Honderd jaar muziek bij De Witte van Haemstede Nieuw werkbestuur voor Nomen Nescio WISSEL BEVELANDEN PZC/streek Goese raad opbouwwerk opgeheven Marokkanen demonstreren na dodelijke steekpartij Volgende maand begin bouw asiel Zierikzee Wijkverenlgino 'Goese Polder1 GEMEENTE WISSENKERKE DONDERDAG 10 FEBRUARI 1983 VOOR UITBREIDING NAAR SCHOUWEN GOES - Het stichtingsbestuur van de ziekenomroep radio Nomen Nescio heeft woensdagavond tijdens een feestelijke vergadering in het Goese verpleeghuis Ter Valcke het nieuwe werkbebestuur Schouwen-Duiveland geïnstalleerd. Zoals eerder gemeld is de beslissing voor het oprichten van een nieuw werkbestuur genomen, om dat de zich uitbreidende werkzaamhe den van de omroep op Schouwen-Dui veland moeilijk inpasbaar waren in de bestaande organisatiestructuur. De statuten van de stichting, die aange past moesten worden, werden gepas seerd door 'huisnotaris' G. F. Giele uit Goes. Voorzitter A. C. Schraven feliciteerde de leden van het nieuwe werkbestuur en bood de kersverse vooratter H. van Rooyen uit naam van het stichtingsbe stuur en het werkbestuur Zuid-Beve land een geschenk aan. Van Rooyen werd tevens geïnstalleerd als lid van het stichtingsbestuur. Voor de ziekenomroep - die vorig jaar haar tienjarig bestaan vierde - was het een belangrijke gebeurtenis; symbo lisch voor de snelle groei van de stich ting. Nomen Nescio is de enige zieken omroep in Zeeland die werkt met een dergelijke organisatiestructuur. De AKF pleit voor de ketelbouw DEN HAAG - Vertegenwoordigers van directie en ondernemingsraad van de AKF hebben woensdagmiddag krach tig gepleit voor het voorbestaan van met name de Ketelbouwpoot van de Schelde. Dat is volgens hen van groot belang voor het voortbestaan van de AKF. De ketelbouw schept met name de infrastructuur voor de apparaten bouw. De AKF is in de ogen van Van Aarden- ne een zeer gezond bedrijf, maar vol gens de vertegenwoordigers kan dat al leen zo blijven wanneer de innige ban den met de KMS in stand blijven. Die banden zorgen ervoor dat de AKF met succes veel verder kan springen dan haar polsstok lang zou zijn wanneer het Goese bedrijf het zonder de grote en technologisch zeer ontwikkelde broer in Vlissingen zou moeten doen. De AKF werkt volgens directeur Van de Vijver op het moment zo goed dat de winst op bijna ieder product zeker is. Dat komt met name door de heiboom- functie die de KMS vervult. „Elke ver- omroep telt ruim honderd medewer kers. onder wie één beroepskracht. Schraven zei dat het nieuwe bestuur al getuigd had van zijn voortvarendheid, omdat er momenteel al druk getim merd wordt aan een studioruimte in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zie rikzee. De gemeenten op het eiland krij gen ook steeds meer vertrouwen in No men Nescio eind vorig jaar waren twee van de zes Schouwse gemeente bereid om subsidie te verlenen, nu krijgt No men Nescio van vier gemeenten finan ciële medewerking. Het nieuwe werkbe stuur bestaat uit vijf leden: voorzitter Harry van Rooyen, secretaresse Connie Boot. penningmeester Wijnand Troost, hoofd reportagedienst John Cevaal en hoofd technische dienst Peter Maas. Ruim 100 deelnemers aan drie-steden danstoemooi GOES - In Goes werd een drie-steden danstoernooi gehouden. Dat gebeurde in instituut Janvier. Er waren ruim honderd deelnemers uit Goes. Middel burg en Zierikzee. Bij de paren uit Zie rikzee deden ook gasten uit Middelhar- nis mee. De deelnemers waren inge deeld in verschillende groepen: scho lieren en echtparen, met een onderver deling naar de mate van gemaakte vor deringen. De verrichtingen van de dansers wer den beoordeeld door een jury. gevormd door de heer en mevrouw Sittery uit Schiedam. Ze constateerden dat er sprake was van een goed niveau en een sportieve sfeer. De wedstrijden stonden onder leiding van R. Janvier. De winnaars in de verschillende categorieën waren: scholieren, brons: Anneke Vriens/Gil- les de Kok, Goes; zilver. Judith Rijk/John Schraven, Goes; goud: Ankie Verboom/Jaap Verboom, Goes; echtparen, brons: heer en mevrouw Kuyper, Goes; zilver, heer en me vrouw Lipleyn. Middelburg, goud: heereen mevrouw Broeks. Middelburg, scholieren, goud-ster. Bas Amtsen/Marjet Mijnsbergen; echtparen, goud-ster: heer en mevrouw Hofs. Goes. Sociaal Centrum Goes begint met gespreksgroepen GOES - Het Sociaal Centrum in Goes schraling van de Schelde is een ver- begint binnenkort met vier gespreks- schraling van de voedingsbodem van groepen. Het zijn groepen van onge- de AKF". zei hij. Opvallend tot slot was dat de directeur mannen en vrouwen, gescheiden v niet kon bevestigen of ontkennen dat de AKF-gebouwen in dc afgelopen we ken met hypotheken zijn belast. Jongerenwerkgroep hout- en bouwbond FNV bijeen in Goes GOES - De jongerenwerkgroep van de bouw- en houtbond FNV in Goes houdt vandaag, (donderdag) een voorlich tingsbijeenkomst voor werkloze onge- ren en schoolverlaters. Deze bijeen komst wordt gehouden in de Prins van Oranje in Goes en begint om 14.00 uur. Directeur Bongenaar van de gemeen telijke sociale dienst in Goes opent de vergadering met een inleiding over de WW en RWW, waarna mogelijkheid tot discussiëren bestaat. Vervolgens houden de heren P. Eve- raert en J. Roosse, beiden voor het CDA lid van provinciale staten, een inleiding over de regeringsmaatregelen om 16- en 17-jarigen geen RWW-uitkering te ge ven en 18-tot 23-jarigen niet langer een WW-uitkering te geven. Na de pauze, omstreeks 16.00 uur, vertelt landelijk jongerensecretaris Kees Broeders het één en ander over vakopleiding en wat de hout- en bouwbond FNV denkt te doen aan jeugdwerkloosheid. De bij eenkomst wordt omstreeks 17.00 uur af gesloten. Thema-avond Goese vrouwenraad GOES - De Goese vrouwenraad houdt woensdag een thema-avond. De schrijf ster en publiciste Emmy van Overeem zal spreken over het onderwerp 'Vrouw zijn in deze tijd'. De thema-avond is in de Prins van Oranje en begint om 19.30 uur. After care-groep in Goes bijeen GOES - De After Care-groep Goes houdt woensdag de maandelijkse con tactmiddag voor vrouwen die een bor- stoperatie of -amputatie hebben onder gaan. Mevrouw J. de Wilde geeft voor lichting over borstprothesen. De bij eenkomst wordt gehouden in het ge bouw van de PMD, Zonnebloemstraat 53 in Goes, en duurt van 14.00 tot 15.30 uur. De harmonie 'De Witte van Haemstède' repeteert. FANFARE GEEFT REEKS VAN JUBILEUMCONCERTEN GOES - De raad voor het opbouwwtJ in de gemeente Goes heeft woensdaJ avond zijn bestaan beëindigd. De ij het najaar van 1975 ingestelde ra; wordt opgeheven in verband mei ij herstructurering van de zogenaamd functionele raden in Goes. Voor 3 raad voor het opbouwwerk komt intf plaats een raad voor maatschappelijk! dienstverlening. Die zal een deel vJ de taak van de thans stopgezette rat overnemen. Een ander deel, zoals W sociaal-cultureel werk, zal onder tj hoede van de culturele raad gebraclj worden. Deze raad ziet daarmee zij' takenpakket uitgebreid. Voorzitter H. Moorman van de raa voor het opbouwwerk stelde aan w eind van de laatste vergadering va dat met enige tevredenheid kan worde, teruggekeken op het bestaan van:-1 raad. „Er zijn weliswaar af en toe telew stellingen geweest over het eigen fur, tioneren", zei hij. „maar er zijn tocho:J positieve dingen gebeurd". Moormq vond dat veel leden van de raad at! uitstekend hebben ingezet en hij sprtl de hoop uit dat de werkzaamheden va de raad voor het opbouwwerk door 3 culturele raad en de in de loop van w voorjaar te installeren raad voor ma; schappelijke dienstverlening op m goede manier zullen worden voortd zet. In zijn laatste vergadering toonde cj raad voor het opbouwwerk zich vana, gulle kant. De volksdansvereniging^,) meenschapsbond, die zich beweegt op dago kreeg bijna 400 gulden voor kade BURGH-HAAMSTEDE - De muziekvereniging 'Witte van Haemstede' bestaat dit jaar honderd jaar. De precieze datum van de oprichting in 1883 is door het verloren gaan van de oudste notulenboeken in de laatste oorlog niet bekend. Tientallen jaren was 'Witte van Haemstede' met name een harmonie. In verband met het teruglopende aantal muzikanten moest het gezelschap echter in 1971 worden omgezet in een fanfare. veer tien personen voor gescheiden •oor alleenstaanden en een groep het thema vrouwen en rolpa tronen is. Dc groepen komen wekelijks (in totaal tien keer) andrhalf uur bij elkaar. De ervaring heeft het Sociaal Centrum geleerd dat er veel belang stelling is voor dergelijke gespreks groepen. De gemengde groep voor gescheiden mensen is bedoeld voor personen die een scheiding achter de rug hebben of die er nog middenin zitten. Zo'n situatie roept nogal eens wat vragen op. Ook blijkt de behoefte aan nieuwe contac ten vrij groot te zijn. De groep voor ge scheiden vrouwen wordt gevormd voor vrouwen die het (nog) te bedreigend vinden om samen met mannen in een groep te zitten. De groep 'vrouwen en rolpatronen' is voor vrouwen die thuis» in een bepaalde sleur zijn terecht geko men. Bijvoorbeeld doordat de kinderen naar school gaan of het huis uit zijn ge gaan. In de groep voor alleenstaanden wordt onder meer gepraat over de erva ring van het alleen zijn en de zaken waarmee een alleenstaande te maken krijgt. Bijeenkomst NCVB Kloetinge KLOETINGE - De afdeling Kloetinge van de NCVB heeft in het Geerteshuis een vergadering gehouden. Spreekster was mevrouw A. C Westhoff-Hubee uit Middelburg. Zij vertelde over media en de bewustmaking van de vrouw. De vol gende bijeenkomst is woensdag 2 maart. Dan houdt de afdeling het jaar feest. Dit begint om 19.30 uur. Alternatief carnavalsconcert in soos Ovezande OVEZANDE - De jeugdsoos 'De Klomp' in Ovezande houdt zaterdag het gebruikelijke alternatieve carna valsconcert. Dit evenement is bedoeld voor diegenen die het carnavalsgeweld willen ontlopen. In het gebouw van de soos aan de Hoofdstraat treedt het Zeeuws-Vlaamse blues-duo Ries de Vuijst en Thijs de Molker op. Deze zan- gers'gitaristen zijn vooral in eigen streek bekend door hun vele optredens (onder meer op Beukelpop). maar ook door het uitbrengen van de single 'Cad- zandse blues'. Het tweetal speelt ook eigen werk. in dialect. Het optreden be gint om 21.00 uur. Een aantal jaren eerder, bij de vienng van het 75-jarig bestaan in 1958, ver wierf de muziekvereniging van Burgh- Haamstede het predikaat 'koninklijk'. En sedert 1946 heeft 'Witte van Haem stede' een eigen drumband, die zich na een bescheiden begin wist op te werken tot een actief en zelfstandig onderdeel vari de vereniging, meldt secretaris F. Slager in het speciale jubileumboekje 'Honderd jaar 'Witte van Haemstede". Eind vorige maand openden fanfare en drumband de jubileumfestiviteiten met een concert, waarbij zo'n 250 bezoe kers aanwezig waren. Zaterdag 23 april geven de korpsen in de recreatiezaal van de gereformeerde kerk in Haamste de een populair concert voor de bejaar den. Op het programma staat veel vro lijke muziek en een film over het tram wezen van de voormalige Rotterdamse Tramweg Maatschappij (RTMl. Het hoogtepunt van het eeuwfeest gaat zich afspelen op zaterdag 7 mei. Dan wordt op de Beatrixweide in Haamstede een grote muziekdag gehouden met mede werking van alle Schouwen-Duiveland- se gezelschappen. De dag begint om 11.00 uur. In de avonduren vindt een optreden plaats van de bekende Vlaar- dingse showband De Pijpers. Op de VLISSINGEN - De 'Demokratische Vereniging voor Marokkaanse Immi granten in Zeeland' houdt zaterdag 12 februari een demonstratie in Vlissin gen om aandacht te vragen voor de problematiek van buitenlanders in de ze provincie. Tijdens de demonstratie wil men vooral aandacht vragen voor de behoefte die er onder buitenlanders bestaat aan een eigen centrum, waai de tweede generatie Marokkanen door landgenoten kan worden geholpen „om de eigen identiteit te bewaren, maar ook om de integratie te bevorde ren". In een rondschrijven vraagt de vereni ging aandacht voor het feit dat „nu al voor de tweede keer iemand van onze Marokkaanse gemeenschap het slacht offer is geworden van een misdrijf'. Men doelt daarmee op de steekpartij van het afgelopen weekeinde in Vlissingen waarbij een 21-jarige Marokkaanse jon gen om het leven kwam. ..De Marokkaanse gemeenschap wil met de Nederlandse gemeenschap pro beren om conflicten te voorkomen, vooral door het opvangen van de 'twee de generatie'. Juist door het ontbreken van een eigen centrum kan de opvang niet optimaal zijn", vindt de vereniging. De demonstratie in Vlissingen begint om tien uur 's morgens vanuit de Bea- trixlaan 2. van drie leden, die al langer dan zestig jaar trouw hun partijtje meeblazcn. Dat zijn de broers Marinus en Adriaan van der VVeelen Andries Groenleer. Marinus bespeelt de eerste bugel, zijn broer Adriaan is tweede dirigent en blaast de tuba. Groenleer excelleert al jaren met zijn es-bas. Het muzikanten trio werd tijdens het eerste jubileum concert geëerd met een zilveren beker met inscriptie. De laatste jaren konden met steun van het Anjerfonds vijf nieuwe bugels en een trompet worden aangekocht. Met nog enige op stapel staande aankopen is daarmee in totaal een bedrag van 16 000 gulden gemoeid. 'Witte van Haemstede', de drumband en de leer lingen hebben hun vaste onderkomen in de voormalige huishoudschool De Schutse. En dat bevalt alleszins rede lijk, aldus Van den Broeke. Boete 500 gulden voor Belg wegens vuurwapenwet Beatrixweide komt ook een feesttent te staan voor een algemeen gezellig sa menzijn na afloop van het burengebeu ren. Voor 26 augustus staat een jubileum concert op het programma met mede werking van het interkerkelijk koor Haamstede en het gemengd koor Nn Met. Hope. Het concert gaat plaatsvin den in de hervormde kerk Haamstede, aanvang 19.30 uur. Naast de activitei ten in het kader van de jubileumviering zullen komend seizoen ook de gebruike lijke zomeravondconcerten in de kern en worden gegeven. En komende zater dag is 'Witte van Haemstede' present bij het traditionele Straorijden. Vice-voorzitter J. A. van den Broeke vertelt, dat 'als iedereen meedoet' de fanfare momenteel 25 muzikanten telt en weer aardig in de lift zit, na een groot tekort aan leden nog maar amper vier jaar geleden. Om het in het voort bestaan bedreigde korps weer uit het dal te halen, werden contacten met de overtreding van scholen gelegd en een wervingsavond gehouden. Dat leverde een flinke aan was van leerlingen op, waarvan er in middels al weer vier hun partijtje in het korps meeblazen. Verder zijn er thans nog zestien jongere en oudere muzikanten in opleiding, twaalf bij de Zeeuwse muziekschool, de overigen by een eigen korpslid. En de drumband floreert gestaag met zo'n ze ventien leden. Overigens tekent secre taris Slager in het jubileumgeschriftje aan: „De zorg voor nieuwe leden loopt als een rode draad door de geschiedenis van 'Witte van Haemstede' Maar het begin is er weer en de vereniging kan met vertrouwen beginnen aan haar tweede decennium". Voorzitter dr H. J, van Zuiilen wijst er op. dat 'Witte van Haemstede' in het jubileumjaar meer nog dan anders de volledige steun en medewerking van de dorpsgenoten verwacht. „Een honderd jarig bestaan is tenslotte een byzondere gebeurtenis. En wy hopen dan ook op. vele nieuwe leden en donateurs" Van den Broeke onderstreept, dat het muziekgezelschap echt wel wat extra ondersteuning kan gebruiken naast de normale subsidieverstrekking door de gemeente. In het verleden brachten de inwoners van Burgh-Haamstede al eens 13.000 gulden bijeen in de vorm van renteloze voorschotten en een klei ne 6.000 gulden aan giften voor het aan schaffen van nieuwe uniformen. Het overgrote deel van de 'burgerzinlening' werd inmiddels weer terugbetaald, maar uitgerekend in dit jubileumjaar resteert nog altijd een laatste zogehe ten uitloting van 2.500 gulden. En daar hebben we helaas toch wel enige zorgen mee, maakt Van den Broeke desge vraagd duidelyk. „Dit wordt namelijk een duur jaar voor 'Witte van Haemste de'. En als de mensen zo aardig waren ons deze laatste terugbetaling te schen ken. zouden we al aardig uit de brand geholpen zijn". Jubilarissen De koninklijke fanfare van Burgh- Haamstede heeft een kleine vaste kern DEN HAAG - Het Haags gerechtshof veroordeelde de 26-jarige Belg A. de P. tot 500 gulden boete, twee weken voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en verbeurd verklaring van de bij hem aangetrof fen munitie en een vuurwapen wegens overtredinq van de vuurwapenwet. De man werd eerder door dc Middelburg se politierechter veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf, waarvan de Belg in hoger beroep kwam. De Belg verbleef veel op een camping in Retranchement. Toen de politie op het parkeerterrein van de campinq De P's auto controleerde trof men daarin een jachtgeweer aan, waarvoor de man geen vergunning had. Toen de controle plaats had was de Belg overigens niet bij de auto aanwezig. Hy begaf zich pas later naar het politiebureau in Oost burg waar zijn auto nogmaals gecontro leerd werd. By deze controle trof men een aantal scherpe patronen in het voertuig aan. De man verklaarde voor de rechter niet geweten te hebben dat hij een strafbaar feit pleegde. De procu reur-generaal bij het Haags gerechtshof wilde met de omstandigheden wel reke ning houden en eiste vier weken gevan genisstraf waarvan twee voorwaarde- lyk. 's-Heerenhoekse bejaarden vierden carnavalsfeest 'S-HEERENHOEK - De carnavals stichting 'De Koenkelpot' uit 's-Hee- rënhoek hield een middag voor bejaar den. Aan deze middag was een extra feestelijk tintje verbonden omdat de stichting 22 jaar bestaat en dat is in carnavalskringen bijzonder. Na een openingswoord door de voorzitter van de stichting, W. Hoogesteger. zongen de aanwezigen het openingslied. Daar na volgde het voorstellen van carna valsprins Aereman de eerste en de raad van elf. De fanfare St.-Cacillia luisterde het geheel muzikaal op. En aangezien onder de bejaarden het begrip koenkelpot nog gemeengoed is. ontkwamen enkele dames er niet aan een demonstratie te geven op dit 'in strument'. Op het programma stond verder een huldiging van twee 's-Hee renhoekse bejaarden die zich het afge lopen jaar verdienstelijk hadden ge maakt voor de samenleving. Het ging om een mevrouw die actief was in de gymnastiekvereniging van het dorp en een heer die zich had ingezet bij de bouw van een onderkomen voor de her ten in 's-Heerenhoek. Na een optreden van een Zeeuwse conferencier volgde een klucht, genaamd 'Het vervolg van vorig jaar'. Samenkomst chr Gemeenschapsbond in kerk te Goes GOES - De Nederlands Christelijke Ge- het gebied van interkerkelijke evange lisatie, houdt in het kader van het 60- jarig bestaan, dat gevierd wordt onder het motto 'Wonder 60', zaterdag 12 fe bruari een jubileumsamenkomst in de Bethelkerk van de Vrije Evangelische Gemeente op de hoek van de Tulp straat en de Beatrixlaan in Goes. Om 10.00 uur worden belangstellenden ontvangen met koffie en van 10.30 tot 12.00 uur is er een samenkomst, met als sprekers de evangelist Joh. van Oost veen uit Woudenberg en ds J. van Veen uit Goes. De leiding is in handen van de evangelist A. P. van de Sande uit Die ren, die in de samenkomst 's middags (van 14.30 tot 16.00 uur) het woord zal voeren. Muzikale medewerking ver leent dan de heer W. Brandenburgh uit Nieuwdorp. De Nederlandse Christelijke Gemeen schapsbond ontstond als een kleine be weging in 1923 in Amerongen en is uit gegroeid tot een grote landelyke orga nisatie met vele plaatselijke afdelingen, een eigen kasteel (kasteel Rhederoord) en een jeugdonderkomen (Het Koets huis). Lezing over Goes GOES - In de sociëteit 'De Legerdiek' in Goes wordt woensdagmiddag 23 fe bruari een lezing gehouden over 'De stad Goes', met name bedoeld voor de oudere inwoners. De lezing, die om 14.00 uur begint, gaat uit van de Alge mene Nederlandse Bond van Ouderen ANBO). de Katholieke Unie en de Pro- testant-Christelyke Ouderen Bond (PCOB). Ook niet-leden zyn welkom bij deze lezing. Jubileumbijeenkomst gemeenschapsbond Goes GOES De Nederlandse Christelijke Gemeenschapsbond viert dit jaar haar zestigjarig bestaan. In verband daar mee wordt zaterdag in de kerk van de Vrije Evangelische gemeente op de hoek Tulpstraat'Beatrixlaan in Goes een jubileumsamcnkomst gehouden. Het thema voor het jubileumjaar is 'Ik (de Heere) werk, wie zal het keren'. De samenkomst begint om tien uur. De evangelisten J. van Oostveen en A. P. van de Sande alsmede ds J. van Veen zullen spreken. Bejaardenbonden bijeen in Goes GOES - De drie bejaardenbonden in Goes houden woensdag 23 februari een gezamenlyke bijeenkomst in bejaar- densocièteit 'De Legerdiek'. De archi varis van de gemeente Goes, L. J. Abel- mann, houdt een lezing over de geschie denis van de stad Goes. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Een week eerder wordt in de soos een gezellige middag gehouden met zang en bingo. vormende activiteiten, de Unie va' Vrijwilligers in Goes bijna 5000 guld?. voor materiaal ten behoeve van dene- me-maaltydenservice 'Tafeltje Dek,' en de Goese Vrijwilligerscentrale gulden voor een project waarby vrijs;] ligers ouderen vervoeren. Tenslotte ging het allerlaatste geldi de pot die de raad voor het opboui werk te verdelen had (350 gulden) na de werkgroep culturele minderhed in Goes voor de organisatie van ki nismakingsavonden met achtei volgens de Turkse, de Mapokkaansc,i Zuidvietnamese en de Surinaamse: meenschappen in Goes. Plattelandsvrouwen Noord-Beveland bijeen COLIJNSPLAAT - De afdeling Noor! Beveland van de Nederlandse Bon van Plattelandsvrouwen vergaderde; 'Zeelandia' in Colijnsplaat. De dans Vegter en Paauwe, beiden uit Goes; telden door over het werk van Amner International. Vervolgens was er dea legenheid om vragen te stellen en t«6 cussiëren. Tenslotte werd de film 'G- wetensgevangenen' vertoond. De gende vergadering wordt 22 februari houden in 'De Brug' in Colijnsplaat. Vergadering openbar: schoolraad Borsele HEINKENSZAND - De schoolm voor het openbaar onderwijs in dep meente Borsele vergadert donderdi 17 februari over onder meer dc med- zeggenschap in het onderwijs. Tijdee een van de vorige vergaderingen vi de schoolraad is gebleken dat er o\t deze materie, in ieder geval in Borseli nog erg veel onduidelijkheid was, Tijdens de vergadering van 17 februr wordt een beeld gegeven van de stars van zaken op dit moment en een mei' deling gedaan over het Voorstel vac t gemeentebestuur ten aanzien van« reglement voor de medezeggenschap raad. Ook wordt er gesproken overo voorstellingen van bijvoorbeeld pentheaters, die'scholen uit Borst- kunnen organiseren. Daarbij komttt der meer aan de orde of het gemeemi bestuur van Borsele een bijdrage dergelyke optredens zal verlenen E? ander punt waar de schoolraad vergadert is de toenemende werklos heid in het onderwijs. De vergadenr. wordt gehouden in 'De Stenge' in He; kenszand en begint om 19.30 uur. VOOR DIEREN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEE - Volgcnae maand denkt de afdeling Midden- cn Noord-Zeeland van de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren daadwerkelijk een begin te kunnen maken met de bouw van een opvangcentrum voor zwerf- en afstanddieren op Schouwen- Duiveland. Het opvangcentrum komt te staan aan de Zandweg, even buiten Zierikzee, op een perceel dat een aan tal jaren geleden voor dat doel werd aangekocht en beschikbaar gesteld door service-clubs. Zo lang de dieren beschermers het terrein nog niet voor het asiel nodig hadden, w.s l,< i in ge bruik bij een zestal Zicrikzecse volks tuinders, die deze dagen kunnen gaan verhuizen naar andere tuinen aan de Van Veenlaan. Het opvangcentrum wordt gebouwd naar een plan van het ontwerp-bureau Westenburger bv te Middelburg, en om vat enige quarantaineruimten, zes hon- deverbitjven met buüenrennen. acht tien ka'.teverblyven oen centrale werkruimte voor een dierenarts en de beheerder of beheerster. Het asiel kry gt een bebouwde oppervlakte van 74 vier kante meter. De kosten zijn begroot op ongeveer een ton. Het centrum komt er vooral zeer naar de zin van de werk groep Schouwen-Duiveland van de af deling Midden- en Noord-Zeeland. Want voor de tot standkoming van de voorziening is jarenlang actie gevoerd en geyverd op braderies en toeristische dagen. Vermoedelyk zal de bouw drie tot vier maanden in beslag nemen Leden van de werkgroep gaan een flink aandeel leveren in de komende werk zaamheden Verder heeft de toetsings commissie van de intergemeentelijke sociale dienst toestemming verleend om werklozen jonger dan 23 jaar met behoud van hun uitkering bij de bouw te betrekken. Een aantal daarvoor geei- gende werkzaamheden zal worden uit gevoerd door het Zierikzeese bouwbe drijf Roggeband Destichtingskoslen worden geheel op gebracht door de afdeling. Voor hel da gelijks beheer van het opvangcentrum zal echter geen beroepskracht worden aangetrokken. De leden van de werk groep zijn namelijk voornemens om zelf voor de dieren zorg te gaan dragen. De bedoeling is om gevonden of op an dere wijze aangeboden honden en kat ten gedurende een periode van veer tien dagen te verzorgen. Als er binnen die tijd geen nieuwe eigenaar komt op dagen gaan ze over naar de bestaande asiels in Vlissingen of Middelburg. De Schou wen-Dui velandse gemeenten, vanwaar de dieren afkomstig zijn die nen volgens wettelijke regeling bij te dragen in de kosten van de verzorging in het opvangcentrum. Deze maand bereikt onze nieuwbouw haar hoogste punt Daarom een feestelijk maandmenu a 35,- per persoon met een gratis glas huiswijn TOAST 'MARKIZAAT' (asperges en ardennerham op toast) CONSOMME MARILENE (krachtige bouillon van kip en schildpad, met groenten, kervel en kip) POISSON 'POMPADOUR* gestoofde vis met een wijnsaus en passende garnituren) COUPE CARDINAL (roomijs, perzik, aardbeiensaus en slagroom) Geldig t/m 28 februari 1983 TERMINUS GOES B.V. "LID HOLLAND TOURISTHOTELS Vrijdag 11 februari vieren wij carnaval in het wijkgebouw 'De Spinne'. ledereen is welkom van 16 tot 80 jaar! HOFLEVERANCIER zilveren vriend- schaps- ringen FABERY DE JONGE JUWELIERS SINDS 1834 Imp Kerkstrait 30 - Guts Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot de bouw van een douche- en toiletge bouwtje op het jachthaventerrein aan de Haven weg te Kamperland, perceel kadastraal bekend gemeente Wissenkerke. sectie U nr. 235. Dit bouwplan is in strijd met het bestemmings plan 'herziening Schotsman - Ruiterplaat'. ter- wyl het in overeenstemming zal zyn met de In voorbereiding zynde herziening van het bestem mingsplan. Op grond hiervan overwegen wy de bouw moge- lyk te maken op grond van de artikelen 19 van de wet op de ruimtehjke ordening en 50, lid 8 van de woningwet, nadat van het college van gedepu teerde staten van Zeeland de benodigde verkla ringen van geen bezwaar zyn ontvangen. De aanvraag bouwvergunning met by behorende tekening ligt vanaf 11 februari a.s. voor een ieder gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie te Wissenkerke ter inzage. Gedurende deze termtin kan een ieder tegen het voornoemde bouwplan sehriftelyk bezwaar indienen by ons college. Wissenkerke, 10 februari 1983. Burgemeester en wethouders van Wissenkerke. burgemeester, P. Wisse, secretaris. H. van Strien

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 26