolwerk 384 Corr.adres: J. Asselman, Keizer Karelstraat 13, 4521 AE Biervliet. De uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op donderdag 17 februari a.s. om 10.00 uur in de Triniteitskerk te Temeuzen, waarna de crematie zal plaatshebben om 13.00 uur in het crematorium te Middelburg. Gelegenheid tot condoleren na de mis in voor noemde kerk. t Bedroefd om het heengaan, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend stellen wij u in kennis van het overlijden van onze moeder, groot- en overgrootmoeder EMMA LUDOVICA VAN MORRELGEM weduwe van Gustaaf Lodewijk Tanghe geboren te Sluis, 22 mei 1885 overleden te Aardenburg, 14 februari 1983 Sluis: B. A. Groosman-Tanghe P. Groosman kinderen en kleinkinderen Wednesfield Engeland: L. Tanghe-Stanley kinderen en kleinkinderen Sluis: M. L. Neve-Tanghe P. Neve kinderen en kleinkinderen Sluis: G. G. Tanghe L. Tanghe-Vervake en kinderen fam. Van Morrelgem fam. Tanghe Aardenburg, 14 februari 1983 Bejaardencentrum 'Coensdike' Correspondentieadres; G. Tanghe, Kapellestraat 42, Sluis. De plechtige eucharistieviering zal plaatsvin den op donderdag 17 februari a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Sluis, waarna de teraardebestelling zal plaats hebben op het R.-K. kerkhof alhier. Gebedsdienst woensdagavond 19.00 uur in de kapel van het bejaardencentrum 'Coensdike' Zij die door omstandigheden of vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN INDEPZC WOENSDAG 16 FEBRUARI 1983 WfSSCl ZGPUWS-\/l33n(fBtGt] de krant helpt u op weg De weekaanbieding van Noordstraat 79, Terneuzen, tel. 01150-19817. Oud-schoolhoofd G. J. van Oorschot in Sluis overleden SLUIS - In de nacht van maandag op dinsdag is in Sluis op 67-jarige leeftijd overleden de voormalige hoofdonder wijzer van de openbare lagere school, de heer G. J. van Oorschot. Zijn overlij den was gezien zijn goede gezondheid volkomen onverwacht. Van Oorschot werd 26 maart 1915 in Vlissingen gebo ren. Na in 1936 de hoofdakte voor onderwij zer te hebben behaald kwam hij in 1946 naar Sluis. Hij werd daar als hoofdon derwijzer van de J. H. van Daleschool benoemd. In 1977 maakte hij gebruik van de VUT-regeling. Hij was toen bijna veertig jaar in het onderwijs werkzaam. Van Oorschot kreeg in Sluis en ver daarbuiten bekendheid door zijn activi teiten op sociaal-cultureel gebied. Zo was hij vele jaren werkzaam voor het Departement van het Nut, de Sluisse schaakclub en de Rederijkerskamer Oranjebloem. Op toneelgebied was hij verder actief bij de oprichting van het West-Zeeuws-Vlaamse Onderwijzerto- neel, dat veel succes kende in de streek. Van de zangvereniging 't Vrije was hij bestuurslid. De Eerste West-Zeeuws- Vlaamse Automobielclub werd door hem opgericht. Van Oorschot was in de krantenwereld werkzaam door corres pondentschappen voor het Vrije Volk en de PZC. Bij vele andere activiteiten speelde hij een stimulerende rol achter de schermen. Op politiek gebied is Van Oorschot zijn hele leven actief geweest voor de SDAP, de latere PvdA. Zowel in Sluis als in het gewest West-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft hij lange tijd be stuursfuncties bekleed. Hij werd als één van de PvdA-voormannen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen beschouwd. De crematie zal vrijdag om 15.00 uur in Middelburg plaatsvinden. 'De Oranjebloem' Sluis werkt aan nieuwe produktie SLUIS - De toneelvereniging 'De Oran jebloem' in Sluis voert dit voorjaar het stuk 'Grote kinderen' van Rosita Pe ters op. Piet Bruggeman heeft de regie. Spelers zijn: Bram Cambier, Bram Bas ting, Gerard van Hijte, Emmy van Hij- te, Peter Spelier, Ans de Bree, Christian de Jonge en Nel Aalbrechtse. Angel van Binsbergen en Herman Bakker zorgden voor de decors. 'Grote Kinderen' gaat 18 maart in première in het gemeen schapscentrum 't Zoute Vestje' in Sluis. Dorpsraad van Waterlandkerkje zoekt nieuwe voorzitter WATERLANDKERKJE - Vrijdag avond 18 februari houdt de dorpsraad van Waterlandkerkje de jaarlijkse alge mene vergadering in het dorpshuis. Voorzitter Ted de Bliek treedt af en is niet herkiesbaar. Er is ook een vacature in de kascontrolecommissie. De agenda vermeldt voorts een 'vragenvuur': in woners van Waterlandkerkje kunnen dan de dorpsraadsleden ondervragen. De bijeenkomst begint om 20 üur WD Oostburg kiest voor goedkoopste oplossing probleem bedrijfsafval OOSTBURG - De VVD-fractie in de ge meenteraad van Oostburg is in princi pe voor de goedkoopste oplossing van het bedrijfsvuilprobleem. Het college dient dan ook eerst de of fertes van twee bedrijven, die een be- drijfsafvalstation willen bouwen, naast elkaar te leggen. Pas dan moeten b en w - althans volgens de VVD - een voorkeur uitspreken voor één van de twee mogelijkheden. Dat stelt de VVD vast in vragen aan het college over de ze zaak. In Oostburg bekampen twee bedrijven elkaar met de bouw van een overslag station voor bedrijfsvuil. In dat station dient het afval samengeperst te wor den, zodat het efficiënter afgevoerd kan worden naar de centrale Zeeuws- Vlaamse belt in Terneuzen. Het bedrijf van C. Bron in Waterlandkerkje heeft plannen voor de bouw van een station in dat dorp. De Térneuzense vervoers maatschappij Verstraeten en Verbrug- ge heeft ook een plan ingediend voor een soortgelijk station op het industrie terrein van Oostburg. Wethouder A. de Feijter (cda) en leden van de advies commissie voor planologie voelen niet veel voor een station in Waterlandkerk je, omdat de lokatie niet geschikt zou zijn. De WD vraagt het Oostburgse college hoe het denkt over het kostenaspect van deze zaak. Daarnaast wil de fractie weten hoe het beleid zich nu verder dient te ontwikkelen. Daarover wordt een duidelijke college-uitspraak ge vraagd. De vragen komen aan de orde tijdens de komende raadsvergadering op donder dag (morgen). Mr. F. J. Haarmanweg49 TERNEUZEN 01150-97455 Openingstijden van onze show donderdag 17 februari van 10.00-18.00 uur vrijdag 18 februari vrijdag tot 21.00 uur zaterdag 19 februari Hengelclub Clinge houdt gespreksavond CLINGE - De Clingse Hengelaars ver eniging houdt vrijdagavond 18 februari voor alle leden en andere belangstellen den een gespreksavond over het vissen. Als gastspreker is uitgenodigd de heer Van den Ende, hengelsportkampioen van België. Hij zal een diaserie verto nen, De avond begint om 19.00 uur en wordt gehouden in zaal De Troubadour te Clinge. Schoorsteenbrandje in Aardenburg AARDENBURG - Maandagavond) de schoorsteen van de woning vanMl L. aan de Olieweg te Aardenburgïiltp brand. De brand ontstond rondte uur. Oorzaak van de brand is waï schijnlijk het slechte onderhoud. De brandweer van Aardenburg bluSi het brandje. mee onttroonde de kersverse kam pioen het team van de Prins Willem Alexander, dat zich in de voorgaande twee jaren kampioen van Terneuzen had mogen noemen. De oud-kampioe nen eindigden nu overigens op een ver dienstelijke tweede plaats, voor het tweede team van de Prins Willem van Oranje, dat zich als derde wist te klas- Ruim 150 spelers waren van 's morgens half negen tot 's middags half vier m touw om voor hun school het beste beentje voor te zetten. In de ochtendu ren werden eerst poulewedstrijden af gewerkt, waarna men 's middags verder ging in twee hoofdgroepen, die respec tievelijk voor de eerste tot en met de twaalfde plaats en voor de dertiende tot en met de zesentwintigste plaats stre den. Vier spelers slaagden erin om ge durende het hele toernooi tot een score van 100 procent te komen. Johnny Die- leman, Marco Dieleman en René den Engelsman leverden met die prestatie een belangrijke bijdrage in de eindzege van hun Prins Willem van Oranje- school. Voor de school van Reuzenhoek kwam Gerard Torenaar tot de volle winst. Mevrouw Van de Wege reikte aan de winnende school de wisselbeker uit, terwijl de heer Paauwe de overige prij zen uitreikte. De eindstanden. Finalegroep A: 1 Prins Wil lem van Oranje. 2 Prins Willem Alexander 13 Prins Willem van Oranje 2; 4 Reuzenhoek; 5 Wiekslag 1 en Vrije Vlucht; 7 De Stelle 2, 8 Irisschool,9Wegwjjzer 1; lOOpdeHoogte; 11 Prins Willem Alexander 2; 12 Sint Antonius- school. Finalegroep B: 13 Wegwijzer 2; 14 Wiekslag 2; 15 De SteUe 3; 16 Wegwijzer 3; 17 De Stelle 4; 18 de Stelle 119 Oude Vaart 120 Prins Willem van Oranje 3; 21 de Hille, 22 Prins Willem van Oranje 4; 23 Oude Vaart 3; 24 Oude Vaart 2: 25 Zeemeeuw 1, 26 Zee meeuw 2. Avond in Terneuzen over aquariumplanten SCHOONDIJKE - Samuel en Sara de Back-Hennekeij uit Schoondij- ke hebben dinsdagmiddag het 60- jarigc huwelijksfeest gevierd in zaal 'Wijffels'. Het echtpaar, 82 en 79 jaar oud, heeft een zoon, een kleinzoon en twee achterkleinkin deren. Die waren dinsdag allemaal pre sent bij de viering van de diaman ten bruiloft en de receptie, die duurde van 15.00 tot 18.00 uur. Veel familieleden, vrienden en kennis sen kwamen de echtelieden de hand drukken. Burgemeester C. 'Spijkerboer was onder hen namens de gemeente. De commissaris van de koningin en koningin Beatrix hadden 's middags al hun geluk, wensen overgebracht middels tele grammen. Het echtpaar woonde tot 1968 in Groede, de geboorteplaats van Sa ra Hennekeij. Samuel de Back, in 1900 geboren in Oostburg, was voor de oorlog landarbeider, en later stratenmaker. In 1968 kwamen ze in Schoondijke wonen. Daar leeft het echtpaar sindsdien in goede ge zondheid. Wilt u ons bedrijf uitgebreid bezich tigen, zien welke service we u kunnen bieden, over welke systemen en welke apparatuur we beschikken, we leiden u graag rond en geven u alle infor matie die u maar wenst. Bent u benieuwd naar zaken als inruil, financiering, leasing. Of wilt u precies weten hoe ons 3 x P-plan (Peugeot's Pannehulp Plan) werkt? Komt u maar met uw vragen. Onze mensen staan klaar met inlichtingen. En natuurlijk ook om u een over tuigende proefrit aan te bieden. Open Huis, een gastvrije, feestelijke èn leerzame gebeurtenis. U bent er van harte welkom. Jawel, een Open Huis, dus onze deuren staan voor iedereen openl U kunt zo maar eens binnenkomen om wat rond te kijken, voor 'n gezellig hapje en drankje of om met deze en gene wat te praten. Maar ook als u met bepaalde wensen zit, dan is ons Open Huis een uitgezochte gelegenheid voor een bezoek. Wilt u bijvoorbeeld beter weten wat de uitgebreide Peugeot-collectie allemaal heeft te bieden, dan staat er een grandioze Peugeot-presentatie voor u klaar. Kwaliteit, comfort en veiligheid van grote klasse. Van de uitgebreide 104-serie (alle sedans met grote 5e deur van achter) tot en met het luxueuze raspaard 604. En natuurlijk neemt de jongste Peugeot-telg de opmerkelijke 305, in die presentatie een belangrijke plaats in. TERNEUZEN - De Prins Willem van Oranjeschool is dinsdagmiddag win naar geworden van het schaaktoer nooi voor lagere scholen in Terneuzen dat de schaakclub Terneuzen in het Zeldenrustcollege organiseerde. Daar- Een overzicht van het Temeuzense schaaktoernooi voor lagere scholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26