Demonstratieve tocht personeel Trefcenter door Middelburg Gemeente Middelburg neemt het op voor gedupeerde familie SEGINT BIJ GOED ZIEN. PZC/ streek Mulder binnenhuis Wienerwald* Hairstyling Zaalvoetbal Vlissingen ZATERDAG 5 FEBRUARI 1983 LOCO-BURGEMEESTER KREEG HANDTEKENINGEN MIDDELBURG - Meer dan tweenon- derd personeelsleden van het groot winkelbedrijf Trefcenter liepen vrij dagmorgen mee in een demonstratieve optocht naar de Markt, Voor het stad huis werden tienduizend handtekenin gen aangeboden aan loco-burgemees- Carnaval in Nieuw-Middelburg MIDDELBURG - De sectie Nieuw-Mid delburg van de SKWM viert zaterdag 12 februari carnaval in het wijkge- bouw aan de Nassaulaan in Middel burg. 's Middags om twee uur worden de kinderen verwacht voor het kinder carnaval. Op het programma staan verschillende spelletjes en een pop penkastvoorstelling. Het mooist ver klede kind krijgt een prijsje. 's Avonds vanaf acht uur kunnen de ou dere jeugd en de volwassenen terecht in het wijkgebouw. De eigen discjockeys van de wijksectie draaien carnavalsmu ziek. De carnavalsfeesten staan open voor alle Middelburgers. V akantieprogramma buurthuis De Paraplu VLISSINGEN - Dinsdag 15 februari houdt het buurthuis De Paraplu in Vlis- singen vakantie-activiteiten, die een hele dag zullen beslaan, 's Morgens van 10.00 tot 12.00 uur is er een instuif voor kinderen vanaf 4 jaar met tafeltennis, voetbalspel, biljart, handenarbeid, een stripboeken leeshoek en een kleuter- hoek. De middag is van 13.00 tot 16.00 uur bestemd voor kinderen vanaf 5 jr. Het programma bestaat uit sjoelwed strijden, Olm en kinderdisco. In verband met de camavalstijd is het mogelijk om verkleed te komen. De ogelijkheid bestaat om tussen de mid dag te bliiven eten. Vlissingse behaalt als eerste Zeeuwse Master Degree 'twirling' VLISSINGEN - De Vlissingse Tosja Mi- krut vart de twirlgroep 'The Flushing Girjs' behaalde in het sportcentrum 'Papendal' in Arnhem als eerste Zeeuwse het diploma 'Master Degree B' van de Holland International Twir- 1 ing Association'. Tosja Mikrut is daar mee de eerste docente in Zeeland die bevoegd is majoretten op te leiden voor kampioenschappen van de Inter national Twirling Association. ter H. Gillissen. Deze zijn gezet door klanten die het er mee eens zijn dat zo snel mogelijk een oplossing moet wor den gevonden voor de parkeerproble men rond het bedrijf. Deze dreigen vanaf volgende week maandag, wan neer begonnen wordt met de bouw van de veelbesproken parkeerkelder in het Middelburgse Geeregebied. Gevreesd wordt dafde*iarkeerterreinen vol komen te staan met langparkeer- ders die in het stadscentrum werken. Deze staan nu veelal op het braaklig gende terrein waar de parkeergarage gebouwd gaat worden. Dan zouden er voor de klanten onvoldoende plaatsen overblijven bij het bedrijf. Namens het actiecomité van het perso neel las de heer M. Borst een petitie voor. Daarin werd verwezen naar de on zekere tijd die het personeel doormaak te over het voortbestaan van de zaak als onderdeel van het in moeilijkheden verkerende Koninklijke Bijenkorf Be heer. Nu gebleken is dat Trefcenter open blijft zit men nog met de angst voor wegblijvende klanten wanneer er geen voldoende parkeerruimte be schikbaar is. In de petitie werd gezegd dat de zaak daardoor wel eens in de ro de cijfers terecht zou kunnen komen zodat er toch ontslagen zouden vallen. Onderhandelingen tussen Trefcenter en het gemeentebestuur over het weren van langparkeerders hebben tot nu toe, zoals bekend, nog geen resultaat opge leverd. „Zoals u weet werkt een bedrijf als Trefcenter met kleine marges. Eén tegenvaller en we zitten in de rode cij fers En met uw voorstellen komen wij in die rode cijfers. Dat kan KBB zich niet veroorloven. Men zal dan zoals dat heet, moeten heroverwegen wat de toe komst van Trefcenter zal worden. Wij vrezen het ergste" aldus het personeel in de petitie. Beheer Het gemeentebestuur werd verzocht om het openbare parkeerterrein naast de zaak aan het Vlissings Bolwerk in beheer van Trefcenter te geven. Tot nu toe voelt het gemeentebestuur weinig voor deze plannen. Bij Trefcenter werken meer dan 420 mensen, waar van veel in deeltijd. Omgerekend gaat het om ongeveer 225 'volledige' banen. De demonstratieve optocht werd ge opend en gesloten door een brandweer- ladderwagen. Deze waren gehuurd van particulieren. De deelnemers hadden verschillende spandoeken bij zich en scandeerden tijdens de tocht de leus 'b en w, wij willen niet in de ww'. Mee liep verder een aantal als parkeerwachters verklede werknemers, die aan het pu bliek speelgoedauto's verstrekten. Tij dens de demonstratie was de zaak tus sen negen en tien gesloten. De wachten de klanten werden op gratis koffie ont haald. Expositie over ramp in Middelburg MIDDELBURG - De kunstenaar Jac ques Benschop uit Wissenkerke expo seert tot het einde van de maand aqua rellen en olieverfschilderijen in het am bachtencentrum Demerary aan het Oostkerkplein in Middelburg. Zijn werken hebben alle betrekking op de ramp van '53. Demerary is maandag tot en met zaterdag geopend van 10 tot 17 uur. Fototoestel en zender gestolen uit geparkeerde auto VLISSINGEN - De Vlissinger f. L. G. van K. O. heeft aangifte gedaan bij de gemeentepolitie van de diefstal van een 27 MC zender en een fototoestel met attributen uit zijn auto, die stond geparkeerd in de wijk Westerzicht. De diefstal moet zijn gepleegd in de nacht van woensdag op donderdag. De waar de van de gestolen goederen was niet bekend bij de politie. Vergadering Culturele Raad Vlissingen VLISSINGEN - Het algemeen bestuur van de Vlissingse Culturele Raad ver gadert donderdag 10 februari onder meer over een petitie van de gezamen lijke kunstenbonden waarin geprotes teerd wordt tegen de bezuinigingen in de beeldend kunstenaars regeling. De vergadering in Welzi jnscentrum Bach- ten Komme begint om 20.00 uur. Het algemeen bestuur behandelt ver der een subsidieaanvraag van de stich ting Architectenwinkel Walcheren. De stichting wil een garantiesubsidie van 875 gulden uit het fonds nader te bepa len voorzieningen ten behoeve van de organisatie van een expositie over ar chitectuur en plannen die in met Vlis singen vergelijkbare steden zijn uitge voerd. Tenslotte komen tijdens de alge mene bestuursvergadering de versla gen aan de orde van de vergaderingen van de verschillende secties van de raad. De heer Borst verklaarde na afloop dat het actiecomité nu de raadsleden indi vidueel gaat benaderen, omdat het in middels duidelijk is geworden dat de kwestie niet meer tijdens de raadsver gadering van deze maand behandeld zal woren. Gevreesd wordt dat de pro blematiek nog geruime tijd na het be gin van de bouw, aanstaande maandag, voort zal duren. Dan wordt een groot deel van het Geeregebied afgesloten waardoor er 220 van de 300 aanwezige parkeerplaatsen verdwijnen. De heer Borst vreesde dat er met name in de zomermaanden door gebrek aan par keerruimte minder klanten zullen ko men. En juist die periode heeft de zaak nodig om draaiende gehouden te kun nen worden Bedrijfsleider M. van Duin verklaarde dat voorlopig gewacht wordt met even tuele nieuwe juridische stappen. Zoals bekend wees de Raad van State on langs een verzoek tot schorsing van de bouw af. De bedrijfsleider wil eerst de schriftelijke uitspraak afwachten waar na bekeken wordt of die aanknopings punten bevat voor nieuwe procedures. „Het gemeentebestuur heeft ons met alle geweld hier in het centrum binnen gehaald onder toezegging van voldoen de parkeergelegenheid. Wij vragen geen overheidssteun maar alleen de garantie dat wij niet benadeeld worden en dat de afspraken nagekomen wor den. Het is toch te gek dat je daarom moet vragen in een tijd waarin de poli tiek belijdt het werkgelegenheids vraagstuk als belangrijkste probleem te beschouwen waarvoor een oplossing gezocht moet worden" aldus Van Duin. De heer G. Hageman voor zijn geruïneerde woning. Gemeente Veere L verkoopt wrak voor 850 gulden f VEERE - Voor de prijs van 850 guldtl is de gemeente Veere vrijdagmiddal van het wrak van de rondvaartboiT Mississippi II afgekomen. Deze op brengst was volgens de heer L. JaspejÉ se, chef afdeling financiën, maar nail welijks toereikend om de kosten v*| advertenties en de deurwaarder |1 dekken. B Zoals eerder gemeld lag het vaartia reeds sinds januari 1979 in de gemeeffl, telijk jachthaven Oostwatering aanc- Polredijk. Eigenaar is een zekere H wl Geurts geweest, maar deze heeft mijn nimmer kunnen achterhalen. Liggtj- den werden nooit betaald, inmiddeT' vijfduizend gulden. Bt De tot 'een grote bonk roest' vervallen boot ging vrijdag over in de handen vï een onbekende particulier. Deze zal hra wrak laten slopen en ervoor zorgen dep het weg wordt gesleept, aldus vrijde; de heer Jasperse van de gemeente Vee Lezing van Alliance Frangaise Walcheren MIDDELBURG - Voor de Affialfj' Prangaise (afdeling Walcheren) houfc, de conférencier André Gauthier maaikg dagavond 7 februari om 20.30 uur in h| Zeeuws Museum aan het Abdijplein^g Middelburg een lezing in de Franse tak? over de in het zuiden van Frankrijk g),0 legen streek Roussillon. Titel van deli^ zing is 'Le Roussillon eet inconnu'. Open deurdienst MELISKERKE - In de Nederlandf" hervormde kerk in Meliskerke woïl" morgen (zondag) een open deurdierr gehouden. Voorganger is ds P. C. Co; poolse. Het interkerkelijk kerkkcflr Vlissingen/Koudekerke verleent mujl kale medewerking. De aanvang van? dienst is 19.00 uur. h WETHOUDER WIL DAT PROVINCIE WONING HERSTELT KAKEL HOOGERHEIJDE AUTOSCHADE Taxatie en herstellen van autoschade Uitdeuken - Spuiten - Moffelen Leenauto beschikbaar TELEFOON 01184-18940 WOONAANSLUITING 13017 4382 KK VLISSINGEN - CRUQUIUSSTRAAT 35 MIDDELBURG - Het gemeentebestuur van Middelburg zal het opnemen voor de zwaar gedupeerde familie G. Hage man. Dit zei vrijdag wethouder van openbare werken H. Gillissen. De fa milie Hageman is sinds anderhalf jaar in een tijdelijke woning onderge bracht. Dit gebeurde nadat de eigen woning aan het Koorkerkhof volledig werd geruïneerd als gevolg van de nieuwbouw van de provinciale griffie. De provincie heeft de familie ander half jaar geleden al meegedeeld dat de zaak tot een bevredigende oplossing zou worden gebracht maar tot op he- Ung Vatterasse hield woensdag een den is er steeda ullzlcht „p bloedaöiame-avond in het dorpshuis te daadwerkeiijk herslel. Biggekerke. Er zijn in totaal 206 flessen De verwoe5te woning dateend u,t i672 bloed gegeven, „een flink aantal voor e„ de naam ,De Griffioen. dragendi een gemeente als Valkemsse aldus werd drle Jaar leden t steur| van woordvoerder Den Hartog. Grote opkomst op bloedafname-avond in Biggekerke BIGGEKERKE - Het Rode Kruis afde- We nemen dagelijks risico's. In het verkeer zit een ongeluk vaak in een klein hoekje. Om die risico's tot een minimum te beperken moeten we er in ieder geval voor zorgen dat onze ogen in orde zijn. Wij kunnen dat door oogmeting vaststellen. Maak 'ns een afspraak. U en uw mede-verkeers deelnemers kunnen er baat bij hebben. gordijnen - tapijten Monsieur A. W. RUYS, Agent Consulaire de France, annonce que Monsieur BALLOT, Consul-Adjoint de France a Rotterdam, sera a la disposition des Frangais de la région de Walcheren póur leurs questions administratives Ie Jeudi 10 Février 1983 de 15H a 18H l'agence Consulaire de France Vlissingen, Julianalaan 8. En móme temps ils auront la possibilitó d'établir des procurations de vote sans avoir a se dópla- cer a Rotterdam. Bellamypark 38, Vlissingen. Telefoon 01184-12010. L/j\-/yJ Optometrist OV, hardy optiek Contactlensspecialist ANVC. 'sfeervol, goed en betaalbaar' Inleveren!!! Het raakt ons ook. Niet door in te leveren op onze kwali teit, kwantiteit of service. Gedurende de wintermaanden. Bij re servering van een diner voor mini maal 10 personen 10 korting op de maaltijden. Onze 65+ korting geldt voor iedere maaltijd en gereserveerd diner. Al tijd. Wij zijn gespecialiseerd in familiedi ners, recepties, bruiloftsfeesten en partijen. Open 7 dagen per week. Markt 55, Middelburg. Tel.: 01180-34690. Uw stylisten Ton en Rob C.V. Badhuisstraat 18 - Vlissingen Telefoon 01184 - 1 36 00 onder meer de gemeente Middelburg, volledig gerenoveerd. Op het ogenblik ziet het pand er uit als een sloopobject De heer Hageman hing de zaak eind de cember vorig jaar aan de grote klok door het ophangen van twee zwarte vlaggen en een wit exemplaar. Ook hing hij een groot bord op waarop de tekst 'Provinciebestuur wanneer wordt dit huis nu eens hersteld' was geschil derd. Een bezoek van de getroffen huiseige naar aan het gemeentebestuur heeft ge resulteerd in het toezeggen van steun. „Als gevolg van bouwactiviteiten van de provincie is de woning geruïneerd. Daar mag de familie Hageman per sé niet de dupe van worden. Met het her stel van de woning had al lang begon nen moeten worden en het provinciebe stuur heeft de plicht om te betalen. Ol de verzekering die het provinciebe stuur afgesloten heeft de schade nu uit keert of niet mag daarbij geen enkele rol spelen" aldus vrijdag de heer Gillis sen, De wethouder beklemtoonde dat de morele en sociale kant van de zaak v.oorop moet staan. Hij heeft contact opgenomen met gedeputeerde W. Don en deze heeft hem toegezegd dat de kwestie aanstaande dinsdag nog op de agenda zal staan van de vergadering van gedeputeerde staten. Wethouder van financiën A, Bergshoeff heeft de zaak inmiddels opgenomen met gede puteerde J. B. Ventevogel van finan ciën. Onaanvaardbaar „De familie Hageman is te lang in onze kerheid gelaten over de afloop. Het gaat om burgers van onze stad en wij kunnen niet werkloos toezien hoe hun gezondheidstoestand steeds verder on dermijnd wordt" aldus wethouder Gil lissen vrijdag. Hij verklaarde dat de zaak hun ook om andere redenen hoog zit. De renovatie van drie jaar geleden kostte honderddertigduizend gulden en daar zat ook geld van de gemeente bij. Dat kapitaal is vernietigd. Wethou der Gillissen vindt dit een onaan vaardbare situatie. Gedeputeerde Don wenste vrijdag geen enkel commentaar te leveren op de op merkingen van wethouder Gillissen Ook wilde hij geen antwoord geven op de vraag of er volgende week dinsdag binnen gs een beslissing valt. In de statencommissie bestuurszaken is de kwestie overigens vrijdagmorgen kort aan de orde geweest. PvdA-staten- lid mevrouw G. de Vries-Hommes wees erop dat uit de berichtgeving over deze zaak de provincie 'negatief naar voren is gekomen. Gedeputeerde J, B. Vente vogel wilde, hangende de lopende pro cedure met verzekeringen, niet uitge breid over de gang van zaken spreken. Wel stelde hij dat de provincie zich juist heeft gedragen en opgesteld. De com missie krijgt te zijner tijd inzicht in de rapportages over deze zaak, zo zegde hij toe. De heer Hageman verklaarde decem ber vorig jaar over aanwijzingen te be schikken dat de verzekering slechts 190.000 gulden uit wil keren, gelijk aan de taxatiewaarde van de woning. Her stel zal echter 354.000 gulden kosten. Tot gisteren verkeerde hij nog steeds in onzekerheid of de provincie bereid is eventuele verschillen bij te passen. In een eerder stadium weigerde commis saris van de koninging dr C. Boertlen antwoord te geven op deze hamvraag. De heer Hageman verklaarde vrijdag moed te putten uit de houding van het Middelburgse gemeentebestuur. Een plan om de zaak voor te leggen aan VA- RA-ombudsman Frits Bom heeft hij dan ook voorlopig even laten varen „Wij zijn doodgewone mensen en heb ben ons hele leven krom gelegen om on ze woning te kunnen betalen. Die vlag gen en dat bord blijven voorlopig aan het pand bevestigd. Wanneer prins Bernhard later dit jaar de nieuwbouw komt openen en er dan nog niets aan de situatie is veranderd hang ik het er he lemaal vol met zwarte vlaggen" aldus de heer Hageman. Blamage Zijn echtgenote verklaarde vrijdag al le hoop op een goede afloop verloren te hebben omdat ze 'al zo lang aan het lijntje zijn gehouden'. Zij zei te vrezen voor de gezondheidstoestand van haar man, die hartpatiënt is. Mevrouw Ha geman zelf zegt dat zij geen gelukkige dag meer heeft gehad sinds zij en haar gezin september 1981 moesten vertrek ken en hele dagen last heeft van huil buien en depressies. „Elke dag ga ik er kijken. Waarom kan de provincie wel miljoenen uitgeven voor de nieuw bouw van de griffie en andere zaken. Het is voor hen toch een blamage wan neer straks de prins de zaak komt ope nen en ernaast ons geruïneerd pand ZLM-vergadering in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - De landbouwver- eniging ZLM afdeling Oost- en West- Souburg houdt donderdag 10 februari de jaarvergadering in zaal 'Concordia' aan de Paspoortstraat te Oost-Sou burg. De agenda vermeldt onder meer bestuursverkiezingen en een inleiding door notaris Mr. W. van Wouwe over het onderwerp: 'Het huwelijksgoed en erf pacht'. De vergadering begint om 19.30 uur. Swingavond in 'De Piek' Vlissingen VLISSINGEN - In het Vlissings Ont spanningscentrum (VOC) 'De Piek' aan de Hellebaardierstraat wordt van avond (zaterdag) weer een zogenaamde 'swingavond' gehouden. De dansmu ziek die gedraaid wordt, bestaat uit new-wave, punk en alternatieve disco, omlijst door een lichtshow. Aan de swingavond wordt medewerking ver leend door de Radio Vrij-roadshow. De ze swingavonden zullen de komende tijd tweewekelijks worden gehouden. Er zullen ook Zeeuwse popgroepen wor den uitgenodigd. De swingavond van vanavond begint om 21.00 uur. II ziet?" aldus mevrouw Hageman Zer en haar man benadrukten er geen cejjk beter van te willen worden. Ze willijjj alleen dat hun woning in de oorsprole, kelijke staat wordt hersteld, liefst pa- gauw mogelijk. L tas Jacques Bensdorp S exposeert in net ambachtencentrum Demerary Middelhui MIDDELBURG - De kunstenaarlP ques Bensdorp exposeert vanaf v£ daag, zaterdag 5 februari tot en me maart olieverfschilderijen in het delburgse ambachtencentrum 'Det(,n rary'. De provincie Zeeland en t_; stadje Veere in het bijzonder zijnL thema van de tentoonstelling. Jacques Bensdorp is geboren in RotL I dam en volgde zijn opleiding aan: Academie voor Beeldende KunstenLn die stad en op het atelier van zijn va(^0I Nico Bensdorp. Bensdorp heeft &ro vaste atelier in het ambachtencentru^ Hij schildert daar onder meer Zeeu^ landschappen, portretten en stilleveer De tentoonstelling is te zien van dik <- dag tot en met zaterdag van 10.00 £.h 17.00 uur. g Babysitcentrale fe VLISSINGEN - In het bericht over 'er 25-jarig bestaan van de babysitcentriet van het Vlissings Vrouwengilde (PZ(eve februari) wordt ten onrechte de indiebr gewekt dat de babysitcentrale in (iele richting in de wijk Bossenburgh eeniiett tiatief is van hetzelfde gilde. Laatstnls noemd initiatief is echter een onderdier. van de wijkvereniging Bossenburghiini wee Buurthuis 'Paraplu' fe' Vlissingen houdt erk zaaivoetbaltoernooi ie VLISSINGEN - Het buurthuis 'de F4IE raplu' in Vlissingen houdt vrijdag 25Bnc bruari een zaaivoetbaltoernooi voorin ïv woners uit de wijk Paauwenburg. Bet toernooi, dat in de sporthal van de h. vaartschool aan de Hogedorpweg' Vlissingen wordt gehouden, begint o. 18.00 en duurt tot 23.00 uur. VLISSINGEN - In de onderste regio nen van de eerste klasse van het Vlis singse zaalvoetbal ontwikkelt zich een strijd om de degradatie te ontlopen, de kandidaten verloren allen hun wed strijd. Provincie Zeeland 1, die zich op de onderste plaats bevindt, kon niet verhinderen dat PZEM 1 met 6-2 won. WAW1 verloor met gering verschil van Warme Bakker Grent 1. PGV 1 had geen schijn van ksn tegen een goed spe lend Schinkel Assurantie 1, zij werd verslagen met ruime cijfers 6-0. SC To rna won met 6-2 van de ploeg van BW 1, die voor de rust goed partij gaven. Vlissingen 1 verdrong PCS 1 van de derde plaats door met 5-1 van deze ploeg te winnen. Meulenberg blijft koploper in de vierde klasse door zijn 2-1 overwinning op RCS 2. FC Total kon zijn positie niet verbeteren doordat het met 5-3 verloor van BW 3. Ook het nog in de gevaarlij ke zone spelend PVS 3 verloor met 3-Ö. FC Hertel 2 had geen enkele moeite met SC Holland 1, met dubbele cijfers 10-2 werd van deze ploeg gewonnen. Een ge lijk spel 1-1 was voor beide een goed resultaat van Roovers Sport 2 tegen VAW 2. PZEM 1 verraste in de beket- kompetitie, het versloeg FC Hertel 1 met 6-4. Wie op de laatste plaats zale digen werd nog niet beslist in de vjjïj klasse. Uiterton 3 verloor met 4-0 ij PVS 1 en Dijkwel 2 met 8-4 van ka' pioen TCV 1. SKA 2 stelde zich vee door zijn kleine overwinning 3-2 j PZEM 3. FC Hertel 3 behield zijn kt nog om op de tweede plaats te kon* door de ploeg van De Pauw 1 met 7-3j verslaan. Uitslagen, le klasse: Provincie Zeeland; PZEM 2-6; VAW1 - Warme Bakker Grenit. PGV 1 - Schinkel Assur. 10-6; PVS 1 - Vlis gen 1 1-5; BW 1 - SC Torna 1 2-6. 4e kl« Meulenberg 1 - RCS 2 2-1; BW 3 - FC ToU 5-3; PVS 3 - SKA 1 0-3, FC Hertel 2 - SCB land 10-2; Roovers Sport 2-VAW 2 1-1. Brt' kompetitie: PZEM 1 - FC Hertel 16-4 5eK se: Uiterton 3 - VPS 1 0-4, Dijkwel 2 - TC; <0' 4-9; SKA 2 - PZEM 3 3-2; FC Hertel 3 Pauw 1 7-3. Wedstrijdprogramma woensdag 9 f 1983 Sporthal Baskensburg: Vlissin SSVW 1Uiterton 1 - RCS 1, Schinkel Ai - Walcheren 1. PZEM 2 - Markt Boys l;ft. wel 1 - Hoechst Boys 1 Sporthal Zee school: Uiterton 3 - VPS 1, Dijkwel 2 - SKA 2 - PZEM 3; FC Hertel 3 - De P Donderdag, 10 februari 1983 Sporthal Sj burg: PVS 2 - Uiterton 2, Haven van V"' gen - PGV 2; Pechiney 1 - Mento 1, C Vlissingen i - De Sloof 1; GVBK 1- BW Bekerkompetitie: FC Hertel 1 - T Sport 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 6