gewoon mooi Geen dispensatie voor Vlissingse kleuterschool ploegstoffen Wissel Zeeuws- Vlaanderen DINSDAG 15 FEBRUARI 1983 PZC/ streek B EN W WILLEN OPHEFFING VLISSÏNGEN - B en w van Vlissingen willen de openbare kleuterschool 'De Zonnebloem' opheffen. De staatssecre taris van onderwijs en wetenschappen heeft afwijzend gereageerd op het ver zoek van de gemeenteraad de school in 1983 nog open te mogen houden. 'De Zonnebloem' moet nu per 1 augustus verdwijnen. Het voorstel van b en w komt aan de orde in de vergadering van de onderwijscommissie die van daag, dinsdag, om half acht begint. De kleuterschool 'De Zonnebloem' wordt slechts door negen kleuters be zocht. De school heeft met ingang van het lopende schooljaar onderdak in de openbare kleuterschool 'De Vliedberg gekregen omdat het gebouw van 'De Zonnebloem op instorten stond. Het aantal van negen kleuters is ver be neden het wettelijk minimum voor een Gemeente-avond SCHOONDIJKE - De Hervormd-Gere- formeerde commissie in Schoondijke houdt donderdag 17 februari een ge meente-avond in 'Laus Deo'. De bijeen komst wordt gehouden naar aanleiding van een boekje over 'Variaties in rela ties'. dat is uitgegeven door de Interker kelijke Gezinsweekcommissie. Inleider op de gemeente-avond is ds C. van Gel der. secretaris van de interkerkelijke commissie In Driebergen. De bijeen komst begint om 19.45 uur. Badmintonclub in Temeuzen hield Azalea-toernooi TERNEUZEN - Zondag hield de bad mintonclub Terneuzen voor de eerste maal het Azalea-toernooi voor re creanten. Van 10.00 tot 17.00 uur speel den de deelnemers op zes velden in teams, maar ook individueel werd een klassement opgemaakt. Na spannende wedstrijden werd met de prijsuitrei king door 'Flandriasport', de sponsor van dit toernooi, het evenement afge sloten. Alle deelnemers ontvingen een azalea en een herinneringsvaantje. De belangrijkste uitslagen zijn: Teams: 1 team D. 2 team E3 team B,; 4 team C, 15; 5 team A Individueel da mes: 1 Ria Geernaert, 2 Maja Manni, Ria van de Berge en Ria de Jonge, 3 Simone van Kouteren en Corry Grob, Individueel heren: 1 Jan Blvan Broek hoven; 2 Cor van Cleemputte; 3 Peter Nijhoff en Tonny van Cleemputte pun ten. Schieting LAMSWAARDE - De schutterssocië- teit 'De Vrede' hield in café sport te Lamswaarde een schieting waaraan 22 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vo gel niet afgeschoten. Beide zijvogels niet afgeschoten. Grootste aantal klei ne vogels (4) J. v. Dijk, Boschkapelle. VVV Grocde bespreekt regionaal kantoor GROEDE - De VW van Groede houdt donderdag 17 februari de jaarvergade ring in 'De Wulpenhoek' in Groede. Op de agenda staan onder meer een be stuursverkiezing en een plan voor een regionaal kantoor voor de-VW. Bezoe kers kunnen voorts kennisnemen van de foto's van de fototentoonstelling, die door de VW van Groede is georgani seerd. De vergadering begint om 20 uur. Vrouwensoos in Koewacht bijeen KOEWACHT - De vrouwensoos Koe wacht houdt woensdag (16 februari) voer haar leden een bijeenkomst in zaal 'Safari' in Koewacht. Tijdens de bijeen komst zal mevrouw Anneke Verdon- schot een lezing verzorgen over de ge schiedenis en het maken van poppen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Plattelandsvrouwen Sluis vierden 25-jarig bestaan 7SLUIS - De afdeling Sluis van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen vierde het 25-jarlg bestaan met een avond in ge meenschapscentrum 'Het Zoute Vestje'. Op het programma stonden een optreden van de volksdansgroep 'Festival' uit Vlissingen en zang en dans van eigen leden. Voorzitster me juffrouw A. Bron huldigde mevrouw J. Baas- GUIissen, S. I.eenhouls-Faas. E. Harsman- Klein, S. du Fossé-van Hal. J Hendink-San- ders en C. van Oorschot-Weber die een kwar teeuw lid waren. De feestavond werd bijge woond door burgemeester mr. J. Asselbergs en wethouder H. Lokerse. stad als Vlissingen, dat dertig bedraagt. Het gemiddelde aantal kleuters dat de school bezoekt is de afgelopen drie jaar sterk teruggelopen. Vanaf 1981 kon de school alleen nog maar bestaan met speciale toestemming van de overheid. Verder komen in de vergadering van de onderwijscommissie aan de orde: de Ruilavond en veiling 'De Collectie' Sluis SLUIS - De vereniging van verzame laars 'De Collectie' in Sluis houdt vrij dag 18 februari de maandelijkse ruil avond voor onder meer postzegels, munten en ansichtkaarten in café 'Ei kenlo'. Tijdens deze beurs worden er ka vels postzegels en munten van leden ge veild. Voorts zijn er twee verlotingen en tonen handelaren in postzegels en mun ten hun collectie. De ruilavond begint om 19.30 uur, de velling om 21 uur. vaststelling van het bedrag per leerling in het gewoon lager en het buitenge woon onderwijs, de vaststelling van de exploitatievergoeding van de bijzonde re school voor moeilijk lerende kinde ren 'De Triangel' en het beschikbaar stellen van meubilair en voorzieningen aan de 'Prinses Irene' kleuterschool. Zaalvoetbal Axel AXEL - In de Axelse sporthal 't Spor- tuus werd zaterdagavond een zaalvoet balwedstrijd gespeeld tussen de ploeg van Bakkerij Risseeuw uit Zaamslag en een team van De Prijsslag. Nadat de Zaamslagse formatie bij de rust al een 5-2 voorsprong had weten op te bou wen, werd het uiteindelijk 6-3. Bijeenkomst over medicijngebruik Het Buut RSV-opdrachten Voor de duizenden arbeiders, die hun arbeidsplaats bij de Schelde dreigen te verliezen, is het beleid met betrekking tot de werf schandalig. Schandalig, om dat politici en actiegroepen in de afge. lopen jaren met hun selectieve veront waardiging en veroordelingen RSV vele orders hebben ontnomen. Orders voor /-< i j« nCT\'e kernreactoren voor Zuid-Afrika (in- b£nSnQlC3ptCH 611 X oDïnddels uitgevoerd door Frankrijk) NCVBHoek HOEK - De NCVB afdeling Hoek houdt morgen, woensdag, een bijeenkomst in het hervormd kerkcentrum over het ge bruik van medicijnen. Spreker is apo theker drs. Klaassen uit Temeuzen. De avond begint om 19.30 uur. GEMEENTE OOSTBURG BEKENDMAKING Bestemmingsplan Raadhuis De burgemeester van Oostburg maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 31 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 23 no vember 1982, no. 1140/474, afd. 4, bureau rov, waar bij goedkeuring werd verleend aan het door de raad dezer gemeente op 17 juni 1982 vastgestelde bestemmingsplan Raadhuis, onherroepelijk is ge worden. Het bestemmingsplan ligt voor een ieder ter ge meentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening. Schouwburgstraat 2, Oostburg ter inzage. Oostburg, 7 februari 1983 De burgemeester voornoemd, Mr. C. T. Spijkerboer Diepbedroefd, maar met grote dankbaarheid voor wat zij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat geheel onverwacht van ons is heenge gaan mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma JANNA WILHELMINA RIEKWEL echtgenote van Jannis Jacobus Ekkenbus op de leeftijd van 74 jaar. Breskens: J. J. Ekkenbus Baam: J. Altena-Ekkenbus M. Altena Hellouw: J. Ekkenbus M. Ekkenbus-Arendonk Breskens: J. Ekkenbus Nesse: P. Ekkenbus D. Ekkenbus-Teesfeld 4511 PP Breskens, 14 februari 1983. Het Heem 76. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 17 februari om 11.00 uur op de algemene begraaf plaats te Breskens. Samenkomst om 10.45 uur in het dienstencen trum 'Goedertijt'. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 'Goedertijt'. Geen bezoek aan huis Dankbaar omdat wij hem zolang in ons midden mochten hebben, delen wij u mede dat vrij on verwachts van ons is heengegaan na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Zieken, onze zorgzame vader, schoonvader, grootvader, over grootvader, broer, schoonbroer, oom en neef, de heer JOSEPHUS STEIJAERT weduwnaar van mevrouw Emma Maria de Waele geboren op 19 maart 1897 te Hoofdplaat en overleden te IJzendijke in Huize Emmaus op 13 februari 1983 Hoofdplaat: L. van Zeele-Steijaert E. van Zeele Kinderen en kleinkinderen Hoofdplaat: P. Steijaert Th. Steijaert-Pijcke Kinderen en kleinkinderen Hoofdplaat: J. Steijaert M. Steijaert-Pijcke Kinderen en kleinkinderen Nieuw-Zeeland: E. Steijaert Kinderen en kleinkinderen Hoofdplaat: Th. Steijaert C. Steijaert-Tanghe en kinderen Schoondijke: A. Steijaert F. Steijaert-Puyenbroek en kinderen Fam. Steijaert Fam. De Waele IJzendijke, 13 februari 1983 Huize Emmaus, Handboogstraat 6. Correspondentieadres: P. Steijaert, Kon. Julianastraat 13, 4513 AX Hoofdplaat. De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaatshebben op woens dag 16 februari a.s. om 10.00 uur in de parochie kerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming te IJzendijke, waarna de begrafenis op het R.-K. kerkhof aldaar. De vigiliedienst zal plaatsvinden op dinsdag avond om 19.00 uur in de kapel van Huize Em maus. Samenkomst voor de familie woensdagmorgen om 9.45 uur in Huize Emmaus. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met dankbaarheid, omdat we hem zolang in ons midden mochten hebben en bedroefd, omdat hij nog zoveel voor ons betekende, deleq wij u mede dat na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis 'De Stelle' voorzien van de H. Sakramenten is overleden onze geliefde vader, schoonvader, groot- en overgrootvader, broer en schoonbroer PRUDENT EDUARDUS DE MILLIANO weduwnaar van Emma Melanie Marie Lievens geboren te Aardenburg 14 maart 1893 en overleden te Oostburg 14 februari 1983 Terneuzen: Frits de Milliano Marguerite de Milliano- Stubbe Luc en Elly Danny en Paul, Sabine Breskens: Max de Milliano Agnes de Milliano-Stubbe Guido, Jacques, Marijke, Brigitte Cadzand: Nico de Milliano Henriëtte de Milliano- Goossens Monique, René en Brigitte, Kimm Oostburg: Willy de Milliano Ria de Milliano-de Paepe Frank, Peter, Ingrid, Karin De families De Miliiano, Doollaege, Lievens, Cammaert. Oostburg, 14 februari 1983. 'De Stelle'. Corr.adres: F. de Milliano, Nieuwstraat 11, 4531 CV Temeuzen. De plechtige uitvaartmis, gevolgd door de ter aardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 18 februari om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Eligius te Oostburg. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in hotel 'De Eenhoorn', Markt 1 te Oostburg. Geen bezoek aan huis. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou- Heden overleed zacht en kalm voorzien van de sacramenten der zieken onze geliefde broer, schoonbroer en huisgenoot, oom en oudoom, de heer THEOPHILE DAVID in de gezegende ouderdom van 89 jaar. Sluiskil: P. David O. David-Bruggeman V. A. David F. M. Erpelinck Neven en nichten 13 februari 1983, Middenstraat 30, 4541 AD Sluiskil. De uitvaartdienst waarbij u wordt uitgenodigd zal plaatshebben op woensdag 16 februari a.s. om 11.00 uur in de Parochiekerk te Sluiskil waar na de begrafenis op de R.-K. begraafplaats al daar. Samenkomst voor de uitvaart aan de kerk. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het Elisabethziekenhuis. Bezoek heden dinsdagavond van 19.00 tot 19.30 uur. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. WATERSCHAP HULSTER AMBACHT Telefoon 01140-13553 - Giro 284558 - Postbus 6 - 4560 AA Hulst WATERSCHAP HULSTER AMBACHT OPENBARE DISTRICTSVERGADERINGEN District 1 en 2: (gemeente Hontenisse) op maandag 21 februari 1983, om 19.30 uur in hotel Van Leuven te Kloos- terzande. District 3: (Graauw en Nieuw-Namen) op donderdag 24 fe bruari 1983 om 19.30 uur in het Parochiehuis, Hul- sterloostraat 81, Nieuw-Namen. District 4: (St.-Jansteen en Heikant) op maandag 28 februari 1983 om 19.30 uur in gemeenschapscentrum 'Het Heike', Julianastraat 3 te Heikant. District 5: (Hulst, Clinge) op woensdag 23 februari 1983 om 19.30 uur in café/restaurant 'Het Bonte Hert', Gro te Markt 12 te Hulst. Eigenaren, huurders van onroerend goed en ande re belangstellenden, worden hierbij uitgenodigd op deze voorlichtingsbijeenkomsten. Informatie zal worden verstrekt over in 1982 uit gevoerde en in 1983 uit te voeren werkzaamheden. Een informatieboekje wordt op telefonisch (01140- 13553) of schriftelijk verzoek toegezonden en is ook verkrijgbaar aan het loket ter griffie. Gentse straat 38 te Hulst. Tijdens deze bijeenkomsten zal de nieuwe diase rie waterzuivering. 'Waterlaten we er goed voor zorgen' worden vertoond Hulst, februari 1983 De dijkgraaf, K. J. A, baron Collot d'Escury Let u op: van 19 t/m 26 februari in samenwerking met 'VT-WONEN' speciale aktie met 10 korting op drie kwaliteiten! Naar aanleiding van de vernieling van de apparatuur van de soos 'Young people' van het buurt- en clubhuis 'Het Buut' te Vlissingen, wil ik gaarne het volgende kwijt. De aktiviteiten die de Stichting SKW ontplooit, zijn ten be hoeve van de bevolking van Vlissingen. Met name voor jongeren worden er in de buurt- en clubhuizen bijzonder veel ak tiviteiten op touw gezet, teneinde die groep een stuk ontspanning, maar vooral ook een plaats waar zij terecht kunnen, te geven. Ruim 3 maanden ge leden werd de gehele soosinstallatie van ditzelfde clubhuis gestolen. Deze apparatuur werd - zij het niet geheel onbeschadigd - door de politie terugge vonden. De Stichting SKW was blij dat de soosaktiviteiten weer doorgang kon den vinden. En dan nu, 3 dagen na de feestweek van 'Het Buut' i.v.m. zijn 15- jarig bestaan, deze vernieling. Wat voor nut heeft het nu om iets wat door een grote inzet van vrijwilligers t.b.v. de be volking wordt georganiseerd, totaal in gruzelementen te slaan. Wat is dit nu voor mentaliteit? Een wraakactie? Niet alleen is dan wraak genomen op 'Het Buut', maar vooral op een grote groep jongeren, die hier een stuk ontspanning vonden. Is of zijn de dader(s) zich hier van bewust geweest? Zoals al meerdere malen in de krant heeft gestaan, ver keert de Stichting SKW financieel in een moeilijke positie. In 1982 zijn alle zeilen bijgezet d.m.v. interne bezuini gingen en intensief overleg met de ge meente Vlissingen, om tot structurele oplossingen te komen en het voortbe staan van het cultureel werk in Vlissin gen zodoende te waarborgen. Van be roepskrachten, bestuursleden en vrij willigers is een grote inzet gevraagd. Nu, aan het begin van 1983, ziet de Stichting SKW een positief eindresul taat in zicht komen. Wat nu in het Buut is gebeurd, doet dan pijn. Een zinloze, een grote groep jongeren treffende ver nieling, die weer een zware wissel trekt op de financiële middelen van SKW. Ik hoop dat bij de dader(s) het besef door dringt, wat de gevolgen van deze aktie zijn. A. Haverkamp penningmeester SKW Westerzicht 109 Vlissingen Ongehoorzaamheid Omdat de CDA/WD-regering op schaamteloze wijze de lasten afwentelt op de laagste inkomens is binnen de PvdA een commissie aan het onderzoe ken op welke wijze men binnen de gren zen van de democratie, door burgerlijke ongehoorzaamheid zich tegen deze schandelijke politiek kan verzetten. De fraktievoorzitter van het CDA in de tweede kamer deed voor de radio net of hier door de democratische rechtstaat in gevaar komt en de revolutie aan staande is. Het leek er wel op dat hij erg geschrokken was van het grote verlies dat het CDA zou lijden volgens de laat ste enquête. Als men boe roept tegen burgerlijke ongehoorzaamheid dan is het goed om eens te kijken hoe op grove wijze die ongehoorzaamheid aan de or de van de dag is. De grootste vorm van burgerlijke ongehoorzaamheid wordt bedreven door op enorme schaal belas ting te ontduiken. Elke dag kan men lezen dat o.a. koppelbazen voor die ont duiking burgerlijke ongehoorzaamheid plegen. Zelfs een minister durft het zwarte geld dat zich bij de banken be vindt niet boven water te halen uit vrees dat het naar het buitenland ver dwijnt. Belastingontduiking, zwart geld en zelfs harder rijden dan wettelijk door het parlement is vastgesteld, zijn vormen van burgerlijke ongehoorzaam heid. En omdat heel velen zich daaraan schuldig maken is het nogal huichel achtig om moord en brand te schreeu wen als de PvdA wil onderzoeken op welke wijze burgerlijke ongehoorzaam heid kan worden toegepast. Zij die hier zo hard roepen doen beter hun hand eens in eigen boezem te steken. De uit spraak van de heer De Vries dat de de mocratische rechtstaat in gevaar komt als men burgerlijke ongehoorzaamheid voorstaat, wordt door velen die het met die uitspraak eens zijn, anders uitge legd als het in hun straatje te pas komt. Dan neemt men het niet zo nauw met wetten die door het parlement zijn vast gesteld. A, Welleman Torendijk 97 Kortgene Vuilo verslag Naai" aanleiding van de PZC van zater dag 5 februari betreffende de vuilover- slag in Waterlandkerkje, kan men weei eens concluderen nieuwe heren nieuwe wetten. Of liever gezegd', een nieuwe heer met een andere gedachte. Want zc blijkt uit het geschreven stuk, dat De Fey ter (CDA) interpreteert dat er in on ze democratie toch nog mensen rondlo pen die blijkbaar niet voor hun mening durven uit te komen. Een mooie smoes: zo te oordelen over een kleine groep mensen die Waterlandkerkje bevolkt, maar wel zeer goedkoop en verre van breedzichtig. Het is in elk geval toch zo dat er snel een oplossing gevonden dient te worden, want mei staat voor de deur. M.a.w. is het niet prijzenswaardig dat er in de dag van vandaag, nog men sen zijn die bereid zijn nog te investeren om zodoende hun zaken draaiende te houden en verzekerd te zijn van werk in een zo sombere toekomst? Of is het een kwestie van misgunnen? Want mijn mening is: een wethouder van onze ei gen gemeente hoort te zorgen voor het wel en wee van onze bevolking (en zeker bedrijven) en niet zitten zinspelen op een overslagplaats in Oostburg, die dan waarschijnlijk in handen komt van een bedrijf uit de Kanaalzone. Ik bedoel maar: Gun een ander maar het werk, en laat ons hier in West Zeeuwsch-Vlaan- deren maar stikken! Als men als wet houder van Oostburg de zaken zo ziet, dan zeg ik: Schoenmaker blijf, bij je leest! Maar dan niet als wethouder van onze gemeente Oostburg. L. Aersens Oudestad 94 Oostburg Na een hele gezellige middag in Kapel- Ie, waar het rapport 'tijd en inventivi teit' van de Bond van Plattelandsvrou wen in Zeeland werd aangeboden (zie PZC van woensdag 2 februari), reden wij met 3 auto's in gezelschap van 4 ge handicapte dames naar het veer Krui- ningen-Perkpolder, voor de terugtocht naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Tot onze grote schrik zagen wij dat het plein vol stond met auto's. Aan het loket werd ons medegedeeld dat alleen de kleine boot voer. en wij twee uur zouden moe ten wachten. Na overleg mochten wü proberen of we misschien voorrang zou den kunnen krijgen. Een van de dames vroeg in de toren om voorrang in ver band met de passagiers die wij bij ons hadden. Tot onze grote verbazing kon slechts één auto voorrang krijgen. Toen we even overlegden welke rolstoel in welke auto moest, werd het sein voor oprijden gegeven, en daarmee was ook de kans voor de ene auto voorbij. Er restte ons niets anders dan om te rijden over Antwerpen, wat we dan ook deden. Na alle begrip en medeleven, dat er die middag was geweest, voor de gehandi- capte medemens, en in het rapport had doorgeklonken, was dit wel een hele koude douche. Misschien moeten wij een exemplaar van het rapport aan het personeel van de Provinciale Stoom- bootdienst sturen! P. Jansen-Verschelling Nieuwendijk 5 Axel Ongeval Oostburg Met ontsteltenis las ik in de krant van 28 januari jl. het eenzijdige verhoor en de uitspraak over het ongeval op 21 sep tember 1982 op de kruising Philipsweg- rijksweg te Oostburg. Nergens wordt vermeld dat de bromfietser voorrang had en harde wind in de rug, er wordt gesteld dat de bromfiets de atlas niet meer kon ontwijken, maar moest de at las de bromfiets geen voorrang geven of in dit geval ontwijken? De bestuurder van de atlas heeft de bromfiets niet ge zien maai' moet een bestuurder op der gelijke drukke punten niet extra goed kijken, misschien wel 2 of 3 keer passe ren, was de bestuurder van de atlas op dit gevaarlijke kruispunt niet bekend dan geldt zeker het zelfde. Over de uit spraak wil ik het volgende schrijven: Het gedrag van de bromfietser telt in mijn uitspraak mee, zo stelt mr. Verhoe ven. Maar hoe is het gedrag van een bromfietser die goed weet dat hij voor rang heeft en een harde wind in de rug? De nare ervaring die de bestuurder van de atlas heeft opgedaan wordt in de uit spraak als verzachtende omstandig heid meegerekend, maar over het grote verdriet wat aan de ouders, familie en vele vrienden van Eric is aangedaan wordt gezwegen. Jammer dat feric zich zelf niet kon verdedigen, hij is niet meer. Namens vele vrienden, P. J. Vercruijsse-Van de Walle Kamperstraat 9 Sluis voor marineschepen, waarvan er met pijn en moeite twee geleverd mogen worden aan Taiwan, maar die wij in meerdere aantallen kunnen leveren aan o.a. Zuid-Afrika. Zogenaamd met het argument, dat met dergelijke vaar tuigen de zwarten onderdrukt zouden kunnen worden (in de woestijn zeker), werden die orders afgehouden. Wan neer de politici er met hun selectieve politieke handen vanaf hadden geble ven, dan zouden In Zeeland nu geen dui zenden gezinnen in ernstige problemen terecht zijn gekomen. De Schelde mag niet ten onder gaan, dat hebben de dui zenden Zeeuwen, die met hun vakman schap de werf wereldfaam hebben be zorgd, niet verdiend en die thans door het politieke gehannes op de straat dreigen te komen. P. J.G. AEgo OSL Stichtingen voor Vrijheid en Vei ligheid Rozenoord 2! Berkel en Rodenrijs Energiediscussie Meneer Van Agt zei eens in Bonn dathj] de maatschappelijke diskussie nodig had om zijn volk de noodzaak van kern centrales in te prenten. Je kuntzeggen- als je er zo tegen aankijkt - dat die 30 miljoen gulden voor de gespreksronde van De Brauw, althans voor de mach thebbers van de industrie, nog nut heeft. Meneer Lubbers schuift de BMD gewoon van zich af. Hij heeft al voor ons gekozen. De PZC van 22 januari meldt op pagina 1 dat de kerncentrales voor hem open mogen blijven. Hij baseert zich dan op de uitkomsten van het rap port van de commissie Beek. Zeg dus maar 'dag' tegen die 30 miljoen. En wat zegt de commissie Beek? Sluiting kern centrale kost 5 miljard. Wat kost open houden eigenlijk? Waarom draait Bors- sele ook al weer? Juist, voor Péchiney en de kleingebruiker betaalt een groot deel van de energierekening van dat be drijf. Hoeveel kost dat? Velen houden hun hart vast wat er met Péchiney gaat gebeuren. In Frankrijk worden plannen gemaakt om Péchiney te reorganise ren. En wie draait er dan voor de kosten op? Waar vallen de werklozen? O ja, Is meneer Lubbers nou burgerlijk onge hoorzaam als hij een parlementaire be slissing over de BMD aan zijn laars lapt? Fred Bergwerfl Sint LaurenslaanS Middelburg Ouderbond Naar aanleiding van een ingezonden mededeling in uw courant delen wij u mede als dat 95 procent van onze leden achter het ANBO-bestuur staan van de afdeling Sas van Gent. De klacht van de eerder genoemde dames is dan ook vol komen ongegrond. Een groot aantal van onze bejaarden die ook in het zie kenhuis hebben gelegen hebben wel de gelijk van leden van het bestuur bezoek gehad, maar wij hebben dan ook wel de afdeling van opname in het ziekenhuis of thuis liggend op de hoogte gebracht. Namens de overige leden Cr. Ilummeling Joostenstraat IS Sas van Gent Loonsverlaging Toen het met de auto-fabricage in Ame rika heel slecht ging enkele jaren gele den, besloten de werknemers van de Chrysler-fabriek unaniem tot een aan zienlijke loonsverlaging (1 a 2 miljard dollar!) anders had de fabriek z'n poor ten voorgoed moeten sluiten. Als de mensen van 'De Schelde' en RSV en alle andere, waar het slecht gaat, nu eens hetzelfde deden, loonsverlaging, dan was er een kans, dat de Schelde bleef draaien. Want met verlies werkt niets, en overheidssubsidies zijn maar een malig en tijdelijk. En 10 of 15 procent minder is altijd beter dan werkloos. F. H. Ph. de Wilde Leidsestraatweg 15 Ch&teau Bleu', flat 211 's-Gravenhage Anna Jacobapolder Naar aanleiding van de leefbaarheid kleine kernen wilde ik wat naar voren brengen voor de kern Anna Jacobapol der die in Brabantse en Zeeuwse kran ten naar voren wordt gebracht. Als telg uit een geslacht dat geleefd heeft in de gemeente Sint Philipsland en Anna Ja cobapolder heb ik geconstateerd dater enorme fouten zijn gemaakt omdat wj) denken dat ons voorgeslacht niets wist. vrouw van de PvdA was aanwezig, een Eerst wil ik'het hebben over het feit dat had afgebeld. Nu vragen wij ons af, wie de school in plaats van het begin het schuilt er achter deze advertentie? Ne- CDA-financiën In de op 26 januari gehouden jaarverga dering van het CDA-Zeeland is geen recht gedaan aan het beleid van onze penningmeester. Uit een verschillende rangschikking of omschrijving van pos ten kan namelijk een onduidelijk beeld ontstaan over de financiële situatie, waarover verschil van mening bestond tussen de kascommissie en de penning meester. Door een samenloop van om standigheden kon dit niet voldoende worden besproken, terwijl bovendien de penningmeester door ziekte niet in staat was een en ander toe te lichten, toen dit ter sprake kwam tijdens de ver gadering. Het bestuur van het CDA- Zeeland betreurt de negatieve publici teit die hiervan het gevolg was en ver klaart bovendien dat bij nader onder zoek de gezonde toestand van de finan ciën duidelijk is gebleken. Bij de eerst volgende ledenvergadering zullen ge corrigeerde stukken worden uitgereikt. Bestuur CDA-Zeeland, M. Juursma, secretaris Oosterguitestraat 6 Heinkenszand Bijstandsvrouwen Op zaterdag 29 januari jl. werd de slot manifestatie gehouden van de actie- maand door 'Vrouwen in de Bijstand'. De dag voor deze manifestatie stond er in de minikrant van dit dagblad een op roep van de linkse politieke partijen: 'Wees solidair, manifesteer mee'. Een men die politieke partijen ons niet se rieus, of durven zij zich niet in het open baar te vertonen met bijstandsvrou wen? Zijn ze bang ook voor 'bijstand strekker' aangezien te worden? Mis schien dat ze nu begrijpen hoe wij ons voelen. Maar het is nog niet te laat dit recht te zetten. Wij strijden door, ook na deze actiemaand. Henriëtte Wondergem, namens het acliecomüee 'Vrouwen in de Bijstand' Poortershove 12 Middelburg Schaaktoernooi Geachte heer Kamminga, ik wil u na uw laatste Inbreng in deze rubriek nog een maal van repliek dienen. U vroeg zich af, waar Ik me eigenlijk mee bemoeide. Ik was in uw groep ingedeeld en zat 's morgens 2 uur naast u, 's middags zat ik om 1 uur achter het schaakbord op u te wachten, U was helaas verdwenen. Mijn medeschakers, die evenals ondergete kende een derde van de dag zonder te genstanders zaten, hebben helaas niet van uw verontschuldigingen verno men. Meneer Kamminga, met modder gooien tegen windkracht 10 in betekent meestal dat je er niet schoner van wordt. Ik geloof nog steeds niet dat u uw weglopen goed kunt praten. W. A. v.d. Bos Rembrandtstraat 19 Heinkenszand einddoel wordt van de mens hier op aar de. Wij mogen wel aannemen dat onder de bedijker Del Campo ook nagedacht is over de vraag, waar zetten wij de school zo dat iedereen kan zien dat onze jeugd en toekomst er is, Naar school, uit school, speelkwartier etc. Nu heeft de gemeente de school aan de kant van Anna Jacobapolder gezet en het groot ste gedeelte van de bevolking ziet of hoort de toekomst niet meer. wat erg jammer is, De afgelopen 30 jaar zijn cr mensen in Anna Jacobapolder geweest, die dachten die zullen het wel weten, dat waren mensen die zorgden vooreen dorpshuis, nieuwe kerk etc. Maar een ding vergaten ze, namelijk nieuwe wo ningen voor de jeugd. Die mensen waar we van dachten dat ze het wel wisten, waren alleen op eigen eer en goed gevul de portefeuille uit. Dat lean men den aan wat ze doen, gedaan hebben en nog doen, Er zijn mensen geweest die een landhuis van 11 jaar oud afbraken, maar niet taalden naar nieuwe wonin gen voor de jeugd in Anna Jacobapol der. Er zijn mensen geweest in A. Jaco bapolder die, al stond het water nog zo hoog tegen de dijk, het niet interesseer de en dat zijn nu de mensen die zeggen dat de dijken zo slecht en onveilig dj" na 30 jaar. Omdat Zeeland waaronder Anna Jacobapolder me zo lief is acht ik het mijn plicht dit naar voren te bren gen. L. W. Mol Zeeleheweg I Renesst

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 18