Honderd jaar muziek bij De Witte van Haemstede Nieuw werkbestuur voor Nomen Nescio WISSEL SCHOUWEN PZC/streek Volgende maand begin bouw asiel Zierikzee DONDERDAG 10 FEBRUARI 1983 VOOR UITBREIDING NAAR SCHOUWEN GOES - Het stichtingsbestuur van de ziekenomroep radio Nomen Nescio heeft woensdagavond tijdens een feestelijke vergadering in het Goese verpleeghuis Ter Valcke het nieuwe werkbebestuur Schouwcn-Duiveland geïnstalleerd. Zoals eerder gemeld is de beslissing voor het oprichten van een nieuw werkbestuur genomen, om dat de zich uitbreidende werkzaamhe den van de omroep op Schouwen-Dui- veland moeilijk inpasbaar waren in de bestaande organisatiestructuur. De statuten van de stichting, die aange past moesten worden, werden gepas seerd door 'huisnotaris' G. F. Giele uit Goes. Voorzitter A. C. Schraven feliciteerde de leden van het nieuwe werkbestuur en bood de kersverse voorzitter H. van Rooyen uit naam van het stichtingsbe stuur en het werkbestuur Zuid-Beve land een geschenk aan. Van Rooyen werd tevens geïnstalleerd als lid van het stichtingsbestuur. Voor de ziekenomroep - die vorig jaar haar tienjarig bestaan vierde - was het een belangrijke gebeurtenis; symbo lisch voor de snelle groei van de stich ting. Nomen Nescio is de enige zieken omroep in Zeeland die werkt met een dergelijke organisatiestructuur. De AKF pleit voor de ketelbouw DEN HAAG - Vertegenwoordigers van directie en ondernemingsraad van de AKF hebben woensdagmiddag krach tig gepleit voor het voorbestaan van met name de Ketelbouwpoot van de Schelde. Dat is volgens hen van groot belang voor het voortbestaan van de AKF. De ketelbouw schept met name de infrastructuur voor de apparaten bouw. De AKF is in de ogen van Van Aarden- ne een zeer gezond bedrijf, maar vol gens de vertegenwoordigers kan dat al leen zo blijven wanneer de innige ban den met de KMS in stand blijven. Die banden zorgen ervoor dat de AKF met succes veel verder kan springen dan haar polsstok lang zou zijn wanneer het Goese bedrijf het zonder de grote en technologisch zeer ontwikkelde broer in Vlissingen zou moeten doen. De AKF werkt volgens directeur Van de Vijver op het moment zo goed dat de winst op bijna ieder product zeker is. Dat komt met name door de hefboom functie die de KMS vervult. „Elke ver schraling van de Schelde is een ver schraling van de voedingsbodem van de AKF", zei hij. Opvallend tot slot was dat de directeur niet kon bevestigen of ontkennen dat de AKF-gebouwen in de afgelopen we ken met hypotheken zijn belast. Jongerenwerkgroep hout- en bouwbond FNV bijeen in Goes GOES - De jongerenwerkgroep van de bouw- en houtbond FNV in Goes houdt vandaag, (donderdag) een voorlich tingsbijeenkomst voor werkloze onge- ren en schoolverlaters. Deze bijeen komst wordt gehouden in de Prins van Oranje in Goes en begint om 14.00 uur. Directeur Bongenaar van de gemeen telijke sociale dienst in Goes opent de vergadering met een inleiding over de WW en RWW, waarna mogelijkheid tot discussiëren bestaat. VerVolgens houden de heren P. Eve- raert en J. Roosse, beiden voor het CDA lid van provinciale staten, een inleiding over de regeringsmaatregelen om 16- en 17-jarigen geen RWW-uitkering te ge ven en 18-tot 23-jarigen niet langer een WW-uitkering te geven. Na de pauze, omstreeks 16.00 uur, vertelt landelijk jongerensecretaris Kees Broeders het één en ander over vakopleiding en wat de hout- en bouwbond FNV denkt te doen aan jeugdwerkloosheid. De bij eenkomst wordt omstreeks 17.00 uur af gesloten. Thema-avond Goese vrouwenraad GOES - De Goese vrouwenraad houdt woensdag een thema-avond. De schrijf ster en publiciste Emmy van Overeem zal spreken over het onderwerp 'Vrouw zijn in deze tijd'. De thema-avond is in de Prins van Oranje en begint om 19.30 uur. Collecte SINT-ANNALAND - De collecte voor de Kerk en Israël heeft in Sint-Anna- land 1361,35 opgebracht. Ouderavond SINT-ANNALAND - De christelijke kleuterschool en de School met de Bij bel houden woensdag 16 februari een gezamenlijke ouderavond in de ge meenschapsruimte van de lagere school. Deze ouderavond begint om 19.30 uur. omroep telt ruim honderd medewer kers, onder wie één beroepskracht. Schraven zei dat het nieuwe bestuur al getuigd had van zijn voortvarendheid, omdat er momenteel al druk getim merd wordt aan een studioruimte in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zie rikzee. De gemeenten op het eiland krij gen ook steeds meer vertrouwen in No men Nescio: eind vorig jaar waren twee van de zes Schouwse gemeente bereid om subsidie te verlenen, nu krijgt No men Nescio van vier gemeenten finan ciële medewerking. Het nieuwe werkbe stuur bestaat uit vijf leden: voorzitter Harry van Rooyen, secretaresse Connie Boot, penningmeester Wijnand Troost, hoofd reportagedienst John Cevaal en hoofd technische dienst Peter Maas. Ruim 100 deelnemers aan drie-steden danstoemooi GOES - In Goes werd een drie-steden danstoernooi gehouden. Dat gebeurde in instituut Janvier. Er waren ruim honderd deelnemers uit Goes, Middel burg en Zierikzee. Bij de paren uit Zie rikzee deden ook gasten uit Middelhar- nis mee. De deelnemers waren inge deeld in verschillende groepen: scho lieren en echtparen, met een onderver deling naar de mate van gemaakte vor deringen. De verrichtingen van de dansers wer den beoordeeld door een jury, gevormd door de heer en mevrouw Slttery uit Schiedam. Ze constateerden dat er sprake was van een goed niveau en een sportieve sfeer. De wedstrijden stonden onder leiding van R. Janvier. De winnaars in de verschillende categorieën waren: scholieren, brons: Anneke Vriens/Gil- Ies de Kok. Goes; zilver: Judith Rijk/John Schraven, Goes; goud: Ankie Verboom/Jaap Verboom, Goes; echtparen, brons: heer en mevrouw Kuyper, Goes; zilver, heer en me vrouw Lipleyn, Middelburg; goud: heereen mevrouw Broeks, Middelburg; scholieren, goud-ster: Bas Amtsen/Marjet Mljnsbergen; echtparen, goud-ster: heer en mevrouw Hofs, Goes. Lezing over Goes GOES - In de sociëteit 'De Legerdiek' in Goes wordt woensdagmiddag 23 fe bruari een lezing gehouden over 'De stad Goes', met name bedoeld voor de oudere inwoners. De lezing, die om 14.00 uur begint, gaat uit van de Alge mene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO), de Katholieke Unie en de Pro testant-Christelijke Ouderen Bond (PCOB). Ook niet-leden zijn welkom bij deze lezing. Zaalvoetbal Tholen THOLEN - Het Thoolse zaalvoetbal team Pinocchio heeft met 6-5 gewonnen van De Duiventoren uit Steenbergen. De wedstrijd werd gespeeld in 't Crom- wiel in Steenbergen. Voor rust ging de strijd gelijk op tot 5-5, maar na de thee wist Pinocchio de overwinning voor zich op te eisen. Het damesteam van Pinocchio moest het in 'Meulvliet' in Tholen afleggen te gen Stamminee uit Halsteren. Deze veel geroutineerdere ploeg versloeg de Thoolse dames met 8-2. Koffieochtend huisvrouwen Haamstede HAAMSTEDE - De afdeling Wester- schouwen van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen hield een koffie- morgen in konditorei 'Hogenaar' in Haamstede, onder leiding van de presi dente, mevrouw Den Hamer-De Feijter, die in haar openingswoord stil stond bij de watersnoodramp van dertig jaar ge leden. Zij las een gedicht voor van me vrouw Smid-Heijse. Mevrouw A. van de Mark hield vervolgens een inleiding over haar hobby; het werk van Rie Cra mer. Zij toonde verschillende werken van deze schrijfster. Daarna herinnerde mevrouw Demmenie de dames aan het bestaan van het Jacobafonds en vertel de wanneer en hoe een lid van de afde ling een beroep op dat fonds kan doen. Voor beide spreeksters was er na afloop een bloemetje. Rinus Jeroenseuit Oud-Vossemeer wint laatste clubcross OUD-VOSSEMEER - Rinus Jeroense uit Oud-Vossemeer is zondag winnaar geworden van de vierde en laatste club cross van Olympia in Halsteren die over een afstand van vier kilometer op Fort Roverde bij Vrederust werd gelopen. Zijn tijd was 11 minuten en 58.8 secon den. Wim van Dijke uit Sint-Maartens dijk werd tweede in 12.35. Bij de trim mers werd Rien Hommel uit Oud-Vos semeer tweede met een tijd van 13.58 en bij de veteranen trimmers 1 en 2 werden Piet Etienne en Ko Havermans, beiden uit, Oud-Vossemeër, eerste met tijden van respectievelijk 14.53 en 16.18. De harmonie 'De Witte van Haemstede' repeteert. FANFARE GEEFT REEKS VAN JUBILEUMCONCERTEN BURGH-HAAMSTEDE - De muziekvereniging 'Witte van Haemstede' bestaat dit jaar honderd jaar. De precieze datum van de oprichting in 1883 is door het verloren gaan van de oudste notulenboeken in de laatste oorlog niet bekend. Tientallen jaren was 'Witte van Haemstede' met name een harmonie. In verband met het teruglopende aantal muzikanten moest het gezelschap echter in 1971 worden omgezet in een fanfare. Een aantal jaren eerder, bij de viering van het 75-jarig bestaan in 1958, ver wierf de muziekvereniging van Burgh- Haamstede het predikaat 'koninklijk'. En sedert 1946 heeft 'Witte van Haem stede' een eigen drumband, die zich na een bescheiden begin wist op te werken tot een actief en zelfstandig onderdeel van de vereniging, meldt secretaris F. Slager in het speciale jubileumboekje 'Honderd jaar 'Witte van Haemstede". Eind vorige maand openden fanfare en drumband de jubileumfestiviteiten met een concert, waarbij zo'n 250 bezoe kers aanwezig waren. Zaterdag 23 april geven de korpsen in de recreatiezaal van de gereformeerde kerk in Haamste de een populair concert voor de bejaar den. Op het programma staat veel vro lijke muziek en een film over het tram wezen van de voormalige Rotterdamse Tramweg Maatschappij (RTM). Het hoogtepunt van het eeuwfeest gaat zich afspelen op zaterdag 7 mei. Dan wordt op de Beatrixweide in Haamstede een grote muziekdag gehouden met mede werking van alle Schouwen-Duiveland- se gezelschappen. De dag begint om 11.00 uur. In de avonduren vindt een optreden plaats van de bekende Vlaar- dingse showband De Pijpers. Op de Beatrixweide komt ook een feesttent te staan voor een algemeen gezellig sa menzijn na afloop van hetbuitengebeu- ren. Voor 26 augustus, staat een jubileum concert op het programma met mede werking van het interkerkelijk koor Haamstede en het gemengd koor Nn Met Hope. Het concert gaat plaatsvin den in de hervormde kerk Haamstede, aanvang 19.30 uur. Naast de activitei ten in het kader van de jubileumviering zullen komend seizoen ook de gebruike lijke zomeravondconcerten in de kern en worden gegeven En komende zater dag is 'Witte van Haemstede' present bij het traditionele Straorijden. Groei Vice-voorzitter J. A. van den Broeke vertelt, dat 'als iedereen meedoet' de fanfare momenteel 25 muzikanten telt en weer aardig in de lift zit, na een groot tekort aan leden nog maar amper vier jaar geleden. Om het in het voort bestaan bedreigde korps weer uit het dal te halen, werden contacten met de scholen gelegd en een wervingsavond gehouden. Dat leverde een flinke aan was van leerlingen op, waarvan er in middels al weer vier hun partijtje in het korps meeblazen. Verder zijn er thans nog zestien jongere en oudere muzikanten in opleiding, twaalf bij de Zeeuwse muziekschool, de overigen bij een eigen korpslid. En de drumband floreert gestaag met zo'n ze ventien leden. Overigens tekent secre taris Slager m het jubileumgeschriftje aan: „De zorg voor nieuwe leden loopt als een rode draad door de geschiedenis van 'Witte van Haemstede'. Maar het begin is er weer en de vereniging kan met vertrouwen beginnen aan haar tweede decennium". Voorzitter dr H. J. van Zuijlen wijst er op. dat 'Witte van Haemstede' in het jubileumjaar meer nog dan anders de volledige steun en medewerking van de dorpsgenoten verwacht. „Een honderd jarig bestaan is tenslotte een bijzondere gebeurtenis. En wij hopen dan ook op. vele nieuwe leden en donateurs". Van den Broeke onderstreept, dat het muziekgezelschap echt wel wat extra ondersteuning kan gebruiken naast de normale subsidieverstrekking door de gemeente. In het verleden brachten de inwoners van Burgh-Haamstede al eens 13.000 gulden bijeen in de vorm van renteloze voorschotten en een klei ne 6.000 gulden aan giften voor het aan schaffen van nieuwe uniformen. Het overgrote deel van de 'burgerzinlening' werd inmiddels weer terugbetaald, maar uitgerekend in dit jubileumjaar resteert nog altijd een laatste zogehe ten uitloting van 2.500 gulden. En daar hebben we helaas toch wel enige zorgen mee, maakt Van den Broeke desge vraagd duidelijk. „Dit wordt namelijk een duur jaar voor 'Witte van Haemste de'. En als de mensen zo aardig waren ons deze laatste terugbetaling te schen ken. zouden we al aardig uit de brand geholpen zijn". Jubilarissen De koninklijke fanfare van Burgh- Haamstede heeft een kleine vaste kern van drie leden, die al langer dan zestig jaar trouw hun partijtje meeblazen. Dat zijn de broers Marinus en Adriaan van der Weelen Andries Groenleer. Marinus bespeelt de eerste bugel, zijn broer Adriaan is tweede dirigent en blaast de tuba. Groenleer excelleert al jaren met zijn es-bas. Het muzikanten trio werd tijdens het eerste jubileum concert geëerd met een zilveren beker met inscriptie. De laatste iaren konden met steun van Bej aardenbonden bijeen in Goes GOES - De drie bejaardenbonden in Goes houden woensdag 23 februari een gezamenlijke bijeenkomst in bejaar- densoeièteit 'De Legerdiek'. De archi varis van de gemeente Goes, L.'J. Abel- mann, houdt een lezing over de geschie denis van de stad Goes. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Een week eerder wordt in de soos een gezellige middag gehouden met zang en bingo. Jubileumbijeenkomst gemeenschapsbond Goes GOES - De Nederlandse Christelijke Gemeenschapsbond viert dit jaar haar zestigjarig bestaan. In verband daar mee wordt zaterdag in de kerk van de Vrije Evangelische gemeente op de hoek Tulpstraat/Beatrixlaan in Goes een jubileumsamenkomst gehouden. Het thema voor het jubileumjaar is 'Ik ide Heere) werk, wie zal het keren'. De samenkomst begint om tien uur. De evangelisten J. van Oostveen en A. P. van de Sande alsmede ds J. van Veen zullen spreken. het Anjerfonds vijf nieuwe bugels en een trompet worden aangekocht. Met nog enige op stapel staande aankopen is daafmee in totaal een bedrag van 16.000 gulden gemoeid. 'Witte van Haemstede', de drumband en de leer lingen hebben hun vaste onderkomen in de voormalige huishoudschool De Schutse. En dat bevalt alleszins rede lijk, aldus Van den Broeke. Zangkoor vergadert OUD-VOSSEMEER - De Christelijke Gemengde Zangvereniging in Oud- Vossemeer houdt maandagavond de jaarvergadering in dorpshuis 'De Vos- senkuil'. De agenda vermeldt onder meer, dat bij de bestuursverkiezing se cretaresse mevrouw J. de Leeuw-Boog- aart aftredend is, maar zich herkies baar stelt. De vergadering begint om 19.30 uur. Boete 500 gulden voor Belg wegens overtreding van vuurwapenwet DEN HAAG - Het Haags gerechtshof veroordeelde de 26-jarige Belg A. de P. tot 500 gulden boete, twee weken voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en verbeurd verklaring van de bij hem aangetrof fen munitie en een vuurwapen wegens overtredinq van de vuurwapenwet. De man werd eerder door de Middelburg se politierechter veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf, waarvan de Belg in hoger beroep kwam. De Belg verbleef veel op een camping in Retranchement. Toen de politie op het parkeerterrein van de campinq De P's auto controleerde trof men daarin een jachtgeweer aan, waarvoor de man geen vergunning had. Toen de controle plaats had was de Belg overigens niet bij de auto aanwezig. Hij begaf zich pas later naar het politiebureau in Oost burg waar zijn auto nogmaals gecontro leerd werd, Bij deze controle trof men een aantal scherpe patronen in het voertuig aan. De man verklaarde voor de rechter niet geweten te hebbep dat hij een strafbaar feit pleegde. De procu reur-generaal bij het Haags gerechtshof wilde met de omstandigheden wel reke ning houden en eiste vier weken gevan genisstraf waarvan twee voorwaarde lijk. Zaterdag Strao-feest in Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - In Burgh- Haamstede wordt zaterdag weer het jaarlijkse Strao-feest gehouden. Dit 'paardenfeest' is een soort vruchtbaar heidsritueel, dat stamt van de Kelten. De traditionele optocht vertrekt om 12.00 uur vanaf de Achterweg in Burgh om na ongeveer twintig minuten het strand van Westenschouwen te berei ken. Vervolgens gaat de tocht via res taurant 'Zeelust' en Burghsluis naar de Meeldijk, waar de stoet wordt opge wacht door de koninklijke muziekver eniging 'Witte van Haemstede'. In Haamstede zal burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de deelnemers toespreken vanaf de stoep van het Oude Raadhuis. Het zal dan omstreeks 16.00 uur zijn. Het Strao- feest wordt voortgezet met een hardrij derij in de Slotlaan en een gezellig sa menzijn in hotel Bom, met onder meer een dia-voorstelling. Voor het eerst sinds zo'n veertig jaar heeft men ook het avondbal in hotel Bom weer op het programma gezet, Biljarten THOLEN - In de biljartcompetitie om de Tholen-cup speelde Smerdiek in Scherpenisse tegen DOS. Smerdiek haalde voor de eerste maal dit seizoen de volle winst van 50 punten. Tegen dit geweld had DOS geen antwoord. De strijd werd beslist in zeer snelle partij en, veriërend van 14 tot 23 beurten. De snelste partij, was voor K. Muller in 14 beurten. De hoogste serie was voor C. Boom met 19 caramboles. De uitslag DOS Smerdiek: K. Muller-A. Poot 10-2134; D. Vroegop-T. Geuze 10-4.42; J. Leh- machter-M. Hage 10-7.86; C. Boom-R. Ane- maet 10-6.41; W. Groenewegen-R, Hage 10- 9.50. 't Centrum uit Poortvliet kreeg bezoek van 't Packhuijs uit Stavenisse. In een op en neer gaande strijd wist de thuis club de strijd in hun voordeel te beslis sen. De wedstrijden werden rond de 30 Beurten uitgespeeld, wat de strijd al leen maar spannend maakte. De hoog ste serie was hier voor H. Suurland met 18 caramboles. De snelste partij F. Ie Blanc met 23 beurten. Uitslag 'r Centrum-'t Packhuijs 43.68-37.76: J. Geers-F. Ie Blanc 5.56-10; R. v. d. JagGH. Lig- tendag 10-7.39, M. van Driel-J. Ligtendag 10- 6.29; K. Wesdorp-H. Suurland 6.49-10; A. Ma- rien-J. Ligtendag 5.71-10. De wedstrijd De Handel-De Kroon ging niet door wegens ziekte van diverse spe lers. De wedstrijd wordt ingehaald op 10 februari. Wel werd in Stavenisse ge speeld voor de laatste ronde van de eer ste helft tussen 't Packhuijs en De Kroon uit Tholen. 't Packhuijs wist op eigen terrein een overwinning te beha len door 3 partijen te winnen. De Kroon sloeg in 2 snelle partijen hard terug, maar kon verder geen vuist meer ma ken. De hoogste serie was voor K. West dorp met 14 caramboles. De snelste par tij voor J. de Bruin met 17 beurten, wat ook gehaald werd door R. v. d. Jagt. Uitslag: 't Packhuijs-De Kroon 47.78-41.03: J. de Bruin-C. Priem 10-8.89; A. van Loon-C. Wesdorp 7.96:10; J. van Djjke-J. Geens 10- 8,89; A. Hage-C. van Oeveren 6.74-10; C. Ver- couteren-R v. d. Jagt 6.33-10. Stand: 1 't Packhuijs 219.44 5 wedstrijden: 2 Smerdiek 182.40 4 wedstrijden; 3 De Kroon 177.02 4 wedstrijden; 4 't Centrum 161.55 4 wedstrijden: 5 DOS 158.97 4 wedstrijden; 6 De Handel 123.63 3 wedstrijden. Vergadering openbare schoolraad Borsele HEINKENSZAND - Dc schoolraad voor het openbaar onderwijs in de ge meente Borsele vergadert donderdag 17 februari over onder meer de mede zeggenschap in het onderwijs. Tijdens een van de vorige vergaderingen van de schoolraad is gebleken dat er over deze materie, in ieder geval in Borsele, nog erg veel onduidelijkheid was. Tijdens de vergadering van 17 februari wordt een beeld gegeven van de stand van zaken op dit moment en een mede deling gedaan over het voorstel van het gemeentebestuur ten aanzien van een reglement voor de medezeggenschaps raad. Ook wordt er gesproken over de voorstellingen van bijvoorbeeld pop pentheaters, die scholen uit Borsele kunnen organiseren. Daarbij komt on der meer aan de orde of het gemeente bestuur van Borsele een bijdrage voor dergelijke optredens zal verlenen. Een ander punt waar de schoolraad over vergadert is de toenemende werkloos heid in het onderwijs. De vergadering wordt gehouden in 'De Stenge' in Hein- kenszand en begint om 19.30 uur. Schietvereniging Tholen nam nieuwe baan in gebruik THOLEN - De openingswedstrijden in de nieuwe accommodatie van de schiet vereniging 'Eendracht' in Tholen trok ken zeer veel belangstelling. Hoewel op zo'n 110 schutters, die zich schriftelijk hadden aangemeld, was gerekend, ble ken het er na afloop 180 te zijn geweest, afkomstig uit Rotterdam, het West- land, het eiland Tholen, West-Brabant en Zeeland. De wedstrijdleiding kwam dan ook bekers te kort, want één op de drie schutters had prijs. De prijzen wer den uitgereikt door voorzitter J, van de Heuvel en wedstrijdcoordinator H. Ber- revoets. De laatste dag van de wedstrij den werd ook de uitslag van de verlo ting bekend gemaakt. Er werden in to- taal ongeveer 7000 loten verkocht, waarvan de opbrengst voldoende was voor de aanschaf van de electrische ba nen. Biljartcompetities in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - In de competitit van de Oud-Vossemeerse biljartvereni ging 'Nooit Gedacht' speelde Theo van der Logt in 23 beurten de kortste partij. Wim Heyboer maakte met 12 carambo les de hoogste serie en ook het besta gemiddelde van 2.85. De uitslagen w ren als volgt: Dirk van Driel - Jan Ver hees P-zn. 0-2, Martin van Hees - Jack Mosch 0-2, Jo Grootdonk - Martin v; Hees 2-0, Jan Verhees - Wim Hoekstra 2-0, Wim Heyboer - Dirk van Driel 2-0, Piet Steyns - Jo Grootdonk 0-2, Wim Hoekstra - Theo van der Logt 0-2. In de competitie van de Oud-Vossemeerse biljartvereniging 'De Treffers' werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Piet Hommel J. zn. won van Sjaak Etienne met de kortste partij in 15 beurten, met een hoogste serie van 18 caramboles en het mooie gemiddelde van 5.13. In de andere wedstrijd won Theo van Wezel van Bart den Hollander. Activiteiten Thoolse aquariumvereniging THOLEN - De Thoolse aquariumver eniging 'Labeo' hield de algemene le denvergadering in 'Meulvliet' in Tho len. Er werd een lichte groei inhet aanta leden geconstateerd en men keek met tevredenheid terug op de activiteiten van het afgelopen jaar. De heer J. Polse- ma werd tot nieuwe voorzitter gekozen. Eerder dit jaar had 'Labeo' een bijeen komst gehouden, waarop bondskeur- meester Chr. van de Berge van de NBAT dia's vertoonde van topbakken De eerstvolgende ledenvergadering n maandag 21 februari, wanneer gesprn ken zal worden over de onderwerpen de keuze van het aquarium. Ook dea bijeenkomst wordt gehouden in 'Meul vliet' en begint om 19.30 uur. Schouwen heeft eigen gilde van amateur wijnmakers en bierbrouwers ZIERIKZEE - Het Zeeuws amateur wijnmakers en bierbrouwers gilde heeft sinds kort een dochter-gildè op Schouwen-Duiveland. In de loop van vorig jaar had men er een cursus wijn- maken georganiseerd en nu is er een flink gilde ontstaan, met een eigen be stuur en de heer Teeuw uit Haamslede als voorzitter. Tijdens de oprichtings vergadering werd er tevens een onder linge wedstrijd gehouden, waarbij op viel dat de gemiddelde kwaliteit van de wijn uitstekend was. Het moeder-gilde met leden op Walche ren en Zuid-Beveland organiseert bijna elke maand een akt-iviteit voor deleden en geeft een gildeblad uit. Zaterdag IJ februari wordt een bramenwijn wed strijd gehouden in Vlissingen. 19 maart spreekt de heer Goeman in Goes over Loire-wijnen, waarbij die vanzelfspre kend ook zullen worden geproefd. De april-bijeenkomst staat in het teken van de oude-zelf-gemaakte wijnen en in mei gaat een groep Zeeuwen naar Hod- deson, een stadje bij Londen, voorde traditionele uitwisseling. VOOR DIEREN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEE - Volgende maand denkt de afdeling Midden- cn Noord-Zeeland van de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren daadwerkelijk een begin te kunnen maken met de bouw van een opvangcentrum voor zwerf- en afstanddieren op Schouwen- Duiveland. Het opvangcentrum komt te staan aan de Zandweg, even buiten Zierikzee, op een perceel dat een aan tal jaren geleden voor dat doel werd aangekocht en beschikbaar gesteld door service-clubs. Zo lang de dieren beschermers het terrein nog niet voor het asiel nodig hadden, was he.t in ge bruik bij een zestal Zierikzecse volks tuinders, die deze dagen kunnen gaan verhuizen naar andere tuinen aan de Van Veenlaan. Het opvangcentrum wordt gebouwd naar een plan van het ontwerp-bureau Westenburger bv te Middelburg, en om vat enige quarantaineruimten, zes hon- deverbljiven met buitenrennen. acht tien kalteverblijven en een centrale werkruimte voor een dierenarts en de beheerder of beheerster Het asiel krijgt een bebouwde oppervlakte van 74 vier kante meter. De kosten zijn begroot op ongeveer een ton. Het centrum komt. er vooral zeer naar de zin van de werk groep Schouwen-Duiveland van de af deling Midden- en Noord-Zeeland Want voor de tot standkoming van de voorziening is jarenlang actie gevoerd en geijverd op braderies en toeristische dagen. Vermoedelijk zal de bouw drie tot vier maanden in beslag nemen. Leden van de werkgroep gaan een flink aandeel leveren in de komende werk zaamheden Verder heeft de toetsings commissie van de intergemeentelijke sociale dienst toestemming verleend om werklozen jonger dan 23 jaar met behoud van hun uitkering bij de bouw te betrekken. Een aanr.a- daarvoor geei- gende werkzaamheden zal worden uit gevoerd door het Zierikzeese bouwbe drijf Roggeband De stichtingskosten worden geheel op gebracht door de afdeling. Voor het da gelijks beheer van het opvangcentrum zal echter geen beroepskracht worden aangetrokken. De leden van de werk groep zijn namelijk voornemens om zelf voor de dieren zorg te gaan dragen. De bedoeling is om gevonden of op an dere wijze aangeboden honden en kat ten gedurende een periode van veer tien dagen te verzorgen. Als er binnen die tijd geen nieuwe eigenaar komt op dagen gaan ze over naar de bestaande asiels in Vlissingen of Middelburg. De Schouwen-Duivelandse gemeenten, vanwaar de dieren afkomstig zijn die nen volgens wettelijke regeling bij te dragen in de kosten van de verzorging in het opvangcentrum. Deze maand bereikt onze nieuwbouw haar hoogste punt Daarom een feestelijk maandmenu a 35,- per persoon met een gratis glas huiswijn TOAST 'MARKIZAAT' (asperges en ardennerham op toast) CONSOMMÉ MARILÈNE (krachtige bouillon van kip en schildpad, met groenten, kervel en kip) POISSON 'POMPADOUR' (gestoofde vis met een wijnsaus en passende garnituren) COUPE CARDINAL (roomijs, perzik, aardbeiensaus en slagroom) Geldig t/m 28 februari 1983 TERMINUS GOES B.V. *LID HOLLAND TOURISTHOTELS Wijkvereniging 'Goese Polder1 Vrijdag 11 februari vieren wij carnaval in het wijkgebouw 'De Spinne'. ledereen is welkom van 16 tot 80 jaar! HOFLEVERANCIER zilveren vriend- schaps- ringen FABERY DE JONGE JUWELIERS SINDS 1834 Lines Kerkstraat 30 - Boes GEMEENTE WISSENKERXE Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot de bouw van een douche- en toiletge bouwtje op het jachthaventerrein aan de Haven weg te Kamperland, perceel kadastraal bekend gemeente Wissenkerke, sectie U nr. 235, Dit bouwplan is in strijd met het bestemmings plan 'herziening Schotsman - Ruiterplaat', ter wijl het in overeenstemming zal zijn met de in voorbereiding zijnde herziening van het bestem mingsplan. Op grond hiervan overwegen wij de bouw moge lijk te maken op grond van de artikelen 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en 50, lid 8 van de woningwet, nadat van het college van gedepu teerde staten van Zeeland de benodigde verkla ringen van geen bezwaar zijn ontvangen. De aanvraag bouwvergunning met bijbehorende tekening ligt vanaf 11 februari a.s. voor een ieder gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie te Wissenkerke ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornoemde bouwplan schriftelijk bezwaar indienen bij ons college. Wissenkerke. 10 februari 1983. Burgemeester en wethouders van Wissenkerke, burgemeester. P. Wisse, secretaris, H. van Strien

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 30