Raad Mariekerke handhaaft unaniem het schoolzwemmen Contingent woningen 'kop' Bellamypark toegewezen Kok- en zilvermeeuw BINNENKORT ONBESCHERMD? PZC/ VOORSTEL VANB EN W VERWORPEN niNSDAG 15 FEBRUARI 1983 streek jlELISKERKE - Het schoolzwemmen in de gemeente Mariekerke wordt voorlopig niet afgeschaft. Dat was het resultaat van langdurige discussies en een schorsing van 25 minuten tijdens de Mariekerkse raadsvergadering die maandagavond werd gehouden. De drie fracties (Gemeente Belang, SGP en CDA) waren unaniem tégen het voorstel van b en w om met de opheffing van het schoolzwemmen het vrijkomende geld 21.000,-) te gebruiken voor de opvang van de hogere bedragen per lagere-schoolleerling. Ook het in hetzellfde voorstel opgeno men bedrag per leerling van 470,- haalde het niet. Zonder stemming wa ren alle raadsleden het erover eens dat dat bedrag moest worden vastgesteld op 490,-. Raadsvoorzitter mr B van putten stelde alles in het werk om de raadsleden van die 490,- af te houden, maar het lukte hem niet. Hij zei onder meen „Ik ontraad u die ƒ490,- met klem. U denkt niet na over de financiële consequenties voor de ge meente en dat vind ik een leemte in uw redenatie. Alle scholen krijgen hetzelf de bedrag per leerling. De kleinere scholen (met minder leerlingen) zitten in de problemen. U helpt ze echt niet door 20,- meer te geven. Het resultaat is wel dat de scholen met 'genoeg' leer lingen ook meer geld krijgen en dat heb ban ze in feite niet nodig. Datis smijten met gemeenschapsgeld". Maar de raadsleden heten zich niet van hun stuk brengen en het voorstel om hetbedrag vast te stellen op 490,-, dat Eerste wedstrijd van'tGondeltje WEMEldinge - De Wemeldingse hen gelsportvereniging 't Gondeltje' hield baar eerste hengelwedstrijd sinds haar opnchting. Dit gebeurde aan de zoge naamde Franse Trap, noord-oostelijk ran Wemeldinge. De vangst was matig. Er waren 31 deelnemers. De prijsuitrei king vond plaats in Hotel Vredebeste te ffemeldinge. Als eerste eindigde C. M. Tergouwen uit Wemeldinge, tweede werd A. van Oosten uitNieuwdorp, der de werd J. Willemsen uit Wemeldinge. Alsex aequo eindigden op de 4e plaats 3 deelnemers Het waren de juniorleden ILvan Zweeden en E. J. Penning en de beer H. Keijzer uit Wemeldinge. De vol gende wedstrijd is zaterdag 12 maart aan Den Breedsendijk tussen Wemel dinge en Yerseke. afkomstig was van SGP-er G. van Dijk, werd door alle fracties ondersteund. De discussie over het schoolzwemmen spitste zich vooral toe op het feit dat de diverse sprekers het veel te voorbarig vonden om dat zwemmen in het komen de schooljaar gewoon af te schaffen. Uitspraken als té rigoreus en té voorba rig waren uit alle monden te horen, be halve uit die van het college natuurlijk. Nadat alle fracties hadden verteld te gen de afschaffing te zijn, werd de ver gadering geschorst omdat het college onderling wilde overleggen. Na 25 mi- De Vries kampioen ttv Sint Laurens SINT-LAURENS - De clubkampioen schappen van tafeltennisvereniging Sïnt-Laurens, die afgelopen zaterdag in het nieuwe gebouw van de vereni ging gehouden werden, zijn gewonnen door Albert de Vries. Een spannende finale tussen John van Veen en Eddy Verkaart moest de beslis sing brengen. Wanneer Van Veen won, zou hij de winnaar geworden zijn, ver loor hij echter dan ging de titel naar De Vries. Tegen de verwachtingen verloor hij inderdaad, waardoor De Vries de kampioenschappen op zijn naam bracht. De jeugdtitel is behaald door Erik de Fouw. die daartoe in de finale Kees- Erik Roelse naar een tweede plaats ver wees. Derde werd hier Marco van Flie- renburg. Zaterdag werd, benevens de eerste achtkamp waarin De Vries winnaar werd, nog vijf andere achtkampen ge speeld. De eerste plaatsen daarvan wer den achtereenvolgens bezet door: John Koreman. Hans van Waesberghe. Luuk van der Scheer. Jeroen de Wilde en Je- ropn de Wolff nuten kwamen b en w terug met de me dedeling, bij monde van de burgemees ter, dat was besloten het schoolzwem men voorlopig te handhaven. De raads- Feestmiddag 'De Zandlopertjes' in Middelburg MIDDELBURG - Jeugdclub 'De Zand- loppertjes' houdt vandaag (dinsdag) een verkleedmiddag in de kelder van de Ontmoetingskerk in Middelburg. De verkleedpartij duurt van 14 tot 16 uur en wordt aangevuld met dansmuziek en een modeshow waarmee enkele prij zen zijn te winnen. De feestmiddag is bedoeld voor kinderen van zeven tot en met twaalf jaar Vakantie-activiteiten Scheldebuurt Vlissingen VLISSINGEN - Het club- en buurthuis 'Scheldebuurt' in Vlissingen houdt van daag, dinsdag, een kindercarnaval in het clubhuis aan de Glacisstraat van 14.00 tot 15.30 uur. Morgen, woensdag is er, van 14.00 tot 15.30 uur, een knutsel- middag. Vrouwenbond FNV in Souburg bijeen OOST-SOUBURG - Dinsdag 22 fe bruari zal mevrouw R. Suwijn spreken voor de leden van de afdeling Souburg van de vrouwenbond FNV. Het onder werp is 'Wij vrouwen eisen', er is volop gelegenheid tot discussie. De bijeen komst wordt gehouden in de school 'De grote beid', Koopmansvoetpad 73 te Souburg, aanvang 19.45 uur. Ook niet- leden zijn welkom. leden waren het daar uiteraard mee eens. Wet Vervolgens werd de discussie over het bedrag per leerling weer uitvoerig ge voerd. Omdat het in de Lager Onder wijswet zo is vastgesteld kan niet afge weken worden van verschillende be dragen per leerling per school. Met an dere woorden: de kleinste scholen in de gemeente Mariekerke worden er niet zoveel wijzer van en de grotere gaan erop vooruit. Dit komt doordat bijvoorbeeld onderhouds- en schoon maakkosten voor zowel kleine als gro te scholen practisch even duur zijn. Die kleine scholen zijn de Willem Ver- si uijsschool (86 leerlingen), diaconie school "De Springplank' (46 leerlingen) en de 'Zeester' (54 leerlingen). CDA- raadslid P. Cevaal stelde nog voor om onder de ouders van de leerlingen een enquête te houden waarin hen wordt gevraagd of ze bereid zijn een bijdrage voor het schoolzwemmen te betalen. Maar de burgemeester antwoordde dat dat weinig zin zal hebben. „Stel dat 70 procent wel wil betalen en de overige 30 niet. dan kan je die dertig procent en toch echt niet toe dwingen". Hij ver wees daarbij naar de gerechtelijke uit spraak in de 'zaak Harmeien-, waann een moeder van twee kinderen in het gelijk werd gesteld, toen zij weigerde een bijdrage voor het schoolzwemmen te betalen. Zij en de rechter redeneer den dat het een onderdeel vormt van het leerpakket op de lagere school en dat voor andere lesuren ook niet hoeft te worden betaald. Lezing over Veere in Middelburg MIDDELBURG - Ds P. Fagel. auteur van het boek 'Zeven eeuwen Veere', dat binnenkort verschijnt, houdt vandaag (dinsdag) een lezing over Veere in ge bouw Abdij 11 te Middelburg. De bij eenkomst, die om 20 uur begint, is geor ganiseerd door de werkgroep Historie en Archeologie van het Zeeuwsch Ge- nootscahap GOES - Veilinghailen, 12.30-22 uur: woonbeurs. Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur uitzending Nomen Nescio. HULST - St.-Liduinaziekenhuis, 10- 1L30 uur: uitzending Radio Nightinga le. MIDDELBURG - Schouwburg. 20 uur: optreden Paul van Vliet. Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra- 00STBURG - St.-Antoniusziekenhuis, 10-11.30 uur: uitzending Radio Delta. TERNEUZEN - Jullanaziekenhuis, 20.15-22.15 uur: uitzending Radio Julia na. VLISSINGEN - Bachten Komme, 15.30-21.30 uur: contactavond soos ge handicapten. 3ethesda-St.-Josephziekenhuis, 20- 2130 uur: uitzending Rawa. FILMVOORSTELLINGEN GOES - Grand, 20 uur: als je begrijpt wat ik bedoel, al.l. MIDDELBURG - City, 20 uur: Les uns etlesautres, a.l. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Alpha blue, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Als je begrijpt wat ik bedoel, a.l.; 20 uur: Champagne in het pomobed, 18 jr. TL1SSINGEN - Alhambra 1.20 uur: An nie, al. Alharabra n. 20 uur: E.T., a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Galerie Bellemans, 10-18 uur: houtsneden van Jan Verschoore (t/m 1/ 3). Kindergalerij: illustraties van Joop Bertram. BRUINISSE - Visserij- en oorlogsmu seum, geopend van 14-16 uur. DOMBURG - Biologisch Museum, 10- 17 uur: De natuur in Zeeland. GOES-Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: aanwinsten 1982 (t/m 263). Lunchcafè Stadhuis, 9-18 uur: aquarel lenvan Bernard Versteege (t/m 28'2). HAAMSTEDE - 'De Bewaerschole', 14- 17 uur: Watersnood 1953 op prent en document' (t/m 26/2). MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum, 10-17.30 uur: 'De plastic (t/m 17/2). Ambachtencentrum Demerary, 9-17 uur: diverse ambachten en exposities. Zeeuws Museum, 10-17 uur: werken van Marinus van Dijke (t/m 22/3). Galene 'De witte swaen'. 11-17.30 uur: merken van Serika Goth, Maurice Goth enW. Vaarzon Morel (t/m 28/2). TERNEUZEN - Museum, 9.30-12 en 13- 17 uur. werken van Jan Bracke en Bert Begijn (t/m 19/2). VLISSINGEN - Museum, 10-12.30 en 1330-17 uur: 'Zicht op schrift' (t/m 16/4). Bibliotheek. 10-21 uur: 'De kunst van het moederschap' (t/m 12/3). Reptielenzoo 'Iguana', 10-12.30 en 14- 17 30 uur: expositie van levende reptie len. amfibieën en insekten. ïERSEKE - Atelier Dam Twee. 10-18 uur expositie over schaal- en schelp- tieren en werken diverse kunstenaars. IZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- I7uur: stamboomonderzoek. HULPCENTRA word.cnMidden-Zeeland - Goes, tel 01100- 'ook voor milieuklachten) rmciwsch"viaanderen Alarmnummer '150-12200 (brandweer en ambulancei. ««fonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180- j?*1- dag en nacht bereikbaar JV. hulpdienst Zeeland voor mensen in tel. 01180-36251, van 10 00-24.00 uur - •wkends van 20.00-24.00 uur. nmi'van m'n 'W Zeeland, tel. «184-14645, dag en nacht bereikbaar. Tpiuf e Hartsticht'ng, tel. 070-600555. 'e Dereiken op kantoordagen van 12-17 uur. INKADER PROJECTKOPBEBOUWING VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen heeft een contingent van zeventien woningen toegewezen gekregen die moeten worden gerealiseerd in het project kopbebouwing Bellamypark. Twaalf woningen zullen worden ge realiseerd in de vier monumenten waaruit het complex bestaat en vijf als nieuwbouwwoningen aan de achter zijde. Deze mededeling deed wethou der W. Wisse (PvdA) maandagavond tijdens de vergadering van de commis sie openbare werken en volkshuisves ting naar aanleiding van vragen van de heer A. de Koene (PvdA). Volgens wethouder Wisse is het bouw plan op het ogenblik nog onderwerp van studie, maar is het verloop van de procedure erop gericht voor 1 juli van dit jaar de beschikking bij de directie volksuisvesting aan te vragen De heer De Koene pleitte ervoor dat de door de projectgroepen opgestelde plannen op basis van gelijkwaardigheid worden be keken bij de totstandkoming van de bouwplannen. De commissie openbare werken en volkshuisvesting ging maandagavond akkoord met de beschikbaarstelling van een krediet van 390.000 gulden voor de uitbreiding van het Vlissingse poli tiebureau. Het commissielid J. Schaap (D'66) was weliswaar voor uitbreiding, maar had bezwaar tegen de hoogte van het krediet. Hij zag liever dat de uitbreid ding werd gerealiseerd voor het oor spronkelijk daarvoor gereserveerde be drag van 250.000 gulden. De resterende 140.000 gulden wilde hij gebruiken voor een onderzoek naar de mogelijkheden om de politie in de verschillende wijken te stationeren. Het verschil tussen het nu geraamde bedrag en het in het prioriteitenschema voor 1982 opgenomen bedrag van 250.000 gulden was voor een aantal commissieleden aanleiding tot opmer kingen. „Kennelijk is in de meerjaren planning steeds te weinig geld gereser veerd", concludeerde de heer C. J. van der Weele (RPCU). Ook de heer M. Lo- rier (CDA) vroeg zich af hoe een dergelij ke hoge overschrijding mogelijk was. Wethouder Wisse legde uit dat het kwart miljoen dat was gereserveerd is samengesteld uit na-uitkeringen die de gemeente van het rijk voor de politie heeft, ontvangen en niet was vastge steld op basis van een uitbreidingsplan. Ing W. A. van Bochove benadrukte dat het uiterlijk van het politiebureau eisen stelt aan het uiterlijk van de uitbrei ding, waardoor hoge kosten moeten worden gemaakt en dat ook de eisen waaraan het bureau straks moet vol doen hoge kosten met zich mee bren gen. Verschillende commissieleden vroegen naar de wijze waarop de bouw zal worden aanbesteed. Uit de antwoor den van wethouder Wisse bleek dat over de bouw 'Informeel contact' is ge weest met de Walcherse Bouw Unie. „Dat heeft weinig te maken met een aanbesteding", was de reactie van de heer De Koene. De bomen langs de Burgemeester Van Woelderenlaan, tussen President Roo- seveltlaan en Vrcdehoflaan, zullen binnenkort worden vervangen. Zes van de vierentwintig bomen moeten op korte termijn verdwijnen, omdat zij in slechte staat zijn of omdat zij gevaar opleveren voor met name het fietsver- keer. Deze mededeling die wethouder Wisse aan het begin van de vergadering deed wekte enige geïrriteerdheid bij de com missieleden. Men wilde graag zijn of haar gedachten over dit onderwerp la ten gaan, maar de heer Wisse maakte duidelijk dat het college, in overeen stemming met haar bevoegdheid, de beslissing al had genomen. Een voor stel van de heer Schaap om dit 'college voorstel' aan te houden werd dan ook niet gehonoreerd- De betreffende bomen hebben volgens deskundige op termijn geen geen kans te overleven, gezien de 'hchtconcurren- tie' van de omringende begroeiing. Bo vendien leveren enkele bomen gevaar op voor het fietsverkeer doordat zij erg schuin staan of doordat de wortels het wegdek hebben vernield. De omgekap te bomen worden vervangen door ande re bomen, van een soort die op die plaats goed kunnen gedijen. Uitgangs punt bij de hele operatie is dat de visue le invloed zo gering mogelijk is en het betreffende straatdeel zo snel mogelijk weer een 'laankarakter' krijgt. De Natuurbeschcrmingsraad, een adviesorgaan van de rijksover heid, heeft enige tijd geleden de mi nister van landbouw en visserij geadviseerd de kokmeeuw en de zil vermeeuw aan te wijzen als onbe schermde vogelsoort. De Vogelwet maakt het namelijk mogelijk in het belang van de vogelstand, of om schade te voorkomen aan land-, tui- nof bosbouw, de jacht of de visserij, bepaalde vogelsoorten telkens voor de duur van twee jaar van bescher ming uit te sluiten. Met de spreeuw is dat al heel lang het geval, voor de aalscholver, blauwe reiger, sper wer, slechtvalk en manteimeeuw bestaat die mogelijkheid ook, maar er wordt gelukkig al heel lang geen gebruik van gemaakt. De zilver meeuw en de kokmeeuw zijn vóór 1 januari 1979 al eens eerder onbe schermd geweest. Nu dreigt die 'sta tus' dus opnieuw. Is zo'n maatregel nodig en zinvol? In onze provincie zijn beide soorten meeuwen erg algemeen. Geen won der. want het zijn echte watervogels, die zich hier best thuisvoelen. 'Zee meeuwen' is voor de meeste mensen de verzamelnaam en daarmee sche ren ze alle meeuwen maar over één kam. Maar natuurlijk zijn er tussen kok- en zilvermeeuw wel verschillen. Al was het alleen al in groo tte. De zilvermeeuw is met z'n ruim een hal ve meter de grootste: zijn verenkleed is wit, op de zilvergrijze rug en vleu gels na; de poten zijn vleeskleurig. Op zyn grote gele snavel kunt aan het eind een rode vlek ontdekken. De vleugelpunten zijn zwart met witte vlekken. De kokmeeuw is ongeveer een derde kleiner, heeft scharlaken rode poten en een zelfde kleur snaveL Vleugels en rug zijn blauwgrijs, de rest van het verenpak is wit. In dit jaargetijde hebben ze een witte kop met een zwart vlekje ter hoogte van de ooropening. 's-Zomers wordt het voorste deel van de kop prachtig cho coladebruin. De voorrand van de vleugel is opvallend wit, de uiteinden van de slagpennen zijn zwart. len, de Braakman in het Zwin. Het aantal lijkt momenteel redelijk sta biel. De hier broedende kok- en zil vermeeuwen zijn standvogel; ze blij ven zomer en winter in dezelfde stre ken. Dat moet u overigens niet te strikt nemen, want de vogels onder nemen soms uitgestrekte zwerftoch ten. 's-Winters wordt het bestand ruim aangevuld met broedvogels uit het noorden. Kustvogek Broedvogels Het aantal broedparen van de zilver meeuw in onze provincie ligt naar schatting rond de 16.000. Ze broeden in soms erg grote kolonies. De voor naamste vinden we in Saeftinghe (circa 6 000), de Middelplaten in het Veerse Meer (circa 1.250) en het duin gebied in de Westhoek van Schou wen (ruim 8 000). De aantallen nemen nog jaarlijks toe. De kokmeeuw spant in aantal de kroon met zo'n 35.000 geschatte broedparen voor Zeeland. Ook hier gaat Saeftinghe voorop met zo'n tweederde van dit aantal (22.000, tevens de grootste ko lonie van ons land), gevolgd door de platen in het Veerse Meer (3.000). An dere grote kolonies liggen in de inla gen op Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland. de Pluimpot op Tho- De kok- en zilvermeeuw zijn van huis uit kust- en zeevogels, die voor hun voedsel vooral op het milieu van de getijzöne waren aangewezen. Pas als bepaalde gedeelten doorgvielen was het voedsel (schelpdieren, visjes, zee sterren. krabben en dergelijke) be reikbaar. Zo is het aantal broedparen waarschijnlijk tijdenlang bepaald door dit bereikbare natuurlijke voed- seL Maar wat hebben we bij deze meeuwen zien gebeuren? Ze hebben zich ontwikkeld tot echte cultuurvol gers, tot alleseters die niet langer uit sluitend van hun oorspronkelijke voedsel afhankelijk zijn. De kok meeuw toont zich daardoor ook veel minder gebonden aan de kuststre ken en heeft zich over heel ons land verspreid. Plassen, meren, vennen, natte wei landen, rivieren en 's-winters op ak kers, weilanden en in de steden. Voor deze soort hoeft een zout milieu niet zo nodig (meer?). Dat ligt (nog?) wat anders bij de zilvermeeuw, die zich wel tot ver in het binnenland ver toont, maar in de broedtijd toch sterk gebonden is aan de kunstzöne. Toename Als oorzaken van de grote toename van deze meeuwsoorten worden (naast de bescherming van de broed gebieden en van de soorten zelf) de grote hoeveelheden eetbaar afval ge zien, die onder meer op de vele vuil nisbelten aanwezig zijn. De vroeger beperkende factor van het aanwezige voedsel is volkomen verdwenen en lijkt vervangen door een schier ein deloze voedselbron. U zult vast die grote wolken meeuwen wel eens heb ben gezien die onze belten bezoeken. Maar wat voor schade valt nu van die vogels te verwachten? Landbouwschade door meeuwen is nauwelijks aan de orde. Ze mogen dan nu wel alleseter geworden zijn, een voorkeur voor plantaardig voed sel hebben ze bepaald niet ontwik keld. Het is dus niet nodig de kok- en zilvermeeuw daarom geen bescher ming meer te geven. Schade aan na tuurgebieden en vogelstand dan? Kokmeeuwen zoeken als broed plaats nogal eens plassen en vennen op, waar ze het doorgaans voedselar- me milieu door hun uitwerpselen voedselrijk maken. Dat heeft zijn weerslag op de begroeiing: zeldzame soorten van die voedselarme millieus worden verdrongen door veel alge menere soorten van voedselrijke mi lieus. Ja, en van de zilvermeeuw is bekend dat hij niet vies is van een jong of van een ei van andere, in zijn buurt broedende kustvogels. En als ze zich eenmaal ergens vestigen gaat dat soms zo explosief dat ze minder algemene soorten, verdringen. Dat alles is niet leuk en het stelt de be heerders van natuurgebieden na tuurlijk voor problemen. Het gaat dan om het maken van keuzen: liever een zeldzame vegetatie dan een kolo nie kokmeeuwen? Liever zeldzamer en kwetsbaarder soorten broedvo gels dan een kolonie zilvermeeuwen? Die problemen hebben echter steeds één zaak gemeen: ze zijn van zeer plaatselijke aard. Men heeft dus niet in geheel Nederland last van kok- en zilvermeeuwen. Vogelwet t De Vogelwet biedt voor zulke proble men andere mogelijkheden dan het ontnemen van bescherming. Als er schade wordt ondervonden van be schermde vogels ban de Commissa ris van de Koningin na overleg met het ministerie van landbouw en vis serij een vergunning afgeven voor het doden of vangen van die vogels. Zo'n vergunning is geldig voor een bepaal de tijd, voor met name genoemde soorten én (belangrijk!) voor een met name genoemd gebied. Als de minister het advies van de Na- tuurbeschermingsraad opvolgt, be tekent dat, dat de kok- en zilver meeuw vrij bejaagbaar zullen zijn. Ie dereen met een jachtacte mag ze dan neerschieten. Ik zie de zin daarvan niet in. Organisaties die natuurge bieden beheren kunnen best uit de voeten met het bestaande vergun ningenstelsel. In ieder geval lost het niet langer beschermen van de vo gels voor hen niets op. Het zou dan ook, gezien de plaatselijke problema tiek, de zotheid gekroond zijn wan neer in het gehele land maar op deze meeuwen zou kunnen worden losge- knald. Nogmaals nodig is het niet en het lost niets op (en bovendien zijn meeuwen niet lekker....!). Nee, laat deze sierraden van onze kust maar beschermd blijven. Beter beschermd vrij dan vogelvrij.... En la ten we er met z'n allen voor zorgdra gen dat eetbaar afval onbereikbaar is voor meeuwen. Niet voeren, vuilnis belten direct afdekken, enzovoorts. Dat kan een verdere toename van het aantal voorkomen. Voorlopig lijkt dat de meest doeltreffende maatre gel! In het project kop-bebouwing Bellamypark moeten 17 wooneenheden komen. DFS Burgh hield feestavond BURGH - In de grote feestzaal van camping Duinrand in Burgh hield de sportvereniging DFS de jaarlijkse feestavond. Daarbij blikte voorzitter M. I. Bakker na in zijn welkomstwoord de ereleden D. E. Mooij en R. Saman en het lid van verdienste N. Schrier en wethou ders J. C. de Feiter te hebben begroet, terug op het afgelopen sportjaar waar op een ieder met voldoening terugziet. De toneelgroep van DFS, 'De Hutspot' voerde de klucht: Hoekse en Kabel jauwse Twisten' op. Slotstuk was een groot gezellig bal met 'The Rainbows'. Opvoering blijspel OUD-VOSSEMEER - De Oud-Vosse- meerse toneelvereniging 'Sint-Joseph' brengt vrijdag m het dorpshuis 'De Vos- senkuil' het blijspel Liefde half om half in première. Het stuk is geschreven door Alan Ayckbourn en de regie berust bij Jan de Kruyk uit Nieuw-Vossemeer. De aanvang is halfacht Groentenveiling Barcndrecht, 14 februari 1983. Aardappelen, bintje 18-22, eigenheimer 18-20, irene 26, andijvie A 2.44-2.87, B 1.50-2.09. boe renkool 65-1,11knolselderij 10 3t 44-69. 12 st 41-62, 15 st 38-60. 20 st 6-16, koolrapen 10-24, groene kool 39-89, witte 10-50, rode 12-52, gele 29-74, kroten 8-17, peterselie 1 15-1.35, prei kleinverpakking 1.98,2 1 37-1.38.3 62-1 35, ra barber 1 23-1 59,'selderij 17-57, spinazie 2 60- 3.20, uien bonken 49-68, grof 16-26, iruddel 7- 19, rode 45. drieling 5-7geschoond 75-99, win terpeen grof 20-30, middel 14-25. witlof kletn- verpakking 2 40-2.70. kort 1 1.90-2 60, lang 1 2 00-2 40. kort 2 1.00-2 10. lang 2 80-1.70. 3 40- 1.40. Aardappeltcrmijnmarkt Rotterdam. Da tum: 14 febr '83. Bintje laten april: 19 00; bie den april. 17.60 35-50 mm opw. slot april: 17.60, stemming aprlL kalm; openstaande posities april: 230. Marktbericht van de Centrale Tuinbouw veiling Zeeland d.d. 14 febr. 'SS. Veilpunt Goes. Boerenkool kl I 0,67-1,02. Peen kl 2 gr 0,18. Spruiten ongeschoond kl 1 D 1,26, B 0,28-0.42, A 0,38-0,45, Witlof kl 1A 1,20. Prei kg kl I B 0,36-0.42: A 0,77-0,87. Savoole kool groen kg kl 2 B 0.80; 0,72. Witte kool kl 1 B 0,17. Knolselderij met blad st. kl 2 0,25. Aardappeltennijiunarkt Rotterdam. Da tum: 14 febr '83 Bintje laten april 22.90, no vember: 24.50; mei. 23.10. bieden april: 22.70; november 24.00, mei. 23 00. 50 mm opw -slot april: 22.90. november: 24 00; mei 23 00. stemming april mei: gemakkelijker na vast; november, kalm, openstaande posities april min 85 is geworden 1910, november min 121, mei: plus30 is geworden 1228. Omzet april 342, hoogste prfis: 23.30, laagste 22 00, laatste zaken 20 x 22 90; mei: 160. hoogste prijs 23.50; laagste 22.70; laatste zaken 5 x 23 00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 5