Leen Pfrommer: Ik zou igeen coach van Hilbert Ivan der Duim willen zijn Edo Ophof niet mee naar Spanje TWEEDE PLAATS VOOR JAN RAAS DOEK VALT VOOR TERNEUZENSE TEAM Waarschuwing voor Bettine Vriesekoop VEEL BELANGSTELLING VOOR HET WK SCHAATSEN Crosstitel Kim Reynierse Selecties voor voetbaljeugd Goese bowlers blijven leiden Kleiduivenbaan weer geopend Breskens oefent tegen Sluiskil SUPERDAG 10 FEBRUARI 1983 PZC/sport 15 EREHVEKN (ANP) - Hel hoofdbe- uur van de Nederlandse Tafeltennis- ,nd(NTTB) heeft Bettine Vriesekoop bgnrschuwd zich tijdens internatio- i «Ie wedstrijden te houden aan de kle- Ifcpgvoörschriften van de bond. In een LjrUaring. die voorzitter Roeten woensdag tijdens de interlandwed strijd Nederland - Italië in Heeren veen gaf, stelde hij, dat Vriesekoop het Meelopen weekeinde tijdens de top-12 fa het Engelse Thomaby de voorschrif ten geschonden had. De N'I'IB stelt Vriesekoop verantwoordelijk voor al le eventueel te lijden schade. Boven dien zal de NTTB bij herhaling onher roepelijk maatregelen nemen, zulks onafhankelijk van het standpunt van de bondssponsor. Jaap Roeten ging eveneens in op de rol van Gerard Bakker tijdens de top-12. Gerard Bakker, de clubcoach van Bet tine Vriesekoop, bemoeide zich in En geland daadwerkelijk met de coaching en passeerde daarbij damescoach Nora Bakker op ontoelaatbare wijze Roeten verklaarde, dat het de nadrukkelijke wens van de NTTB IS. DAT Nora Bak ker haar contract als damescoach uit dient. Als onmiddellijke maatregel trok de NTTB de damesploeg voor de open kampioenschappen voor Tsjechoslo- wakijke (17-19 februari) terug. Daar naast verplichtte de NTTB alle coaches van de nationale groepen in te grijpen indien derden zich met de coaching be moeien. Verder zal de NTTB Gerard Bakker op niet mis te verstane wijze' duidelijk maken, dat zijn gedrag in Thomaby door de bond niet getole reerd wordt. Als derde punt roerde Roeten het radio- interview aan. waarin Garard Bakker zich op laatdunkende wijze uitliet over Egbert Welsink, de voorzitter van de sportcommissie en chef d'équipe van de nationale ploeg tijdens vele Europese en wereldkampioenschappen Bakker zei voor de radio, dat Welsink gepas seerd zou moeten worden als chef d'é quipe voor het WK in Tokio (eind april), omdat hij niet in staat zou zijn de een- heid binnen de ploeg te waarborgen. De NTTB distantieert zich nadrukkelijk van de uitlatingen van Bakker en stelt er prijs op te verklaren, dat Welsink zijn taak in het verleden tot volle tevreden heid van de bond heeft verricht. koopt. Wat hij op het ijs laat zien waar deer ik heel erg, maar hij is alleen een hardschaatser, geen vedette. Maanda- BREDA - Ko van de Griek heeft woens dag in het Mastbos bij Breda de vijfde militaire cross van het district Zuid op zijn naam geschreven. De Thoolse at leet had 24.44 nodig voor de acht kilo meter. Achter Van de Griek eindigden Kim Reynierse en Rinus Jeroense respectie velijk op de tweede en derde plaats. Reynierse noteerde 25.20, terwijl Je roense 25.35 liet afdrukken. Door deze uitslag is Kim Reynierse militair kam pioen van het district Zuid geworden. Reynierse won drie van de vijf crossen. Van de Griek (een keer winst) en Rinus Jeroense (eveneens een zege) eindigen als tweede en derde. ai (Van onze sportredactiei ^GRONINGEN - „Vanmorgen", vertelt Leen Pfrommer, „had ik een lezing in Garderen. Ik ontmoette een generaal die helemaal gek van schaatsenrijden is. Die zegt, Leen, het valt me op dat je ^helemaal niet enthousiast meer bent. Hij luistert elke zaterdag naar de BBC-radio en vindt het fantastisch hoe de Engelse (sportverslaggevers de luisteraars opzwepen. Ze zijn zeer des kundig en krijgen je op het puntje van de stoel. Ik heb hem ^uitgelegd dat het me verboden is, keihard verboden, om nog ^enthousiast te zijn. Ik mag alleen maar signaleren wat ik zie en ik mag daar geen emoties bij tonen. Klootzakken zijn het daar in Hilversum vond die generaal". Leen Pfrommer, vaak een -^spraakwaterval, is even stil. Vervolgt dan: „Ik vind het jammer dat er nu zo wordt gereageerd. Het is mijn overtuiging, en daarin ben ik een eigenwijze vent, dat de schaatsverslaggeving het vorig jaar door het publiek leuker werd ervaren dan nu". "-'Jet, mijn vrouw, zegt, als je zo com mentaar geeft blijf dan thuis of ga over Eiop de manier zoals vorig jaar" -Leen Pfrommer zit er duidelijk mee. Maar dat geldt, zegt hij, ook voor Mart 4|\ Smeets en Heinze Bakker. „We voelen "ons nu geremd, omdat er zo op ons l i wordt gelet. Ik ben-gevraagd commen- t* taarte geven op de technische aspecten het schaatsen. Daar zou ik te veel gezondigd hebben door me met ïalistieke zaken bezig te houden, it op zekere hoogte is dat wel eens ïbeurd, maar je kunt niet van me ver- ichten dat als Hilbert van der Duim een rondje te weinig rijdt, ik dan zeg, oh sorry, ik moet nu het commentaar aan to mijn collega naast mij overgeven. En ik ben er ook te oud voor om geen eigen to mening te hebben. Daarvoor loop ik al - te lang mee. Kees Boerhout vond dat M niet goed en de afspraak is gemaakt dat lk me zo veel mogelijk zal beperken tot de techniek. En dat loopt op dit mo- ment niet fljn vind ik". Spanning ft Zijn diepere uitleg: „Als je met twee mensen in een hok zit en je kunt het met - elkaar goed vinden, het maakt niet uit of dit nu Mart Smeets of Heinze Bakker J Is, voel je elkaar aan op het moment dat m de een stil valt en jij wat zeggen moet. Nu moet ik afwachten tot de ander 1 vindt dat ik mijn technisch commen taar kan geven. Als er prachtige beel den zijn of er essentiele fouten worden gemaakt en ik daarbij iets wil zeggen, kom ik niet aan het woord. Dat geeft spanning. Heinze en Mart voelen dat ook heel duidelijk aan. Misschien draait het nog wel bij. maar ik vind het minder geslaagd dan vorig jaar" Hij waakt er wel voor zich journalist te noemen. „Ik ben er niet in geschoold en ben me heel goed bewust dat ik fouten - maak. Dat ik uitspraken doe die je met terug kunt halen. Daann moet je ge- - traind zijn. Maar ik ben ook niet degene 2 die gevraagd heeft om voor de tv te ko men. Dat wil ik wel even heel nadrukke lijk stellen. Ze zijn bij mij gekomen. Ik zal de laatste zijn die zegt mag ik alsje blieft blijven. Als het me niet meer be valt ga ik weg. Zo eenvoudig ligt dat. Daar lig ik geen moment wakker van. want het is niet mijn boterham. En als schaatsenthousiast hoef je niet alleen aan je trekken te komen bij grote kam pioenschappen. dat kan ik ook in De venter bij de club". Hilbert van der Duim richtte zich on langs publiekelijk tot Pfrommer met de mededeling dat deze jaloers zou zijn. De aangesprokene recht de rug. „Ik heb in een vriendschappelijk gesprek met Henk Boer, als collega's onder elkaar, eens gezegd dat het me zo frappeerde dat Hans van Helden en Piet Kleine met een keer of vijf. zes trainen in de week, zeven jaar geleden al 1.56 en 1.57 reden. Nu wordt er dertig uur in de week getraind, meer dan het dubbele, en rijdt de huidige top nog maar 1.58. Dat zei ik met de bedoeling Henk Boer aan het denken te zetten. Er was verder nie mand bij dat gesprek, maar dan ont moet ik vier dagen later een stuk in de krant waarin Hilbert van der Duim op mij af begint te geven. Dan denk ik. Henk wat ben je toch een koekebakker longen. Wat ik hem vertelde heeft hij aan Hilbert overgebracht en zo'n ver naai Is kennelijk maar half overgeko men. Heel jammer, want ik probeerde «*npositieve bijdrage te leveren, terwijl bet als een aanval op het beleid wordt uitgelegd en als een boemerang terug komt. Ik denk dan ook, Hilbert jongen, ais ik zou willen haal ik al je poten onder je vandaan. Het geeft alleen maar aan boe die jongen vaak reageert". «Het enige wat ik tegen Hilbert van der Duim heb", vervolgt Pfrommer, js dat hij zich tegenover het grote pu bliek zo verschrikkelijk slordig ver- gavaond hoorde ik hem op de radio zeggen dat Hans van Helden aan de moederborst hangt en daarom hard gaat rijden. Botsjkarjov, zei Hilbert, is in Den Haag op zijn anus gevallen, maar kan nu weer winden laten en zal in Oslo veel gas kunnen geven. Dan zeg ik. Hilbert, daarmee geef je precies je niveau aan zoals ik over je denk. Dat mag iedereen mij kwalijk nemen, maar ieder weldenkend mens vraagt zich af of dat nou de wereldkampioen is die zichzelf ten opzichte van de mas sa moet verkopen als de grote vedette. Het was toch beneden elk niveau. Zelfs Hans van Helden kon het beter. Hij had een bepaalde charme, die de mensen toch meer aansprak dan de afgestu deerde onderwijzer die zoiets voor de radio durft uit te spreken". „Ik zou van zo'n jongen ook geen coach willen zijn, omdat ik dat niet meer vor men kan. Henk Boer kan dat ook niet hoor. Met alle respect voor hem, maar die heeft daar totaal geen invloed op. Het is voor een schaatser die iets voor stelt om zo'n belangrijk aspect om te proberen positief over te komen bij de menspn. De wereldkampioen moet een propagandist zijn voor zijn sport, maar Hilbert draagt daar nauwelijks toe bij en dat vind ik verdomd jammer". In de Hilversumse studio zal Leen Pfrommer de titelverdediger het ko mende weekeinde scherp observeren. Een uitgesproken favoriet is er voor hem niet. Hij steekt in dit geval zijn nek niet uit. „De onderlinge verschil len zijn zo erg klein", is zijn excuus. Pfrommer hoopt te kunnen smullen, ook van de jonge Noren, die snel naar de top zijn geklommen. Het vooruit zicht maakt hem. zonder de aanwezig heid van een NOS-microfoon al laai end enthousiast. „Zo'n Nyland", roept hij verrukt en volledig in vorm uit, „kaarsrecht op zijn schaatsen. Hij zwabbert iets uit, maar komt dan te rug. Prachtig. Daar zit ik van te genie ten". ZEIST - Niet Kees van Kooten, die bonscoach Kees Rijvers dinsdag avond min of meer al had afgeschre ven voor de interlandwedstrijd in Sevilla tegen Spanje, maar Ajacied Edo Ophof moest na onderzoek door bondsarts Frits Kessel woensdag door de bondscoach van de lijst van internationals worden afgevoerd. Ophof, die gistermiddag werd getest tijdens een trainingspartije van Jong Oranje op het KNVB-centrum in Zeist, bleek nog altijd zoveel hin der van zijn blessure te ondervin den, dat het geen zin had hem nog langer bij de selectie te houden. Bondscoach Kees Rijvers: „Met De Mos van Ajax had ik tevoren al afge sproken dat ik ten aanzien van de geblesseerde Ajacieden geen enkel risico zou nemen. De blessure bij Op hof aan de kniebanden was van dien aard dat hij zeker volgende week woensdag niet top-fit aan kon tre den." Dick Schoenaker en Kpes van Koo ten. die in tegenstelling tot Ophof (hy bracht een groot gedeelte van de dag op het medisch centrum door) op de eerste dag van de tweedaagse trai ningskamp in Zeist wel een lichte training hadden gevolgd, zijn over een kleine week wel inzetbaar voor het Orai\je-team. Vrijdag zal Real Madrid-speler Johnny Metgod in Zeist nog aan een nadere test worden onderworpen. De mogelijkheid bestaat dat Metgod overigens die dag niet alleen op Zeist zal vertoeven. Rijvers wil na melijk nog twee spelers, die de uit eindelijke groep van 16 moet com- pletteren, bij zich in Zeist ontbie den. De namen van dat tweetal wil de de bondscoach woensdagavond niet bekend maken. „Ik wil daarmee tot het allerlaatste moment wach ten", aldus Rijvers. De bondscoach zei nog geen contact met de Manchester-United-speler Arnold Muhren te hebben opgeno men, een van de spelers die Rijvers in gedachten heeft om de opengevallen plaats van Jan Peters in te nemen. Rijvers: „Muhren is in mijn optiek nog altijd één van de spelers die dicht tegen het nationale team aanzit. Er is de laatste tijd regelmatig contact met hem geweest. Muhren is evenwel lange tijd geblesseerd geweest. Dan moet je altijd maar afwachten hoe het in een wedstrijd als tegen Spanje loopt. En ik kan het toch moeilijk verkopen Muhren als potentiele bankzitter naar Nederland over te la ten komen De 14 inmiddels definitief door Kees Rijbers aangewezen Oranje-spelers, waarvan de Ajacieden vanavond nog een oefenduel afwerken, hebben voor de komende dagen allen een indivi dueel trainingsprogramma meege kregen. Spelbos en Van der Gijp spe len dit weekeinde nog met hun club voor de Belgische competitie en zul len maandagmorgen weer naar Ne derland afreizen om zich op Schiphol bij de overige Oranje-kandidaten te voegen. EDO OPHOF Leen Pfrommer: Jk ben niet degene die gevraagd heeft voor de tv te komen" GRONINGEN - Voor het wereldkampioenschap in Oslo blijkt onder de Neder landse schaatsliefhebbers een grote belangstelling te bestaan. Voor het eerst na jaren trekz er een vrij omvangrijke groep supporters naar de Noorse hoofdstad, waar het komende weekeinde tussen de 2000 en 2500 Nederlandse fans titelverde diger Hilbert van der Duim, Yep Kramer en Frits Schalij zullen aanmoedigen in het aloude en vermaarde Bislett-stadion. De goede resultaten van de Oranje-rijders op het Europees kampioenschap in Den Haag blijken de interesse niet extra te hebben aangewakkerd. Al voor het EK boekten veel schaatsliefhebbers een reis naar Oslo. Er worden touringcars ingezet en vrijdag is er een chartervlucht van Amsterdam naar Oslo. Een deel van de supporters verkiest de eigen auto en trotseert de in deze tijd vaak moeilijk begaan bare wegen in Scandinavië. Ook in Noorwegen zelf slaat de komende titelstrijd aan. De voorverkoop van toegangskaarten wijst uit dat zaterdag en zondag in totaal ongeveer 40.000 toe schouwers in Bislett aanwezig zullen zijn. Het stadion heeft een capaciteit van 28.000 plaatsen. MOLIERES-SUR-CEZE - De Zwitser Gilvert Glaus heeft woensdag de pro loog van de Ster van Besseges gewon nen. Hij legde de 2200 meter in Moliè- res-sur-Cèze af in 2 minuten en 52,56 seconden, hetgeen neerkwam op een gemiddelde snelheid van 45,886 kilo meter per uur. Met zijn zege voorkwam Glaus een derde Nederlandse triomf in evenzovele dagen. Jan Raas werd na melijk tweede op krap twee seconden. MIDDELBURG - Na de laatste selec tiewedstrijden in Breskens heeft de jeugdtechnische commissie van de KNVB afdeling Zeeland samen met af delingstrainer Jo de Waal de (nog voor lopige) Zeeuwse selecties samenge steld. In de huidige Zeeuwse B-selectie zijn opgenomen: Eric de Koeyer (Temeu- zenDimmy van Zanten Goes), Carl de Waele (Koewacht). Ron Kapelle (Vlis- singen). Eddy Breepoel (Hoek), Peter Cambeen (Hontenisse), Peter Speyer (IJzendjjke), Onno Ribbens (Temeu- zen). Dennis Rietjens (Koewacht). Ro meo van Aerde (Apollo), Kees Wester- weele (RCS), Joop Lauret (Temeuzen), Eddy van Hanegem (VCK), Arjan Vis ser (Zierikzee), Eric Dijst (Dreischor). De Zeeuwse C-selectie bestaat uit: Ar jan Jebbink (Middelburg), Kenny van Waes (Hontenisse). Serge Polderman (Middelburg), Jan Gijsels (Breskens), Onno Mondeel (Middelburg), Mark Roose (Temeuzen), Edwin Meerman (Oostkepelle), Norbert van de Hemel (IJwndyke), Mare Comelissen (Temeu- zense Boys), Mare Sanderse (Temeu zen). Jos Kayser (Vlissingen). Edwin Bakker (Temeuzen), Buddy Aschman (Hansweertse Boys), Roy Hendriksen (Vlissingen) en Jos van Bremen (Kloe- tinge). GOES - Op de 6e speeldag van de Na tionale Bowling League kon het team van Bowlingcentrum Goes, Zeelands hoogste vertegenwoordiger in de Na tionale Bowling League, dat uitkomt in de 1ste klas A zijn leiderspositie dankzij een dagscore van 5503 pins (183 gemiddeld) en een puntentotaal van 8 punten verstevigen. Het op de tweede plaats staande BT Brimon behaalde ondanks een zwakke score van 5175 pins toch nog 6 punten en kon de scha de nog eniszins beperkt houden. In de le wedstrijd speelde Bowlingcen trum Goes tegen Kangoeroes/NN uit Vlaardingen. Na een verloren eerste ga me slaagden de Goese bowlers er wel in de tweede game goed af te maken. Dit vooral dankzij een 242 game van Bart- Jan v. d. Boogaart viel deze game in het voordeel van Goes uit: 922-890. Ook de totale pinfali was voor Goes: 1837-1810, zodat de wedstrijd met 2-1 gewonnen werd. De 2e wedstrijd tegen BBH/Grandia uit 's-Hertogenbosch leverde weinig pro blemen op voor Bowhngcentrum Goes. De le game leverde een 871-810 winst op. terwijl de Goesenaren er in de 2e game weer in slaagden de magische 1000-score te halen: 1006-909. Ook de 3e wedstrijd tegen De Pindreu- ners uit Veghel leverde een 3-0 winst op. De le game was met 894-847 voor Goes, terwijl de 2e game met 895 tegen 841 werd gewonnen. De stand na 6 speeldagen is: 1 Bowlingcen- trum Goes 40,4 32586.2 BT Brimon 37 31779; 3 Split,Westland 31 31843 4 BC NIVO '76 27 30787. 5 BCV Sports 26 31117. •S HEER ARENDSKERKE - De klei duivenbaan van de Koninklijke Neder landse jagersvereniging te 's-Heer Arendskerke is weer open. Tijdens de openingswedstrijd werden er 25 klei duiven gepresenteerd. Uitslag klas A: 1 Joh. v. Nimwegen te Middelburg 25 pt. 2 J W. J. de Kok te 's-Heer Arendskerke 23 pt; 3 A. P. van Damme te Haamstede 22 pt. Klas B 1 L. Polvliet te Middelburg 19 pt. 2 T. de Visser te Westkapelle 19 pt; 3 W. Bakelaar te Ouddorp 19 pt. Klas C: 1 J C v. Maldegem te LKortge- ne 15 pt; 2 F. Sinac te Borssele 15 pt; 3 J. Kostense te Kruiningen 15 pt. DUITSE LOTTO HAMBURG - in de Westduitse lotto zi)n •oensdag de volgende winnende getallen ge trokken: 1 11.15.23,29,32.34.38, reservegetal 28. j «et winnende getal in splel 77 is: 3 5 8 6 3 1 1 TERNEUZEN - In de Zeeuws-Vlaamse regioklas zaalvoetbal is het doek deze week definitief gevallen voor Dow. Het Tcrncuzense team verloor in Oost- burg met 8-2 van De Tol en zag en pas sant de enig overgebleven medekandi daat voor de laatste plaats, het Sasse Racing White, met 4-3 winnen van Ver- meire/NMB. Bovenaan de ranglijst was er winst voor De Smickel (5-1 te gen Tem Boys), zodat De Ster nog even moet wachten vooraleer het zich kam pioen mag noemen. De verdere uitsla gen: Fabricom-Pierrot 5-1 en De Poot- er-Oude Raedhuis 2-2. Fabricom-Pierrot Het op de derde plaats azende Fabn- com was in alle opzichten de meerdere van Pierrot, dat via een 3-0 ruststand naar een 5-1 nederlaag werd gespeeld. Vrij vlot al was de thuisclub op 1-0 geko men door een doelpunt van Johny Schelfhout en nadien scoorden nog Frans Lensen en Jos van Mieghem. Die zelfde Jos van Mieghem doelpuntte ook na de rust nog eens tweemaal, nadat Jaap de Regt Pierrot even de hoop had gegeven op een gunstig resultaat (3-1). Vermeire/ NMB-Racing White Het had er aanvankefrjk alle schijn van dat Vermeire de zege voor zich zou opei sen. want al in de beginfase scoorden Rinck de Houck en Bram Hubregtsen Tol*DOW 1-0 en 2-0. Maar nadien manifesteerde Benjamin Saey zich nog maar eens. Viermaal achtereen trof de linksbenige topscorer doel, eenmaal vóór en drie maal na de rust. Jack Paridaen bracht uiteindelijk de eindstand op 3-4. De Pooter-Oude Raedhuis Oude Raedhuis startte furieus en leid de al na vijf minuten spelen met 2-0 door doelpunten van Rinus Martens en Sjaak Lijbaart. Nog voor de rust echter trok De Pooter de stand weer in even wicht. 2-1 werd het door Tonnie Hen- dnkse en 2-2 door Ko de Pooter In de tweede helft werd. ondanks de kansen die beide team kregen, niet meer ge scoord. Met de wetenschap dat na de zege van Racing White de degradatie al vast stond kon Dow zich er niet toe brengen om het De Tol moeilijk te maken. 4-1 was het bij de rust, 8-2 werd het ten slotte. Weliswaar nam Dow een 1-0 voorsprong door een eigen doelpunt van Ronald Hinneman, maar daarna scoorden Ko Mookhoek, Tonnie en Wil ly de Wever en Ronald Hinneman ieder tweemaal voor de Oostburgse forma tie. Via Paul Hemelsoet werd het nog 8-2. De Smickel-Tem Boys Moeiteloos liep De Smickel al voor de rust naar een beslissende voorsprong. Walter Moertier opende de score en daarna sloegen Jan van Kakerken i tweemaalen Frank Lammens bressen in de Tem Boysdefensie. Via Walter Mortier werd het in de tweede helft nog 5-0. waarna De Smickel de teugels liet Bert Oosterbosch moest vijf seconden prijs geven en eindigde als vierde. De uitslag van de proloog van de Ster van Besseges is: 1 Gilbert Glaus (Zwl) 2200 meter in 2.52.06; 2 Jan Raas iNed) 2.54.04. 3 Erich Machler iZwi) 2.57.04 4 Bert Oosterbosch (Ned) 2.57.06; 5 Pascal Juies (Fra) 2.58 00. 6 Gerrie Knetemann (Ned) 2 50 06; 8 Leo van Vliet (Ned) 3 00.03; 9 Henk Lubberding (Ned) 3.00.04; 10 Cees Priem (Ned) 3.00.06. 11 Jac ques Hanegraaf (Ned) 3.00.07, 14 Ludo Pee tere (Bel) 3.01.09. Belgische zege De Belg Noël de Jonckheere heeft woensdag de eerste etappe in de Ruta del Sol gewonnen. De rit voerde van Malaga naar Dos Hermanas over 193 kilometer De Jonckheere won de sprint van een kopgroep van 35 renners, die 20 seconden voorsprong had op het peloton. Beste Nederlander werd Theo Smit met de zesde plaats. De uitslag van de eerste etappe is 1 De Jonckheere Bel) 193 km in 6 06 532 Vermae- IenfBel). 3 Fernandez (Spa); 4 Bogaert (Bel'; 5 Hoste (Bel); 6 Smit (Ned); 11 Van Dongen (Ned); 24 Schipper (Ned); 28 Maas (Nedt; 55 Moritz (Ned) op 3.31. 2C dames Voorwaarts 12-21 Morres 14-36 Even Kijken 13-19 Rapid 14-29 Athanatos 12-17 Brevok 14-28 Marathon2 12-15 Torpedo 14-27 Nytilus2 12-13 BenS 14-27 EWC2 14- 8 Sarto2 14-21 LJVC 12- 5 DVO 14-20 SCMorres 13- 2 VCH3 14-19 Prom.kL heren Concordia 14-17 DeSterre 13-38 Activa 14-14 Nytilusl 11-24 Polaris 14-13 Scheldesp. 12-24 SutherL 14- 1 EWC2 11-23 3F dames Dynamo 12-19 WC2 13-37 Nytilus2 12-14 AKS 13-32 Verdegem 11-13 Savok 15-26 UVC 10-10 Archiplan 14-25 EvenKijken 11-10 Ekspalvo 14-23 Morres2 11- 8 Brevok2 14-21 Athanatos 12- 6 Soetelieve 14-20 le kl. dames Zebra's 14-20 Kikkers 11-32 Ledub 14-15 Dynamo 1 11-25 Marathon 14-14 Ar dito 12-25 Ericsson 15-10 Dynamo2 12-23 TerraN 14- 6 DeSterre 11-21 3F heren Bok 11-21 Morres 14-41 Athan.2 12-16 WC2 13-35 Sluvoc 14-14 Atak 14-25 Marath 3 12- 9 SicPugno 14-23 Nytiius3 11- 5 Minenco 14-20 SVA 11- 1 SetUp 14-19 le kl. heren v.Zandv. 14-17 Savok 11-28 Ekspalvo 14-17 Kikkers 10-25 BlauwW. 14-16 DePolder 11-21 EWC 14-14 Bok 11-19 Karanoi 13-13 Ardito 11-18 Voko 14- 9 DeSterre2 11-14 Prom.kl. dar nes CVC 11-13 Morres2 14-39 Nytllus3 11-13 Nytilusl 13-36 EvenK.2 11-12 EWC1 13-35 Wiska 11- 1 TOERNOOI ZAALVOETBAL MIDDELBURG MIDDELBURG - De voetbalvereni ging Middelburg houdt zondag in de sporthal aan de Nassaulaan een cama- valszaalvoetbaltoemooi. Deelnemende verenigingen zijn naast Middelburg. RCS. Uiterton. Zeelandia, Goes en Zee land Sport. De wedstrijden beginnen 's morgens om kwart voor tien. De finale begint om 16.05 uur 's middags. BRESKENS - Vanavond, donderdag, speelt het eerste elftal van voetbalver eniging Breskens thuis een wedstrijd tegen zondag-tweedeklasser Sluiskil. De wedstrijd begint om halfacht, In Hoofdplaat speelt de club van die naam vanavond een oefenduel tegen AZW uit AxeL Die ontmoeting begint eveneens om 19.30 uur. vieren. Zodoende kreeg ook Tem Boys nog enige kansen en via Ronald Corne lls werd het zowaar nog 5-1. De stand is nu DeSter 18 14 3 1 31 76-32 De Smickel 19 13 4 2 30 89-35 Fabricom 18 12 2 4 26 68-32 De Pooter 18 12 1 5 25 49-45 De Tol 18 7 5 6 19 54-37 Vermeire NMB 18 7 2 9 16 55-40 Pierrot 18 4 5 9 14 40-48 Oude Raedhuis 18 4 4 10 12 28-39 Racing White 18 4 3 11 11 41-53 Tem Boys 17 5 0 12 10 37-70 Dow 18 2 0 16 4 27-108 Het programma maandag 21 februari: Racing White-Tem Boys 20 00 uur Sas van Cent). Dow-Oude Raedhuis <20.45 uur Terneuzem. VermeireNMB 8De Ster 20 00 uur OostburgDe Tol-Pier- rot <20.45 uur Oostburg), De Pooter-Fa- bricom <20.00 uur Axel). Succes voor motorcrossers EKE (BELGIË) - Hoewel de deel name aan de BLB-motorcross in het Belgische Eke niet erg groot was, waren de resultaten van de Zeeuwse deelnemers bepaald met mis te noemen. Met name Martien Jansen uit Sluiskil liet voor de eer ste maal dit jaar zien, tot wat hij werkelijk in staat is. Overtuigend won hij de wedstrijd bij de junio ren 250 door tweemaal uitstekend uit de startblokken te komen, wat hem een tweede en een eerste plaats opleverde in de beide man ches en dat was ruimschoots vol doende voor de zege in het dag klassement. Verder was er weer de inmiddels traditionele opvallende prestatie van Leo Stroo uit Vlissingen bij de nationalen 125. Ook nu moest hij zijn meerdere erkennen in de sterke Belg Dieudonné Stouvenaeckers, maar de derde plaats van Stroo mag er beslist wel zijn Zo als ook Henk Buijs uit Vlissingen sterk voor de dag kwam bij de junioren 250 door als derde te eindigen. Voor Edward van de Klooster liep het ditmaal eens anders dan dat hij ge wend is. Op de zware omloop moest hij de strijd staken. Komende zon dag is er een BLB-cross in Zotte- gem. De uitslagen van de wedstrijden in Eke Debutanten 125 1 Laurent Vincent. Bel- gie 10 Ronald Doens. Biervliet. Debu tanten 250 1 Geert Vercruljsse, Belgié 15 Ronnie van Eetvelt. Temeuzen. Ju nioren 250 1 Martien Jansen. Sluiskil: 3 Henk Buijs. Vlissingen; 9 Johnny Fy- naut. Oostburg Junioren 500 1 Coen van de Veire. België; 9 Chris de Pooter AxeL Nationalen 125 1 Dieudonne Stou venaeckers België. 3 Leo Stroo, Vlissin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 17