Gemeente secretaris E. Haaksman nam afscheid van Domburg Huisvesting van arbeiders in Middelburg te boek gesteld Goese cabaretgroep 'De Kuil9 is op weg naar groter publiek KEURSLAGER SCHOUWENAAR GEMEENTE VALKENISSE Zestig jaar getrouwd PZC/ streek 4 M. P. DE BRUIN KIJKT EEUWEN TERUG Woningbouwvereniging Middelburg houdt een 'open dag Zaalvoetbaltoernooi scholen Vlissingen OPTREDEN IN PRINS VAN ORANJE PZC Keurslager Schouwenaar zegt: in heel Vliss. spreekt men over leverworst van Schouwenaar! WIE KIESKEURIG KIEST, KIEST in het Bellamypark, Vlissingen KEURSLAGER Modern pittig fris hygiënisch Voorbereidingsbesluit herziening bestemmingsplan De Meulhoek te Koudekerke De burgemeester van de gemeente Valkenisse maakt bekend, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 20 januari 1983 heeft besloten te verklaren dat voor het meest zuid-oostelijk ge deelte van het bestemmingsplan De Meulhoek te Koudekerke een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid, een en ander zoals is aangegeven op de bij dat besluit behorende teke ning. Het ligt in het voornemen om door middel van een bestemmingsplanwijziging in bedoeld plange deelte een herinrichting van de nog niet bebouw de kavels bouwgrond tot stand te brengen. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende te kening ligt met ingang van 9 februari 1983 voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie te Koudekerke. Koudekerke, 8 februari 1983. De burgemeester voornoemd. S. Francke. DINSDAG - VERSE WORSTDAG 500 gr. echte Zeeuwse4,90 250 gr. varkenspoulet2,90 150 gr. tongeworst1,60 Heerlijk verse snert! DONDERDAG - SPEKLAPJES- DAG! 500 gr. zeer magere3,80 250 gr. boerenleverworst3,20 150 gr. gek, ontbijtspek1,80 WOENSDAG - GEHAKTDAG! SOOgr.vleesgehakt5.40 500 gr. nasi-bami3.60 150 gr. boterhamworsti,öü cup boerenhoofdkaas1,80 VRIJDAG - KARBONADEDAG! 500 gr. zeer mooie4,80 'n boerenrookworst2,80 250 gr. rundergehakt3,90 VRIJDAG EN ZATERDAG! 500 gr. mooie ribkarbonade6,4C 100 gr. vers gekookt pekelvlees1,8C 100 gr. vers gekookte lever1.3C 150 gr. frisse vleessalade (uit eigen keuken)1,9( ZATERDAG - BIEFSTUKDAG! 200 gr.limousin biefstuk7,00 250 gr mals satévlees4,00 GAPINGE- Het Gapingse echtpaar Jan Moens en AdrianaMocnsHuijsman vierde maandag het zestigjarig huwelijksfeest met een druk bezochte re ceptie in het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk te Gapinge. Het diamanten paar. respectievelijk 83 en 85 jaar, heeft negen kinderen, 32 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. De heer Moens heeft zijn werkzame leven doorgebracht als boer. Op twaalf jarige leeftijd begon hij op de boerderij van zijn vader in Vrouwenpolder. Vervolgens verhuisde lüj naar Hoogelande waar hij een eigen boerderij had. Twintig jaar geleden stopte hij met werken en verhuisde naar Gapinge De heer Moens werkte verder voor de oorlog nog bij het Waterschap Walche ren, als slotendelver en aan de zeewering tussen Vrouwenpolder en Veere. Hij deed dat naast zijn werkzaamheden als boer. Het echtpaar Moens geniet een goede gezondheid en is altijd gekleed ge weest in Walcherse klederdracht. De receptie maandagavond werd ook opgeluisterd door de burgemeester van Veere, mevrouw G. van Montfrans- Hartman. Namens de gemeente Veere werd een fruitmand bezorgd. DINSDAG 8 FEBRUARI 1983 r Is onze leverworst dan zoiets bijzonders? Helemaal niet! Het is een ouderwetse, zoals de Zeeuwse boeren ze vroeger van hun eigen slacht maakten, 's Woensdagsmiddags wordt ze vers gemaakt en meestal na zat. vaak uitverkocht! Als u dus absoluut verse leverworst wilt, moet u wel don.- vr even naar het Bellamypark komen! 'Onbetwist is Schouwenaar de worstspecialist'. Jaarvergadering Oranjevereniging te Me lis kerke MELISKERKE - De Oranjevereniging Meliskerke houdt vrijdag 11 februari de jaarvergadering in 'Ons Huis' te Melis kerke. Na het huishoudelijk gedeelte zorgt de 'Toneelclub Serooskerke' voor ontspanning met het stuk 'Eigen aard is goud waard'. De bijeenkomst begint om half acht. Bijeenkomst in 'T rui' Middelburg MIDDELBURG - Het vrouwencafé Trui', gevestigd in het 'Pand' aan de Kerksteeg in Middelburg houdt don derdag 10 februari een ontmoetings avond. Op de bijeenkomst, die om acht uur begint, wordt informatie gegeven over de komende activiteiten. NCVB Nieuw- en Sintjoosland NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De NCVB afdeling Nieuw- en Sintjoosland houdt woensdag 9 februari de ledenver gadering in het Dorpshuis aan de Veer- straat. Er zal bingo worden gespeeld. De aanvang is 19.45 uur. Burgerlijke stand selen ieder jaar weer. Bovendien kan het ingestudeerde stuk niet meer dan één keer worden opgevoerd. „We heb ben toen tegen elkaar gezegd: het zou best eens leuk zijn een eigen groep te beginnen", herinnert Ton zich. Dat re sulteerde in een onafhankelijk cabaret: op 17 juni 1981 werd 'DeKuil'opgericht. De naam is ontleend aan het eerste 'ca- baret-artistique' in Nederland, 'De Kuil' van Eduard Jacobs, dat in 1895 in Amsterdam werkte. Bescheiden 'De Kuil' blijft een bescheiden gezel schap en heeft geen grootse aspiraties. Het voornaamste doel is de toeschou wers te amuseren. „Op een beetje lu dieke manier", volgens Ton van de Rijt. Wel proberen de leden van de groep de maatschappij onder een kriti sche loep te nemen. Een ernstige noot is daarom aan het programma toege voegd. „We willen iets bijdragen door de mensen wat aan het denken te zet ten", aldus Van de Rijt. Gebeurtenissen uit het dagelijks leven vormen de onderwerpen. Dit jaar be staat het programma uit 22 onderdelen, die samen ongeveer 75 minuten in be slag nemen. De rode draad door het op treden is 'de krant'. Dit onderwerp keert regelmatig terug in de sketches. Politiek wordt waai- mogelijk verme den De luchtigheid staat duidelijk op de voorgrond. Dit jaar wagen de leden van de cabaretgroep zich onder meer aan: echtscheiding, de kindertelefoon en de verslaafdenproblematiek. De ver slaafden in Nederland worden zoge naamd geholpen door hulpverleners, die ze in feite nog dieper in de put werken", meent Van de Rijt, Het schrijven van de teksten en de mu ziek is voor het grootste deel in handen Burgemeester mr B. J. van Putten rechtsvan Mariekerke overhandigt de heer E. Haaksman een doos ivijn. DOMBURG - Een aantal genodigden heeft maandagmiddag afscheid geno men van gemeentesecretaris drs E. Haaksman van Domburg en zijn echt genote. Eerder op de dag hadden de heer en mevrouw Haaksman al af scheid genomen van het personeel van de gemeentesecretarie. Zoals gemeld is de heer Haaksman (32) met ingang van woensdag 16 februari benoemd tot burgemeester van Terschelling. Na mens alle burgemeesters en secretaris sen van de Walcherse gemeenten over handigde de burgemeester van Marie kerke, mr B. J. van Putten, aan het echtpaar Haaksman een geschenk. De heer Van Putten ging in zijn praatje vooral in op het geografische isolement van het waddeneiland Terschelling. Minder overleg met collega's noemde hij een nadeel; het minder 's avonds moeten vergaderen een voordeel van de nieuwe standplaats van het echtpaar Haaksman. Om die vrije avonden op een wat aangename manier door te brengen had de heer Van Putten een doosje wijn meegenomen „De betrekkelijkheid inzien" vond de heer Haaksman in zijn ambtsperiode als gemeentesecretaris „een levens-, voorwaarde". In zijn dankwoord zei hij evenals vele anderen verrast te zijn dat zijn benoeming zo snel 'ingaat. „We gaan nu van het voeteneind van Neder land naar het hoofdkussen", zei hij en hfj noemde daarbij 'het groene kussen op de stoelen aan de bestuurstafel de belangrijkste reden voor zijn sollicitia- tie. Zoals de heer Haaksman ook al in een vraaggesprek met deze krant had vermeld, herhaalde hij zijn motivatie om 'na al die j aren van het bekleden van Dienst Vrouwenpolder een adviserende functie nu ook eens een echte stem in het kapittel te kun nen hebben'. Hij dankte de burgemees ters en secretarissen voor het plezierige overleg en sprak een woord van dank tot de vertegenwoordigers van de VW, de Muziekschool Zeeland, de Stichting Badplaatsbelangen Domburg en het comité 'Domburg 150 jaar badplaats' De heer Haaksman besloot zijn toe spraak met een citaat uit 'Max Have- laar' van Multatuli. De bijeenkomst werd vervolgens in informele sfeer voortgezet. gaat niet door VROUWENPOLDER - De extra kerk dienst vanavond, dinsdag, van de oud- gereformeerde gemeente in Vrouwen polder gaat met door. De dienst zou vanaf half acht gehouden worden in het gebouw van de oud-gereformeerde ge meente met als voorganger ds, M. Pronk. LEAO Middelburg houdt zaalvoetbaltoernooi MIDDELBURG - De LEAO in Middel burg houdt donderdag 17 februari een zaalvoetbaltoemooi in de sporthal aan deNassaulaan in Middelburg. Er wordt in poules gespeeld.De wedstrijden be ginnen om 11.55 uur en de finales zijn om ongeveer 15.30 uur. De organisatie is in handen van M. Leonhart. NCVB Sint Laurens houdt bijeenkomst SINT LAURENS - De afdeling Sint Laurens van de NCVB houdt donder dag 10 februari een bijeenkomst. De heer U. Rouw uit Ouwerkerk spreekt over het onderwerp 'Christendom en Is lam'. De bijeenkomst in het wijkge- bouw begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - De Woningbouwver eniging Middelburg houdt zaterdag 12 februari een open dag. Het kantoor van de woningbouwvereniging aan de Dam in Middelburg is die dag vanaf elf uur 's morgens voor iedere belangstel lende toegankelijk. In het pand is onder meer informatie te verkrijgen over energiebesparing. Ook laat de huisvestingscommissie zien waar ze mee bezig is. De woningbouw vereniging geeft verder over allerlei on derwerpen informatie en documenta tie. Zo worden onder meer een groot aantal plannen toegelicht ten aanzien van nieuwbouw, renovatie en stadsver nieuwing. Voorts wordt de film 'Middel burg Münumentenstad' drie keer ver toond. De geschiedkundige M. P. de Bruin houdt een lezing over zijn boek over de geschiedenis van de volkshuis vesting in Middelburg, dat die dag ook in het kantoor van de woningbouwver eniging verkrijgbaar is. Verder zijn le den van de directie, de staf, het bestuur, de ledenraad en de verenigingsraad de hele dag aanspreekbaar voor alle geïn teresseerden. Het programma luidt: 11.00 uur: Kantoor open; 11,30,14,00 en 15.30 uur film 'Middelburg Monumen- tenstad'; 12.00,14.30 en 16.00 uur lezing M P de Bruin. De andere activiteiten hebben een doorlopend karakter. VALKENISSE Geboren: Nonja. dv L. J. Levense en L. de Kam; Roel, zv J. A. Weerheijm en M. J. A. van de Ven; Willemina P. dv J. K. Dommisse en G. de Rijke; Jobine, dv W. Jobse en W. C. L. Davidse. Ondertrouwd: P. E. C. Smith, 24 jr. en M. M. Umbgrove, 22 jr. Getrouwd: E. Herkemij, 27 jr. en R. A. E. Vermeule, 27 jr. Overleden: W. Matthijsse, 69 jr.; S. D. Adriaansen, 82 jr.; P. L. van Damme, 61 jr.; H. A. Mosselman, 83 jr.; W. P, de Visser-Schout. 86 jr.; J. Ursem, 87 jr.; B. van Eenennaam, 76 jr.; J. H. van Ree- nen-Elhorst. 94 jr.; D. E. de Vries, 75 jr.; S. de Vos, 90 jr.; J. Louwerse, 86 jr.; M. Jansen van Rosendaal-De Kam, 86 jr.; G. de Bart, 86 jr.; P. Brasser-Verhage, 86 jr.; P. van der Maden, 85 jr.; A. Korte- weg. 82 jr. Open dag LTS in Middelburg MIDDELBURG - In de Klarenbeek LTS te Middelburg wordt donderdag 10 februari een open dag gehouden voor de ouders van toekomstige leerlingen. Het doel van de dag is, het geven van infor matie over de opleidingen die er op de lts te volgen zijn. De presentatie is 's middags van 14.00 tot 15.45 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur S olistenconcours Veere's Genoegen VEERE - De muziekvereniging Veere's Genoegen houdt vrijdag 11 februari het negentiende onderlinge solistencon cours in het verenigingsgebouw te Vee re. De solisten worden op de piano bege leid door mevrouw Stokman De Graaf. Ze worden beoordeeld door de heer M. Kramer. Het concours begint om 19.00 uur. Zaterdag 12 februari houdt de muziek vereniging een feestavond eveneens in het verenigingsgebouw. Er zal onder andere een toneelstuk worden opge voerd door eigen leden. De aanvang is VLISSINGEN - De scholengemeen schap Swanenburg houdt donderdag 15 februari een zaal voetbal toernooi voor alle middelbare scholen in Vlissin gen. Er wordt in twee leeftijdsgroepen gespeeld, van twaalf tot en met vijftien jaar en van vijftien jaar en ouder. De deelnemende scholen zyn Sint-Paulus mavo, Swanenburg. Scheldemond, Prins Willem Alexander mavo. Dit toer nooi wordt gehouden in de sporthal Baskensburg en begint om 9.00 uur. GOES - Cabaret 'De Kuil' uit Goes wil meer open optredens gaan geven. Tot dusver trad het gezelschap voorname lijk op tijdens besloten bijeenkomsten, veelal in scholen. Met het nieuwe pro gramma wil 'De Kuil' evenwel de eer ste schreden zetten buiten de school deuren. Voorzichtig, want aan dergelijke onder nemingen zitten nogal wat financiële gevolgen vast (bijvoorbeeld zaalhuur). Maar - zo stelt Ton van de Rijt van het cabaret - de wil om meer open toneel voorstellingen te geven is aanwezig. Een voorbeeld daarvan is de presenta tie van het nieuwe programma 'Dat mag wel in de krant' op zondag 27 fe bruari in de Prins van Oranje in Goes. Vanaf halftwee kunnen belangstellen den dan zelf oordelen of het Goese ge zelschap de kinderschoenen is ont groeid. Verwonderlijk dat veel optredens In scholen worden gegeven is het geens zins. 'De Kuil' zag het levenslicht op een school: de Laboratoriumschool Zee land. Vier leden van het zeskoppig ge zelschap werken voor deze leerinstel- ling. Al zo'n acht jaar terug vatten Ton van de Rijt en Jos Rampart (leraren) het plan om iets aan toneel of cabaret te doen met de leerlingen. Er werden naar hun mening te weinig activiteiten ont plooid op cultureel gebied. In 1975 be gonnen leerüngen en leraren op vrijwil lige basis met een jaarlijks terugkerend toneelevenement, waar nog steeds elk jaar met plezier aan wordt gewerkt. Eén keer per jaar - meestal in april - vormt het toneelstuk het centrale deel van een feestprogramma van de Laboratorium- school in de Prins van Oranje. Toch Kampten Jos en Ton meer en meer met een groeiend gevoel van on vrede. Ervaring kan met het toneel niet worden opgebouwd. De leerlingen wis- van Jos Rampart (piano) en Ton van de Rijt. Verder bestaat de groep uit Eveli ne van der BorgtrSatink, Lauran Caste- leijn (gitaar), Marianne Cornet en Mari Franse. Jos Rampart verzorgt tevens het voorprogramma (overigens geen deel van het optreden op zondag 27 fe bruari), dat handelt over de Vlissingse cabaretier Jean-Louis Pisuisse. Deze werd in 1880 in Vlissingen geboren en samen met zijn vrouw in 1927 vermoord op het Rembrandtplein in Amsterdam. Rampart belicht zijn leven en werk met een serie van 150 dia's. Enkele leden van 'De Kuil' sluiten dit voorprogram ma af met wat üederen van Pisuisse. MIDDELBURG - De geschiedkundige M. P. de Bruin uit Middelburg heeft een nog niet ontgonnen deel van de Middelburgse geschiedenis blootgelegd. Hij heeft een onderzoek afgerond naar de -vaak erbarmelijke- omstandighe den waaronder de armste bevolkingsgroepen in de loop der eeuwen in Middelburg hebben gewoond. Zijn bevindingen zijn opgetekend in een nieuw boek over de geschiedenis van Middelburg. Het boek is getiteld 'Ontwikkeling van de volkshuisvesting in Middelburg' en wordt vrijdag 11 februari officieel gepresenteerd. Op die dag houdt de opdrachtgeefster van het boek, de Woningbouwvereniging Middelburg, een themadag in het stad huis van Middelburg. Oud-wethouder W. P. J. Baars neemt daar het eerste exemplaar in ontvangst. „Waar de gegoede burgerij, de koop lieden en de magistraten vanaf twaalfhonderd hebben gewoond, we ten we nu zo langzamerhand wel", zegt M. P. de Bruin. „Maar de vraag waar de minder bedeelden, de arbei ders tot aan het begin van deze eeuw waren ondergebracht, was nog nooit systematisch onderzocht" Zijn eerste aanknopingspunt was de zen'. Wel degelijk moeten we ons be zig houden met beleid, met een blik gericht op de toekomst. Het is nood zakelijk dat we opereren vanauit een visie: dat we ons voortdurend bezin nen op de waarden waarvanuit we werken. Het gaat tenslotte voor men sen om het wonen: niet alleen om goede woningen. Daarom moeten we ons steeds afvragen wie we zijn en vondst van een belastingcohier uit wat we doen. We willen tenslotte toch 1576. Daarin stonden de namen van niet zomaar iets doen...' mensen die zó arm waren, dat ze geen belasting hoefden te betalen. „Ver der wisten we, dat in steden als Am sterdam en Antwerpen indertijd meer dan de helft van alle huizen van hout was. dus brandgevaarlijk. Die wetenschap leidde tot de vondst van oude brandweerschriften. Uit oude ordonnanties bleek dat het blusma- teriaal vooral was opgesteld op het Bagijnhof, de Varkensmarkt, de Beestenmarkt en in de buurt rond de Oostkerk. Ook tussen de Vlasmarkt en de Beenhouwerssingel stonden grote aantallen houten huizen, waar van we aannemen dat ze werden be woond door arbeiders.", aldus de au teur. Voor zijn studie naar het recenter verleden vormden de geschriften van de Joodse arts S. Coronel sr een goed uitgangspunt. Deze was tussen 1850 en 1860 stadsgeneesheer van Middel burg, en had door die functie veel contact met de armen. Coronel be zocht z'n patiënten, zag hoe ze leef den. Uit Coronels publicaties blijkt dat de armen in een wereld leefden, waarin wij ons maar moeilijk kunnen ver plaatsen. Karig voedsel, lange werk dagen, een gebrekkig onderkomen en schamel meubilair was regel. Het contrast tussen de arbeidersbevol king, met haar zeer lage levensstan daard en de rijke kooplieden, waar vier, vijf dienstboden en een of meer dere huisknechten geen uitzonde ring waren, was enorm groot. De Bruin; „Vooral de houten huizen ver dienden die naam niet of nauwelijks. De houten 'huizen' en de kelderwo ninkjes bestonden vaak uit slechts één kamer. Het hele gezin moest daarin leven. De oudste kinderen süepen meestal op een matje op een zoldertje; de kleintjes bij de ouders in de bedstee". In zijn boek heeft De Bruin een treffend relaas opgenomen van twee heren die bij hun bezoek aan een arbeiderswoning diep onder de indruk waren van de schrijnende mensonwaardige situatie die ze daar aantroffen. Waarom heeft De Bruin nu zoveel aandacht geschonken aan de leefsi tuatie van de Middelburgse arbei ders door de eeuwen heen? De au teur: „Door de open verbindingen met de zee trok Middelburg altijd veel kooplieden aan. Waar een haven is, zijn kooplieden, en waai' kooplie den zijn, werken timmerlieden, zeil makers, sjouwers en noem maar op. De kooplieden brachten voor Mid delburg een periode van grote bloei. En als het goed gaat, dan hoor je wei nig over misstanden. Dan hoor je al leen van pracht en praal, van de mo numenten, de huizen van de rijken. Maar achter die rijkdom waren grote bevolkingsgroepen verscholen die het sleeht hadden". Op het eerste gezicht lijkt het mis schien vreemd dat een woningbouw vereniging opdracht geeft tot het schrijven van een boek over de ont wikkeling van de volkshuisvesting. De voorzitter van de Woningbouw vereniging Middelburg, ir J. Mol, ziet dat in een ruimer verband. „Wij werken vanuit het recht op goede huisvesting voor iedereen. Wij zijn veel méér dan een 'winkeltje in hui- Toekomst Vanuit die achtergrond heeft de wo ningbouwvereniging aan de schrij ver opdracht gegeven om niet alleen uitvoerig stil te staan bij de geschie denis, maar ook om aandacht te be steden aan de toekomst. Voor hij aangeeft, dat er op het gebied van het bouwen van woningen voor met name de laagstbetaalden nog veel te doen is, heeft De Bruin in vijf hoofd stukken uitvoerig aandacht ge schonken aan de opbouw van Mid delburg in de middeleeuwen. Van daar gaat hij over naar de schrille tegenstelling tussen 'arm en rijk ten tijde van de republiek', om via 'de strijd tegen de houten gevels' (om streeks 1700) en de Franse tijd uit te komen bij de periode in in zijn boek 'de Waereld vol Kruis' wordt ge noemd. Deze episode, de eerste helft van de negentiende eeuw, kenmerk te zich door economische teloorgang en armoede. In deze beschrijving van onvrede en gebrek staat De Bruin onder de noemer 'de holen der mensheid' het meest nadrukkelijk stil bij de zeer schamele onderko mens van grote bevolkingsgroepen in Middelburg. Na de opsomming van woningbouw in het laatste kwart van de negen tiende eeuw, volgt de woningwet van 1901. Deze wet regelde de sociale wo ningbouw en had tot gevolg dat een kleine twintig jaar later de 'nieuwe buurt' van Middelburg kon worden gebouwd. Deze eerste grootschalige sociale woningbouw was het werk van twee woningbouwverenigingen. De Bruin schrijfter uitgebreid over in het hoofdstuk 'De wording van de nieuwe buurt', een buurt waar hij zelf werd geboren en opgroeide, en waar de woningbouwvereniging momen teel een groots renovatieproject uit voert. Drieëntwintig illustraties en foto's laten bij dit hoofdstuk zien hoe die buurt er vroeger uitzag. Het boek M. P. de Bruin. blinkt trouwens in zijn geheel uit door het aantal foto's en tekeningen en in de mate waarop die zijn weerge geven. Achttien jaar na de totstandkoming I van de 'nieuwe buurt' legden Duitse J bommenwerpers de stad in as. De di rect daarna in gang gezette wederop- bouw werd gedwarsboomd door de inundatie van oktober 1944. De Bruin laat het allemaal zien. Niet al leen door middel van teksten die aan duidelijkheid niets te wensen overla ten, maar ook via opnieuw een twin tigtal tekeningen, bouwplannen en foto's, die na al die jaren aan zeg gingskracht nog niets hebben verlo- j ren. De Bruin gaat verder en stipt de bit- terheid aan, die bij de woningbouw corporaties ontstond door de sterke bemoeiienis van de gemeente Mid delburg bij de bouwplannen en die I zelfs een eigen woningbouwvereni- 11 ging stichtte. De lezer wordt vervol- gens meegenomen op een tocht langs F alle nieuwbouwprojecten in de stad j en belandt via de Breewijk, de Grif- f fioen, de Stromenwijk en de Magi- P straatwijk in Dauwendaele. De au- 1 teur beschrijft daarna de fusie tussen de drie woningbouwcorporaties, die I op 23 mei '71 samensmolten tot de Woningbouwvereniging Middelburg. De Bruin besluit zijn boek met een r~ opsomming van de veel waardering oogstende vernieuwingen, die de wo- f ningbouwvereniging heeft kunnen t realiseren. Hieronder vallen niet al- leen de renovatieprojecten, maar ook het stadsherstel, waarbij tot krotten n vervallen monumenten worden aan- g gepakt. M. P. de Bruin is hoofd van het Tg Zeeuws Documentatiecentrum ver- j bonden aan de Provinciale Biblio- theek van Zeeland. Van zijn hand is jj inmiddels een groot aantal publica- ties verschenen. Zo schrijft hij veel vuldig artikelen voor het Zeeuws 5 Tijdschrift. In oktober '81 verscheen f het door hem geschreven jubileum- I boek over het eeuwfeest van Provin- ciale Waterstaat in Zeeland. Veel t voorbereidend werk voor zijn nieuw- i ste boek deed mevrouw F. Junier, eveneens werkzaam bij de biblio- theek. Het boek 'Ontwikkeling van de volkshuisvesting in Zeeland' ver schijnt op 11 februari. Na die datum zal het boek op beperkte schaal in de boekwinkels verkrijgbaar zijn. Het boek telt ongeveer 160 tekeningen, foto's en andere illustraties, die zijn verspreid over 167 bladzijden. 'Ont wikkeling van de volkshuisvesting 1 in Middelburg' kost in de boekwin- i kels ongeveer 45 gulden. Op de open dag, die de woningbouwvereniging zaterdag 12 februari houdt, is het boek tegen dertig gulden verkrijg baar. Het werk is een uitgave van de Woningbouwvereniging Middel burg en is gedrukt bij Den Boer in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 4