'Geen subsidie meer voor ichoolkinderenvervoer' rp Sportlieden Oostburg werden gehuldigd Problemen rond illegale woonwagen in Aardenburg 'Vuiloverslag Waterlandkerkje levert geen enkel probleem op' tIT ABSDALE EN NIEUW-NAMEN Vergadering wielerclub JERDAG 5 FEBRUARI 1983 IJLST - Het college van burgemeester en wethouders van Hulst voelt er veel voor om de subsidie oor het vervoer van schoolkinderen van Absdale naar Sint-Jansteen en het vervoer van de nderen uit de polders rond Nieuw-Namen stop te zetten. Dat zou de gemeente jaarlijks 17.000 ilden besparen. Dagelijks worden met een taxibus 25 kinderen uit Absdale van de Sint-Aloysius- :hool in Sint-Jansteen van huis gehaald en teruggebracht. In Nieuw-Namen gaat het om totaal 15 inderen van de Sint-Jozefschool en de kleuterschool, die in de polders rond Nieuw-Namen 'onen aoolhoofd Eddy van Duijse van de Schoolhoofd Eddy van Duijse vindt het meente voor die paar jaar best nog wel ït-Aloysiusschool, die tevens lid is maar 'een jammerlijke zaak'. Hij wijst door kan gaan met subsidiëren. ,,Het ran het buscomité, vreest dat het ver erop dat het schoolbezoek uit Absdale ebt vanzelfweg", zei hij. Ook voorzitter yoer van de schoolkinderen zonder de toch al snel minder wordt, zodat de ge- Th. A. M. van Duyn van het rk-school- subsidie van de gemeente, niet meer is te brengen door de ouders. Aan het —plan van b en w ligt een bezuinigings operatie van het rijk ten grondslag. De minister wil 30 miljoen gulden bezuini gen op het vervoer van schoolkinderen. Desalniettemin blijft de wettelijke ver- plichting om voor het vervoer van kin deren die verder dan vier kilometer van bun school wonen zorg te dragen, over eind. Om aan die verplichting te kun nen blijven voldoen, ziet het college ach genoodzaakt om de subsidie stop Ite zetten, want de gemeente is in het f geheel niet verplicht om voor het ver- koer van de Absdaalse kinderen te zor gen, omdat deze op minder dan vier ki lometer van de school wonen. Ook de heeste schoolkinderen van Nieuw-Na- ,ormen wonen binnen deze 'marge'. Daar om beschouwt onderwijswethouder W. M. Kayser de subsidie als een 'luxe'. dc!„Het is een luxe, die in het verleden, £Itoen het financieel nog goed ging met gemeenten zo gegroeid is", zegt Kay- ^ser. „Het is kiezen of delen. De kwaliteit het onderwijs is in ieder geval niet In het geding". De ouders van schoolkinderen dragen een derde van de totale kosten bij in de ^Vervoerskosten. De rest is voor reke- maiing van de gemeente. ;ï)'66 bespreekt toekomst partij "op algemene vergadering Axel De D'66 afdeling van Midden- Teen Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt donderdag 10 februari een algemene livergadering over de toekomst van de igipartij. Michiel ten Brink, politiek se al! Cretans van het hoofdbestuur, zal zijn a: licht laten schijrnen over hoe hetnu verder moet met D'66, dat zeer geha- vend uit de laatste verkiezingen is ge- bomen. Ook vier werkgroepleden uit Hulst, Hontenisse, Axel en Temeuzen vertel len donderdag iets over hun ideeën met betrekking tot de toekomstige lijn van D'66. De besprekingen over hoe de party nou verder moet zyn ingegeven door een al gemeen praatstuk van bestuurslid Aad Nuis waarin op hoog niveau al over deze zaak wordt gefilosofeerd. De afdelings vergadering van D'66 begint donderdag 10 februari om 20 uur in caé 'Het Wapen van Axel' in Axel. -Echtpaar Janssens Kapellebrug vijftig jjaar getrouwd bestuur van de Sint Jozefschool in Nieuw-Namen sprak zjjn verontrusting uit. „Vorig jaar hebben we de ouderby- drage al met 50 procent verhoogd, dus ik hoop dat b en w willen inzien dat wij het vervoer van de schoolkinderen ui terst noodzakelijk vinden". De onderwijscommissie, die maandag vergadert in het stadhuis in Hulst, moet het plan van het college van advies voorzien. Dan zal het college met een voorstel komen, waarover de gemeen teraad in de februarivergadering een beslissing zal mopfpn nemen. Burgemeester mr C T. Spijkerboer prestaties In het afgelopen jaar Oostburg feliciteerde vrijdagavond vele sportlieden vit zijn gemeente met hun OOK LOF VOOR BEGELEIDERS Schoolkinderen uit Absdale worden met de taxibus naar huis gebracht. KAPELLEBRUG - Het echtpaar Alois Janssens (73 jaar) en Gerarda Rombout (72 jaar) uit Kapellebrug vierde Vrij de et vijftigjarig huwelijksfeest. 3et nog bijzonder vitale echtpaar nam öjdens een drukbezochte receptie in wal 'Fabie' e Kapellebrug naast de no- Uge felicitaties vele cadeaus en iloemstukken in ontvangst. |ï)e eucharistieviering werd dinsdag op- in de rooms-katholieke paro- in Sint-Jansteen en voorge gaan door pastoor Van Leeuwen. Het van de afdeling-Sint- uansteen van de bond van ouderen, het 'gouden paar* ook lid van is, het muzikale gedeelte. Na de vrijdag, werd het gouden hu welijksfeest in de familiekring in zaal fabie' voortgezet. Bejardenmiddag bij De Kloorianen' KLOOSTERZANDE - De carnavals stichting 'De Kloorianen' uit Kloosler- xande hield voor alle bejaarden en ge pensioneerden uit Kloosterzande een eamavalsmiddag in de grote zaal Van Uuven in Kloosterzande. Voor prins Wannes I en zijn raad van elf was dat de eerste officiële presentatie van het earnavalsseizoen '83. ïijdens het hossen werd een aantal ver- dienstelijke bejaarden en gepensio neerden onderscheiden De eamavals middag werd door meer dan tweehon derd bejaarden en gepensioneerden bij gewoond. Bridge Hulst - De bridgeclub Hulst speelde In het kader van het tweede gedeelte fan een wintercompetitie de derde wedstrijd in het gemeenschapscen trum 'Den Dullaert' in Hulst, jn de A-groep werd gespeeld met een howell oen met twaalf paren. De ulslag: mevrouw Bnuyverink-mevr. Beuzenberg; 2 mevr. Nij- enhws-mevr. Goossens, 3 mevr. Bruyns-dhr. van Geel; 4 dhr. en mevr. Borm. 5 dhr. N\jen- nws-mevr. Pouwels en vbvr Aronson- mevr. •roome. In de B-grope werd gespeeld met een gpwed tien met twaalf paren. Deultslag l Jtr De Nijs-dhr Van Leeuwen, 2 dhr. De jjooy-dhr Van Aart. 3 dhr De Feyter-dhr Rademakers; 4 dhr De Jong-dhr Dourleyn; 5 Biesbroeck-dhr. Reums. In de C-groep «rd gespeeld met een draaiende mitchel net veertien paren. De uitslag; 1 dhr. Wen- gös-dhr. Hoogeboom; 2 mevr Seydlitz-mevr Van Esbroeck en mevr. HiUige-mevr. Van de pelde; 4 mevr. Voet-mevr. Van Hooteghem; 5 Bevr. Snoodljk-dhr. De Leeuw. BEWONER VRAAGT STANDPLAATS AARDENBURG - „Die man kan daar beslist niet blijven. Hij staat er illegaal, dat wil zeggen dat zijn ver blijf niet gecontinueerd mag wor den". Zo reageert burgemeester W. L. A. Lockefeer op de woonwagenbe woner H. Smets die met zijn vrouw en twee kinderen illegaal een stand plaatsje heeft gevonden op een par keerterrein vlakbij het restaurant 'De Elderschans". De woonwagen bewoner heeft inmiddels het college van b en w een brief geschreven waarin hij een verblijfplaats vraagt voor zijn onderkomen. De gemeente beschikt niet over een woonwagencentrum, ondanks be sprekingen met provinciale en rijks- instanties die al jaren duren. De ille gale woonwagen is afkomstig van het kamp by Schoondyke waar Smets moest verdwynen omdat daar alle standplaatsen ingenomen zyn. Burgemeester Lockefeer stelde zich vrijdag terughoudend op in zyn reac tie. „We gaan die zaak eerst in het college bespreken", zeihy. De 'actie' van de woonwagenbewoner valt vrij wel samen met de uitspraak van de plaatsingscommissie voor woonwa gencentra waarin de voorgestelde Aardenburgse lokatie wordt afgewe zen. Het college had de voormalige vlasroterij aan de Brieversweg in Ee- de op het oog. De commissie heeft die plaats ongeschikt bevonden. De grond is namelijk in eigendom van het r.-k kerkbestuur in Eede. Ontei gening gaat volgens de commissie te lang duren. Lockefeer reageerde vrijdag gepi keerd. „Ik ben met stomheid gesla gen", zei hy. Die stomheid had niet zozeer betrekking op het afwijzen van de lokatie, maar wél op „het schenden van de werkafspraken" die de commissie zyn gemaakt. „We gaan eerst eens over die afspraken praten", zei Lockefeer. De vaak geuite kritiek dat de ge meente de komst van een woonwa gencentrum in de gemeente probeert te traineren, veegt Lockefeer van ta fel. „Dat zyn loze beschuldigingen. We komen wél met serieuze lokaties. De definitieve keuze hoeft echt niet zo lang te duren." Ofschoon in Aardenburg al enkele ja ren onduidelykheid bestaat over de plaats, hoeft het nieuwe centrum pas •januari 1985 gerealiseerd te zyn. Vol gens de burgemeester heeft de ge meente nog tyd genoeg om tot de de finitieve keuze te komen. OOSTBURG - Vrijdagavond werden in het gemeentehuis in Oostburg de sportlieden en sportteams gehuldigd die in het jaar 1982 een bijzondere pres tatie hadden verricht. In een overvolle raadszaal opende de voorzitter van de huldigingscommissie, de heer H. Otte, de avond. In zijn toespraak roemde hij de vele vrijwilligers die meehelpen aan de successen van vele sportlieden. „Eigenlijk zouden deze vrijwilligers vanavond ook gehuldigd moeten wor den, want in deze tijd is et bijna onmo gelijk om zonder deze mensen de ama teursport gezond te houden". Hierna was het de beurt aan burge meester C. T. Spykerboer, voor ver schillende huldigingen In zfjn woord tot het publiek zei hy dat de aanwezige sporters biy moesten zyn dat zy hun sport in volledige vrijheid konden beoe fenen, zonder van hogerhand gedwon gen te worden tot een topprestatie. Voor de pauze werd als eerste gehul digd. Miranda de Zeeuw, lid van zwem vereniging 'Scheldestroom', die op de Comité rondwegen Kuitaart en Terhole langs de deur voor handtekeningen 1ERHOLE - Het actiecomité, dat zich sterk maakt voor de aanleg van rond wegen rond Kuitaert en Terhole, gaat vandaag, zaterdag handtekeningen op halen. In de loop van de middag zullen leden van het comité met handteke- ninglijsten langs de deuren in Kuitaert en Terhole gaan. Zoals gemeld zal voor de aanleg van de rondwegen in de periode tussen '85 en '87 geld beschikbaar komen, maar dat vindt het actiecomité veel te laat, aldus J. Ottens. De handtekeningen zullen waarschynlyk worden aangeboden aan het college van b en w van Hontenisse. DIRECTEUR TRANSPORTBEDRIJF BOOS OP WETHOUDER: WATERLANDKERKJF. - Directeur Cor Bron van liet transportbedrijf in Waterlandkerkje heeft scherpe kritiek geuit aan het adres van wethouder A. de Feijter (CDA) van Oostburg over de plannen voor een vuiloverslagstation in Waterlandkerkje. Bron heeft die plannen gelanceerd, maar de CDA- wethouder is er niet bepaald voor. Ook de planologische commissie staat niet te springen om Bron toestemming te geven voor een overslagstation. Bron. die momenteel jaarlijks ongeveer 3000 ton bedrijfsafval uit West-Zeeuwsch- Viaanderen afvoert en daarvoor het station wil bouwen, ziet 'zijn' station als een noodzakelijk alternatief, want de vuilnisbelt in Grocde wordt in mei definitief gesloten. Het bedrijfsvuil mag daar nu nog worden gestort. „Een overslagstation is nooit rendabel te maken." zegt Bron in een reactie op uitlatingen van De Feyter. „Ook niet als daar huisvuil wordt verwerkt." Bron ontkent dan ook dat hij in de toekomst naast het bedrijfsafval ook huisvuil wil 'overslaan'. Die suggestie is gewekt door wethouder De Feyter. Bron vindt dat het station daarom zo goedkoop mogelyk dient te zyn. Een overslagsta tion op het industrieterrein van Oost burg, waar het concurrerende trans portbedrijf Verstraeten en Verbrugge misschien wil bouwen, zal volgens Bron veel duurder uitvallen dan 'zyn' station in Waterlandkerkje. Ook de planolgische bezwaren van de commissieleden en de wethouder wuift Bron weg. „Geluidsoverlast? In het top- seizoen zullen er dagelyks hoogstens tien vrachtwagens komen. En uit de hoorzitting onder de bevolking is ook gebleken dat vrijwel geen mens bezwa ren maakt. Waarom zouden mensen hun klachten niet durven uiten?" Kwaad is hij dan ook op De Feyter die gezegd heeft dat de bevolking tijdens de hoorzitting met het achterste van de tong heeft laten zien. Ook het parkeren van de vrachtwagens zal geen probleem zyn als er een station komt op het bedrijfsterrein. De wagens kunnen een plaatsje krijgen op een aan grenzend terrein dat Bron zal kopen als de plannen voor het station doorgaan De directeur van het transportbedryl zegt zich de kritiek van de wethouder van de commissie erg aangetrokken te hebben. „Het gaat om het goedkoopste alternatief, als de belt in Groede een maal dicht is." benadrukt hy„Ik bhjf ln ieder geval vasthouden aan myn plan nen. Voorlopig doe ik nog niets en wacht de officiële standpunten van de commissie, het college en de raad af." Het bedrijfsterrein van de firma Bron in Waterlandkerkjeaan de rand van het dorp. Zeeuwse winterkampioenschappen de le plaats behaalde op de 100 meter vlin derslag meisjes onder 12 jaar. Freddy de Muynck, lid van wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. behaalde de le plaats op het Belgisch kampioenschap cyclo cross voor nieuwelingen. Een jeugdteam van badmintonvereniging 'de Sjuttul' werd gehuldigd omdat het kampioen geworden was in de klasse D. van de Breskense Korfbal Club, BKC, de pupillenteams 2 en 3 en aspiranten team 2 vanwege de behaalde kam pioenschappen. Van de traden de pupillen Dl en junioren Cl aan. Na de pauze was het junioren Al team van de w Breskens het eerst aan bod. De Zeeuws tenniskampioen jongens tot en met 18 jaar, Serge Carpentier, werd vervolgens in het zonnetje gezet, even als het le elftal van de w Hoofdplaat, vanwege het kampioenschap in de eer ste klasse afdeling Zeeland. Van omni- sportvereniging 'De Kombuis' werd het le meisjesteam gehuldigd. Trudy Bom, lid van Pony Club 'Brugse Vaart'werd gehuldigd voor haar le plaats op het Zuidnederlandse kampioenschap in de klasse Z dressuur, een le plaats in de eindselecties voor de Europese kam pioenschappen en by de Europese kam pioenschappen behaalde zij een 5e plaats op de moyenne proef (dit is één van de zwaarste proeven op internatio naal niveau). G. Laperdrix, lid van de Landelyke Rijvereniging 'De Zwinrui- ters', werd Zeeuws kampioen in de klas se Z dressuur. Als laatste waren de ver tegenwoordigers van Judo/karate Brandje aan boord sleepboot in haven Breskens BRESKENS - Bij laswerkzaamheden aan het dek van de sleepboot 'De Wa terman' van Muller uit Temeuzen ont stond vrijdagavond omstreeks acht uur een brandje in de machinekamer van het schip. 'De Waterman' lag in de handelshaven bij machinefabriek van de Sande in Breskens. Op het achterdek van de sleepboot was men bezig een nieuw stuk in het dek te lassen. Daarby kwamen brandende y- zerdeeltjes vrij die in de machinekamer onderin het schip terechtkwamen. In het onderste gedeelte van het schip stond wat water met olieresten die vlam vatten. Daardoor onstond nogal wat rookontwikkeling. De Breskense brandweer had het vuur echter binnen korte tyd met schuim geblust. Alleen de olie raakte in brand waardoor de schade aan de rest van de machineka mer nihil was. Voorlichting over energie in Biervliet BIERVLIET - De Coördinatiegroep Energiebesparing Zeeland (CEZ> slaat van dinsdag 15 februari tot en met don derdag 17 februari de tenten van het bekende 'energiecentrum' op in de Wil lem Beukelszschool aan de School straat in Biervliet. Het centrum is aangepast aan de nieuwste ontwikkelingen. Er wordt on der meer aandacht besteed aan wonin gisolatie. stookgedrag en mogelykhe- den voor de 'doe-het-zelver'. Er worden adviezen gegeven en allerlei foldertjes zyn gratis verkrijgbaar. Het 'energie centrum' is geopend van 15 tot 17 30 uur en 's avond van 19 tot 21 uur. Ouderencarnaval in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - De afdeling Sint- Jansteen van de rooms-katholieke bond van ouderen houdt dinsdag 15 fe bruari de jaarlykse eamavalsmiddag in het gemeenschapscentrum 'De Waran de' in Sint-Jansteen. De eamavalsmid dag wordt opgeluisterd door de aanwe zigheid van Prins Ron I en zijn leden van de raad van elf. Tijdens de eama valsmiddag worden ook weer enkele verdienstelijke bejaarden en gepensio neerden onderscheiden Vandaag, woensdag, houdt de afdeling Sint-Jansteen in 'De Warande' weer een gezellige middag. Op het programma staan verschillende gezelschapsspelen. sportvereniging Breskens aan de beurt. Wendy Simonse werd gehuldigd voor het behalen van een eerste plaats op het open Judotoernooi te Vlissingen. Johh- ny Heijboer behaalde de le plaats op het Zuidnederlandse karatekampioen- schap. Verder slaagde hy voor de zwar te band le dan judo èn karate. Het eer ste team aspiranten-junioren, bestaan de uit Blaas Schroevers. Sjaak-Jan Nor- tier. Willy Boekhout, Robert Meyaard, Jaap Isaacs en Peter Heyboer. verdien de lof voor een eerste plaats op de offi- Breskens cieuze Zeeuwse teamkampioenschap- n,r»ron /-i pen. peter Heyboer onderscheidde ziel bovendien met eerste plaatsen op het open judotoernooi te Vlissingen en b Raamsdonkveer. SLUISKIL - Komende maandag houdt de wielervereniging Zeeuws-Vlaande ren de jaarlijkse algemene ledenverga dering. Opmerkelijkste punt op de agenda is wel de verkiezing van een nieuwe jeugdcommissie. Belangrijk ste reden voor met name het huidige dagelijkse bestuur van die commissie om zich niet meer herkiesbaar te stel len, was het besluit van het hoofdbe stuur van de vereniging om de kandi datuur van voorzitter Walter van Ac ker van de jeugdafdeling als opvolger van Wim Evertse als DCL te steunen. Voor de overige leden van het dage lijks bestuur van de jeugdcommissie was dit aanleiding om zich niet meer herkiesbaar te stellen. Er hebben zich overigens wel enkele le den kandidaat gesteld om een benoe ming in het jeugdbestuur te aanvaar den. In de aanbeveling van het bestuur wordt Jacq d'Hont uit Hulst voorzitter, Rinus van Cadsand uit Westdorpe se cretaris, Jeek Fortrei uit Breskens pen ningmeester, terwijl Rob Verbiest uit Hulst en Ben Ny s uit Sint- Jansteen zich kandidaat hebben gesteld als gewoon bestuurslid. Verder zal er na het overUjden van Wim Hendriks een nieuwe voorzitter moeten worden gekozen. Kandidaat hiervoor is Ad 't Gilde uit Temeuzen, die reeds ty- dens de onlangs gehouden vergadering van het district Zeeland als woordvoer der van de vereniging optrad. Aange zien er geen tegenkandidaten zyn ge steld ligt het in de lyn der verwachtin gen dat 't Gilde in deze functie zal wor den gekozen. Daarnaast zal er ook een nieuwe sportcommissielid dienen te worden samengesteld. In het afgelopen jaar was het in de begeleidingsgroep van de Zeeuws-Vlaamse wielrenners toch wel kommer en kwel omdat er van de oorspronkelyke commissie van vyf leden uiteindelijk slechts twee man overbleven. Voorgesteld wordt om de oud-renners Ab de Feyter en Arnold Claeys de begeleiding van de amateurs op zich te laten nemen, terwyi Denis Kramer, evenals vorig seizoen reeds het geval was. de junioren voor zyn reke ning zal nemen. Voor de overige catego rieën zal nog iemand dienen te worden gekozen. Vergadering van Kamer van Koophandel inTerneuzen TERNEUZEN - De Kamer van Koop handel voor Zeeuwsch-Vlaanderen ver gadert vrijdag 11 februari in hotel Rot terdam in Temeuzen. De aanvang is 10.30 uur. Naast de rede van voorzitter ir. K. Horstra praat de Kamer over de resultaten van de enquête regionale be drijfsontwikkeling '82 en over de econo mische structuur van Zeeuwsch-Vlaan deren. Carnaval Hengstdijk HENGSTDIJK - In Hengstdyk wordt vandaag, zaterdag, het carnaval ge vierd. 's Middags is er een kinderop tocht met prins Fredericus I der Vogel- pieken en zyn gevolg door het dorp. De harmonie van Lamswaarde verleent muzikale medewerking, 's Avonds om acht uur is er in zaal 'las Palm as' in Hengstdyk een carnavalsbal met me dewerking van het orkest 'Annie en de Piraten'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 35