Kabinetsbesluit stuit in Zeeland op hevig verzet Schelde Dit overleeft De niet 'Desastreuze gevolgen' MAANDAG PROTESTBIJEENKOMSTEN PZC/provincie Terlouw wilde al ruim jaar geleden aftreden van Stikker ONDERNEMINGSRAAD WILTON FIJENOORD: Tussen de 1000 en 1600 man weg bij 'Schelde' Fokker ZATERDAG 5 FEBRUARI 1983 Het begin van een onzekere dag. Vrijdagmorgen rond half acht deelden vakbondsbestuurders bij de hoofdpoort van de KMS pamfletten uit. heeft genomen om ons te informeren. De mensen van de gieterij gingen don derdagmiddag naar huis en niemand heeft de moeite genomen om de staf op te trommelen en de werknemers naar het bedrijf te laten komen". Hij zwaaide ook een beschuldigende vinger in de richting van KMS-groepsdirecteur ir B C. G. Pröpper persoonlijk, die volgens hem tè weinig weerwerk biedttegen een grootscheepse sanering. „Maai- wij zijn niet in voor een kille sanering. Pröp per", zei hij tot de groepsdirecteur. Goochelaar C. Hendriks, die in het Scheldekwartier sprak namens de ondernemingsraad, uitte felle kritiek op het beleid van de Raad van Bestuur van RSV. ,,Dat zijn mensen die jaar in jaar uit met onze centen hebven gespeeld", meende hij. Hij stelde dat daardoor niet aleen de schuld moet worden gegeven aan RSV- topman Stikker, maar met name aan Van Rijn, die hij een 'goochelaar met financiën' noemde. „Hij heeft kans ge zien het ene gat met het andere te stop pen en ons maar ook de politici een rad voor de ogen te draaien. Daarom zijn wij in de ellende gekomen. Dit is geen beleid, maar een wanbeleid", aldus de heer Hendriks. De bijeenkomst vandaag in De Zwaan te Oost-Souburg begint om 14.00 uur. De manifestatie in Rotterdam, maan dagmiddag, begint ook om 14.00 uur. VLISSINGEN - De besluiten van het kabinet waardoor de werkgelegenheid bi.i De Schelde in Vlissingen drastisch wordt verminderd en de RSV-gieterij in Middelburg moet sluiten, heeft grote verontwaardiging opgeroepen in Zeeland en stuit op hevig verzet. Tijdens personeelsbijeenkom sten in het Scheldekwartier te Vlissingen, bij AKF in Goes en de gieterij in Middelburg is vrijdag besloten, dat met een zo groot mogelijke delegatie uit Zeeland wordt deelgenomen aan een protestbijeenkomst voor alle RSV-werknemers, maandag in de Energiehal in Rotterdam. Maan dagavond wordt ook een protestbijeenkomst gehouden in Vlissingen. Het comité Behoud Werkge legenheid De Schelde vergadert vandaag (zaterdag) in wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg over de stappen die werknemers, directie, vakbonden, politeke partijen en de bevolking gezamen lijk kunnen ondernemen, om de plannen van het kabinet tegen te houden en de werkgelegenheid in Zeeland zoveel mogelijk veilig te stellen. Met name de sluiting van de zes jaar geleden opgerichte ijzergieterij in Mid delburg is voor zowel de directie als het personeel van dit bedrijf volstrekt on verwacht gekomen, zo bleek vrijdag middag tijdens de personeelsbijeen komst in de kantine van de gieterij. Vol gens bedrijfsdirecteur ir. K. Reinders is de directie bezig een overlevingsplan op te stellen waarin alle toekomstper spectieven op een irij worden gezet. „De komende dagen moeten wij normaal voortgang geven aan de werkzaamhe den. Wij gaan door met het maken van aanbiedingen voor onze klanten en de offertes gaan volgende week gewoon de deur uit", aldus de heer Reinders. Het PvdA-Tweede Kamerlid J. van der Doef ondersteunde het voorstel om te komen met een rapport met prognoses voor het bedrijf- „Er is namelijk nog geen besluit genomen door het parle ment. Alles moet nog worden beoor deeld, per bedrijf. Daarvoor is keiharde informatie nodig. Wij moeten oppassen, dat een onvervangbare produktiecapa- citeit kapot wordt gemaakt", zei hy. Districtsbestuurder W. Waumans van de Industriebond FNV waarschuwde de werknemers, dat maatregelen moe ten worden genomen, opdat schuldei sers de zaak niet voortijdig kunnen 'lee groven'. „Desnoods moeten wij de tent maandag op slot doen. En als ze over het water komen slaan wij ze met een stuk ijzer terug", zei hij. Modernste Het bedrijf is volgens de werknemers een van de modernste gieterijen uit Europa en de laatste in Nederland die geavanceerd gietwerk kan maken. „Mensen hebben hun baan, woning en kennissen in Amsterdam moeten opge ven om hier te komen werken en zou den nu zondermeer op straat worden gedonderd", aldus de werknemers. Waumans stelde tijdens de personeels bijeenkomsten, dat ook de directies van de KMS-bedrijven blaam treft, om dat het personeel niet snel genoeg zou zijn ingelicht over de ontwikkelingen. „Ik ben me kapot geschrokken donder dagmiddag, dat iedereen naar huis was en er geen pogingen zijn ondernomen iedereen hierheen te krijgen", zei hij tot de werknemers van de gieterij in Mid delburg. „Er is niet een directielid ge weest", zei hij 's avonds in het Schelde kwartier te Vlissingen, „die de moeite (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Voormalig minister van economische zaken dr. Jan Terlouw wilde ruim een jaar gele den al dat mr. A. Stikker, de presi dent-directeur van het RSV-con- cern, zou aftreden. Terlouw achtte Stikker toen al hoofdverantwoor delijke voor de problemen waarin het RSV-concern zich bevond. Dat blijkt uit het gisteren gepubli ceerde dagboek van Terlouw over zijn politieke ervaringen uit de pe riode maart 1981-november 1982. Op donderdag 14 januari 1982 schrijft Terlouw in zijn dagboek: „RSV staat onder leiding van de heer Stikker. Het bedrijf heeft al meer dan een miljard aan over heidssteun binnen. Er zijn een aan tal gigantische fouten gemaakt". „Zo is er bijvoorbeeld de zoge naamde kameel, een booreiland op poten dat tweemaal duurder is ge worden dan indertijd is begroot en waarvan het tweemaal te lang heeft geduurd voor het klaar was. Verder heeft dochter Thomassen van RSV vorig jaar geweldig misge kleund in Algerije, wat ook weer een groot verlies oplevert". Terlouw vervolgt: „Wie is schuld? Ongetwijfeld komt er heel wat op rekening van bepaalde leden van de directie, die overigens ook hun verdienste hebben voor het bedrijf. Maar de eerstverantwoordelijke is natuurlijk de voorzitter van de raad van bestuur, de heer Stikker". „En dus vraag je je af wanneer de heer Stikker de enig juiste conclu sie trekt uit de gebeurtenissen. Die vraag leeft, als ik het goed taxeer, niet alleen bij mij, maar ook bij de ondernemingsraad, bij mijn men sen, bij vele andere ondernemers in het land en zelfs bij een goed deel van de raad van commissarissen". „Ik heb er met De Vries (toen presi dent-commissaris van RSV. red.) uitvoerig over gesproken. Hij zelf gaat in juni weg. Hij heeft er waar schijnlijk geen zin in om op de val reep nog met zijn oude vriendje de ze problematiek aan te kaarten. Dat is te begrijpen, maar daarom nog niet juist, Hoge functies bren gen vaak onaangename beslissin gen met zich mee. Verreweg het beste zou natuurlijk zijn als betrok kene de eer zaan zichzelf hield. Over schuld valt te discussiëren, met verantwoordelijkheid ligt dat anders. Hoe dan ook, als RSV aan klopt om nieuwe steun - en dat zal met lang meer duren - dan kom ik er op terug". Climax Op 30 maart 1982 schrijft Terlouw in zijn dagboek, dat het probleem- RSV zijn climax nadert. „Fons van der Stee (toen minister van finan ciën, red.) wil het zo hard spelen dat het bedrijf desnoods failliet gaat. Ik kan me dat voorstellen na wat de overheid allemaal al heeft gedaan in het verleden en gezien de blunders die sindsdien gemaakt zijn. En nog maakt de raad van commissarissen geen haast met de reorganisatie van de leiding". „Het is met verantwoord om nieu we steun toe te zeggen als het ma nagement niet wordt versterkt, dus daar zal ik een toezegging voor moeten krijgen". Op 29 april speelt Terlouw met de gedachte om het RSV-onderdeel Thomassen failliet te laten gaan. „De dwarsverbanden tussen Thomassen en RSV zijn zover doorgesneden, dat Thomas sen eventueel alleen failliet kan gaan, zonder heel RSV mee te sle pen". De marinewerf van de Koninklijke Maatschappij De Schelde. De capaciteit van de Vlissingse marinewerf wordt mei e w derde teruggebracht. 1G tl ROTTERDAM - De ondernemingsraad van Wilton Fijcnoord in Schiedam (marinebouw en scheepsreparatie) is bang dat dit RSV-bedrijf het slachtof fer zal worden van een 'domme' afslan kingsoperatie. In een telegram aan de ministers van sociale zaken en van eco nomische zaken schriift de onderne- mingsraad dat de plannen van het ka binet met de RSV-bedrijven in het Wa terweggebied desastreuze gevolgen zullen hebben, niet alleen voor die be drijven zelf maar ook voor de toeleve ringsbedrijven. De ondernemingsraad sluit zich aan bij de opvattingen van de gemeenten in het Rijnmondgebied en van het openbaar lichaam Rijnmond dal nu onverwijld uitvoering moet worden gegeven apn het 'herenak koord' met de oliemaatschappijen, teneinde een verpaupering van het Rijnmondgebied tegen te gaan. De ondernemingsraad is fel tegen het 'domweg' afslanken van RSV-bedrij ven. Voor wat Wilton betreft is er vol gens de O.R. al geruime tijd sprake van een onbalans tussen het reeds door eer dere herstructureringen verminderde personeelsbestand en de outillage, waardoor het uurtarief nadelig wordt beïnvloed. „De chaotische toestanden binnen RSV zijn deels te wijten aan de Personeelsbijeenkomst in de kantine van de RSV-Gieterij Middelburg. Achter de microfoon Wil Waumans, districtsbestuur der van de Industriebond FNV in Zeeland. Naast hem Unie B LH P-bestuurder Ron Jacobs. (Slot van pagina 1) aan werk. Van Aardenne zal het overi gens tegen de Tweede Kamer niet kun nen verkopen om alle ketelbouwacti viteiten naar Hengelo over te brengen, aangezien de Kamer zich tot nu toe al tijd sterk gemaakt heeft voor het be houd van een substantieel deel van de KMS-ketelbouwpoot. Voor RSV-Montage is de situatie ook onduidelijk. RSV-M komt niet voor in de lijst met bedrijven die kunnen reke nen op een boedelkrediet van Economi sche Zaken. Dat wil, aldus een woord voerder van Van Aardenne's departe ment. niet zeggen dat activiteiten als van RSV-M verloren zijn. Veel hangt af van de gesprekken die Economische Zaken op zeer korte termijn zal aankno pen met de aan te trekken bewindvoer ders. Op grond van al deze onzekerheden is het bijzonder moeilijk aan te geven hoe veel banen er bij de KMS-groep verlo ren zullen gaan, maar duidelijk is dat de ingreep diepe sporen zal achterlaten in Zeeland. Minimaal duizend a elfhon derd mensen zullen hun baan verliezen, terwijl het maximum nog vele honder den hoger kan liggen. Premier Lubbers ging er vrijdag van uit dat in de Vlis singse KMS-vestiging tweeduizend mensen hun banen kunnen behouden. Er werken er nu 3500, waarbij dus de aantekening moet worden gemaakt dat de 'ketelbouwers' buiten de 2000 die kunnen blijven gehouden zijn, zodat dat getal nog omhoog kan. De totale KMS-groep verschaft werk aan 4250 man. Het kabinet heeft de consequentie aan vaard dat de nieuwe M-fregatten éér der besteld zullen moeten worden dan het ministerie van defensie van plan was om de marinebouw in stand te houden. Minister-president Lubbers zei echter dat er géén besluiten in spe cifieke zin zijn genomen. Wel verklaar de hij later dat het ministerie van de fensie wellicht een ander prioriteiten lijstje moet opstellen voor wat de in vesteringen betreft. Met andere woor den: geplande investeringen moeten later worden gedaan om de fregatten- bouw nu mogelijk te maken. Daarvoor moet echter ook weer gekeken worden naar de afspraken die al in NAVO-ver- band zijn gemaakt. Lubbers noemde het logisch dat Defen sie een deel van het geld dat nodig is voor de redding van de marinebouw bij de KMS en WF-RDM zelf opbrengt. Klapt de boel in elkaar, dan is Defensie immers heel wat geld kwijt aan niet af gebouwde fregatten, aldus de premier. Van Aardenne had donderdag al ge zegd dat het geld dat de marine bij voor uitbetaling op tafel heeft gelegd al lang is opgegaan. Desondanks zal er ook elders geld ge vonden moeten worden. Lubbers wei gerde ook maar enige indicatie te geven van de financiële consequenties van de besluiten die zijn kabinet vrijdag geno men heeft. Hij verdedigde dat door te wijzen op de „groezelige situatie in de financiële boekhouding" bij RSV. Van Aardenne schatte donderdag dat er zo'n half miljard nodig zou zijn, nog af gezien van het geld dat in het. naar vo ren halen van de nieuwe fregatten-or ders gaat zitten. Het kabinetsbesluit kan in ider geval rekenen op steun van de WD, zo zei het Tweede-Kamerlid tJacobse vrijdag voor de VARA-televisie. PvdA-woordvoer- der Van der Hek is het er absoluut mee oneens. Hy vindt dat er meer tijd moet zijn om eventuele andere, minder ba nen vergende herstructureringsopties te bekijken. Van der Hek stelt dat het onmogelijk is dat het kabinet in deze korte tijd een volwaardig besluit heeft kunnen nemen. De Kamercommissies voor economi sche zaken en sociale zaken en werkge legenheid vergaderen maandag met de ministers Van Aardenne. en De Koning over de kabinetsbesluiten. Daarna vol gen er twee dagen van hoorzittingen. VLISSINGEN - „Dit overleeft De Schelde niet. Een dergelijk beleid is gericht op splitsing van De Schelde in afzonderlijke onderdelen, zoals nu ook Rijn-Schelde-Verolme wordt ontman teld. Op de langere duur behoud je dan alleen nog de marinebouw en slechts op halve capaciteit. Dat is fataal voor De Schelde". Zo reageerde districtsbe stuurder W. Waumans van de Indus triebond FNV vrijdagavond tijdens een protestbijeenkomst van werkne mers van de KMS in het Scheldekwar tier te Vlissingen, op het bericht dat een derde van het personeel van de ma rinebouw bi j De Schelde en bij de repa- ratiewerf Scheldepoort zou moeten verdwijnen en dat bij de machine bouw de helft van het personeel weg zou moeten. „Een enorme klap voor Zeeland", zei commissaris der koningin in Zeeland dr C. Boertien in Middelburg vrijdag avond. Het meest teleurstellend noem de hij de grote onduidelijkheid over het geen nu precies is beslist, welk onder deel eventueel zou moeten verdwijnen en hoeveel arbeidsplaatsen verloren gaan. Ook burgemeester drs Th. J. Wes terhout van Vlissingen liet zich in die bewoordingen uit. Wethouder D. J. P, Bruinooge (PvdA) van welzijn en werk gelegenheid in Vlissingen noemde het besluit desastreus voor de werkgele genheid, evenals wethouder A. Hoef- kens (PvdA) van sociale zaken, die 's morgens met een spoedbrief voor mi nister De Koning van sociale zaken en werkgelegenheid naar Den Haag was gereisd. Hij sprak van een zwarte dag voorVllssmgc-i. ,„„ftens constateerde somber, dat de werkloosheid in Vlissin gen in één klap op twintig procent zou komen en dat 10.000 Vlissingers, die al len direct dan wel indirect van De Schelde afhankelijk zijn, in een hoogst onzekere situatie komen te verkeren. Hij noemde het besluit een klap die Vlissingen nauwelijks te boven kan ko men en die met te verteren is. Wethouder Bruinooge zei eigenlijk geen reactie te kunnen geven op de be richten, omdat die nog zo onduidelijk zijn. Dat was ook voor de nieuwe groepsdirecteur van de KMS. ir B. C. G. Pröpper. reden om zich te onthouden van verder commentaar. Hij stelt dat het kabinet had moeten beslissen op drachten te verlenen voor de bouw van m-fregatten, om op de scheepsnieuw- bouw-afdeling het gat dat daar dreigt te ontstaan te overbruggen. „Dan konden wij zeggen hoeveel monden daarmee zijn te vullen en hoeveel mensen aan het werk zijn te houden", aldus de groepsdirecteur. Wethouder Bruinooge zei 1500 ontsla gen in ieder geval onaanvaardbaar te vinden, evenals een beleid dat is gericht op het laten verdwijnen van onderdelen op langere termijn. „Dat zou catastro faal zijn. De vijf poten zijn altijd de kracht geweest van het bedrijf. Het is niet goed de werkelijk essentiële delen daar uit te halen. Dan is het leed niet meer te overzien", meende hij. Onzin „Je hoeft geen gedupeerde te zijn om te weten dat de plannen van het kabinet onzin zijn. Dat begrijpt iedereen", zei de Zeeuwse gedeputeerde voor werk gelegenheid J. B. Ventevogel (CDA) op de bijeenkomst in het Scheldekwar tier. „Je hoeft geen werknemer te zijn van De Schelde om te kunnen begrij pen wat u op dit moment doormaakt", aldus de gedeputeerde. Hij deelde verder mee dat de Provincia le Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) vrijdag heeft besloten de op dracht voor de opbouw van de conven tionele centrales tot een kolengestook- te centrale te geven aan De Schelde. „Het zou toch te gek zijn, dat de order van de PZEM niet naar De Schelde zou mogen, maar naar een ander bedrijf moet", zo stelde hij. Overigens kwamen er uit vrijwel de ge hele provincie reacties van teleurstel ling en zelfs ongeloof, naar aanleiding van het kabinetsbesluit. Het CDA in Vlissingen en Middelburg hebben tele grammen gestuurd aan het kabinet, de Tweede Kamer en de partijraad van het Zorgelijke gezichten op de demonstratieve bijeenkomst gisteravond in het Schel dekwartier. Van links naar rechts: de Vlissingse wethouder DJP Bruinooge van werkgelegenheid, burgemeester T. J. Westerhout van Vlissingen en KMS-direc- teur drs. C. Hartog. CDA. Daarin wordt gezegd, dat De Schelde in Vlissingen en de RSV-giete- rij in Middelburg economisch en sociaal niet kunnen worden gemist. De con- tactraad van kerken in Oost-Souburg heeft de partijraad van het CDA ge vraagd om een 'menselijke, christelijke inbreng' in de besluitvorming. Volgens de contactraad is de laatste jaren bij RSV 'onbehoorlijk management' ge voerd. waarbij 'onverantwoorde risi co's' zijn genomen. De afdeling Vlissin gen van de PvdA noemt het kabinets besluit en de grote onduidelijkheid daarover onaanvaardbaar. Directeur W. A. van der Vijver van AKF in Goes zei vrijdagmiddag tijdens een bijeenkomst met PvdA-raadsIeden van Goes, bestuursleden van de afde ling en het Tweede Kamerlid J. van der Doef (PvdA), die plaatsvond op uitno diging van de ondernemingsraad, dat de AKF in ieder geval bij de KMS wil blijven. De ondernemingsraad is het met de directie eens, dat op die manier de gunstigste vorm wordt gekozen voor het voortbestaan. De VVD-fractie in de gemeenteraad van Middelburg zegt in een brief aan het col lege van b en w van Middelburg zeer geschokt te zijn door het bericht, dat de gieterij moet worden gesloten. Een Vlissingse notaris besloot vrijdag tijdens de receptie ter gelegenheid van zijn benoeming naast het receptieboek een handtekeningenlijst te leggen en al- •le telexbezitters op te roepen een telex 'te sturen naar de minister-president, met het verzoek De Schelde open te houden. wereldcrisis, maar ook"aan het geww de regeringsbeleid. Miljarden guld(G zijn beschikbaar gesteld aan een fakjle concern-bestuur. Controle op de bet vs ding van die gelden was door ons om p( gelijk," aldus de ondernemingsre m van Wilton in het telegram aan deim nisters Van Aardenne en De Korüw jii Het actiecomité 'Redt RDM' in Rot* m dam heeft vrijdag in een brief aan; ui nister De Koning (sociale zaken the werkgelegenheid) en de vaste tweijbe kamercommissie een dringend bersge gedaan de werkgelegenheid bij de Ri re terdamse Droogdok Maatschappij) ke behouden. Het comité wijst erop, or sluiting of inkrimping van een bedrite afdeling het voortbestaan van dei(* werf in gevaar kan brengen. Het gevj V dreigt, aldus het actiecomité, dat k( Bi nis en vakmanschap en daarmee 3 hoogwaardige voor Nederland uni^ werkgelegenheid verloren gaat. j Onder de 600 personeelsleden van olme elektra in Maassluis heerst gn verslagenheid over de kabinetsplan 1 om deze RS V-dochter te sluiten. Op» personeelsbijeenkomst bleek vrije: 1 morgen, dat de beslissing niet all( voor het personeel, maar ook voor] G directie volkomen onverwacht is ge) G men. Woordvoerders van directie em v: dernemingsraad kondigden aan dat lo les in het werk zal worden gesteldj di het bedrijf, desnoods in afgeslan) P< vorm, open te houden. D Volgens de voorzitter van de onder. V1 mingsraad, J. van Boeren, is er spri van een volstrekt onbegrijpelijke eiil redelijke beslissing. Naar zijn oord Vl en dat van de directie is er voor eni P honderden personeelsleden bij Ve (1 me Elektra tot in 1988 werk. Het daarbij volgens Van Boeren om des - duktie van onderdelen voor de Lr pard-tank en voor communicatie!, gens van het Nederlandse leger. V«t ligt er een legerorder van 3,5 miljo. gulden klaar en bestaat er goede kt op een opdracht voor werk aan bo: van een Peruaanse kruiser, die met lijk dit jaar op de werf van Wilton! enoord in Schiedam wordt orat bouwd. Het college van burgemeester en w houders van Breda heeft de vaste tw jy de-kamercommissie voor econoj jj) sche zaken uitgenodigd om spoediji jg overleggen over het voortbestaan); Je de Machinefabriek Breda, onderik M van het RSV-concern. Dit is vrijd) avond gebleken na een gesprek tu» ,T b en w, de directie van de met sluilj ne bedreigde machinefabriek en dei dernemingsraad. Het college concludeert dat het kt G netsbesluit (de fabriek in te delen ba groep bedrijven-zonder-toekomst i q, daarom geen financiële steun te ve; nen) „op niet te accepteren wijze/ Ul wijkt van tot op heden gewekte wachtingen". De directie van het RSV-bedrijf J.j Reus B.V. in Krimpen aan den heeft aan de minister van econor zaken gevraagd om met de RSV- onderhandelingen over verzelfsti ging van het bedrijf te mogen voor» ten. Het gaat om de aankoop door! bedrijf van alle aandelen J. de R; Z( B.V. De werkgelegenheid voor de ra 300 werknemers is volgens de bedt; leiding verzekerd als verzelfstandig snel een feit kan worden 21 (Slot van pagina 1) centraal akkoord vastgelegde stre naar arbeidstijdverkorting. Pas dan de bond met de directie praten ove invulling van eventuele ontslagen, dus Dijkman. Volgens Dijkman is Unilever er opi op langere termijn de produktie get uit Nederland te verplaatsen naarr goedkoper land. Het akkoord bij Fokker omvat onW voor 350 werknemers in de leeftijd' 57,5 tot 62 jaar, aldus de bekendmaÖ van het bedrijf. Daarnaast zullen inj hele concern 750 werknemers tot? jaar ontslagen worden. Al eerder W 150 oudere werknemers afgevltt' doordat zij in de VUT gingen en dl natuurlijk verloop. Daarmee vertf nen bi.i Fokker 1.250 banen. Tegelijk kunnen 150 arbeidspl: behouden blijven doordat in de kol de twee jaar de prijscompensatie 2,06 procent, alsmede een gébruikt' gratificatie ('winstdeling'), niet zal— den uitbetaald. Deze gratificatie si gelijk aan een procent van het sak Aldus is het getal van 1.400 bereikt! Fokkers president Frans Swarttj begin november 1982 noemde toeif gedwongen ontslagen in de opent).' heid werden gebracht als gevolg vat recessie in de vliegtuigbouw. De 350 werknemers van 57,7 jaaretl der zullen gevonden worden aal] hand van 'persoonlijke gesprekl" want Fokker heeft 550 tot 600 wertl mers van die leeftijdsgroep in diP DersoonIijke omstandigheden zat de doorslag geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 4