College Hulst wil twee werklozen-projecten PZC/streek 0% DE AUSTIN METRO IS BLIJVEND IN PRIJS VERLAAGD NU VANAF 11.990,- Bejaardensoos vormt 'valse concurrentie' Temeuzense feestneuzen bouwen eigen praalwagen BUNGALOW DE BEULE tel. 01140-12097, Kapellebrug GARAGE RIDA tel. 01150-13690, Temeuzen ROELSE DONDERDAG 10 FEBRUARI 1983 W§SSCl ^GCÜWS'V'A3nÜ6i L-i 4 Wi/leveren banden 1 yan<hverse bekende'' (perken .waaronder WINTER BANDEN Ook voor üwauto hebben wij een akku voorbeen lage prijs, Bél ons!! Kies uit een groot assortiment. jgSH Tevens &JBm specialisten ip balanceren j or trilllngvrll sturen) uitlijnen (verlengt - uw bandenleven i) V- -TE VOORDELIG Wie nu bij ons in de showroom komt, moet oppassen, dat hij niet van verbazing achterover valt. Want - houdt u vast - de drie populairste Austin Metro's zijn nu blijvend 1.000,— te voordelig geworden. Daarom kost de Austin Metro Special Jubilee vanaf vandaag nog maar 11.990,— (i.p.v. 12.990,-), de Austin Metro 1000 Jubilee 12.990,— (i.p.v. 13.99.0,—) en de Austin Metro 1000L Jubilee 13.990- (i.p.v. 14.990,-). Met andere woorden, het standaardpakket van de Austin Metro is nu ook nog 'ns uitgebreid met een hele lage prijs. Want z'n lage benzineverbruik - 120,8 bij 90 km/uur - was al standaard. ZYi lage onderhoudskosten ook -1 maal per 20.000 kilometer een onderhoudsbeurt- En niet te vergeten z'n ruimte en komfort't Is nu allemaal 1.000,- te voordelig. Kortom, om uw ogen niet te geloven, is een bezoek aan onze showroom beslist noodzakelijk. AU ST 8 SM H&ZP' Prijzen incl. BTW, af fabriek, excl. rijklaarmaakkosten. Prijs-en specifikatiewijzigingen voorbehouden. Met dankbaarheid omdat we haar zolang in ons midden mochten hebben en bedroefd omdat zij nog zoveel voor ons betekende, delen wij u mede dat in het verpleeghuis 'De Stelle' zacht en kalm van ons is heengegaan, onze lieve moeder, be huwd-, groots en overgrootmoeder MAGDALENA MARIA DE RUIJSSCHER weduwe van Adriaan Jansen in de ouderdom van 83 jaar. Breskens: P. Jansen M. Jansen-Bondewel Breskens: F. van Opdurp-Jansen C. van Opdurp Klein- en achterkleinkinderen Oostburg, 8 februari 1983 'De Stelle' Correspondentieadres: C. van Opdurp, Molenwater 25, 4511 BN Breskens De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 11 fe bruari om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te Breskens. KLACHT WINKELIERS GROEDE Cursus VVN Hulst HULST - De afdeling Hulst en omstre ken van Veilig Verkeer Nederland (WN) begint maandag 28 februari met een verkeerscodecursus. De lessen worden gegeven in het gemeenschaps centrum Den Dullaert in Hulst en be ginnen steeds om acht uur 's avonds. De cursus omvat totaal vijf bijeenkom sten en wordt afgesloten met een exa mentje. De deelnemers die slagen krij gen een diploma en een speldje. De cur sus is bedoeld voor iedereen die zich in het verkeer beweegt (vooral automobi listen) en heeft tot doel de theoretische kennis van het verkeersregelemtn van de weggebruiker bij te spijkeren. De overige lessen zijn op 7, 15, 22 en 28 maart. De cursus wordt gegeven in sa menwerking met de Zeeuws-Vlaamse rijschoolhouders. NBP Sluis viert 25-jarig jubileum SLUIS - De afdeling Sluis van de Ne derlandse bond van plattelandsvrou wen viert vandaag (donderdag) het 25- jarig bestaan met een feestelijke avond in gemeenschapscentrum 'Het Zoute Vestje'. De leden wacht een verrassing: het verloop van de bijeenkomst zal pas bij het begin bekend worden gemaakt. De jubileumviering start om 19 uur. SCHIETINGEN LAMSWAARDE - In café de Vier Jaar getijden in Lamswaarde werd een schieting gehouden waaraan 49 schut ters deelnamen op twee liggende wip pen. Uitslag wip I: hoge en eerste zijvogel me vrouw Rottier Ossenisse. Tweede zij vogel J. Dobbelaar Boschkapelle. Gootste aantal kleine vogels (5) R. Herwegh Heikant. Uitslag wip II: hoge vogel A. Verdunnen Graauw, eer ste zij vogel R. Herwegh Heikant. Tweede zij vogel mevrouw Rottier Ossenisse. Grootste aantal kleine vogels (4) J. Hulshout Lams waarde. KOEWACHT - In café G. v. Rumste in Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 52 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel E. d'Hondt Stekene. Eer ste zijvogel A. de Clerk Koewacht. Tweede zijvogel Rita v. d. Steen Koewacht. Grootste aantal kleine vogels N. de Schopper (4) Moer- beke. HULST - In café 'W. Blommaert' in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 36 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel W. Blommaert Hulst, eer ste zijvogel E. de Kort Ossenisse, tweede zij vogel J. de Beul Hulst, grootste aantal kleine vogels (4) P. v. Swaal Hulst. KOEWACHT - In café G. v. Rumste in Koewacht werd een bejaardenschie- ting gehouden waaraan 46 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel en tweede zijvogel J. v. Kerkhoven, Sint-Jansteen, eerste zij vogel J Vermeire, Koewacht, grootste aantal kleine vogels (4) C. Ongenae, Koewacht. KOEWACHT - In caf-e J. de Kind in Koewacht werd een schieting gehou den waaraan 25 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel P. Martens, Koewacht, eerste zij vogel F. de Waal, Koewacht, tweede zij vogel H. de Smet. Koewacht, grootste aan tal kleine vogels P. Martens, Koewacht. GROEDE - De bejaardensoos in Groe- de wordt volgens de plaatselijke win keliersvereniging ook gebruikt voor familiefeestjes, waardoor een vorm van 'valse concurrentie' wordt bedre- NCB Heikant vierde 50-jarig bestaan HEIKANT - De afdeling Heikant van de Noordbrabantse Christelijke Boe renbond heeft tijdens de algemene le denvergadering het vijftigjarig be staan herdacht. Voorzitter A. Michiel- sen memoreerde de oprichting van de afdeling op 5 februari 1933, waarbij bouwpastoor E. Doens een grote rol in heeft gespeeld. In het kader van het jubileum zullen gedurende het komen de jaar de activiteiten op landbouwge bied op film worden vastgelegd. De opnamen zullen worden gemaakt door Leon Herwegh op de bedrijven in Heikant en omgeving. De bedoeling is dat de film, die een lengte van twintig minuten tot een half uur zal krijgen, vertoond zal worden voor de leden van de kring Hulst van de NCB, Bedrijfsvoorlichter Theo Hiel gaf tij dens de vergadering een uiteenzetting over de financiële resultaten van de ver schillende gewassen. Tot slot werd te ruggeblikt op het verleden aan de hand van een oude dia-serie over de ontwik kelingen in de landbouw. Drie docenten Temeuzense muziekschool jubileerden TERNEUZEN - De Temeuzense Mu ziekschool heeft met een besloten bij eenkomst voor bestuur en docenten korps drie jubilarissen gehuldigd. Het warenide docenten mevrouw F. M. Del- vaux (piano en solozang), M. M. V. M. Breijdels (klarinet en saxofoon) en N. de Keyser (koper- en blaasinstrumen ten en contrabas). Voorzitter mevrouw J. Witmans-Weus- tenenk, die het drietal feliciteerde na mens het bestuur, wees op de nauwe banden van de Temeuzense Muziek school met België, dat ook de jubilaris sen 'levert'. Ze was ingenomen met een opmerking van de inspecteur voor de kunstzinnige vorming, dat de school 'tot de vijf beste van Nederland be hoort'. Directeur Anton van Prooijen bena drukte de emotionele band met de drie docenten, onontbeerlijk voor wie mu ziek maakt. ven. De soos - zo signaleert de winke liersvereniging - ontvangt gemeente lijke subsidie. In een brief aan de ad viescommissie voor het midden- en kleinbedrijf van Oostburg brengt het bestuur van de winkeliersvereniging in Groede de zaak onder de aandacht. „Het lijkt ons onjuist", schrijft het be stuur, „dat hier gewerkt wordt met prij zen die normaal gesproken niet haal baar zijn, terwijl evenmin aan voor waarden van vestigingsvergunningen en brandpreventie wordt voldaan". De klacht van de winkeliers wordt bespro ken in de vergadering van de advies commissie voor het midden- en kleinbe drijf, op maandag 21 februari in het stadhuis. Dan wordt ook het ontwerp- bestemmingsplan 'Waterfront' aan de orde gesteld. De commissievergadering begint om 16.00 uur. AKF pleit voor de ketelbouw DEN HAAG - Vertegenwoordigers van directie en ondernemingsraad van de AKF hebben woensdagmiddag krach tig gepleit voor het voorbestaan van met name de Ketelbouwpool van de Schelde. Dat is volgens hen van groot belang voor het voortbestaan van de AKF. De ketelbouw schept met name de infrastructuur voor de apparaten bouw. De AKF is in de ogen van Van Aarden- ne een zeer gezond bedrijf, maar vol gens de vertegenwoordigers kan dat al leen zo blijven wanneer de innige ban den met de KMS in stand blijven. Die banden zorgen ervoor dat de AKF met succes veel verder kan springen dan haar polsstok lang zou zijn wanneer het Goese bedrijf het zonder de grote en technologisch zeer ontwikkelde broer in Vlissingen zou moeten doen. De AKF werkt volgens directeur Van de Vijver op het moment zo goed dat de winst op bijna ieder product zeker is. Dat komt met name door de hefboom functie die de KMS vervult. „Elke ver schraling van de Schelde is een ver schraling van de voedingsbodem van de AKF", zei hij. Opvallend tot slot was dat de directeur niet kon bevestigen of ontkennen dat de AKF-gebouwcn in de afgelopen we ken met hypotheken zijn belast. Carnavalsbal Terneuzen TERNEUZEN - De buurtvereniging 'Binnenstad' Temeuzen houdt maan dag 14 februari een kindercamavalsbal in de binnenstad van Temeuzen. Tij dens het bal worden er een carnaval sprins en -prinses gekozen. Het feest be gint om twee uur 's middags met een gecostumeerde optocht door oud-Ter- neuzen. Die optocht vertrekt bij de kleuterschool aan de Schoolweg. VRIJWILLIGERSWERK MET BEHOUD VAN UITKERING HULST - Het college van burgemeester en wethouders van Hulst wil twee projecten beginnen ten behoeve van werklozen. B en w menen 'dat het verrich ten van zinvol vrijwilligerswerk kan bijdragen tot de beperking van de immate riële problematiek van het werkloos zijn'. Het gaat om onbetaalde arbeid en de werklozen die deelnamen aan de projecten behouden hun uitkering. Het college had deze plannen al aangekondigd in de nota over plaatselijke initiatieven met betrekking tot de werkloosheid in oktober van het vorig jaar en hebben nu dan twee projecten uitgezocht. Het ene project dat b en w op het oog hebben is het bijwerken van enkele zeer verwaarloosde stukken bos en het an dere project is de inventarisatie ten be hoeve van de plantsoenendienst. Het gaat hier om het in kaart brengen van wijkgroen en alle andere groenobjecten in de gemeente. Daarnaast moet er een 'laanboominventarisatie' worden ge daan: alle bomen moeten per laan, straat of weg worden geteld en met de vermoedelijke plantdatum op kaart worden gezet. Daarnaast moet er ook een nieuw bosinventarisatie worden opgezet. Voor het bijwerken van ver waarloosde bospercelen zijn ongeveer vier mensen per jaar nodig en voor de inventarisatie, waarvoor de gemeente Politie Sas van Gent hield oplichters aan in Philippine SAS VAN GENT - De politie van Sas van Gent heeft woensdagmiddag twee mannen aangehouden, die zich in Phi lippine bezig hielden met de huis-aan- huis verkoop van manifacturen en an sichtkaarten. De opbrengst van de pakketjes (a 3,50 gulden) zou geheel ten goede komen aan vakantie's voor gehandicapten. De heren, P. van de V. en J. J. de W.had den echter andere bedoelingen met het geld, voor zover de politie kon nagaan verdween de opbrengst geheel en al in eigen zak'. De mannen hadden geen ventvergunning en konden ook niets tonen wat hun betrokkenheid bij de ge handicapte medemens kon bewijzen. Nadat op het bureau in Sas van Gent proces verbaal was opgemaakt werden beide heren op vrije voeten gesteld. Echter na inbeslagname van hun koop waar en het geld, wat ze in Philippine hadden 'verdiend'. Bij meer dan twintig huisdeuren vonden de mannen gehoor voor hun 'goede doel'. Fietster gewond bij aanrijding Oostburg OOSTBURG - De dertienjarige fiets ter D. J. I. Z. uit Oostburg heeft bij een aanrijding woensdagmiddag om streeks halfzes een hersenschudding en snijwonden opgelopen. Zij kon na behandeling in het ziekenhuis te Oost- burg huiswaarts kereu. De aanrijding gebeurde op de kruising Zuidzandsestraat/Weststraat in Oost burg. Op de kruising sloeg de fietster af en verleende geen voorrang aan de per sonenauto, bestuurd door de 25-jarige mevrouw J. de V. uit Oostburg. De auto werd beschadigd. Topbiljart SINT-JANSTEEN - De topbiljartclub De Steense Toeper speelde in bar 'Bigo- des' in Sint-Jansteen een wedstrijd te gen 'Het Oude Raedthuijs' uit Westdor- pe. De Steense ploeg won met 11-9. Dansavond ouderen SINT-JANSTEEN - De rk bond voor ou deren houdt vrijdag een dansavond voor ouderen in het gemeenschapscen trum 'De Warande' in Sint-Jansteen. De eerste tonen van de dansmuziek zijn vanaf 19.30 uur te horen. beslist middelbare tuïnbouwoplëiding of een gelijkwaardige opleiding vraagt, zijn twee mensen gedurende een half j aar nodig. Hiermee is niet gezegd dat er bij de beide projecten slechts plaats is voor zes mensen. Het aantal zal onder meer afhankelijk zijn van het aantal aanmeldingen en van het aantal uren dat de deelnemers zullen werken per week. „Daarbij", zo zegt het college, „moet wel in ogenschouw worden geno- Avondsoos Altern in carnavalssfeer TERNEUZEN - De soos voor alleen staanden in Temeuzen en omgeving 'Altem' houdt zaterdag een avond in camavalssfeer in het Zuidlandtheater. Bezoekers wordt gevraagd om om ver kleed te komen. Het Hollywood Trio verzorgt de muziek en verder staan er bingo en een loterij op het programma. De avond begint om 20.00 uur. men, dat - gelet op de aard van de werk zaamheden- slechts met een beperkt aantal vrijwilligers gewerkt kan wor den". De commissie, die moet bekijken of dergelijke werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd zonder dat bedrij ven concurrentie wordt aangedaan, is ermee akkoord gegaan. Deze commis sie beslist namelijk onder meer over het al dan niet uitkeren van de ww en wwv in dergelijke gevallen. B en w willen voor de twee projecten tweeduizend gulden uittrekken. Bovendien zal ge probeerd worden het hout dat vrijkomt bij de werkzaamheden te verkopen als brandhout. De opbrengst zal dan in de gemeentekas terugvloeien. De stukken bos, die b en w op het oog hebben en die bijgewerkt zouden moe ten worden zijn een stuk bos ten zuiden van het woonwagencentrum nabij Hulst, een stuk tussen de Zoutestraat en het woonwagencentrum, een stuk ten westen van het woonwagencen trum, een bosperceel tussen de Linie- dijk en de Poorterslaan bij de lts in Hulst en een stuk groen ten noorden van de vrije speelweide in plan Moer- schans in Hulst. Het voorstel wordt besproken in de ver gadering van de commissie financiën, die vrijdag 11 januari wordt gehouden in het stadhuis in Hulst. De vergadering begint om 19.00 uur. TERNEUZEN - Carnavalsvierders uit Terneuzen hebben voor de optochten in Sas van Gent, Sluiskil en Klooster- zande een wagen gebouwd. Ronnie de Meier, Max van Pienbroek, Jan de Bokx en Carlo Sandrini zouden het liefst met die wagen in Terneuzen rondrijden. Maar een carnavalsvereni ging, laat staan een optocht, kent Ter neuzen niet. Dus van armoede trekt het viertal maar met de wagen naar de brandpunten van het carnaval elders in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is de tweede keer dat het viertal een wagen bouwde. Vorig jaar reden ze mee in Sas van Gent. Toen bestond hun voertuig uit poppen met de naam Bet sy. Ook dit jaar zal het thema weer 'Bet sy' zijn, maar hoe de wagen er precies zal uitzien willen ze niet verklappen. Dit jaar zal de wagen te zien zijn op zaterdag in Sluiskil, zondag in Sas van Gent en dinsdag in Kloosterzande. Het viertal opereert nu nog 'op eigen houtje', maar als het aan hen zou liggen was er allang een heuse carnavalsver eniging opgericht. Maar vier man is nu Gevonden voorwerpen bij politie Terneuzen TERNEUZEN - Bij de gemeentepölitie in Temeuzen zijn inlichtingen te krij gen over de volgende gevonden voor werpen: zwarte handschoen; handschoen; brui ne herenhandschoen; donkerblauwe handschoenen; valkparkiet; gele kana rie; jachthond; hondenriem; tas met ge reedschap; regenbroek; caravanspie gel; bruine portemonnaie met inhoud; zwarte portemonnaie met inhoud; brui ne portemonnaie met inhoud; zwarte portemonnaie met inhoud; zwarte por temonnaie met inhoud; speelgoed- heest; judobroek; bankbiljet; horloge; gouden broche met pareltjes; gouden hangertje kinderkopje; gouden ketting met rode steentjes; gouden ketting met trouwring; trouwring; gouden ring met steen; gouden ring; zilveren armband met naamplaatje; sleutels. eenmaal wat te weinig om een vereni ging voor op te richten. „Als er interesse voor is, graag", zegt Max van Pienbroek gretig. „Dan krijg ik wel iets van de grond, als er tenminste genoeg mensen willen meedoen". De wagen die dit jaar zal meerijden in de optochten van Sas, Sluiskil en Klooster wordt gebouwd in de schuur bij het landbouwbedrijf Van Hoeve bij Temeuzen. De vier zijn er nu vier weken mee bezig en het gevaarte is op de laat ste verfstreken na gereed. Problemen om de wagen de schuur uit te krijgen - zoals Sas van Gent vorig jaar mee maakte - zijn er niet, al moet de wagen wel buiten afgemonteerd worden. De enige tegenslag die het viertal heeft ge had is het slechte weer. Het dak van de schuur is niet zo best en dat heeft het werk wat opgehouden. Te koop in Terneuzen 5 slaapkamers, ruime keu ken, L-vormige woonruim te, trappenhal, garage. Inlichtingen: tel. 01150- 12316. Voor uw blijk van medeleven, na het onverwacht heen gaan van mijn lieve man, vader en opa LAMMERT MUYLVVIJK betuigen wij u onze oprechte dank. Mevr. J. Muylwijk-Wouters kinderen en kleinkinderen Temeuzen, februari 1983. Dinsdag 15 februari 1983 hopen onze ouders en grootouders j£ S. DE BACK 8 en x S. DE BACK-HENNEKEIJ hun 60-jarig huwelijksfeest te vieren. Gelegenheid tot feliciteren van 15.00-18.00 uur in 'Zaal Wijffels' Willemsweg 9 te Schoondijke. Hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkin- deren. 4507 BS Schoondijke, R. van Rijnstraat 11. Ruim 100 deelnemers aan drie-steden danstoemooi GOES - In Goes werd een drie-steden danstoemooi gehouden. Dat gebeurde in instituut Janvier. Er waren ruitn honderd deelnemers uit Goes, Middel- burg en Zierikzee. Bij de paren uit Zie- rikzee deden ook gasten uit Middelbar- nis mee. De deelnemers waren inge deeld in verschillende groepen: scho lieren en echtparen, met een onderver deling naar de mate van gemaakte vor deringen. De verrichtingen van de dansers wer den beoordeeld door een jury, gevormd door de heer en mevrouw Sittery uil Schiedam. Ze constateerden dat er sprake was van een goed niveau en een sportieve sfeer. De wedstrijden stonden onder leiding van R. Janvier. De winnaars in de verschillende categorieën waren: scholieren, brons. Anneke Vriens/GIl- les de Kok, Goes; zilver: Judith Rijk/John Schraven, Goes; goud: Ankie Verboom/Jaap Verboom, Goes; echtparen, brons: heer en mevrouw Kuyper, Goes; zilver, heer en me vrouw Lipleyn, Middelburg; goud; heereen mevrouw Broeks, Middelburg: scholleren, goud-ster Bas Arntsen/Marjet Mijnsbergen; echtparen, goud-ster; heer en mevrouw Hols, Goes. Boete 500 gulden voor Belg wegens overtreding van vuurwapenwet DEN HAAG - Het Haags gerechtshof veroordeelde de 26-jarige Belg A. deP, tot 500 gulden boete, twee weken voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en verbeurd verklaring van de bij hem aangetrof fen munitie en een vuurwapen wegens overtredinq van de vuurwapenwet, De man werd eerder door de Middelburg, se politierechter veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf, waarvan de Belg in hoger beroep kwam. De Belg verbleef veel op een campingin Retranchement. Toen de politie op he! parkeerterrein van de campinq De P's auto controleerde trof men daarin een jachtgeweer aan, waarvoor de man geen vergunning had. Toen de controle plaats had was de Belg overigens niet bij de auto aanwezig. Hij begaf zich pas later naar het politiebureau in Oost burg waar zijn auto nogmaals gecontro leerd werd. Bij deze controle trof men een aantal scherpe patronen in he; voertuig aan. De man verklaarde voor de rechter niet geweten te hebben dal hij een strafbaar feit pleegde. De procu reur-generaal bij het Haags gerechtshof wilde met de omstandigheden wel reke ning houden en eiste vier weken gevan genisstraf waarvan twee voorwaarde lijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 28