Zorgen over werkgelegenheid en financiën Sint Philipsland Betere huisvesting bibliotheek en peuterspeelzaal Goese Operette Vereniging op de planken met 'Die Geisha Commissie wil ruimteproblemen stadhuis Zierikzee bekijken Onderzoek naar staat carillon in Rilland Inwoners Heinkenszand blazen speeltuin nieuw leven in WISSEL BEVELENDEN WISSEL SCHOUWEN WOENSDAG 16 FEBRUARI 1983 PZC/ streek 8 GEMEENTERAAD BESPRAK BEGROTING 1983 SINT-PHILIPSLAND - Zorgen over werkgelegenheid en de ontwikkeling van de gemeentelijke financiën overheersten dinsdag tijdens de algemene beschouwingen over de begroting 1983 in de raad van Sint-Philipsland. Alle woordvoerders toonden begrip voor de noodzaak tot bezuinigin gen, wel waren er op onderdelen verschillen over de wijze waarop. Eenstemmigheid was er over extra bezuinigingen op de uitgaven van het dorpshuis 'De Wimpel' en de kosten van de evenemen tencommissie. Van de kant van de partij voor algemene belangen (pvab) kwam nogal wat kritiek op wethouder A. Kosten van de eenmansfractie gemeentebelang. Met name. het ontbreken van duidelijke standvastige visies werd Kosten kwalijk genomen door PvAB-er A. P. Kornaat. De SGP-er L. den Engelsman stelde vast dat er nauwelijks ruimte is voor taakuitbreidingen. Hij achtte bezin ning nodig op de vraag hoe er bestuurd moet worden in de komende periode, met minder inkomsten. Het raadslid Tafeltennis Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De eerste club- competities van het seizoen van de ta feltennisvereniging 'Smash '76' in Sint- Annaland zijn tot een einde gekomen. Bij de junioren wist Ad van 't Hof eerste te worden, voor Sjoerd van Loon en Hans van Dijke. Bij de senioren werd voor het eerst gestreden om het club kampioenschap in de vorm van een lad dercompetitie. Bovenaan de ladder nestelde zich uiteindelijk Johan Snoep met Kees Westdorp als tweede en Mar tin van der Klooster als derde. De NTTB-competitie wordt zaterdag 19 fe bruari vervolgd met de derde ronde voor de senioren en de vierde ronde voor de jeugd. Twee teams van Smash "76 spelen om 15.00 uur thuis. Het twee de seniorenteam tegen TCS 4 en de pu pillen tegen Hotak 9. Smash 1 en de Smashjunioren spelen beide in Bergen op Zoom tegen Markiezaat. Ledenvergadering WISSENKERKE - De vereniging voor openbaar onderwijs (VOO), afdeling Wissenkerke, houdt dinsdag 22 februari haar jaarlijkse ledenvergadering in De Vliete. Aanvang'20.00 uur. Deze avond, die na het huishoudelijk SllhvidiPS gedeelte openbaar is, zal geheel in het teken staan van de bezuinigingen die bet onderwijs te wachten staan De heer G. Eyssens, hoofdbestuurslid van VOO en wethouder van de gemeen te Borsele. zal nader ingaan op de drei ging van de bezuinigingen. vond dat bekeken moet worden of er door de gemeente wel doelmatig ge noeg wordt gewerkt. „Kunnen we, nu er een aantal grotere projecten is afge rond, zoals de scholenbouw, tot vermin dering van de personeelsuitgaven ko men". wilde Den Engelsman weten. Hij vroeg hoe de personeelskosten zich ver houden tot die van vergelijkbare ge meenten - De woordvoerder van Fliplands groots ste partij beklaagde zich over de slechte telefonische bereikbaarheid van de rijkspolitie. „Er zijn voornemens voor een doorkoppelingssysteem. Met name voor onze toch wel wat geïsoleerd gele gen gemeente zou het uitermate be langrijk zijn om snel over zo'n systeem te kunnen beschikken", aldus Den En gelsman. Hij nodigde het college van burgemeester en wethouders uit, in de ze stappen te ondernemen. Het raadslid kantte zich tegen ingrijpende wijziging van de algemene politieverordening. „Dit leidt onherroepelijk tot verminde ring van de eigen identiteit van de ge meente", vreesde hij, wijzend op de lan delijke stroming om méér gelijkheid in politieverordeningen te brengen. De SGP-er informeerde naar de gang van zaken bij de schooltandverzorging. Hij was vooral benieuwd naar de le vensvatbaarheid van deze dienst. Den Engelsman bepleitte grote voorzichtig heid bij het uitwerken van nieuwe be stemmingsplannen. Het raadslid was kern Sint-Philipsiand naar het indus trieterrein, in het kader van de rege ling sanering milieuhinderlijke be drijven. Hij drong er tenslotte op aan dat de gemeente actief probeert werk te scheppen voor jongeren. PvAB-er Kornaat wees erop dat zijn partij een verhoging van de onroerend- goedbelasting met 7 percent genoeg vindt (evenals het CDA). Hij kritiseerde de opstelling van gemeentebelang, of wel wethouder Kosten, die 10% wilde accepteren. Het raadslid wilde weten waarom de SGP bezwaar heeft tegen aankoop van 2,5 hectare grond voor so ciale woningbouw. „Is men angstig voor vestiging van personen van buiten onze gemeenschap", zei Kornaat. Hij CBTB Bevelanden houdt gezinsavond Kapelle KAPELLE - De kring Noord- en Zuid- Beveland van de CBTB houdt vrijdag 25 februari een familie -avond. Dat ge beurt in de Vroone in Kapelle. Tijdens deze bijeenkomst zal het toneelstuk 'Even voorstellenik ben uw dochter' worden opgevoerd. Het gaat om een blijspel in drie bedrijven. Vice-voorzit- ter J. de Jager van de kring opent het gebeuren. De CPB verricht de sluiting. Tenslotte is er een samenzijn met mu- voorstander van een ouderbijdrage ziek Van het gezelschap de Leo's uit vertelde dat de wethouder van gemeen tebelang aanvankelijk voor aankoop was, maar later zijn standpunt omgooi de. De PvAB-er kon daar geen waarde ring voor opbrengen. Hij was benieuwd naar de manier waarop de leveling van drinkwater aan schepen gecontroleerd wordt en wat daarvan de kosten zijn voor de gemeente. Waterstaatswerken J. de Jager van het CDA stelde voor om, in navolging van de welzijnscnmmis- sie, als raadsleden een deel van de pre sentiegelden in te leveren. Hij infor meerde naar het dichtslibben van de haven. „Is er bekend of dit sneller ge beurt door de Krabbekrcekdam en zo- ja, is dan een gedeelte van de bagger- kosten te verhalen op rijkswater staat?", Het raadslid wilde ook weten of de mogelijke vertraging van de com- partimenteringswerken in het ooste lijk deel van de Oosterschelde gevol gen heeft voor Sint-Philipsland. De Ja ger was bezorgd over de plannen om wegen van de Waterschappen naar de gemeenten en provincie over te beve len. Hij vestigde de aandacht op de kosten die dat met zich meebrengt. De CDA-er was voorstander van het schrappen van subsidies voor de bond tegen het vloeken en Pro Rege (militai re tehuizen), Het dagelijks bestuur van de gemeente geeft morgen, donderdag, antwoord op de algemene beschouwin gen. Dat.gebeurt in een openbare verga dering, die om 19.30 uur in het ge meentehuis begint. voor schoolzwemmen en tegen het jaar afbouwen van deze onderwijsvoor ziening had hij geen bezwaar. CBTB Bevelanden houdt vergadering KAPELLE - De kring Noord- en Zuid- Beveland van de CBTB West-Neder land vergadert dinsdag 1 maart in de Vroone in Kapelle. Jaap van der Veen. voorzitter van de Nederlandse CBTB en het landbouwschap, zal een inlei ding houden over 'algemene landbouw politiek'. Daarnaast komt aan de orde de jaarrekening van penningmeester. De aanwezigen kunnen tevens deelne men aan een discussie over landbouw politiek. De vergadering begint om 20 uur. De wijk vereniging Goes-Oost vergadert GOES - De wijkvereniging Goes-Oost vergadert. 9 maart in de Jan Ligthart- school in Goes. Tijdens deze bijeen komst treden onder meer de bestuurs leden Bickelmeyer en Leynse af. Ze zijn evenwel herkiesbaar. De vergadering begint om 20 uur. Schieting Wemeldinge WEMELDINGE - De handboogvereni ging 'St-Andries' hield in Wemeldinge een schieting op de liggende wippen in hotel Smits er waren 32 schutters en er werd 80,- gratis verschoten. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel: J de Jonge. Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk; tweede hoofdvogel: J. de Koeyer, Diana, Yer- seke: eerste zfj vogel: J. Kosten, Doel naar Ho ger. t.wede zijvogel: J. de Rijke, Edele Hand boog. Oudelande; derde zijvogel: I. v. d. Wal- le. St -• Andries, Wemeldinge; vierde zijvogel: J de Koeyer, Diana; eerste kal: J. Schipper, St.-Andries, Wemeldinge; tweede kal: J. de Rilke, Edele Handboog; derde kal: mevr. B. Schipper, S.trAndries; vierde kal: A. Geense, Zorgvliet, EllewoutsdiJk; De vliegende vogel- prijzen waren voor: P. de Jonge. Vooruitgang, Kwadendamme en W. Boudens, Willem Teil, Ovezande. Uitslag tweede wip: de beide hoofd vogels wa ren voor H. v. Stee. Diana, eerste zijvogel: C. D. Raas, Vooruitgang-, tweede züvogel. C. Stouttaamer. Edele Handboog; derde zijvo gel: J. v. d. Walle, St.-Andries; vierde zijvol- gel: M- Meyer, St-Andries; eerste kal: N. Schipper, St-Andries; twedde kal: J Ha- rinck. Diana; derde kal: C. Wouterse. Victo ria. Kwadendamme: vierde kal: J. dy Koeyer, Diana; meeste kleine vogels: Jac. Doene, Vic toria, zeven stuks. Schieting in 's-Heerenhoek 'S-HEERNEHOEK - In De Korenbeurs ln 's-Heerenhoek werd een schieting op de liggende wippen gehouden door 'Concordia'. Er waren 75 schutters. Uitslag eerste wip: hoofdvogel, met beker: W. de Jonge, ADLM, Kwadendamme; eerste zii- vogel. P. Stouthamer, Zorgvliet, Ellewouts- dvjk: tweede zijvogel: w. de Jonge. ADLM, eerste hovenkal: Jac, de Baar, Willem Teil, Ovezande; tweede bovenkal: B. Vermeule. Zeelandia, Ovezande; eerste onderkal: w. Boudens, Willem Teil; eerste klep met bker: G. Voet, Soranus. Heinkenszand. tweede klep: F. Koens, Spes Nostra. Ovezande; der de klep: J Huige, Eensgezindheid. 's-Heeren- heok, vierde klep: P. Oostdük, WUlem Teil; meeste kleine vogels met beken C. v. d, Dries, Eensgezindheid, zes stuks. Uitslag tweede wip: eerste hoofd vogel: F Koens. Spes Nostra; tweede hoofd vogel: J. Janse. Soranus 2, Heinkenszand, eerste zy vo gel: Jac. de Jonge, Doel naar Hoger. Wol- phaartsdyk; tweede zijvogel: F. Koens. Spes Nostra; derde zij vogel: J. Hulge, Eensgezind heid: vierde zijvogel: H. v. d. Dries, Vnje Schutters. 's-Heerenhoek: eerste kal: A. v. d. Dries. Eensgezindheid; tweede kal A. Geen- se. Zorgvliet; derde kal. F. Koens, Spes No stra; vierde kal: H. de Jonge. Soranus. Hein kenszand; meeste kleine vogels; M C. Ver donk. Concordia, 's-Heerenheok acht stuks, de vliegende vogelprijzen waren voor: A. v. d Bulck en C. v. d. Dries, beiden Eengsgezlnd- heid. De SGP-woordvoerder vond het een verdrietige zaak dat de meerderheid van het college de subsidie voor een vereniging zoals de Zondagsrust en Zondagsheiliging wil schrappen. Hij achtte een bijdrage van de voetbalver eniging in de onderhoudskosten van het sportveld redelijk. Den Engelsman toonde zich voorstander van verplaat sing van een loonwerkbedrijf uit de Bruinisse. Aanvang: 19.30 uur. Ledenvergadering VARA Bevelanden GOES - De VARA-afdeling 'De Beve landen' houdt donderdag 17 februari de jaarvergadering in gebouw 'De Leger- diek' te Goes. Tijdens deze vergadering zullen kandidaten worden gesteld voor het VARA-parlement, de Verenigings raad, Raad van Toezicht en de Beleid en Adviesraad. De vergadering begint om 20.00 uur. RAAD ST. PHILIPSLAND BESLUIT: SINT-PHILIPSLAND - De gemeente lijke bibliotheek en peuterspeelzaal in Sint-Philipsland krijgen betere huis vesting. De twee voorzieningen - nu provisorisch in het dorpshuis 'De Wim pel' ondergebracht- krijgen ruimte in een restant van de oude christelijke school aan de Wilhelminastraat. On der intrekking van een eerder geno men sloopbesluit, besloot de meerder heid van de Flipslandse raad dinsdag hiertoe. Voor waren CDA, Partij voor Algemene Belangen en Gemeentebe langen (totaal 4 stemmen) en tegen was de 3 leden tellende SGP-fractie. Wethouder L. Walpot (SGP) gaf een uit voerig overzicht van zijn minderheids standpunt m het college van burge meester en wethouders. Hij erkende dat de bibliotheek in de hal van 'De Wim pel' momenteel niet goed zit en ook was hij minder gelukkig met de huisvesting van de peuterspeelzaal in de kelder van het dorpshuis. Om daarom de oude christelijke school te handhaven en zelfs op te knappen, zag de wethouder (en met hem zijn partijgenoten) niet zit ten. Hij pleitte vestiging van de peuter speelzaal in een vrijkomend lokaal van de nieuwe christelijke school (wegens terugloop leerlingen) en ruimte voor de bibliotheek in de kelder van 'De Wim pel'. Walpot vond het een voordeel dat daardoor de onderhoudskosten van de christelijke school gedrukt konden worden. Burgemeester T. A. Vogel vond sloop van het oude schoolgebouw geld weg gooien. A. P. Kornaat (pvab) en J. de Jager (cda) waren het daar mee eens. Hengelwedstrijd van de Zandkreek KATS - De hengelsportvereniging 'De Zandkreek' uit Wolphaartsdijk heeft haar eerste competitiewedstrijd gehou den in de Oosterschelde bij Kats. Een groep van 43 deelnemers haald 6 onder maatse en 12 bovenmaatse vissen bo ven water. Het totaal gewicht van de vangsten bedroeg 2680 gram. C. Janse ving de eerste vis. De uitslag luidt: 1 mevrouw Janse, 2 C. Janse, 3 W. van der End. 4 Jacco Kopmels. 5 M. Tramper. De volgende wedstrijd van de vereni ging is 12 maart om 14 uur in Kats. Jeugddienst in kerk Kapelle KAPELLE - Zondagmorgen zal in de hervormde kerk van Kapelle een dienst worden gehouden die is voorbereid door de jeugdwerkkommissie en de zondagschool 'Eben Haèzer' in Kapelle. Voorganger is de heer G. Sinke uit Goes. Het thema van deze dienst is 'Ne men of Geven'. De dienst begint om 10.00 uur. Zij zagen in het alsnog gebruiken van het schoolgebouw een goede oplossing, zowel voor de peuterspeelzaal („die wordt uit de duisternis gehaald"), als de bibliotheek. De twee raadsleden drongen erop aan dat met betrokkenen nader wordt overlegd over de verde ling van de beschikbaar komende ruimten. Burgemeester Vogel zegde dat toe. Tussen wethouder Walpot en de raads voorzitter ontspon zich zijdelings nog een debatje over een verzoek van jonge ren om een ruimte voor open jeugd werk. Walpot keerde zich daartegen, omdat er volgens hem popmuziek 'en wat dies meer zij' in de jeugdruimte te gebeuren staat. Hij stelde dat er in de gemeente volop verenigingen zijn, waarbij jongeren zich kunnen aanslui ten Vogel beklemtoonde dat het thans ontbreekt aan mogelijkheden voor jeugdwerk; de komst ervan achtte hij nodig. De burgemeester bestreed da ter alleen popmuziek gedraaid zal worden, „al zal het geen jongelingsvereniging worden". Wethouder Walpot had er niet veel fiducie in: „Ik zie ze nog niet sjoe len. of het zou moeten zijn om raadsle den zand in de ogen te strooien". Plattelandsvrouwen Schore kwamen bijeen SCHORE - De afdeling Schore van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen heeft een bijeenkomst gehou den in het dorpshuis in Schore. Er wa ren 38 leden aanwezig. Mevrouw Min- naard werd in het afdelingsbestuur als opvolger van mevrouw Vermeulen ge kozen. Volgens het verslag van de secre taresse telt de afdeling momenteel 67 leden. Na de pauze verzorgde de heer De Groene een filmvoorstelling over zijn reis naar IJsland. Tijdens de vol gende vergadering zullen leden van de afdeling een modeshow opvoeren. Burgerlijke stand THOLEN Geboren: Adriana. dv A. J. van Dom- mele en D. Wielaard; Jacoba N' dv C. M. van de Velde en J. N. Slager; Wittina, dv E. Menheere en A. M. van Oudenaarde; Cathalina J. dv M. D. Bentschap Knook en A. P. Dorst; Marcel, zv A. A. van der Vlies en H. Letschert; Liesbeth. dv M. W. Snoep en C. Bouman; Adriaan D. zv M. D. Duijzer en J. C. Menheere; Miran da, dv E. Oostdijk en M. T. C. Hage; Geurt C. zv P. J. van Halum en J. Sonne- vëld; Leendert J. P. zv M. de Ruiter en A. C. van Haaften; Elisabeth, dv M. J. van Dijke en C. van den Bergh; Jahan- nis, zv M. J. A. Geuze en T. D. Priem; Cornelia W. dv L. Smits en E. J. Marinis- sen; Johan F. A. zv P. C. Koedood en L. J. de Kok; Johanna M. E. dv T. A J. M. de Riet en M. J. E. van Eijndhoven; Jo hanna, dv A. L. Riedijk en M. H. D. Goe- degebuur; Pietemella W. M. dv J. Priem en H. Roozemond; Lydia L. dv K. E. Reiners en M. Plum; Natasja M. C. dv H. C. M. Verbeek en P. M. Veraart; Martin P. W. zv J. M Suijkerbuijk en E. P. C. de Meulmeester; Marina J. dv A. M. van de Beek en A. J F. Bogert; Maartje P. J. dv C. C. Geluk en M. P. C. Aamoudse; Bas, zv E. E. P. C. van Dongen; Dimphina J. J. M. dv P. J. J. Franken en A. E. D. van Kaam; Johanna J. dvL. M. Tichem en J. J. van der Slikke; Elisabeth J. dv G. van Daalen; Michelle, dv P. Westerman en A. P. M. van Etten; Willem P. zv M. W. van Dijke en W. Potter; Johanna M. dv P W J. de Korte en A. C. Boogaard. Getrouwd: M. Potappel, 63 jr. er. L. A. van Beveren, 49 jr.E. de Leeuw, 26jr. en M. Overbeeke, 25 jr.; A. P. M. van Rooij, 20 jr. en E. J. M. Steijns, 19 jr.; Jan M. den Engelsman, 22 jr. en T. L. Fase, 19 jr.; J. van der Kleijn, 23 jr. en C. J. op den Brouw, 20 jr.; A. Duijnhouwer, 45 jr. en A. Verkerke, 30 jr.; J. C. J. de Baat, 22 jr. en A. T. Boogaart, 21 jr.; A. J. J. Hen- raath, 22 jr. en C. J. Schot, 22 jr.; W. C. Reinhoud. 22 jr. en M. A. de Leeuw, 19 jr.; G. L. Eerland, 26 jr. en A. W. Heij- kamp, 24 jr.; J. van der Jagt, 25 jr. en J. N. Wisse. 25 jr.; M. P. Schoep, 22 jr. en M. E. P. P. Timmermans, 20 jr De 'troupe' van de Goese Operette Vereniging die 'Die Geisha.' op de planken brengt. GOES - 'Die Geisha' van Sidney Jones is het stuk dat de Goese Operette Vereniging dit jaar op de planken brengt. Het gaat om één van de hoogtepunten uit het Engels repertoire. 'Die Geisha' houdt het midden tus sen de traditionele operette en de latere musical. Deze Japanse theehuisgeschiedenis speelt deels in Nagasaki, deels in San Francisco. De gala-première is 4 maart in de Prins van Oranje in Goes. Deze bijeenkomst begint om 20.15 uur. De muzikale omlijsting is in handen van Harry Boer. De verschillen in de werelddelen Azie en Amerika) uiten zich zowel in decor als in de costuums. Verder zorgen muziek en spel voor contrasten. De hoofdrollen worden vertolkt door Margarethe Schram, Teuny Begthel, Auri Bodar, Pieter Ferdinandus, Peter Witjes, Cees Stapsen Anton Burgs. Jan Kousemaker heeft de 38ste keerde muzikale leiding. Ad van Noort en Jan van Venrooy ver zorgen de regie. Cindy Beghtel tekende voor de choreo grafieën. De voorstellingen zijn op 4,5 en 12 maart in de Prins van Oranje. Op 5 en 12 maart kunnen de aanwezi gen na afloop van het optreden dansen tijdens een bal met 'trio 2000'. Aahvang 19.30 uur. VOOR VERBOUWING AANGRENZEND PAND ZIERIKZEE - Dc commissie publieke werken van de gemeente Zierikzee heeft dinsdagavond geen gebruik wil len maken van de gelegenheid om zich uitgebreid te laten informeren over het plan van gemeentewerken tot ver bouw en aanpassing van het aan het stadhuis grenzende kantoorpand Meelstraat 4-6 voor huisvesting van een deel van het ambtelijk apparaat. Zoals gemeld gaat de intergemeente lijke sociale dienst (IGSD) dit pand volgende maand verlaten in verband met het gereed komen van de nieuwe behuizing in het voormalige belasting kantoor hoek Oude Haven-Nieuwe Ha- Gemeentewerken heeft voor aanpas sing van het vrijkomende gebouw naast het stadhuis inmiddels een plan ge maakt. Maar de commissie gaf in de openbare vergadering geen gehoor aan het verzoek van wethouder P. de Rijke om het verbouwingsplan toe te laten lichten door de daarvoor speciaal aan wezige medewerker van gemeentewer ken. De drie aanwezige commissieleden uit de raadsfracties van CDA, WD en PvdA. maakten namelijk duidelijk daar voorshands geen enkele behoefte aan te hebben. Daarvoor werd met na me het genus van een duidelijke om schrijvingvan de huidige ruimteproble- matiek in hetstadhuis aangevoerd, wat J. Geleijnse (vvd) aanmerkte ais het ontbreken van een basisgegeven. Ge leijnse en H. Asma (pvda) stemden vol komen in met, het door CDA-ers L. S. P. van Velthoven gelanceerde voorstel, een verdere bespreking op te schorten. De commissie wenste eerst de gelegen heid te krijgen om met een rondwande ling door het stadhuis ter plekke de daar gesignaleerde knelpunten te kun nen bekijken. Want daar kunnen we nu alleen nog maar naar gissen, stelde Van Velthoven, die verder 'met alle respect overigens voor gemeentewerken' in het aangeboden plan 'toch wel enige mate de visie van de stadsarchitect miste'. Wethouder De Rijke zegde toe voor het maken vahade gewenste 'rondleiding' op korte termijn een afspraak te zullen maken met de 'complete commissie'. Woningbouw Goedkeuring verleende de commissie aan het raadsvoorstel van b en w 250.00(1,- beschikbaar te stellen voor diverse werken in verband met de aan de gang zijnde bouw van 34 woningen op een aantal plaatsen in de binnen stad (Havenkwartier). Deze werken omvatten het slopen van een aantal panden, bouwrijp maken en inmeten van terreinen, aanbrengen van stoe pen, verharding van achterpaden, be stratingen en openbare verlichting. In het krediet van f 250.000,- is een reser ve van .f 40.000,- opgenomen voor on voorziene uitgaven. WerkzaamhedH in dit gebied kunnen namelijk nogwtl eens verborgen gebreken aan het lid! brengen, aldus wethouder De Rijke. Met enige tegenzin, maar toch ooktj! met, begrip voor de huidige sitoS stemde de commissie in met een dar het college ook al node gepresenteeidt structurele bezuiniging van 20.000 5 de begroting 1983 van de dienst gf meentewerken. De hezuiniging treft» wel de algemene dienst als de plants» nendienst, waar onder meer zal word?, gekort op de posten voor onderhoud machines, mechanisch straatvegen,cc derhoud schooltuinen en schoonmak? van de grachten. Dit laatste onderdtd ontlokte overigens enige extra zorgffi- ke opmerkingen aan de wethouder, i denk hier in de komende raadsvergad) ring nog wel op tenig te moeten to men", aldus De Rijke WELLICHT BRUIKBAAR TEMAKEN HEINKENSZAND - Het omvormen van een ruïne tot een speeltuin, dat is dc opgave waar de nieuwe Hein- kenszandse speeltuinvereniging on der voorzitterschap van mevrouw G. Wijnstra zich voor geplaatst ziet. Het initiatief tot het oprichten van een speeltuinvereniging ontstond vorige zomer toen een aantal ouders, woonachtig in de buurt van de Gan- zestraat te Heinkenszand. tot de con clusie kwam dat er voor de kinderen maar bitter weinig te doen was. Er was wel een oude speeltuin in de buurt, maar de vereniging die die speeltuin beheerde was al jaren niet meer actief. En de speeltuin zelf. min of meer toepasselijk 'de speelpit' ge naamd, stelde al even weinig voor. Samen met secretaris J. J- van Beek en penningmeester C. Gluvers be sloot mevrouw Wijnstra er iets aan te gaan doen. De eerste contacten met de gemeente werden gelegd tijdens een informatiebijeenkomst voor in woners van Heinkenszand die de ge meente in 'De Stenge' organiseerde. Daar liet wethouder drs P. J. Vol- laaru weten ua. mj wel iets voelde voor het idee om de oude speeltuin vereniging nieuw leven in te blazen. Na vele voorbereidende werkzaam heden werden de inwoners van Hein kenszand benaderd. De speeltuin vereniging besloot niet alleen de ou de 'Speelpit' op te gaan knappen, in het plan Watervliet 2, maar ook de Buizerdhof, een speeltuintje dat ook al niet meer onderhouden werd in het plan Watervliet 1 te Heinkenszand. In een folder werd duidelijk gemaakt dat er vergevorderde plannen om trent de speeltuintjes bestaan. Om enige financiële draagkracht te krij gen werd de bewoners gevraagd voor 10.- per jaar lid te worden van de vereniging. Overigens benadrukt mevrouw Wijnstra dat vanzelfspre kend ook kinderen van niet-leden welkom zijn in de speeltuintjes. Ontruiming Voor het zo ver is zal er overigens nog wel het een en ander moeten ge beuren. Op dit moment zijn de vrij willigers bezig met het ontruimen van het speelterrein Ganzehof, zoals het is gedoopt. Het ligt achter de Kerklaan en achter de Ganzestraat. Al het oude speeltuig moet van hel terrein worden verwijderd omdat het verrot was. Zodra dat is gebeurd zal de gemeente het terrein ontgin nen. Ondertussen wordt nagedacht over het plaatsen van de speelwerktuigen voor de kinderen. Waarschijnlijk zal er eerst een zandbak in de Ganzehof komen. Afhankelijk van de beschik bare financien zal het, aantal speel tuigen worden uitgebreid. Ook aan de Buizerdhof wordt gewerkt Daar moet eveneens het terrein worden ontruimd Er is gekozen voor twee terreintjes om het aantal kinderen wat te spreiden. Verder wordt er ge dacht aan het organiseren van bij voorbeeld bingo-avonden voor de le den, om ook op die manier wat geld bij elkaar te krijgen. Momenteel heeft, de vereniging ongeveer 90 le den, maar dat is nog lang niet ge noeg, zo verzekert Van Beek. RILLAND - De gemeente Reimerswaal gaat binnenkort het carillon boven het gemeentehuis in Rilland aan een on derzoek onderwerpen. Dit vertelde burgemeester H. Boer van Reimers waal dinsdagavond tijdens een hoor zitting in het dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. Bekeken wordt in welke staat het carillon zich bevindt en welke kosten het opknappen van het instrument met zich mee brengt. Of er na het onderzoek iets aan het caril lon gerepareerd wordt, hangt af van de financiële gevolgen hiervan. Boer zei dit naar aanleiding van een vraag van een belangstellende uit, Ril land. Deze betoogde dat het voor de be woners uit het dorp zeer prettig zou zijn, wanneer op bepaalde dagen het caril lon in Rilland klinkt. „Vroeger werd er altijd gebruik van gemaakt", vertelde hij. Verder verklaarden een aantal bezoe kers last te hebben van beplantingen in Rilland. Zo zouden van bomen aan de Vliedbergstraat in jaren geen takken meer zijn gesnoeid. Ook bewoners van de Bathseweg kampen met, overlast van dergelijke aard. Wethouder IJ. Cor- nelisse (sgp) stelde dat een en ander be keken zal worden en dat - wanneer no dig er gesnoeid zal worden. Verder rezen er vragen over de moge- lijkheia van een speelgelegenheid in de Stationsbuurt. Wethouder I. N. Lmden- berg (pvda) voorspelde dat er in die buurt van Rilland de eerstkomende ja ren geen speelplaats komt. Een groot probleem zou het, vinden van een ge schikt stuk grond vormen. Wel konden burgemeester en wethouders beloven dat er bij de brandvijver in Rilland spoedig veiligheidsmaatregelen wor den getroffen. Vooral voor kleine kinde ren zou het ontbreken van een degelijk hekwerk gevaar op kunnen leveren. Wethouder Lindenberg liet voorts we ten dat er in het overleg over een dagre creatiegebied langs het Spuikanaal weinig schot zit. Het voornaamste ob stakel is in dit geval het ontbreken van geld. „We zijn wel bezig, maar er komt nog niet veel uit", zei de wethouder. In ieder geval werd duidelijk dat het dage lijks bestuur van Reimerswaal er wei nig voor voelt om veel geld aan het re creatiegebied te besteden. Het is m namelijk een zaak van het rijk, Lindenberg duidelijk. Tijdens de bijeenkomst werden bov» dien een aantal verkeersproblemen» sproken. Het college stemde toe hel» dige onderzoek te gaan verrichten;» der meer aan de Valckenisseweg,liï het parkeerterrein naast Huize ii Vliedberg en aan de Noordzijde vanfl Stationsweg. Brandweerkorps Kruiningen hield de jaarvergadering KRUININGEN - Zaterdag werd in R Korenbeurs te Kruiningen de neg» dertigste jaarvergadering gehouds van de vrijwillige brandweer van Kiu- ningen. De Kruiningse brandweer rukte in 18j in totaal 27 keer uit, een record aanti volgens commandant Dek. De regio» lisatie van Reimerswaal is nog n* dichterbij gekomen, aldus Dek. „Toö zullen wij eens toetreden. De ophelfo! van de BB komt ook steeds dichterbt De BB-taken worden dan voor es groot deel overgeheveld naar de braw weer. Dit zou betekenen dat de bram weer wordt, uitgebreid met enkele dui zenden vrijwilligers. Deze uitbreidt staal door de bezuinigingen nu echts wel op losse schroeven, hier en d&' wordt er zelfs over gedacht beroe;*- korpsen op te heffen. AI met al eeite zig toekomstbeeld. Voor het koj Kruiningen zal echter de eerstkomew jaren alles nog bij het oude blijven" Na het jaarverslag en het officiële gf deelte werden de heren en dames v» rast met een diner, waarna er een da» je gemaakt kon worden. Landbouwvereniging vergadert in Kapelle KAPELLE - Dinsdag 22 februari boil* de landbouwvereniging 'Vooruitgang ons streven' haar algemene ledenvergf dering in hotel De Zwaan te Kape» De vergadering begint om 19.301)®'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 24