Alle zeeuwse verenigingen welkom op interclubwedstrijden, mits... Els van Haelst verbrijzel! record van Irma de Waard Val maakt einde aan droom Karei Dellebeke Schelde leidt in indoortennisstrijd ZAND NA DRIE DUELS OP ONDERSTE PLAATl -Ipzc/ PRINCIPE-UITSPRAAK OP VERGADERING WV ZEEUWS-VLAANDEREN Beenbreuk Ardiles JONG ORANJE VERLIES 0EM0EMEN0E VLISSINGSE SKIER NAAR HUIS Kallemein weg bijONDO DINSDAG 8 FEBRUARI 1983 sport ALES - Jan Raas beefl maandag in Frankrijk de wegwedstrijd om de Gro te Prijs van Ales over 182 kilometer gewonnen. Raas ontsnapte met Cees Priem en de Zwitser Müchler uit een kopgroep van elf man. Kort voor de flnishplaats Ales ging Raas er vervolgens alleen van door. Priem eindigde als tweede op 25 seconden. Met een achterstand van één minuut op de winnaar werd Leo van Vliet vierde. De kopgroep van elf met daarin ook Oosterbosch. Hanegraaf en Van de Velde was na tachtig kilometer ontstaan. In Ales had Raas een voor sprong van drie minuten op de hoofd macht, waarvan Ad Wijnands de snel ste was. In de 128 kilometer lange in Besseges gestarte wedstrijd om de Grote Prijs van Ales is de eerste van twee wedstrij den. die voorafgaand aan de Ster van Besseges worden afgewerkt. Dinsdag staat een tocht tussen Nimesen St-Gil- les over 130 kilometer op het program ma. Woensdag wordt de proloog van de Ster, de eerste etappekoers van het sei zoen, gehouden. De omstandigheden op het heuvelachtige traject in Zuid- Frankrijk waren redelijk. Jules de We ver. voor deze keer fungerend als leider van de ploeg van Peter Post: „Goed ge noeg om aan het nieuwe seizoen te wen nen. Nog wat koud. maar in de zonoch zestien graden." De Fransman Bernard Hmault eindigde in het peloton op de 49e plaats. De uitslag luidt- 1 Raas iNed) 128 km in 3 09.00; 2 Priem (Ned) op 43 seconden: 3 MuchlerlZwilz.t .4 Van Vliet (NNed) op 2.05, 5 Oosterbosch op 2.12 6 Andersen Denz t.7 Hanegraaf (Ned) op 2.34; 8 Bonnet <Fra>; 9 Bizet(Fra); 10 Van de Velde (Ned); 11 Polsson (Frai, allen in dezelfde tijd SLUISKIL - De wielervereniging Zeeland is zaterdag 26 februari in Hansweert welkom op het gecombineerde clubkampioenschap van de twee andere Zeeuwse clubs, Theo Middelkamp en Zeeuws-Vlaanderen. Ook aan de serie interclubwedstrijden, die in maart en april worden gehou den, zullen renners van de derde provinciale vereniging van start mogen gaan. Die principe uitspraak deed Ad 't Gilde, de nieuwe voorzitter van de wv Zeeuws-Vlaanderen, gisteravond tijdens de ledenvergadering in café Atlanta in Sluiskil. Hij ventileerde daarmee de mening van de sportcommissies van de twee clubs, die kort voor de aanvang van de bijeenkomst sleutelden aan een programma voor clubkoersen. Aan de deelname van de wv Zeeland is overigens wel een voorwaarde verbon den. „Wat ons betreft is het wel ,ja" mits...", zei 't Gilde, „want we willen on ze opstelling ten opzichte van het dis trict naar dit vlak doortrekken". Dat betekent dat de dreiging van de gerech telijke procedures van Zeeland tegen Middelkamp „van de tafel moeten", 't Gilde; „Wij vinden dat dit niet de ma nier is, waarop wij met elkaar om moe ten gaan In een district. Maar als die Revanche McEnroe wHn.Anwt.PHlA - John McEnroe heeft zondag in Philadelphia een einde gemaakt aan de reeks nederlagen tegen zijn aartsrivaal de Tsjechoslowaak Ivan Lendl. In de finale van de indoor kampioenschappen van de Verenigde Staten won de Amerikaan, na zeven keer verloren te hebben met 4-6, 7-6, 6-4 en 6-3. LONDEN - De Argentijnse voetballer Osvaldl Ardiles heeft, naar maandag na het maken van röntgenfoto's be kend werd, in het duel van Tottenham Hotspur van zaterdag met Manchester City een scheenbeen gebroken. De Argentijn, die zeven weken geleden na alle strubbelingen door de Falkland- crisis van Paris St. Germain weer naar de Spurs terugkeerde, werd in de wed strijd in de zeventiende minuut na een botsing met een tegenstander van het veld gedragen. Hij zal vijf tot zeven we ken uit de roulatie zijn. ZEIST - Ajax en FC Utrecht zijn, ieder met vier man, het sterkst vertegen woordigd in de selectie van Jong Oran je. KNVB-coach Rob Baan heeft acht tien spelers opgeroepen voor een trai ningsdag te Zeist ter voorbereiding op de wedstrijd tegen Jong Spanje op 16 februari te Utrecht Aan het einde van de week zal Baan zijn groep terugbren gen tot zestien spelers. De achttien man. die woensdag voor de training naar Zeist kómen, zijn: Jan- Willem van Ede, Gert Kruys, Jan Wou ters en Herman Verrips (FC Utrecht); Ruud Gullit, Mario Been en Andre Hoekstra (Feyenoord); Frank Rijkaard, Marco van Basten, Wim Kieft en John van 't Schip Ajax); Danny Blind (Spar ta), René Maessen (Fortuna Sittard); Rene Roord (FC Twente); Erwin en Ro nald Koeman (FC Groningen); Berry van Aerie (PSV) en Sjaak Storm (Excel sior). MIDDELBURG - De nog ongeslagen koploper uit de zuidelijke promo tieklas Te Werve heeft het in Middel burg tegen Oemoemenoe erg moeilijk gehad. Te Werve, waarin veel Engelsen spelen, sloot een sterk gespeelde eerste helft af met een 0-8 voorsprong. In de tweede veertig minnten kwam Oemoe menoe - toen met 13 man spelend - sterk terug. Het werd uiteindelijk 10- 14 voor de gasten. Te Werve begon sterk. Oemoemenoe had weinig in te brengen. Punten ble ven vooralsnog uit. Pas nadat Peter La- bruijere met een blessure was uitgeval len wist Te Werve een 0-4 voorsprong te nemen door een try van John Carrier. Kort voor rust duwde de Te Werve- scrum Oemoemenoe over de eigen try- lijn en scheidsrechter Van de Velde ken de een try toe. Jean Louis Legrand moest even later na een ongeoorloofde charge het veld uit, en het zag er voor Oemoemenoe, dat toen met 13 man aan de tweede helft moest beginnen, som ber uit. De thuisclub werkte echter nog wat harder en veroverde een overwicht, De zeer actieve Hans van Dijk wist de constante druk om te zetten in een fraaie try. Met een 4-8 stand was de wed strijd weer helemaal open. Te Werve buitte vervolgens op professionele wij ze een Oemoemenoe fout uit. Rupert Hurst rondde de fraaie actie af. Met con versie was de stand toen 4-14. Oemoe menoe bleef goed doorgaan, waarbij Je roen de Knegt en Marie van de Klooster opvielen. De thuisclub kwam na goed aanvalswerk via een try van aanvoer der Robert Beezemer met conversie van Bob Fuchs terug tot 10-14. In de slotfase kreeg Oemoemenoe nog enkele mogelijkheden maar er kwam niets meer uit. Eindstand; 10-14. zaken uit de wereld zijn. is het voor ons geen enkel punt om renners van Zee land tot de interclubwedstrijden toe te laten". Die interclubwedstrijden zijn dit sei zoen van extra belang geworden, nu de Belgische Wielrijders Bond (BWB) heeft besloten de grenzen voor buiten landse renners (met uitzondering van de profs) tot 1 juni dicht te gooien. De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen trachtte vruchteloos een uitzonde ringspositie te krijgen, maar de Belgen gingen daar niet, op in. „Ik heb al ge merkt dat dat bij sommige jongens heeft geleid tot minder tramingslust", aldus 't Gilde. Hij wees er op dat woens dag een definitief programma voor clubwedstrijden zal worden gepresen teerd, waardoor Zeeuwse renners toch wedstrijdritme kunnen krijgen. Alleen gaat het daarbij dus om een clubver band „Dat is dan misschien het positie ve kantje aan de BWB-maatregel. De mensen zijn nu op elkaar aangewezen, de saamhorigheid kan er door toene men". Punten verspeeld De maatregel van de Belgen was niet het enige punt dat een hindernis vorm de op de startbaan van de nieuwe voor zitter. „Het waren roerige tijden voor de wielersport en op bestuurlijk ni veau erg lastig. In het verlengde van die problematiek binnen het district ligt de verslechterde houding met de KNWU. De heren in Woerden hebben aardig wat punten verspeeld", merkte 't Gilde oj) naar aanleiding van „het gekrakeel" over de toelating van de derde wielerclub. Ook intern maakte de wv Zeeuws- Vlaanderen een moeilijke periode door. „Het was één van de zwartste jaren uit de geschiedenis van de vereniging", blikte vice-voorzitter Herman Mobach - die tot de verkiezing van het nieuwe bestuur de bijeenkomst leidde - terug. In 1982 kwamen voorzitter Wim Hen driks en clublokaalhouder Jan van Ta- tenhove te overlijden. Voorts waren er bestuurlijke perikelen. Omdat het be stuur de kandidatuur van Walter van Acker voor de positie van districts- sportcommïssielid niet steunde, trad deze terug als voorzitter van de jeugd commissie van de club. Twee secreta rissen volgden zijn voorbeeld. Gister avond werden de nieuwe leden geko zen: Jacques d'Hont (voorzitter), Ben Nijs (secretaris), Jeek Fortrei (penning meester) en de leden Rinus van Cad- sand en Rob Verbiest. Komend jaar zijn zij overigens van één grote taak verlost: de organisatie van de Zeeuws Vlaamse Jeugdtoer, een meerdaags evenement voor jeugdlicentiehouders. Er is een stichting gevormd, die dat nu voor haar rekening neemt en het bestuur van de vereniging is daar niet ontevreden over. Het financiële risico (de begroting voor de Jeugdtoer beloopt 25.000 gulden) was erg groot geworden. De jeugdcom missie van de club zal wel hand en span diensten blijven verrichten. Tijdens de vergadering werd ook een nieuwe sportcommissie gekozen. Daarin hebben zitting Denis Kramer (voorzitter), Arnold Claeijs, Ab de Feij- ter en Hans Mocns. Door die wijzigin gen veranderde ook het hoofdbestuur, waarin Ad 't Gilde nu de functie van voorzitter kreeg. Verder is de samen stelling nu als volgt: Herman Mobach (vice-voorzitter), Piet Boeye (secreta ris). Ko van Meurs (penningmeester), Jacques d'Hont, Denis Kramer. Harry de Mul en Peter Wisse (allen lid). MIDDELBURG - Het Middelburgse 't Zand 1 is in de 3c divisie van de lande lijke tafeltenniscompetitie al na de derde wedstrijddag in de hoek terecht gekomen waar de grootste klappen doorgaatis pleten te vallen. Een opmer kelijk grote 1-9-nederlaag, in eigen huis nog wel, tegen de Phoenix-reser- ves uit Delft, kwam hard aan. Samen met TYBB deelt Zand nu de onderste plaats. In de le divisie dames speelde MZ 1 thuis tegen Treffers uit Bovenkarspel een matige wedstrijd. In de enkelspelen kon eigenlijk alleen Ingrid van Osselaer zich op het gewenste niveau tillen en dat betekende dan ook drie maal winst in de enkelspelen. Het dubbelspel, sa men met Ankle Kersten werd echter op ontactische wijze verspeeld via 22-24 in de derde game en omdat Sandra Taha- pary weinig zelfvertrouwen in haar doorgaans goede spel kon leggen, kwam de tweede winstpartij van Ankie Kersten in laatste instantie nog als een geschenk uit de hemel waardoor de 5-5 werd gehaald. De krachtsverhoudingen blijken overigens in deze klas erg gering want ook Amsterdam en Swift deelden de punten terwijl Hoonhorst naast MZ en Swift op de gedeelde eerste plaats kwam na een 3-6-winst bij OTTC. Afdeling Op overuigende wijze heeft SAR linde le klas van de Zeeuwse afdelingscom- pctilie het eerste duel tegen MZ 4 ge wonnen. De Kloosterzandenaren had den met name in Wilfried Dumez en Pascal Neve een tweetal niet te klop pen spelers en alleen Mare Maas moest twee maal kapituleren tegen respec tievelijk Hans Beukert en Jan Goud- Zand 3 is nu opgeschoven naar dei de plaats na een gelijkspel teged Laurens 1. Eddy Verkaart was bijl rens de tegenhanger van John var'j want eerstgenoemde won driemaa wijl Vin Veen op nul bleef staal Zand 3 haalden Zuidweg en Slootf een voldoende. Een zware 9-1-3 laag moest Amemuiden 1 incassej Graauw waar St.-Aloysius de tw4 langrijke winstpunten ruimsa binnenhaalde. Jan de Smit rede] koste van Tieleman, de eer Jeugd Bij het door de tafeltennisverea Stiphout in Helmond gehouden dranglijsttoernooi tafeltennis be den Zeeuwse jeugdspelers tweet plaatsen en drie finaleplaatsen. Tijdens dit evenement waren wee ten te verdienen voor de ranglip mede bepalend is voor deelnames Nederlandse jeugdkampioenscha; Bij de meisjes-welpen voegde R Louws (Zand) via haar eindove ning weer een aantal punten aan totaal toe. Zij klopte in de eind Jeanne Timmermans (JCV) met: 19. Bij de jongens kadetten B. w£ taaf Eggermont (SAR) de sterkste in de finale Peter Manders (PSV 24-22 en 21-17 te verslaan. Anja van de Vijver (SAR) moest: junioren internationaal B in de li fase de eer laten aan Monique E mans (PSV). Bij de kadetten B. i Jeanine Rouw (Effect) in de eind met 23-25 en 16-21 buigen voor- Wijsmans (Kroon) en haar clubg; Peter Roeland werd bij de jongec pillen A de weg naar de eindzeg! sperd door Harm Nelissen van O: Het nieuwe bestuur van de wv Zeeuws Vlaanderen met v.l.n.r. Denis Kramer, Piet Boeije, Herman Mobach. Ad 't Gilde, Ko van Meurs, Piet Wisse en Jacques d'Hont. UTTENDORF-De droom van Karei Dellebeke is als sneeuw voor de zon vervlogen. De Vlissinger zou deze week in het Oostenrijkse Uttendorf (bij Kitzbühel) deelnemen aan het Neder Nederlands skikampioen schap. De 20-jarige Zeeuw bereidde zich in eigen land maandenlang voor op zijn eerste ski-wedstrijd, maar afgelopen zaterdag sloeg het noodlot toe. Tijdens een training op een van de besneeuwde hellingen rond het pittoreske Oostenrijkse plaatsje kwam Dellebeke ten val en blesseerde zich daarbij zodanig, dat hij van deelname af moest zien. Voorde PZEM-medewerker, die van daag (dinsdag) thuiskomt, een zware tegenslag. In Oostenrijk was hij al precies een week in training en het afdalingsparkoers kende hij inmid dels op zijn duimpje. „Ik baal ver schrikkelijk. Het ging de afgelopen week echtfantastisch", liet Dellebe ke maandagavond vanuit Oostenrijk weten. In Uttendorf was Dellebeke er inmiddels in geslaagd een paar rede lijke wedstrijdski's te huren. „Eigen lijk meer geschikt voor een reuzens lalom. maar zo veel maakte dat niet uit, omdat er toch behoorlijk veel bochten in het parkoers zaten". Op de 2.07 meter lange latten trainde de Vlissinger dagelijks met twee jon gens uit Badhoevedorp. „Zij hadden allebei het allernieuwste materiaal. Ski's van 2.25 meter. Die jongens Karei Dellebeke....scheurtje in scheenbeen trainden thuis op een kunstski-baan acht tot tien uur per week, maar on danks dat alleen op het allersnelste stuk. daar ging het ongeveer negen tig kilometer per uur. iets toegeven". Zaterdagmorgen kwgm letterlijk en figuurlijk de klap. Dellebeke stoof de helling af, maar slaagde er niet in op de been te blijven. „Het moeilijkste stuk had ik eigenlijk al achter de rug. Daarna kwam er nog een sprongetje van een meter of zes, zeven en daarbij richtte ik me iets te veel op. ik viel met een rotgang", blikt hij terug. De bindingen van zijn ski's, die speciaal afgesteld waren op hoge snelheden, gaven niets toe, waardoor Dellebeke met ski's en al in de sneeuw moest bijten. „Daarbij verdraaide ik m'n scheenbeen behoorlijk en vermoede lijk heb ik daar nu een scheurtje in opgelopen". De dokter schreef veertien dagen rust voor en sinds zaterdag zit de Zeeuwse skiër binnen met zijn been op een krukje.,.Ik wilde nog wel blij ven als toeschouwer, maar als je niet op ski's kan staan, dan heeft het wei nig zin. want zonder ski's kan je moeilijk op de piste komen en kan je alleen de laatste vijfentwintig me ter zien en dat heeft weinig zin. Ver schrikkelijk jammer natuurlijk". ZELZATE - De zwemploeg van de Schelde uit Terneuzen heeft de voor laatste wedstrijd van de F-competitie gewonnen. In het overdekte bad van het Belgische Zelzate kwamen de Ter- neuzenaren, die dankzij hun nieuwe zwembad dc opgaande lijn duidelijk te pakken hebben, tot een puntentotaal van 2048. De punten werden afgeleid van de totaaltijd. die de zwemmers over achttien nummers verdeeld zwommen. Schelde had 30 punten voorsprong op de ploeg van Koewacht. De einduitslag van de wedstrijd in Zel zate luidt als volgt: 1 Schelde 2048 pun ten, 2 ZCK Koewacht 2078, 3 Schelde- stroom Breskens 2099, 4 Otters Axel 2214, 5 Bruinvis Sas van Gent 2228, 6 Braakman Hoek 2269. Bruinviszwemster Els van Haelst gaf in Zelzate weer een staaltje van haar bla kende vorm. Op de 200 meter vlinder slag verbrijzelde de Zeeuws-Vlaamse het Zeeuwse record van Irma de Waard met liefst elf seconden. De tijd van de Luctorzwemster was 2.46.2, Els kwam uit op 2.35.3, hetgeen tevens een nieuwe aspirantenrecord betekende. Een span nende race was er te zien op de 200 me ter vrije slag heren tussen Edwin de Causmaecker van de Bruinvis en Eddie de Smit van Scheldestroom. Met een verschil van eentiende seconde tikte De Smit als eerste aanmaar omdat hij een keerpunt miste en daardoor gediskwa lificeerd werk kwam De Causmaecker op de hoogste tree van het erepodium terecht. De voornaamste uitslagen van de F- competitiewedstrijd luiden als volgt: 200 m vlinderslag dames: 1 Els van Haelst 2.35.3 (record), 2 Nicole van Haelst (Bruinvis) 2,53.8, 3 Sandra Ver- donck (Scheldestroom) 3.05.1, 200 m vnje slag heren: 1 Edwin de Causmaec ker (Bruinvis) 2.13.5.2 Wim den Engels man 2.20.0,3 Freddy Simpelaar (Schel de) 2.21.8,100 m rugslag meisjes onder 10 jr: 1 Heieen Ramselaar (Bruinvis) 1.42.7, 2 Kierscha de Kerf (Koewacht) 2.17.9, 100 m schoolslag jongens onder 10 jr: 1 Auk de Maat (Koewacht) 1.45.2,2 Jeroen de Zeeuw (Scheldestroom) z.t., 3 Mark de Bok (Braakman) 1.55.6,100 m wisselslag jongens onder 16 jr: 1 Martin van der Hooft (Schelde) 1.13.6, 2 Tonny Vinke (Scheldestroom) 1.15.2, 3 Peter van de Ruit (Schelde) 1.16.9. 50 m vlin derslag dames: 1 Liesbeth Dekker lOt- ters) 28.7. 2 Janine Goethals (Bruinvis) 29.6, 3 Claudia Cleemput (Bruinvis) 31.0,100 m rugslag heren: 1 Benno Pie- SINT-LAURENS - De korfbalvereni ging ONDO uit Sint-Laurens moet op zoek naar een nieuwe trainer. De huidi ge trainer. Kees Kallemein uit Middel burg, vertrekt aan het eind van het sei zoen na een verblijf van vele jaren bij de club uit Sint-Laurens. ters (Scheldestroom) 1.10.7, 2 Willy de Dauw (Koewacht) 1.14.3, 3 Edwin de Causmaecker (Bruinvis) 1.17.7, 50 m vlinderslag meisjes onder 14 jr: 1 Miran da de Zeeuw (Scheldestroom) 34.7,2 Ca- rolien Cleemput (Bruinvis) 35,5,3 Nico le van Haelst (Bruinvis) 35.7, 100 m schoolslag jongens onder 14 jr: 1 Aijan Dekker (Otters) 1.23.5, 2 Anton Thoen (Koewacht) 1.24.5. 3 Aijan Verhey (Schelde) 1.26.3, 50 m schoolslag meis jes onder 16 jr: 1 Els van Haelst (Bruin vis) 38.8.2 Patricia Bijsterbosch (Schel de) 41.3 3 GracitaTjin (Braaknan) 42.2, 100 m vrije slag jongens onder 14 jr: 1 Martin van der Hooft (Schelde) 65.6, 2 Peter van de Ruit (Schelde) 67.0,3 Wies van de Berge (Bruinvis) 68.2, 100 m schoolslag dames: 1 Liesbeth Dekker (Otters) 1.22.9. 2 Claudia Cleemput (Bruinvis) 1.25.1, 3 Alinda Sijtsma (Schelde) 1.28.6.50 m vlinderslag heren: 1 Eddie de Smit (Scheldestroom) 29.8,2 Benno Pieters (Scheldestroom) a Wim den Engelsman (Otters) 31$ m rugslag meisjes onder 12 jr: 1 Ui semier (Koewacht) 1.32.4, Schramm (Braakman) 1.39.7,3 Di Timmerman (Otters) 1.43.5,100 ir.j slag jongens onder 12 jr: 1 Arjan va (Schelde) 1.12.5, 2 Bram van deffl (Scheldestroom) 1.23.2, 3 Amoq Berge (Koewacht) 1.23.7,100 mrcj meisjes onder 16 jr: 1 Ingeborg S( vlieghe (Bruinvis) 1.15.7. 2 Eiij Haelst (Bruinvis) 1.15.9. 3 J" Zeeuw (Scheldestroom) 1.26.4, vlinderslag jongens onder 16 jr 1$ van de Ruit (Schelde) 33.9, 2 A Martens (Koewacht) 34.2,3 TonnitJ ke (Scheldestroom) 35,3, 5 maal|< vrije slag-estafette dames: 1 Bri 2.36.3, 2 Schelde 2.51.7, 3 ScU stroom 2.54.0, 4 maal 50 m wissi estafette heren: 1 Scheldestroom'J 2 Otters 2.16.7.3 Koewacht 2.13", VLISSINGEN - De herenequipe van de Schelde is zondagmiddag doorges) tot de koppositie van de ranglijst van poule 1 van de districtsindoortennis petitie. De Vlissingers benutten namelijk de inhaalwedstrijd tegen Hulste bacht 1 om niet alleen deze concurrent alle resterende titelaspiratics te ot nen, maar tevens om het niet spelende Sluis als leider te onttronen. In deo: ste regionen stelde MLTC 1 zich verder definitief in veiligheid, door rodi taarndrager Souburg ook in diens zevende krachtmeting in deze klas met) dig lege handen achter te laten. De Schelde trad in Goes tegen Hulster Ambacht op volle oorlogssterkte aan. Ardy Bruikman. Jan van der Meulen, Rob en Frank Viergever hadden hun opponenten van wie Ronald Renique het er qua uitslag het best af bracht, afdoende in bedwang, zodat na het vei ligstellen van de zege in de enkelspelen in de dubbels de teugels wat konden laten vieren: 8-4. Via zeges van Rob de Vries en Chiel Fondse, waar tegenover MLTC over winningen van Ron Vroegop en Ferdi Dolk plaatste, had Souburg halverwege het duel met genoemd hoofdstedelijk kwartet nog uitzicht op een gelijkspel. Toen de Middelburgers daarna in de combinaties evenwel duidelijk meer in houd bleken te hebben, kon een neder laag, 8-4, toch niet ontlopen worden. In poule 2 stevent Animo onbedreigd op het kampioenschap af. Ditmaat werd MLTC 2 aan de zegekar gebonden. 12-0. Eegedima 1 boekte voorts een nut tige 8-4 overwinning op Domburg 1, die een gedeelde tweede plaats opleverde met de reserveploeg van DOS, DIE Stoof 1 kansloos liet: 12-0. De tweede selectie van Eegedima ten slotte stond in Sportcentrum Schelde International te Goes de Sd slechts het redden van de eer tos en die gunstige score resulteert* de ploeg uit Tholen in het vooii leiderschap van poule 3. In de afdeling mixed-teams kono poule B de Bongerd en Ludo et Eu 2 in hun nieuwe onderlinge con& tie opnieuw niet tot een beslissis men: 6-6. Voordat de punten in dt belspelen werden gedeeld, hadde bert Lentink en Liesbeth Voetet voor de thuisclub en Patrick Mï en Thea v. d. Bossche namens burgers positieve individueiet gen laten aantekenen. Hontenisse 1, geabonneerd opd spelen, deed in poule C tegen het» aan staande DOS 2 haar reputaü nieuw eer aan, 6-6, en Animo 2 da' ster Ambacht 2 verrassend aftrod 3, begint de tweede plaats op ce lijst van deze streekgenoot narir. lijk te bedreigen. Een identieke situatie is er ontsu poule D, waar Souburg 2 Drive afc de, 12-01 en daardoor op één pms terstand bleef van Hulster Amba dat de nieuwe koploper werd do 8-4 winst ten koste van Hontems VLISSINGEN - Door een overwinning op HZPC lijkt de dames-waterpolop- loeg van Schelde voorlopig uit de de- gradatiezorgen. Door de 12-7-zege staat de ploeg nu zes punten boven het Lim burgse team. Ganze is op de goede weg terug en won, zij het wat gelukkig, van Krabben. Luctor leed een dikke neder laag tegen het hooggeplaatste Nauti lus. Arethusa onderbrak de zegereeks van Stormvogel waardoor de Vlissin-_ gers weer met beide benen op de grond staan. Pech hadden de heren van Schelde. Vorige week werd er niet ge speeld wegens een defect aan het zwembad en dit keer kwam de tegen stander niet opdagen. Schelde-HZPC Coach Reijnhout heeft goede hoop dat zijn team ook het volgend seizoen weer in de distnctscompetitie kan uitko men. Door deze overwinning heeft de ploeg zes punten meer dan HZPC en dat moet genoeg zijn om degradatie te ontlopen. Tegen het Limburgse team ging het overigens maar twee times echt goed. De beide andere periodes werden rommelig gespeeld Schelde was echter zoveel sterker dan haar te genstander dat de opgebouwde voor sprong niet meer in gevaar kwam. Eind stand: 12-7. Sandra Dees nam de helft van de score voor haar rekening De overige doel punten kwamen van Ria van der Hooft 1 keer). Jacqueline Sijtsma 1 keen, Ni cole Overdulve 11 keer). Lianne Verpaa- len 1 keeri en Colinda Keesson (2 keeri. Ganze-Krabben Een matige partij, De strijd ging de hele wedstrijd gelijk op, hoewel de Goesena- ren telkens op voorsprong kwamen. Krabben gaf zich echter niet zomaar ge wonnen en slaagde er steeds weer in om langzij te komen. Met periodestanden van 1-0. 4-3 en 5-5 bleef het tot op het laatst enorm spannend. Roald Strackx werd voor Ganze match-winnaar door één seconde voor het eindsignaal met een ziedend schot de Bergense goalie te passeren. Het werd 8-7 voor de Goese ploeg die nu op de derde plaats staat. De doelpunten werden gemaakt door Aad de Rouw. Ron Strackx, Roel Veen- stra (2 keer) en Roald Strackx (4 keeri. Stormvogel-Arethusa Een nederlaag waardoor de Vlissingse formatie weer terug in de realiteit is, aldus Co Mechlelsen. De laatste weken was de ploeg in de winning-mood ge raakt en hierdoor werd de tegenstander sterk onderschat. Het werd een slechte partij waarin Stormvogel te weinig in zet toonde. De aanval wist nauwelijks gevaar te stichten en de weinige kansen werden slecht benut. Keeper Van In- gen. hersteld van een langdurige bles sure, moest acht keer vissen. Stormvo gel kon slechts vijf doelpunten daar te genover stellen. Martin Dieleman, Flip van den Draai. Sjaak Leijnse, Jan-Kees Mol en Rob van Peenen waren de ma kers van de Vlissingse doelpunten, Nautilus-Luctor Hoewel de Dordtse ploeg derde op de ranglijst staat had Luctor vooraf toch op een puntje gerekend. Beidei hebben eenzelfde speltype en df* delburgcrs achtten zich daarom' niet kansloos. Bij aanvang van de wedstrijd bit ter dat de gebroeders Geervlietr terug waren van een zwemt Hierdoor was er maar één wis en kon de ploeg het conditioi bolwerken. Tot halverwege de ginghet nog redelijk, maar dat Nautilus ruim afstand. Via 4-1 enl tenslotte 10-2, dat was tegen eeaj pleet Luctor zeker niet gelukt. Vader en Bart LYsen maakten punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 12